Historische Tentoonstelling over Soest, Woningruil, flink meisje winkeljuffrouw Leerling- Verpleegsters Van 28 Augustus tot en met 12 September in de diverse zalen van bet GEMEENTEHUIS. kennismaking STUDIE VERZEKERING G. v. d. POLL Distributiedfenst. brandstoffen voor kamerbewoners. Plaatselijk nieuws. de grote optocht. Mevrouw van Hal, Spar renlaan 6, vraagt DIENSTBODE of hulp in de huishouding, desgewenst alleen morgen uren. Aanmelden van 6-7 u. NET MEISJE voor de huishouding, zelfst. kunnenden werken, ook ge negen in de winkel te hel pen. Brood- en Banketbak kerij G. J. Kuiper, Ossen - damweg 6. TE KOOP jongens-, meisjes- en dames fiets. Braamweg 46, na 6 u. Wasserij ..Soestdijk" vraagt JUFFROUW voor de inpak-afd. Adres Beetzlaan 2. WONINGRUIL. Groningen, Apeldoorn, Am sterdam, Rotterdam - Soest, Inl. Telefoon 2100 en 2892, Soest. WEGGELOPEN Zondagavond, zwart-grijze Kees, reu, naam ,,Bob". Te gen beloning terug te bez Julianalaan 88. Gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige, NETTE WERKSTER, 2 V, dag in de week, of meisje voor halve dagen. Heideweg 70. TE KOOP 2-pers. ledikant, pits-pine, met spiraal, 4-delig kapok matras, v.o. kwaliteit, was tafel met marmer plaat, nachtkastje en 2 stoelen, kapstok met kleed, eiken theekastje, prachtige eiken linnenkast, opgelegd met mahonie, L. Brinkw. 50b. TE KOOP 2 bouviers, 9 mnd. oud, reu met stamb. en teef. Te bevr. Bekkeringhstraat 11. KOSTHUIS gevraagd door heer alleen, b.h.b.h. Br. No. 2 Hoe- bee's Boekhandel, Kerkstr. 20A, Soest. TE KOOP 7 jonge herders, L. Brink- weg 38. NET EERLIJK MEISJE v.g.g.v. b.z a. voor de win kel. Br. No. 383 bur. S.C. Jong, beschaafd meisje zoekt een BETREKKING bij een familie met kinde ren. Ook genegen licht huis houdelijk werk te doen. Br. No. 382 bur. S.C. Te Soestdijk te koop aan geboden een HUIS met schuren en 1 H.A. gr. met veel vruchtbomen, ge schikt voor hoenderpark; in ruil voor kleinere woning. Br. No. 384- bui. S.C, De tentoonstelling zal dagelijks geopend zijn van 10—12.30 en van 14 17 en avonds van 19—12 uur, (op Zondag uit sluitend van 14 17 uur.) Entree f 0.25 per persoon, (kinderen onder geleide f 0.10). WONINGRUIL. Woning te Korteohoef (bij 's Graveland), bev. kamer ensuite, keuken, hall, W.C., 2 gr. en 2 kl. slaapk.,voor- en achtertuin met vruchtbomen (f 27,50 p. m.), voor klein huisje te Soest. Aanb. Kerk- laan 33, Kortenhoef, bij 's Graveland. INWONING GEZOCHT. Welke dame of echtpaar is genegen aan gepens. echt paar v.g.h., met eigen in boedel, te verhuren gr. zit kamer, slaapkamer en vrije keuken of kamer(tje) als k. in te richten, en voldoende berging. Br. No. 385 bur.S.C WONINGRUIL. Gevraagd te Soest of omg. klein vrij huis voor 2 pers. Aangeboden te Bussum,dicht bij station, benedenhuis bev. grote kamers en suite, 3e kamer, keuken, bijkeuken, zolder en kamer, voor- en achtertuin. Huurprijs f 27,50 per maand, Mecklenburg- laan 41, Bussum. Heer vraagt met net meisje, pl.m, 30 j.f goed karakter. Br. onder No. 1 Hoebee's Boekhan del, Kerkstraat 20A, Soest. Wie ruilt mijn mooie 3e bovenhuis aan de Cein tuurbaan te Amsterdam, (f35.