Het Spanje van nu. W. N. NÏEUWENHUIS j K Loodgieter - Electriciëa UIT CROMWELL'S TIJD. Staatsloterij. M. van Esch Ds Si en de Naaima HOEDEN EN PETTEN. BRETELS EN SOKKEN HO UDERS (geheel elastiek). HOPPENBROUWERS v. Weedestraat 44 naast de Apotheek. HERBILLON knippatronen voorradig. Wie naar het Zuiden van Spanje reist, voor bij de Siërra Morena, waant zich reeds in een Afrikaans land. Palmen, vruchtdragen de cactussen, granaatappelen, amandel- en vijgebomen, sinaasappelen, stralende zon, witte huisjes met vierkante torens der boe renhoeven, arbeiders en jongens op ezeltjes tussen de groene tuinen, de diepblauwe Middellandse Zee, de overblijfselen van Moorse gebouwen, gewoonlijk goed geres taureerd dat alles is het afscheid van Europa. Daarbij komt, dat vele arme Spanjaarden leven als Arabieren in oude, gescheurde kleren werken, in huis jes wonen, die meer hutten zijn, even wei nig begrip hebben van hygiëne en even tuk op schoenpoetsen zijn en pakjes dragen, om wat pesetas te verdienen. Van Malaga brengt de boot me naar het Spaanse Melilla, een stad die niet tot Ma rokko behoort, al ligt zij in Noord-Afrika. Een allerprettigste indruk kan men aan Ma rokko behouden, indien men wat gewent aan.de groezelige kledij der Rifkabielen, die hier vruchten, groenten, manden, kruiken, schoentjes, enz. aan de markt brengen, en zich vermengen met de armere Spanjaar den. Trouwens, de welgestelde Moren vindt men in de Europese café's en woningen, evenals de Joodse inwoners. Van rasverschil is hier weinig sprake, wel van standverschil. De Mohammedanen mogen de Joden niet, maar in handel en wandel is de verhouding niet slecht. Er is in Melilla een nieuwe mos kee, er zijn vier synagoges, er zijn zeven katholieke kerkjes. Terwijl in Spanje het katholicisme staatskerk is, en de protestan ten nauwelijks worden geduld, hebben in Spaans Marokko de Mohammedanen, Joden en katholieken dezelfde vrijheid van religie. En dezelfde onvrijheid in politiek opzicht. Daarom is de afstand tussen de verscheide ne groepen niet groot, behalve dan die in rijkdom en opvoeding natuurlijk. Kleurig zijn de Moorse meisjes en vrouwen, onge sluierd want zij zijn hier Rifkabielen, van afkomst. Berbers en geen Arabieren, al zijn zij dan ook Mohammedanen en in —hot park vooral, dca avonds mooi verlicht, als een tropisch? tuin, raakt men niet spoe- oie uitgekeken op alle verschillende kleder drachten en types. Vele Moorse meisjes doen boodschappen en passen op r'ie kinderen der Spaanse fa milies. Melilla is een rustig stadje, de haven voert een van de weinige exportproducten uit, namelijk ij?er. Dan brengt de autobus u over een weg van vierhonderd kilometer naar Tetoean. Door het grootse, onherbergzame, ruwe Rifge bied, toneel van de strijd van Adb El Krim, slingert zich langs diepe ravijnen de hoog- Stijgende en dan weer dalende weg. De ber gen zijn geel of roodbruin, met wat pluk jes groen, en alleen bij de riviertjes zijn wat dorpjes. Een primitieve bevolking, in lemen huisjes zonder vensters of schoor stenen, zonder karren, met veel ezeltjes, die langs de bergpaden hun last dragen. Op de markten vindt men mannen en vrouwen onder de eucalyptes- en wilde peperbomen, en de weinige Europese producten herinne ren nauwelijks aan de beschaving. De Span jaarden zijn hier niet veel veranderd. De verovering van het gebied heeft hun ont zaglijk veel gekost, de wegenbouw niet min der, ze moeten nog steeds millioenen bij passen bij het bestuur. Weinig onderwijs, landbouwcursussen, en overigen niets wat de stad bijvoorbeeld kenmerkt. In het Zuiden ligt, vrij hoog, Ketama, waar eens Franco zijn verzet beraamde. Een gar nizoensplaats, en