vm ra 7 <2 1 enige nette Wat is de peiling van de publieke opinie waard? Burgerlijke stand. W. N. NIEUWENHUIS Loodgieter Electriciën Plaatselijk nieuws. J. LENSSEN, MAKELAAR MARS SPREEKT. Portret-specialist „DE SMALEN" Fotografisch atelier annex Fotohandel. Wat lezers ons schrijven. UIT CROMWELL'S TIJD. WZ-. VOOR ONZE DAMES. -F- ESPERANTO. Plaatselijk nieuws. Onze eigen zaken- BGEROI O w IGER 0 O PS g Gerolabrie HGEROK1GEF Spiritistische Verec Openbare Verga „De Heks van E Sinds in het jaar 1930 de Amerikaan George Gallup begon met een onderzoek naar de mening van het publiek over actuele vraag stukken, heeft dit publieke opinie-onderzoek zich over vrijwel alle landen van. de Wes terse wereld uitgestrekt. Er is nu zo onge veer niets meer of vroeg of laat wordt er wel eens een opinie-onderzoek of een „gal- lup-onderzoek" naar ingesteld. En het be treft de meest uiteenlopende kwesties. Men vraagt de mensen even gemoedereerd of ze aan God geloven als wat hun voorkeur is op het gebied van gebakken vis of van tand pasta. Hebben dergelijke peilingen nu wer kelijk waarde? In het algemeen kan men zeggen, dat ze niets nieuws aan het licht brengen en eigenlijk een vrij nutteloze be zigheid zijn. Zo'n onderzoek wordt uitgevoerd door een aantal vragenstellers, die vooraf een instruc tie krijgen over de te stellen vragen. De vragen worden dus eerst in de kring van de .onderzoekers-besproken, zodat ieder van hen weet wat de strekking ervan is en ook hoe men de vraag moet stellen of inkleden. Dit laatste punt is van veel belang, want de wijze van vragen heeft een grote invloed op het antwoord. Er moet dus voor gezorgd worden, dat de vraagsteller in geen geval zijn eigen mening laat blijken en ook op geen enkele wijze de beantwoording beïn vloedt. Doch zelfs de meest nauwgezette onpartijdigheid bij het stellen van de vragen geeft nog geen zekerheid, dat de onder vraagde personen ook onbevangen hun me ning zullen zeggen. Vele mensen zijn huive rig om precies te zeggen wat zij denken en zijn dikwijls geneigd het antwoord te geven, dat naar zij veronderstellen de gewenste indruk op de vragensteller maakt. Ook komt het veel voor, dat men zijn antwoord „ge wichtig' 'maakt; men wil dan de indruk ves tigen, een zeer uitgeslapen of zeer ontwik keld mens te zijn en dergelijke persoonlijke karaktereigenschappen hebben altijd invloed op de uitkomst. Zelfs echter wanneer men tot een volkomen zuivere peiling van de meningen zou kun nen komen, wat heeft men dan nog gewon nen? In de afgelopen maanden is in ver schillende landen dezelfde vraag voorge legd; de vraag n.1. of er een volk aan te wijzen is, dat naar de wereldheerschappij streeft. In Frankrijk wees 49% Rusland aan en 42% Amerika; in Engeland beschuldigde 50% Rusland van machtsaanmatiging en 24% Amerika; in Holland 59% Rusland en 37% Amerika; in Zweden 38% Rusland en 25% Amerika. Maar in Tsjecho-Slowakije, waar deze vraag na de communistische staatsgreepwerd gesteld, wees 96% -Ameri ka aan*'«?È^?fëL* ]<and, dat-naar ^Geldheer schappij streefde. In Finland werd deze me ning gedeeld door 76%. In Oostenrijk daar entegen was weer 68% overtuigd, dat Rus land de kwade pier is. Het is dus duidelijk, dat de publieke opinie eenvoudig varieert, naarmate de landen tot het Oostelijk of het Westelijk blok behoren en dat men in Tsje cho-Slowakije zorgvuldig oppaste niets ten nadele van Rusland te zeggen. Bij de vraag of men gelooft of het tussen Rusland en de Verenigde Staten tot over eenstemming zal komen, bleek men in Duitsland daar hoegenaamd geen vertrou wen in te hebben. In Frankrijk daarentegen was 52 van oordeel, dat die overeen stemming wel mogelijk