J. Koppel PERMANENT Adverteert in dit blad. J. W. Kronenburg, AFWEZIG Wekkers. BOEKHOUDER AERODYNEt NETTE JONGENS 15-16 jaar Piano's en Orgels D. A. STOR Herinnert U onderstaand adres ALLES VOOR UW TUIN. ERDAL Plaatselijk nieuws. H. GROEN E. GROEN-ONWEZEN, van 30 April tot 10 Mei, Uit de Kippenwereld. Woningruil Wassenaar-Soest. stemmen, repareren en moderniseren Balistraat 1 - Baarn - Telefoon 3397 als U uw nieuwe wilt laten zetten. Dames - Kapsalon Gemengde Violen, Viola, Cornuta en vele andere soorten vaste planten. C. VAN DIJK - Van Weedestraat 18 MEJ. M. ORTH OVERLEDEN. In de vorige week is alhier overleden Mej. M. Orth, vanaf de oprichting onder wijzeres aan de Mariaschool alhier. Zowel op onderwijsgebied ais op het ter rein van de katholieke politiek en hef maatschappelijk leven heeft zij steeds e©n bijzondere plaats ingenomen. O-m. was zij bestuurlid van de Kath. Bond voot Onderwijspersoneel „Sint Lebuïpus". Onder grote belangstelling heeft Zater dagmorgen de begrafenis plaats gehad op het kerkhof aan de Kostverlorenweg alhier, waaraan vooraf ging een plechti ge uitvaartdienst in de kerk op Nieuwer- hoek, welke werd opgedragen door rector Oomes, algemeen inspecteur van het R.K. bijzonder onderwijs,, geassisteerd door rector Braakhuis, geestelijk advi seur der Sint Lebuïnus-Ver. en kape laan Beekman. Voorafgegaan door de kinderen der school trok de stoet vanaf de kerk door de Marïastraat, alwaar bij de Mariaschool even werd stil gestaan. Op hef kerkhof werd gesproken door de heer Wildschut, voorzitter der Sint Lg- buïnus-Ver. en de heer Batenburg na mens het schoolbestuur, die heiden de grote ijver en werkkracht van de over ledene in hef licht stelden. HET BEZOEK VAN S.E.C. AAN ENGELAND. Vorige week Maandag, tijdens bet bezoek van S.E.C. aan Engeland, maaakte het ge zelschap per autocar een tocht naar Lon den, alwaar in gezelschap van een ver tegenwoordiger van de Nederlandse Am bassade de Tower, de St- Pauls Catbe- draal. de Parlementsgebouwen, Westmin ster Abbey en Buckingham Palace bezich tigd werden. Dinsdag ging de tocht naar de Univct- - siteïtsstad Cambridge met haar schitte rende gebouwen, markt enz. Woensdag had de wedstrijd Welwyn Gar den City Combinatie en S.E.C. plaats. Deze wedstrijd, welke door pl.m. 4000 toeschouwers werd bijgewoond en opge luisterd werd door de beroemde Dagen ham Girl Pipers" uit Londen, werd door SEC. met 32 gewonneg. Na de wedstrijd had een prachtig ge slaagde afscheidsavond plaats, waarbij dames-gymnasten verschillende rhythmi sche dansen en oefieningeln uitvoerden- Od deze avond werd eerst het woord ge voerd door de voorzitter van W.G.C.F.C.. die de vriendschapsbanden tussen beide clubs memoreerde, waarna de S.E.C.- voorzitter, Dr. P. Donker, het comité en het clubbestuur hartelijk dankte voor al les wat SE.C. deze week geboden was en overhandigde als aandenken een prachtige vaan in de Soesfer klleuren. met het opschrift: „SEC. HOLLAND1948". Met het zingen der beide volksliederen werd de avond besloten. Na een voorspoedige neis arriveerde kef S.EC.-gezrlschap Donderdag tegen mid- dernacnf weder te Soest. CONCERT IN HET ROSARIUM, vrijdagavond, te 8 uur, geeft de Muziek vereniging „P.V.CX" in het rosarium ter gelegenheid van die verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, één vain haar bekende concerten, waarop het navolgende pro gramma ten gehore zal worden gebracht. I. Wilhelmus. 2. Au Pays De La Meusse, P. J. Wierst. 3. Ouverture Joyeusie. Ka ler Bela, M. J. H'. Kessels- 4. Atila capri ce, sur 1'opera de Verdi, P. J- de Kort Wiener Praferlebien, wals, S. Transla- teur, arr. A. Dreissen. 6. Dilbeek-Marche, Leon Marchand. 7. Jubel Ouverture, Anf, van Leest. 8. Song Parade, Potpourri, G. Vonk. 9. Een schone Meimorge/n, fanfai- sie, P. B. Bisselink. 