BRAND!!! Wiokeliersveren. Soest. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - S0ESTDIJK Distributiedlenst. Voetbal. Plaatselijk nieuws. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. 24e JAARGANG No. 38. Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. p. kwart, f 1.50 - Per post f 1.75 VRIJDAG 21 MEI 1948. Hef Comité, dat onze Brandweer De eerste Juni hulde brengt, Heeft gaarne, dat u aan dit stukje Een ogenblik uw aandacht schenkt. Er was collecte langs de huizen Voor 't Jubileum-huldeblijk; Door uitgestrektheid der Gemeente Kwam men niet overal gelijk. Zo zijn er thans nog eein paar straten, Waar geen collecte is geweest, Die zal men deze week bewerken Voor 't Brandweer-Jubileumfeest. Bij de collecte bleken velen Niet thuis te zijn toen werd gebeld, Hoewel de mensen die er wonen Erg op de Brandweer zijn gesteld. Afwezige, u had besloten Te offeren een kleinigheid, Doch ziet, dat plan viel in het water, Helaas, door uw uitstedigheid. Dit euvel is nog te verhelpen, Weest u dus maar niet ongerust; Als u daaraan nog mee wilt werken, Is ook dit brandje gauw geblust. Het kan nog juist, als u tenminste Niet tot de eerste Juni wacht; Gireert u s.v.p, op 't nummer Een, drie, vier, negen, nul en acht. Ten name van de Nederlandse Middenstandbank, Van Weedestraat, Waarbij het Comité der Brandweer Nu al in credit-saïdo staat. Voor uwe vlugge overschrijving Op rekening van onze Bank, Zegt 't Comité voor onze Brandweer De gever zeer hartgrondig dank! Helpt allen mee die brand te blussen En rijkt het Brandweercorps de hand, Dan blussen wij, als Soester Burgers, De Soester-Brandweer-binnenbrand E. v. EEDEN. BRANDSTOFFENKAARTEN. In het tijdvak van 24 Mei tot en met 7 Juni 1948 kunnen alsnog aanvragen voor een brandstoffenkaart TA 806 worden in gediend door: A. Gezinnen of (groepen van) personen (uitgezonderd kamerbewoners), die voor het stookseizoen 1947-1948 wel een brand stoffenkaart TA 707 hebben ontvangen, doch om een der volgende redienen niet meer over de bon Res. 2 beschikken: 1. Vermissingsgevallen (bon Res. 2 ver mist tengevo-lge van diefstal, inbraak, slordigheid enz-). 2. Gezinnen of groepen van personen, die wel over een bon Res. 2 van die kaart TA 707 beschikken, doch verzuimd hebben, in het daarvoor bestemde tijdvak, een nieuwe brandstoffenkaart af te halen. B. Gezinnen of personen, die nooit in het bezit zijn geweest van een brandstoffen kaart TA 707, tengevolge van: 1. Huwelijk na 13 Maart 1948. 2. Zelfstandige vestiging na 13 Maart '48. C- Degenen, die in het vorige stooksei zoen gas, electriciteit of huisbrandolie- verbruikers zijn geweest, doen nu zijn aangewezen op brandstoffen voor ruim te-verwarming. De indiening moet geschieden tegen overlegging van de stamkaarten van alle gezinsleden en het aanvraagformulier MD 323-17 op de bekende kantooruren, waar na t.z.t. na ontvangst van een oproepbe richt, de brandstoffenkaarten kunnen worden afgehaald. Maandag 24 Mei a-s., 's avonds om acht uur, is er in de Gouden Ploeg een verga dering, waarin getracht zal worden te komen tof oprichting van bovengenoemde vereniging. c Dat een dergelijke vereniging voor boiest nodig is, behoeft geen nader betoog. Daarom roepen wij alie winkeliers op de ze vergadering bij te wonen. De agenda is kort, n.1. punten: 1. Oprichting vereniging. 