is. Wat hebben we nu aan dergelijke cijfers? Niets. Want de eerste de beste verandering in de toestand, hetzij in gunstige, hetzij in ongunstige zin, zal de openbare mening onmiddellijk veran deren. De ervaring leert, dat zelfs meningen van staatslieden en economische deskundi gen buitengewoon weinig waarde hebben en aan de mening van het grote publiek kan hoegenaamd geen betekenis worden toege kend. Men kan dus wel vragen of men al of niet van mening is, dat er weer oorlog zal komen en of men met de werkzaamhe den van de UNO tevreden is, maar dat alles doet niets terzake. Men heeft dit opinie-onderzoek om twee re denen ingesteld. Ten eerste omdat de kran ten zich altijd opwerpen als vertolkers van de openbare mening, zonder daartoe mach tiging te hebben en ten tweede om commer ciële redenen. Men wilde dus rechtstreeks de mening van het publiek kennen. Zo kan men een opinie-onderzoek instellen naar de vraag of het publiek liever plastic dan wel rubber regenjassen draagt en de uitkomst zou dan moeten aangeven wat de fabrieken in de toekomst moeten maken. Noch voor het ene, noch voor het andere doel is echter opinie-onderzoek gebleken van waarde te zijn. Ten aanzien van het eerste punt kan men veel eerder zeggen, dat het oordeel van het publiek samenvalt met dat van de kranten, die men leest. Men leest immers de bladen, welke naar ieders persoonlijke me ning een juist oordeel geven. Is men het met dat oordeel niet eens, dan abonneert men zich op een ander blad, waarmee men zich beter verenigen kan. Zonder omslachtig onderzoek voelt en weet de pers precies wat er in het publiek leeft. Het andere punt, de commerciële waarde, is al even waardeloos, omdat de verkoopscijfers voldoende aanto nen, welke voorkeur het publiek heeft. Hoe komt het dan, dat opinie-onderzoek zo in de belangstelling staat? Naar onze me ning komt het alleen voort uit de nieuws honger van het publiek en daarbij fungeert opinie-onderzoek als een soort moderne waarzeggerij. Waarde echter heeft deze lief hebberij practisch gesproken niet. Iedereen vindt er zijn eigen mening bij bevestigd. GEBOREN- Anneke Ramïna, dochter van F. Mol en A. Nagtegaal» woonkeet vlieg kamp, Soesterberg. Johannes Dick, zoon van A. Stam en H. Kuijk, Van Strae- lenlaan 1. Rudolph Philip, zoon van W. Buninga en M. de Kreuk, Smitsweg 15a. Gerrit Hendrikus, zoon van A- E. v. d. Heuvel en M- Brde, Krommieweg 14. Her mijntje, dochter van J. Verweij en C. van Schaijk, Nieuweweg 81. Marianne Gerardina, dochter van J. Tak en J. P. Muis, Soasterhergsestraajt 20a. Marianne Helena, d. v. A. P. Stokhof de Jong en A. M. W. Sinnige, Kerkpad Z.Z. 31, Helma Antonia, dochter van J. van de Lugt en F. Andrzejewski, Klaarwaterweg 91. Henrïcus, Johannes Albertus Wilhel mus, zoon van H. J. van Hal en W. M. Smoolenaars, Sparrenlaan 6. Robert Fer- dinand Alwin, zoon van F. H. v. d. Berg en L'. M. Jagtenberg, Hartmanlaan 12. IJmke Maria Hesselïna, dochter van J. Kamphorst en H. A. Vonk, Stadhouders laan 102. Johannes Gerrit, zoon van G. v. d Kuïj en G. R. M. Stalenhoef, Kerk pad Z.Z. 152. ONDERTROUWD. K. H. Bouwman, 28 jr., dierenarts, Weststellingwerf 'en M. E. Meinesz, 28 jr., Julianalaan 21. H. W. Vollebregtm, 43 jr., broodbakker en J. S- Pranger, 42 jr., Molenstraat 91. GEHUWD. H. W. v. d. Veen, 30 jr, bloe mist en A. Raauwendaal, 29 jr., Wijk bij Duurstede. J. van de Gaag, 55 jr.. inspec. imp. en cultures en H. E. Meerding, 45 jr., Batavia. H. Dibbets, 27 jr., vertegen woordiger en J. P. van de Grint, 22 j,r.» Pelikaanweg 6. J. Meijer, 26 jr., kantoor bediende en J. C. die Valois, 27 jr., Am sterdam. OVERLEDEN. Charlotte W. A. Paahs, 8 uren. Oranjelaan 31. Hendrik van Win- zum, 55 jr., gehuwd m. M. den Hertog, Soesterbergsestraat 29. Elisabeth M. P. Takken'berg, 65 jr., gehuwd met P. J. Vrakkïng, Beetzlaar. 