W. N. NIEÜWENHUIS Burgerlijke stand, he./pt altijd Predikbeurten. LAGE VUURSCHE. NED- HERV. KERK. Plaatselijk nieuws. ssajr Alle verzekeringen. Laat Fa. v. d. WIJNGAART adviseren Hoe U zich moet assureren! Geldige bonnen. Loodgieter - Electriciëo Voetfoai. GEBOREN. Petrus Johannes, zoon van P. C. Koppen en H. Venhof, Kerkdwars- straat 14. Beatrix Cornelia Maria, doch ter van H. J. F. Hendriks en M. E- E. Cremers, Soesferbergsiestraat 158. Arie, zoon van A. Twigt en M. A. Heuvelman» Generaal Winkelmianstraat 52. Jam Jo hannes, zoon van J. J. de Wit en F. den Hartog, Laren (N.H.). Hendrikus Jo hannes. zoon van Th. A- Ceellen qn J. W. H. Spruijt, Hartmanlaan 38. Paulus Johannes Maria, zoon vam A. G. Hilhorst en C. M. van Paridon, Prins Bernhard- 1'aan 21. Max Miliaan Ru dolf» zoon van M. M. R. Engberink en M- C* Deckiers, Laanstraat 5. Cornelia Maria, dochter van E. W, J. Vrakking en J. H- de Joing» Bosstraat 157. Hendrik Jan, zoon van M. Verkerk en G. Sohl, Steenhoffstraat 77a. Henriefte Annjefta Agmifa, doch ter van H. Seezink ien A. C. vain, 't Kloos ter, Soesterbergsestraat 69. Jan Johannieis, zoon van J. D. Roest en A. H. Brumsma» Beetzlaan 11. ONDERTROUWD. P. A. van Doorn, 23 jaar, magazijnbediende, Lange Brinkweg 53a en G. Kaats, 26 jaar, Laanstraat 76. M. W. P. van Doorne, 22 jr., horloge maker, Van Straelenlaan 5 ein A. M. Meerwaldt» 22 jaar, Kerkpad N.Z. 37a. OVERLEDEN. Grietje ten Hertog, 30 jaar, gehuwd met A. Kappert, Sojester- bergsestraat 91. Lambertus E. Majoor» 27 jaar, ongehuwd, Beukenlaan 19. Wil lem Bouwhuizen, 75 jaar, gehuwd met J. de Beer, Lange Brinkweg 47. Barnar dus J. van Doorn, 77 jaar, gehuwd met A. van den Brink, Kruisweg 4. Hoofdpijn Kiespijn Zenuwpijn SOEST. NED. HERV. KERKEN. Oudekerk. 10 uur Ds. M, Verkerk. 5 uur Ds. E. Groeneveld. Emmakerk. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Bediening H. Doop. 5 uur Ds. D. van Krugten. Heeskapel. 10 uur Eerw. Heer L. A. F- 3e Mat van Bilthoven. Zonnegloren. 10 uur Ds. Vunderink vam Zeist. Eltheto. 10 uur Kinderkerk. HERV. GEREF. SAMENWERKING TOT EVANGELIEVERKONDIGING. Dinsdagavond, 20 uur, zaal v. d. Broek, Nieuw straa t hoek Laanstraat. GEREF. KERKEN. Julianakerk. 8.30 en 10.15 uur Ds. H. A. Wiersinga van Leiden. Nam. 3 en 5 uur Ds. A. Brouwer. Wilhelmïnakerk. 10 en 5 uur Ds. H. v. d. Berg. Zaterdagavond, 8 uur, sttaafprediking op het pleintje Soesterfcergsestraat. GEREF. KERK. Gebouw ,,Rehoboth'', Bunfweg- 11 en 4.30 uur Cand. Mof van Voorburg. CHR. GEREF. KERK. Geen opgave. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdiemst. VER. VRIJZ. GODSD. (N.P.B-) 10.50 uur Mei. C. E. Jolles- VRIJ EVANGELISCHE GEM. Maandag 28 Juni, 8 uur, samenkomst Molenstraat 137. Spreker Ds. Petegem van Hilversum. 10 en 6.50 uur Ds. A. G. Haring* OPENBARE VERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID. Dinsdagavond hield de Partij van de Arbeid, afd. Soest* in de. grote zaal van Eemland een openbare vergadering, al waar als sprekers optraden Prof. Mr. P. Lieftïnck, minister van Financiën en de heer J. C. Deering» lid van de Twieede Kamer. De heer Deering had het over dje a.s. verkiezingen. Er moet wel iets bijzon ders geweest zijn, aldus spr., dat na twee jaar de regering naar huis gezonden wordt en dat bijzondere is de grond wetsherziening. Met de grond wietsherziie- ning kwam spreker vanzelfsprekend op het Indonesische beleid. Niet wij, aldus spr., zijn