m m HOE LANG NOG? Plaatselijk nieuws. J. LENSSEN, MAKELAAR De pakketten voor de Soesters jongens. VOOR ONZE DAMES. W. N. NIEIIWENHIIÏS Loodgieter - Electriciën IJÏT CROMWELL'S TIJD. K7 Nieuwe Industrie. Plaatselijk nieuws. Ieder mens koestert verlangens, Door het hele lev'ejn heien; Vrome wensen en vterlangens Houden 't mensdom op de beien. Dat wij vaak reikhalzend uitzien. Snakkend naar verbettlring, Is in 't menselijke levien 'n Doodgewoon voorkomend ding. Sociaal en economisch Kwam er reeds vtlel goeds tot stand'; Lotsverbeteringen grcleien Als aan snellopende band. Op 't gebied van het toerismie Zijn gesneuveld paard en hit, Daar de mens van tegenwoordig In oen snelle auto zit. Sneller,, immer immer sneller, Is de geest van dezle tijd; Niks bijzonders als men tachtig, Honderd kilometer rijdt. 'k Vraag me af, waar thans de plaats is Voor de kalme wandelaar, k Vraag me af, waar het naar toe moet Met de fiets en pleddelaar? Langs de drukkfe weg door Soest heen Dreigt ontvettend groot gevaar; Middelwijk-, Steenhoff en Kastraat, Wordt men nog geen „pad'1 gewaar! Alle Soester burgers snakken Naar de oplossing, opdat Langs die straten, achter bomen. Komt het rijwiel-wandelpad. Moge dan dit krantenrijmpje Werkien als perfectie zalf, Opdat men de put eerst dlempe, Eer verdrinkt... 't bewuste kalf! E. VAN EEDEN. duizelen. We zullen niet verklappen wat de pak ketten alzo bevatten, want ook die jon gens in de tropen lezen de „Sciester Cou rant'' en een St. Nicolaas-pakket mciet nu eenmaal een verrassing blijven. Wel heb ik dezer dagen de penningmees ter van „Nikaproba" vaak met een be drukt gezicht zien rondlopen en zich achter de oren zien krabben, maar de andere dames en Leren toonden geen enkele bezorgdheid over die nu nagenoeg ledige kas. Zij weten wipl, dat die gemeen tenaren „Nikaproba" niet in de stéék la ten. Bovendien is het bestuur van Nikapro ba erg vindingrijk' en zal het wel wieer een weg vinden om het mooie wierk niet te doen stagnieren. Het aantal verkeersongevallen neemt nog steeds onrustbarend toe. Sluit daarom een ON GE VALLEN VE RZEKERING en vraagt offerte bij Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Agent van „De Nederlanden van 1845" voor ALLE verzekeringen. Het moiet voor „Nikaproba' een opluch ting zijn, dat de pl.m. 240 St Nicolaas- pakketéen voor de So.ester militairen in de tropen aan de posterijen konden wer den afgegeven. Woensdag ging die laatste vracht naar het postkantoor en het bestuur acht zich gelukkig, dat c:e heden vei trekkende ;,Sïbajak" -aDe pakkettien gelijktijdig naar de tropen zal vervoeren. Omstreeks 20 November zal de „Sibajak" daar arriveren en als de posterijen in In donesië nu met evenveel voortvarend heid werken als „Nikaproba" en de pos terijen hier, dan komt alles piekfijn in orde en zullen de jongens in dit pakket eien kleine viergoeding vinden voor hef gemis, dat zij het aloude Sint Nioolaas- feest niet in de huiselijke kring kunnen vieren. We hebben dezle pakketten-aangelegen heid van nabij kunnen volgen en juist daarom kunnen wij niet nalaten oinze bewondering te uiten voor biet grote ge duld en doorzettingsvermogen door die mensen van Nikaproba aan de dag ge legd om de benodigde gelederen in han den fce krijgen en voor het vele werk, dat daarna werd verricht. Wij weten nu, hoe moeilijk hiet nog is. om een flinke hoeveelheid van die arti kelen te bemachtigen, waarvan wij eer enkel exemplaar in de winkels kopten, om maar niet te spreken van de onover komelijke moeilijkheden, wanneier hef gaat om grote hoeveelheden artikelen, waarvoor bonnen moeten worden inge leverd. Dagen lang is een grote groiep personen bovendien doende geweest met het luchtdicht afplakken van bussen, het sor teren en Vcrpakkjen der goederen, het voor elk pakket schrijven van één adres kaart, twee douane-verklaringen en één uitvoeraangifte, waarop alle zich in het pakket bevindende artikelen moeten zijn vermeld enz. enz. Ben werk om van te VERKEERSZONDAARS- Tien automobilisten gingen wcier op de bon. 6 Wegens het overtreden van het inhaalverbod, 2 wegens rijden zonder rijbewijs ien twee terzake hef rijden zon der