U is n tevreden mens Paul Hoffman aan het stuur* Brandstoffenhandel Fa. Klaas de Ruiter Zn. W. N. NIEUWENHUIS DÉFILÉ EN BLOEMENHULDE H.K.H. Prinses Juliana Heeft U toekomst-wensen? Sluit dan een Levensverzekering bij LENSSEN! VOOR ONZE DAMES. Plaatselijk nieuws. Loodgieter - Electriciën De man, die het Marshall-plan in prak tijk moet brengen, is niet degeen, die het aan de orde gesteld heeft, want generaal Marshall is de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken en heeft aan die functie zijn handen meer dan vol. Truman heeft nu een zeer merkwaardige keus gedaan bij het aan stellen van een administrateur (d.w.z. directeur) voor de hulp aan Europa. Zijn keus is n.I. gevallen op Paul Hoff man, een figuur, die tot nu toe in de politiek in het geheel niet op de voor grond trad. Hoffman is directeur van de Studebaker-Automobielfabriek in India- na, een staat, die 1000 mijl van Washing ton ligt. Maar hij is niet een willekeurige auto-fabrikant, zoals er dertien in een dozijn gaan, hij is een man met heldere en zeer persoonlijke ideeën over de wij ze, waarop men economische en sociale moeilijkheden de baas kan worden. Toen hij bij Studebaker kwam, stond deze maatschappij er heel zwak voor, want zij werd in de crisisjaren fijngeknepen tussen General Motors en Ford. Hij is er niet alleen in geslaagd de strijd vol te houden, maar heeft de Studebaker ge maakt tot een gezonde onderneming, die volkomen op eigen benen kan staan en die weer volop rendeert. Het merkwaar digste daarbij is, dat hem dit is gelukt zonder dat het personeel in staking ging. Dat mag op zichzelf een streepje aan de balk verdienen, want het bewijst, dat hij ook de belangen van zijn personeel niet uit het oog verloor. Paul Hoffman is nu 56 jaar. Zijn eerste contact met openbare aangelegenheden dateert nog pas van 1942, toen hij de drijvende kracht werd van het „Comité voor Economische Ontwikkeling". Dit comité kwam voort uit de kringen der Amerikaanse zakenmensen en kan wor den beschouwd als een soort particulier Planbureau. Het doel van dit comité is zelf uit te puzzelen, hoe de productie zich moet ontplooien om werkloosheid en crisis te voorkomen. Volgens Hoff man gaat de planpolitiek van regerings- bureau's doorgaans min of meer dwars over de normale ontwikkeling van het bedrijfsleven heen. Hij wilde aantonen, dat men dit werk beter aan de kopstuk ken van de industrie kon overlaten, mits men hiervoor mensen uitzoekt met een brede kijk en met groot verantwoorde lijkheidsgevoel. Als middel om de sociale en economische spanningen te voorko men, kent hij maar één principe, te weten vergroting van de productie met overeenkomstige bevordering van het verbruik. Ook voor Europa. Wij beschrijven deze opvattingen van Hoffman met opzet zo uitvoerig, omdat dit zelfde principe thans door Europa moet worden toegepast. Na zijn benoeming hield Hoffman een persconferentie, waarin hij verklaarde, dat de Marshall-hulp inderdaad niet meer dan „hulp" is. De hoofdzaak moet door de Europese Staten zelf worden gedaan en dat gebeurt ook inderdaad. Het herstel van Europa is in volle gang, doch dit herstel zou ernstig vertraagd worden, indien het dollargebrek op dit moment de grondstoffen en machines onthield, die voor een snelle vergroting van de productie onmisbaar zijn. Naar Hoffmans mening zal de Marshall-hulp de productie in West-Europa met mins tens een derde doen toenemen. En nu moeten wij afwachten of Hoff man inderdaad tegen zijn taak opgewas sen zal zijn. Hij heeft geen ervaring op het gebied van buitenlandse politiek en kent Europa niet, zoals hij zijn Stude- baker-fabriek kent. Hij heeft echter aangekondigd de organisatie beknopt en strikt zakelijk te zullen houden en alle bureaucratie te willen vermijden. Maar, zo zei Hoffman aan het eind van zijn persconferentie: Vergeet U niet, Heren, dat bij de uitvoering van het plan an dere vraagstukken dan de techniek van de organisatie van beslissende invloed kunnen zijn. Kennelijk doelde hij hier op de mogelijkheid van politieke strubbe lingen of zelfs van een conflict met Rus land. Laten