flink persoon, „NIKAPROBA" op volle toeren» Voetbal. „SOEST-ZUID" Stencilwerk in diverse tinten» AUTO-FINANCIERJNG» G. VAN DE POLL Nederlandsche Fotografische Industrie N.V. Soestduinen. SOESTERBERG ZRTERDOG12 JUNI Piaatseli|k nieuws. Zondag speelde S.E.C. op haar terrein aan de Schrikslaan een oefenwedstrijd tegen de 4e klasser Hilligersberg. Deze Rotterdamse ploeg demonstreerde in het veld een vlug open spel, maar de voorhoede versfond de kunst niet om doelpunten te maken. Deze kunst ver stond de S.E.C.-voorhoede beter, want hef stond reeds 40 deze .doelpunten waren alle door de midvoor gescoord aleer de midvoor van Hilligersberg er in slaagde met een fraaie kopbal tegen te scoren. De rust kwam met 4—1 voor &E.C. In de tweede helft, met een flinke bries in de rug, kwam Hilligersberg stevig op zetten. Zij troffen echter in de beide S.E-C.-achterspelers Rijnders en Belt 'n geweldig struikelblok, die steeds met verre trappen de S.E.C.-voorhoede in staat stelden aanvallen op het doel der Rotterdammers te ondernem-en. Kwamen de bezoekers eens tot een goed gericht schot, dan vonden zij Hornsveld steeds op de goede plaats. De achterhoede van Hilligersberg trachtte door ver op te dringen de druk op het S.E.C.-doel te vergroten, maar dit werd haar juist noodlottig', O. Maas- sen, die de linksbinnenplaats bezette, trok er plotseling in zijn eentje tussen uit, omspeelde razend snel enige tegenstan ders om daarna met een zuiver geplaatst schot de Hiliigersberg-doe'lman het na kijken te geven. 51. Onvermoeid speelden de Rotterdammers verder om tenminste een eervoller resub taat te bereiken, maar door hun verkeer de tactiek kwam het succes juist weder aan de andere zijde. Het was M. Maas- sen, die er van dichtbij 61 van maakte. Met deze stand kwam ook het einde- Deze wedstrijd werd voorafgegaan door een ontmoeting S.E.C.-ju'n.Hilligersberg jun. Deze wedstrijd werd eveneens door de Soesters met 41 gewonnen. BARNEVELD— S.E.C. 3—2. Deze te Barneveid voor het jubileum- tournooi gespeelde wedstrijd werd een heel aardige ontmoeting, welke tot twee maal toe verlengd moest worden om 'n beslissing te verkrijgen. Voor de rust speelde de S,E.C.-plceg be ter dan Barneveid en wist dan ook een verdiende 20 voorsprong door de fraaie doelpunten van Reijerse en De Mink te verkrijgen. Na de hervatting ging Barneveid uit een een ander vaatje tappen. Al spoedig was ,de achterstand door een mooie kopbal tof 2—1 teruggebracht. Hierna veroor zaakte H. van. Kooij een strafschop, die door Barneveid in een doelpunt werd omgezet. 22. Met dit gelijke spel kwam hef einde, zo dat tweemaal zeven en een halve minuut verlengd moest worden. In deze verlen ging wist geen der partijen te doelpun ten. Nogmaals moest verlengd worden. Die spanning bereikte haar hoogtepunt, toen H van Kcoy wederom binnen de beruchte lijnen zondigde. De toegewezen straf schop verschafte Barneveid de gelegen heid om in de laatste minuten de leiding te nemen en niet mieer af te staan. Het einde kwam met 32 voor Barneveid, dat nu verder gaat bekeren, B.D.C.