Nederland en Indonesië Nikaproba huldigt weer 21 militairen. W. N. NIEUWENHUIS Loodgieter - Electriciën VOOR ONZE DAMES. M Ij M h a r d t j e s Besteedt Uw Koffie- en Theebonnen bij CAR0L MINEUR Het aantal verkeersongevallen neemt nog steeds onrustbarend toe. Sluit daarom een ONGEVALLENVERZEKERING en vraagt offerte bij J. LENSSEN, MAKELAAR Van Weedöstraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Agent van „De Nederlanden van 1845" voor ALLE verzekeringen. „Waarom gemakkelijk als het moeilijk kan?" Iedere Nederlander, die voor korter of langer tijd drager is geweest van ,,'s Ko- nings rok", heeft zeker in die periode van militaire-dienst-vervulling deze zegswijze maar al te goed leren kennen Deze specifieke Nederlandse soldatenterm kwam ons in gedachten, toen Dr. Van Mook met een „Ik ben blij weer terug te zijn" in Batavia uit het K.L.M. toestel stapte, dat hem in allerijl had moeten terugvoeren. Zonder Dr. Van Mook als wonderdokter te willen bestempelen, stellen wij hen in Den Haag, die verantwoordelijk voor zijn terug roeping, voor de vraag of zij durven ver klaren, dat juist nu de geforceerde afwezig heid van deze kenner van het na-oorlogse Indië, de zaak der wereldvrede geen schade heeft berokkend. Hoe en waarom men in Den Haag ook meen de, dit vice-versa spelletje te spelen, zelf blijkt deze vechter voor een goede oplossing in Indonesië, te veel politicus, dan dat hij van het gordijn, dat om de beweegredenen van zijn terugroeping hangt, vóór zijn op drachtgevers, een tip wil oplichten. Dit bleek wel duidelijk uit zijn antwoord op de vragen die journalisten hem dienaangaande stelden, nadat het applaus dat zijn rentree begroette, was geluwd. Hoewel wij van me ning blijven, dat juist in het onderhavige „interne" conflict in de Indonesische Repu- blie de juiste houding van ons land grote, blijvende vruchten kan afwerpen, is het ge hele beeld er niet opwekkender op gewor- den. De „vat" van het Mohammedanisme op zijn aanhangers, blijkt ook in Indonesië belang rijk minder intensief te zijn, dan in de ge geven omstandigheden voor- en tegenstan ders van een zelfstandig Indonesië wel zou den wensen. Ondanks de gelanceerde oproep aan de Mohammedaanse bevolking door een der leiders dezer kerk, om zich achter Hatta te scharen, zag het Communistische revo- lutionnaire verzet in de afgelopen week kans, de opstand tegen Hatta en de zijnen uit te breiden. Het oude liedje „Veel beloven, weinig geven doet de gek in vreugde leven", wie zingen dit beter van de voorzangers van Moskou? Wanner Hatta zegt: „Ik ben niet tegen com munisme, maar tegen de destructieve activi teit der communistische leiders" en „Alleen het" verbeteren der economische omstandig heden zal het communisme uit de rest van de Republiek kunnen weghouden", dan blijkt hij de demagogie van Sjarifoedins kreten: „Het niet verdelen der grond is oorzaak van verwijdering tussen regering en volk" beter te doorzien dan menig geroutineerde politi cus in het Westen. Zeer benieuwd zijn wij dan ook of onze af gevaardigde bij de jaarvergadering der UNO te Parijs, Mr. Van Royen, de door hem uit gesproken stellingen ten opzichte van Indo nesië zal weten te handhaven. Wij vragen ons af of er geen tegenspraak schuilt in het in één adem zeggen van „De Nederland se Regering erkent geen bevoegdheid der UNO inzake het conflict in Indonesië, want de Wereldvrede komt daardoor niet in ge vaar", en de erkenning dat het jongste ge beuren daar kennelijk een onderdeel uit maakt van een greep naar de wereldmacht, gedirigeerd vanuit Moskou. Te minder lijkt deze stelling te handhaven nu ook wij deelnamen aan de overrompe lende bijeenkomst der Ministers van Defen