Brengt Mr. P. J. Oud No. 1 van lijst 6. U W. N. NIEUWENHUIS morgen u w stem uit op VOOR ONZE DAMES. Het lied der laag gepensionneerden* LENSSEN! UIT CROMWELL'S TIJD. Olficiële mededelingen. Loodgieter - Electriciën Burgerlijke stand. Plaatselijk nieuws. Heeft U toekomst-wensen? Sluit dan een Levensverzekering bij o1 SPORTIEVE MANTEL. De eenvoudige sportieve mantel wint het steeds weer van de exotische modellen. Een buitengewone jas zullein wij in eön tijd van overvloed aan stoffen graag bij onze garderobe voegen. Als wij de op- vaHende mantel echter voel moeten dra gen, zonder dat wij enige exemplaren be zitten, die ter afwisseling kunnen dienten, zal hij ons heel spoedjg vervelen. Het meest gevraagde en practiscbe model is dan ook eenvoudig. Het voorbeeld heeft opgestikte zakken en brede revers. Die revers zult u misschien moeilijk vinden om zelf te maken. Dat valt ech ter best mee, als men de volgende regels goed in acht neemt. Ter versterking van kraag en revers wordt in deze gedieelttn linnen of paardenhaar tussen de stof ge- piqueerd. Het linnen of paardenhaar wordt eerst goed vochtig gemaakt en daarna droog gestreken. Dit voorkomt bij het nat worden van de malntel het krim pen van het linnen. Men moet er bij het verwerken van het paardenhaar rekening mee houden, dat de ingeweven paardieha- ren dwars lopen. Dit geeft een betere steun en voorkomt het ontstaan van fengteplcoien. De kanten van de paardte- harenvoering moeten met eien reiepje voe ring worden omgewerkt, anders zouden er haren door de stof steken. Indien de mantel niet wordt gevoerd, worden de naden met een schuim reepje voiaring af gewerkt. Alle naden worden onder een vochtige doek aan de verkeerde kant plat gestreken. Voor de sluiting worden gepasseploileerde knoopsgaten gemaakt. Daarna wordt een schuingekhipt lapje stof op de goede kant geregen. Langs de omtrek van het knoopsgat maakt men een stiksel. Hiertussen wordt het knoops gat geknipt, waarna de stof op de ver keerde kant wordt getrokken en verder afgemaakt. Voor het oppersen van de mantel worden de knoopsgaten met ovterhandse steiek dichtgenaaid. Het patroon van dit model is in de maten 42, 44 en 46 a f 1.— verkrijgbaar bij „Het Patronenhuis", Middenweg 200, Amster dam-Oost. Na ontvangst van eein post wissel, waarop vermeld: No. 4703, maat wordt het patroon omgaand toege zonden. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van A. G. M. den Besten, Korte Harfweg 25, Soest, op in perceel Nieuwerhoekplein 1 een timmer- en meubelbedrijf te mogen oprichten, door hen is verdaagd. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 GEBOREN. Romanus Corneliis Maria, z. van C. H. J. Rijk en M. M- Polderman, .Stadhouders:aan 47. Jan, zoon vain H. v. d. Steeg en M. E. Kwint, Baarn- Be rend, zoon van B. Kerkhoff en T. F. H. v. d. Koppel, L. Brinkweg 49e. Frederik Johan en Peter Jacob, zonian van W. Roelofsen en M. van Merkesteij®, Rem- brandtlaan 6. Antomius Johannes Aloysi- us, zoon van J. C. Hartman eln A. P. M- Kuijer, Kerk pad N.Z. 15. Quinta, dochter van C. B. Veldkamp en J. W- le Roy, Hartmanlaan 55. Sarine Lauralnce, doch ter van G. de Bruin en A. Wigaint, Van Lenneplaan 21. Elisabeth Hnndrina Pe- tronella, d. v. B. J. Wcssel'kanip isn P Merts, Postweg 22. Johannes, z. v. H. Kaldeway en T. v. d. Heide, Koekoekweg 4. Teunis Albertus Wilhelmus, z. v. W. H- G. Roeten en A. M. van Woierkom, Nieuwstraat 6b. Frederik Hendrik, zoon van L. Houkes en H. C. Leonhard, Soes - terbergsestraat 118. Klasina Geerfruida Maria, d. v. L. R. van Hees en G- K. Ho- geboom, Klaarwaterweg 24. ONDERTROUWD. Th. W. Gijsbers, 34 jr„ tandtechniker, Zeist 'en H. A. de Wïldt, 25 jr., Gen. Winkelmanstraat 27. GEHUWD. E. van Kommer, 62 jr., gr.- werker en E. van Putten, 68 jr., Nieuwe- weg 81. H. W. Wester«eng, 23 jr., land bouwer en E. Pul', 22 jr., Den Bl'iieklaan 76. OVERLEDEN. Anna W. Hogenhuis, 65 jr., ongeh. Korte Harfweg 28. Co-melis van Dalderen, 79 jr., geh. m. G. v- d. Beek, Kerkpad Z.Z. 67. BAND NED.