we hopen, dat hij zijn taak ongestoord tot het einde zal kunnen uit voeren. ter gelegenheid van de verjaardag van ten Paleize Soestdijk. Ter herdenking van de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana op a.s. Vrijdag 30 April zullen de schoolkinderen der drie hoogste klassen van Soest en Baarn een bloemenhulde brengen aan de jubi lerende Prinses. Onmiddellijk ria de hul de door de kinderen bestaat voor volwas senen gelegenheid tot het défiiietian ein hef brengen van een bloemenhulde aan Hare Koninklijke Hoogheid. De regeling is als volgt: De Schoolkin deren van Soest zullen onder Leiding van het onderwijzend personeel in schoolver band worden opgesteld in de Van Strae- leniaan en dienen uiterlijk des middags om één uur ter plaatse aanwezig te zijn, teneinde op tijd af te marcheren naar het Paleis Soestdijk, alwaar zij worden opgesteld bij het Baarnse hek. De kinde ren uit Baarn, vergezeld van muziek, gaan te half twee het hiek binnen, waarop de kinderen uit Soest aansluiten- Van elke school zal een deputatie der kinderen aan H.K.H. bloemen aanbieden. De kin deren défileren voor de Prinses onder het zingen van liedenen en worden aan geraden vlaggen en wimpiels mede t|a dragen, opdat alles er zo fleurig mogelijk zal uitzien. De volwassenen zullen na die kinderhui- de gelegenheid hebben die jarige Prinses een bloemenhulde te brengen. Zij dienen daartoe 's middags uiterlijk half twee in de rij plaats te nemen, welke wordt op gesteld aan de zijkant van de rijkswiejg tussen het Paleis en die Oranjeboom en dienen zich strikt te houden aan dies. in structies door de comitéleden van Baarn en Soest te gevien. Het défilé zal om half twee aanvangen en om half drie eindigen. Mien zorgie dus op tijd te zijn. Onnodig te vermelden, dat iedere deelnemer zorgie in het bezit te zijn van bloemen, teneinde deze, als blijk van hulde aan H.K.H. Prinses Juliana, te deponeren op het bordes van het Paleis. wanneer U uw kolen be trekt van KERKPAD N.Z. 1 - TEL. 2788 De zaak met de grote service. Van Weedestraat 29 - Soestdijk DE NATUURWACHT VERGADERT. De nafuurwachters hielden hun algeme ne vergadering in hotel „De Goudein Ploeg Bïi de opening herdacht de voorzittiefr, de heer J. G- H. Götz van der Vlet, het verscheiden van de oud-voorzitter H- J. Gasille en de natuurwachter H- D. van Doissen, twee verdienstelijke leden. Hij wees de nafuurwachters op de grote betekenis van dit jaar, n.I: het 10-jarig bestaan. Er is veel gedaan, hetgeen blijkt uit do verslagen van de kei der uo hee* W. de Langen. Een ontzettend groot aan tal waarschuwingen moesten worden ge geven aan wandelaars, trekkers,, kampeer ders en jeugdgroepen betreffen ae ver nielingen aan bloeiende struik-en, jonge aanplanfingen, openluchttheater, emz- Ook hef rookverbod in de bossen wieta meer malen overtreden. De voorzitter sprak verder die hoop uit, dat dit jaar een record zou brengen aan nieuwe candidaat-ieden. Z»es (nieuwe can- didaten hebben zich reeds opgegevien, w.o. een dame. De voorzitter dóet veraiefr mede deling van een belangrijk punt: „Congres nafuur wachters in Soest in de maand Juli a.s. Eep groot aantal nafuurwachters uit ge heel ons land zal een wtqek-end hiier ver blijven en wij moeten ben -eein aangepiame dag bezorgen en alle mogelijke comfort verlenen. Dan komt ter sprake het rijden op rij wielpaden door motoren. Er komen dit jaar bordjes op deze paden met een rij verbod voor motorrijwielen en bef ver bod om zich buiten de paden te begeven. Verder werd medjegiedeielid, dat het voor nemen bestaat aan nafuurwachters poli- fie'bevoegdheid fie verlenen om zo nodig te kunnen optreden. Hief publiek moet ook veilig in de natuur kunnein wande len, hetgeen niieit steeds mogelijk blijkt te zijn. Vorig jaar werd begonnen miet excursies voor jeugdgroepen; -een daad werkelijke opvoeding in die natuur. Met een oproep om bet w-erk van de Na- tuurwacht te steunen, besloot de voor zitter de vergadering. Aanmelding als natuurwachter kan ge schieden bij de leider, de heer W. de Langen, Beckeringhstraaf 21 of bij het bestuur. Sêcrretaris