VOOR ONZE DAMES. Tomaten-, J. WOLFF Plaatselijk nieuws. WIELRENSUCCESSEN VAN EVERT GRIFT. JAARVERGADERING RAAD VAN OVERLEG. Voetbal. HEERLIJK LUCHTIG. De vacantie nadert met de veie gezellige en prettige dingen, die wij te verzorgle|n hebben, doch er zijn toch ook problemen op te lossen. Hef kledingvraagstuk is hier zeker niet een der geringste van. Wij willen natuurlijk zo weinig mogelijk te wassen en te strijken hebben. Hetgden wordt meegenomen moet dus zo practisch mogelijk zijn. Voor kleine broer of zus geven wij hier een aardig practisch zo merpakje- Een klein couponnetje, de goede gedeelten van «en oude jurk e.d. zijn er het aangewezen materiaal voor. In een wip is het gehele pak voor de kleine in elkaar gestikt. Gebruikt u ef fen stof, dan is het wel leuk er een apder figuurtje op te borduren. Van gebloemde of gespikkelde stof gemaakt worden de zakjes met een effen bies gegarneerd. Is het een minder warme dag, dan kan er oen wollen vestje bij worden gedragen- Er is voor dit leuke spealpakje zo weinig stof nodig, dat u er zeker een paar kunt maken, zodat de kleine er ook in de va cantie zonder dat u veel behoeft te was sen en te strijken er altijd leuk tin fris kan uitzien. Hef klaar geknipte patroon is voor de leeftijd van 1-2 en 2-4 jaar a f0.80 bij het ,,Patronenhuis". Middenweg 200, Am- sterdam-O. verkrijgbaar. Na ontvangst van postwissel, waarop ver meld no. '4732 en de gewenste leeftijd, wordt het u per omgaande toegezonden. SCHOOLREISJE. De vorige week maakten de leerlingen der 5e klasse van de Openb. Lagerp School aan de Middelwijkstraat een 2- daags uitstapje naar Lunteren. De Jeugdherberg ,,De Podakker" aldaar diende voor tijdelijke huisvesting. On eer minder hoopvolle omstandigheden begonnen, is dit reisje, dat ee;n eerste proeve was van meerdaags uitgaan, tof een groot succes geworden. Heierjijke wandelingen, spel in de vrije natuur en bezoek aan speeltuin wisselden aangie- naam af. Het gemeenschappelijk maal tijden en slapen vormden een grofc at tractie voor de kinderen. Al miet al e-en geslaagd experiment, dat in de toekomst zeker herhaald en zo mogelijk uitgebreid zal worden. ONGUUR PERSOON. In onze gemeende houdt zich wederom (Va persoon op, die onzedejijk-e hande lingen verricht met kinderen. Zij, die aanwijzingen omtrent deze persoon kun nen geven, worden verzocht dit aan de politie te doen. FIMAVOND BIJENVERENIGING. Vrijdagavond j.1. werd in de Gouden Ploeg een filmavond gegeven, welke door een groot aantal personen werd bezocht, terwijl cok de jeugd goed vertegenwoor digd was. Dc hoofdschotel werd gevormd door een Engelse film, die verschillende momenten uit het bijenleven toonde. Ook de landschapsopnamen waren zeer mooi en het feit, dat al deze beielden in natuurgetrouwe kleuren werden weerge geven, maakte, dat van deze film eien bij zondere bekoring uitging. Na de pauze wierden nog enige z.g. onderwijsfitms ge draaid over Kersen, de Grote Karekiet -en Polderland, die ons met deze onderwer pen eens van wat meer nabij lieden kein- niswaken. Het was een programma, dat zeer de moeite waard was en de vele aanwlezi- gen ongetwijfeld een genotvolle en in teressante avond heeft verschaft. GEVONDEN VOORWERPEN. Rijwielsleutel, 10 rantsoenbonnen vlees met f 1.padvindersfluit, bruin jongens jasje, lederen beursje,, ketting miet sleu tels, groen etui met rozenkrans, drie en de* halve