UWENHUIS E DAMES. De blijde incomste van onze Koningin op Soestdijk, :je. Elcctriciën e japon is de vïer- n bij dit model geien in het bovenstuk, t aan ee hals-hoeken 31 zijnaden van de wordt het voorpand en klein steekjie in- 1 we die hele omtrek een fluwielien bandje ipt reiepje stof. Aan e rug tweie figuurna- wentueile ruimte aan hief voorpand wordf rok worden dïchfge- n de taille inhal|en- 'e blouse en rok aan i de mouw krijgt aan legenbe'leg voor da aden dichfsfikken en 3 ruimte aan de kop i. ie juiste lengte afge- iddel dragen wij eten ie stof, die van voren de hals zorgen tweie de k'leur voor de af- f model is in die ma- f 0.90 verkrijgbaar bij Middenweg 200, Am- vangst van een post geld: No. 4739, maat roon omgaand toege- 23 - Tel. 2577 rmd Kommando. verd Vulpen veroor- evangenisstraf roet af- t, door te brengen in ïting en ontzetting uit 'Oor de duur van hef ELSIOR". hoeft Excelsior" we- um in studie genomen. ...Messias" van G. F. 'k ongetwijfeld kan Handels grootste g van dit werk is eien 3ig, en fioiewel „Exoel- oel en gciede krachten al ditmaal goede zan- rs zeer welkom. Ft de eerste repetitie ;ns gelegenheid zal zijn te doen opnemien. len zie men de adver- aer. 2ZOEK. i de Van LeniraeiptaaiU bezoek van niet min- ens, die een grote rava- ;stetis en planten aan randers bleken toe te Ved. H-, wonende aan e voor de aangerichte ijk wordt geisteld. RK KROON. shof te Utrecht maak- ïet de behandeling van G. M. Vroom uit Soes- Dudzik uit Putten, verraad van de illegale >n te Soest, gepleegd in Ik verraad aan deze :ven kostte. rward verhoor van de en van twee giefuigan, le zaak terug te verwij- Ish'eer-Commissaris voor »ek. deling is daardoor voor 'erdaagd. Dat net Donderdagavond, tijdens de blij de inkomste van H. M. Koningin Juliana en Z. K. H- Prins Bernhard ien de terug komst der Koninklijke familie ten pa- leize zeer druk zou worden, was, na al hetgeen zich in de laatste dagen, tijdens de troonsafstand door Koningin Wilhel- mina en de inhuldiging van Koningin Ju liana had afgespeeld, wel te voorzien. Niettegenstaande algemeen bekend was, dat Koningin Juliana zeker niet vroeger dan 9 uur bij de Emmabrug te Baam zou arriveren, was bet enige uren tevoren reeds overstelpend druk bij het paleis en langs de route welke de Koninklijke Familie van de Emmabrug naar bet paleis zou volgen. Het waren niet alleen de inwoners van Soest en Baam, die zich reeds vroeg in de richting van het paleis begaven. Prac- tisch uit alle doelen van het land kwa men velen per auto, autobus, vrachtauto of per rijwiel, om door hun aanwezigheid hulde en aanhankelijkheid aan onze nieuwe Koningin te betuigen. Steeds meer kwamen er en steeds dikker wierd de mensenhaag langs de route, waarin uiteindelijk meerdere tienduizenden een plaats vonden. Toch bleken het paleis, de viersprong bij de weg naar Hilversum (Oranjeboom) en de Emmabrug te Baarn de grote aantrek- king^bpunten te zijn. Niet minder dan 4 muziek corps en (3 uit Baarn en 1 uit Nïjkerk) hadden op on geveer gelijke afstanden langs de route plaats genomen, waardoor de goede stem ming er in bleef en het wachten voor de tienduizenden enigermate werd fclekort. Waarom wel een muziekcorps uit Nij- kerk en niet de Soes ter Harmonie P.V.