sie der vijf z.g. „Landen van Brussel". Ber lijn en Madioen zijn in die mooie wereld van 1948 nu eenmaal niet meer van elkaar los te praten. Vrijdagavond had in het Ludgardisge- bouw aan de Vredehofstraat wederom 'n Nikapróba-avond plaats, waarin weder om 21 gerepatrieerdén militairen werden gehuldigd- Nadat de militairen met hun familieleden aanwezig waren» sprak de voorzittelr van Nikaproba eien kort openingswoord, waarna hij onze burgemeester de gele genheid gaf onze jongens fie verwelkomen. De burgemeester riep die jongens een hartelijk welkom toe namens het gemeen tebestuur en de gehelie burgerij en wenste hen geluk met hun behouden thuiskomst. Het land, maar nieit minder onze gemeen te, aldus spr.. is U dankbaar voor het geen door U in de tropen is verricht en het gemeentebestuur is /er trots op U in het ereboek van Soest te kunnen op nemen, ten bewijze waarvan u straks een certificaat zal worden uitgereikt. Spr- herdacht hierbij onze plaatsgenoot Majella Kamer, die in de tropen zijn laatste rustplaats vond, voor wiie, op ver zoek van spr., staande een minuut stilte in acht werd genomen. De pas 3 maanden geleden opgerichte Koorvereniging „Sempre Avanti" li/et zich hierna, onder leiding van haar directeur de heer Willy Francois, horen in een 7-tal liederen. Dit eerste optreden in het openbaar weird een ware verrassing en een groot succes en het stormachtig en langdurig applaus na elk nummer bewees, dat hiet gebodene ne ver boven het gemiddelde uitging. Ook de viool- en piano-soli, resp. ge bracht door de heren Van de Scbepop en Francois, waren een genot om te be luisteren, terwijl bij de uitvoiering een grote techniek viel te bewonderen. Alle aanwezigen wercten hierna in de genegenheid gesteld hjet fraaie, door de heer D. Homsveld vervaardigde en juist geheel gereed gekomen ereboiek te be zichtigen, waarna door de burgeme;ester de trekking werd verricht van de grote Nikaproba-verloting. Uit de hierbij gedane mededelingen bleek, dat, met uitzondering van de hoofdprijs, het Gazelle dames- of herenrijwiel, geen prijzen voor deze verloting behoefden te worden aangekocht. De 99 andere prij zen, waaronder zeer fraaie luxe ;en huis houdelijke artikelen, konden namelijk worden genomen uit de vele artikelen» welke indertijd door de Soes ter midden stand voor de gehouden Kunstavonden werden aangeboden. Hierdoor kon een bedrag van bijna twee duizend gulden uit deze verloting worden geput, welk bedrag, gevoegd bij de reeds eerder verkregen gelden, de mogelijkheid opent om aan alle Soester militairen in de tropen (ongeveer 250 in getal), na mens de Soester burgerij 'een St. Nico- laaspakket te zenden. De uitslag dezer verloting vindt U el ders in dit nummer. Tot slot bracht de Toneelgroep van de Katholieke Jeugdbeweging van Soestdijk een uitnemende vertolking van hjet blij spel „De huïstyran". Het uitnemende spel, waardoor de lach niet van de lucht was en het tot in de puntjes verzorgde décor maakten dit deel van hef program ma tot een belangrijk deel van de avond. Het was vrij laat voor de voorzitter hef einde van de avond kon aankondigen, maar dit is bij Nikaproba niet anders mogelijk. Wanneer de jongens met hun familiele den, het gemeenteblestuur en de werkers van Nikaproba bijeen zijn, dan is het feest en dan is er een stemming, waarbij ieder de klok vergeet. VöcJbal. SEC WOUDENBERG 4—1. Na het echec van de vorige wqek waren er in de opstelling van SEC enige be langrijke wijzigingen gebracht die verbe teringen bleken te zijn. Reijerse bezette weder de middenvoor- plaats, terwijl Valk, een speler uit het derde, de rechtsbuitenplaats bezette. In de middenlinie was Karelae vervang(en door Van