Achter de gordijnen. W. N. NIEUWENHUIS DAMESKOUSEN De komende feesten. m Loodgieter - Electriciën Predikbeurten. LAGE VUURSCHE. NED. HERV. KERK. Burgerlijke stand. J. HOPPENBROUWERS Plaatselijk nieuws. Het sprookje is niet uit, maar Paviljoen-Theeschenkerij Peking gg* Alie verzekeringen. Laat Fa. v. d. WIJNGAART adviseren Hoe U zich moet assureren! Geldige bonnen. UIT CROMWELL'S TIJD. rra c Molotov ontvangt visite Van de heren uit Berlijn. Af en toe zit er gaatje In het IJzeren Gordijn. Al die grote heren tonen Zo men ziet, hun goede wil, Maar je kunt aan alles merken: 't Resultaat is nog nihil. Op de foto's zien die heren Er allen even aardig uit; Bij een natje en een droogje Verdeelt men zonder ons de buit. 't Gaat, zo zegt men, slechts om Duits- En de crisis in Berlijn, (land, Maar 'k geloof, dat alle kleine Naties straks het haasje zijn. Zo lang er nog gordijnen hangen, Die niet worden opgehaald, •Wordt er door de kleine naties Altijd het gelag betaald. De gordijnen moeten open En de deur moet van het slof, Anders gaat het kwalijk rieken En het zaakje gaat kapot. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 SOEST. NED. HERV. KERKEN. Oudekerk. 10 uur Ds. Groeneveld- 5 uur Ds. Verkerk. Emmakerk. 10 uur Ds- J- I. v. Schaick uit Chaam. 5 uur Ds. Groeneveld. Heeskapel. 10 uur Ds. Verkerk. Zonnegloren. 10 uur Ds. E. Pot uit Haarlem. Elttheto. 10 uur Kinderkerk. Evangieilisatiesamenkomsten: Zondag 22 Augustus, 19 uur, huize „Bui tenzorg''. Heideweg 52. Spr. Ds. Groe neveld. "N GEREF. KERKEN. Julianakerk. 8.30 en 10.15 uur Ds. H. Bouma van Nw.-Loosdrecht 3 en 5 uur Ds. A. Brouwer- Zondagavond 8 uur: Straatprediking op Koninginnelaan hoek Beetzlaan, voorgan ger Ds. A. Brouwer. Medewerking van het Evangelisatiekoor „De Roepstem". Wiïhelminakerk. 10 en 5 uur Ds. C. M. v. d. Loo van Dordrecht- Zaterdagavond, 8 uur, straatprediking op het pleintje Soesterbergsestraat. GEREF. KERK. Gebouw „Rehoboth", Buntweg. 9 en 3 uur Dis. J. E. Westerhuis. Em. pred. te Arnhem. CHR. GEREF. KERK. 10 en 4 uur Ds. L. de Bruijne. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Maandag 7.30 uur Ds. M. Blok, van Zeist. VER. VRIJZ. GODSD. (N.P.B-) Rembr andtlaan 10.30 uur Mej. C. E. Jolles. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Kerkgebouw Eemnesserwieg 63b, Baarn. 10.15 uur Ds- A. Mulder v. Dordrecht. 10 en 6.30 uur Ds- A. G. Haring. GEBOREN. Frederik Jan, zoon van J. van den Berg en H. H. Tiillmann, Vre dehofstraat 16. Josephine Anne, d- v. D. Wesiterlaan en E. H. van de Pol, Nlen- weweg 28. Cornelia, dochter van J. Wiss en W. T. Voornevelld, Ericaweg 12. Ma ria Jozephina Johanna, d. v. E. Hilhorst en J. H. Elfrink, Duinweg 2a. Wil'heHlmina Neeltje Monica, dochter van F. Bodtewes en H. L van Dongen, Kerkpad Z.Z. 94. v. Weedestr.aat 44 naast de Apotheek. HERBILLON knippatronen voorradig. Theodora, dochter van G. van de Broek en W. Hols, Beckeringhstraat 32a. Ja- coba Wilhelmina, dochter van M. J. Drissen en E. C. P. Ambrosius, Braam- weg 23. Erik', zoon van G. Feis en E- Dou- dart de la Grée, Nieuwewcg 25. Wil- hdltnina Everdina Theresia, dochter van G. W. Kok en G- M- Stalenhoef, Smits- weg 30. Maria Coleta Bernadefte The resia, dochter van P. C. M. Butzelaar en H. M. M. Coebergh, Burg. Grothe- straat 21. Peter