W. N. NIEUWENHIIIS VOOR ONZE DAMES. Een derde Roosevelt aan het roer? HUTKOFFERS LENSSEN! Loodgieter - Electriciën Warenhuis 1001 Plaatselijk nieuws. Heeft U toekomst-wensen? Sluit dan een Levensverzekering bij Herstellingsoord EEN KEURIG JONGENS OVERHEMD. Een heerlijk overhemd voor onze zoons. Het practïsche hiervan is, dat het open en gesloten kan worden gedragen. De jongens zullen dit hemd zomers zeker verkiezen boven een hemd met een keu rig stijf boord. Het hier afgebeelde hemd is, wanneer men de naaibeschrijving volgt, heel ge makkelijk te maken. VOORPAND. Allereerst wordt de slui ting gemaakt. Het belegstuk aan de goe de kant aanstikken en omkeren. SCHOUDERPAS- De twee geknipte de len van de schouderpas met de goe de kanten op elkaar aan weerszijden van het achterpand stikken, pl.m. 1 c m. van de kant stiksels maken. Beide pasjes om slaan zodat nu de verkeerde kanten te gen elkaar komen. Bevestiging schouderpas aan voorpand: De onderpas 1 c.m. omslaan en op de verkeerde kant van het voorpand stikken. Het bovenpasje over bet stiksel van de onderpas op het voorpand bevestigen. ZAK: De zak op de aangegeven plaats zetten. Hef zakklepfe los opstikken met een dubbel stiksel. KRAAG. Beide kraagdelen met de goede kanten op elkaar stikken en omkeren. Vervolgens aan de revers bevestigen. De onderkant van de kraag aan de bin nenkant van de hals (d.i. aan de verkeer de kant van het overhemd) stikken. Bo- venkraag met een ldein zoompje over het stiksel van de onderkraag op het overhemd naaien. Zijnaden sluiten met een platte naad. MOUW." Split pl.m. 15 cm. maken. De mouw wordt van onderen ingehaald. Daarna de mouwnaden sluiten. Manchet op dezelfde wijze bevestigen als de kraag. Mouw inzetten. Op het patroon van de mouw is aangegeven waar de zij naad van hef overhemd correspondeert met de mouw. TAILLEBAND. Plooitjes van voor- en rugpand worden ingesfikf tot taillewijdfe. Tailleband aanstikken op dezelfde wijze als de kraag. Patronen van dit model zijn voor de leeftijden 6-8, 8-10, 10-12. 12-14 en 14-16 jaar a f0.85 verkrijgbaar bij „Hef Pa- tronenhuis"', Middenweg 200, A'dam-O. Na ontvangst van een postwissel, waar op vermeld: No. 4786, leeftijd wordt het patroon omgaand toegezonden. Van Weedestr. 23 - Tel. 2577 Churchill adviseqgfle Franklin Dela.no Roosevelt Jr.: „Ga in de politiek." Naar Amerika! De ouderen onder ons zullen zich deze leuze nog wel herinneren. Aan het eind van de vorige eeuw staken immers dui zenden landgenoten o.w. een groot per centage landbouwers, de Atlantische Oceaan over om in het land van Uncle Sam hun geluk te beproeven. Onmiddellijk na de Tweede Wereldoor log ontstond in de Nieuwe Wereld een soortgelijke leuze: „Naar Europa", niet naar aanleiding van een vurige emigra tiedrift, maar, zoals wij weten, om Eu ropa weer op de been te helpen. Het spreekt van zelf, dat de Amerikanen niet van plan zijn ten aanzien van de hulp aan Europa voor filantroop te gaan spelen: Europa zal t.z.t. over de brug moeten komen. Het plan-Marshall heeft van bepaalde zijden kritiek ont moet, maar onbevooroordeelden met 'n zuivere kijk op de stajid van zaken zul len de Amerikaanse hulp op hoge prijs stellen. „Zitten ze er daar in het verre Westen dan zo warmpjes bij? Is het daar rozen geur en maneschijn?" zullen sommigen vragen. Nu, wie trouw zijn krant leest, weet wel beter. De Amerikanen beseffen echter, dat de thans door hen gevoerde politiek verreweg de beste is. Ongetwij feld zou Roosevelt hetzelfde beleid heb ben gevoerd als de huidige staatslieden. Helaas, Roosevelt, de krachtige figuur, verwisselde het tijdelijke voor het eeu wige op het ogenblik, dat Hitier zijn laatste hysterische kreten gaf, Goebbels zijn laatste propaganda-speeches voor bereidde en Goering de laatste decora ties spelde op de borst van zijn trouwe piloten. Wij weten, wat Roosevelt voor het Amerikaanse volk heeft mogen be