Ginkel, Van Diermen stond op de midhalfplaats en Rijnders rechts half. Het gehele /elftal heiefit een enthousiasme wedstrijd gespeeld /en de fciehaalde 41 overwinning was dan ook alleszins ver diend. Reieds na enige minut/en spelen kregen de Woudenbergers, door het nemen -van een vrije trap op de rand van het straf schopgebied, een bijna niet te missen kans, maar het schot ging hoog over. Langzaam maar zeker werkte SEC zich los en enige aanvallen stelde die Wouden berg-defensie voor moeilijke problemen. Een mooi schot, door de SEC-rechtsbui- ten gelost en door de staander gekieerd, verdient vermelding. Enige hoekschoppen op het doiel der bezoekers deden enige hachelijke momenten ontstaan, maar de Woudenberg-doelman wist steeds onheil voor zijn club te voorkomen. Toch kon hij niet verhinderen, dat de SEC-l'inks- buiten v -d. Broek, die, na een goede pass, handig de rechtsback omspeelde en rn/et een hard schot SEC die leiding gaf. 1—0. Er waren toen 15 minuten gespeeld len beide partijen gaven zich daarna ten vol le om verandering in de stand te brengen. De verdedigingen wisten stand te hou den ien met de kleine 10 voorsprong voor SEC kwam de rust. Direct na de doelwisseling zette SEC 'n offensief in, dat reeds na vijf minuten tot het tweede SEC-dciel'punt leidde» toen, na een handige switch van die SEC- rechtervleugelPost goed voorzette en de naar binnen gekomen Valk die bal ach ter de Woudenberg-doielman plaatste. 2-0. Na 25 minuten in de tweede helft beging een der SEC-achterspelérs «een overtre ding binnen de beruchte lijnen ein uit de toegestane strafschop bracht Wouden berg de stand op 2—1. Reeds 5 minuten later kreeg de SEC-midvoor -een niiet te missen kans, toen Valk de bal goed voor zette en Reijerse van dichtbij dje stand op 31 bracht. Door de buitenspel'val op te zetten trach ten de bezoekers het spel tte verplaatsen, hetgeen hen echter niet gelukte. Die snel le SEC-aanvallen werden er echter ge vaarlijker door en het was weer midvoor Reijerse, die alleen voor de Woudenberg keeper kwam en hiem met een hard schot passeerde. Met een 41 voorsprong diee-d SEC het iets kalmer aan en hoewel ier zich nog wel enige scoringskansen voor deden, kwam het einde met ,een ver diende 41 overwinning voor SEC DE RESULTATEN VAN ZONDAG. De verrichtingen van de Soiester voetbal lers Zijn j.1. Zondag niet slecht gewieest /en daar ook concurrerende clubs punten verspeelden, zijn de posities rjesp. van SEC en BDC aanmerkelijk versterkt. SEC toonde zich gedecideerd sterkjer dan Woudenberg en won dan ook met 41 en daar het leidenjdje Voorwaarts met 13 ten onder ging tegen Die Zebra's heeft SEC zich weer bij het leidende peleton gevoegd. BDC stuitte te Scherpenzeei op hefti ge tegenstand -en kwam met e(en benauw de 23 overwinning maar net met de hakken over de sloot. In ieder geval zijn de winstpunten binnen en, mede dank zij het gelijke spel van Minerva tegen De Toekomst, is BDC een kostbaar punt op de leiders ingelopen. Onze nieuwe S-oestier club, „De Soester Boys'', de naam DVV werd door de bond niet aanvaard, heeft met 72 de meier- derheid van Renswoude moeten lerken- nen. Vooral in de eerste helft van deze eerste competitiewedstrijd hadden de spe lers nogal last van de zenuwen -en voor al de doelman heeft daardoor enige doel punten op zijn geweten. Die rust kwam met 61 voor Renswoude, maar toen in de tweede helft de Soester Boys hun ze nuwen de baas waren ging de strijd meer gelijk op. Beide partijen scoorden lelk nog een keer, zodat het eindje kwam met 72 voor de thuisclub. Wij hebben ver trouwen, dat, nu de Soester Boys die vuurdoop doorstaan hebben, betere re sultaten zijn de verwachten. De SEC-reserves