10. Generaal Eisen- hower.mars. Ant van Leest. II. Wilhelmus. OUDERAVOND. Donderdag werd een Ouderavond gehou den in de O.ES. aan de Beetzïaam, De opkomst was vrij groot; alle plaatsen waren bezet. Na hartelijke opening werden huishoude lijke zaken van secretaris en peranittgmteis- ter afgehandeld. In de notulen van 2 Oef. 1947 werd melding gemaakt over de toenmaals te stichten kleuterschool. Het hoofd der school gaf in t kort weer. hoe dit stichfingsplan is uitgevoerd en tot werkelijkheid is geworden op 3 Nov- 1947. De kleuters gaan dagelijks naar Beuken laan 1, alwaar de Prinses Marijke Kleu terschool zich bevindt. Tot 1 April j.1. heeft zij 60 leerlingen gehad. Toen is zij even afgezakt tot pl.m. 40. Thans gaan er weer 57. Begin Mei zullen de nieuwe tafeltjes e|n stoeltjes in gebruik worden genomen- In de pauze werd thee geservietard bn maakte veel ouders gebruik van de ge legenheid, met de betrokken leerkrach ten over de leerlingen te spnefcejn. Na de pauze hield de heer De Boer een causerie over: „Wat zo al op de school geleerd wordt". Achtereenvolgens ging hij alle vakken na, hierbij vertellende, hoe dat voor 25 a 30 jaar ging en nu. Er heerst 'n heel andere geest ietn 't peil is niet minder dan vroeger, ondanks hef feit dat de klassen vaak uit haar verband wordt gehaald door cafechesatie, gymna stiek, handwerken, zang van de hoogste klassen e.d. Er werd ook gesproken over 't Frans, huiswerk en bijlesóen. Voor natuurkunde kwam het even op de zgn. proeven. Dief de Boer bereidde heel vlug de zaak der proeven met gas: koolzuur, zuurstof, stik- stofoxyd. Liet de proef van Franklïn zien, uitzetting door warmte bjj gassen en de druk der lucht (Ofto v. Geurike) zon der gebruik te maken van de luchtpomp. W aterstraalluichtpomp). Voorts mochten de ouders genieten van 't filmapparaat en een aardige film. Na sluiting en vaststelling der volgende vergadering gingen de ouders voldaan huiswaarts. UITVOERING „CRESCENDO". Zondagavond gaf de R.K. Gymnasfiek- Ver. „Crescendo" haar jaarlijkse uitvoe ring in het Sint Jozefgebouw. Nadat in de opmars de vele lteden het grote podium tot de laatste c.m. hadden gevuld en de voorzifter eien kort ope ningswoord tot de vele aanwwe,zig|en had gericht, sprak de geestelijk adviseur der vereniging, kapelaan Beekman, die er o.m. op wees, dat de veneniging in haar 15-jarig bestaan is uitgegroeid tot meer dan 250 leden. Spr. acht dit een normaal verschijnsel, omdat het werk dar ver eniging uitnemend is ein lelke katholiek weef van welke vereniging hij lid moet zijn. Met de wens, dat spoedig het 300- ste lid zou kunnen worden ingeschreven, eindigde spr. zijn kernachtige woorden, waarna met de afwerking van het uit 23 nummers bestaande programma werd aangevangen. Het werk der allerkleinsten was leuk ion men zag de verrichtingen groeien naar mate de leeftijden hoger werden. In de leeftijden van 9-12 jaar wierd reeds zeer goed werk glefoond, zowel door de meisi.es met de klimpalen en de stokoe- fening als de jongens aan de ladder. Zij Op 1 Mei hopen onze ge liefde grootouders. en de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in de echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kleinkin deren ADA. CEESJE. HENNY. Soest. 26 April 1948. Sophialaan 17. Koninginnel. 24 A, Telefoon 2110 VERLOREN gouden dasspeld met rode robijn, gaande van Molen straat naar station Baarn. Tegen beloning terug te be zorgen Molenstraat 16- Een beschaafd bejaard paar wenst een KLEIN HUISJE of ongemeub. kamers met keuken. Br- met prijsopga ve onder No. 37 Adver tentiebureau Esed, v. Wee- destraat 7. Zoo spoedig mogelijk een net R.K. BURGERMEISJE gevraagd voor winkel en huishouding. Br. No. 992 bur. S C. WON IN GR UIL Rotterdam—Soest. Aangeb. op nette stand ln Rotter dam-West. vrije le etage, bev grote voor-, tussen-, achter en zijkamer, keuken, hal, zolderkamer, voorzien van stook en wasgelegen heid, bergruimte, plat dak, aansluiting radio-distributie. Huur f 30-per maand. Gevraagd vrij huis met tuin in Soest of omg. eventueel ook te koop. Br. letter SR bureau S C. ZITBAD te koop gevraagd in goede