tekenen, wat hij voor de gehele wereld is geweest en wanneer er moeilijkheden rijzen, komt het de Amerikanen meer dan eens van de lippen: „Hadden wij Roosevelt nog maar." Voortreffelijke eigenschappen. „Roosevelt heeft vier zoons," zei een Amerikaan, toen iemand met leedwezen opmerkte, dat de staatsman naar men selijke berekening te vroeg was gestor ven. „Roosevelt heeft vier zoons." Deze woorden vertolken de hoop, die leeft in de harten van millioenen Amerikanen, n.I. dat een der zoons nog eens de voet sporen van zijn vader zal volgen en straks het roer in handen zal nemen, zo dat er nieuwe peilingen gedaan worden inzake de ligging van veilige vaargeulen en het onaangename contact met klip pen als crises en achteruitgang kunnen worden omzeild. De Amerikaanse journalist Jacques Choelle heeft ons zo juist een artikel gezonden, waarvan de titel luidt: „Zul len de Verenigde Staten nog eens een derde Roosevelt aan het bewind zien?" Voorspellen, is altijd gevaarlijk, maar dat de kans op „een derde Roosevelt" niet is uitgesloten, moge uit zijn repor tage blijken. De nog jeugdige Franklin Delano Roo sevelt interesseert zich bijzonder voor de politiek, hij is goed van de tongriem gesneden, een harde werker en vervuld van grote liefde voor zijn vaderland, een man met voortreffelijke eigenschappen en met belangstelling voor alle moge lijke onderwerpen. Ook de andere zoons mogen er zijn. Tijdens de afgelopen we reldoorlog hebben de vier zoons zich dappere strijders getoond, zowel ter zee als in de lueht. Elliott klom op tot gene raal, James bracht het tot kolonel, Franklin tot kapitein bij de korvetten en John zwaaide af als luitenant ter zee. Oordeel van de Pravvda. Elliott schreef een boek naar aanleiding van de gesprekken, die hij met zijn va der heeft gevoerd. Voorts publiceerde hij een interview met Stalin, die hem verzekerde: „De dreiging van een nieuwe oorlog' is geen werkelijke drei ging." De Sowjets schijnen de Roosevelts goed gezind te zijn, want hun spreekorgaan, de Prawda, rangschikte Elliott onder de „trouwe vrienden", waartoe ook Ein- stein, Henry Wallaee en Paul Robeson werden gerekend. Elliott heeft het blijkbaar al een heel eind in de politiek gebracht, maar Franklin is hem toch reeds voorbij ge streefd. Truman heeft hem onlangs de betrekking van adjunct-secretaris van de vloot aangeboden, een postiie, welke destijds ook door zijn vader en door Theodore Roosevelt werd bekleed. Franklin heeft de post echter niet ge accepteerd, niet omdat hij de voetspo ren van zijn vader niet zou willen vol gen, maar omdat hij de aanvaarding er van als een hinderpaal achtte om dieper te kunnen doordringen in het openbare leven en tot het hart van zijn volk. Franklin is advocaat op het kantoor van zijn vriend Charles Poletti, die van hem zegt: „Hij is een veel belovend jurist, een groot talent, een scherpe geest met bijzondere opmerkingsgaven. Ik bewon der zijn grote werklust en de wijze, waarop hij zich met anderen onder houdt." Churchill's advies. Verleden jaar maakte Franklin een grote reis met de Engelse staatsman Churchill, die hem na de trip adviseer de: „Man, ga in de politiek." Churchill trok machtig aan zijn sigaar toen hij opzag naar de rijzige gestalte van de jonge Amerikaan, die n.1. 1.92 meter is. Toen Franklin zijn universitaire studie had beëindigd, ging hij in de politiek. Hij kwam in een goede leerschool: de practijk van zijn vader, die hij in 1936 op diens verkiezings-campagne verge zelde. Een Amerikaans vrouwtje, dat Roosevelt niet weinig vereerde (ze had vijftig kilometer gereisd om de presi dent te kunnen ontmoeten), was danig op haar teentjes getrapt, toen „een ventje" haar kwam vertellen, dat de president haar tot zijn spijt op dat ogen blik niet kon ontvangen. Dat „ventje" zoals zij de boodschapper noemde was Franklin Jr. Misschien zal zij nog eens verbaasd uitroepen: „Was u dat toen, meneer