-INEIë. Dezer dagen hield de Band Neder- land-Indie met de kinderen der he den en donateurs er® kersenfuif in café Voskuilen. De zaal was geheel gevuld met blijde kinderen, die zich al vlug tegoed deden aan de sappige kersen. De kinderen werden bezig gehouden maf zang en spel, waarbij Mej. M. Hornsveld leutige versjes op de piano speelde. Nogmaals werden de bakjes gevuld en een aardig moment was het, toen enkele kleuters het kerseneten staakten ietn op de vraag of zij niet meer beliefden, prompt antwoorden: Jawel, maar die bewaar ik voor mijn pappie, want die komt nu echt met de Kofa Baroie terug." Nadat nog een dikke koek was rondge deeld, mocht ieder kind nog een prijs knippen. Het was een geslaagde kinder middag. SCHOOLREISJE. Vrijdag maakte de le, 2e, en 3e klasse der school aan de Beatzlaan met 2 bus sen van de firma Tenseln een schoolreis je naar Valkeveen. Dit was om het prachtige weer en de vele attracties aldaar een waar feest voor de kleintjes. Er waren 8 geleiders voor de circa 100 leerlingen. Ze weten inlet waar ze, 't mees te genoten: in de doolhof, op de schom mel, in hef bad of bij de zee. Ter tractatie had men kersen en gebak meegenomen. Om half 8 waren allen blij en behouden weer thuis. HELPT DE TENTOONSTELLING EEN SUCCES WORDEN. Zoals reeds gem'eld, zal gedurende de jubileumfeestweek een tentoonstelling ge houden worden, vermoedelijk in de Nij verheidsschool aan de Molenstraat, die 'n uitbeelding zal geven van de historische ontwikkeling van de gemeente Soest. De organisatie hiervan is aan 'n commissie toevertrouwd, waarvan de heer J. Stek hof de Jong de artistieke leider is. Zonder medewerking van de Soester in gezetenen zal1 deze echter niet volledig kunnen slagen'. Wij denken hierbij aan d'e oude Soester gebruiken, welke helaas in vergetelheid zijn geraakt, maar toch sterk voortleven onder de echte oude Soesfiers. Vooral de boeren zullen hun steentje kunnnen bijdragen. Wij hebben het oo_g op de specifieke hoerendracht, de boe rendansen, het ontstaan van hef Groot Gaasbeker- en hef Sint Aninagilde en nog vele andere dingen, zoals oude sieraden en oorkonden, die in een vergeten hoek je worden bewaard. Ook de heraldiek, op vele oude Soester families betrekking hebbende, zal niet mogen ontbreken. COLLECTE VOOR DE T 1B.C. -BESTRIJDING. De collecten, vroeger apart gehouden, ten behoeve van de sanatoria Zonnegloren", „Zonnestraal" en „Soranevanck", worden thans gezamenlijk gehouden en wel op Zaterdag 10 Juli a.s. De centrale plaatselijke commissie, diie in het leven is geroepen, om deze collecte te organiseren, en waarin vertegenwoor digers zitten van de plaatselijke afdelin gen der sanatoria, roept albr medewer king in om deze collecte door offer vaardigheid te doen slagen. Er wordt veel gevraagd, dat is waar, maar het werk der t.'b.ci-bestrijding is een offer waard. Door de nog steeds onvoldoende voor ziening van vet, de slechte be huizing enz., is weder een toename der t.b.c. te bespeuren. Helpt allen mede om een doeltreffende bestrijding mogielijk te maken. De commissie roept hierbij nog vrijwil ligers op om op 10 Juli te collecteren voor dit doel. Hoe meer collectanten, hoe kleiner de wijken, die moeten wor den bewerkt. Men geve zich zo spoedig mogelijk op te Soest bij de beer J. W. Quelle, G. Reis weg 9a, fel. 2712; te Soesfdijk bij' de heer Th. J. Regter, Prins Bernhardlaan 52, fel. 2818. I. V. „PHILATELICA" Het was een zeer goed bezochte verga dering op Vrijdagavond. Na enige mededelingen, werd O'.In verslag uitgebracht van de onlangs gehouden ver gaderingen van het hoofdbestuur ip Den Haag. Hoewel dit bestuur, in samenwer king met de Bond, alles doet, om voor de aangesloten verzamelaars in de lande, bij P.T.T. volledig beschikbaar gesteld te verkrijgen de zegels van Nederland en de overzeese gebiedsdelen, werd door de afd .Soest verzocht te blijven aandrin gen. Met bijna algemene stemmtem werd besloten cok in Augustus vergadering