NIKAPR0BA-AV0ND Neemt proef Zonder bon. Limonadesiroop Appelstroop C. KERVER Het Geheim van de Bosplaat. Soester Courant Kunstavond en Bonte Parade Plaatselijk nieuws. gevonden voorwerpen. SOESTERBERG. BEKEURINGEN. Voetbal. Kruidenhuis FLORA BABY FOTO'S Wactjt oict (c lang! Pa) daaron) naar ALICE v» d. HAAR Gcdipl. Spraaklerares. Hypotheek 31/-, Fa. v.d. Wijngaart Levensmiddelenbedrijl De avonturen van het zeilschip „De Vrijheid" ten bate van de Soester militairen overzee. Een avond van groot kunstgenot, veel jolijt en vol verrassingen. Portemonnaie inh. foto en f 1.51zilver bon f 1.-, gebreide linker kinderhandsch., koppelriem, bl.-w.-r. .gebreide want, huissleutel, drie fruitkisten, portemon naie, bruine alpinomuts, beursje inh. f 1.-, gehaakt wit wollen zadeldek, rood kin- derwanfje, bril in leren etui, bruine lin ker kinderschoen, ger. haarstrik, mond harmonica, medaille van exp. Bafak-Ge- bergte. OUDERAVOND CHR. NAT. SCHOOL. Vrijdagavond had het bestuur van de Chr. Nat. School' aan de Driehoeksweg in het wijkgebouw „Eltheto'' aan- heit Driftje een ouderavond belegd, die druk bezocht was. De heer P. Boeriema, hoofd der school, opende met een welkomstwoord, waarna hij uitvoerig sprak over „Ons opvoedend voorbeeld'. De films „Ons Noords Venetië1' toonde de aanwezigen verscheidene mooie plek jes te Giethoorn. Een samenzang volgde en nadat thee ge serveerd was, droeg Mej. G. Th. van Beusekom „Flitsen uit het schoolleven'' voor, een interessante voordracht, waar uit men alzo hoort wat de onderwijzers medemaken. Besloten werd met de ver toning van de film „De Wieringermeer". Het hoofd van de school dankte tenslotte alfen, die tot het slagen van deze ouder avond hadden medegewerkt. Namens de ouders sprak de heer C. Tak een dankwoord. Na de sluiting bezichtigden de ouders in de schoolgebouwen aan de Driehoeks- weg het werk hunner kinderen, terwijl er nog gelegenheid was met de onderwij- zers(essen) te spreken. TABAKSKAART ONTVREEMD. Terzake het ontvreemden van ©en tabaks- kaart werd procesverbaal o_pgemaakf te gen E. v. 't K. RIJDEN OP ZONDAG. Hoewel, als gevolg van de nieuwe maat regelen Zondag nagenoeg, geen auto's op de wegen te zien waren, werd toch één persoon aangehouden, die ©en auto be reed zonder vergunning. Ook werden gedurende de laatste dagen weer meerdere personen bekeurd we gens overtreding van het inhaalvierbod. SCHAAKTOURNOOI. Op 28 Februari jj. is in het Astoria Cha let te Baarn een commissie gevormd voor de organisatie van een Jaarlijks Wederke rend Internationaal Schaaktournooi te Baarn. Tot op heden werd een dergelijk interna- fionaal schaaktournooi reeds 10 maal doof^ de Soester Schaakclub gehouajen. Teneinde dit sportevenement 'n nog gro tere uitbreiding te geven werd deze spe cial" Tournooi-Commissie gevormd, waar in de volgende vooraanstaande heren en dames zifting hebben. G. W. J. Ziftersfeijn, voorzitter K.N.S.E, Den Haag. Mr. A Reub, voorzitter F.I.- D.E., Den Haag. Mr. G. C. A- Oskam, Rotterdam. Lod. Prins, Amsterdam. Mr. Ed. Spanjaard, Utrecht. E. v. d. Meer, dir. Astoria Chalet, Baarn. L. C. Eggink. comm. Tijdschrift K.N.S.BDen Haag. P. J. G. Stuiver, inspecteur Dir. Belas tingen, Utrecht. Mr. G. S. Fontein., Baarn. F. C. W. Borcherding, Soest, H. de Graaf, Soest. H. Schreuder, voorz. Soester Schaakclub, Baarn. Mevr. Schipper. Baarn, Mevr. Repelaer v. Drie!, Baarn. CONTROLE SPAARBANKBOEKJES. Het Bestuur der Coöp. Boerenleenbank zal controle houden op de spaarbank boekjes. Men raadplege de desbetreffen de annonce voorkomende in dit nummer. BILJARTEN. Op 1, 2, 3 ejj 4 April vonden te Soest de wedstrijden om het kampioenschap van de cadre klasse van de N.B.B., district Eemland plaats. Na deze eerste vier dagen is de stand als volgt. 