staat. Grote maat. Br. met prijs No. 991 bur. S.C. FLINKE WERKSTER gevraagd voor ll/.2 dag per week, waaronder Vrijdag- Adres te vernemen bureau van dit blad. Prima koper uur werk met schrif telijke garantie. Telefoon 4055 voelden zich reeds als echte gymnasten. De verrichtingen in de klassen van 12-16 jaar waren reeds boven verwachting. Mag nifiek was het door de meisjles en de el fenkoningin iin kleurige toiletjes uitge voerde rhythmische dansje „Fiaest in het bos" en vlot de bewegingen in het num mer „In de rij en in de kring" na de pauze. De jongens waren uitstelsend aam de brug, waaraan de oefeningen zeer goed werden afgewerkt en watervlug In hun element waren zie in die grondgymnastiek. Zoals gewoonlijk waren het ook nu weier de dames, die de grootste belangstelling opeisten, maar, we mogen bet wel direct zeggen, de heren, die eien flinke groep vormden, lieten zich door de damies dit maal niet terzijde schuiven. Foutloos was de knofsoefening en de vrije oefening der damies, zeer gedurfd het paardspringen en het wierk van velen op de brug bewonderenswaardig. Daar enboven waren de rhythmische oefenin gen juweeltjes van gratie en lichaamsbe weging. „Waf men door oefening bereiken kan" werd getoond door een tweetal dames. Dit was geen gymnastiek meer. Dit was feilloos werk van dames-athleten. Zoals reeds gezegd hebben ook de heren ditmaal een belangrijk deiel van de be langstelling voor zich opgeëist. De vrije oefening was uitnemend, maar natuurlijk waren zij het allerbest op de hoge brug en aan hef hoogrek. Prachtige staaltjes van kracht, vlugheid, concentra tie en balanoeren wierd door deze ziaer goede herengro.ep getoond. Hef slot van de avond kwam miet eeni prachtige slofgroep, waarin veel tekening was gebracht. A-s. Zondag volgt een herhaling van dit uitnemend geslaagd sportevenement. ALS DE DOOD VACANTIE NEEMT. Maandagavond had in de zaal vam Eem- 1'and de opvoering plaats van het toneel' spel „Als de dood vacantie neemt", door de Toneelvereniging „De Hovcpiers" uit Bilthoven, onder regie van de bekende actrice Vera Bondam. De consequenties en verwikkelingen, welke het gevolg zijn van „het-miet-vaca,n« tie-gaan" van de Dood blijven miet uit. Een aufobotsing met een snelheid van J00 K.M. per uur zonder slachtoffers; hef jubelen der natuur; het niet afsterven der bloemen en planten; de oude baron Cesare Viorenzo voelt zich 20 jaar jon ger enz. Dit alles is het gevolg wanneer Zijne Majesteit de Dood, voor zijn 3 vakantiedagen, zijn gruwzame em toch ook zo verlossende werk neerlegt en tem hui ze van Hertog Lamberto, temidden van diens familie en gasten, im de menselijke gedaante van Prins Sirki zijin vacantie gaat genieten. Prins Sirki, die teim huize van de Hertog verwacht werd, wierd door de Dood juist voor zijn komst uit dit aardse leven weggeleid. De Dood neemt vacantie, om in die 3 dagen als Prins Sirki de menselijke ge woonten, gevoelens enz. te leren kiemnetn, doch ervaart, dat er nog een .grotere kracht is dan hij zelf, n.L de liefde. Zijn liefde voor Grazia, de dochter van Prinses di San I.uca brengt hem in de grootste moeilijkheden wannieer zijin va cantie ten einde is en hij ,cje gedaante van de prins weer moet afleggen. Na zijn bekentenis aam Grazia, wil deze toch bij hem bj ij ven en na de hartver scheurende seëne, waarin de moeder van Grazia, die nu ook het geheim kient, smeekt om haar dochter, wordt Grazia door de Dood in zijn ware gedaante weg geleid naar het land van de Dood. Dit spel', waarin alle 12 medespielemdien een groot succes geoogst hebben, sleep te de aanwezigen m|6de in alle droeve qn komische situaties. Een toneelstuk, dat op zeer hoog peil staat Mej. Van Driel, die de rol van de dro merige Grazia op zon uitnemen dé wjjze vervulde, ontving onder een storm van applaus een ruikertje bloemen. Het is jammer, dat voor dergelijk, aan beroepstoneel grenzend spek geien grote re belangstelling bestaat- VERGADERING 'NED. RODE KRUIS. Onder