verantwoordelijk voor de Ko ninklijke rede,- uitgesproken op 7 Dec. 1942, maar juist zij zijn verantwoorde lijk, die thans het beleid aanvallen. De gehele politiek is gebasseerd op die re de van, 7 December 1942. Spreker zet op duidelijke wijze uiteen, wat er in de laatste 50 jaar Is tot stand gebracht en doet een beroep op hen, die de Nieuwe Partij van de Ar beid niet vertrouwden en do C.P.N. ko zen. De P.v.d.A. heeft de leuzie: „Niet pra ten maar doen" en spreker besloot zijin gloedvolle rede met de aanwezigen op te wekken, de laatste wieken,, dije ons nog voor de verkiezingen resten, vteföl te praten en ook te doen. Minister Lisftinck,. sprekende over de a.s. verkiezingen, deelde medé, dat ons Tand en ons volk door grote gevaran* wordt bedreigd en ons bestaan inog erg wankel staat. Er zijn maar twee mogelijkheden, dic tatuur of democratie. Het communisme heeft zich met de dictatuur veraeinzéilvigd. De P.v.d.A. en de K V.P, zijn de enigste partijen, die een constructief programma bezitten. Er moet komen samenwerking op voet van gelijkheid, vierheffing van het levenspeil van de miljioeneln die Indo nesië telt. Indien de grondwet niiet zou worden aangenomen, zou dit teen grote blaam zijn tegenover de gehele w|erle!lid. Wat is er in de twee jaren niiet gepres teerd door mannen als Drees, betreffende de verbetering van de socialle voorzie ningen, Mainsholt met de voedselvoorzie ning, Vos met het herstel van het ver keer, Neh'er en In 't Veld met die wledcr- op'bouw. Men verwijt mij, aldus spr., dat 3 jaa,r na de oorlog de staatsbegroting nog niet sluit. Het tekort bedroeg in 1945 4 mil- 1'iard, in 1946 2.6 milliard, in 1947 2.1 mililiard, in 1948 1.5 millliard, terwijl '49 weer 'n aanzienlijke verbetlering te zien zal geven. In het tekort van 1948 schuilt een be drag van 650 millioen voor vergoeding oorlogsschade en wederopbouw, 500 millioen voor het levensmiddelenpakket en 350 millioen extra kosten voor het militaire apparaat. Met Amerika» Australië en Noorwegen is Nederland het 'enigste land, dat een vrije lening kan sluiten en de koers is hoger dan die van Australië en Dene marken. De laatste grote conversie-lening vain 1.5 milliard was een vrije llening en die is volledig geslaagd. 30 Procent van het volksinkomen gaat via de belasting aan de staat. De lasten op het bedrijfsleven worden vierlicht en de grens waar ge-en belasting geheven wordt, wordt aanmerkelijk vergroot. De heftigste critiek krijg ik, aldus spr., op de vermogensaanwasbelasting ein die vermogensheffing ineens, maar deze werd zonder tegen stemmen door die kamer aanvaard. Spreker is blij dit werk te mo gen doen voor de sociale gerechtigheid. Door de Marshall-hulp kunnen wij voer j 1,5 milliard goederen kopen, die wij an ders niet hadden kunnen kopen en die hulp hebben wij nodig. Spr. voorspelde geen rooskleurïg'e: en ge'mlakkelijke toekomst, er zal hard ge werkt moeten worden en veisl offers moeten worden gebracht, ook offers voor de gerechtigheid. EVERT GRIFT NAAR ENGELAND. Gisterenmiddag zijn vijf wielrenners, w.o. als eerste Evert Grift, naar SJough vertrokken om daar hun krachten te me ten met de Engelse remmers. Morgen worden.de wpelerviedsfrijden al daar gehouden, na afloop waarvan de ren ners Maandagochtend weer terug* keren. De heen- en terugreis, die pie|r boot zal' geschieden, is geheel door een inwoner van Slough betaald. Evert Grift is bij deze