10. Maria Schouten. 64 jr., ongehuwd, Heideweg 52. Willem C. Tensen, 71 jr., gehuwd met G. die Boer, Birkfstraat 39. Marinus Onverwagt, 5 jr., Hil'debrandtlaan 10. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 GOEDE VANGST. Onze politie heeft die hand wi&ten te leg gen op -een drietal inbriekiers. Twee van hen hadden zich in September van hiet vorig jaar schuldig gemaakt aan diefsital van" eien groot aantal distributiebeschei den bij G. te Soesfduinen. Deze heren hebben in totaal meer dan 100 inbraken op hun geweten. BILJARTEN. De resultaten van de gespeelde compe titiewedstrijden van de NBB, district Eemland, in de week van 3 tot en met 9 October wanen als volgt: Cadre Klasse: Centraal 1Gouden Ploeg 1 24. Vergulde Wagen 1Ons genoegen 1 60. Ie Klasse Libre: Metropolie 1—Vergulde Wagen 2 62. Leusderkwartier l-Tbflo- mien 1 80. Zonneheuvel 1Goudien Ploeg 2 44. Ons Genoegen 2Soestdijk 1 4-4. 2e Klasse Libre A: Metropolie 2Cen traal 2 26. Vergulde Wagen 3Leus derkwartier 2 4'4*. Animo 1Ons Ge noegen 3 62. Oosterpark 1ODL 1 4—4. 2e Klasse Libre B: Nieuwe Kei 2—Me tropole 3 6—2. Gouden Ploeg 3—DOS 1 26. Middelwijk 1Middelwijk 2 35. 3e Klassie Libre A: Theomlen 2Vergul de Wagien 4 44. KOT 2Ons Genoegen 4 4—4. Soestdijk 2—ODL 2 6—2. Cen traal 3Meitropole 4 80. 3e Klasse Libre B: Leusderkwartier 3— Nieuwe Kei 3 26. Ons Genoegen 5 Metropolie 5 62. Zonneheuvel 2Tav|e- nu 1 62. ODL 3Animo 2 26. 3e Klasse Libre C: Animo 3KOT] 3 3-5. ODL 4-Oosterpark 2 0-8 DOS 2—Cen traal 4 44. Leusderkwartier 4—Zonne heuvel 3 44. Het wedstrijdprogramma van de compe titie van de N.B.B., district Eemland!. is voor de week van 10 tot en miet 16 Octo ber als volgt vastgesteld: Cadre klasse: 11 Oct Vergulde Wagien 1- Centraal 1. 15 Oct. Gouden Ploeg 1— Ons Genoegen 1. Ie Klasse libre: 11 Oct. Nieuwie Kei 1— Leusderkwartier 1. 12 Oct. Theomiien 1— Metropole 1-13 Oct. Soestdijk 1Zonne heuvel 1. 13 Oct. Gouden Ploeg 2Ons Genoegen 2. 2e Klasse libre A: 12 Oct. Ons Genoegen 3Metropolie 2. 13 Oct. ODL 1Vergul de Wagen 3. 15 Oct. Leusderkwartier 2 Oosterpark 1. 15 Oct. Centraal 2Ani mo 1. 2e Klasse libre B: 11 Oct. Metropolie 3 Gouden Ploeg 3. 12 Oct. DOS 1Nieuwe Kei 2. 13 Oct. KOT 1—Middielwijk 2. 3e Klasse libre A: 12 Oct. ODL 2—KOT 2. Metropole 4Theomien 2. 13 Oct. Otis Genoegen 4Soestdijk 2- 13 Oct. Vierg. Wagen 4Centraal 3. 3e Klasse libre B: 12 Oct. Nieuwie Kei 3 3Ons Genoegen 5- 13 Oct. Tavenu 1 ODL 3. 14 Oct. Metropole 5Leusder kwartier 3. 3e Klasse libre C: 11 Oct. Zonneheuvel 3 —DOS 1 13 Oct. Middelwijk 3-ODL 4. 14 Oct. Centraal 4Leusderkwartieir 4. 15 Oct. Oosterpark 2Animo 3. Het aantal verkeersongevallen neemt nog steeds onrustbarend toe. Sluit daarom een ONGEVALLENVERZEKERING en vraagt offerte bij Van WeetJestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Agent van „De Nederlanden van 1845" voor ALLE verzekeringen. IMPULS1EF(?) ZIJN SPAARBANKBOEKJE VERVALST. Wat oen mens al niet impulsief kan delen bleiek weer telens uit de gedragingen van eien 25-jarige vertegenwoordiger J. A. v. d. P. alhier, d'e beweierdle docr een im pulsieve reactie zijn spaarbankbciekjle te hebben vervalst. Met dat al had hij zich wederrechtelijk ie|en 'bedrag van f579. ten koste van de Staaf toegeëigend. Hij* was er toie gekomen uit geldnood, om dat oen tweetal firma's, voor wielk|e hij gewerkt had, zeer traag geweest waren in het uitbetalen van de hem toekomen de provisie. De Politierechter tei Utrecht, voor wie de jongeman zich Maandagmiddag molest verantwoorden, bracht hem onder hief oog, dat hij niet moest aankomen met het smoesje het boiekj|e „impulsief" te hebben vervalst, daar verdachte hiet tweemaal achter elkaar op Zejsr geraffi neerde wijze bleteft gedaan, dus willens en wetens volgens ieien vooropgezet plan. Om hem nog leen kans té gevfen zijn leven „Wat oen saai eentonig l'evien In dit West'lijk werelddeel, Drie jaar heb ik hier vacantie, Drie jaar dat ik ma verveiel. Zou het mensdom dommer word'on? Vrede is tóch een paskwil! 