—NAARDEN 4—1. Zondag speelde B.D.C. 1 ien 2 tegen het eerste en reuerve elftal van Naarden. B.D.C. 2 wist, hoewel' voortdurend in de aanval zijnde, hef niet tot een over winning te brengen. Met 21 werd ver leren; niettegenstaande ieien verdienstelijk resultaat, aangezien Naarden 2 in de competitie twee klassen hoger uitkomt. Uiteraard ging de grootste belangstelling uit naar de verrichtingen van heit eerste elftal van B.D.C., dat sinds 21 Maart nog ongeslagen is. Ook deze middag wist B.D.C. een ver diende 41 overwinning te behalen. Over de wedstrijd het volgende. Meteen na de aftrap ontwikkelt zich een levendige strijd met Naarden iels in de meerderheid. Dit duurt echter niet lang. Na een kwartier spelen onderbreekt G. yan Megcn een aanval, passeert enige tegenstanders en geeft goed door inaar Tcon v. d. Berg, deze zet mooi voor, G. v. d. Berg stapt tactisch over de bal heen en B. Rademaker schiet ineens keihard in. Een mooie aanval bekroond met een prachtig doelpunt. Even later krijgt Naarden een niet te missiën kans om gelijk te maken wanneer die scheids rechter hen een penalty toekent, doch Epskamp stuurt de hard ingeschoten bal resoluut retour. Kort voor de rust brengt de tnuisclub de stand op 20. In de tweede helft weet B.D.C. nog twee maal op mooie wijzie te scoren, terwijl Naarden met een eveneens mooi doelpunt de eer r.e.cjf. 'Heit was jammer, dat enkele spelers van Naarden slecht tegen hun verlies konden en zich na de rust zeer onsportief toon den. Zondag a.s. wordt om' 6 uur de belangrij ke wedstrijd B.D.C.A.R E.S. voor de halve finaie van hef jubilieum-fournooi K.N.V.B., afd- Utrecht gespeeld, BEKA ZOMERAVONDCOMPETITIE -Bij de in de afgelopen week gehouden wedstrijden heeft K.P.S. kans gezien op de derde plaats fe komen, ctoor een 92 overwinning te behalen op „BeKa". De wedstrijd gemeentel SoestApofflo ein- cfigtfe in een gelijkspel vên 22. Het jom- gevraagd, kunnende wer ken op snel- en degel persen en bekend met zetten. Aanb. Drukkerij Smit, Van Weedesfr. 35. Leesbibliotheek BRAAMWEG 25. Schrijfpapier en foto-kaarten van Soest. Voorverkoop kaarten Vlieg- feest K-N.V.v.L. op Za terdag 12 }uni a.s. Ook reclamekaarten kunnen bij ons worden ingewisseld. Voor ledereen. Voor elk gebruik. Discretie gegarandeerd. Assurantie-Kantoor Waldeck Pyrmontlaan 44 Tel. 2080 Soestdijk Voor een onzer productie-afdelingen vragen wij, voor directe indiensttreding, leeftijd tot 35 jaar. Persoonlijke aaamelding. GROOT VLIEGTOURNOOI. 40 Jaar Kon. Ned. Ver. v. Luchtv. 600 M3 Ballon. Historische en nieuwste vliegtuigen. Wereldl^n- machinea K.L.M. Spitfires en Harvards v. d. L.S.K., Fireflies, Mitchells v. d. Marine, tevens de Sea-Furies, de snelste pro peller toestellen ter wereld, 800 K.M. 4achthonderd K.M.)p. uur. Beechcrafts van de R.L.S., Pipers en Tigers van de N.L.S., Fokker Promotor. Fokker SII. De Sikorsky Helicoptère. De dubbele zweef: D-trein-in-dc-lücht. Food-droppings en boven dien Parachnle-aproii» v/dEngelse Major Mr. Th. Willams, Chef-Instructeur van de vermaarde Irving-Para-Troopers. Paddock (zitpl.) 3.—. Voorverk. 2.50 Kinderen tot 14 j. 1.25 Promenade 1.50 1.25 14 j. 0.60 Alles inbegrip belasting. Bevordert hei VerkeerKoopt in Voorverkoop Komt Vroeg Voorverkoop entree-kaarten: SoestV.V.V. Soesterberg Sigarenmagazijn Top, De Piloot. Den Dolder, Sigarenmagazijn Vunderik. elftal W.A.Si. 2 behaalde dezie wqek haar eerste overwinning, door Strabo irtaar huis te sturen met een 32 nederlaag. De stand van de competitie ziet ler nu als volgt uit: P.T.T. Baarn 3 3 0 0 6 12- 1 Politie Soest 3 3 0 0 6 11- 3 K.P.S. 4 2 1 1 5 18- 5 Gem. Soest 5 13 15 17-11 W.A.S. 1 3 2 0 1 4 11-10 A polio 4 1 2 1 4 11-10 BeKa 4 1 1 2 3 8-18 Politie Baarn 1 1 0 0 2 4-1 W.A.Si. 2 4 1 0 3 2 5-20 Strabo 4 0 13 1 10-17 P.T.T. Soest 3 0 0 3 0 3-14 Deze week worden de volgende wedstrij den gespeeld: Dinsdag 8 Juni: Politie Soest-W.A.S. 2, op het B.D.C.