Ó. in het muzikale deel van dit grote ge beuren werd betrokken is ons een raad sel. Bij de Emmabrug stond „Crescendo" uit Baam opgesteld, tegenover de Prinses Marielaan het „Nijberks Fanfarecorps"; „Voorwaarts'' uit Baarn bij de Oranje boom en „Concordia", eveneens uit Baam, bij het paleis. Het paleis baadde in flootlïght, waardoor de lijnen van dit fraaie gebouw prachtig uitkwamen. Het grotie bordes, dat met een brede rode loper was bedekt, was op smaakvolle wijze versierd met palmen en bloemen, door de afd. Baarn van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, terwijl de Baarnse bloemis ten hadden zorg gedragen voor prachti ge bloemtuilen aan de telefoonmasten langs de route, welke pallen door de ge zamenlijke Baarnse installateurs waren benut voor het aanbrengen van e^n ge luidsinstallatie, waardoor de ontelbare wachtenden op de hoogte wier den gehou den. Bovendien waren niet minder dan 7500 oranje lampjes zig-zag over de weg ge spannen, die een mooi effect sorteerden. Bij de Oranjeboom was een fraaie ere poort geplaatst, terwijl bij de Emmabrug twee vlaggenzuikn een plaats hadden ge vonden. Tegenover het eveneens in floot-light ge zette monument van wijlen Koningin Em ma, nabij de Emmabrug, hadden autori teiten ien genodigden teen plaats gevon den. Hieronder bevonden zich dte heer M. A. Reïnalda, Commissaris in de pro vincie Utrecht en zijn echtgenote; de heer Loggers, Griffier van de Provinciale Staten; Mr. F. T- van Beek Calkoen, bur gemeester van Baarn en diens echtge note, de gemeente-secretaris, de heren wethouders ten gemeiemferaad'sleden van Baam, leden van de commissie van ont vangst enz. Te ongeveer 9 uur kwam het bericht door, dat Koningin Juliana en Prins Bernhard zo juist het paleis te Amster dam hadden verlaten en nu op weg wa ren naar Soestdijk. Dit bericht bracht beweging onder de ve le wachtenden. De muziek liiet zich nog eens extra horen len langs de gehele rou te begonnen de duizlenden wachtenden oranjeliederen te zingen. Even werd er te vroeg gejuich, nJL toen een auto met nogail' snelle vaart passeierdie en het paleishek binnen reed. Toen al spoedig bleek, dat de Moeder van de Prins en Zijn broer Aschwin in die auto waren gezeten, hadden d|e juichenden geen spijt van hun vergissing, omdat zij de naaste familieleden van onze Prins gaarne in de hulde wilde betrekken. Öp de komst van de Rechte" auto. be hoefde echter met lang te worden ge wacht- Al spoedig naderdje dezle die Em mabrug, vooraf gegaan door een escor te motorrijders. Nadat Hare Majesteit en Zijne Konink lijke Hoogheid waren uitgestapt, en hef dochtertje van die politie-inspecteur, de heer Dragt, aan H. M. een bouquet oran je bloemen had aangeboden, sprak de Burgemeester van Baarn de Koningin en de Prins al(s volgt toe: Majesteit, Koninklijke Hoogheid, De bevolking van de gemeente, waar van Uwe Majesteit de eerste ingezetene zijt, heeft met vreugdevolle spanning naar deze avond uitgezien. De stroom van huldebetuigingen, in de hoofdstad des Rijks Uwe Majesteit gebracht, vindt thans te Baarn haar einde in een betui ging van onze eerbiedige aanhankelijk heid, die een bijzonder accent draagt. Het Gemeentebestuur met de Raad, bij gestaan door een Comité uit de inge zetenen, heeft zich opgemaakt om Uwe Majesteit te verwelkomen als zijn Vorstin en Haar thuiskomst tot een „blijde incomste" te maken. Wij zijn ons bewust van het grote voorrecht, dat wij Uwe Majesteit en Zijn Koninklijke Hoog heid naar Haar woning mogen geleiden. Van nu aan worden in het Paleis Soest dijk de zorgen om het welzijn van de Staat in volle omvang binnen gedragen. Daar worden de beslissingen omtrent de belangen Uwer onderdanen geno men. Echter zal het in de eerste en voor naamste plaats de woning zijn, waarin Uwe Majesteit zich als Echtgenote en Moeder aan Haar gezin kan geven. Daar zullen de zorgen en vreugden om het opgroeiend kinderleven Uw rijkdom zijn. Moge voor Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid met Uwe kinde ren een lang en gelukkig verblijf op Soestdijk weggelegd zijn. Ziehier, waar onze liefde voor U en Uw gezin zich deze avond in het bijzonder op richt. Een liefde, die haar uitdrukking vindt in de bede: De Here zal Uw uitgang en Uw ingang bewaren van nu aan tot in