T Het zwarte goud. W. N. NIEUWENHUIS m LENSSEN! VOOR ONZE DAMES. Uw kousen gaan langer mee Loodgieter - Electriciën Plaatselijk nieuws. Distributienieuws. tm UIT CROMWELL'S TIJD Plaatselijk nieuws. -! Heeft U toekomst-wensen Sluit dan een Levensverzekering bij Van Weedestraat 29 - Soestdijk VOOR DE WINTER. Wij geven hierbij de afbeelding van een modern eenvoudig japonnetje, dat voor slanke zowel als voor iets zwaardere fi guren geschikt is. Dames met eten zwaar der figuur raden wij echter aan, geen geruite stof te nemen, omdat deze stof een figuur zwaarder doet lijken. De blouse heeft alleen aan de voorkant een bovenstuk, waaraan het kraagje wordt geknipt, zodat middenachter aan dit kraagje een naad komt. Dit is dan het onderste kraagje. Als garnering knipt men een lapje stof in afstekende kleur, ter breedte van de omslag. Het boven ste kraagje wordt van dubbele stof ge knipt en zó aan de hals gezet, dat het rondom 2 c.M. smaller valt dan het on derste kraagje, waardoor een bijzonder aardjg effect wordt verkregen. Het stuk wordt aan de linker kant niet op de blouse gestikt, doch open gelat(e,n voor de sluiting. De rok heeft aan het achterpand twcie iHgestikte figuurnaden. Aain het voorpand worden twee uitspringende plooieln gle- -ted- worden ingestikt. Het kleine schootje, werkt men eerst rondom af en stikt he,C dan gelijk met de rok aan de blouse. Aan de linkerzijde van de blouse laat men 8 c.M. en van de rok 10 c.M. ppen voor het splitje. Dit wordt mot drukknopen of met een ritssluiting ge sloten. De ruimte aan de kop van de mouwen wordt in plooien gelegd. Aan de cjn- derkant wordt de manchet aangeknipt en met een dubbele knoop gesloten. De ruimte daarbuiten halen we in. Hals en schootje werken wij eveneens met knopen af. Het patroon van dit model is in de maten 42-44 en 46 a f0.90 bij het „Pa- tronenhuis'% Middenweg 200, Amsterdam (Oost), verkrijgbaar. Na ontvangst van eem postwissel, waar op vermeld: No. 4750, maat wordt het patroon omgaand toegezonden. De Duitsers hebben door hun massadepor taties van arbeiders in Wereldoorlog II zichzelf geschandvlekt. De beruchte „Ruck- siehtslosigkeit", de volkomen rechteloos heid, het ontbreken van behoorlijke barak ken. van redelijke voeding en van doelma tige werkkleding kortom het ganse mis dadige systeem gold alleen voor mogelijk onder de Helaas gaan ook de Geallieerden op dit punt niet geheel vrijuit. In de oerwouden van Brazilië heeft zich tijdens de oorlog een drama afgespeeld, waarbij duizenden ar beiders omkwamen, die rubber moesten win nen om de oorlogvoering tegen Hitier en zijn satellieten tot een succesvol einde te brengen. De vrouwen van 31.000 mannen, die tijdens de oorlog in de Amazone-oerwouden werk ten om rubber voor de Verenigde Naties te winnen, hebben een felle aanklacht tegen de Braziliaanse regering ingediend en vragen om opheldering over het lot, waaraan deze mensen ten prooi zijn gevallen. Na een reis van 4500 kilometer door het Amazone-gebied, van de Atlantische kust tot La Paz, kan ik het antwoord geven: Deze mannen zijn dood. Zij zijn gestorven aan de gevolgen van malaria, beri-beri, overvallen door roofdieren of wilde stam men en vooral door: ondervoeding. Onderstaand bericht geeft de tragische ge beurtenis weer van de dodenmars, die 53.000 man hebben gemaakt op zoek naar het „zwarte goud", zoals men rubber in dat gedeelte van de wereld noemt en men kan de gegevens vergelijken met de onthullin gen van de Sir-Roger-Casement commissie over de gruweldaden uit de eerste Wereld oorlog, welke zich aan de rivier Poetomayo afspeelden. ruwe huid Purol 34) cc. PUROLIN (verfijnd