-terrein fe Soest. Donderdag 10 Juni: W.A.S. 1Gemeen teambtenaren Soest, op het W.A.S.-ter rein te Den Dolder. Donderdag 10 Juni: BeKaPolitie Baarn» op het BeKa-ferreïn te Baarn. u.D.V.—HAMERSVELD. Een proefelftal van D.D.V. (Nieuweweg) Speelde een wedstrijd tegen Hamersveld. D.D.V. wist deze wedstrijd te winnen met 6—0. S.P.S.V.—W-A.S. Hedenavond te 7 uur speelt het politie- elftal voor de zomeravondcompe.fifie op het B.D.C.-terrein aan de Ferd. Huijck- laan tegen W.A.S'. uit Den Dolder. R.K. OPENB. LEESBIBLIOTHEEK. NIEUWE AANWINSTEN. Romans: De woeste hoogte van E. Bron- té. De Saint duikt öp van L. Charteris. De tolk v. P. Gïbbs. Lijk halfstok van Havank. Hoog spel van R. Horier. De rode paarden van M. Korch. De dans ejn de duiven van K. Lannoy. Klein Anike's erfenis (vervolg op Het Legaat) van G. van Nes Uilkens. Peer (vervolg op Sjeng) van S. Orenz. De boze geest van W. Per" kins. Het leven van een groot zondaar v. A. Rachmanowa. Mijnheer pastoor bij de armen van C. Vautel. Kleine Hein, dl. 2, van G. Vacks. De grote stille knecht van van A. v. d .Werfhorst. Romans vreemde talen: Pieasant valüiey van L. Bromfïeld. Cannery row vain J. Sfeinbeck. Sylvia's chauffeur van S. Tracy. Studie: Afrika straks, van P. Catz. De goddelijke komedie, van A. Dante. Ben geheel jaar in de tuin, van A. Herwig. Paus Adriaan VI, van E. Hoeks. En nu Amsterdam in, van T. Koot. Pionier der vrijheid (Montgomery), v .A. Moorehead. Sitalingrad, van T. Plievier. Eens op Java en Sumafra, van M. Pos. Pius XII, van C. Ver voort. IN ARREST. H. D., die nog 14 dagen gevangenisstraf te goed heeft, werd tot het ondergaan hiervan in arrest gesteld. NOG EENS HET VLIEG-TOURNOOI OP A.S. ZATERDAG. Dr. ir. A. H. Damme, Voorzitter van de Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart zal op Za terdag a.s. het grote vlïejgtournooi te Soes terberg openen. Onmiddellijk na deze opening stijgt de 600 M3. grote luchtballon de „Dr. Can- negïeter" op. Als ballon-cornmandajnfe fungeert Mevrouw Boesman-Visser, de echtgenote van de bekende balïomvaar- der Boesman. Mevr. Boesman heeft pas kortgeleden haar brevet als ballon com mandante verworven <eto het is voor de eerste maal, dat zij het commando op zich neemt. Zoals bekend zal een der teerste vlieg toestellen, die Anthony Fokker als scho lier bouwde, genaamd *,de Spin", op het vlieg-foumooi gedemonstreerd worden. De huidige vliegtuigen worden door een jeep of ander modern monstervliegtuig naar hef platform gerangeerd, doch om de historische lijn te volgen zal ^de Spin" worden voorgereden door ©qn auto uit 1898 (een Dion-Bouton), dus door een auto uit de tijd, waarin de jonge Fokker met zijn constructieve aviaflscfie werk zaamheden begon. Voorts zij nog medegedeeld, dat de En gelse Major van de Royal Air Force-Pa- rachute troepen, Mr. Th. Williams, een parachutesprong zal vertonen met Er ving-Parachute van hetzelfde type, als door de luchtlandingstroepen werd ge bruikt in Normandié en bij Arnhem. Van de Marine Luchtvaart Dienst is be richt gekomen, dat zij met 5 Fireflies deklandingen zal uitvoeren op denkbeel dige vliegtuigmoederschepen. In verband hiermede wordt vlak voor de toeschou wersplaatsen een dek aangewiezqm ter grootte van de oppervlakte van een vlieg- fuigmoe der schip. OP DE BON. Tijdens de laatste dagen moest wederom procesverbaal' worden opgemaakt tegen Cen aantal overtreders van het ijnhaal- verboö, een groot aantal personen, diie in de avond een auto, motor of rijwiel' bereden zonder verlichting, alsmede