verspeldden te Laren een kostbaar punt door met 22 tegen Laren 2 gelijk te spelen. SEC 3 dejed het beter door de leiders van die Res. Xe Klasse, 't Gooi 5. met 30 te ver slaan en door deze verdiende overwinning zelf in deze klasse de leiding tie nemen. De uitslagen van de gesp-eeïdie wedstrij den waren: SECWoudenberg 41. Scherp'einzeel-BDC 2-3 Lapen 2-SEC 2 2-2 SEC 3-'t Gooi 5 3-0 BDC 3- Amsvorde 3 4-1 BDC A-Bilthoven A 4-1 BDC B-HVC D 1-1 KVVA B- BDC C 2-2. Van de SEC-jeugd kwamen geen berichten binnen, zodat hierover niets kan worden gemeld. SCHERPENZEEL—BDC 2-3. Toen Wim Huurdeman in het begin van de tweede helft zijn club ©en 30 voor sprong had bezorgd, zal wel niemand van de BDC-supporters, die de reis naaaj Seherpenzee.1 haddien meegemaakt, be vroed hebben, dat zij 'n minuut of tien later met kloppend hart op hét einde van deze ontmoeting zouden staan wachten. In die korte tijd toch had Scherpenzeei kans gezien de achterstand tot 23 in ,fje lopen. BDC had reeds in de eerste minuut van deze sensationele wedstrijd succes door dat Gerard v. d. Berg, die een voorzet van Van Megen fraai inkopte. 01. Scherpenzeei k'wam hierna fanatiek op zetten, doch Henk van Asch ein Piet v. d. Berg bleken alleszins opgewassen tegen het onsamenhangende |en doorzichtige spelletje, dat de Schierpenzieebvoorhoe- de vertoonde, terwijl in het uiterste ge val doelman Epskamp door tijdig uitlo pen tot aan de rust zijn doel wist schoon te houden. In de middenlinie was G. van Meg|en de ze middag weer goed op dreef. H/.et was jammer, dat hij de meeste ballen naar rechts speelde ien de linker vleugel, die lang niet zo goed werd gedekt, te weinig in het spei betrok. Nog voor de rust bracht de BDC-midvoor de stand op 0-2. Toen in de tweede helft die voorsprong tot 03 werd vergroot, leek het er op, dat deze wedstrijd zonder spanning zou eindigen. Doch Henk van Asch, die tot dit ogenblik Scherpenzuel geien schijn van kans had gegeven, hielp hen nu aan het 'eerste tegen punt, toen hij de bal ver keerd op zijn schoen kreeg en hief leder hoog in eigen doel deed belanden. 13. Even later kreeg zowaar d(e thuisclub eien strafschop toegewezen, die onhoudbaar werd ingeschoten. 23. Nog 20 minuten waren te spellen en Scher penzeei zette alles op alles. Zelfs de kleine vinnige rechtsback trok mee naar voren. Spannende momentein speelden zich voor de Soester veste af, doch de BDC-ers vonden met één doel punt cadeau te geven, hun goede hart voldoende getoond te hebben. In die spannende slotphaze gaven ze hun gast heren geen kans tot schieten, zodat ten slotte onder geweldige spanning het einde kwam, waardoor BDC twee kostbare punten mede naar Soest kon nemen. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 Plaatselijk nieuws. WILLEM ANDRIESSEN VOOR DE V.U. Maandagavond opende de Volksunïver- sïteit haar winferprogiramma in de zaal van Eemland met een causerie mlet mu zikale illustratie over Beethoven, door Willem Andriessen. Nadat de heer Oostelaar de aanwezigen welkom had geheten, nam de burgemieies- ter, die met zijn echtgenote aanwiézig was, het woord. Hoewel volgens spr. met bet organise ren van deze avond het winterprog/ramma van de V.U. officieel wordt geopend, is dit niet he/t eerste optreden van de V.U.» daar de V.U. ook reeds een tentoonstel ling organiseerde en wel die in hjet raad huis, ter gelegenheid van het 50-jarig re geringsjubileum van H.M. Koningin Wil- helmina. Spr. gaf vervolgens nog een be knopte uiteenzetting van het doel len streven van de V.U., waarna de bekendia kunstenaar Willem Andriessen met zijn EEN FRAAIE KORTE MANTEL. Wat moeten wij met onze korte ouder wetse mantel beginnen? Het langer wor den der