ERDAL WEERSPIEGEL* VOOR ONZE DAMES. Distributledienst. Plaatselijk nieuws. Woningruil. eigen woning voor zelfbewoning enige nette meisjes tot 30 jaar en jongens tot c.a. 20 jaar. 60 cent EENVOUDIG EN MODIEUS. Ruimte en volants hebben de strenge, gladde mode verdrongen. De nieuwe mo delijn is gelukkig veel vrouwelijker en hoewel wij aan de langere rok weer moeten wennen, zal het ons niet veel moeite kosten om Mevrouw Mode op de voet te volgen. Voorali voor de iets oudere vrouw, die haar rok toch al iets langer droeg dan hef jonge meisje, .is de nieuwe lijn wel kom en aanvaardbaar. Voor hef model, dat wij hierbij afbeel den is dunne, soepele stof het gewenste materiaal. Hef zelf maken van deze japon lijkt in gewikkelder dan het is. Indien u vporaf de naaibeschrijvïng goed leest, zult u er geen moeite mee hebben. Wij beginnen met het voorpand. De dra perie van hef rechter-voorpand wordt met een smal zoompje omgewerkt en in de ronding gerimpeld. Ook het linker voorpand wordt inge haald, waarna het ingerimpelde deel met een smal biesje wordt omgewerkt. Bij wijze van uitzondering maken we nu eerst de ceintuur, aangezien deze direct op de japon wordt vastgemaakt. De cein tuur wordt tweemaal van dubbele stof geknipt. De lengte-naden, alsmede ieen zijnaad worden dichtgestikf. Wij stikken nu de ronding van het lin kervoorpand met een aangeknipt zoom pje op de ingerimpelde ronding van hef rechfervoorpand.De ceintuur wordt tussen beide voorpanden meegestikt. Vanaf de hoek van de ronding dat is dus onder de taille wordt de rok om de 10 c.m. met onzichtbare sfpekjc3 vastgehecht. Houdt men met deze bijzonderheden re kening, dan zal men met het model ver-' der geen moeite hebben. Voor deze damesjapon zijn patronen in de maten 40 tot en met 48 beschikbaar. Men vrage ze aan bij „Het Patronenhuis" in Amsterdam, Middenweg 200. Na ont vangst van postwissel a f 0.95, waarbij de verlangde maat wordt opgegeven, als mede vermelding van 'f patroon no. 4761, volgt omgaand toezending. WERKKLEDING. In het tijdvak van 16 April tot en met 30 April 1948 kunnen tijdens de gewone kan tooruren aanvragen voor werkkleding worden ingediend. Ie. Collectief door bedrijven met mjaer dan 5 arbeiders. 2e- Individueel door arbeiders werkzaam in bedrijven met minder dan 5 arbeiders en zelfstandige arbeiders werkzaam bij de Ned. Heide Mij., D.U.W., Grond Mij. N.O.-polder e.d. moeten hun aanvraag individueel indienen. Alleen zij kunnen aanvragen, die hier voor volgens hun beroep in aanmerking komen en na 30 Sept. '47 geen bon voor werkkleding hebben ontvangen. Bij het afhalen en indienen van de aam- vragen dienen de stamkaarten van be trokkenen te worden overgelegd. INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI. Op de door de Tournooi-Cörnmissie op Zaterdag j.1. te Baarn gehouden perscon ferentie, vernamen wij, dat het jaarjijks- wederkerend Internationaal Schaakfour- no-oi in 1948 vermoedelijk van Vrydajg 8 tot en met; Zondag 18 October a.s. in het Astoria Chalet te Baarn zal plaats vinden- Tot op heden werd een dergelijk interna tionaal schaaktournooi reeds tien maal door de Soester Schaakclub gehouden. De bedoeling is echter, nu dit sporéevte- rbevaent om te zetten in een landelijk fownnooi en daar tevens ;een grotere uit- bBeiding aan te geven, waardoojr dus de Belangstelling zich niet alleen beperkt tot Soest en Baarn. Evenals te Hastings in Engeland, zal ge tracht worden jaarlijks de kopstukken in de schaakwereld naar Baarn te krij gen. Om deze plannen te verwezenlijken ïs een speciale Tournooi-Commissie ge vormd, welke wij al reeds in ons blad van 9 dezer hebben bekend gemaakt. Er zal gespeeld worden in groepen van tien spelers, de hoofdgroep zal bestaan uit 5 buitenlanders en 5 Nederlanders,, terwijl er een vrije inschrijving zal plaats vinden voor tien-, acht-, zes- en vier kampen. Alle