2. Actie tijdens de Jubileumfeesten door de winkeliers. Laten de winkeliers tijdens de komende feesten weer eens laten zienwaartoe zij in staaf zijn. Wij weten, dat Soest een moeilijk dorp is voor een vereniging, vooral een win keliersvereniging, mam: laten we begin nen alle vooroordelen over boord te zetten en allen Maandag naar De Gou den Ploeg komen. Allen oinze schouders er onder en gezamenlijk werken aan een Moeiende en actieve winkelierssta.nd in 5o©sf- Dus tot Maandag. De initiatiefnemers. PROMOTIE-WEDSTRIJDEN RES 2e KLASSE AFD. UTRECHT. A P W.C. 2, S.E C. 3 en Utrecht 3 speel den een halve competitie voor twee plaatsen in de res. Ie Klasse van de afd. Utrecht. 2e Pinksterdag vond voor deze competitie de laatste wedstrijd plaats, n.1. Utrecht 3A.P.W.C. 2, wefke door Utrecht 3 met 10 werd gewonnen. De stand is nu: A P.W.C. 2 2 1 12 1-1 S.E.C. 2 1-12 4-4 Utrecht 3' 2 1 12 4-4 Daar de drie ploegen gelijk eindigden, zal een nieuwe halve competitie moeten werden vastgesteld. R.U.C.—Si.E.C- 3-3. S.E.C. speelde 2e Pinksterdag haar laat ste promotiewedstrijd te Hoograven tegen R.U.C. en hoewel S E C- geheel was uitge schakeld, is zij haar sportieve plicht .ten volle nagekomen. S.E.C, uitkomende met invallers voor rechtshalf en rechtsbuiten, had eerst bef vooraeel van de vrij krachtige wind, die van doel tot doel stond. Het spet was nog maar een minuut of vijf oud, toqn rechtsbinnen Post eön door de R.U.C.- verdedlging slecht weggewerkte bal be machtigde. Handig speelde hij zich vrij en met een hard diagonaal schot gaf hij de R.U.C.-doelman het nakijken. 0-1. Weer volgde een snelle S.E.Cv-aanval, rechtsbuiten Beekink zette kleurig voor eh de toestormende linksbuiten Maassen kopte de bal onhoudbaar in de touwen. 0-2. R.U.C. zwoegde geweldig om de achter stand in te lopen. Enige hoekschoppen op het S.E.C.-doel, waren het gevolg, weit- ke echter geen resultaat opiev.erdien- Zon der dat er verandering in de stand kwam, kwam de rust met een veilige 02 voor sprong voor S1.E.C. Na de doefwisseling zette R.U.C., gier steund door de wind, direct een fl'ijnk offensief op het S.E.C,-doel in en de S.E.C,-verdediging kreeg het hard te verantwoorden. Reeds vrij spoedig kon de R.U.C.-aanhang juichen, toen de R.U.C. midvoor vrij voor hef S.E.C-doel kwam en de bal onhoudbaar voor Horns- veld in het doel plaatste. 12. Aangemoe digd door dit vrij spoedige succes, be hield R.U.C. het initiatief en de ene na de andere aanval golfde op het S.E.C.- doel af. Geheel onnodig veroorzaakte Van Kooij een strafschop, toen hij de bal bin nen de beruchte lijnen mtet de hand speelde. Deze werd feilloos ingeschoten en de stand was gelijk. 22. R.U.C. rook de overwinning en speelde enthousiast verder. Bij S.E.C. werd de opstelling veranderd, hetgeen o.i. geen verbetering was. Na 20 minuten moest de S.E.C.-doelman voor een kopbal zwich ten en R.U.C. leidde met 32. De druk op 'f doel der gastheren hield echter aan en het was tenslotte Rieljerse, die van dichtbij de partijten op gelijke voet bracht. 33. Hef bleef verder een wedstrijd met wisselende kansen, ho'ewel R.U.C. tegen het einde enigszï|ns uitge speeld raakte. Een pracht schot van de linksbuiten Maassen scheerde de lat vafi het R.U.C.-doel. Met S.E-C. in de aanval kwam het einde. S.E.C.—VREESWIJK 5—2. Voor het jubileum-tournooi der KNVB- elftallen van de afdeling Utrecht werd Woensdagavond de wedstrijd S.H.C.