1. L. Koppel, Verg .Wagen. 2. H. Stef- fen. Verg. Wagen. 3. R. Stalenhoef, Gou den Ploeg. 4. A. Verkerk, Centraal 5. C Sfalinhoef, Centraal. 6. P. Stalenhoef, Gouden Ploeg. 7. H. Bregman, Verg. Wa gen. 8. A. v. d. Vliet, Vergulde Wagen. FILMAVOND NED. RODE KRUIS. Maandagavond gaf de plaatselijke afde ling van hef Ned. Rode Kruis in de zaal van Eemland voor haar leden en verdere belangstellenden een filmavond. De zaal was geheel bezet toen de voor- zifter van de afdeling, burgemeester Eien- •finck, deze avond met een welkomst woord opende. Spr. herinnerde de aan wezigen nog eens aan die tijd, drie .jaar geleden, toen wij door het Rode Kruis in de hoogste nood werden geholpen. Ie dereen was enthousiast ovier de verrich tingen van het Rode Kruis, maar alles is zo gauw vergeten en daarom hiebben wij u hier uitgenodigd om uw geheugen «■cos op te frissen. Momenteel hebben wij dezie hulp niet meer van node, aldus spr., maaf in an dere delen van de wereld moeten wij nu helpen, zie e,ans naar het mooie werk, hetwelk in Indië wordt verricht. Spreker ka» er bij de aanwezigen niet genoeg op aandringen dit werk der barmhartigheid zoveel mogelijk te steunen en dit kan me» ook doen door het afstaan van e«n halve ïter bloed voor de blocd-plasma- diensf. Door deze gave kan men een an der mensenleven redden. Vervolgens gaf Dr. Van Daal, leider dei plaatselijke transportcolonne van het Rode Kruis, een duidelijks uiteenzetting van de werkzaamheden, van de afdeling, zowel in oorlog als in vredestijd. De colonne van hef Rode Kruis-corps Soest-Soesterberg gaf daarop ©en demon stratie hoe snel en doortastend bij een verkeersongeval wc rd opgetreden, waarna men te zien kreeg hef optreden van de helpsters in het nood-hospitaal. Met een aansporing om zich daadwerkelijk voor het Rode Kruiswerk in te zotten be sloot Dr. Van Daal zijn betoog. De film „Melodie der Barmhartigheid (Rode Kruiswerk in Indië) maakte op de aanwezigen diepe indruk, terwijl de film „De Witte Engel met de bekende film ster Kay Francis in de hoofdrol, ons hef Rode Kruiswerk tijdens de krimoorlqg liet zien. Tijdens de pauze gaven verscheidene aan wezigen zich als lid van het Rode Kruis op en ook voor de bloed-pfesmadienst bleek de aansporing niet tevergeefs te zijn geweest. ALS" BESTUURSLID BEDANKT. Men deelt ons mede, dat de heer C. Haver, die na de eerste uitspraak door de Perszuivering is .geschorst als be stuurslid van „Soesf-Vooruif', thans zelf als zodanig heeft bedankt. BLOEMENHULDE. Namens de Ned. Herv. Gemeente w;erd aan de oude van dagen, welkje niet in de gelegenheid zijn die kerk te bezoeken, door de jongeren e©n bloemenhulde ge bracht. Vele oude van dagen namen deze hulde bewogen in ontvangst. TER INZAGE. Aan ons bureau ligt gratis ter inzage de passagierslijst van het m.s. „Sibajak", het welk 18 April te Rotterdam wordt ver wacht. Met deze boot ke>eit uit de tro pen terug de hoer A. Boer, Vredehofsfr. 21 van het K-N.I.L. IN ARREST. Aangehouden werden, als verdacht van diefstal, P.V. en L.v.G. alhier. Een automobilist kreeg een viervoudige bekeuring voor het niet kunnen tomen of ontbreken van een rijbewijs, een rijver gunning, een nummerplaat cm een wegelm- belasfingkaarf, een ander kreeg een be keuring in tweevoud. Voorts werden 6 automobilisten hekeurd voor overtreding der maximum snelheid. MUZIEKUITVOERING. Donderdagavond gaf de Harmonie „St. Jozef directeur de hqer J. Wakelkamp, voor een volle zaal in „Huis ten