Marinus, zoon van B. van Boeijen en M. P. van Kempen, Bec keringhstraat 33. Alexander Boudewijn, zoon van G. Reimerink en H. J. M. Kok, Kerkpad N.Z. 24. ONDERTROUWD. E. H. Hoekstra, 33 jr., planter en F. Dragt, 39 jr-, Pr- Hen driklaan 11. J. H. van Hunen, 25 jr., chauffeur, v. Straelienlaan 40 en C. Schouten, 21 jr., Betvedenewe'g 1. GEHUWD. J. J. W. M. van Steen, 24 jr., monteur en R. G. Hilhorst, 25 jr., Nieuwstraat 15. W. Maas, 23 jr., kantoor- bed. en F. D. Sloothaak, 24 jr„ Heem stede. J. Vertinden, 38 jr-, 'empl. Kon. Luchtvaart Mij. en M. F. v. d. Witte, 25 jr., Amstelveen. OVERLEDEN. Snufje Bakker, 78 jr., geh. m. C. Krabbendam, Oterleek. Heïiri- cus Smits, 60 jr., geh. m- A. Krafz, Ju- lianalaan 67. Suzanna F. Geraud, 95 jr., ongehuwd, Prins Bernhardlaan 28. NIEUWS, VOOR MUZIEKLIEFHEBBERS. Wij ontvingen het eerste nummer van het huisorgaan uitgegeven door de Fir ma Fugers' Radio, speciaal ten behoeve van de gramofoon-lïefhebbers. Het is 'n blijde verrassing te constateren, daf, on danks papierschaarste en andere moei lijkheden dit frisse em goed verzorgde maandblad tot stand heeft kunnen ko- Na een inleidend woordje onder de titel: „Treedt binnen in de wondere wereld der muziek'', vinden wie een mededeling omtrent platen kopen zondier inlevering. Daarna krijgen we de laatste muzikale nieuwtjes uit Amerika. Dan vojgt leen. uitgebreid overzicht van die zo juist uit gekomen platen, klassiek zoweil als po pulair. Met een interessant artikeltje over de bekende Spaanse componist Manu-el de Falla besluit dit eerste nummer. Re diverse foto's en illustraties- zijn even eens prima verzorgd. Een felicitatie aan het adres van de uitgever is zeker ver diend. Er rest ons nog medis te delen, dat het blad geheel gratis is te verkrijgen. Men behoeft slechts naam en adres op te geven bij de uitgever: Fugers' Radio, Kerkstraat 3, en wij raden zulks elke gpa- mofoonliefh'dbber flein sterkste aan. AANRIJDING. Een uit de richting Amersfoort komen de autobus, waarvan de bestuurder stop te bij café Westemeij'er op de Birkf- straat, werd aangereden door een ach terop rijdende vrachtauto. De autobus liep hierdoor ernstige beschadiging op. Tijdens het onderzeïek bleken de rem men der vrachtauto, niet in goede con ditie te zijn, waarom teg'em die bestuur der procesverbaal wie.rd opgemaakt. OPENLUCHTTHEATER. Op Dinsdag 24 Augustus, des avonds 8.15 uur, brengt hef Zuid-Nederl. Toneel o-I.v. Pietre Balledux het 'laatste spel van dit seizoen. Gegeven zal worden „De zwarte ridder yan Rhijnlandf' (Vrouwenschaeck). Hef is een Middeleeuwse romance, die een episode uit de Vaderlands,e Geschie denis behandelt en haar apotheose vindt in de verbondenheid van Nederland met de democratie en hef Huis van Oranje. 1I_; -tuk speelt in de tweede helft van de 15e esu - de herfsttijd der middel eeuwen, terwijl dc hoofse ridderschap in een late nabloei ondergaat. Het behandelt de geschiedenis van rid der Diedric, Heer van Rhijnlandt (t>a_- ledux), zijn zoon Boudewijn en zijn doch ter Godewinde. Verder de ridders Reijnout en Everard, meester Valentijn de minstreieh Don Lo- renzo, een sluwe Italiaanse gezant aan den Hove van Hollant en nog veile an deren. Ridder Diedric, een horige eerzuchtige tyran, wien de opkomst van de derde stand, de poorters, een doorn