is de beier B. J. Vel- lenga, Heideweg 70, Soest. IN ARREST. Een viertal personen, die bij het begaan van een overtreding -een valse aiaam op gaven, werden in arrest gesteld. Dit worden nu acht processenverbaal. Jam mer van hef zo schaarse papier. AUTO-ONGEVAL. Door hef oversteken van die Middielwijk- sfraat door een met paard bespannien wagen, moest een uit die richting Amster dam komende auto met aanhangwagen plotseling remmen. Hierdoor brak de koppeling van de aanhangwagen en krieeg de auto een zodanige stoot dat diezKï pre cies een slag om maakte. Auto en aanhangwagen werden bescha digd. TRIBUNAAL-ADVIEZEN. In de zaak tegen de gewezen N.S.B.-er Frank Joan v. d. Biesen alhier, beschul digd van diverse N.S.B.-activiteiten in bezettingstijd, o.a. het zich in de pers zeer pro-Duits uitlaten, adviseerde hef Tribunaal ontzetting uit de beide kies rechten en verbeurdverklaring van ver mogen tot een bedrag van f20.000. Tegen Rinfje Kost alhier, die in oorlogs tijd als petroieum-deskund'ige vele maan den vrijwillig in Duitse dienst werkte, ad viseerde het Tribunaal tot verbeurd ver klaring van een bedrag van f15.000. OPBRENGST EMMABOEM-COLLECTE De Emmabloem-collecte. die in onze ge meente op 21 April werd gehouden, heeft opgebracht f 1055.35. NATIONALE AVOND. Op Vrijdag 30 April a.s., de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, organiseert de Chr. Oranjevereniging „Beatrixeen nationale feestavond in hotel Eemlaind. Voor deze gelegenheid wordt gearran geerd een Historisch Oranjiöspie'1 in 4 ta ferelen Jn Naam van Oranje"', waarim belangrijke historische gebeurtenissen, die vooraf zijn gegaan aan de geboorte van de Staat der Nederlanden, op tref fende wijze worden weergegeven. Naast Prins Willem van Oranje komen zowel Granvelle en Balthazar Gerards als Anna van Saksen en Louise de Colig- ny, in de klederdracht van die dagen, naar voren en houden door huin hande lingen de aandacht van het begin tot bet eind gespannen. Reeds eerder werd te Utrecht in Ti vol i dit stuk ten beste gegeven en beeft daar op de vele bezoekers een o n vergeld ij - ke indruk maakt. Het laat zich aanzien, dat Vrijdagavond een nationale Oranjeavoind bij uitnemen d- heid zal worden, die meer dan gewone belangstelling zal trekken en deze ook waard zal biijken te zijn. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar de in dit nummer voorkomieln- de advertentie. BILJARTEN. De vorige week werden de wedstrijden om hef persoonlijk kampioenschap 2e klasse iifcre voorgezet. Na de vijfde ronde ziet de stand er nu als volgt uit. Schuijf, Gouden Ploeg, 3.55. Hopsfake» Leusderkwartier 3.25. Ten Hcieve, idem 3.53. De Vries, Ons Genoegen, 3.39. v. d. Burg, Leusderkwartier, 3.12. Van Straten, ZonneheuveL 3.01. Onrust, Animo, 3.00 Klinkhamer, Verg. Wagen 3.64. De laatste wedstrijden, welke georgani seerd worden door de Baarnse Biljartver- „Ons Genoegen'', worden a.s. Dinsdag en Woensdagavond gespoeld. GEVONDEN VOORWERPEN. Portemonnaie met f 10.moersleutel, ro zenkrans, schakelarmband, kippenringen,» kinderpop, zwarle damesschoen, alpino muts, gereedschapstasje m'et 2 tangen en 1 HolL sleutel, rechter darr.eshandschc.en, snoer kralen, bankbiljet van f 10.bos sleutels en zilvetien broche. BUURTVER. „WEST". Op Zaterdagavond gaf de buurtvereniging ,,Wesf' een ontspanningsavond voor haar leden in de zaal van hotel Eieimland. In zijn openingswoord bracht de voor zitter naar voren, dat hef batig saldo van die avond geheel tien goede kwam voor de op te richten speeltuin aan de Klaar- waferweg. De Toneelver. „Die Toekomstbracht het toneelspel „Uw wil geschiede'' voor hef voetlicht. Dat zij dit op uitnemende wijzle heeft gedaan, bleek wei uit het daverend applaus na ieder bedrijf. Het giehieel was goed verzorgd en hef spel, vooral van de dames,was bijzonder goed. Ook de verlichting, speciaal het bliksem licht was door de heer A. M. Tschur, electrofechniker alhier, goed verzorgd. Nog zij vermeld, dat laatstgenoemde ien de toneelvereniging hun medewerking ge heel belangloos hebben gegeven. Na afloop was er een gezellig bal met medewerking van „The Melody makers die prima dansmuziek ten gehore gaven. Het bestuur van „West"' kan op eie,n goed geslaagde avond terugzien. NAAR CONCOURS. Op Hemelvaartsdag neemt dje Muziek vereniging .P.V.O.'' deel aan bef te Lex- mond te houden muziekconcours. Zij komt uit in de le afdeling harmonie. 