W. N. NIEUWENHUIS SANAPIRIN UIT CROMWELL'S TIJD. Predikbeurten. LAGE VUURSCHE. NED. HERV. KERK. Loodgieter - Electriciën Burgerlijke Stand. Plaatselijk nieuws. Nikaproba verovert zijn plaats. Alle verzekeringen. Laat Fa. v. d. WIJNGAARTadviseren Koe U zich moet assureren I 9 Geldige bonnen. Gummi Dames Regenmantels. Dames Parapluies. HOPPENBROUWERS v. Weede straat 44 naast de Apotheek. HERBILLON knippatronen voorradig. SOEST. NED. HERV. KERKEN. Oudekerk. 10 en 5 uur Ds. D. van Kruk ten. H. Doop. Emmakerk. 10 uur Ds. E. Groenevcld. H. Doop. 5 uur Ds. M. Verkerk. Heeskapel. 10 uur Ds. M. Vierkerk. Zonnegloren. 10 uur Ds. J. L. G. Gre- gory van Amsterdam, Eltheto. 10 uur Kinderkerk. Evangelisatiesamenkomsten Buitenzorg, 11 April, 7 uur. s.pc. de heer S. van Gorkum. Heeskapel, 15 April, 8 uur, spr. de heer. S. van Gorkum. HERV. GEREF. SAMENWERKING TOT EVANGELIEVERKONDIGING. Dinsdagavond, 8 uur, zaal v. d. Broek, Spr. Ds. M. Verkerk. GEREF. KERKEN. Julianakerk. 10 en 4.30 uur Ds. A. Brou wer. Beide diensten bed. H.A. Wilhetminakerk. 10 en 5 uur Ds. H. v. d. Berg. Beide diensten bed. H.A. GEREF. KERK. Gebouw „Rehoboth", Buntweg. 11 en 3 uur Ds. H. Scholten v. Nijkerk. CHR. GEREF. KERK. 10 en 4 uur Ds. L. de Bruijne. H.A. en dankzegging. Woensdagavond, ,7.30 uur, Zendeling Ds. A. Bikker. Mededelingen uit zijn arbeid onder de Toradja's. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur Leesdiensf. Donderdag Ds. M. Blok van Zeist. VER. VRIJZ. GODSD. (N.P.B.). Gebouw „Religie en Kunst", Rembr.1. 10-30 uur Mej. C. E. Jolles. 10 en 6 uur Ds. A. G. Haring. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 GEBOREN. Hubrina Elisabeth Louise, d. v. C. Pastu- nink en H. de Lange, Artnersfoortsestr. 48. Erna Ludwina Alexandra, d. v. E. J. Nieuwenhuis en A. R. Pietersz, Molen straat 45- Wilhelmus Elias Maria, z. v. W. Steenbakkers en A. G- M. v. Dorrie- stein, Plasw. 37. Hendrika Clasina, d. v. J. Kwak en M. v. d. Broek, Soesterbeirg- sestraat 6. Maria Theiresia, d .v. J. Hui gen en R. W. Wijlemse, Birktstraat 3. Gle- rardus Jozef, z- v. A. B. Overgoor en G. J. Wantenaar, Oude Utrechtsew'eg 33. Hil- legina.d -v. H. J. Baars en W. Berends, Amersfoortsestraat 97. ONDERTROUWD- P. de Velde Harsenhorsf, 25 jr., leraar Nijverh.ond. Harderwijk en P. Keizer, 26 jr-, Duinweg 4. GEHUWD. H. L. C. Bodart, 59 jr., onderdirecteur Dep. v. Fin. in België en P. Bruijn, 27 jr.. Brussel. C. S» Vis, 30 jr., adj. referen, daris P.T.T. en T. Kroon, 29 jr., Breda. G. J. Jasperse, 28 jr., metaalbew. en H. v. d. Deïjssel, 25 jr., Kerkstraat 44. Th. J. M. Clemens, 31 jr., onderwijzer en J. Th. van Leeuwen, 24 jr., Amersf.str, 98. W. de Jong, 32 jr., stuurman gr. vaart en M. J. Laming, 28 jr., Aniersfoortsesfr 126. OVERLEDEN. Maria R. Lammers, 59 jr., geh. m. A. J. F. van Vliet, Torenstraat 10a. Gerrit Beetsma, 84 jr., geh. m. J. A. Neumann, Eikenlaan 17. Antonius de Bree, 70 jr;, ongehuwd, Beukenlaan 2a. Godefridus A. Fonken- 7 weken, Klaarwaferwleg 3. Wil helm A. N. Schainck, 6 weken, Kamp weg 70. DIERENBESCHERMING. Het rapport van de inspecteur ovi&r de maand Maart vermeldt o.m. 'het volgende: Wil het paard niet hard genoeg lopen? Dan maar flink met de stok er op jlos ge ranseld. Zo dachten niet minder dan vier voerlieden. 