producr voor de vrouwj. Doos 40 cc. Hoe het begon Deze mannen, die de belofte kregen, dat zij na de oorlog naar huis konden terugkeren, geven bet volgende beeld van hun lijden: „De slachtoffers van de Duitse concentra tiekampen werden achter prikkeldraad ge houden, maar het concentratiekamp waarin wij verzeild zijn geraakt, werd inplaats van met prikkeldraad omgeven door wilde die ren, Indianen, honger, ziekten en schulden. Hoe kunnen wij uit dit kamp ontsnappen?" De geschiedenis begon in het najaar van 1942, toen er een Braziliaans-Amerikaans plan werd ontworpen voor de productie van de zo dringend nodige rubber. De „Rubber- bank" werd opgericht en versterkt door Amerikaans geld. Brazilië nam de verzor ging van de mensen in handen, evenals het transport en de levensmiddelenaanvoer. Hier volgt het bericht van een der deel nemers „Ik las de advertenties in de kranten van Sao-Paolo, waarin vrijwilligers werden op geroepen. Men beloofde, dat wij veel geld zouden verdienen, dat de kosten van de heen- en terugreis zouden worden vergoed en men wekte de illusie, alsof rubber gelijk rijpe vruchten aan 3ê "bómen" iïfng,~wacir^ tend om te worden geplukt. Daardoor kwam ik er toe bij aan te melden in Rio de Janeiro bij de Special-Mobilisation-Ser- vice for Amazone-werkers. Ik ging op transport met ongeveer 1000 andere vrij willigers, waaronder vrouwen en kinderen. In grote vrachtauto's, die met hun hele menselijke vracht op goederentreinen wer den gezet, kwamen wij na 19 uur sporen in Bello Horizonte aan. Eten kregen wij in on- gereinigde petroleumblikken. De volgende dag begon onze treinreis, die 41 uur zou duren. Onze enige voeding be stond uit 2 ananassen. In Pirapora noemde men ons „vagebonden". Een militaire bewa king kwam er aan te pas, opdat wij niet zouden ontvluchten en zelfs niet de trein verlaten. Daarna reisden wij zes dagen naar de rivier Sao Francisco. In Joazeiro ver boden gewapende soldaten, dat wij aan land gingen, zodat wij naar Petrolina ver- de rstoomden, waar wij in barakken werden gestopt. Daarna volgde een rit van twee dagen op een met bomen volgeladen vracht auto. Deze reis was nog comfortabel te noe men, nadat wij daarna twee dagen in een veewagen naar Fortaleza werden getrans porteerd. Daar kregen wij speciale kleding, opdat men ons van de inboorlingen kon on derscheiden." Watersoep en rijst. „Na een maaltijd, bestaande uit rauw scha penvlees, waarop wij in Piauy werden ont haald, werd de reis voortgezet naar There- zina. Hier werden wij vijftien dagen in een open kamp gevangen gehouden en bewaakt door gewapende troepen. Ook tijdens de maaltijden waren wij omringd door solda ten, die elke critiek de kop indrukten, zodat aframmelingen aan de orde van de dag waren, 6000 man waren in dit verzamel- kamp reeds aanwezig en verschillende ziek ten namen met schrikbarende snelheid toe. Vele arbeiders hadden hoge koorts, maar zij werden niet van de gezonde mensen ge scheiden gehouden en vormden derhalve een voortdurende infectiehaard. Nadat er bij de gouverneur van de staat een protest was ingediend, kwamen er vee wagens, die een gedeelte van het kamp naar Sao Luiz brachten. De wagens waren vol luizen, zodat wij 450 km. op het dak van de auto's hebben gezeten. Een kamp moest nog worden ingericht toen wij in Sao Luiz aankwamen, zodat wij twee maanden alleen op watersoep en rijst leefden. Tenslotte bevonden zich 12.000 man in dit kamp, waarvan velen aan de gele koorts stierven. Er waren heel wat schietpartijen. Een man, die in zijn woede de kampcom mandant een bord met eten voor de voeten wierp, werd ter plaatse neergeschoten. Toen brak er