de cederbossen doen den ken aan dennen. Des winters sneeuwt het er. Een uitnemend Europees hotel staat ter beschikking van de toeristen. Dan verder naar het Westen verlaten wij het ongelijke Rif en komen in Tetoean in een echte Ara bische stad, met een Europese wijk ernaast. De Joden wonen deels in een wijk der oude stad, maar een groot aantal grote zaken en woningen in de nieuwe buurt behoren aan hen. Zij zijn van oorsprong Spaanse Joden en spreken thuis ook deze taal. Tetoean is de eerste echt Arabische stad op deze tocht. Smalle, vaak hellende straat jes met veel trappen, overwelfd op tal van plaatsen, zodat men door tunnels loopt, soms ook tegen de zon beschut door lat werk met groen, en daar wemelt het van gesluierde vrouwen op puntige muiltjes, in wijde witte mantels, van breed-beladen ezeltjes, handelaren in hun open winkels, en verder leerbewerkers, kleermakers, sme den in hun werkplaatsjes, kortom een ach tergrond voor een verhaal uit de Duizend en een Nacht. Niet zindelijk, maar toch kleurig als de zon schijnt. Natuurlijk leeft deze Spaanse zone van Marokko, waar de sultan nog immer sou- verein is en de Spanjaarden sinds 1912 „be schermers" zijn geworden al hebben zij dan het hele bestuur in handen, want de „chalief", de plaatsvervanger van de sul tan, heeft slechts macht in naam na tuurlijk is hier nationalisme, van Kabielen en Arabieren. Zij verwijten de Spanjaarden niet, dat deze het gebied met een millioen inwoners leeghalen dat doen de Span jaarden inderdaad niet, ze leggen er op toe maar wel, dat zij het hele bestuur in handen houden, meer Spaanse scholen dan inheemse bouwen enz. Er zijn echter een aantal zeer mooi gebouwde inlandse scho len, middelbare, technische en ambachts scholen, dus het begin is er, al is het be scheiden. Men vergete ook niet, dat nog weinig Mohammedanen hun kinderen na het tiende jaar laten studeren: dan moeten zij helpen om te verdienen. Om jongens op een ambachtsschool te houden, moet met hun, inplaats dat zij schoolgeld betalen, een uitkering geven Over het algemeen wordt het Spaans be stuur niet ongunstig beoordeeld. Het mo derniseert weinig in de inheemse samenle ving, maar het bouwt uitnemende openbare scholen, gebouwen, hospitalen, en voor de studenten der middelbare scholen in Te toean (Mohammedanen) is een mooi com plex in wording, met een uitnemende bi bliotheek, internaat, sportvelden, zwembad, enz. Het nationalisme is geen gevaar ge worden, het organiseert padvinders en be sloten bijeenkomsten, de Europees geklede Arabieren blijken goed op de hoogte, zij hebben het recht eigen vrije scholen op te richten, maar politieke activiteit is evei?So uitgesloten als in Spanje zelf. De hongers nood van 1945 heeft ook deze zone zwaar geteisterd, maar ernstige politieke gevolgen heeft dat hier niet gehad. De bezoeker, die een week in dit gebied heeft vertoefd, be houdt er milde herinneringen aan. Ondanks al wat er ontbreekt, en ondanks het reuzen beeld dat in Ketama generaal Franco ver heerlijkt Plaatselijk nieuws, FEESTAVOND S.P.S-V. Voor haar leden, donateurs en tal van genodigden hield de Soester Politie Sport Vereniging Dinsdagavond in de zaal van Eemland, een feestavond, waar aan het toneelgezelschap „Maskerade" te Soesterberg haar medewerking verleende. De zaal was nagenoeg geheel bezet, toen de heer Scholtmeijer, voorzitter van S P. S.V. het woord nam. Spreker heette alle aanwezigen en ook de deputaties van verscheidene Soestier verenigingen har telijk welkom, terwijl hij het op hoge prijs stelde, dat wegens verhindering van de burgemeester, wethouder K. de Haan als vertegenwoordiger van 't gemeente bestuur aanwezig