te houden. Dank zij medewerking van le den en bestuur kon een bescheiden gra tis verloting plaats vinden. De leden werden opgewekt, om niet al leen Nederland en Koloniën, doch ook één of twee andere landen te gaan ver zamelen. Het ruilen wordt daarmede bevorderd. Een beperkt aantal series van de „Niwin-zegels" kon worden verloof. Na een aansporend woord, om hef le dental nog meer uit te breiden, door me dewerking van alle leden, sloot de voor- (Woutertje nagevolgd.) Menigeen, die al wat oud is. Zalf des zomers heel gauw koud is, Schrikt, als hij de prijzen ziet Van hout, turf en anthraciet. 't Weer wordt weldra daag'lijhs guurder, En de brandstof al maar duurder. Had ik maar een eigen bos, 'k Stookte hout en blad en mos. Maar helaas, mijn pensioentje Is zo mager als een hoentje. Kwam toch maar de nieuwe wet, Die al drie jaar ligt in 't vet. Doch Den Haag werkt zó zorgvuldig. En ons volk is zó geduldig, Dat, wat toen werd uitgebroed, Nog wat jaartjes liggen moet. Toch.wij laag-gepensionneerdem, Die 't beloofde lang ontbeerden, Voelen zich terecht bekocht, Dreigen met een hongertocht, Willen de regering dwingen, Zullen anti-liedjes zingein, Diep in zwarte rouw gehuld: Worden woest van ongeduld. Zal minister Lieffinck helpen? Zal hij leed en tranen stelpen? Heel misschien! Maar, haast'ge spoed, Wedt dat wél, is zelden goed! Van Weedestraat 29 - Soesfdijk zifter de vergadering, waarna men genheid kreeg om te ruilen. Hef secretariaat is gevestigd Sfeienhoff- straat 23, Tel. 2230. TONEELVER. „SOESTDIJK" GAAT VOETBALLEN. Onder de naam „Stijve Benen Club" binden zij Woensdag te 7 uur die strijd aan tegen K.P.S. op het K.P-S.-terrein, Het elftal wordt gevormd door J. Kro- nemeijer, J. Schaeffer, J. van Duinkerken,, Maarsen, H. v. d. Broek, D. Morse laar, J. Dammers, D. v. d. Broek, B' Lomau, E. van Duinkerken en E. Floor. OPENLUCHTCONCERT. Als onderdeel van de actie voor adop tie van de Ned. Herv. Kerk te Ammier- zoden, welke door oorlogshandelingen zwaar van getroffen en waarvan de res tauratie, dank zij de vrijgevigheid van de Soester geloofsgenoten, thans reeds is aangevangen, bracht het Tamboer- e,n Pij perscorps „Juliana" uit Amersfoort Za terdag een bezoek aan Soest. Na een muzikae rondgang door Soest, die uiteraard veel belangstelling trok, concerteerde dit muziekgezelschap op het buiten „Braamhage". Velen maakten van de gelegenheid gebruik tégen «tan gering entree het concert bij te wonetp Zij heb ben zich hierdoor een genotvolle avond bézorgd en hadden tevens het bewustzijn mede te werken aan een mooi doefl'. EEN DUBIEUS BEROEP. „Wat is Uw beroep" vroeg de econ. po litierechter te Utrecht dezer dagan aan J. H. uit deze gemeente. „Ik ben banketfabrikant, o nee, banket bakker" verbeterde de aangesprokene haastig. Dit laatste strookte blijkbaar be ter met de verdediging van verdachte, die was gedagvaard omdat hij koeken te gen hogere prijzen had verkocht dan waartoe hij als „fabrikant" was gemach tigd. Na een uitvoerige gedachfenwisseling over toewijzingen, vootraden ein „fabriek matige" bereiding betoogde verdachte's verdediger dat .een woord vaak dubbel zinnig is en daar zijin cliënt geen fabri kant in juridische zin is, meende hij, dat vrijspraak zou moeten volgen. De economische politierechter wilde om trent dit dubieuze beroep nog gaan be slissing nemen e-n besloot de zaak aan te houden tot 19 Juli a.s. .J3c 145. Ha.1 berustte in zijn lot, noewel hij begreep, dat hij in groot gevaar verkeer de, daar hij ieder ogenblik herkend kon worden als de zoon van de gevreesde kapitein Gay. 146. Zijn vrees werd nog groter toen de cipier hem vertelde dat majoor Byng maar moest uitzoeken, wie er gelijk had. Hall vreesde het ergste, daar majoor Byng hem stellig zou herkennen. 147. Gelukkig was Mary er nog. Hef meisje had zich verborgen in hef huis van haar viendin. Toen Hall werd weg gevoerd, begreep Mary, dat er groot gevaar dreigde.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2