oproer uit in het kamp en en masse trokken wij naar de stad. In de voor plaatjes had men barricaden opgericht, be mand met gewapende troepen. De comman dant verklaarde, dat hij zoveel mensen' moest neerschieten als nodig was om de opstand te onderdrukken. In deze geladen atmosfeer ging men tot tegenmaatregelen van regeringszijde over; 800 mensen wer den aan boord van het schip „Perdo Pri- mero" opgenomen, de andere 4000 op het schip „Para" en een Amerikaanse kruiser. Zelf behoorde ik tot de, men kan wel noe men gevangenen op de „Pedro Primero". Acht dagen heeft mijn arrest daar geduurd en de omstandigheden waren zo gruwelijk, dat wij tenslotte in oproer kwamen en de bemanning aanvielen. Natuurlijk moesten wij het onderspit delven. Maar hoe? Van de machinekamers uit werden wij met emmers kokend zeewater begoten. Wie het ongeluk had een volle lading over zich heen te krijgen, werd eenvoudig verteerd door het zoute water. Het vlees liet van de been deren los. Onder de dodelijk getroffen slachtoffers bevonden zich tien kinderen. als uw voeten geen scherpe en eeltige oneffenheden vertc|nien! Niet alleen uit hygiënisch oogpunt dus, maar ook ter- der- ko&tbare textielpunten: laat Uw voeten regelmatig onderhouden iin de modern toegeruste pedicuresalon van IAANSTR.47 BAARN TELEFOON 2672 Oproer voor en oproer na. Toen werden wij naa;r Tapana aan de Ama zones troom gebracht, waar wij ons eigen kamp bouwden. Driemaal brak er een op roer uit, waarbij tien mensen werden ge dood. Tien maanden na het begin van onze reis bereikten wij Manaos, waar wij onder de hoede kwamen van de „Amazon Valley Supply Service". Van Manaos uit werden wij in barken naar de rubberstreken gebracht. Onze reis van 7500 km. was teneinde, maar hoewel wij met ons eigenlijk werk nog moesten begin nen, was voor de meesten van ons ook het leven bijna ten einde." Dit is het authentieke verhaal van iemand, die het zelf heeft meegemaakt 31.000 mensen stierven in Amazonia en de 22.000 die nog in leven zijn, worden door „schulden" vastgehouden, die zij nooit van hun leven zullen kunnen betalen. De verantwoordelijke buitenlandse en Bra ziliaanse zakenlieden weten maar al te goed, welke gebeurtenissen zich om dit rubber- Van Weedestr. 23 Tel. 2577 drama hebben afgespeeld, want zij waren zelf toeschouwers. Amerikaanse missiona rissen bevestigen deze ten hemel schreiende toestanden. Maar de Braziliaanse Regering en de Rubber-Bank voeren een niets-zeg- gend spiegelgevecht over de vraag, wie voor deze erbarmelijke toestanden verantwoor delijk moet worden gesteld en ondertussen wachten duizenden tevergeefs op een offi cieel antwoord op de steeds dringender wordende vraag: „WAAR ZIJN DEZE MANNEN EIGEN LIJK?" GEEN BEST UITEINDE. Woensdagavond te half acht werd de heer Fambtenaar ten distributiekanto- re alhier, die met zijn echtgenote op weg was naar een oudejaarsavondviering, op de Steenhoffstraat ter hoogte van he.fl magazijn „De Vlijt'1, door een trailer, komende uit de richting Amsterdam, die door de gladheid van de weg slipte, aan gereden en met een schedelbasisfracfuuitf opgenomen, terwijl zijn vrouw een arm breuk opliep. Zo heeft blijkbaar het laatste uur van 1947 ons er aan willen herinneren of ons misschien een verwijt willen maken, dat wij dit jaar niet hebben benut voor het aanleggen der voet- en rij wiel paden langs deze straat en de verdere gedeel ten van de rijksstraatweg. Wie zullen in 1948 de slachtoffers van onze nalatigheid zijn? SOESTER SCHAAKCLUB. Vanaf hedenavond houdt de S.S.C. haar clubavonden voortaan elke Dinsdag in City-theater, Soestdijk. CcinVpetitieuitslag S-G.S-: De wedstrijd Oud Zuijlen 1Soest 3, gespeeld op 17 December j.