de president? I am sorry." Franklin hield veel van zijn vader, met wie hij vaak van gedachten wisselde in zake grote politieke problemen, waarbij Jr. ongetwijfeld veel goeds van de ge routineerde staatsman zal hebben op gestoken. Franklin wapent zich. De laatste twee jaren gaat er bijna geen week voorbij, zonder dat Franklin op de een of andere politieke vergadering het woord voert. Hij is lid van de democra tische partij en van de vereniging van oudstrijders. Hij tracht de knepen van het vak zo spoedig mogelijk onder de knie te krijgen, opdat hij goed gewa pend in het strijdperk kan treden. Ja, strijd zal de verovering van het toe komstige presidentschap hem zeker kosten. Er zijn meer ernstige eandida- ten. De naam .„Roosevelt" is weer het on derwerp van veler gesprek. Velen koes teren de hoop, dat Franklin Jr. 'n waar dig opvolger van zijn vader zal worden. De toekomst zal Ieren, welke waarde wij mogen hechten aan de intuïtie van hen, die voorspellen, dat Franklin Delano Jr. het nog eens tot grote dingen zal bren gen. Zoon en naamgenoot van een groot staatsman, good luck! metaal bekleed f 47.10 Moderne bood- schaptassen, gro te maat, linnen met leder montuur f 19.88 Dames handtas sen, fijne Leder- soorten in bruin, zwart en blauw vanaf f 19.50 Kinderschouder- tasjes vanaf f 2.95 BAARN-TELEFOON 3330 Wij hebben geen filialen LEZING VOOR MIDDENSTANDERS. Op initiatief van de Ver. vS.oest Voor uit'' sprak in de zaal van Eemland de heer Wijbrenninck, directeur van de V.V.V. te Utrecht over het grote be lang van een bloeiende V.V.V. voor de Middenstand. De heer J. Batenburg, voorzitter van on ze plaatselijke V.V.V., sprak in zijn ope ningswoord er zijn teleurstelling over uit, dat zo weinigen aan de uitnodiging om deze leerrijke avond bij te wonen, had den gevoeg gegeven. Onder de aanwezigen merkten wij op de Burgemeester en die directie van de Middenstandslbank. De heer Wilbrenninck hield daarna een interessante lezinrf over het ontstaan vain het vreemdelingenverkeer, die organisatie daarvan en liet verder in zijn betoog on gedachte perspectieven /en mogelijkheden voor een goed functionerende V.V.V. naar voren komen, mogelijkheden, die ook van het allergrootste belang zijn voor een welvarende middenstand. Een bloeiend vreemdelingenverkeer is voor de welvaart van een gemeente niet on derschatten en het is een feif, dat 80 procent van het door de pension gasten verteerde geld bij de midden stand: slagers, bakkers, kruideniers enz. terecht komt. Vervolgens sprak Dr. Ze.ijlman van Em- michoven over het onderwerp: „De kleur in de reclame een onderwierp, waarvan voor de zakenmensen heel wat viel te leren. Aan 't slot dankte de heer Batianburg de sprekers voor de gehouden leerzame cau serie, met de wens, dat do aanwezigen de wegblijvers iets van het opgestokenie zou den vertellen. EEN ORIGINELE PRIJSVRAAG. Evenals vorige jaren zal Jachthaven thee tuin „De Watermolen'' te Baarn in .efHk nummer van ons blad een advertentie plaatsen. De heer Van Schaaik heeft aan zijn advertentie-campagne een originele prijsvraag verbonden, waarmee aantrek kelijke prijzen gewonnen kunnen worde». Het is n.1. de bedoeling, dat u de oor^te Van Weedestraat 29 - Soestdijk 16 advertenties verzamelt en nagaat, eventueel in overleg met huisgenoot en vriend, welke advertentie bet best ge slaagd is. U plakt ze in volgorde alle 16 op een vel papier, uw naam en adres er bij en zendt dit in bij theetuin „De Watermolen'', uiterlijk één week na plaatsing der 16e advertentie. De prijzen bestaan uit: le. een week of 6 maal 1 dag de beschikking over een zeiljacht; 2e- een dag idem een motor boot; 3e een dag idem een zeilboot; 4e een dag idem een roeiboot. Het is de bedoeling deze prijsvraag in dit seizoen 2 maal te herhalen. Degene der inzenders, dfe 3 Imaal meedeed en in to taal het hoogste aantal punten behaalt, ontvangt een extra prijs. Indien