rijbewijs. VOLKSUNIVERSITEIT. De Stichting Volksuniversiteit Soest vier- volgt haar programma met een lezing door de bekende letterkundige Bernard Verhoeven uit Amsterdam. Die titel van de lezing is: ..Groten der Nederlandse Poczie'". C>e heer Verhoeven zal na 'een bespre king, declameren uit de werken* van G/e- zelle, van de Woestijnie, Henr. Roland Holst, Boutens len Leopold. Dit belooft teen zz.er goede avond te worden. Vooral ce leerlingen van middel bare scholen wordt aangeraden deze de clamatie-avond bij te wonen. Voor verdere bijzonderheden wordt vieir- wezen naar de advertentie in dit blad. CONSUMENTENCREDIET- De Districtsraad voor het Consumenten- crediet te Soest maakt blekend, dat, voor zover is na te gaan, thans een lader enen oproep beeft ontvangen tot movering van dp oude bonnen. Het uitreiken van de nieuwe bonnen zal in de loop van deze maand en zonodig in Noveimtér ge schieden. Ook hiervoor zal tien ieder een oproep ontvangen. Zij, die dus nog in hiet -bezit mochtein zijn van oude bonnen, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk te wen dien tot de Dïstrictsraad, Steenhoffsifraat 5, Soest. Na 30 October a.s. kunnen geien geen oude bonricin ir.ieer wordien ingele verd. BALDADIGE KNAPEN. Een bewoner van het Nieu werhciekpilein constateerde dat tw.ie jongens jeen ruit van het nieuwe wachthuisje aldaar stuk gooiden. Hij wist cie twee I5-jarige kna-** pen aan de inmiddels gewaarschuwde po litie over te leveren, miet hef gevolg, dat de ouders de schaderekening zullen moe ten voldoen. BILJARTEN. De uitslagen van de in de wieiek van 17 tof en met 23 October gespeelde compe titiewedstrijden voor de N.B.B., afd E(em- land, zijn als volgt: Cadre Klasse: Ons GenoegenCentraal 4-2. Verg. WagenGouden Ploeg 4-2. Ie Klasse libre: Verg. Wagen 2Theo- mien 1 4-4. Leusderkw. 1Zonneh. 1 6-2. Ons Gen. 2Metropole 1 6-2. Nieuwe Kei 1Gouden PI. 2 4-4. 2e Klasse libre A: ODL 1Leusd;erkw. 2 4-4- Oosterp. 1Verg. Wagen 3 3-3. Cen traal 2Ons Gen. 2 6-2. Metropole 2— Animo 1 44. 2e Klasse libre B: DOS 1Metropol^ 3 6-2. Gouden PI. 3Nieuwe Kei 2 6-2. Middelwijk 1—KOT 1 8-0. 3e Klasse libre A: ODL 2Ons Gen. 4 8-0. KOT 2—Soestdijk 2 3—5. Verg. Wa gen 4Metropole 4 2-6. Theomien 2— Centraal 3 2-6. 3e Klasse libre B: Animo 2—Tavenu 1 6-2. Zonneheuvel 2ODL 3 6-2. Nieuwe Kei 3Metropole 5 2-6. Leusderkw. 3 Ons Genoegen 5 2-6. 3e Klasse libre C: Centraal 4Zonnieih. 3 7-1. DOS 2Leusderkw. 4 4-4. Oosterp. 2—KOT 3 6-2. Animo 3—Middelw. 3 6-2. WEER EENS DE AFSLUITBOMEN. Een ono pletten de autobestuurder bots te miet zijn auto fegen leen cfer omlaag gaande afsluitbomen van de spoorweg overgang nabij' station Soestdijk, waar door zowel auto als afsluitboom bescha digd werden. UITZENDING VAN HET ZWAKKE KIND. Vrijdagavond vei zamelde zich in de raadszaal van het gemeentehuis eien aan tal genodigden, bestaande uit lieden van diverse kerkelijke groeperingen, buurt verenigingen, stan dsorgan i saties én on derwijzend personeel van de bijzondere en openb. scholen, ter bespreking van de mogelijkheid om in deze gemeente fe ko men tot een organisatie ten doel hebben de d:e uitzending van hef zwakkie kind naar vacantiekoloni.es en herstellingsoor den. De vergadering stond o.l.v. burgemeester S. P. Baron Bentinck, d e er over ver heugd was, dat zovelen gehoor haddien gegeven aan de uitnodiging. De heer Klein van liet Centraal Genoot schap uit Amersfoort hield een op die practijk afgestemde inleiding over de kin- deru'itzejnding. Hij wees ler op, dat in den lande het Centraal Genootschap is uitgegroeid fot pl.m. 500 afdelingen en elf koloniehuizen. Het hoofddoel van de verpleging in de koloniehuïzen is eien blij vende verbetering in de algemene ge zondheidstoestand (e verkrijgen. De re sultaten bleken duidelijk aanwijsbare) voordelen te vertonen. Het Centraal Genootschap vraagt niet naar religie; het is principieel kleurloos, maar eerbiedigt ieders overtuiging, bet geen ook in de verpleging tot uiting komt. Na deze interessante voordracht werden door verscheidene aanwezigen vragen ge steld, waaruit o.a. bleek', dat de oprich ting van een plaatselijke afdeling niet zonder meer