in het oog is, tracht, vooral onder invloed van Don Lorenzo, een elegante en sluwe intrigant, huwelijken tot stand te brengen, waar mede de betreffende partijen hef niet eens zijn. Het begint met een tournooi, waarin de zwarte ridder overwinnaar wordt. Al deze intriges en spelhandelingen uit eenzetten is thans niet de bedoeling. IVfen moet zo iets gaan zien en men zal ter geen spijt van hebben. Een keur van artisten zullen u laten genieten van dit in alle opzichten voortreffelijke stuk. De be proefde regie van Balledux en Sfernheim staan borg voor een prima uitvoering. Ook de costuums en het decor m^gen gezien worden en dit alles in ons fraaie openluchttheater, hopelijk op een heer lijke zomeravond, zal een waardig be sluit zijn van dit seizoen. Dat onze ingezetenen nu eens blijk mo gen geven het streven van het stichtings bestuur, om in het seizoen voor ingeze tenen en pensiongasten voor ontspanning te zorgen, te waarderen. Een vol theater zou het beste bewijs daarvoor zijn. Menige plaats benijdt Soest zijn prach tig gelegen openluchttheater en het kan in het vreemdelingenverkeer qen steeds grotere rol gaan spelen. Zonder medewerking van de eigen in woners gaat het echter niet. Hoe groter de opkomst, des te beter kunnen de programma's worden. In het openluchttheater van Ede f rekken de voorstellingen van het Zuid-Neder landse Toneel circa 3000 belangstellen den. Zouden er dan in Soest nu eens niet een 1000 kunnen komen? vindt U in het centrum van Baarn. Bezoekt daarom (in de sprookjesachtig verlichte Peking-tuin.) Speciaal aa* bevolen Coup Ijs m. vruchten f 0.75. Zaterdagavond 8 uur verzoekprogramma door Harmonie „Crescendo" in onze Muziek-koepel. Ook jubileum-speldjes bij ons verkrijgbaar. Tel. 2317 Expl. P. Faasse. DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging „De Vriend schap" hield Zondag j.1. een wedvlucht vanaf Mens (Fr.) afstand 214 K.M. In concours waren 260 duiven, die te 7 uur met Zuiden wind werden gelost. Aankomst le duif 9 uur 14 min. 28 sec. Snelheid 1596.2 meter per minuut. De totale uitslag is: H. Pohlman 118 55. A. Verkerk 262. W. Nieuwenhuis 3—7—11—23—43- -50—52-57. G. Teeken 4—15—32—34—59. E. DaatseLaar 5-8— 17—20—25—28. H- Spikman 6—58. Kruitkoek 9. J. Rijnders 10123141 42—53—60. G. Sikkeïbein 13-14—16-48 49. S- Hartogsvelid 19—24—36—64. C. Dijkman 21-33—35—39—44-63. G. Su- kél 22—26—29—46. H. Roest 27. Th. de Muynk 3040. H. van Breukelen 37. W. Roest 38. W. Berendse 45. Gebr. Blom 47. Th. I.uijfelaar 51- R. Bokma 54-56 J. Mulders 61. G. v. d. Broek 65. NIET GESLOTEN. Voor alle groente- en aardappelzaken, kruidenierswinkels, melkzaken en slage rijen is in onze gemeente ren verplich te sluiting voorgeschreven op Woensdag na 1 uur en voor de kapperszaken op Dinsdag na 1 uur. Ook het venten met léwensmid,delen is heioeweg 29 - Soest Telefoon 2094 I Voor het tijdvak van 22 Augustus tot en met 4 ScDtember 1948 zijn de navol gende bonnen aangewezen: Bonnen voor Drnod: 127-2 Brood 80o iram brood. (Geldig tot en met 28 Augustus.) 128-2 Brood 200 gram brood. (Geldig tot en met 2ö Augustus.) 