— p. m.), voor mo dern vrij huisje te Soest? Brieven Rustenburger straat 467 bel, Amster dam. TE KOOP 2-pers. divanbed f32,50, met 3 delig bedstel f 75,-, haardfauteuils f28,50, f26 50 O. H. stoelen f 13,50 p, st., radiok. f 11,50 divan f26,50 enige vloerkleden, dames-, heren- en kinderkleding, schoenen. Alles voor spot prijzen. Wij ruimen op. Roemah Moerah, v. Wee- destraat 26, Hotel ,,de la Promenade"r Baam, vraagt eenvoudig voor alle voorkómende werkzaamheden, Geen ruw werk. Liefst intern. Prettige werkkring. Hoog loon. Gevraagd flinke voor direct, bij C. van Ommeren en Zn., Lan- gestraat 14, Amersfoort, Tel. 3650. In het ZIEKENHUIS te Baarn kunnen een paar geplaatst worden. Aan melden bij de directrice. Vraagt inlichtingen Assurantie-Kantoor. f Wald. Pyrmontl. 44, Tel. 2080 Formulieren voor het aanvragen van brandstoffen voor kamerbewoners kun nen worden afgehaald van 25 Augustus tot en met 4 September 1948. Voor de grote optocht, welkie Dinsdag middag, 31 Augustus, plaats heeft, kan inschrijving geschieden tot en met Za terdag a.s. De navolgende prijzen zijn voor dit on derdeel uitgeloofd: Bloemencorso en Reclame: Voor wagens of auto's; le prijs f50.2e prijs f30. 3e prijs f20.Inleggeld f 1.50 per aufo of wagen. Voor fietsen, bakfietsen, mo torfietsen enz.: le prijs f25.—, 2e prijs f 15.3e prijs flO.—Inleggeld 50 cent. Groep verenigingen: le ptpjs f50.2e prijs f30.—, 3e prijs f20.—. Inleggeld f2.50 per groep. Allegorisch gedeelte: le prijs f50.2e prijs f30.3e prijs f20.Inleggeld f 1.50 per wagen. Men wordt verzocht duidelijk aan te ge ven in welke groep men wienst dieiel te nemen. Bij grote deelname kan het aantal prij zen nog worden vermeerderd. Plaats van opstelling is Molenstraat-Soes- ter Engweg. Tijd van opstelling half twee. Adressen voor aanmelding: Verkeers- huis. Mook, Soesterbergsestraat. Schad- delee, Torenstraat. Priem, Klaarwaferweg. Segers, Lange Brinkwieg. Brouwer, hoek Eikenlaan. Blom, Beckeringhsfraat ien Niehoff, Steenhoffstraat. DE VLIEGERWEDSTRIJD. Woensdagmiddag, 1 Septemfcier, hebben de vliegerwedstrijden plaats op het ter rein bij de duinen aan de Foekenlaan. Er worden twee wedstrijden gehouden, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. a. Wedstrijd voor vliegers; b. Wedstrijd voor zweefvliegtuigen. Prijzen worden uitgereikt voor de mo.oi- ste vlieger en voor de vlieger, die het hoogste gaat. De mooiste vlieger moet echter ook vliegwaardig zijn. Voor zweefvliegtuigen worden prijzen uit gereikt voor de toestellen, die het langst in de lucht blijven. De prijzen zijn geldprijzen a f 15.f10. en f 5- Spoedige opgaven worden verwacht bij het Verkeershuis en L. Mook, Soester bergsestraat 24. ORANJERIT. Ouden van dagen. Onder verwijzing naar de advertentie in dit nummer deelt het comité mede, dat deze rit, georganiseerd door het centraal feestcomité, als onder deel der grote feesten, iaën mooie tocht belooft te worden. Precies half twele wordt gestart vanaf de Bartolottilaan. Gereden wordt via Amersfoort naar Apeldoorn. Aan de Zuidzijde wordt deze stad gepasseerd door de prachtige omgeving van Berg en Bosch. Langs de Arnhemsew^g wordt ge koerst naar Woeste Hoeve (monument gevallen verzetstrijders) ien van hier naar Arnhem. In de theeschenkerij van Park Sonsbeek aan de Zijpendaalsewieg worden de oudjes tussen drie en vier uur verwacht. Te midden van de mooie entourage aldaar gebruiken we een hart versterking. Over Ede, Rgnswoudir, Scherpenzeiel te rugkerend, hopen wij vóór 7 uur nam. weer in Soest te zijn. Zoals reeds eerder gemeld, hebben zich 300 ouden en invaliden voor deze rit opgegeven. Ook onze oudste inwoner is van de partij. Natuurlijk krijgt hij een plaats in de wagen van de burgemees ter. Eerste ien oudste burger tesamien in de