was. De kennismaking van het publiek met de politie is in de regel een minder aan gename, maar hij hoopte, dat dit deze avond nu eens niet het geval zou zijn. Het toneelgezelschap gaf daarna een op voering van het uit drie bedrijven be staande toneelspel „Loods aan boord" van Johan Fabricius. De vertolking van de rollen in dit moei lijke stuk, met aangrijpende momenteA. rake zetten en komische scenes, was in één woord perfect. Dit amateurgezelschap heeft met haar sublieme spel de aanwezigen een kos telijke avond bezorgd en het dankwoo,rdi door voorzitter Scholtmeijcr aan het einde van de avond gesproken, werd door 't publiek met 'n daverend applaus onderstreept. De dames ontvingen bloe men. De avond werd besloten met oen gezel lig bal. S.P.S.V. kan op een geslaagde feest avond terugzien, waartoe ook de gezel lige muziek van „The Heart Boys" liet hare bijdroeg. SCHAAP GESTOLEN. Ten nadele van Van Z. werd eien schaap uit de weide gestolen. AANRIJDING. Van drie in de Van Weedestraat ach ter elkaar rijdende auto's stopte die voorste, als gevolg waarvan de tweede vaart minderde. De bestuurder van cie derde wagen was op dit moment niet zo bij de pinken, waardoor zijn wagen tegen de tweede botste en deze wie-er tegen de voorste. Alle wagens liepen bumperschade op en de bestuurder van auto no. 3 een procesverbaal. RADIO-SERVICE H. VAN DE CROMMENACKER Het adres voor nieuwe toestellen en reparatie. Julianalaan 72 Telefoon 2048 TE VROEG OP PAD. Terzake het uitventen van brood voor 10 uur 's morgens werd procesverbaal opgemaakt tegen S. en P. BILJARTEN. Vcor de competitie van de N.B.B., dis trict Eemland, zijn in de week van 11 tot en met 17 Januari a.s. de volgende wedstrijden vastgesteld: Cadre Klasse: 13 Jan. Noord-Brabant 1Centraal 1. 13 Jan. Ncord. Brabant 3Tolsteeg 1. 15 Ja nuari Tolsteeg 2Verg. Wagen 1. Ie Klasse libre: 13 Jan. Metropole 1Nieuwe Kei 1. 13 Jan. Leusderk. 1Ons Genoegen 1- 14 Jan. Ons Gen. 2Gouden Pk 2. 15 Jan. Verg. Wagen 3Zonneheuvel 1. 2e Klasse libre: 14 Jan. Soestdijk 1Nieuwe Kei 2. 14 Jan. Animo 1—Metropole 2. 15 Jam De Verg. Wagen 4Centraal 2. 15 Januari Leusderkwartier 2K.O.T. 1. 3e Klasse libre: 13 Jan. De Pauw 1D.OtS. 1. 14 Jan. Tavenu 1—O.D.L. 1. 14 Jan. Middelwijk 1Leusderkwartier 3. 16 Jan. Oostefrp- 1 Gouden Ploeg 3. 4e Klasse libre: 12 Jan. Tavenu 3Eemlust 1. 13 Jam Animo 2—Metropole 3. 15 Jan. Tavenu 2—Soestdijk 2. 15 Jan. Centraal 3— K.O.T. 2. 5e Klasse libre: 12 Jan. D.OlS. 2Soestdijk 3. 14 Jan. O.D.L. 2—Metropole 4. 14 Jan. De Pauw 2Middelwijk 2. 16 Jan. Zonneheuvel 2—K-O.T. 3. 6e Klasse libre: 14 Jan. Eemlust 2—De Verg. Wagen 6- 14 Jan. Animo 3Ons Gen. 4. 16 Jan- Centraal 4—Oosterpark 2. De prijzen, die voor de bil jar (competitie van de N.B.B., district Eemland, zijn be schikbaar gesteld, zijn te bezichtigen in de efa'age van de heer J. de Vries, Brink straat 33, Baarn. AANGEREDEN. Terwijl meerdere auto's de Kerkstraat passeerden stak het 6-jarig dochtertje: van K. de rijweg over, waardoor zij door een der wagens werd aangereden. De kind liep enig letsel op. De bestuur der treft geen schuld. Alle verzekeringen, laat Fa. v. d. WIJNG AART adviseren Hoe U zich moet assureren I hei&eweg 29 - Soest Telefoon 2064 I Geldige bonnen. Voor het tijdvak van 11 tof en met 24 Januari 1948 zijn de navolgende bonnen aangewezen. Bonkaarten KA, KB, KC 713. 113 Algemeen 750 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram ver snaperingen. 112 Algemeen 250 gram waspoeder. 109 Algemeen 1 ei. 110 Algemeen' 1600 gram brood. (Geldig tot en met 17 Januari a.s.). 111 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. (Geldig t.m. 7 Febr.). 