- Vreeswijk gespeeld. Hóewei S.E.C. aanvankelijk in de verde diging werd gedrongen, was het midvoor Reijerse, die, na pl.m. 20 min., met een pracht schot de Vreeswijk-doelman pas seerde. 10. Enige minuten later maakte Post er met een keurige kopbal 21 van en evietn voor de rust was het Maassen, die de rust met 3—0 liet ingaan. De tweede helft begon weer mlef e(etn overwicht der gasten, hetgeen, na ieie|n kwartier spelen, tof uiting kwam in een tegendoelpunt. 31. Vreeswijk bleef verwoed aanvallen, maar het ver opdringen der verdediging koste haar een doelpunt, dat gemaakt werd door linksbuiten Maassen. 41. Een verkeerde opstelling der Soiester achterhoede was daarna oorzaak, dat de stand spoedig 42 werd, waarna de S.E.C.-rechtsbuiten, nog juist voor hef einde de stand op 52 wist te brengen. Dcor deze overwinning plaatste S.EC. zich in de volgende ronde en krijgt nu a.s. Zondag bezoek van Allen Weer baar" uit Bussum. BEKA ZOMERAVOND-COMPETITIE. In het kader van deze competitie zijn er in de afgelopen week weer eten vijftal wedstrijden gespeeld. De uitslagen hiervan zijn: W.A.S.P.T.T- Baarn 1—7 BeKa BaarnGemeente Soest 32 Politie SoestApollo Soest 31 W-A.S. 2Baarnse Kant. Bed. 17 Strabo—W.A.S. 1 3—4 K.P.S.—S.P.SV. 1-2 Voor de BeKa Zomeravondcompetitie vond Dinsdagavond op het mooie K.P.S.- terrein aan de betonweg Soestdijk-Billt- hoven de ontmoeting K.P.S.S.P.SiV, plaats. Even voor het verstrijken van de eerste helft slaagde de K.P.S.-midvoor Hooge- veen er in zijn club de leiding te geven. De tweede helft was nog maar enige minuten oud, toen eön der S.P.S.V.-spe- lers de bal in hef verlaten doel kon plaatsen. 11. Fel is er daarna door beide partijen gestreden om de overwin ning. Tien minuten voor tijd viel de be slissing in het voordeel van S.P.S.V., waardoor de stand 12 werd, en waar mede ook het einde kwam. Met drie overwinningen uit drie wed strijden staat de Soeslfer Politie Sport Vereniging er nu mooi voor. VOETBALPROGRAMMA. Onze beide Soester clubs moeten a.s. Zondag spelen voor het Jubileum-Tour- nooi, georganiseerd door de Afd. Utrecht. Het programma is als volgt: B.D.C.D.A.C- te Soest, 2 uur. S.E.C.A.W. te Soest, 2'30 uur. E.H.B.O.-WEEK. De Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken" organiseert van 24 tof en met 29 Mei een landelijke EH.B..O-- week. De bedoeling is propaganda te ma ken voor een goede eerste hulpverlening. Door de afdeling Soest zal in deze week een uitgebreide propaganda-acfie worden gevoerd. Zo zal op alle Ulo-scholen, door de me dische leiders der E.H.B.O., een uur prac- tische les worden gegeven. Verder zal op het landgoed Braamhage een grote demonstratie worden gegeven, waaraan wordt deelgenomen door E.H.B.- O-, Vrijwillige Brandweer en E.H.B.O.- ambulance-dienst. Tevens zal in deze week de jaarlijkse EH.B.O.-speldjesdag worden gehouden ten bate van het zeer nuttige werk dezer vereniging en om de materiële uitrusting der afdeling te verbeferen. Ten slotte staat nog een propaganda- feestavond op het programma, waarop te vens het Eenheidsdiploma zal worden uit gereikt aan de leden, die dit jaar 't exa men met goed gevolg hebben afgelegd. Wij vestigen gaarne de aandacht op deze E-fi.B.p.-week en op het werk dezer vereniging en wensen hef bestuur suc- oes toe, in de hoop, dat het motto, waar onder het deze EH.B.O.