2 Van ben rukte bovendien, nog onbarmhartig aan de teugels. Een van de betreffende paarden had wonden onder het tuig. Ziet gij voerlieden, die zich schuldig maken aan slaan of on nodig har.d rukken aan de leidselisj, geef dit dan onmiddellijk door aan Inspecteur Van Baak, Kerkpad Z-Z. 71, tel. 2501, Vijf en dertig maal verleende de inspec teur zijn bemiddeling tien behoeve van honden. O.a. vermiste, overreden, aange lopen, achtergelaten, bijtende honden, honden die veie opjagen en slleicht verzorg de kettinghonden. Indien de eigenaren van honden eens wat attenter waren ten opzichte van de aan hen toevertrouwde dieren, zou veel hondenleed ien vleiel last en moeite vermeden wordien. TABLETTEN (MtJNHARDT) Kou-en pij n verdrijvers bij uitnemendheid BEDRIJFSPENSIOEN. De Sociale Verzekeringscommissie van de Stichting van de Landbouw zal ook in onze gemeente zitting houden, waarop men zich kan melden voor bedrijfspen- sioen verzekering. De regeling treedt in werking voor al degenen, die in enige tak van landbouw in loondienst werkzaam waren op 1 Mei 1947 of na die datum hierin werkzaam werden. De leeftijdsgrens is als volgt: vanaf 17 jaar tot 65 jaar. Daar de ver zekering werkt met terugwerkend® kracht tot 1 Mei 1947, vallen ook dege nen, die na 1 Mei 1947 64 jaar wierden, hieronder. De regeling geldt voor de volgende be roepen: boerenknechts, landarbeiders, fuindersknechts, hoveniersknechts, bos- bouwarbeiders, arbeiders werkzaam in de Heide Mij-, enz. Inlichtingen worden verstrekt op de zifting, zie de advertentie in dit nummer. 25-JARIG BESTAAN VRIJWILLIGE BRANDWEER. Op 1 Juni is het 25 jaar geleden, dat in onze gemeente werd opgericht de ver eniging „Vrijwillige Brandweer Soest". Zoals uit het deze week huis aan huis bezorgde drukwerk blijkt, is er een co mité uit de ingezetenen gevormd, dat plannen voorbereidt, om dit jubileum niet onopgemerkt voorbij te laten gaan In de achter ons liggende jaren heeft de Soesfer Brandweer, onder de bekwame leiding van zijn commandant, de heer W. Groarf, bij ontelbare gelegenheden daadwerkelijk gedemonstreerd, met welk een doortastendheid en snelheid van han delen dit corps van vrijwilligers bij dag en bij nacht altijd paraat was, om de strijd aan te binden tegen het vuur of tegen de bedreiging daarvan. Talrijk zijn de voorbeelden, waarbij door het kor daat ingrijpen van de Brandweer erger kon worden voorkomen. Thans staat het zilveren jubileum voor de deur. Het woord is nu aan de inwo ners van Soest. In de komende weken zullen intekenlijsten huis aan huis wor den aangeboden, om een ieder in de gele genheid te stellen een bijdrage te ge ven, teneinde te komen tot de aanbieding van een blijvend huldeblijk aan onze vrij willige Brandweer. Bijdragen kunnen ook worden gestort op de rekening van het Huldigingscomifé bij de Nederlands,® Middenstandsbank N.V. te Soest, onder vermelding van „Huldiging Vrijwillige Brandweer Soest 1948". Hef comité rekent op de medewerking en de daadwerkelijke steun van alle in gezetenen. Moge de herdenking van dit jubileum aan de Brandweer blijk gieven, dat Soest dankbaar is voor hef vele