schaakbelangstellenden, (zo wel personen als verenigingen) kunnen voor f5.per jaar lid worden van de Soester Tournooi-Club, waarvoor men zich kan opgeven bij de penningmeester van de Tournooi-Commissie, de beer P. J. G. Stuiver, Mauritsstraat 12, Utrecht telefoon 16366. Voor de hoofdgroep is als extra hoofd prijs een waardevolle cup door de di rectie van het Astoria-Chalet beschik baar gesteld. Deze Astoria-cup moet drie maal worden gewonnen om in eigendom over te gaan. De volgende buitenlandse spelers zijn voor het tournooi uitgenodigd: Dr. Tartakower, Frankrijk; Prof. Vidmar, Joego-Slavië; Grob, Zwitserland; Golom- bek, kampioen van Engeland; Alexander, Wood en Thomasz, Engeland; O'Kelly, België en Flohr, Rusland. NATUUR WACHT VER. „EEMLAND Op Donderdag 22 April a.s. zal in hotel „De Gouden Ploeg'' de algemene jaarver gadering van bovengenoemde venen igi(nig plaats vinden. EXPOSITIE JAN BARTELSMAN. Woensdag 14 April zal onze plaatsgenoot, de kunstschilder Jan Bartelsman, een ex positie openen, in het Internationaal Cultureel Centrum, gevestigd in het Pa viljoen Vondelpark'' te Amsterdam. Op deze expositie zal een 30-tal van zijn scnilderijen worden tentoongesteld. WIELERSPORT. In de Zondag gehouden derde wed strijd in de voorjaarscompetitie derGWV „De Adelaar'' arriveerden onze plaatsge noten E. Grift en C. G. Verschoor als nummer 1: E. Grift bezet thans de twieede plaats in de A-klasse en C. G. Verschoor met A. Rutgers te Laren de eerste plaats in de B.-klasse- 40-JARIG JUBILEUM VAN DE N.V. INVENTUM TE BILTHOVEN. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de N.V. Inventum te Bilthovcn, vond er in de grote zaal van Tivoli te Utrecht Vrijdagavond een feestavond plaats, die in alle opzichten zeer geslaagd mag worden genoemd. De avond werd geopend door een der mede directeuren van Inventum, de heer Schoenma ker, die alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder de heer Burgemeester van de Bilt en diens echtgenote. Hierna werd door nog meerdere sprekers het woord gevoerd, o.a. door de heer Burgemeester, die nog eens hoopte te zien, dat er in Bilthoven een complex woningen zou verrijzen voor het werkzame personeel van Inventum. Hierna trad een keur van altisten op, alle bekende radio-artisten. Wij noemen o.a. Cees de Lange, conférencier en liedjeszanger, die de zaal al spoedig op zijn hand had. Mr. Doodle, de flegmatieke humorist, bracht de zaal tot daverend lachen. Ook het bekende radio-kwartet. Jan Corduwener oogstte veel succes en moest zelfs nog een extra num- tnertje ten gehore brengen. Dan traden nog op Cherry en Brandy, die een acrobatennummer lieten zien, dat zeer in de smaak viel. Verder zagen wij nog het danspaar Fay en Fay, die eveneens een geweldig applaus mochten ont vangen. Tot slot volgde er een geanimeerd bal, o.l.v. de dansleeraar Vonk met muzikale begeleiding van het Dansorkest The Ramblers. Het moet gezegd, dat dit een pracht-orkest is, maar voor zo'n avond als deze, hebben de danslustigen er niet veel aan gehad. Hun show-nummers zijn heel mooi, maar het ging hier ten slotte om de danslustigen te laten genieten, en hiervoor boden The Ramblers hun geen gelegenheid. Extra, vermelding verdienen de oude dansen, die werden uitgevoerd door personeel van In ventum met hun ega's, die zeer in de smaak vielen. Al met al een-prachtavond, waar het aan niets ontbroken heeft. Het gehele personeel ont ving nog een extra gratifiatie, wat in deze tijd, op zeer hoge prijs werd gesteld. Huis te Ede, bev. kamer, keuken-kamer, 3 slaapka mers, garage, voor- en ach tertuin voor huis te Soest of omgeving. Br. onder let ter KH bur. S.C. GEVONDEN VOORWERPEN. Groene wanten, bril, wolllen linker hand schoen, sleutel, bruine glacé herenhand schoen, nummerbord G 86706, verkoperde sleutel, licht bruine rechter handschoen, bril met hoorn montuur, nikkel