't Rommelt af en Joe een b(aetje, Maar 't is mij nog veiel te stil. Ha, daar zijn de nieuwsberichten, Even luit'ren wat men zegit Hè, wat zal dat prachtig wezien, Als men weer ejens heerlijk vecht. Uit Berlijn een goed berichtje, 't Vuur is nog niet uitgeblust En de geest van haat en oorlog Is nog niet in slaap gesust. Laat ze maar wat hierrie schoepen, Wie geeft daar de eerste stoot? Nu nog maar oan kleine ruzie, Straks e.en knockpartij in 't groot. Hoop'lijk zijn van al die heren De hersens niet afgestompt. Praat maar, 'k hoop van harte dat je' Niet tot samenwerking komt!" opent Woensdagmiddag, 13 Oct., 3 uur. een Burgemeester Grothestraat No. 14 Telefoon 2209 Soestdijk te beteren, veroordeelde d'e Politierech ter verdachte overeenkomstig de eis tot twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van 3 jaar ,en onder toezichtsfielling van de reclasse ring, en opdracht tot terugbetaling van het zich wederrechtelijk toegeëigende be drag. CAFéHOUDER VEROORDEELD. De Kantonrechter voor Tribunaalzaken fa Utrecht dieed Maandag uitspraak in de zaak tegien de caféhouder G» L. alhier, verdacht van vertrouwelijke omgang met de Duitsers en het wederrechtelijk pro- fijttrekken van zijn NSB-erschap, alsme de steunverlening bij de arrestatie van een jood. Het advies luidde: internering voor d'e tijd, in voor-internering doorgebracht, zijnde 2 jaar, 10 maanden en 4 dagen, benevens ontzetting uit de beide kies rechten voor de duur van het levlen. PADVINDSTERSGILDE HEEFT LEIDSTERS NODIG. Het Nederlands Padvindsters Gilde heeft in Soest 2 vendels vopr meisjes van 11 jaar en ouder en 3 kabouterkringen voor meisjes van 8-12 jaar. Zaterdag j.1. was het feest voor onze 11- jarige kabouters, ze zouden „overvliegen" naar de padvindsters. Dit geschiedde met de aardige ceremonie in het bijzijn var* ouders en belangstelliend/en. Jammer is, dat wij steeds gebrek aan leiding hebben. Geert u een gedeelte van uw vrije tijd aan de padvinderij? Komt u ons een mid dag in de week heipen? De padvinderij heeft tot doel: bet ont wikkelen van karakter en verstand, het aankweken van vaardigheden, van hulp vaardigheid en kameraadschap. Het le ren zorgen voor de gezondheid Het pad- vindstersspel staat open voor iedereen, is internationaal en onthoudt zich van alle politieke en kerkelijke propaganda- Bedenk eens wat de jeugd van nu in de oorlogsjaren tekort is gekomen, help mee van hen gelukkige, gezonde en verant woordelijke mensenkinderen te maken. Méldt u aan, Heideweg 88. 193. Eerst toen de mannen viak achter haar stonden bemerkte ze bet gevaar. Ze greep eien stok, maar wat kon het meisje tegen drie ruwie kereis uitrichten. Na een worsteling was ze spoedig over mand. 194. Die kleine kat weiet vast wiel, waar of Kapitein Gay zich verborgen houdt," meende den djer mannen, die Margapet wegdroeg. „Het is eien vieel te fijn pop petje, al heeft ze bolerenkleren aan. en ze hoort misschien wel bij hem. We heb ben een goede vangst gedaan mannen!" 