Oranjerit. Als het weer een beetje mjeewerkt zul len allen, ook de automobilisten, e.en on vergetelijke middag kunnen hebben. Allen?? D.w.z. allen die meegaan. Met een gevoel van bittere teleurstelling moet het comité n.1. mededelen (zie de advertentie), 'dat die helft van de oud- jes zal moeten achterblijven, omdat zich niet voldoende autobezitters met hun wa gens beschikbaar hebban gesteld. S-oester autorijders, neem deze teleur stelling bij onze oudjes i^n het comité weg en geeft u pier briefkaart of mondeling alsnog deze week op bij het comité, Braamweg 110. RINGSTEKEN OP MOTORRIJWIELEN In verband met 'f regerings-jubileum houdt de Motorclub „Soest" op Zater dag 4 September a.s., des namiddags te 2.30 uur. op Braamhage een ringstekerïj voor leden en niet leden. Gereden kan worden met en zonder duo-passagier, zodat dus de mogelijk heid bestaat voor beide klassen in te schrijven. Flinke geldprijzen zijn hier voor beschikbaar gesteld. Let op de advertentie in de courant van a.s. Vrijdag. WEDSTRIJD OP TRANS-PORTRIJWIELEN. Nog even willen wij de aandacht vesti gen op de wedstrijd met transportrijwie len voor bedienden van alle S-oester win keliers, op Donderdag 2 September a.s. Inschrijvingen kunnen nog deze week ge daan worden bij het Verkeershuis, Van Weedestraat 2, L. Mook, Soesterbergse straat 24, H. van Boeijen, Nieuweweg en G. van Dijk, Nieuwstraat. Flinke prijzen zijn uitgeloofd. Patroons laat uw be dienden hieraan deelnemen. Wie wordt er kampioen 1948? Voor nadere bijzonderheden leze men de advertentie in het blad van a.s. Vrij dag. BETROUWBAARHEIDSRIT MOTORCLUB „SOEST". Zaterdagmiddag vond in de omgeving van Soest een hetrouwbaarhéidsrit voor de combinaties van de motorclubs Amlers- foort, Hilversum, Soest, Soestcrberg ien Zeist plaats. De organisatie was in han den van de Motorclub „Soest". Ruim zestig deelnemers verschenen aan de start, welke te half drie bij het Sta- tionskoffiehuis te Soestduinem plaats had. Te ongeveer 7 uur hadden de mseisfe rijders de 130 k.m, lange rit volbracht, waarna in 't clublokaal „Zonneheuvel" de prijsuitreiking door de voorzitter van .de M.C. „Soest", de heer P. Olyslager plaats vond. De uitslag was: 1. Minen, Amersfoort, 2 strafp.; 2. Donath, Zeist, 2 strafp.; 3. Batenburg, Amersfoort, 3 strafp.; 4. Boo- ne, Amersfoort, 4 strafp.; 5- v. d. Akker, Hilversum) 4 istrafp.; 6. Van Dijk, Amers foort, 9 strafp. GOUDEN PROFESSIEFEEST. De Eerwaarde zuster Amalia van het St. Jozefgesticht aan de Steenhoffstraat her denkt a.s- Vrijdag, 27 Augustus, het heu gelijk feit, dat zij 50 jaar geleden haar intrede deed in de concregatie van O. L. Vrouw te Amersfoort. Voor katholiek Soest is dezle herdenking te belangrijker, daar de jubilanesse bijna geheel haar kloosterleven in Soest door bracht. AANRIJDING. Op de hoek Vossevtalidlaan en Vondieil- laan reed een motorrijder tegen löein luxe auto, waardoor hij aan het l'ïnk'er oog werd gewond. Na ter plaatse te zijn be handeld, is hij naar zijn woning overge bracht. De motor liep ernstige schade op. AUTOBOTSING. Door het niet verlenen van-voorrang door de bestuurder van sen auto, komiende uit de Torenstraat, botste deze waglen tegen een uit de richting Amersfoort komende auto. Laatstbedoelde wagen werd in de flank aangereden en liep ernstige scha de op. BRAND. Zaterdagmorgen werd de brandweer ge alarmeerd voor eien brand in de schuur van de winkelier V. aan de Steenhoff straat. Hoewel spoedig ter plaatse, kon de brandweer niiet verhinderen, dat de inventaris van de schuur, ter waarde van f150.