werk, dat in de achter hen liggende periode voor de gemeenschap is gedaan. TEGEN DE MUUR. In de bocht in de Kerkstraat achter de kerk reed een zware vrachtauto tegen het muurtje van de kerk, waardoor be doelde wagen zodanige schade opliep, dat hij moest worden weggesleept. Poef Uwhanden goed BISSCHOPSWIJDING MGR. G. WANTENAAR. A.s. Woensdag wacht Soest een gebeur- tenis, zó groot en belangrijk, als nog nimmer in de annalen onzer gemeente is opgetekend. Mgr. G. Wantenaar, oud-plaatsgenoot, die als pater van Mill-Hïll, reeds 30 jaar in de missie in Belgisch Congo werkzaam is, waarvan vele jaren als apostolisch pre fect, zal die dag in de Kath- kiefrk te Soesf-Zuid tot Bisschop worden verhe ven en gewijd. Deze grote plechtigheid', welke te 10 uur aanvangt en eerst te ongeveer 1 uur zal zijn geëindigd, zal o.m. worden bijge woond door Z. Em. Johannes Kardinaal de Jong. De wijding zal worden verricht door Mgr. Stam, terwijl de medeconsecratoren zijn Mgr. De Boufer en Mgr. Panis. Dinsdagavond te 7 uur, zal Mgr. Wante naar aan „Nieuw-Mariënburg"' werden afgehaald, waarna, voorafgegaan door leden van de Jonge Boeren Bond te paard, in en^ge auto's langs de hoofd weg zal worden geneden naar de pas torie in Soest-Zuid, alwaar Mgr. en die hem begeleidende hooggeplaatste gees telijken door een muziekkorps en de in woners zullen worden opgewacht. Het comité verwacht, dat de langs ge noemde route wonende katholieken de vlaggen zullen uitsteken. Woensdagmorgen te 10 uur zullen de plechtigheden in die kerk aanvangen. Zowel de genodigden als de gelovigen worden verzocht uiterlijk te kwaït voor fien aanwezig te zijn. '5 Middags van 5-6 zal er een receptie worden gehouden in die pastorie, waarna te 7 uur een diefilé zal worden gehouden door alle R.K. organisaties in onze ge meente en de R.K. Muziekvereniging „Wilskracht"' te Amersfoort. De opstelling van de stoet heeft te 6.45 uur plaats op het pleintje Nieuwewieg- Bosstraat. De route voor het défilé is als volgt vastgesteld: Ossendamwieg, Braamweg, O. Utrechtseweg, Sint Willibrcrduss traaf, Plasweg, Schoutenkampweg, Oude Utr.- weg, Sf. Willibrordusstraat, naar de kerk. Na afloop zal door de Bisschop een pon tificaal lof worden geceliebreierd, waar onder Z.D.H. een korte toespraak zal houden, terwijl aan het einde, met on dersteuning van hef muziekkorps, een sluitingsllied zal worden gezongen. Dit pontificaal lóf is voor ieder, ook nief-katholieken, toegankelijk. De katholieken worden verzocht op de ze dag veelvuldig tie vlaggen. Een geweldig sucoes is de eerste Nika- proba-avona" geworden, welke gisteren avond in hof Sint Jozefgebouw werd ge geven. Een groot succes voor Nikaproba en de medewerkenden en een avond, waarvan de aanwezigen, die de zaal tot in de hoeken vulden, niet genoeg konden krijgen. Niettegenstaande reeds te half Heideweg 29 - Soest Telefoon 2064 Voor het tijdvak van 11 tolt en niet 24 April 1948 werden de navolgende bonnen aangewezen. Bonkaarten KA, KB, KC 804: 301 Melk 4 liter melk. 303 Melk 7 liter melk. 306 Vlees 100 gram Vlees. 307 Vlees 300 gram vlees. 