ï. is gewon nen door Soest 3 met 64. Club-competitie Groep 3: J. v. d. Wal—H. F. M. van Noessel 01. J. SpijkersH. Robberse 1—0. F. C. W. Borcherding—K. F. Mud 1-0. Groep 4: L. de RegtG. Acronius 1—0. BILJARTEN. De competitieleider van de N.B.B., dis trict Eemland, heeft voor de week van 4 tot en met 10 Januari de volgends wedstrijden vastgesteld: Cadre Klasse: 6 Jan. Noord-Brabant 3Nocrd Brabant^ 1. 3 Jan. Centraal IDe Vergulde Wc?- gen 1. 9 Jan. De Gouden Ploeg 1De Vergulde Wagen 2. Ie Klasse libre: 6 Jan. Zonneheuvel 1De Nieuwe Kei 1. 6 Jan. Ons Genoegen 1—De Vergulde Wagen 3. 6 Jan. De Gouden Ploeg 2 Metropole 1. 7 Jan. Leusder kwartier 1 ^Ons Genoegen 2. 2e Klasse libre: 5 Jan. De Vergulde Wagen 4Leusder- kwartier 2. 6 Jan. Centraal 2Soestdijk 1- 6 Jan. Metropole 2—K-O.T. 1. 7 Jan- De Nieuwe Kei 2Animo 1- 3e Klasse libre: 6 Jan. D.O.S. 1Tavenu 1. 6 Jan. Leus- derkwartier 3Oosterpark 1. 8 Jan. De Gouden Ploeg 3Middelwijk 1. 9 Jan. De Vergulde Wagen 5De Pauw 1. 4e Klasse libre: 6 Jan. K.O.T. 2Animo 2. 7 Jan. Metro pole 3Tavenu 3.. 7 Jan. Eemlust 1 Ons Genoegen 3. 8 Jan. Tavenu 2Soest dijk 2. 5e Klasse libre: 5 Jan. Leusderkwartier 4DO.S. 2. 7 Jan. Middelwijk 2—Metropode 4. 8 J,an» K.O.T. 3—Soestdijk 3. 9 Jan. Zonneheu vel 2-O.D.L- 2. 6e Klasse libre: 7 Jan. Ons Genoegetn 4Eemlust 2. 7 Jan. Animo 3Oosterpark 2. 8 Jan. De Vergulde Wagen 6—Centraal 4. vims liUtw WINTERPRIJS VOOR KIPEIEREN VOORLOPIG GEHANDHAAFD. De op 21 September ingegane verhoogde winterprijs voor kipeieren, die tot 3 Ja nuari 1948 van kracht zou zijn, wordt na laatstgenoemde datum voorlopig ge handhaafd. BON VOOR EEN EI. In de bonnenlijst, die op 8 Januari a.s. gepubliceerd wordt, zal een bon bekend gemaakt worden, die voor alle leeftijds groepen recht geeft op het kopen van een ei. 29. Na 'n poos wachten zagen ze soldateLn hun richting uit komen, die scherp om zich heen keken. De mannen schennen vermoeid door een lange mars, want ze kweten zich niet al te nauwkeurig van hun taak. 30. Na een kort onderzoek trokken ze af en vlug kroop kapitein Gay naar bui ten. „Ik moet ze achterna", zei hij tegen Ralph, om te weten te komen, wat ze nu gaan doen." 31. Vlug slopen ze de soldaten achterna, die met veel gedruis door de struiken liepen en eindelijk op de open plek kwamen, waar straks de postkoets was aangevallen. De hoofdtroep was reeds afgemarcheerd, terwijl enige offi cieren op de achterblijvers wachtten- BIT EEN JUBILEUM. De inwoners van Nieuw-Marunburg ma ken zich gereed om a.s. Woensdag 14 Januari het zilveren professie-jubilé dier Eerwaarde Overste, Moeder Hienrica, feestelijk te herdsenkten. Na lange tijd aan het hoofd te hebben gestaan der kloostergemeenschap van hief welbekende St. Franciscus Gasthuis fe Rotterdam, heeft zij alhier, hare ver heven roeping getrouw, gedurende ruim twee jaren al haar krachten gewijd aan de verzorging van zieken, rustpatkinten en inwonenden, zonder afbreuk te dcien aan de wijkverpleging, zo algemeen ge waardeerd in deze gemeente. In de korte fijd na de oorlog heeft de jubilares blijk gegeven van haar aan passingsvermogen, want, alhoewel dei woningnood haar herhaaldelijk voor pro blemen stelde, wist zij vindingrijk alle aanvallen van ruimtevrees het hoofd te bieden door b.v. telkens weer tijdens een etmaal de badkamers om te toveren voor dag- en nacht-gebruik. Door haar gestage inschikkelijkheid en tegemoetkoming heeft zij zich vele vrien den verworven, die ongetwijfeld c'e ge legenheid zullen benutten persoonlijk blijk te geven van hun belangstelling tij dens een receptie in Nieuw-Marunburg