eeuwigheid. Toen de Burgjemeiestier aan het eiind van zijn welkomstgroet leien driiew'erf hoera op de Koningin en die Prins uitbracht, was hef gejuich njjet van de lucht, waar door H. M. eerst na 'enige minuten ge legenheid kreeg Haar dank te betuigen voor de hartelijke woorden en d'e grootse ontvangst. Het wais eien verrassing voor de aanwezigen fe vier mem en, dat H.M- .overdag reeds de versiering en vieTlich- ting had gezien. Toen kon zij zich echter niet voorstellen, dat het geheel bij avond een zo prachtig effect zou sorteren. Nadat nog de Commissaris van de pro vincie, Mevrouw van Beek Calkoiem en de wethouders aan het Koninklijke echtpaar waren voorgesteld, (stapten beiden weer in de auto, om de nog1 2 K.M. lange weg naar het paleis te vervolgen. In een langzaam tempo werd gereden langs de tienduizenden, die hun nieuwe Koningin uitbundig toejuichten iein om het Koninklijke Paar gelegenheid te gje- ven de hulde van alle aanwezigen in ontvangst te kunnen nlemqm, werd door de Soesfer ingang naar het paleis gere den, alwaar bij het grote bordes, het per soneel istond opgesteld. Vanaf de bovenste trede van het bor des en staande tussen de fraaie versie ring groette de Koningin het publiek, waarna het Koninklijk Paar te ongeveer 10 uur hef paleis binnenging. Hef was het laatste moment van een reeks van idagen van grote inspanning voor onze nieuwe Koningin qn Mc|eider, van een zich gehete!!" geven aan Haar volk, dat steeds meer leiiste en blijkbaar niet begreep, dat ook efein Koningin een mens is, voor wie de spanningen, emoties en vermoeidheid fe groot kunniein worden. Wij danken haar voor deze grote opof feringen, waarmede zij die liefdie voor Vorstin en Vorstenhuis nog leens extra in ons heeft verankerd. VERDWAALD OP HET GAN ZENBORD VAN DE FISCUS Toen wij ons belasting-aangiftebiljet moes ten invullen, hebben wij dat eerst zo lang mogelijk uitgesteld en er tenslotte met bu ren en vrienden tezamen een paar avonden aan gewerkt. Wij menen er in geslaagd te zijn zo ongeveer de bedoeling van de fiscus té hebben gesnapt en in ieder geval hebben wij aan het eind onze handtekening er onder gezet in de overtuiging naar beste weten onze fiscale plicht te hebben vervuld. Maar of we het met zijn allen goed hebben ge daan, weten we nog niet. Er waren zoveel duistere bepalingen en zoveel zonderlinge verwijzingen, „toelichtingen", beperkingen, uitzonderingen en andere complicaties, dat we er, eerlijk gezegd, maar een slag naar geslagen hebben. Als over een paar maan den het aanslagbiljet binnenkomt en dan mocht blijken, dat de belastingdienst met onze aangifte accoord is gegaan, dan is zelfs dat nog geen bewijs, dat wij ons inkomen op de juiste wijze berekend hebben. Het is nl. heel goed mogelijk, dat ook de betrokken ambtenaren er niet uit konden komen en onze berekening dus maar hebben aanvaard als zijnde vermoedelijk ten naaste bij juist. Niet ten onrechte merkte een van onze bu ren op: je kunt beter ganzebord spelen! Nu meenden wij, dat het aan onze onbe kendheid op dit ganzeboni van de fiscus toe te schrijven was, dat wij met moeilijkheden zaten. Maar nu komen daar de Broederschap van Notarissen, het Nederlands Instituut van Accountants, een zestal Belasting Con- sultatiebureaux, en nog een paar van die zwaargeWichtheffers op het gebied van de fiscus en richten een adres tot de minister raad en tot de Kamerleden, waarin zij aan dringen op een vereenvoudiging van de be lastingwetgeving en vereenvoudiging van aangifte-biljet. Zelfs zij menen, dat dit biljet voor het publiek leesbaar moet zijn en het heeft ons goed gedaan, dat deze deskundi gen het voor ons opnemen. Wij meenden op het fiscale ganzebord even te mogen uitrus ten in de herberg, daarvoor twee in de pot te betalen