men als club of vereniging mee doet, heeft men kans op een gemeen schappelijke bottertocht. OPENING FANCY-FAIR B.D.C. Donderdagavond had in de zaal van het Sf. Jozefgebouw de officiële opening plaats van de door de voetbalclub B.D.C. georganiseerde fancy-fair „De Voltref fer''. De heer Niehoff, 2e voorzitter van B.D.C. nam omstreeks half acht het woord en heette alle aanwezigen wei- kom, in hef «bijzonder de Burgemeester en de Eerw. fleren Pastoors Voss en Lommerse. Spr. dankte allen, die aan t tot stand komen van deze bazar, hadden medegewerkt en ook hen, die de ma terialen beschikbaar hadden gesteld. Pasfoor Lommer»-, geestelijk adviseur van de vereniging, daarna hef woord ver krijgende, sprak zijn verwondering uit over hetgeen tot stand was gebracht en sprak daarbij de wens uit, dat het te kort in de B.D.C.-kas door hef slagen van deze bazar zou worden opgeheven, waarna hij de fancy-fair voor geopend verklaarde. De Burgemeester sprak daarna en wees op het grote belang van de sport voor de ieugd. De goede exploitatie van een sportvereniging vereist weel gelid en hij hoopte, dat deze bazar aan de verwach tingen, die men er aan gesteld had, zou beantwoorden. Hierna namen de genodigden de ver schillende stands in ogenschouw. De zaal was feëriek verlicht, er waren vele originele attracties en de dames-verkoop sters, gestoken in verschillende kleder drachten, kwamen spoedig handen tekort om alle belangstellenden te bedienen. „PRINS HENDRIKOORD Vrijdagmiddag werd „Prins Hen driksoord'' als hcrstellingsocrd voor gees telijk rustbehoevenden geopend. In het jaar 1946 is men op de gedachte gekomen om tot de stichting van een dergelijke inrichting te komen en mede dank zij velen, die zich hiervoor hebben ingezet, kan thans reeds op 2 April 1948 het bestuur van de Stichting voor Sociaal Werk van de Nederlandse Protestanten- Bond tot de opening overgaan. Het was lang niet gemakkelijk om in het geteister de Nederland beslag te leggen op een geschikt gebouw, maar dank z.ij de fam. G. Crone, kon dit bij uitstek geschikte gebouw met 3 hectare park, in een rusti ge omgeving en in 'f centrum van hef land worden gehuurd. De inrichting be vat tal van frisse en comfortabele slaap kamers, recreatiezaal, eetzaal en wat meer bij een dergelijk herstellingsoord behoort, terwijl er plaats is voor ruim dertig patiënten. In tegenwoordigheid van vele genodigden heeft de voorzitter van het Stichtingsbestuur, Ds. H. J. Mispel blom Beïjer uit Rotterdam, de openings rede uitgesproken. Spr. heette allen wiel- kom in 't bijzonder het hoofdbestuur van de Ned. Protestantenbond, die vertegen woordigers van de Vrijz- Prof. Radio Omroep, Ds. Gast van de Vrijz. Jeugd- Cenfrale en de afgevaardigden van do afdelingen uit de omtrek. Ook wilde spr. noch noemen de heer en Mevr. G. Cro ne, die hij in hun eigen huis welkom heette. Spr. bracht dank aan al degenen, die door een schone bloemenhulde hun mede leven bij de opening van dit huis hebben getoond. Spr. verwelkomde tevens de heer en Mevr. Vrolijks als directeur en directrice en sprak de wens uit, dat zij bevrediging in hun werk mogen vinden en als kist hut not least sprak spr. er zijn vreugde over uit, dat Dr. van Essen haar krachten heeft aangeboden als psychiater voor deze in stelling. Spreker gaf daarna een duidelijk baeld van 't doel en wat er van deze inrichting moet uitgaan en met de harfewens, dat God ons mag leiden, en dit werk een ze gen voor velen moge worden, verklaarde spreker het herstellingsoord voor ge opend. Vervolgens sprak de directeur, de heer M. Vrolijk, over het doel en werkwijzo der inrichting. Namens het hoofdbestuur van de N.P.B. bood de voorzitter, Dr. Boerlage, enige exemplaren van de pas verschenen dordp druk van de liederenbundel ais gascflenk aan. Spr. hoopte, dat het werk hier in vreugde zal worden begonnen.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2