spcrtuitwissleling stellig favoriet. Grift, die door zijn schit terend succes in de te Limburg verraden selectie-wedstrijden in aanmerking komt voor de Olympische Spelen, gaat, naar de mening van vele deskundigen, eien grote toekomst tegemoet, ïn de tijd van één week wist Evert niet minder dan 5 wegwedstrijden te winnen, een opmerkelijke prieistatie. Aanvankelijk had de Nederlandse Wlel- ren-Unie bezwaren tegen de uitzending van Grift naar Engelland, daar hij ook in Amsterdam zou moeten deelnemen aan de door N.W.U. uitgeschreven wieler wedstrijden. De Engelse Wielerbond zal nu de door Grift te maken tijden in de weg- en baan wedstrijden te Engeland doorgeven naar de N.W.U. Zijn deze tij den 'bevredigend, dan is Griff's uitzending naar de Olympische Spelen verzekerd. Tevens vernamen wij lnog, dat Grift in 1949 zal' toetreden tot de beroepsklasse» waarin hij ongetwijfeld tot de beste ren ners van Nederland zal gaan behoren. DE ZAAK HAVER. Bij uitspraak van de Commissie voor de Perszuivering, bekrachtigd door de Centrale Zuiveringsraad vcor het Bedrijfs leven is C. Haver, in oorlogstijd redac teur van ,JDe Soest er'', thans ook voor de tijd van twee jaar ontz/et van het recht een leidende functie uit te oefenen in enig drukkerijbedrijf, ingaande 1 Juni 1948. CONCERT OP „BRAAMHAGE". Zaterdag 3 Juli a.s. zal ten behoeve van de Kerkbouw te Ammerzoden een opien- \icht-concert worden gegeven door de lieden van het Tamboers- en pijperscorps „Juliana" uit Amersfoort, o.l.v. de heer Joh. de Vries Pzn. Vooraf zal dit corps een muzikale ron dwan deling maken van af gebouw Eltheto" naar de Emma kerk, waarna via Julianalaan, Julianja- pliein en Anna Paulownalaan naar het landgoed „Braamhage" wordt gemar cheerd. Te ongeveer 7.30 uur zal' hiejt com eert aanvangen. Het programma luidt: 1. Hier „Juliana". G. H. de Roo* 2. Dr. Joh. Sohreurer-mars, J. Baarda* 3. Chr. liederen, J. Baarda. 4. ElfeTbaUef, A. J. Scheurkogel. 5. Tamboers-trompetten. 6. Hoch HeideTsburg. 7. Oude Ned. Volksdansen, D. Hol. Holland Jubelt. 9. Colonel Boghey-mars. 10. Rosen aus dem Süden, Strausis. 11. N.C.R.V--mars, Scheurkogel. 12. Taptoe. Wanneer de gelegenheid gunstig is zul len enkele nummers volkszang worden tu ssenge voeg d Op het terrein zullen verversingen, ijs, fruit enz. verkrijgbaar zijn, zodat bij mooi zomerweer op ieen genotvolle avond kan worden gerekend. D-e entree is voor ouderen op 50 aeint qn voor personen beneden 16 jaar op 25 cent gesteld. Hamamelis-crème. Betoverend mooi voor de huid. Doos 40 ct. COMlTé „DE NEDERLANDSE VROUW 1898-1948". Op 18 Juni j.1. vergaderde o.l.v Mevr. Baronesse BentinckJPhilipsejn het dames comité ,*De i Nederlandse Vrouw 1898 1948". Aangezien de opkomst der dames zeier matig is geweest en enige punten van be lang werden behandeld, wordt hierbij 'in kort verslag gegeven van het behandelde- De presidente deeldie de vergadering me de, dat de gehouden inzamelingen fia Soest en Soesterberg bevredigend zijn verlopen en, het Bestuur in de gedegenheid is gesteld uit de gezamenlijke opbreng sten ongeveer f2000.aan het Hoofdbe stuur in Den Haag over te maken. Aan de dames, die zich voor deze mooie actie he'bben gegeven, bracht de .presi dente, mede namens het bestuur,, woor den van oprechte dank uit. Daarna werd aan de aanwezigen ,dit geldt nu ook voor hen, die verhinderd waren aan de besprekingen deel te né men medegedeeld, dat door het hoofdbestuur