105 Reserve 800 gram brood. (Geldig tot en met 17 Januari a.s.J. 108 Reserve 400 gram brood. (Geldig tot en met 17 Januari a.s.). 115 Algemeen 500 gram sinaasappelen. (Vcorïnleveringsbon.). Bonkaarten KD, KE 713. 613, 614 Algemeen 250 gram suiker, boterhamsfrooisel ,enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram ver snaperingen. 612 Algemeen 500 gram waspoeder. 609 Algemeen 1 ei. 610 Algemeen 400 gram brood. (Geldig tot en met 17 Januari a.s.). 611 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. (Geldig tot en met 17 Februari a.sj 604 Reserve 400 gram brood. (Geldig tot en met 17 Januari a.s.). 608 Reserve 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. 615 Algemeen 500 gram sinaasappelen (Voorinleveringsbon). Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MH 801 (Bijzondere arbeid, a.s. moeders en zieken) 1035 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram versnape ringen. Tabak, en versnaperingeinkaarten ieinz. V-01, V-02 Tabak 1 rantsoen sigaret ten of kerftabak. V-03 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. V-01 Versnaperingen 200 gram ver snaperingen of 200 gram suiker, bo- terhamstrcoisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. V-03 Versnaperingen 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker, bo- terhamstrcoisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Tabak 4 Reserve 50 gram scheerzeep of 100 gram scheercrème of 400 gr- snelscheercnme. De bonnen 115 en 615 Algemeien voor sinaasappelen moeten uiterlijk op 17 Ja nuari a.s. bij een handelaar in groente en fruit worden ingeleverd. De bon voer scheerzeep blijft voorlopig geldig. Een rantsoen gebak bedraagt: ongeveer 280 gram beschuit (2 hele rollen), of 300 gram biscuits, ongevulde wafels, crac kers, matzes, toast, of 400 gram specu laas, koekjes of 560 gram ontbijtkoek, taai-taai, Amsterdamse korstjes, of 600 gram stroopwafels of een hoeveelheid ge bak, waarin 280 gram bloem en of zet meel is verwerkt, met uitzondering van poffertjes, verse Hollandse en Parijse wafels en oliebollen. Men doet verstandig door bovenstaande opgave uit te knippen en te bewaren- Niet aangewezen zijn ein vernietigd kun nen worden de bcinnqn 049. 051, 549, 551, 554 Algemeen, 040, 041, 042, 048, 547, 548, 070, 071, 072, 077. 576, 577 Re serve, 032, 033, 533, 062, 063. 563 Melk. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 32. De officieren waren woedend, dat er in het geheel geen sporen waren ge vonden van degenen, die de postkoets hadden overvallen en ze bevalleln de vier soldaten op deze plek een wacht te be trekken en alles aan te houden wat er voorbij kwam- 33. Daarop reden de officieren wieg en de achtergebleven schildwachten maak ten het zich gemakkelijk. Het was een warme dag en de mannen strekten zich heerlijk onder een boom uit jen waren spoedig in diepe slaap. 34. Kapitein Gay had genoeg gezien ieln wist waf hem te doen stond. Vlug keer de hij naar de grot terug om hulp te ha len, maar voor dat zij halverwege waren ze opgeschrikt door het geluid van een galloppeerend paard, dat snel naderde. Plaatselijk nieuws. de nieuwe gasprijzen. Ingaande 1 Jan. 1.1. zijn de .gasprij zen verhoogd. Er zijn een zestal tarie ven ingevoerd en de af mem era hebben het recht te bepalen van welk tarief zij gebruik wensen te maken. Is de keuze eenmaal bepaald, dan geldt deae voor het gehele jaar. Voor de levering van gas zijn door het gemeentelijk gasbedrijf de volgende tarieven vastgesteld. 1. Gewoon gebruik, zonder vastrecht 12Va cén£ Per kubieke meter. 2. Vastrecht per maand f0.80: 9^o cent per kubieke meter. 3. Vastrecht per maand fl.30: 8x/2 cent per kubieke meter. 