-week organi seert, in vervulling moge gaar.: In Nederland daar hoort het zó: In stad en dorp „E.H.B.O."! Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer, waarin het volledige programma is ver meld. LEERLINGENAVONDEN. Zaterdag en Maandag worden de voor drachtavonden gegeven door de leerlin gen van Ida Jongsma. Op deze avonden wordt een zangspel op gevoerd en tijdens de eerste repetitie hiervoor in Eemïand werd de verrassen de ontdekking gedaan, dat hef podium geheel van nieuwe decors is voorzien. Daarbij staat een veel ruimer podium ter beschikking, zodat de 40 meisjes van hef koor, dat houthakkers, zigeuners, kinde ren en elfjes zijn, zo voordelig mogelijk kunnen spelep. Het zangspel „In 't Bos" is geschreven door onze pïaatsgenote Bep Slösser-Bres- ler. De advertentie in dit blad geeft bijzon derheden. NED. RODE KRUIS. Zoals door verschillende persberichten en radiopraatjes bekend is gemaakt, zal dit jaar door het Ned- Rode Kruis een grote inzamelingscampagne worden ge houden ten behoeve van haar werk'^in Nederland en in Imdië. Ook Soest zal hierin haar steentje moe ten bijdragen en is, zoals ün geheel Ne derland, hiervoor de week van 1420 Juni vastgesteld. Teneinde een zo groot mogelijk effect te bereiken heeft die Voorzitter van d,e plaatselijke afdeling, Burgemeester Ben - tinck, hiervoor een speciale campagne leider geïnstalleerd. Deze feidier, de heer W. Herlé, Hartmanlaan 52 alhier, zal de gehele campagne regelen. Dat hiervoor de hulip van velen noodza kelijk is laat zich begrijpen en wij wek ken hierbij allen, die zich voor dit mooie doel beschikbaar willen stellen gedurende dte genoemde week, op, zich met genoem de heer Herlé in verbinding te sfellen. Het Nederlandse Rode Kruis, of liever ons Rode Kruis, is dit toch zeker wel waard. Zet dus mede uw schouders on der dit werk en laat de geldelijke inza meling een groot succes worden. Stel het niet uit u in verbinding te stel ten met de heer Herlé, Hartmanlaan 52, die zich geheel belangeloos heeft beschik baar gesteld. CORPSCHEF GEïSTALLEERD. De manschappen van het politiecorps en het administratief personeel stonden Dinsdagochtend in carré opgesteld iin de raadszaal, waar inspecteur C. H. D. A. J. van Es uit Hilversum, door burge- „Onze slappe Gemeenteraad" schrijft Op merker in een ingezonden stuk. Ik weet, dat er om gegnuifd is. Ten rech te of ten onrechte, dat laat ik in het midden. We moeten echter nooit vergeten, dat een gemeenteraad „slap" kan lijken en heit misschien ook is, omdat onze demo cratie niet de gelegenheid gieieft, fegen zaken en personen in onze samenleving zó op te treden, als ieder weldenkend mens graag zou willen zien. De tijd ligt nog niet zo ver achter ons, dat hef je kon overkomen, dat er op een ochtend een vent met een grote piet je deur stond te rammeien, die dan op 'n nogal snauwerige toon zei: „Jansen, wil je maken, dat vanavond dat bcinzine- pompje van je is afgebroken, want hef ding staaf in de weg. En denk er om, als het niet op tijd weg is, geven we je een poosje gratis logies in een concentratie kamp". Kijk, dit is het tegendeel van „slap" op treden, maar toch óók niet alles. En toch, al ben ik ook democraat in hart en nieren, toch zou ik er bij tijd en wijle wat voor over hebben, zo fa mogen handelen. De onwillige er met de haren bijslepen en zeggen: „Kijk Jansen, we zijn in Soest, als je dat nog niet wist, bezig de wegen aan te passen aan het snelver keer. De veiligheid op onze hoofdwegen is knudde en al heb jij dan misschien geen kleine kindereu meer, er zijn men sen, die ze wel' hebben. Niet alleen voor kinderen is het nodig het snelverkeer de ruimte te geven, maar ook voor oude ren. Een paar jaar geleden zou je, omder moffendwang, direct hebben gedaan wat ze bevolen, maar nu beroep je je op democratie en doe je lekker je eigen zin, wil je wel eens zien waf ze doen, als jij het er niet mee eens bent. Je snapt nog niet Jansen, dat je met je houding de slechts denkbare propaganda voor de democratie bent, omdat je nog niet be grijpt, dat democratie niets te maken heeft met ongebreidelde krankzinnigheid. Inderdaad Jansen, de democratie be schermt de rechten van het individu, maar je moet het niet té grijs maken en met je weinig toeschietelijke houding hef algemeen belang grote schade toebrengen, want dan vraag je om maatregelen, waar aan wij als Nederlanders een vreselijks hekel hebben. Dit geldt niet alleen voor „Jansen" uit een bepaalde straat, maar voor alle „Jan- senV' in alle straten. H. OEKMAN. meester Mr. S. P. baron Bentinck tot corpschef van het Soester politiecorps werd geïnstaleerd. Het is, aldus de burgemeester, voor u, mijnheer Van Es, een bijzondere dag nu u uw werkkring in Hilversum, uw ken nissen cn de uw vertrouwde omgeving verlaat, maar ook voor Soest en voor de Soester politie is het een bijzondiere dag. Het deed spreker genoiegien, dat ver schillende polïtie-cbefs uit de omgeving aan deze plechtigheid enig reliëf ver leenden. Het corps heeft vele moeilijke maanden achter de rug en spr. weinst van deze gelegenheid gebruik te maken om inspecteur Scholtmeijer dank te brengen voor de eminente leiding gedurende deze moeilijke maanden. Wij kunnen een goed en gaaf corps overdragen, bestaande uit uitsluitend geschikte politiemensen. Met de wens, dat onder de leiding vain de heer Van Es, het corps nog meer zal vooruitgaan, besloot de burgemeester zijn installatie-rede. Inspecteur Scholtmeijer, tevens sproken- de als voorzitter van de poiitie-sportvcr- eniging, schetste hef belang vain de sport voor hef corps, naast de die nende taak in eerste instantie. Met de wetenschap, dat ook de heer Van Es de sport een warm hart toe draagt, begroette spr. de nieuwe corps chef. Adjudant A. de Raadt sprak namens _de drie politie-organisafies. Commissaris C. W. van Veen van Hil versum uitte zich in waarderende be woordingen over de nieuwe corpschef, die zijn sporen in Hilversum als inspec teur bij de algemene dienst verdiende en het dienen steeds voorop stelde. Voorts voerden hef woord de commissa rissen Kruizinga uit Zeist en G. Goor- huis van Amersfoort, waarbij de laatste de wens uitsprak, dat heer Van Es ook zal medewerken aan de sfreekhelanjEp, niet alieen in hef belang van de politie, maar ook in het belang van de bevolking". Nadat nog de hoofdinspecteur Nieuwold van Hilversum hef woord had gevoerd, dankte de heer Van Es voor de hartelij ke woorden,- waarbij hij zeide vol ver trouwen het corps tegemoet te treden en dat hij hetzelfde van hef corps ver wacht. Na afloop werd de heer Van Es aan de leden van het corps voorgesteld, waarme de het officiële gedeelte werd besloten;

Soester Courant | 1948 | | pagina 1