meter lange plank, paar groien- wgdfe handschoenen, vulpotlood, ring met penningen, centimeter, autoped op lucht banden, damesparaplui, grote langharige bu«d, jonge herdershond, Lipssleutel No. 1954, portefeuille inhoudende f25.2 x f 2.50, textielpunten en stamkaart ten name van M. C. Warmerdam te Voor burg; vulpenhouder in etui, groene _por- monnaie, witte gymnastiekschoen, graaf- werkersschop, zwarte lederen portemon- naie inh. 8 sleuteltjes, kinderschopje(, glacé handschoen, 2 sleuteltjes aan touw tje. MEDEDELING. Ter vermijding van persoonsverwisseling deelt de heer Jan Bartelsman, musicus al hier ons mede, dat niet hij vorige week sprak in een in onze gemeente gehouden communistische vergadering, doch J. Bartelsman Jr. te Laren. HOE DE DUIVEN VLOGEN. Zondag had een wedvlucht plaats vanaf Sfc Quentin (Frankrijk). Afstand 296 K.nu Van de vereniging „De Zwaluw'" waren 213 duiven in concours, die te 11 uur werden gelost. Aankomst le duif 14 uur .46 min.' 17 sec. De uitslag is: Jac. Stalenhoef 1952. Jac. Kamerbeek 231654. Joh. Vink 4—51. C. van Soest 5—14—15—17-18— 2950. Sj. Rijksen 6303134—41. A. Snijders 737. H. Gorissen 82548. J. Wijnands 10. A. Rijksen 1119. R, J. Stalenhoef 12—22. H. Onwezen 13—21. N. Baltus 20—36—45—46. G. Hooijer 23 26. C. Karstens 2438. J .Gaasbeek 27. G. Geijtenbeek 28. Jac. Rijksen 32. J. H. van Breukelen 33. A. Waaijenberg 35 44. J. en C. van Breukelen 39, P. van Brienen 40. J. Kruzeman 4243. W. Veer man 47. J. A. van Breuketen 49. H. Verwoferd 53. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadele van Mej. R. werd uit erin schuur van huize „Buitenzorg" een rijwiel ontvreemd. Wederom slaagde onze plaatsgenoot E. Grift er in op 2 eerste prijzen beslag te leggen. Won hij verleden week de Rondje van Tuindorp „Oostzaan", j.1. Zondag legde hij wederom beslag op de eerste prijs in de Ronde van Alkmaar, over een af stand van 100 K.M. Door deze overwinningen hiaeft hij bleslag gelegd op een der eerste plaatsen in hef algemeen klassement van gëhieel Neder land. Zondag 6 Juni a.s. kan men E. Grift zien rijden in de Ronde van „Hilver sum", het bekende parcours langs de Gijsbrecht van Amstelstraat. STUDIECLUB VOOR PARAPSYCHOLOGIE. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende: In aansluiting op eeini advertentie in dit nummer kan worden medegedeeld, dat bovengenoemde studieclub haar naam «n daarmede haar doelstelling ten dele heeft veranderd. Zij maakt thans, als afd. Soest en Omstreken, deel uit van de Ned. Vereniging van Spiritisten. De studie van paranormale verschijnseltin wordt als tot dusverre beoefend, doch thans op zuiver spiritistische grondslag. De heer Kronenburg zal a.s. Donderdag een lezing houden, terwijl Inlichtingen over lidmaatschap, lectuur enz. zijn te bekomen Stadhouderslaan 36. Zie ver der de betreffende advertentie. IN ARREST. H. J. D», die nog drie en een halve maand vrij logies te goed had, werd in artiest gesteld en naar Utrecht overgebracht. TENNISSEN. Soest 1, dat Zondag op bezoek was te Zeist, bij Shot 2 heeft niet kunnen win nen, waarmede tevens de kampioenskan sen zijn verkeken. Soest 2 speelde tegen het Hilversumse Rapid gelijk en kan, in dien de laatste wedstrijd gewonnen wordt, de kampioensvlag hijsen. Het derde team ging kansloos met 80 tegen Hilverbeide 7 ten onder. De Raad van Overleg (K.A.B., S.S-B. en Chr.B.B.) hield Vrijdagavond