te gen 'n autobestuurder, die het Kerkpad bereed. VERGADERING DER WINKELIERSVER. „SOEST*'. Maandagavond vond in de grote zaal van ,,De Gouden Ploeg'' de eerste verga dering na de oprichting van de Winke liersvereniging Soest plaats. Na de ope ning door de voorzifter en vaststelling der notulen van de oprichtingsvergade ring, werd het definitieve bestuur als volgt samengesteld. C. J. Schaddelee, voorzitter; R. G. van Essen, secretaris; Tien Berge, penning meester; J. C. Brouwer, F. D- Gerth, Van Hall en B. W. J. C. Niehoff, leden- De contributie werd vastgesteld op f2.50 per jaar. Besloten werd dat groot-winkelbedrijven geen lid van de vereniging kunnen wor den, ook niet de bedrijfsleiders daarvan. Als laatste en voornaamste punt van de agenda was het voeren van een grote winkelactie tijdens de a.s. jubileumfees ten. WIELRENNEN. 12e RONDE VAN HILVERSUM. Zondag vond de 12e Ronde va|n Hil versum, uitgeschreven door de Gooise Wielerclub ,,De Adeüaar" plaats voor een buitengewoon grote belangstelling van de zijde van het publiek. In de afdeling amateurs, een wedstrijd over 100 K.M., startten ongeveer 80 ren ners, w.o. onze plaatsgenoten Everf Grift en J. van Breukelen- Evert Grift was, door zijn overwinningen te Maartensdijk, Alkmaar enz. sterk favoriet. Na het startsein ontwikkelde zich direct een felle strijd. De ronden gingen im vlot tempo en de uitgeloofde premies droe gen er toe bij om deze snelheid nu en dan te verhogen. Al spoedig boekte verschillende renners achterstand en het werd al1 spoedig dui delijk, dat ook hier slechts weinig Gooise renners aan bod zouden komen. Slechts Evert Grift, de in dit seizoen zo succes volle Soester rijder, handhaafde zich hier onder „de groten". In hef peleton liet men Grift steeds het hoofdwerk doen, indien er eens ren ners waren uitgelopen. En zo was het niet te verwonderen, dat ten laatste een uitlooppoging van de Amsterdammers J. Veen en L. Bakker enkele ronden voor het einde, niet meer kon worden verij deld. Deze twee vochten het toen in de spring uit, wie overwinnaar zou worden eö dat werd de Amsterdammer Vqejn. Grift wist In een speciale en intieme Nikaproba- avond, welke a.s. Zaterdag zal worden ge houden in de zaal van „Eemlaind", zal door onze Burgemeester, namens het ge meentebestuur en „Nikaproba", aan alle bij .Nikaproba'" bekende, tot nu toe uit de tropen teruggekeerde militairen wor den uitgereikt een certificaat als bewijs van inschrijving in het erebo,ek der ge meente S-oesf. Zoals reeds bekend, worden in dit ere- boek alleen opgenomen en bedoeld cer tificaat alleen uitgereikt aan plaatsgeno ten, die, als militair, tijdens en ina de oorlog, het land in de tropen hebben ge diend. Aan deze avond, welke uitsluitend toe gankelijk in voor bedoelde militairen., hun naaste familieleden en officiële personen, zal belangeloos worden medegewerkt door de heren Benny Vroegen, Eduard van Eeden en Hans Kraal. Plaatsgenoten, die tijdens huw verbljjf als militair in de tropen, in önze .gemeente stonden ingeschreven en geein uitnodi ging tot bedoelde avond hebben ontvan gen, worden verzocht zich direct te wen den tot het secretariaat van „Nikaproba", Van Weedesfraat 35. zich als een te plaatsen in het hoofd pele ton, waarmede hij de derde plaats be zette. Hier volgt de uitslag: 1. J. Veen, Amsterdam, 2 uur 53 min. 25 sec. 2. L. Bakker, Amsterdam- 3- E. Grift. Soest. SOESTERBERG. VOETBALWEDRSTRIJD UITGES lELD. In verband met de weersomstandigheden kon de .voetbalwedstrijd ten