Bello blijft nog IN DE HOEK. Officiële mededelingen. Plaatselijk nieuws. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. 24e JAARGANG No. 31. Hoewel wij ons er niet mee konden ver enigen, dat door de spoorwegen niet ge lijktijdig aandacht werd besteed aan een afdoende oplossing voor de vele onbe waakte overwegen in ons dorp, konden wij ons er toch best mee verenigen, dat bij de invoering van de zomerdi,e;nsi'reg,e- ling op 9 Mei a.s„ onze trouwe Bello ons zou gaan verlaten. Trots waren we er op, dat op dit tijdstip de eleofirischc trein zijn plaats zou innemen ein dat we, veel eerder dan andere, zelfs grotere gemeen ten in ons land, in aanmerking kwamen voor dit moderne vervoermiddel. Het Buurfstation zou als station worden ter zijde gesteld en we zouden, door ver binding van onze lijn met het z.g. grote station te Baarn, in het grote spoorweg net worden opgenomen. "Ve hadden 'ons reeds ingedacht om Bel lo op zijn laatste tocht met bloemen te omhangen en hem dan met een betraand gezicht te zeggen hoeveel leed bet ons deed, dat hij ons ging verlaten, om di rect daarna zijn opvolger nog mooiere bloemen aan te bieden en te juichen over de komst van het nieuwste middel van personenvervoer der spoorwegen. U weef wel: „Ds Koning is dood, leve de Koning'*. Deze aangename gedachte werd echter wreed verstoord toen we dezer dagen de mededeling kregen, dat Bello zjjn werk niet zou stakenvoorlopig aifhans niet. Bello kon nog niet worden gemist, omdat nog gewacht moest worden op nieuwie stroomlijn treinstellen, waarna hef voor ons benodigde materiaal eerst vrij kon worden gemaakt. Hef kon wel midden zomer worden en tot zolang zouden we met Bello moiejten aanpappen. Bello lacht nu wel, maar we kunnen ons verzekerd houden, dat hij over enkele maanden toch de laan uit zal gaaji^ "want in de nieuwe dienstregeling, welke eerstdaags te verkrijgen zal zijn, is niet alleen een dienstregeling voor B©IU ïo opgenomen, maar ook één voor de elecfrische trein, welke, zoals de spoor wegen zeggen, vanaf ©en nader te be palen datum ingaat. Wannneer we beide regelingen vergelij ken, blijkt het, dat de eleotrïsche 20 maal en Bello slechts 18 maal de weg heen en terug maakt. Blijkbaar kan Bello 's morgens moeilijk op gang komen, want opvallend is hef, dat wanneer de elecfrische zijn wiark gaat aanvangen, deze des morgens vóór 9 uur reeds 4 maal heen ©n terug is ge weest, tegen Bello slechts 2 maal. Veraer schuilt er in de regeling niet zo veel verschil, omdat de dienst een uur- dienst blijft Wel zuilen de treinen, welke nu 17 min. over elk vol uur uit Utrecht vertrekken een kwartier vroeger hun weg aanvangen, terwijl zij zich in Baarn zolang zullen verpozen, dat zij 2 min. later vertrekken dan thans het geval is. De electrische zal dle afstand Soesfdijk- Ufrecht afleggen in 27 min., Soesf-Ufr. in 23 min. en Soesf-ZuidUtrecht in 20 minuten. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat ter se cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de firma Gebr. Wildenburg, Kerkpad Z.Z. 80 te Soest, om vergunning tof het oprichten van een houtzagerij, waarin geplaatst zal worden een elektromotor met een ver mogen van drie P-K., ter aandrijving van een cirkelzaagmachine in perceel Klein Engendaalweg 36, kadastraal bekend in gemeente Soest, sectie G, nr. 4029. Op Dinsdag 4 Mei 1948 zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Daartoe zal op die dag des voormiddags elf uur fer secretarie zifting worden gehouden. NIEUWERHOEK VERFRAAID. Hef plantsoentje op Nieuwerhcek, daf mede door de toegepaste veranderingen in het wegdek en bet omhakken van de grote bruine beuk, dj© daar de gehele omgeving beheerste, danig had geleden, is dezer dagen van gemeentewege op nieuw aangelegd, zodat in de komende maanden ook dit punt weer e©n aan merkelijk fraaier beeld zal geven. Dit punt geniet echter die twijfelachtige eer, dat er regelmatig nogal stoeiende jongelui vertoeven, hetgeen het plantsoen gewoonlijk niet ten goedie komt. We vragen nu niet de aanplant en de bloemen niet te vertrappen of uit te rukken; we zeggen alleen, dat de politie tot alles in staaf is, wanneer ook maar de minste schade aan het plantsoen wordt toegebracht. Bureau: Van WeedesSraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. p. kwart, f 1.50 - Per post f 1.75 VRIJDAG 23 APRIL 1948. IN JULI EN AUGUSTUS BONNENLIJST VOOR TWEE WEKEN. Evenals hef vorige jaar zal, teneinde de winkeliers in de gelegenheid te stel len hun zaken enige tijd voor vacantie te sluiten van 4 Juli tot en met 11 Sep tember a-s. inplaats van ieder© week, één maal per 14 dagen een bonn/anilijst wor den gepubliceerd. Die bonnen, welke nor maliter verdeeld over twee weken wor den aangewezen, zullen dain in één lijst worden bekend gemaakt. De eerste bonaanwijzing voor 14 dagen zal dus zijn op 2 Juli, de laatste op 27 Augustus. In de tijdstippen, waarop de detaillisten de bonnen bij de distri- bufiediensten moeten inleveren, wordt geen wijziging gebracht. Detaillisten, die dus hun zaak wegens vacanfie willen slui ten, dienen maatregejen te nemen om op de voor hen vastgesteld© dagen de bon nen te doen inleveren: Het publiek moet er rekening mede houden, dat het als gevolg van deze re geling een weiek eerder de beschikking krijgt over de artikelen, wiel'Re gewoonlijk lijk in de tweede week worden aangewe- MATZES EN TOAST BONVRIJ. Met ingang van heden zijn matzes ©n toast zonder bon verkrijgbaar. De ver vaardiging van deze producten is be perkt, zodat het niet mogelijk is ongeli miteerde hoeveelheden te kopen. NAAR DE BLOEIENDE BOOMGAARDEN. Woensdag maakte de U-L.O.-leerlingen der Van der Huchtschool, o.I.v. van hun onderwijzers, een fietstocht naar Wijk bij Duurstede. Tijdens prachtig weer ging hef langs Zeist met zijn slot en Bunnik, waar de bloeiende kersebomen op zijn mooist waren, maar ook de rose appel bloesems beginnen zich al te vertonern. Wijk bij Duurstede is altijd aardig met zijn marktplein uit vroeger aauwien, zijn ruïne, een aantrekkingspunt voor tal van vogels, zijn molen en zijn rivier. Wie het rivïerkleiland op zijn mooist wil zien, moet niet verzuimen in de loop van deze of de volgende wieek een dergelij ke tocht te maken. JAARVERGADERING 1 „SOEST-VOORUIT Maandagavond had in de grote zaal van Eemland de jaarlijkse algemene leden vergadering van de V.V.V. „Soest- Vooruif' plaats. Van de 636 leden waren slechts 46 leden aanwezig toen die voorzitter, de heer J. G. A. Batenburg, deze belangrijke vergadering met een welkomstwoord opende en zijn teleurstelling over deze matige opkomst uitsprak. Het verheugde spr., dat de burgemeester als beschermheer van zijn belangstelling in hef werk der vereniging door zijn tegenwoordigheid blijk gaf en wethouder v. d. Arend als vertegenwoordiger van 't gemeentebestuur mede aanwiezig was. Na enkele opmerkingen van de heren Assink en Visser werden de notulen van de vorige algemene vergadering goed gekeurd, evenals de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester over hef veren igingsj aar 1947. Hef rapport van de financiële commissie was vol lof over hef beleid en uitvoerige werk van de penningmeester. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H, de Graaf bij enkele candidaatstelling herkozen, terwijl voor de eveneens pe riodiek aftredende heer W. Groart de heer F. v. d. Berg werd benoemd. In de plaats van de heer C. Haver, die als be stuurslid had bedankt, werd de door het bestuur candidaat gestelde heter E. P. Goedkoop gekozen. De periodiek aftredende voorzitter, de heer J. G. A. Batenburg, werd weder als zodanig met algemene stemmen be noemd. In de finanfiële commissie werden voor het jaar 1948 benoemd de heren W. Hil- horst, P. Segers en Scholtmeijer. Punt 8 van de agenda betrof de bespre king van enige belangrijke voorstellen van het bestuur en nadat de voorzitter daar voor een warm pleidooi had gehouden en ook de beschermheer van de vereniging, burgemeester S. P. Baron Benfinck, in een uitvoerig betoog de grote belangen van een goed werkende V.V.V. voor hef welzijn van de Soesfer middenstand had uiteengezet, werd in beginsel besloten over te gaan tot de bouw van een ver- keershuis en het bestuur uitgenodigd in een volgende algemene vergadering met uitgewerkte plannen te komen. Tevens werd besloten, indien blijkt, daf hiervoor onder de leden voldoende be langstelling en financiële medewerking bestaat, het bestuur te machtigen een be zoldigde kracht aan te stellen, belast met de dagelijkse leiding van