op 2 September a.s. een défilé wordt georganiseerd, waaraan alle vrouwen in klederdrachten of Nationale feest-rok zullen kunnein deelnemen. H.K.H. Prinses Regentes Juliana zal zeer waarschijnlijk hierbij tegenwoordig zijn. Dames uit Soest, ook niet-leden van het comité, die aan dit défilé willen deel nemen, dus in costuum zoals is voorge schreven, kunnen zich tot en met Dins dag 29 Juni a.s. bij de secretaresse van het plaatselijk comité, Mevr. B. Baten burg-Stoffels, Wilhelminalaan 6 alhier, opgeven. Tenslotte werd het plan gevormd om van uit Soest op 2 September a.s. per auto bus naar Den Haag te gaan, om het défilé mede te maken en daarna de tentoonstel ling ,,De Nederlandse Vrouw" te gaan bezoeken. Met deze autobus kunnen dames, die wensen te defileren ijn costuum, op de eerste plaats de reis naair Den Haag ma ken, terwijl de overigen zich evenauns vcor 30 Juni a.s. aan bovenstaand adres moeten opgeven. De kosten der autobus bedragen f 4. per persoon, terwijl het entrtie der ten toonstelling, wegens reductie bij voldoen de deelname, f 0.50 zal bedragen. Het bestuur wacht de opgaven in en hoopt, bij voldoende belangstelling voor de tocht naar Den Haag, aan de deel neemsters tijdig nadere instuctie te kun nen geven. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest- dijk'', Van Weedestraat 46. VEROORDEELD. De Ufr. Meervoudige Kameir deed Dins dag uitspraak in de zaak tegen C. K. al hier, die zich aan verduistering van ka toen, solution, canvas en andere mate rialen ten nadele vain de fabriek .,R" heeft schuldig gemaakt. Hij werd ver oordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Geëist was 1 jaar met aftrek. AVOND-VIERDAAGSE BAARN. De jaarlijkse Avond-Vierdaagse, georgani seer! door de Nederl. Wandel Bond, af deling Stichts-Goolse Wandel Bond, is thans in volle gang. Hedenavond, de 3e van de 4 avondmar sen, ligt de te wandelen route door onze gemeente. Er wordt gestart te 7 uur, in de Hoofdstraat te Baarn, waarna de wan delaars via de Stadhouderslaan in onze gemeente de voligencje route afleggen: Stadhouderslaan, Lange Brinkweg, Eem- straat, Kerks.'r, Soes ter bergsestr., Ossen- damweg, Nieuweweg, Laanstraat, Becke- ringhstraat, Koningi'nnelaejn. Langs de Vredehofstraat en Amsterdam sestraatweg trekt men via de Oranje boom weer naar Baarn. Deze derde avondmars gaat over e:ejn afstand van 15 K.M. Aan deze tochten wordt ook deelgenomen door onze Soes ter W.S.V. ,,De Eemkanters". De laatste dag (Zaterdagmiddag) worden de wandelaars aan het einde van hun Vierdaagse aan de rand van ds gemeen te Baarn te pl.m. 6.30 uur met muziek ingehaald. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Orleans (Fr.). Afstand 532 k.m. Door het slechte weer T>e totale uitslag is: Sj. Rijksen 1817 25—30—38. C. van Soest 2-10—14-21 24. H. Gorïssen 3—12—26—27. D. Rad- stok 4. G. Hooijer 5. R. J- Stalenhoef 6. W. Veerman 7. Brakel en Grift 9. Gvan Geijtenbeek 11152936. A. heioewog 28 - Soest Telefoon 2064 Voor het tijdvak van 27 Juni tot en met 10 Juli zijn de navolgende barwietti aan gewezen. Bonkaarten KA. KB, KC 806: 469 Alg. 250 gram waspoeder. 476 Alg". 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. 477 Alg. 750 gram suiker, boterham- strooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 gram versnaperingen. 