bate van d,e Niwin geen doorgang hebben. Deze weird uitgesteld tot Donderdag 10 Juni a.s., op dezelfde plaats ien tijd. SCHOORSTEENBRAND. Donderdagmiddag moest de Vrijwillige Brandweer uitrukken voor die bestrijding van een zware schoorsteenbrand in het hotel-rest. ,,'t Zwaantje". Er besfond ge vaar voor uitbreiding en het gelukte de brand binnen een half uur fe doven. NIWIN-ACTIE. Het plaatselijk Niwin.comifé zit niet stil. Behalve haar actie voor de verkoop v.an etiketten voor jubileum-pakketten, verzond het comité ook extra pakketten voor de Soesterbergse jongens overzee. Die goede gaven worden in de vreemde dubbel en dwars gewaardeerd. BAZAR CHR. SCHOOL. In de Chr. school' werd van Donderdag tot en met Zaferag ieen Jp'azar gehouden ten bate der school. Voor tal' van belangstellenden en in te genwoordigheid van de heer Luyf, als vertegenwoordiger van de burgemeester, sprak de heer A. Raat, hoofd der Chr. school', als voorzitter van het bazarcomlté, een openingswoord, waarin hij uiting gaf aan zijn blijdschap en dankbaarheid voor de van vele zijden ondervonden mede werking. De scjiool, aan de rand van het vliegveld gelegen, had door de oorlog veel geleden, zodat zij in ©en financiële im passe was geraakt. In verband hiermede werd deze bazar gehouden. Er waren tal van inzendingen binnenge komen, een keur van handwerken en huishoudelijke artikelen, geschonken door ouders van leerlingen, firma's buiten en in het dorp, de zusters en patiënten van de Johannessfichting en de Chr. Vrou wenvereniging. Bovendien waren vr tal van attracties. Voor de verloting werd als eerste prijs een prachtig tuinameuMement aangebo den. SCANDINAVIË KOERST WEST De Scandinavische landen beschouwen zich als een deel van de westerse wereld, maar vrezen Rusland zozeer, dat zij zich niet dur ven aansluiten bij de democratische staten. De regeringen van Noorwegen, Zweden en Denemarken houden zich althans angstval lig op neutraal terrein. Maar het publiek is minder gereserveerd en steekt zijn sympa thieën niet onder stoelen of banken. De „Af- tenposten", de belangrijkste krant van Oslo, heett onlangs een opinie-onderzoek ingesteld over de vraag of Noorwegen neutraal zou kunnen blijven tussen het oostelijke en het westelijke blok. Niet minder dan 69% ant woordde. dat dit niet mogelijk zou zijn, 25% geloofde in neutraliteit en slechts 6% had vertrouwen in een Scandinavisch blok. Op de vraag welke zijde het land eventueel zou moeten kiezen, spraken 61% zich uit voor het westelijk blok en niet meer dan 2% voor het oostelijk blok. 37% stond principieel af wijzend tegen het opgaan in een der beide 'grote statengroepen. Intussen wordt er gewerkt aan een econo mische aaneensluiting der Scandinavische staten, waarbij men de Benelux als voorbeeld neemt. De moeilijkheden zijn echter heel groot, doordat de landen betrekkelijk weinig producten hebben, die zij onderling kunnen ruilen. Noorwegen en Zweden hebben alle twee ertsen en hout als voornaamste uit- voerproducten en anderzijds staan de land bouwbelangen van Denemarken en Noorwe gen scherp tot elkander in tegenstelling. De onderhandelingen gaan dan ook uiterst moei zaam, doch de wil tot overeenstemming is er. Als de Scandinavische landen hun vrees lie ten varen en spontaan meededen met de an dere westerse landen, zouden deze moeilijk heden waarschijnlijk sneller geregeld kunnen worden. Want economisch kunneij Scandi navië en West-Europa elkander prachtig aan vullen.

Soester Courant | 1948 | | pagina 3