hef verkcers- huis en alïe werkzaamheden ter bevorde ring van verblijf en vestiging in de ge meente. Staande de vergadering werden ter v,er- wezelijking van dit laatste besluit door enige leden belangrijke financiële toe zeggingen gedaan, waarop de voorzitter de wens uitsprak, dat alle leden het be lang van de genomen besluiten zullen in zien en hun steun aan de V.V.V. niet zul len onthouden. Na een korte rondvraag sloot de voorzitter tegen het midder nachtelijk uur de vergadering. PRINSES JULIANA VERJAART. H.K.H. Prinses Juliana heeft te kennen gegeven in te stemmen met het voorne men Haar ter gelegenheid van de ver jaardag op Vrijdag 30 April a-s. op de traditionele wijze ten Paleizie Soesfdijk te huldigen en blijken van gelukwensen aan te bieden. De schoolkinderen, de inwoners vap Soest en Baarn en verdere belangstellen den, zullen die dag in de gelegenheid worden gesteld voor H.K.H. te défilieren en H.K.H. een massale bloemenhulde te brengen. Dit bericht zal algemene voldoening schenken, aangezien bekend is, daf zeer velen uiting zullen willen geve® aan de gevoelens jegens onze „Prinses van Oran- je". De regeling van het défilé zal tijdig in ens blad worden bekend gemaakt. KALORAMA-MARS TE NIJMEGEN. Een detachement van 10 man, o-Lv. ad judant De Raadt, allen ieden van S.P.- S.V., namen j.1'. Zaterdag deel aan dé Kalorama-mars te Nijmegen. Deze 30 K-M. lange mars, gaande ov!er slechte wegen en moeilijk terrein, werd door genoemd defacherhent op lofwaar dige wijze volbracht. Het was e:'T1 uit stekende training voor de a.s. Vierdaagse. TASJESDIEF WEER IN ACTIE. In onze gemeente opereert, vooral in de avonduren weer een persoon, die, tij dens het passeren, aan damtes tasjes ont rukt Hij kon reeds enige successen boe ken. ZWART VLEES. Wegens clandestien© verkoop van vlees werd J. Z. alhier in arrest gesteld. AANRIJDING. Doordat een bestuurder van ©en luxe auto onvoldoende le±fc_op...hief verkeer, reed deze op dié Birktstraaf, nabij Kamp- lust', tegen een voor hem rijdende auto. Zijn wagen werd zó ernstig beschadigd, dat deze moest worden weggesleept- VERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID. Maandagavond hield de afd- Soest van de Partij van de Arbeid een huishoude lijke vergadering in „De Gouden Ploeg De voorzifter, de heer Polet, kon een groot aantal leden welkom heten en nam deze gelegenheid te baat, om de heieir Smit en diens echtgenote, die Soest gaan verlaten, hartelijk dank te zeggen voor hetgeen hij en zijn vrouw voor de partij gedaan hébben. Hij hoopte, dat ook zij in hun nieuwe woonplaats de liefde voor de partij zullen behouden ©n hun beste krachten daaraan blijven geven. De heer De Haan, wethouder, gaf een verslag over de werkzaamheden van de raadsfractie over het jaar 1947. De begrotingstekorten over 1947 waren f 163-000.— voor het jaar 1948 kon dit terug gebracht worden tot f 100.000. Het natuurbad kon na een noodherstel, op 27 Juni 1947 geopend worden. 75000 bezoekers bezochten het bad en ©en voordelig saldo is het resultaat. Ook de woningnood werd onder de lou- pe genomen. In 1947 werden 56 woningen op stapel lgez(:t, terwijl voor 1948 een toezegging is ontvangen voor 70 wonin gen. Er zijn echter 750 serieuze aanvragen voor een woning, terwijl er 1200 tot 1400 samenwoningen zijn. De Ned. Vrouwenbe weging werd ontmaskerd als een commu nistische mantelorganisatie. Door het raadslid de heer D© Rruijff was bij de behandeling van de begroting 1947 aangekondigd, dat hij wenste te komen met een voorstel van een soort opbouw- orgaan fer ondersteuning op economisch en cultureel terrein voor de raad. Deze voorstellen zijn thans ingediend en het is een goed stuk werk. De verschillende vragen, die naar aan leiding van hef medegedeelde werden ge steld, konden tot tevredenheid worden beantwoord. Hef ontwerp verkiezingsprogram 1949 werd behandeld en verschillende wen sen werden hierna kenbaar gemaakt. De ze zullen door afgevaardigden op hief verkiezingscongres naar voren worden ge bracht. De voorzifter riep verder allen op mede te werken aan de vierkiezingsactie en wijst op het grote belang van de colpor- fage-tochten met „Volle Zteilen Hef blad wordt gekocht en gelezen en door de goede inhoud treft men de mensen. Met de