2e Pinksterdag brengt P.V.O. e<en muzi kaal bezoek aan Oostkapelle- ONEERLIJKE EVACUé'S. Na het bombardement van Arnhem werd de 52-jarige nachtwaker M. B. miet zijn vrouw ondergebracht in een villa alhier, toebehorende aan een gevluchte N.SB.-er. Toen de evacué s in Augustus 1945 naar hun oorspronkelijke woonplaats terug keerden, konden zij die verleiding niet weersÉaan een groot aantal goederen, w-o. een naaimachine, textiel enz. rneie te me- men. De eigenaresse van die villa, die later in .haar huis terugkeerde, ontdekte de dief stal en gaf de zaak aan, zodat de man en zijn echtgenote zich Vrijdagmiddag WIJ MAKEN EEN KIELPAKJE. Een pakje met een colbertjasje staaf altijd erg netjes. Voor de kleintjes zullen we toch maar liever een kielpakje ma ken. Dit pak je kan heel goed van twee verschillende stoffen worden gemaakt. Voor de blouse kunnen we katoen of dunne wol'ien stof gebruiken. Het broek ie vraagt stevige stof, anders zijn onze bengels er zo weer door en dat is zonde van ons werk. Wanneer u de naaibeschrijving aandach tig leest zal het maken vandit pakje ook voor iemand, die niet heel handig is, geen moeilijkheden opleveren. Naaibeschrijving De blouse, voorpand: Bij de schouder de plooitjes instikken. Aan de linkerzijde van het splitje een stuk aanzetten voor de knoopjes. Het belegstukje op de rech terkant van het splitje stikken. Rugpand: Zij- en schoudernaden van voor- en rugpand sluiten. Mouw: Naad sluiten. Boven- en onder kant inhalen. Het manchetje aan die mouw stikken. De mouw in het armsgat zetten. Kraagje: Met de goedie kanten op elkaar stikken. Aan de halskant open laten. Het kraagje omkeren en plat rijgen. De onderkant van de goede kant van de blouse stikken, dan aan de binnenkant overnaaien. De ceintuur dubbel stikken en op een potlood zonder punt omkeren. De zoom op de goede lengte afwerken. Hef broekje: Voorpand: De zakken van het broekje worden aangiestikt vóór de zynaden worden gesloten. Middenvoor wordt aan de rechterkant een stukje ge zet voor de sluiting. Hierop zet men de knopen. De linkerzijde krijgt een dubbel fegenbelcg voor de knoopsgaten. Achterpand: De naad van middenachter en de zijnaden dichfstikken. Daarna de middennaad sluiten. De pijpjes op die goede lengte afzomen. Dit patroon is in de leeftijden van 2-4. 4-6, 6-8 jaar verkrijgbaar bij „Het Pa- tronenhuis'', Middenweg 200, Amster dam O- Na het zenden van een postwis sel, waarop vermeld No. 4774, leeftijd wordt het patroon u omgaand gestuurd. Van Weedestr. 23 - Tel. 2577 voor de Utr. Politierechter moesten ver antwoorden. Zij .bekende hef ten laste gelegde en verontschuldigden zich op grond van het feit, dat zij zelf alles kwijt waren. Dit vond de Officier van Justitie echter gieen excuus en hij eiste tegen de nachtwaker 2 maanden gevangenisstraf en tegen dkins echtgenote 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Met alie omstandigheden rekening hou dend, veroordeelde de Politierechter de. vrouw conform de eis en de man tot 2 maanden voorwaardelijke straf met een proeftijd van 3 jaar en een geldboete van f 50.of 25 dagen hechtenis. HEIDEBRAND. Nabij de kruising Bossfraat-BIieklaan brak een heidebrand uit. waardoor niet minder van 3000 M2. heide verloren ging. Daar brandstichting wordt vermoed, stelt de politie een ondierzoek in. OP DE BON. Bekeurd werden 2 motorrijders, die het voor deze voertuigen verboden Kerkpad bereden, Eén dezer personen kon geein rijbewijs tonen, hetgeen hem een extra bonnetje opleverde. Verder gingen nog op de bon 4 piarsoinien. die langs de spoorlijn liepen len meerdere wielrijders, die geen goede verlichting voerden. Eén der laatsten was zijn juiste naam vergeten, welke onachtzaamheid hem eveneens een extra bonnetje ople verde. j

Soester Courant | 1948 | | pagina 2