—, verloren ging. Het spielen met vuur door kinderen was de oorzaak van dit brandje. AFRASTERING OMVER GEREDEN. De afrastering van het Nieuwerhoieik- pTantsoen werd gedeeltelijk omver gjere- den door een autobestuurder, die, nadat hij het kwaad had bedreven, er haastig van door ging. Hij kon echter worden opgespoord en werd met een bonnetje huiswaarts gezon den. GEVONDN VOORWERPEN. Damesbadpak met rokje, rood lederen portemo-nnaïe inh. f10.16 losse boord jes in verschillende Meuren, 3 bankbil jetten van'f 10..rozenkrans, zwart zij den sjaal, padvindersriem, blauwe ga bardine regenjas, Lips-huïssleutel, plun- jezak met kleren, poielie van 4-wie,lig mo torrijtuig, bruine tas, schroevendraaier, speelgoed-zaag, grijs kinderjasjê, zilveren armband, witte foxferrier, giebédenboiek- je, oril in etui, ring met sleutels, schaar, damestas lorgnet, 4 jonge ganzen, ge ruite ceintuur. Inlichtingen politiebureau Van Weedesitraat. OP DE BON. Bekeurd werden 10 automobilisten we gens rijden zonder licht en overtreding inhaalverbod. een groot aantal wielrijders terzake het rijden zonder licht en het zich laten voorttrekken door een auto, alsmede een motorrijder, die melende het zonder rijbewijs te kunnen stellen. Deze week worden de eerste processen- verbaal verwacht tegen de wielrijders, die zich nog op de rijweg van de Van Wee destraat en Burg. Grofhestraat ophouden. Zorg, dat u er niet bij bent. UNAC-ACTIE TE SOEST. De tot nu toe gevoerde Unac-acfie ver loopt uitstekend. De collecte in City- Theater tijdens de vertoning van „Achter de Wolken'' heeft opgebracht f1045. een collectie in de Wilih'elm inakerk aan de Soesterbergsestraat f 167.30 en het werk van twee 14-jarige jongens tijdens de va- cantie f 10,37, in totaal dus f 1222.67. SOESTERBERG. TERUG IN 'T VADERLAND. In verband met zjjn thuiskomst uit de tropen, werd Zaterdagavond door de Har monie „Sint Jozef" aan de O.V.W.-ier Hoeksitra, wondde in „Ons Belang", een serenade gebracht, waarvoor grote be langstelling bestond. Namens de afd- der Niwin bood de heer Luyf de gerepa trieerde ieen foto-album aan. RECEPTIE OP „DE BIEëNHOF';. In verband met het 30-jarig bestaan der imkerij, werd Zaterdagmiddag door ae Heer en Mevr. Van den Broek op de voor deze gelegenheid gepavoisielerde „Bieën- hof" receptie gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond, vooral uit imkerskringen. Zo zagen wij o.m. ver schijnen verschillende leden van het Hoofdbestuur der Vereniging tot bevor dering der bijenteelt in Nederland, ondier wie de alg. secretaris, de heer Joustra en diens echtgenote; een dertien tal ver tegenwoordigers der afdeling IJsselstein, vertegenwoordigers der afdelingen Hilversum en Wesfland; de directeur en oud-ldirccteur der afd. Handel van de vereniging; de heer Wolfswinkel, de be kende beroiepsimker te Woudenberg; tal van amateur-imkers van buiten de plaats en ter plaatse, onder wie Generaal Win kelman en diens echtgenote; voorts de heer Luijf; de cineast, de heer Rens- dorp, dokter Van den Helm en tal van particulieren. Onder die vele telegrammen waren o.m. félicïtaties van de algemeen Voorzitter der Vereniging, Mr. L. R. J. Ridder van Rappard, de afd. Rotterdam en uit België. Voorts tal van schriftelijke felicitaties, ook uit het butienland. Van verschillende zijden werden prach tige bloemstukken