4. Vastrecht per maand f2.8 cent per kubieke meter. 5. Vastrecht per maand f3.71/;> cent per kubieke meter. 6. Vastrecht per maand f5.7 cent per kubieke meter. Bovendien is de mogelijkheid aanwezig, dat in bijzondere gevallen met grote ver bruikers speciale overeenkomsten aange gaan kunnen worden. Aan de hand van bovenstaande gegevens kan een ieder berekenen of in zijn ge val een vastrecht voordeel biedt- PROTEST VOORWAARTS AFGEWEZEN. Zoals men zich zal herinneren diende Voorwaarts na afloop van de wedstrijd tegen S-E.C. op 21 December 1.1. tegen het tweede door S.E.C. gemaakte doel punt protest aan, als zou de bal ach ter de doellat zijn geweest. Woensdagavond is dit protest te Den Haag door de protestcommissie van de X.N.V.B. behandeld en afgewezen. De uitslag blijft dus 2—2. NIEUWE AANWINSTEN DER R.K. OPENB. UITLEENBIBLIOTHEEK. ROMANS: „De komedie komt" (2 dln.), Buchholtz. „Andere goden'', Buck. „De gebroeders Karamazov", Dostojefskï „Strijd langs de Mohawk" (2 dln.), Edmonds. „Lentestorm", Hamion. „Aaikee", Kolkman. „De stilte der sterren", Meijer. „Donkere stromen", Ncrdhoff en Hall. „Erfgenamen", Plantcnberg Marres. „Een vrouw beminde", Vieser. „Het lied van Bernadette", Wettel. STUDIE: Zelfverbetering", AUers. „Muziekgeschiedenis", Bermet Kampers. „Met de Mercator naar de Stille Zuid zee''. Bock. „Madame Curie", Curie. „A. Coolen". Elebaers. „Cost is Oost en West is Wc®:", Geurtjens- „De ziel van Rusland", Iswollsky- „Bali", Kersten. „Peter de Groote", Hoeker. „Handschrift en karakter", Hundg'r. n. JEUGD: „Koning Kaskoeskilewan en de toveL steen", Hïldebrand en de Koning- kinderen 8-1U j. „Het verloren schaap", Hoekstra. Kin deren 8-10 1. „Sprookjes", Haaglam. Kinderen 8-12 j. „Hans", Reus. Meisjes 16-18 jaar. Vrachtrijder Dirk", Veenbaas. Jon gens 14-16 j. „Jorinde", Wenger. Meisjes 16-18 jaar. SOESTER SCHAAKCLUB. Competitieuitslagen S.S.C-: Groep 1- B. Kantorowisz— J- van Daal 12-1/2. A. van Dijk-J- C. Thomasze 1—0. H. P- Goosens J. v. Emden 1 2-1 2. Groep 2. A. Poot—D- Reefsman 1-U. G. GerritsmaP. J- Hoek 1 0. BlomJ. M. Beij 01- Groep 3. J. v. d. Wal-H K. Foeken 0-1. G. Roose-F. C. W., Borcherding Groep 4 H. Horris—L. de Regt 0— J. PilonH. Horris 1—0- MADAME CURIE. Het bewonderenswaardige filmwerk „Ma dame Curie" wordt vanaf heden m het City-theater vertoornt. Het werk, dal van begin tot eind onderhoudend is, geeft ons een uitstekende kijk op net vruchtbare leven der Curie's. Een leven van hard werken en vol te genslagen, dat bekroond wordt als, na vele experimenten het radium zie baar wordt. Dan wordt door een noodlottig val Prof- Curie gedood, wat voor Marie Curie een zware slag is. maar met on verzettelijke wil zet zij kef werk voort, dat zij tesamen begonnen zijn, hef die nen van de wetenschap. POSTDUIVENTEN TOONSTELLING De Soester Concours Commissie orga niseert op 17 en 18 Januari a.s. in de Gouden Ploeg een postduivententoonstel- ling, waaraan de beide plaatselijke ver enigingen „De Vriendschap" en „De Zwa luw" zullen deelnemen. Een groot aan tal inzendingen wprdt verwacht- VERKEERSZONDAARS. Wegens overtreding van het inhaalvier- bod voor de Van Weedestraat werd weer 5 maal procesverbaal opgemaakt, terwijl ook meerdere automobilisten en wielrijders op de bon gingen wegpu® het niet voeren van de voorgeschreven verlichting. VLEESVERKOOP. Morgenochtend, (Zaterdag), van 9 tot 9.30 uur heeft aan het slachthuis we derom verkoop van vlees plaats, nu voor de nummers 2626 tot en met 2775. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest- dijk"i Van Weedestraat 46. VERKIEZINGEN OP KOMST. In verband met de in dit jaar te ver wachten verkiezingen voor de Staten-Ge- neraal, zal op de jaarvergadering van de K.V.P. te Soest, welke 27 Januari a.s. wordt gehouden, de candidaatstelling van afgevaardigden plaats hebben. MILITAIRE ONDERSCHEIDINGEN. Op de terreinen van het Centraal Auto park van de Ned. Luchtstrijdkrachten te Soesfduinen vond Donderdagmorgen omstreeks elf uur een militaire plechtig heid plaats. Voor het front van de troepen reikte kolonel I. A. Aler, commandant van de Ned. Lucht-strijdkrachten, namens H. M. de Koningin aan tien onderofficieren voor het trouw en eerlijk vervullen van hun plichten gedurende eein zeker aantal jaren het ere-metaal uit. Onder commando van kapitein M. de Voo stonden de troepen met het mu ziekcorps van de L.S.K. uit Breda in carré opgesteld en in 't bijzijn van tal van officieren, w.o. kolonel Brouwer, Chef van de Geneeskundige Dienst, Ma joor Molenaar en de kapiteins Linthout en Brokaar, familieleden en genodigden, inspecteerde kolonel Aler de troepen, waarna hij in een kernachtige toespraak de tien onderofficieren als voorbeeld stelde aan de troepen en ook de moei- ljjke positie van de onderofficier schets te als stcotblok tussen manschappen en officieren. Persoonlijk hechtte daarna de kolonel de jubilarissen het ere-metaal op de borst, hen daarbij gelukwensende met de onderscheiding. Onder de opwekkende muziek van de L.S.K. defileerde daarna 'de troep voojr kolonel Aler en zijn staf en de tien ge decoreerde onderofficieren, waarna het officiële gedeelte van deze plechtigheid werd besloten met eien samenzijp in de mesrcom van het Centraal Autopark. De volgende onderofficieren ontvinge.n een onderscheiding: Adj. Onderoff. A. H. Th. Preuser, 36 jaar trouwe dinest, gouden medaille. Sergeants le Klas G. Schoonheim en H. Montauban, 24 jaar trouwe dienst, zil veren medaille. Sergeants D. J. Rekkee, J- H. Oremus, J. de Bree en P. Ekjel 24 jaar trouwe dienst, zilveren medaille. Sergeants H. Koopmans, A. van Ee en L. Vis, 12 jaar trouwe dienst, bronzen medaille. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. Hartdorff van De Waal (Texel), in dertijd door de Ned- Herv. Gemeente alhier beroepen als predikant voer „Zon negloren", heeft voor dit berc/ep bedankt. TER INZAGE. Aan ons bureau liggen gratis ter inza ge de passagierslijsten der m.s. „Grote Beer" en „Tabian'", welke nesp. op 16 en 21 Jan. a.s- te Amsterdam worden ver wacht. Met eerstgenoemd schip keren o.m.. uit Indië terug de soldaten A. J. Hilhorsf, Oude Grachtie 3a en R- van Zuilen, Koninginnelaan 105. SOESTERBERG. RECEPTIE E.H.B.O. De afdeling Soesterberg der E.H.B.O. zal ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan op Zaterdag 10 Januari van 3 tot 5 uur receptie houden in café-res taurant ,,'t Zwaantje". V.C.J.-CONFERENTIE. Zaterdag 3 en Zondag 4 Januari werd door de Vrijz- Chr. Jeugd in het bonds- huis van de Ned. Protestantenbond te Soesterberg een landdag gehouden, wel ke druk was bezocht. Na opening door de hoofdleider, Ds. C. H. Lindijer, die er o.m. op wees, dat deze conferentie stond in hef teken vap bepaalde eisen, welke aan leiders en bestuursleden mogen worden gesteld, sprak Ds. F. Keja voor de leiders over het onderwerp „Kunnen we er niee De Heer en Mevrouw VAN DEN BERG-VAN MASTRICHT danken hartelijk voor de grote belangstelling bij hun huwelijk ondervonden, in het bijzonder de Van der Huchtschool. Tévens groeten zij allen bij hun vertrek naar Afrika. -Soest, 9 Jan. 1948. Van Lenneplaap 5. Trekking begint 26 Januari. Collecteur HARTWEG No. 6 Telefoon 2656 Soestdijk houdt D vergadei KOMT A ALICE Gedipl. Behande Sten Beethov< repa In- Lee Molenstr.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2