en onze beurt een keer voorbij te laten gaan, maar we zitten blijkbaar in de doolhof en zelfs de deskundigen kunnen ons daar niet uit halen. Daarom vragen wij met hen: laten we een eind aan dit spelletje ma ken en opnieuw beginnen met eenvoudiger spelregels. BENELUX VINDT NAVOLGING IN ZUID-AMERIKA Het is niet alleen in West-Europa, dat men werkt aan de economische samenwerking tussen nabuurlanden. In het noordelijke deel van Zuid-Amerika, daar waar het vasteland zich vernauwt tot de landengte van Panama, liggen de republieken Ecuador, Colombia en Venezuela, die als „Groot-Colombia" bezig zijn een economische eenheid te worden. De veel kleinere republiek Panama zal ook in de te vormen tolunie worden opgenomen. De besprekingen worden gevoerd in de stad Quito en het resultaat is neergelegd in het zgn. „Charter van Quito". De vier staten zijn hierbij overeengekomen elkander zoveel mogelijk te helpen met de diverse export overschotten; men heeft besloten tot de stichting van een gemeenschappelijke lucht vaartmaatschappij, een gemeenschappelijke bank, een centraal verzekeringswezen en van een Groot-Colombiaanse uitgeversmaat schappij. Aan de bouw van een handelsvloot wordt reeds gewerkt. Voorts zullen de staten op internationale conferenties door een ge meenschappelijke delegatie vertegenwoor digd zijn; ook andere Zuid-Amerikaanse sta ten kunnen zich steeds aansluiten. Groot-Colombia telt gezamenlijk ongeveer 17 millioen inwoners, wat minder is dan de Benelux, die bijna 20 millioen zielen telt. Daarentegen is de oppervlakte van deze Zuid-Amerikaanse staten enorm veel groter; het Benelux-gebied bestrijkt nl. nog geen 70.000 vierkante kilometer, terwijl de nieuwe Zuid-Amerikaanse tolunie niet minder dan ruim 2Vz millioen vierkante kilometer om vat. Aan overbevolking zullen deze landen dus voorlopig niet lijden. Dit begin van vereniging tussen de „kleine re" Zuid-Amerikaanse republieken is een zeer kenmerkend verschijnsel. Naast de bei de andere Zuid-Amerikaanse reuzenlanden Brazilië en Argentinië voegt zich immers thans een derde ,in de vorm van Groot-Co lombia, dat door zijn rijkdom aan mineralen en zijn ligging nabij het Panamakanaal, van buitengewoon grote invloed op de wereld huishouding kan zijn. EEN TWEEDE „PANAMAKANAAL"? Het Panamakanaal, dat de Atlantische en de Grote Oceaan verbindt, is niet meer voldoen de voor de scheepvaart. Bovendien is het gebied, waardoor het kanaal loopt, voortdu rend onderhevig aan grondverschuivingen, terwijl men tenslotte ook met het oog op oorlogsgevaar voor de Amerikaanse scheep vaart gaarne nog over een tweede verbin ding tussen beide Oceanen zou beschikken. De meest geschikte plaats daarvoor zou het noordelijke deel van de Zuid-Amerikaanse staat Columbia zijn, dat aan Panama grenst. Hier loopt een riviertje, de Atrato, in de Caribische Zee uit en het dal van d>it rivier tje loopt tot dicht aan de kust van de Grote Oceaan door. De Verenigde Staten hebben thans een overeenkomst gemaakt met Co lumbia om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de aanleg van een ka naal door dit gebied. Men zal twee expedities tegelijk uitzenden, waarvan een in het oos ten en een in het westen begint. Op die wijze hoopt men in zes weken tijd het ge hele gebied te hebben doorzocht. PHILIPS-TELEVISIE IN ZWITSERLAND Zwitseidand heeft het voorrecht nog eerder dan Nederland kennis te maken met de Philips-televisie-toestellen. Op de Zwitserse radio-tentoonstelling, die van 16 tot 31 Aug. te Zürich gehouden is, heeft Philips een demonstratie met televisie gegeven en daar mee zijn apparaten voor het publiek gede monstreerd. In ons eigen land is er nog nooit een publieke demonstratie gegeven. Er is echter een goede reden voor deze bevoor rechting