Halve'' haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter, de heer C. Merts en de heer Wegman namens het carochieel co mité. deden een krachtig beroep op de burgerij om de Harmonie, die reeds meer dan 20 jaar een onmisbare rol in hef le ven der plaats vervult, met alle mogelijke middelen steun te verliepen. Men kan' zich als donateur of begunstiger opgeven bij hef bestuur. Het programma, beslaande uit een achttal' zeer gevarieerde nummers, werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Het is echter te hopen, daf de Harmonie spoedig over een sterkere bezetting moge beschikken. Het optreden van de bekende zanger van het soldatenlied, Louis Noiref met zijn oude en nieuwe en vooral' soldatenlied jes, had geweldig veel1 succes. Het was een geslaagde avond. VOORWAARTS, (R)—B.D.C. 1-1. De laatste wedstrijd, die B.D.C. Zondag voor de competitie nog te spelen had tegen Voorwaarts te Rheqen, is pp een verdeling der punten uitgelopen. Door deze uitslag is B.D.C. o,p de eervolle der de plaats van de ranglijst geëindigd en verdrong zij nog juist Voorwaarts van deze plaats. Beide chibs eindigde met 19 met onze onschad, Krui- dengeneesm. tegen aambei en, asthma, bloedarm., bron chitis, galstenen en -stuwing, ischias, jicht, nier- en blaas ontsteking en steen, maag lijden en zuur, rheumatiek, suikerziekte, uitslag, zenuw zwakte enz. Succes verze kerd Per groot pak 3.75 plus 20 cent voor porto. Westersingel 40 - Groningen Soesterbergschesir. 24 Tel.2l70Soesb Behandeling Spraak- en Stemstoornissen Beethovenlaan 2, Soest. Te koop gevraagd PIANO. Brieven No. 944 bur. S.C. gelden beschikbaar op courante onderpanden. Financiering op elk ge bied. Mak. en Ass.-kantoor, Heideweg 29, Tel. 2064. SCHOORSTEEN MANTEL te koop gevraagd, geen hoekschoorsteen. Br. met omschrijving en prijs letter G bureau S.C. NAAIMACHINES. Laaf Uw naaimachine vakkundig repareren en aan huis, door vakman met 20 jaar fabriekserva- ring. Even 'n briefkaart MAK Andriessestr. 3, Soesferberg. Echte en heerlijke (los uitgewogen). Alleen bij STEENHOFFSTRAAT 59 - TEL. 2861 Als 6e deeltje van is verschenen Verkrijgbaar a f 0.75 aan het bureau van de Van Weedestraat 35 Telefoon 2566 «r op DONDERDAG 8 en VRIJDAG 9 APRIL a.s., in het Sint Josephgebouw, Steenhoffstraat, Soest. Aanvang 7.30 uur. Zaal open 7 uur. MedewerkendenMevr. Elisabeth te Boekhorst, Sopraan. Mevr. Amé Benning-Horselenberg, Plano (begeleiding) EUride Pilon, Piano Alle Roodbergen, Tenor Cor Galis, Humorist en Conferencier Eduard van Eden, Soester Dichter-Zanger Plet Ekel, Radio-acteur en Voordrachtskunstenaar Jaap Veenstia, ChanconDler Ton Cup. Goochelaar en Buikspreker Hans Kraal, Accompagneur. Toegangsprijs f 1,50. Toegangsprijs f 1.50. Kaartverkoop en plaatsbespreking voor beide avonden, uitsluitend bureau Soester Courant, Van Weedestraat 35, Telefoon 2566; Rijwielstalling aan de zaal. Na afloop autobus vanaf raadhuis In beide richtingen. We doen allen mee 1 't Is voor de jongens overzee 1 winstpunten, maar een iets beter doeige- middelde ten gunste van B.D.C. deed de balans in het voordeel' van onze plaats genoten doorslaan. Even voor hef verstrijken van de eerste helft nam Voorwaarts de leiding. B.D.C. diende echter direct van repliek' en juist even voor de rust scoorde B.D.C. fraai de gejijkmaker. 11. Hoe heide partijen ook na de rust zwoeg den om het winnende doelpunt te sco ren, .verandering kwam er niet meer in de stand en met een 11 gejijk spel werd voor beide elftallen 't competitie seizoen besloten. S.E.C. 2 besloot de competitie met een 12 overwinning op Velox 4 te Utrecht, terwijl S.E.C. 4 met dezelfdie cijfers in Soesferberg 2 haar meerdere moest er kennen. K.P.Su—RAM. 2-2" 1 Zaterdagmiddag speelde K.P.S. (Kon. Paleis Soestdijk) op haar terrein aan de Utrechtseweg tegen een elftal van da Rijks Verkeers Inspectie. R.V.I. drong K.P.S. in de eerste spiael- helft geheel op eigen terrein terug, maar de K.P.S.