dames polshorloge met plastic bandje, psalm boek, grijze ceintuur, rubber motor- broek, blauwe haarsfrik, rechter glacé da meshandschoen. K.P.S. Zaterdagmiddag speelde K.P.S. te Bad hoevedorp tegen de V.V. Lijnden. K.P.S. won met 52, nadat de rust reeds met een 40 voorsprong was ingegaan. PROPAGANDE KUNSTAVOND NED, BL1NDENBOND. Voor hef geheel met belangstelten diern ge vulde kerkgebouw „Religie en Kunst'' had Maandagavond 'n propaganda kunst avond plaats, uitgaande van de Neder landse Blindenbond. Aan deze kunstavond werkten uitsluitend blinde solisten mede. Na zowel de belangstellenden als de me dewerkende solisten welkom te hebben geheten, sprak mej. Da. C. E. Jolles een toepasselijk openingswoord. De grote be langstelling voor deze kunstavond, aldus spr., heeft de verwachtingen van hef co mité niet beschaamd. De organist Th. van Driest bracht daarna Toccato en Fuga in klein van J. S. Bach ten gehore. De sonate van P. Locafelli voor viool' en orgel, uitgevoerd door Gus- ta v. d. Heijden, viool en Joop Slegfen- horst, orgelbegeleiding, werd onder adem loze stilte aangehoord. Vervolgens sprak de heer J. v. d. Berg over het leven en werken der blinden. Spr. gaf een duidelijke uiteenzetting van het doel van de Ned. Blindenbond, niet het opwekken van medelijden maar het streven, dat van regeringswege moer voor de 4000 Nederlandse blinden zal worden gedaan. 12 Mei a.s. wordt te Utrecht een blindencongres gehouden, alwaar de vraagstukken van blindenzorg zullen wor den besproken. Na een korte pauze droeg Frits Tingen een zes-tal eigen gemaakte gedichten voor, gevolgd door enige muzieknummers van de reeds genoemde mucisi, waar mede dït programma van rijke klanken werd besloten. De heer v. d. Bierg sprak Wenst U een aardige geriefelijke Wij verstrekken U gaarne alle gewenste inlichtingen over enkele nog beschikbare geprojecteerde landhuisjes in Soest-Zuid met lage vaste lasten. Benodigd kapitaal circa f 4000.Br. No. 1 Visser's Boekh., Kerkstr. 20a vraagt Reiskosten naar fabriek en terug worden vergoed. Flink loon. Rustige werkkring. Hygiënische frisse en lichte fabrieksruimte. Goede sociale verzorging. Muziek tijdens arbeid. Keurig ingerichte eetzalen. Lichte werkzaamheden. Inlichtingen en aanmeldingen Woensdag 14 April a.s van 5 tot 6 uur, in Café ,,De Gouden Ploeg' Mid delwijkstraat te Soest. Het Geld krijgt weer waarde! WINT MET 60 CENT LU VA-LOTEN van de Kon. Nederlandse Vereniging van Luchtvaart Treilt Retourvlucht per K.L.M. 2 pers. A'dam-Johan- nesburg t.w. f6126.-, of keuze overal in Ne- te VIIa«e derland w. f6000.- op aank. huis. w. f6000.- Compl. Woninginr. w. f6000.-. Stamboek-vee- 14 stapel. 2 Koeien fSOOO.-. 2 Paarden f3000.-, Bruynzcelkeukens - Bruynzeelparket, Bont- ltfoi mantels. Zilvervossen, Radio's; 16 IIOOFD- ■ICld. pidJZEN. Ziet uitgebreide prijzcnvermel- Just. A1753 ding op raambiljetten navolgende adressen. Zóó lachte het echtpaar, dat in 1947 de Luva:prijs, de voile w. f6000.- won op aankoop huis R'dnm-Zuid; idem de volle w. f6000.- op huis Utrecht-Stad, en id. volle w f6000.- te Ooster- biernm bij Franeker. - Wie wint in 19lf8 f - 12e Luva-verlot%ng sedert 1981/ - Verkoop in volle gang - Vorige jaren ddddgen voor de trekking uitverkocht. VOORZIET U TIJDIG VAN LUVA-LOTEN 60 oent bij de KLM-passage - KLM-ag.. Kiosken. Lisaone, Giro 241.000 boekh vd Ven, HOOGLAND kruid. Kreyne. SOEST: sig. vd Broek, coif. Rademaker. Rouwendaal sig Smit SOESTDIJK coif. Driever. bur. dezer, lolk. v. Esch. coif Rouweadaal. sig Leunen, SOESTDUINEN cate Niniefiman. SOESTERBERG goiL Hqafs. sig. Tor,, ia» een dankwoord, terwijl mej. Jolles zich in haar sluitingswoord de vertolkster noemde van alle aanwezigen en de so listen dankte voor deze schone avond. SOESTERBERG. ORANTEVERENIGING. In de plaats van de heer A. E. Wegman, die als voorzitter van de Oranjevereni ging „Wilheimina'' heeft bedankt werd gekozen de beer J. A. Schaafsma, .die deze functie heeft aanvaard. De heer Wegman werd tot ere-lid benoemd. VERGADERING VOLKSONDERWIJS. Vrijdagavond hield de afd. Soesfierberg van Volksonderwijs in ,,'t Zwaantje" haar jaarvergadering, welke goed was bezocht. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, de heler Bakker, o.m. hef 25-jarig jubileum der afdeling. Vervolgens las de heer Lub het jaarver slag voor, waaruit bleek, dat hef leden tal der afdeling aanzienlijk toegenomen en er geien reden tot ontevredenheid is. Er konden weer schoolreisjes worden ge organiseerd. In zake hef kleuteronderwijs zal men blijven streven naar het ideaal van een kleuterschool voor allen. De .pen ningmeester, de heer Baars, ontving dé charge voor zijn richfig beheer, nadat de kascommissie de rekening en verantwoor ding in orde had bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden, de henen Baars, Koudijs en Lub met algemene stemmen herkozien. Bij dc rondvraag werden enjge interne aangelegenheden besproken, ook in ver band met de feestavond, die naar aan leiding van het 25-jarig bestaan, Zaterdag 17 April in „Huis ten Halve1' wordt aan geboden. Hoog bezoek. Koning Frederik en Ko ningin Ingrid van Denemarken zullen in Juni ons land bezoeken. Meer melk op school. Het kwantum melk, beschikbaar voor de schoolkin deren, werd verhoogd, waardoor on geveer 70.000 kinderen meer van de schoolmelkvoorziening kunnen profi teren. In memoriam. Te 's Gravenhage over leed de heer R. J. Koppenol, oud-gou verneur der Molukken. Allemaal de lucht in. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der militaire luchtvaart, zal 30 Juni een rondvlucht boven Nederland worden gemaakt met alle typen toestellen, welke thans bij de militairen in gebruik zijn. Dat ging zó maar niet. De vakgroep chemigrafie, die in Augustus 1945 naar eigen inzicht verhoogde prijzen had vastgesteld voor cliché-fabrieken, kreeg van de Amsterdamse tucht rechter 1000.boete. Een procentje meer of minderProf. Lieftinck beloofde in zijn radio-rede, toen hij een nieuwe lening aankondig de, een procent te veel, doch voelde er niets voor, deze fout dadelijk te herstellen. Jaarbeurs geopend. De Jubileum-jaar- beurs te Utrecht, welke tot 15 April zal duren, werd onder grote belang stelling Dinsdag j.1. geopend. De koning komt langs. Koning Leopold van België zal vermoedelijk 15 April met de „Eemdijk" te Rotterdam aan komen, vandaar naar Schiphol gaan en dan weer naar Zwitserland vliegen. Zaak die er zijn mag. In haar over de gehele wereld verspreide dienst wer ken thans voor de K.L.M. ruim 12.000 employé's, deelde de heer Plesman ter persconferentie in Den Haag mede. Vliegen in eigen land. Verwacht wordt, dat volgend jaar de vliegvelden bij Haamstede en Texel gereed zullen zijn. Ook daar eenheid. Verenigingen, die hier te lande de uitwisseling van de jeugd met het buitenland organiseren, trachten tot een centrale organisatie te komen. Voor wie wèg willen. De K.L.M. is ge machtigd, per 1 Juni een dienst te openen AmsterdamSantiago, via Montevideo. Met de stok achter de deur. De verkeers- en vervoersorganisaties hebben om drastische regeringsmaatregelen te voorkomen onder automobilisten een actie ingesteld om zuinig te zijn met benzine. Ere-promotie mevrouw Roosevelt. Dins dag 20 April, des middags 3 uur, zal Mevrouw Eleonore Roosevelt in de Utrechtse Domkerk promoveren. Naar een nieuwe Grondwet. Het voor stel tot wijziging der Grondwet is bij de Tweede Kamer ingediend. Honderd mogen er komen. De Neder landse regering is bereid, voorlopig honderd gevluchte Tsjechische stu denten in ons land toe te laten. Voor de verkiezingen. De partijraad van de Kath. Volkspartij hield te Utrecht een vergadering, waar het verkie zingsprogramma definitief werd vast gesteld.

Soester Courant | 1948 | | pagina 3