rokken vindt u die korte rok ken óók al zo „hopeloos"? brengt meÉ zich mede, dat ook de mantel' op peil moest worden gemaakt. Heit is nu een maal eien afschuwelijk gezicht, als de rok net een paar centimeter ondier de man tel uitkomt. Wij moeten de mantel dus langer maken of wat eien heel gemakkelijker oplos sing is: wij moeten de ouderwetse man tel zóveel inkorten, dat het niet meier dwaas staat, als de rok er een flink stuk onderuit komt. Dat inkorten kunnen wij echter niet maar zo een-twee-driie doen. Wij kunnen de jas niet kortwieken: even vlug afmeten, de schaar er in, omzomen, klaar. Dat doen wij niet. Liever tornen wij het hele geval uit elkaar en vervaardigen dezie mo derne korte mantel, dile wij hier afbeel den. Wij behoeven u niet te viertellen, dat deze jas een vlotte indruk maakt. Het staat heel wat aardiger een kent jas je dan een korte mantel. Dit jasje kan ook van nieuwe stof wor den vervaardigd. Dit model is tevens ge schikt voor a.s. moeders. De zeer ruim vallende rug is daar al heel geschikt voor. Het ceintuurtje aan de voorkant kan zo dra dit nodig is, worden uitgelegd. Maakt u dit manteltje van uw oude man tel, dan doet u het beste voor het ver krijgen van de nodige bovenwijdte het bovenstuk der oude mantel te laten ver vallen. Uit het bovenstuk kunnen wij dan de puntige voor- en rugpas maken. Even als de grotie gezellige zakken. Zafjen er manchetten op de oude mantel, haal die er dan af e;n hecht de moüw m.et een dubbele knoop. (Ongeveer 3 c-M. van zoom en naad.) Patronen van dit model kunt u bestellen in de maten 40, 42, 44 én 46 a f 1.05 bij „Het Patronenhuis'", Middenweg 200, Amsterdam-O. Na ontvangst van een postwissel, waarop vermeld: No- 4795, maat wordt het patroon u omgaand toegezonden. De oyerwinnaars van moeheid en ^edeprimeerdheid. Doos 30 ct. lezing begon, een uiteenzlefting over het levenswerk van Beethoven. Beethoven werd te Bonn in 1770 gebo ren. Zijn muzikale leven kan m!en in delen in drie perioden. De -e/erste perio de, tot zijn 28ste jaar, staat onder in vloed van Mozart ien Haydn; de mid denperiode tot 1804, ontplooide hij als man zijn grote .gave en vertrok tofen naar Weenen. Zijn doofheid was intussen zo toegenomen, dat hij zich eien testament schiep- Toen ontstond ook die bruisende Waldstein Sonate. De heler Andriessen gaf verder een uiteenzettng van de op bouw van zijn compositie, n.1'. ieen hoofd thema benevens een zangth/ema, het con certkarakter met trillers en figuren. Spr. gaf vervolgens van een len ander op de vleugel een klankvol' voorbeeld. Na deze uiteenzetting volgde hiet eigen lijke concert met het spelen van de Sona te Op. 53 in C (dem Grafen von Wald stein gewidmetjhet Allegro con brio., Molto adagio en Allegretto moderato - Prestissimo. Op de bekendie uitnemlende wijze wierd dit gespeeld- Na de pauze volgde de Sonate Op. 111 in C. Maestose - Allegro con brio ed appassionato - Arietta con variazioni. Het was leen goed btegin voor de V.U. Plaatselijk nieuws. EXTRA KOLEN VOOR GROTE GEZINNEN. Grote gezinnen ontvangen, evenals vorig jaar, een extra rantsoen van twiee eten- heden vaste brandstoffen. Voor dit extra rantsoen komen in aan merking grote gezinnen, welke op 1 Oc- tober uit acht of meer personen beston den (inwonend personeel en gezinsleden, die op het tijdstip van uitreiking in ge meenschappelijke verzorging zijn, inbe grepen). Belanghebbenden moeten zich tussen 4 en 23 October op plaatselijk nader te bepalen dagen tot de distributieHiens/t wenden onder overlegging van alle stam kaarten. CHR. FILMACTIE. Het comité Chr. Filmactie maakte Don derdag een aanvang met voorstellingen van films, die door de keuringscomïnis- sie der