j.1- haar jaarvergadering in een vain de zalen vain gebouw Sint Ludgardis. De voorzitter kon een behoorlijk aantal bestuurders welkom heten, daarbij de wens uitsprekende, dat op deze vergade ring naar voren gebracht zal wordein waf leefde onder de Soester arbeiders. De jaarverslagen werden goedgekeurd, waaruit bleek, dat het aantal georgani seerde arbeiders 777 bedroeg op 1 Jan. 1948. Tevens bleek, dat de samenwerking goed was geweest en resultaten had op geleverd. Mededeling werd gedaan van de mogelijkheid zich te doen inschrijven als lid van de eerdaags op te richten Volks-universiteit. De oprichting van deze universiteit vond algemene instemming en men voelde dit instituut als een grote noodzaak voor Soest. Alleen de wijze van contributiebetaling kan niet de goed keuring wegdragen. Er werden een aantal voorsfellein aange nomen, die in de loop van de komende tijd uitgevoerd zullen worden. Ook de stichting van een ambachtschool te Soest werd besproken. Besloten werd nu irtft andere gegevens bij B. en W. op spoedige stichting van zo'n anderwijs-instellingaan te dringen, terwijl de bouw van ee(n bad huis en de inrichting van speelterreinen voor de jeugd zullen worden bepleit. Het woningprobleem werd eveneens be sproken. Het bestuur werd afe volgt saamgesteld: R. Hilhorst, voorzitter (K.A.B.), H- Swarf (S.B.B.), secretaris-penningmeester; H. v d. Kamp (Chr.B.B.), 2e voorzitter; N- Wereldsma (K.A.B.), A. van Vliet .(Chr- B.B.) leden. DENKT AAN DE COLORADOKEVER. Wij wijzen onze lezers er op, dat bij aan treffen van één of meer coloradokevers op gronden in onze gemeente, hiervan direct kennis moet worden gegeven bij de politie. Het niet voldoen aan deze mel dingsplicht is strafbaar. EX-BURGEMEESTER VAN GOOR. Maandag deed de 6e Kamer .van het Utrechtse Tribunaal uitspraak in .de zaak tegen A. E. van Goor den OosfcrHingli, gepensioneerd gezagvoerder ter koop vaardij, oud-burgemeester van dleze ge meente. Het advies luidde: internering voor de tjjd van drie jaar, één week en drie da gen, met aftrek van de ondergaine vóór internering. Van Goor werd staande de rechtszitting ontslagen van rechtsvervolging en op vrije voeten gesteld. Hem werden echter wel' de beide kiesrechten ontnomeim BUREAU VOOR ARBEIDSRECHT. Donderdagavond 3 Juni a.s. houdt het Regionaal Bureau voor Arbeidsrecht van het N.V.V. te Utrecht in Soest 'n extra zitting ten huize van de secretaris van de S.B.B., Uraamweg 102. JAGERS DEFILEREN VOOR HET PRINSELIJK PAAR. Maandagmiddag te kwart voor vier had voor H.K.H. de Prinses-Regentes en Z.K.H. Prins Bernhard een défilé plaats van het le Bataljon van hef Regimepf Jagers, dat de vorige week Woensdag na een verblijf van twee en eeln half jaar in de tropen met het troiepentra|nsporf!- schip „Grote Beer" in het Vaderland was teruggekeerd. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Ju- liana en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard hadden ziek met de drie oud ste prinsesjes op het bordes van het pa leis opgesteld, toen genoemd bataljon met de Koninklijke Militaire Kapel voorop in kranige houding voorbij defileerde. Tij- Tijdens het défilé nam de Kon. Militaire Kapel1 tegenover het bordes plaats :en bracht marsmuziek ten gehore. Na afloop onderhield het Prinselijk gezin zich enige tijd met de Staf van het regi ment, welke zich tijdens het défilé met invalide militairen en familieleden van militairen naast het bordes had opgesteld. Ook van de zijde der burgerij bestond zeer grote belangstelling voor deze ïpi- 1'itaire plechtigheid. Mais-, Zonnepitten- en Tabaksplanten. KWEKERIJ Depot Turkenburg's Zaadhandel DEN BLIEKLAAN 29 SQESTERBERG. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester is verhinderd om op Woensdag 2 Juni a.s. op Soesterberg zijn spreekuur te houden. Het eerst volgende spreekuur wordt gehouden op Woensdag 9 Juni van 3 tot 4 uur. PASSAGIERSLIJST. De passagierslijst van het troepentrans portschip „Waterman" ligt ter inzage op de hulpsecretarie. Aan boord bevindt zich o.m. de militair Piet Lub van Soesterberg» Aankomst te Rotterdam, vermoedelijk 6 Juni. VOOR DE VRIJWILLIGE BRANDWEER. In verband met de viering van het zil veren jubileum der Vrijwillige Brand weer, wordt door de vereniging, ten ba te van haar fonds „Ontwikkeling en* Ontspanning", een loterij op touw gezet, waaraan zeer mooie prijzen zijn verbon den. We hopen van gainser harte, dat de loten» bij wijze van spreken, zulliein wegvliegen. De vrijwillige brandweer presteert zo heel' veiel op ons dorp, waf zij toch geheel1 belangeloos doet. En haar activiteit is daarbij zonder weerga. Heeft men b.v. de brandweer wel eiens zilein uit rukken? Dat is een lust om te zien. Zo dra de sirene is gegaan, komien de man nen in volle uniform» meestal' op de fiets, van alle kanten waar de oenfrale opzetten. Het is alsof ze thuis gekleed en wel op het signaal zitten te wachtetw. En dat is toch geenszins het geval, daar ze meestal elders plotseling uit hun wierk worden weggeroepen. Dan moet mem eerst nog naar huis om zijn uniform aan te trekken. En soms binnen vijf minuten rijdt de rode wagen al! weg. Men moet het gezien hebben om het te kunimen gelo ven. Laat nu de burgerij door een vlotte plaat sing der loten een beetje erkenjjeï ijk h(eid betonen jegens onae wakkere brandweer. BEKE ZOMERAVONDCOMPETITIE. Ook in de afgelopen week zijn er weier enkele wedstrijden in deze competitie gespeeld. De P.T.T» Baarn won met 40 van BeKa. Gem. Soest en P.T.T. Soiest kwamen tegen elkaar uit, wielke strijd in een 81 overwinning eindigde voor de Gemeenteambtenaren. K.P.Sm wow van W.A.S. 2 met 70, terwijl Apollo een 52 overwinning behaalde op W.A.S. 1. De stand van deze competitie ziet er nu als volgt uit: P.T.T. Baarn 3 3 0 0 6 12- 1 Politie Soest 3 3 0 0 6 11- 3 W.A.S. 1 3 2 0 1 4 11-10 Gemeente Soest 4 1 2 1 4 15- 9 K.P.S. 3 1 1 1 3. 9- 3 Apolo 3 1 1 1 3 9- 8 BeKa 3 1 1 1 3 6- 9 Politie Baarn 1 1 0 0 2 4- 1 Strabo 3 0 1 2 1 8-14 P.T.T. Soest 3 0 0 3 0 3-14 W.A.S. 2 3 0 0 3 0 2-18 Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: Woensdag 2 Juni: Politie SoestPolitie Baarn, op het B.D.C.-terrein, alhier. Donderdag 3 Juni: SfraboW.A.S. 2 op het Strabo-terrein te Den Dolder. Donderdag 3 Juni: Gem. SoestApollo» op het BeKa-terrein te Baarn. Donderdag 3 Juni: K.P.S.BeKa, op hef K.P.S.-terrein te Soestdijk* B.D.C. IN DE HALVE FINALE. Zondag speelde B.D.C, te Scherpenzeiel de derde wedstrijd in het jubileum-tournooi van de K.N.V.B., afd- Utrecht. Door met 51 te winnen plaatste B.D.C- zich in de halve finale, die waarschijnlijk a.s. Zondag gespeeld wordt. Over de wedstrijd het volgende. D,e eer ste 20 minuten is de thuisclub voortdu rend in de aanval, doch de B.D.C.