478 Alg. 400 gram brood. (Geldig tot en met 5 Juli.) 479 Alg. 1600 gram brood. (Geldig tot en met 3 Juli.) 465 Res. 1200 gram brood. (Geldig tot en met 3 Juli.) 468 Res. 400 gram brood. (Geldig tot en met 3 Juli.) Bonkaarten KD, KE 806: 969 Alg. 500 gram waspoeder. 976 Alg. 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. 977 Alg. 500 gram suiker, boterham- strooisel enz.., of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnaperingen. 978 Alg. 400 gram brood. (Geldig tot en met 3 Juli.) 965 Res. 800 gram brood. (Geldig tot en met 3 Juli.) 968 Res. 500 gram bloem of zelfrijziend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. Tabak en Versnapering: nkaarteri. 67, 71 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. 69 Versnaperingen 200 gram versnaperin gen, of 200 gram suiker, boferhamstrooisel enz., of 400 gram jam, siroop enz. 72 Versnaperingen 100 gram versnaperin gen of 100 gr. suiker, bo ferhamstrooisel enz., of 200 gr. jam, stroop enz. Niet aangewezen en vernietigd kunnen worden de bonnen: 422, 424, 425, 924, 925 Melk. 430, 431, 432. 934, 937, 938 Reserve. 439, 939, 945 Algemeen. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 Waaijenberg 13. H. Kriek 1640. J. Gaasbeek 1823. N. Balfus 19, Joh. Vink 20. Jac. Kamerbeek 22. J. C- v. Breu- kelen 28. H. Elschot 31. j. Oprins 32- G. Haks 34 en I. Rausch 35. COLLECTE RODE KRUIS, De in de vorige week gehouden collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis, heeft f 2101.86 opgebracht. Soest offerde f 1683.44. terwijl Soester berg f418.42 bijeen bracht. VLEESVERKOOP. Morgenochtend, (Zaterdag), van 9 tof 9-30 uur, heeft aan hef slachthuis we derom verkoop van vlees plaats, nu voor de nummers 4751 tot en niet 4860. B.D.C. IN DE FINALE. Voor het afdeKngs-Jubileumtoumooi is j.ll Zondag de andere wedstrijd vooü de demi-finale gespeeld tussien Wijk bij Duurstede en De Sfichtse. Tegen da verwachtingen 'in wist Wijk bij Duur stede te winnen met 45. Met onze plaatselijke vereniging B.D.C. zal Wijk bij Duurstede de finale spelen in het kader van de Jubileum-sportweek in de tweede helft van Augustus (ver moedelijk in het Stadion te Utrecht). Ongetwijfeld een eer voor beide ploegen, die dit door hun prachtige successen volkomen verdiend hebben. We hopen maar, dat beide ploegen hun goede vorm zullen bewaren, dan kan het grote pu bliek ook eens kennis maken piet het af- deïings-voefbal. Mogelijk kan ook de Technische Commissie van de K.N-V.B. al1 materiaal vinden voor de nieuwe te vormen afd.-bondspl'oeg. N.S.C.1SE-C. 1—2 Woensdagavond speelde op het Sparta- ferrein te Nijkerk, in het kader van die Sportweek, SEC tegen NSC. Er was een grot© publieke belangstelling. Direct na de aanvang had S.E.C. 't besta van het spel en 't was rechtsbuiten Post. die na een kwartier spelen, mjet ln goidd schot S.E.C. de leiding gaf. Tot rust volg de een gelijk opgaande strijd, zonder dat er werd gescoord. Ruststand 01 voor S.E.C. Na de doelwisseling zette N.S.C. affies op alles en wist S.E.C. enige tijd op eigen helft terug te dringen. In deao pe riode slaagde N.S.C. er in uit een sarinr mage gelijk te maken. 1—1. S.E.C. nam daarna weer het initiatief over en reeds spoedig wist linksbuiten! J. v. d. Broek op fraaie wijze de N-S-C - doelman te passeren en daarmede S.É.C. weer de leiding te geviein miat 12. Metf deze sjand kwam ook het einde. Een! fraaie zilVeren krans ontving S.E.C, als aandenken aain dit Nijkerk's sportfestijn.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2