308, 309 Boter 250 gr. boter of marga rine of 200 gram vet. 320 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 321 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e-d. 322 Algemeen 1600 gram brood. (Geldig tot en met 17 April a.s.J 313 Reserve 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 314 Reserve 800 gram brood. (Geldig tot en met 17 Aprifi a.sj 316 Reserve 400" gram brood. (Geldig tot en met 17 April a.s.) Bonkaarten KD, KE 804: §03 Melk 12 liter melk. 806, 807 Vlees 100 gram vlees. 808 Boter 250 grarp boter of marga rine of 200 gram vet. 809 Boter 125 gram boter of marga rine of 100 gram vef. 820 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 821 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermioeHlü e-d. 822 Algemeen 400 gram brood. (Geldig tot en met #17 April a.s.) 815 Reserve 400 gram brood. (Geldig tot en met 17 April a.s.J Bonkaarten ZA, ZB, ZC. ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 805 (bij zondere arbeid, a.s. moeders en zie ken. Geldig zijn de bonnen van strook C. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Deze bonnen mogen worden gebruikt met iiVgang van Vrijdag, behalve die voor melk, welke Maandag mojen worden ge bruikt. acht werd begonnen, was het middernacht voor het einde kwam. Nikaproba heeft veel goeds geboden; heerlijke zang, uitnemende klassieke mu ziek en 'n stortvloed van niet-alledaagse bonte kunst van intens genieten en om van te brullen- Ook bleek, dat de aanwezigen het sa mengaan van de kunst met een grote K en een kljeine k zeer goed wisten te waar deren, vooral omdat beiden zo uiterst 'Verfijnd werden opgediend. De tombola, waarvoor een schat van prij zen was geschonken door de plaatselij ke winkeliers en fabrikanten en waar onder niet minder dan 7 taarfen, meerde re fruitmanden, vele flessen wijn en nog pl.m. 200 andere fraaie artikelen waren opgenomen, was een attractie op zich zelf- En dan te weien, dat de bezoekers van hedenavond eenzelfde verrassing wacht. Daar het geboden© ook voor de bezoe kers van hedenavond ©en verrassing moet blijven, geven wij thans geen uitvoerig verslag, doch zullen dit doen in het nummer van a.s. Dinsdag. Deze avonden verdienen ©en extra be lichting, waarvoor wij dan gaarne extra ruimte afstaan. Nikaproba heeft met één slag de har ten der ingezetenen veroverd. Wij ver heugen ons hierover, omdat door Nika proba de gehele S-oester gemeenschap gaat tot de 250 Soester jongens in de tropen, die verdienen, dat wij met hen blijven meeleven. Het Nikaproba-bestuur deélt ons nog mede, dat voor hedenavond nog een klein aantal kaarten aan de zaal beschik baar is. 97. Een kleine grap moesten ze zich laten welgevallen. Met stevige touwen werden ze ruggelings aan elkaar gebonden en daarna met tweeën op ®en paard ge hesen. Allen namen een spottend afscheid berijders zich alle bespottingen moesten laten welgevallen. 99. Onder daverend gelach werden cje spionnen in de stad ontvangen. N»ema|nd had medelijden met de gluiperige ke- kL'Is. die de bevolking bespiedden en heel veel inwoners naar d.e gevangenis hadden gebracht. van de vernederde spionnen, die nu mochten vertrekken. 98. De stad was niet zo heel ver meer af en de paarden, diie hun stal roken, rende in draf weg, terwijl hun woedende

Soester Courant | 1948 | | pagina 2