op Woensdag 14 Januari, tussen 4 en 5 uur, na de middag. Moge God's zegen blijven rusten op de weldadige arbeid der jubilaresse. SERENADE. Na 34V2 jaar dienst te hebben gedaan als chef van het vervoer bij de Amster damse tram, ging de heer J. van Pareen op 1 Januari 1935 met pensioen e'n ves tigde zich te Soest. Zaterdag 3 Januari j.1. bereikte de beier Pareen de tachtigjarige leeftijd en ter gelegenheid van dit feit bracht hef uit 75 man bestaande muziekcorps van de Amsterdamse tram, onder leiding van ~*iTaiiT"-dïrecteuide hcti. VV. G. de Suijzor, de jarige voor zijn woning aam de Steen hoffstraat een serenade. De oude heer, die met zijn familie buiten voor zijn woning de eremuzïek aanhoor de moest daarna bloemen en vele felici taties in ontvangst nemen. Daf dit voor Soest ongewone huldebetoon buitenge woon veel publiek trok, laat zich denken. TONEELAVOND FRIESE VERENIGING. Voor de eerste maal in het nieuwe jaar kwamen de Soester Friezen Zaterdag avond in de zaal van St- Jozeph bijeen. De voorzitter, de heer J. H. die Jong, r ep allen een hartelijk welkom toe en wens te allen een gelukkig nieuwjaar. In 't bij zonder verwelkomde hij de Krite „Ut en Thus'' uit Amersfoort, die deze avond het Friese toneelstuk „Er wier er" (Er was eens) opvoerde. Onder ademloze stilte werd genoten van dit mooie stuk en na elk bedrijf klonk een dankbaar applaus voor 't goe de spel. Aan het slot van dit uit vier delen be staande toneelstuk dankte de voorzitter de medewerkenden voor 't gebodene en zette de dames in de bloeir.ie,tjös. Hij sprak de hoop uit, dat de band tus sen Amersfoort en Soest op dezelfde) wijze mocht bljjven voortbestaan. Tof twaalf uur bleef men daarna nog gezel lig bijeen. „Freonskip en Ienfeld" kan weer op een geslaade avond terugzien. EMIGREREN OF OMSCHAKELEN Ir. Penders, landbouwconsulcnt, sprak in de grote zaal van „De Gouden Ploeg" voor de A.B.T.B., over de invloed van het buitenland op de bedrijfsvorming. Tengevolge van de oorlog, aldus spr„ kan de eerste 10 jaar niet op invoer van voldoende krachtvoer worden gerekend. De vroegere exporterende landen bebbcfn zich in de laatste jaren ook op de vee teelt toegelegd. Daarbij spelen de hoge vrachtprijzen ook een ongunstige rol. Overigens is de toestand in Nederland Zo, dat de boer hier het graan levert voer de helft van de wereldmarktprijs. Ook ten aanzien vain de melkprijzen doet zich een dergelijk verschijnsel voor. De ze zijn na Denemarken, de laagste in Eu ropa. Hierdoor is het te verklaren, daf de boeren de helft van het dieviezenbe- drag opbrengen en terwijl zij 20 procent van bevolking uitmaken, krijgen zij hechts 13 procent van hef nationale volksinkomen. Door een betere bedrijfsvoering kunnen worden 1CprijZel1 om'aa^ gebracht In Soest, waar 180 boerenbedrijven zijn, W5!srvi\n. 0 ^leine <x"5 H.A.), kan in dit opzicht iets bereikt worden door minder graan te verbouwen en meer bieten. Daar voeraardappelen per H.A. driema( zoveel opbrengen als haver en ander ha maal zoveel als rogge en stoppelkno len, is het van belang, dat de boerein zie hierop instellen. Ook kan en moet i Soest aan de fruitteelt meer aandacf besteed worden. Tenslotte wees spreker op cle steeci kleiner worden mogelijkheid voor boi renzoons om een eigein bedrijf te stiel ten. Zij moeten zich in een ander va bekwamen en een H.B.S.