-achterhoede wieet altlje gevaar te keren. Als echtier een kliein misver stand ontstaat, weet R.V.I. daarvan han dig te profiteren en de leiding te nemen. K.P.S. weet dan het spel iets te ver plaatsen, maar nog voor het verstrijken van de eerste speelhelft weet R.V.I.' ir.ef een fraaie kopbal de stand op 02 in haar voordeel te brengen. Na de doelwisseling is het K.P.S|., daf steeds aanvalt. B. 1 loogevcen, die na de rust bij K.P.S. mid-v,oor is gaan spelen, weet nu door de R.V.I.-verdediging te breken en feilloos de stand op 12 te brengen. Bij een volgende aanval zet B. HoogCveen goed voor en met een keuri ge kopbal brengt de K.P.Si-midhalf de partijen op gelijke voet. 22. Beide par tijen proberen daarna nog door snelle aanvallen de overwinning uit het vuur te slepen, maar verandering komt er niet meer in de stand len met 22 komt het einde. HET LIED VAN MAART De Poes van onze achterburen kan uren op de muren gluren om in de stille Maartse nachten de komst des Katers te verwachten. De mensen (al tijd vol pretenties) die plaatsen huw'lij'ksadvertenties maar Poes wil, door persoonlijk waken op hoge da ken kennismaken dan wel op schut ting, haag of heg het is, bij nader overleg „de meest gebruikelijke weg" En dan weerklinkt, zo fijnbesnaard het machtig minnelied van Maart. Men zegt, dat dit geluid niet fraai is dat het het summum van lawaai is dat men slechts léven kan bespeuren hetgeen wij levendig betreuren. Men moet het mauwen van de katten be vatten en niet onderschatten! Het dier vertoont royaal reflexen ver dringt niet angstig zijn complexen. Wat bij de mensen wordt verdrongen wordt bij de Poes eruit-gezongen! De zang is een intènse bede om Liefde, en dus ook om Vrede men wil tot Liefdesdromen komen en niet tot splitsing der atomen. Precies dus, waar de m e n s naar snakt maar dié is reeds te veel verzwakt - ja, véél te onnatuurlijk is-ie de mens benoemt slechts een commissie. De witte poes van onze buren zit in de duisternis te turen gelijk een tere, blanke bruid en heeft haar leed en krijst het uit. Zij wacht, die soe pele verschijning zij heeft een af spraak op de heining. „Aanhoor mijn lied, o Violettus die mijn beminde tot-en-mèt is waardoor ons nage slacht gered is ik zing mijn lied voor u, mijn kater O wrede mens! -O emmer water! WOUTERTJE. EEN FORTUINTJE OP EEN ENVELOPPE Dezer dagen ontving een Engelsman een brief uit Noord-Wales, gefrankeerd met vijf zegels van een halve penny. Drie daarvan waren normale zegels met de beeltenis van George VI, maar de beide andere dateren uit de eerste tijd van de postzegels, n.1. uit het begin van de regering van Koningin Victoria. Deze blauw-groene zegels zijn uiterst zeldzaam en daardoor zeer veel waard. Blijkbaar had een oude juffrouw ergens in Wales overal in huis gezocht haar een paar zegels om de brief voldoende te frankeren en daarbij een paar, sinds tientallen jaren vergeten, exemplaren ontdekt. De brief werd keurig bezorgd, doch om de oude zegels been was door de post met rood potlood een lijn ge trokken en er naast geschreven „niet meer geldig". Vervolgens was er een penny strafport bijgeplakt. De ontvan ger van de brief, die dit avontuur in The Times vermeldde, zal deze penny graag betaald hebben. Zo'n buitenkansje heeft men niet iedere dag!

Soester Courant | 1948 | | pagina 3