195. De kerels verdwienfen in het woud en nauwelijks waren ze weg of Hall, die beloofd had zijn vriendinnetje tegemoet te gaan, verscheen bij de boom. Hall zag onmiddellijk aan de sporen, dat er iets niet in de haak was. EEN WARME PLUSFOUR. Een kort broekje, hoe sportief ook dit staat, heeft in de regel in de winter het nadeel van de onbedekte knieën. Een flinke Hollandse jongen zal natuur lijk nooit willen toegeven, dat hij het koud heeft. Maar als er een scherpe Noordooster giert en je ziet dan de rode, soms gesprongen knieën van de jongens, dan zal iedere moeder toch haar biest doen een warme winterdracht voor de knaap te fabriceren. Een uitkomst brengt dan de plusfours. Misschien heeft u nog wel een broek van vader, waar nog i^ets goeds voor uw zoon van is te maken. Wilt u dit zelf doen, dan gaat u als volgt te werk. Nadat de verschillends delten zijn geknipt, worden eerst de zakken in elkaar gezet. De zakkleppen slaan we naar binnen; de zakken, die we van voering hebben ge knipt, worden aan de kleppen gestikt, vervolgens aan élkaar genaaid. Dan slui ten we de zijnaden, maar laten de band van onderen open voor de sluiting, die we kunnen maken of met knoop ,en knoopsgat of met een gesp. De hoeken van de zakken worden extra versterkt, docr enige malen zigzag te stikken. De sluiting: Eén belegstuk van voering en één van stof worden met de goede kant op elkaar gelegd en de buifjenron- ding gestikt; omkeren en de stof aan middenvoor naaien- Vervolgens zomen we de verkeerde kant van de voering over de middenvoornaad aan de broek. Voor de linkerkant knippen w,e t&ieie be legstukken van voering en één van stof. Eén belegstuk, van voering, naaien we links middenvoor op de stof» met de goede kant op elkaar. Omslaan en vast- rijgen. Twee belegstukken, ieen van stof en een van voering, worden met de goeds kan ten op elkaar gestikt» omgekaerd en langs de kanten voor stevigheid nog leensover- gestikt. We leggen de voieringdielen op elkaar en stikken de buitenkant in 't mo del, dat op het patroon is aangegeven. Om het rafelen tegien te gaan, worden de drie delen aan elkaar „omgeslingerd". Middenvoor en middenachter sluiten, waarna de binnenbeennaad eveneens ge sloten wordt. In heit kruis zetten we ter versteviging een lap voiering. Voering en hand worden met de goedie kant op elkaar gestikt, omgeslagen en 4 c.m. van boven op de broek genaaid- Het overblijvende stuk voering wordt ter voorkoming van rafelen gezoomd. Het laatste worden de knoopsgaten ge maakt en na het passen de knopen aan gezet. Het patroon van dit model is voor de leeftijd van 6-8, 8-10» 10-12 en 12-14 jr. ad fO.85 verkrijgbaar bij het ..Patronen- huis''» Middenweg 200. Amsterdam-Oost. Na ontvangst van een postwissel wordt het patroon per omgaande toegezonden. Op de postwissel vermelden No. 4756, alsmede de leeftijd waarvoor hiet pa troon bestemd is. De heer Blaauwbroek, inspecteur van po litie te Den Haag zal tien Espieranto-cur- sus leiden voor politiepersoneel. Reeds hebben zich zeventig deelnemers aange meld. Eein officiële uitgave van het Braziliaan se instituut voor Geographie en Statis tiek (*n boekwerk van 267 blz.), bevat in het Portugees, Engels 'en Esperanto allerlei statistische gegiev;ens over Brazilië. De beschrijvingsbrief van het in Juni te Utrecht gehouden congres van de Alg. Bond van Ambtenaren vermeldde o.a. 