129 Brood 400 gram brood. (Gellldig tot en met 28 Augustus.) Alle bonkaarten 808: 134 Algemeen 400 gram brood e." 1 rantsoen gebak. Tabaks- en versnaperingenkaarten enz. 91, 95 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. De niet aangewezen bonnen van strook 3 kunnen worden vernietigd. Er is in de laatste weken hard gewerkt door het feestcomité, als gevolg waar van er flinke tekening komt in de groot se plannen voor de viering van het 50- jarig regering,sjubilleum van H. M. de Koningin in onze gemeente. De deelname aan alle onderdelen der feestelijkheden is, hoewel in die komende week nog meer opgaven worden ver wacht, zeer goed, zodat het programma dat elders in ons blad werd afgedrukt, reeds kon worden vastgesteld. Alleen voor de grote optocht, welke op 31 Augustus zal worden gehouden, kwa men nog niet zoveel opgaven tot deel name binnen, dat van een K.M.-Ianga optocht kan worden gesproken, maar ook dit onderdee'1 zal wel slagen, 't Is bekend, dat meerdere particulieren en verenigingen op haf ogenblik plannen uitwerken en zich beijveren om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Wel zal het echter goed zijn ook met de inschrijving voor dit onderdeel niet te lang te wachten, daar na de inschrij ving nog de prijzen moeten worden vast gesteld. Ook de versiering en verlichting in de gemeente belooft iets bijzonders fe wor den, Thans reeds is hekend, dat de Van Wee- destraat, Burgem. Grofhestraat en Vre dehofstraat zullen worden versierd en verlicht, terwijl Buurtverenigingen en be woners van andere delen der gemieiente druk doende zijn plannen uit te wer ken. Dit is o.m. het geval in de Kerke buurt, waar het Koningin Emma Monu ment in de plannen wordt betrokken, de Nieuweweg enz. Ook véle zakenlieden en particulieren gaven reeds opdrachten tot versiering en verlichting van winkels en panden, zodat thans reeds vaststaat, dat onzs ge meente zich gedurende de fiaestwedk op zeer bijzondere wijze zal tonen. Dat velen, naast deelneming aan de fees ten, ook aan versiering ien verlichting denken is alleszins verklaarbaar, omdat hiervan ditmaal een wleek en zelfs lan ger kan worden genoten. dientengevolge op Woensdagmiddag ver boden. Daar aan deze bepaling in de laatste tijd door meerdere winkeliers gpen gevolg werd gegeven, is deze week tegen enige personeen procesverbaal opgemaakt. UITGESTELDE VOORSTELLINGEN OPENLUCHTTHEATER. Door de weersomstandigheden moest Donderdagmiddag in het Openluchtfiaa- fer de kindervoorstelling worden uitge steld en moest ook na ingewonnen advies bij het Meteorl. Instituut in De Bilt, de avond-voorstelling worden afge last. Nadere mededeling omtrent een opnieuw vaststellen van de voorstellingen, dar. echter in een zaal, wordt nog bekend ge maakt. HjjLjV \//i 166. In razende vaart galoppeerden de ruiters door de straten. Hall zat achter op bij zijn vader en hield zich met alïe macht vast. Daar kwam de stadspoort in zicht. De tolboom, die eerst gepasseerd moest worden, was gesloten. 167. Om stil te houden en doortocht te verzoeken, was te gevaarlijk. Men moest er overheen. Reeds sprong het eiersfca paard er met een flinke boog over. „Half, brulde de tolwachter. „Halt, wie zijn jullie?" Luid klonk zijn waarschuwend geratel door de nacht. 168. De wacht rende naderbij. In de verte verdwenen de vluchtelingen naar de poort, maar ook daar was onraad be merkt en een nieuwe afdeling soldaten van de wacht stelde zich daar op.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2