Landelijke Organisatie waren goedgekeurd en aanbevolen. Rat hiervoor ter plaatse grote belang stelling bijstaat, beweies de grafje opkomst, zowel 's middags door de kinderen als des avonds in de grote zaal van „Eem land'' en in die Wilhelminakerk. De zaal van Eemland, die voor zulke voorstellingen uitermate geschikt is, was geheel bezet, toen de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer W. A. Veld huizen, ieen kort openingswoord sprak en er o-m. op wees, dat het ook e(pn Chris tenplicht was, deze filmactie fe ateun/ejn. opdat in Christelijke sfeer ook voor de jeugd de mogelijkheid opien zou staan, goede films te zien. Vertoond werden de films „Mcieder dies Lands" en een volledige reportage van hef jubileum en de abdicatie van H. M. Ko ningin Wilhelmina en de kroning van onze jonge Vorstin. De weergaven waren zeeir mooi en werden als geluidsfilm vertoond. Aan het be gin en 't einde werden coupletten van 'f Wilhelmus door ce aanwezigen gezongen. In de korte pauze gaven velen zich als lid op. OPROEPING. De hoofd-inspecfeur van poiitie alhier verzoekt een ieder, die inlichtingen kan verschaffen omtrent het signalement als mede letter en nummer van /een blauwe personenauto» welke op Maandagmorgen, 4 October, vermoedelijk van 9 tot pl.m. 11 uur, heeft geparkeerd gestaan ter hoog te van de naald of het bruggetje over de Praamgracht aan de Stadhouderslaan, hiervan ten spoedigste mededeling te doen aan het bureau van Politie alhier, aangezien de inzittenden, vermoedelijk 3 mannelijke personen, zich hebben gehul digd gemaakt aan het plegeij van een ernstig misdrijf in deze gemeente. AANRIJDINGEN. Op de hOiek Birktstraat-Eikenlaan had 'n botsing plaats tussen een auto en een rij- wiel» waarop twee jongens wanen gezeten- Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar een der koplampen der auto en het rijwiel werden beschadigd. Een tweede aanrijding had plaats op de Van Weedestraat tussen een motorrijwiel en een van de Prins Bernhardlaan ko mende invalidewagen. Ook hier ontstond geen persoonlijk letsel. Wel wérd de in validewagen zwaar beschadigd. Echtgenoot, Ouders, Zus ters en Broers betuigen hiermede hun dank voor de vele bewijzien van deelname, ontvangen tij dens de ziekte en bij het overlijden van Melita van Merkesteyn. W. ROELOFSEN. FAM. v. MERKESTEIJN SOESTERBERG. JUBILEUM VRIJW. BRANDWEER. In verband met het 25-jarig ^bestaan der Vrijwillige Brandweer op 13 December 1948 is een Huldigingscomité gevormd, dat zich ten doel stelt de Brandweer een huldeblijk der burgerij aan te bieden. In het tevens gevormde Ere-oomité wteird tevens zitting genomen door de Burge meester en Wethouders van Soest, de gemeentesecretaris met tal van andere vooraanstaanden. Het huldigingscomité stuurt dezer dagen huis aan huis een circulaire rond, waarin op bondige wijze tot uitdrukking is ge bracht» wat de Vrijwillige Brandweer voor onze plaats betekent. Een ieder léze daarom met aandacht dé ze circulaire. De rest volgt dan vanzelf. PASSAGIERSLIJST. De passagierslijst van het troepten fcrans- schip „Sibajak'" ligt ter inzage op de Halpsecretarie. Aankomst te Rottejrdam vermoedelijk 10 October. Bij elk pak Koffie of Thee 1 Va ons gesuikerde Biscuits voor 27 cent Soesterbergsestraat 32A - Soest-Zuid Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoe der, CATHARINA GRIJZE, geboren Kuypers, in de gezegende ouder dom van ruim 82 jaar. Soestdijk, A. GRIJZE G. H. GRIJZE A. GRIJZE- TAMMENS Amsterdam, F. PRUMMEL- GR1JZE I. PRIIMMEL Klein- en Achter kleinkinderen. Soestdijk, 1 Oct. 1948, Laanstraat 22. Geen bloemen. De teraardebestelling heeft heden plaats gehad op de begraafplaats van de Ned. Herv. Gemeen