'n voorstel van de Afd. Zaandam» om Es peranto voortaan practisch op de inter nationale congressen toe te passen. Ook Amsterdam is thans een Zamenhof- straat rijk. Zoal® men weet is Zamenhof de auteur van Esperanto- NAAR HUIS TERUG. Aan ons bureau ligt gratis ter inzage de passagierslijst van het troepentrans portschip „Grote Beer''. Met dit schip keren uit de tropen t|erug: J. Reijerse, Hartweg 7a; W. G. Ripha- gen, Braamweg 80; M. J. Klompejihou- wer, Molenstraat 136; B. v. Kooij, Laan straat 70; H. van der Neut, Molenstraat 129 en R. G. van Elderen, KNIL, Beietz- laan 61. GEVONDEN VOORWERPEN. Herenportemonnaie inh. f2.30, rijwiiel- voetpomp, sigarenaansteker, bruinie por- temonnaiie, kinderhandschoein» tiekUede autoschotten, schapenwollen want, mo tor-insigne, grijze vulpenhouder, bruine portemonnaie inh. f030. Inlichtingen te bekomen politiebureau, v. Weedestraat LAFFE STREEK. Op de Klaarwaterweg was iemand zo vriendelijk een plank miet spijkjers te leggen voor een aldaar geparkeerde auto, met het gevolg, dat lekke banden ont stonden, toen de bestuurder miet zijn wa gen wegreed. De politie stelt een uitge breid onderzoek in. Nederland lid van de permanente generale staf voor het Westen. Vrede door verbondenheid. Alge mene Rekenkamer rekent af met 1947! Communisten verdreven uit Madioen. Politeke winst voor Mohammedaanse Parij. Vakbond bestuurders op naar Suriname. „De kogel is door de kerk!" West-Europa heeft zijn permanente generale staf bestaande uit de vijf ministers van De fensie der z.g. „Vijf landen van Brussel." Terwijl smalende commentaren door Radio Moskou de aether werden ingeslingerd, reik ten de onderscheidene Excellenties elkaar in de afgelopen week de hand om zó de belan gen hunner landen en van de vrede in het Westen te kunnen dienen. Voorzitter van deze permanente generale staf is niemand minder dan Montgomery himself. Neen het is geen vergissing, als wij onze be schouwing over het binnenlands gebeuren van de afgelopen week, met het memoreren van dit in Brussel genomen besluit begin nen. Want dit besluit accentueert dat er sinds 1939 „iets is veranderd" in Europa. Zelfs al zou het waar zijn, wat zekere dwars kijkers in eigen kamp willen beweren, dat een defensiebundeling der landen van het Westen geen enkele practische zin heeft, zelfs.de daardoor ontstane macht, geen noe menswaardig tegenwicht kan vormen ten opzichte van „de rest" der gewapende mach ten, dan toch nog is dit besluit van grote waarde. Alleen immers langs deze weg der geleide lijkheid, kan het tot een gezonde groei ko men van een boven elke twijfel staande machtvorming van betekenis: een Atlantisch blok, waaraan door de belangrijkste „archi tecten" reeds met voortvarendheid wordt ge bouwd. Moge het geheel een waardig bolwerk des Vredes blijken te zijn en de vredeswil der kleine landen, zoals die der Benelux, hierin een hechte garantie kunnen vinden. Als deze garantie even zeker zal zijn, als die welke de Algemene Rekenkamer de Neder landse belastingbetaler biedt voor een ver antwoorde besteding der staatsgelden, mo gen wij tevreden zijn. Het verslag der Reken kamer over 1947, saamgesteld in nauwe sa menwerking met de Minister van Financiën, is uitgebracht. Helaas bleek er veel aan de „strijkstok" te zijn blijven hangen. De euvel daden van een bakker die er gewoonte van maakte zijn rekeningen bij militaire bureaux twéémaal aan te bieden (en te doen hono reren!) zowel die van marine-officieren, die luxe hotels tot plaats van inkwartiering ko zen, boven de meer gebruikelijke legerste den, werden aan de kaak gesteld. De waak zaamheid der Rekenkamer wrijft de strijk stok sneller schoon van deze ongerechtighe den, dan zij er aan konden blijven plakken! De Republiek Indonesia zet de schoonmaak der communistische revolutie-haarden met wisselend, maar over de gehele lijn toch toe nemend succes voort. Bij Wonogiri is het in de achterliggende week tot omvangrijke ge- Op onze INPAKAF onze BRUNEERAF plaats voor Aangenaam werk, in ving onder goede lei voer. Aanmelding a Afdelin op DONDERDAG 14 C EN KUNST", aanvang Dr. De Jong uit Den Haag, s

Soester Courant | 1948 | | pagina 2