- of Mulo ople ding biedt ook mogelijkheden. Wil me niettegenstaande al de belemmerend factoren, toch boer werden, dan zal ii emigratie de oplossing gevonden moete worden. OPRICHTING SUPPORTERSVERENIGING. Enige trouwe aanhangers van de voetbal vereniging S.E.C. hebben het plain op gevat om te komen tot de oprichten; van een supportersvereniging. Om daar toe te geraken, hebben %ij een comif> gevormd. Dit comité komt Donderdag avond in hotel „Bos en Duin," bijeej en roept alle voetbalenthousiasten O] deze vergadering bij te wonen. Zie verder de advertentie in dit blad- INHALEN VERBODEN. Kort geleden werd voer een gedeelfi van de Van Weedestraat en Steeinhoff straat een z.g. inhaalverbod afgekondigd iwaardoor het verboden weard voer rij dende auto's en andere vervoermiddelen op de gebruikselijke wijze aan de lin kerzijde te passeren. Niettegenstaande bedoelde weggedqelter zeer duidelijk met borden zijn aangege ven, wordt dit verbod herhaaldelijk overtreden, waarom de politie dezer da gen weer eens toesloeg- Niet minder dan 11 overtreders gingein op de 'bon. AANRIJDING. Doordat de bestuurder van een op de Vredehof straat, in de richting Amster dam rijdende auto een tekien gaf, daf hij de betonweg naar Utrecht wilde in rijden, minderde de achter hem rijden de automobilist zijn vaart, hetgeen blijk baar niet werd opgemerkt door de be stuurder van auto no. 3. Een botsing en schade aan beide wagens was het gevolg. DUIVENTENTOONSTELLING. Zaterdagavond werd in de zaal van de Gouden Ploeg, onder grote belangstel" ling, de tweedaagse postduivententocin- stelling, georganiseerd door de Postdui venvereniging „De Zwaluw'', door de voorzitter, de heer J. v. d. Brink, ge opend. Na een welkomstwoord dankte spreker de tentoonstellingscommissie voor 't werk om deze expositie te doen slagen en wenste de prijswinnaars geluk, in 't bijzonder het jongste lid der vereniging, de heer J. van Breukelien, met het beha len van de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde medaille voor de mooiste en schoonste duif van alle 193 inzendingen. Met de wens, dat de onderlinge vriefnd- sohapsband van de leden e(n de kennis over de duiven door deze tentoonstelling zullen worden bevorderd, verklaarde spreker de tentoonstelling voor geopend- De prijzen werden als volgt toegekend: Oude doffers, onbevlogen: 1. R. Stalenhoef. 2. G. Geitenbeek. A. Graumans z.e.v. G. Haks e.v. Oude duiven, onbevlogen. 1. J. v. Brakel 2. A. Logtenstein. 3. A- Grauwmans. W. Veerman z.e.v. I. Her waarden e.v. Oude doffers tot 300 K.M. 1. C. v. Soest. 2. J. Herwaarden. 3- P, Grift. 4. A. Priem, z.e.v. H- Gorissen. e.v. J. Geitenbeek. Oude duiven tot 300 K.M. 1. A. Rijkseru 2. D. Radstok. 3. G- Gei tenbeek. z.e,.v- R. Stalenhoef. ev- A. Logtenstein. Oude doffers boven 300 K.M. 1. G. Geijtenbeek. 2. J. Kruseman. 3. P- Grift. 4. J. Kruseman. z.e.v. J van Bra kel- e.v- N. Baltus. Oude duiven boven 300 K.M. 1. C. van Soest. 2. J. v. d. Brink- z.e.v, J. Kamerbeek, e-v. G. Haks. Jonge doffers tot 150 K.M. 1. A. Logtenstein. 2. J. Gaasbeek. 3. J- Herwaarden. 4. C- van Soest, z.e.v. A- Priem. e.v. J. Kamerbeek. Jonge duiven tot 150 K.M. 1. H. Onwezen. 2. H. Kwiih 3. C- van Soest. 4. P- van Brienen, 5. A. Priem. 6. P. Grift, z.e.v. G. Hooijer. e-v. J, Her waarden. Jonge doffers boven 150 KM. 1. H. Gorissen. 2. C. Herwaarden. 3. G- Hooijer. 4. J- van Brakel. 5. A. Logten stein. 6. H- Onwezen. z.e.v. J- C» van Breukelen. e.v- J. Kamerbeek. Jonge duiven boven 150 KM.' 1. J. van Breukelen. 2. H. Gorissen. 3. C. Herwaarden. 4. G. Geijtenbeek. 5. J. Kamerbeek. 6. Rausch, 7. J. v. d. Brink, 8. W. van Boeijen. z.e.v. A. Priem- e.v, H. Onwezen. Late jonge doffers. I. A. Waaijenberg. 2. H. Overbeek. 3. T. van Asch. z.e.v. J. v. Breukelen, e-v- R. Stalenhoef. Late jonge duiven. 1. en 2. R. Stalenhoef, z.e.v. A- Rijk- sen. e.v. A. Waaijenberg.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2