opwekking de 1 Miei feestverga- dering te bezoeken sloot de voorzitter deze goed bezochte vérgadering. Met verontwaardiging in onze stem be spreken wij steeds gaarne de toestand waarin onze jeugd moreel door de oor log is geraakt en als je sommige super zwartgallige besprekers van. dit onder werp wilt geloven, komt er geen fluit meer van die jeugd terecht Zonder nochthans de gronden te ontken nen, waarop deze mensen hun oordeel baseren, ben ïk van oordeel, dat we het niet hl te gek moeten maken met die toekomst. Inderdaad, de zaak is ont wricht, maar als we nu maar niet dl te veel aan daf geval willen dokteren en la ten knoeien door lieden, die van de jug*d net zoveel afweten als een kip van spie geleieren bakken, loopt het herstel naar het normale, heus wel los. We zouden iets anders kunnen doen. Wij .zouden ons zelf eens binnenste bui ten kunnen keren ien ons afvragen, waf de jedgd vaak van de ouderen denkt, zonder het te zeggen, omdat ze dan de kans lopen hun eerlijke mienïng beloond te zien met een pak slaag. Kinderen kunnen óók kranfein lezen en naar de radio luisteren en wat ze daar soms over ouderen te liezen en te horen krijgen is soms niet je dat. En als kinderen van een winkteiier de klanten een relletje horen maken in de winkel, omdat Pappie de wijzer van z'n weegschaal altijd aan de verkeerde kant van hef gevraagde en betaalde gewicht laaf stoppen, gelooft u dan maar, dat er bij die kinderen ook geen verheven denk beeld van vaders é'erlijkheid wordt aan gekweekt. J t is maar een enkel voorbeeld en ik zou er meerdere kunnen opsommen, maar iedereen kan aanvoelen wat ik bedoieL Wij moeten eerst de hand in eigen boe zem steken, opdat wij niet de kans lo pen, dat zoon- of dochterlief bij een aan merking, die wij op hun houding maken, tegen ons zeggen: Zou je niet eens naar je zelf kijken Pappie (Mammie)? H. OEKMAN. CONTACTAVOND Dinsdagavond hield de afd. Soest van de Band Nederland-Indië een contact-avond in gebouw „Elfheto". De zaal was ge heel gevuld en bood een gezellige aan blik toen de voorzitter de bijeenkomst opende allen hartelijk welkom heeft©, in zonderheid de spreker van deze avond, Luitenant-Kolonel Tijman, alsmede de 4 zingende broertjes van de Buurtvereni ging „Ons Genoegen'' die deze avond en kele liederen zouden zingen. Na het zingen van hef clublied lieten al lereerst de „Zingende Broertjes'' zich ho ren, hetgeen ©en waar succes werd. Lf.-Kol. Tijman hield hierna een interes sante lezing, welke met grote aandacht werd gevolgd. Na zijn rede was ier gele genheid tot het stellen van vragen, waar van een druk gebruik werd gemaakt. Allie vragen werden op aangename en bevre digende wijze beantwoord. Na de pauze werden brieven voorgelezen van „onze jongens'1, welke opnieuw hef bewijs leverden hoie sterk de band is, die ons met hen bindt. Nogmaals lieten de zingende broertjes zich hierna horen in hef liedje .„Op "de Kade hetwelk zij op ontroerende wijze vertolkten. Een daverend applaus was hun deeli Tot slot werd nog een Indische film vertoond. Het was een gezellige avond en ze©r vol daan gingen allen huiswaarts. AANRIJDING. Een uit de richting Amersfoort komendie, op de MiddelWijkstraat rijdende auto, waarvan de bestuurder de Molenstraat wilde inrijden, werd in de flank aariger reden docrr een in diezelfde richting rij dende auto, die eerstbedoelde wagelr tier plaatse wilde passeren. Die tweede auto liep hierbij ernstige schade op. HEIDEBRAND. Bij ,de Soester Waterleiding brak weder om een heidebrand uit, waardoor onge veer 400 M2. heide verloren ging. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend Apotheek „Soesf dijk'', Van Weedestraat 46. NED. RODE KRUIS Op Maandag a.s. 26 April, des avonds 8 uur, in hotel ,De Gouden Ploeg Mid- delwijksfraaf, houdt de, plaatselijke af deling haar jaarlijkse algemene Leden vergadering. Daar het door het grote aantal' leden niet mogelijk is zonder veel tijd en kosten ieder lid een convocatie te zenden, worden de leden bij deze op gewekt, die vergadering bij te wonen. Ffopelijk is er dit jaar nu eens een grote opkomst. Dat hef kan, is gebleken bjj de gegeven Rode Kruis-filmavonden. Toont dus ook nu uw belangstelling. Men zie de advertentie in dit nummer.

Soester Courant | 1948 | | pagina 1