-ach- hoede» gesteund door die middenlinie is niet te passeren. Langzamerhand werkt B.D.C. zich los en zien we enkele goedie aanvallen op hef doel van Seherpe/nzeeiï, doch ook de verdediging van de thuisclub is er goed in. Toch neemt B.D.C. de lei ding, wanneer, bij een hoekschop, de B.- D.C.-midvoor keurig inkopt. Niet lang hebben de Soesters plezier van de voor sprong, want nog voor de rust weet de Scherpenzeel-linksbiiunen de B.D.C.-doel- man te verrassen met een onverwacht hard schot. De stand is hierdoor 11, waarmede van doel wordt verwisseld. In de 2e helft komt B.D.C* er pas goeid in en de ene na de andere aanval wordt op gebouwd. Er wordt goed samengespeeld en het verwondert niemand,, dat B.D.C,. die stand op 12 brengt. De thuisclub houdt moedig vol, maar de B.D.C- middenlinie, met Theo Roland aan 't hoofd, beheerst het gehele middenveld en gieeft die Sober- penzelers geen kans gevaarlijk te wordein. Met verre en goed geplaatste trappen wordt de B.D.C.-voorhoede in staat ge steld het doel der tegenpartij onder schot te nemen. Nog driemaal wordt de doel man der thuisclub gepasseerd en met een verdiende 15 overwinning voor B.D.C. komt het einde- De jubileum wedstrijd BarneveldS.E.C. ging Zaterdag j.1. niet door en zal nu Ia- ter worden gespeeld. Een S.E.C. b-elftal, waarin enige mieuwe leden waren opgesteld, speelde een oe fenwedstrijd tegen Amsvorde» die met 12 door de Amersfoorters werd gewon nen. SuE.C. 3; op bezoek bij Hoogland, wist na spannende strijd met 34 te winnen' evenals een B.D.CX-isIftal, dat met de zelfde cijfers won van een S.E.C.-elffaL MARGARINE UIT HARING? Zullen we margarine gaan maken uit ha ring? Een Amsterdamse jongen zou zeggen: „Geef mijn portie maar aan Fikkie", maar als we bedenken, dat uit stinkende walvis traan ook uitstekende margarine wordt ge maakt, is het zo dwaas niet. De moderne olie-raffinaderij kan ieder dierlijk vet volko men smaak- en reukloos maken en dus kan zij ook uit zulke vette vis als haring, eet bare vetten trekken, die voor margarine bereiding kunnen worden gebruikt. Bij deze verwerking blijft vismeel over, dat uitste kend veevoeder is, omdat het rijk is aan ei wit en aan fosforzure kalk. Dit is geen ver zinseltje van ons, maar een serieus plan van de Engelse regering. Zij heeft bij het Lager huis een wet ingediend tot bescherming van de visserij in de Noordzee en daarbij ook ga ranties opgenomen voor de afzet van de vis. Krachtens deze regeling zal de regering alle haring, die niet als zodanig in enigerlei vorm verkocht kan worden, verwerken tot visolie en vismeel. De visolie wordt vervolgens om gezet in margarine. Overigens wordt ge vreesd, dat de Noordzee spoedig „doodgevist" zal worden, als er geen internationale beper king van de bevissing van deze zee wordt in gevoerd. Zoals men zich misschien zal herin neren, is men in ons land, op grond van de zelfde overwegingen, van plan grotere vis sersschepen te gaan bouwen, die op de oceaan zullen vissen. Deze schepen zullen vergezeld zijn van fabrieksschepen voor het bevriezen van de vangst en voor de verwer king van de vis tot graatloze filets. Het zal daarbij heel goed mogelijk zijn het afval en de te kleine vis eveneens te ontvetten en zo nog een hoeveelheid visolie en vismeel te winnen. Maar wie had ooit gedacht, dat de koeien nog eens tegelijkertijd zouden worden gevoed met en beconcurreerd door de ha ring!

Soester Courant | 1948 | | pagina 3