van Zwitserland en wel deze, dat de opstelling van de zender op een hoog punt van de Züricher berg meer gelegenheid bood tot het nemen van proeven, dan in ons vlakke land mogelijk is. De zender stond op ongeveer 2300 meter van de tentoonstellings zaal. In een hotel was een studio ingericht, dat niet voor het publiek toegankelijk was, maar de reproductie van de beelden ge schiedde op de tentoonstelling. Het beeld had een grootte van 30 tot 40 cm., voldoende 20 toeschouwers een goed gezicht op de ont vangst te geven. Deze Philips televisie-in stallatie is nog niet voor pn^ctisch gebruik geschikt; men is neg pas in het s'tadium van onderzoek en beproeving. Wel heeft Philips reeds een gecombineerd radio- en televisie apparaat gebouwd, de „philetta", dat be stemd is om in de nabije toekomst een plaats in de huiskamer te krijgen. MARSHALL-HULP BEVORDERT DE WERELDHANDEL Veelal meent men, dat de Marshall-hulp al leen bestaat uit de verstrekking van goede ren, die men in de Verenigde Staten over heeft; maar dat is onjuist. Een zeer belang rijk deel van de credieten wordt gebruikt om de handel tussen de verschillende deel nemende landen te bevorderen. Men noemt dit de '„off-shore" aankopen. Hoe belangrijk deze zijn, blijkt bijv. uit het verslag over de laatste week van Juli. In die week werden ruim 19y2 millioen dollars besteed en daar van werd meer dan 13 millioen gebruikt voor aankopen in Europese en Zuid-Ameri kaanse landen. België kreeg de grootste or der met aankopen tot een bedrag van 7.847.000 dollar; in Brazilië, Mexico en Uru- gay werd tezamen voor 3.752.000 dollar ge kocht. In Finland werd een bestelling van 488.000 dollar aan houtpulp geplaatst en in Zweden een van 888.000 dollar eveneens voor houtpulp, beide bestellingen bestemd voor West-Duitsland. Tsjecho-Slowakije kreeg een opdracht voor reparatie van spoorwagons, evenals Zwitserland. In het eerste land voor 400.000 dollar en in het tweede voor 300.000 dollar; ook weer bestemd voor West-Duits land. Op het volgende aankoopprogramma komt België weer als grootste klant voor met 1.144.000 dollars voor ijzeren vaten en 955.000 dollars voor hijskranen, beiden be stemd voor Griekenland. Italië kreeg voor 1.740.000 dollars huiden uit Zuid-Amerika en Denemarken ontving voor 1.322.000 dollars oliekoeken uit Brazilië. De Amerikanen fi nancieren met hun credieten dus de wereld handel, waardoor het economisch herstel van alle samenwerkende landen wordt be vorderd. Juist deze kant van de Amerikaan se hulp is tot nu toe onvoldoende naar vo ren gekomen en verdient werkelijk wel eens onder de aandacht van het publiek te wor den gebracht. OVERPRODUCTIE VAN EEN DISTRIBUTIE-ARTIKEL In de kringen van de suikerhandel vreest men, dat binnenkort een overproductie van suiker op de wereldmarkt zal drukken. De totale wereldsuikerproductie wordt dit jaar geschat op 34.147.000 ton tegen 31.150.000 ton het vorig jaar. Voor Nederland is de raming voor het lopende oogstjaar 225.000 ton tegen 223.396 ton in het vorige jaar en 212.579 ton in 1939. Geheel Europa zal dit jaar waarschijnlijk anderhalf millioen ton meer suiker produceren dan vorig jaar, waardoor de behoefte aan rietsuiker uit tro pische landen met evenveel afneemt. Dit kan fatale gevolgen hebben voor een suiker- land als Cuba, waar de oogst bijna verdub beld is en dat zijn productie voor 95 pet. moet uitvoeren. Cuba zou reeds in moeilijkheden gekomen zijn, indien niet de Marshall-hulp een drie millioen ton voor zijn rekening genomen had. Daardoor zijn de prijzen, die reeds aan het dalen waren, weer opgestijfd. De ramingen voor Europa acht men boven dien nog aan de lage kant. Ingewijden me nen bijv. dat Nederland dit jaar wel 250.000 ton inplaats van 225.000 ton zal opleveren. Dat