geringe belangstelling van die zijde der leden, had gisterenavond in de zaal van „De Gouden Ploeg onder voorzit terschap van onze burgemeester de al gemene ledenvergadering vam bet Nad. Rode Kruis, afd- Soest-Soesferblerg plaats. Na een kort openingswoord vam de voor zitter en goedkeuring van oje notulen der vorige vergadering, bracht de secueturis- penmingmeesfer, die heer H. de Graaf zijn jaarverslag uit. Hierin werd gememdöerd, dat de bur gemeester het voorzitterschap van de af deling had aanvaard. Hef aantal lodem bleek te zijn teruggelopen en bedroeg op 31 Dec. 1947 1800. Het contact met hoofdbestuur, kringcoui- missaris en het gemeentebestuur was zietor goed. De jaarlijkse collecte werd ook in 1947 weer met kracht ter hand gjenamiem. WeEswaar was het resultaat de helft min der dan het vorige jaar, doch gezien die opbrengst van andere collecten was mietn tevreden. Na aftrek van die kosten werd de gehele opbrengst afgedragen aan hot hoofdbestuur. Afgedragen werd f 950.— van de collecte en f1750.aan contribu tie. De afdeling heeft zich in 1947 zeer ver dienstelijk gemaakt door het aanvragen en uitreiken van rijwielbapdien aam inva liden. Ook was het mogelijk aan enkiele behoeftige patiënten op Zonnegloren gra tis pyama's en ondergoed te verstrekken. Evenals vorig jaar vonden cursusavonden plaats in het sanatorium Zonnegloren o. I.v. Dr. v» Daal. Zuster Kley gaf weer de cursus voor elementaire verpleging. De colonne 'bestond op 31 Dec. j.1. uit 22 helpsters en 16 helpers, terwijl er nqg enkelen in opleiding zijn. Uit het financiële verslag 1947 bleek, dat f3600.aan contributie was ontvangen gen en de collecte f 1023.opbracht. Hef banksaldo bedroeg qp 1 Januari j.1. f7382.02 en in kas was f534.90. De financiële positie is goed te noememt maar dit is ook nodig, daar een afde ling van het Ned. Rode Kruis plotseling voor grote uitgaven kan komen te staan en 'n behoorlijke reserve eiem tiietnsto vereiste is. Tenslotte werd het bestuur miet één lid uitgebreid en als zodanig benoemd me vrouw v. d. Swan-de Kiewit Uit verschillende vragen, die mij gedaan worden, blijkt, dat er pluimveehouders zijn, waarvan de kippen last hebben van kalk- poten. Hierover heb ik reeds eerder ge schreven. Nogmaals zal ik hieromtrent van advies dienen. Kal'kpoten krijgen de kippen later wel, door dat ze een kloek tot moeder hebben gehad, die ook kalkpoten had. Wanneer men con stateert, dat b.v. gele poten er gaan uit zien, alsof er grijze slik aan zit, dan kan men die poten insmeren met pure vrucht- boomcarlbolineum. Hebben ze het erg, dan moet dat herhaald worden, tot ze volkomen geel en zuiver zijn. Hertshoornolie is ook goed, maar het is zo'n vies zaakje en boven dien behouden de behandelde poten nog lang daarna een lelijke kleur. Ledi-Como fabriek en Feeka Handelsonderneming te Soest-Zuid vraagt voor spoedige indiensttreding voor enkele middagen of ochtenden per week. Prettige werkkring. Salaris nader overeen te komen. Gaarne schriftelijke sollicitaties p'a Hotel De Bosvijver, waar Vrijdag 30 April, van 3 tot 5 uur, gelegenheid voor persoonlijk bezoek is. Aangeboden vrije woonruimte, bestaande uit twee grote kamers met parketvloeren, slaapkamer, grote serre, hall, vrije keuken en bergruimte, centrale verwarming, telef., voor- en achtertuin, vijf min. van station, bus en tram halte, op eerste stand te Wassenaar, in ruil voor woon ruimte te Soest. Brieven onder letter B bureau S.C. HILVERSUM, vraagt ter opleiding metaalbewerker en monteur. Goed loon en reiskostenvergoeding. AanmeldenOosterengweg No. 34, Hilversum. Braamweg 84 Tel. 2045 Beleefd aanbevelend, vraagt voor spoedige indiensttreding ALLROUND BANKWERKERS voor Revisie en Reparatiewerkza amheden, BEKWAAM STEMPELMAKER en STEMPELSTELLER voor onze blikfabriek, LEERLING BANKWERKER. Mondelinge of schriftelijke aanbiedingen te rich ten aan afd. Personeelzaken, Brabantsestraat 17, Amersfoort.

Soester Courant | 1948 | | pagina 3