te te Soest. Heden is onze lieve Va der en Grootvader, Bernardus Willem Adriaan Koopman, Weduwnaar van A. J. VAN DEN BELD, op de leeftijd van 70 j., na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, vredig naar de ijlere we relden overgegaan. Jeanny Klootwijk Ida Klootwijk Joke Klootwijk Trudy Klootwijk Harold Soest, 1 Oct. 1948. Bartolottilaan 7. De teraardebestelling heeft plaats gehad op Dinsdag 5 October, op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente te Soest. Heden overleed te Zeist, tot onze grote droefheid, onze lieve zorgzame Moe der, Behuwd- en Groot moeder. MARIA ELISABETH OOSTERBEEK, Weduwe van Hendrik van den Broek, in de ouderdom van 73 j. Uit aller naam, D. van den Broek. Amersfoort, 3 Oct. '48 Bisschopsweg 33. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 7 Oct., opdeNed. Herv. Begraaf plaats te Soest, te 12 u. Ondergetekende ver klaart langs deze weg, dat de praatjes, die de ronde doen, dat mijn man geen geld aan mij geeft volkomen uit de lucht gegrepen zijn. Mijn man geeft mij altijd op tijd zijn geld. H. C. DE GROOT VAN MEERTEN. Beukenlaan 26, Soest. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Utrecht, d.d. 29 Sept. 1948 is C. H1GLER, van beroep timmerman, wo nende te Soest, Kerkstraat 50, in staat van faillissement verklaard, met benoeming van de E.A. Heer Mr. H. J. van Leeuwen tot Rech ter Commissaris en van on dergetekende tot Curator. Mr. J- A. E. de Knocke- van der Meulen. Amersfoort, 30 Sept. !948. NET MEISJE. 22 jaar, zoekt werk voor 4 middagen per week, Br. No. 462 bureau S.C. B.z,a. jonge geh. vrouw als WERKSTER. Goed kunnende werken, te gen 1 Nov. of later, f 1. per uur. Br. No. 463 bur. Soester Courant. MEISJE gevraagd voor de ochtend uren. Heideweg 54. Twee besch. jongedames jzoeken KENNISMAKING m- dito heren. Pl.m. 20 j. Br. m. foto's No. 449 bu reau SC. FLINKE WER gevraagd, Dond de 14 dagen, va Grothestr. 69a, ELEC BELICI METER te koop gevr. I bur. S.C. Te koop goed RADIO. Te bevr. 's av. PI as weg 47. INWONING m. deg. pensio voor heer bij Soestdijk. Vrij< zit-siaapk. m. kasten .en stoc na 453 bur. S.C WONINGRUIL Aangeb. in de omgeving van C beiderswoning, mer, kamer-kei ruime zolder. H p. w. Gevr. arb ming te Soest. E bur. SC. WONINGRUIL Baarn-Soestdijk kamers, keukei keuken. Gevr. g in Soest Br. n< reau S.C. WONINGRUIL AmsterdamSo geb- huis m. bx A'dam oud-Zui gr. en 1 kl. kan ken, badkamer, terra in. Huur f Gevr. huis te S. minstens 2 kam keuken en bert Br. no. 459 bur. WONINGRUIL Aangéb. te Den etage, best uit mer en suite e serre, vrij groft en balcon, legen uing in Soest Huurprijs pl.m. mnd. Adres Are straat 121, 's-Gr< Aangeb. v. pe bewoning, 'n ge: HALVE VILLA. Tc betrekken p November. Br. bur. S.C. NAAISTER b-z.a. v. alle vo( de werkzaamh. 456 bur. S.C. Juffrouw b.z.a. WERKZAAMHI tijdens de moi ev. thuiswerk, kantoor-ervaring 448 bur. SC. WIE WENST besch. hulp in houding? Door c middelb. leeft. zeer matige ve: rustig besch. geu hulp voor ruw w wezig is en opn; gezin. Br. no. 45 S.C. FLINKE HULP. boven 16 jaar g1 -12 of v. 2-6. N pert, O. Utrecht Te koop z.g.a.n. HAARD voor- en sier pijp. Koninginru WECKFLESSEN te koop gevraag le maten. Br. no reau Soester Crt TE KOOP damesrijwiel en Magneet-sportf i e Huïjcklaan 24. NET MEISJE b.z.a. v. direct i en nacht Br. no. reau S-.C. TE KOOP degel, kinderwaï nw), 2 Eng. lec 2 paar hoge chro- ren schoenen, n gr. spiegel, 3-p. liefst ruilen v. e comfoor. Nachte Voor dame te h ZOMERHUISJE met 'elfectr. licht gelegenheid, b.b no. 460 bur. S.C, MEISJE b.z.a. als hulp in houding. V.g.g.v. 461 bur. S C. JAARSMA HAA wapen-blank, Lg koop. Schoutenk

Soester Courant | 1948 | | pagina 2