wij toch nog suiker moeten invoeren, vindt zijn oorzaak in de industriële verwer king van suiker tot export-producten. De chocolade- en biscuit-industrie bijv. gebrui ken grote hoeveelheden suiker, evenals de suikerwerkenindustrie en de producten van deze fabrieken worden voor een groot deel uitgevoerd. De hiervoor gebruikte suiker is dus alleen een grondstof, die weer in de we reldhandel terugkeert en daardoor geen druk op onze deviezenpositie legt. Blijkens een rapport, uitgebracht voor des kundigen van de zestien Marshall-landen, wordt de consumptie over de gehele wereld slechts op 24.700.000 ton geschat, wat drie millioen ton lager is dan voor de oorlog en 9% millioen ton lager dan de huidige pro ductie. De oorzaak daarvan is, dat de lage koopkracht en de distributie in de meeste landen het suikerverbruik beperken. Niette min is het onder deze omstandigheden on mogelijk de distributie nog langer vol te houden. Daarom mag men verwachten, dat wanneer straks de nieuwe suikercampagne in volle werking is, de suiker vrij zal komen. Voor Nederlands-Indië heeft die overproduc tie van suiker het nadeel, dat de vooruit zichten voor de Indische suikercultuur niet rooskleurig zijn. WAAROM AARDEWERK SCHAARS IS Er wordt aardewerk genoeg geproduceerd in ons land, maar de invoer blijft nog onvol: doende wegens gebrek aan deviezen, aldus een mededeling van het Ministerie van Eco nomische Zaken. In 1939 werd in Nederland 7800 ton aardewerk vervaardigd en 1100 ton porcelein. Bovendien voerden we toen nog 2600 ton aardewerk en 4600 ton porcelein in. De binnenlandse fabricage is thans op gelopen tot 106 pet. van voor de oorlog; de Nederlandse industrie maakt dus meer aar dewerk dan vroeger, maar... er is geen geld om daarnaast nog aardewerk en porcelein in grote hoeveelheden uit andere landen in te voeren. En zo blijft de voorziening toch nog beneden het normale. Toch, zo zegt het ministerie, komen er regelmatig partijen van onze fabrieken in de winkels en als ieder nu niet meer koopt dan strikt nood zakelijk is, kunnen we met het beschikbare Nederlands fabrikaat wel toekomen. Nu, wat ons betreft, wij hebben nog niet eens de kans gehad te kopen wat strikt noodzakelijk was, hoewel we ook wel willen toegeven, dat we weer een paar kopjes be zitten. Enkele schalen hebben we ook mees ter kunnen worden, maar met de borden is het nog steeds volkomen mis. Als we van dit laatste artikel eens het strikt noodzake lijke zouden kunnen kopen, zou moeder de vrouw al heel content zijn. DE ONMISBARE NAALD Naalden zijn van ouds een typisch Duits pro duct. Voor de oorlog werden er in Duitsland niet minder dan 2000 naaldtypen vervaar digd, die ieder weer in tien maten te verkrij gen waren, zodat er in totaal 20.000 naald soorten bestonden. Het voornaamste produc tiegebied lag in Aken, waar men thans weer bezig is de naalden-industrie op te bouwen. Op het ogenblik zijn er weer 3000 arbeids krachten in deze industrie werkzaam, terwijl de fabrieken op 40 van hun capaciteit draaien. Er zouden nog 1000 arbeiders meer te werk gesteld kunnen worden, als er niet zo'n tekort was aan geschoolde krachten voor bepaalde machines. De leverantie van de speciale soort fijn staaldraad, die voor naalden noodzakelijk is, is voldoende gewaar borgd. In 1947 werden al weer 55 millioen machinenaalden vervaardigd, waarmee de inlandse behoefte gedekt kon worden. Men tracht thans uit de Sovjet-zóne machines te rug te krijgen, die destijds weggevoerd wer den, waar tegenover West-Duitsland zich verplichten zal de Sovjet-zóne van naalden te voorzien. Het aantal typen wil men terug brengen tot 750. Dit jaar wil men 30 van de productie uitvoeren, waarbij ook ons land zijn deel zal krijgen.

Soester Courant | 1948 | | pagina 3