aangeboden, terwijl de jubilaris van de onder-directeur der firma Begeer leen verzilverde sigaretten- beker ontving. De eerste korf, een z.g.n. „Bisschops muts", waarmede voor dertig jaar de im kerij is begonnen, was nog ter bezichti ging aanwezig. Voorts is een tegel met de eerste bijenkorf in uitvoering. CHINA BODEMLOOS VAT Tsjang Kai Tsjek heeft dezer dagen publiek gemaakt, dat eind Maart de Chinese rege ring papiergeld in omloop had tot een be drag van 70 millioen maal milioen Chinese dollars; met andere woorden dit papier geld is volkomen waardeloos. Dit blijkt ook uit het feit, dat sinds Januari van dit jaar, in twee maanden tijd dus, de hoeveelheid papier was verdubbeld en in vergelijking met eind 1946 zelfs 17 maal zo groot was ge worden. In Maart waren dan ook volgens de „China Economist" de kosten van levens onderhoud in Shanghai 180.000 maal zo hoog als in 1937, terwijl de groothandelsprijzen niet minder dan 390.000 maal de notering van voor de oorlog te zien geven. Niemand neemt dan ook thans nog papiergeld aan en de regering verzoekt zelfs de ondernemers zelf te zorgen voor levensbenodigdheden voor hun personeel. De binnenlandse en buiten landse handel zijn nl. totaal verlamd, zodat alleen ruilhandel nog mogelijk is. De Chinese regering schijnt nu een munt- vernieuwing te overwegen, maar vraagt daarvoor een Amerikaans crediet van 800 millioen gulden. Maar het vorige jaar hebben de Amerikanen reeds meer dan 1200 mil lioen gulden geleend om China's invoer te betalen, terwijl de Unrra voor bijna 1400 mil lioen gulden aan goederen in China gedistri bueerd heeft. Amerika is dan ook thans hui verig nog meer geld aan de Chinese rege ring te besteden. Zolang de burgeroorlog voortduurt is de Chinese schatkist immers een bodemloos vat. ZAL HET AMERIKAANSE GOUD UIT DE KLUIZEN KOMEN? Senator Pat McCarren heeft het voorstel ge daan, dat in de Ver. Staten de vrije goud handel hersteld zal worden. Zoals men weet ligt 60% van de wereldgoudvoorraad opge borgen in de onderaardse gewelven van het Fort Knox, waar het geen enkel nut heeft. De senator wil het weer in circulatie bren gen om zijn functie in het economisch leven te hervatten. Op het ogenblik komt er nog voortdurend goud de Ver. Staten binnen als betaling voor leveranties van Amerikaanse goederen. Maar daar ook dit goud opgebor gen moet worden en niet weer in het binnen land geruild tegen andere goederen, is deze export tegen goud alleen maar een aftapping van de circulatie der waarden in de Ameri kaanse economie. Dit goud is „gesteriliseerd" het wordt dood kapitaal en is alleen maar een blok aan het been van de regering. Wan neer men dit goud weer in de handel zou brengen, zou daartegenover een hoeveelheid papiergeld uit de circulatie kunnen worden genomen en zou de dollar weer een natuur lijke koers krijgen. Als men aan de Ameri kaanse beurs dan ook weer buitenlandse geldsoorten zou kunnen waarderen tegen goud, zou men spoedig ervaren hoe de wer kelijke waardeverhouding tussen de verschil lende muntsoorten is. Dat zou belangrijk kunnen meehelpen om uit de onoverzichte lijke kunstmatigheid van het ogenblik te ko men en om de handelsbelemmeringen te ver minderen. Wij hopen dös, dat de senator zijn zin zal krijgen, maar vrezen, dat de staats bank er zich hevig tegen zal verzetten, om dat vrije goudhandel in een enkel land altijd leidt tot smokkelarij en dus tot verlies.

Soester Courant | 1948 | | pagina 3