met medewerking van le den van uiteenlopende overtuiging tof stand kon komen. De voorzitter wees er in zijn dankwoord op hoe belangrijk hef zou zijn, als door onderlinge samenwerking een commissie voor kinderuifzeuding kon worden ge vormd. Het gehoorde op deze avond zou nog moeten bezinken om tof een organisatie vorm te komen. Hij sprak de wens uit, dat ten behoeve van het zwakke kind ook in dezle gemeénte beits bereikt zou kun nen worden. ONDERSCHEIDING. Maarten Jöhannies Oort, zoon van M. J. Oort, Bartolbttilaan 47, die fn die Meida gen van 1940 sneuvelde, is door dje Mi- nister van Oerlog posthuum onderschei den met het oorIogs-hernrieringshiruis met de gesp, voor bijzondere krijgsver richtingen. JAARVERGADERING' VOLKSONDERWIJS. In „De Gouden Ploeg*' voncf Vrijdag avond j.1. de jaarvergadering plaats van „Volksonderwijs'', afdeling Soest. Na de goedkeuring van de notulen der vorige vergadering word leen ingekomen schrijven van de loferijcommissiie van „Volksonderwijs"' besproken, waarin de loterij voor het fonds tof steun aan volksonderwijs bijzonder wordt aanbevo len. De jaarverslagen van de secretaris ien de penningmeester vierden om lerancerd goedgekeurd.. Het financk'ie verslag gaf een batig saldo aan. Bij de bestuursverkiezing wte'rden die pe riodiek aftredende leden v- d. Schoor 'en Van DaJfsen herkozen, terwijl in die va cature, wegens het vlertrek van de heer Wassmk», werd voorz.'en door de bencé- ming van de heer C. de Vrtes. Als af gevaardigden naar de Algemene vergade ring te Utrecht op 27 en 28 November a~s. werden benoemd dje henen Slagter en Thijssen. Bekend gemaakt werd nog, dat in die loop van de maand November tien f.elestavond zal worden georganiseerd, waarvan die eventuele bat|ein zullen worden bestemd voor de bestaande kleuterscholen. Die jaarlijkse propaganda-feestavond volgt dan in het voorjaar van 1949. DAMES-SWAGGER. Wij geven hier tien model van een da- mes-swagger, welke zowjel van dunne als1 van dikke stof kan worden vervaardigd. Verwacht u dus leen groot aantal koude dagen, dan maakt u 'deze vlotte jas van dikke stof. Bij de vervaardiging van de swagger let ten wie even op d|e volgendie punten. Bij het voorpand wordt allereerst die plooi ingevouwen. De zakklep, d ie van vcerii^ wordt voorzien, stikken wij aan. Het be legstuk aan de buitenkant, wordt omge zoomd en omgevouwen. De binnennaad van boven- tin onder mouw worden apn elkaar gestikt, waar bij de bovennaad op ellebooghoogte iets wordt ingewerkt. De manchet voorzien wij eveneens van leen vcierïng. De kraag knippien wij van dubbele stof of, wanneier de stof htiej dik is. van voering ien stof. Om eien goede coupie te herkrijgen, is het gewienst,, de naden vóór de mantel in el kaar wordt gezet, onder eten vochtige doek fe persen. Dames, cfiie zich aan deze aanwijzingen houden,, zullen met de vervaardiging van deze swagger gtien moeite hebben. Patronen van dit model zijn voor de le zeressen van ons blad verkrijgbaar bij „Het Patronenhuis",. Middenweg 200, Am sterdam-O. Zij zijn beschikbaar in de maten 40 tot jen met 48. Toezending ge schiedt omgaand na ontvangst van post wissel sk fl.05. Op hef strookje fe vjer- meldien. de gewenste maat, alsmede no. 4765- Van Weedestr. 23 Tel. 2577 MAKT PGS. Voor het Chr_ Comité voer Ontwikkeling en Ontspanning spreekt Mary Pos over haar reis; en verblijf in Zuid-Am erika, in de zaal van Eemland, op Maandag 1 No vember a.s. 70 Lichtbeelden naar eigen opnamen zullen het gesprokene illustre ren.. Ook zal gesproken worden ovier haar bezoeken aan de Néderlandsé ko lonies len mogelijkheid van jemigratiie naar Zuid-Ajnerïka zal worden gesproken. GEVONDEN VOORWERPEN. Twee zilverhonnen van f2.50, witfle keeshond, bruine teddytteer, blauwe da meshoed,, etui met 2 vulpotloden, wollen handschoen,, glacé dameshandschoen, gr. wollen want, rood kinderwantje, zwar te beurs» pakje shag, bruine ceintuur, wollen handschoen, rood kinderschoen tje» wieldop van auto„ bruine portemon- naie inh» 40 cent, bl. gr. ceintuur, bro che» paar bl. kinderwantjes. Inlichtingen politiebureau van Weedlesfraat. 202. Zich schrap zettend in de stijgbeu gels, brak hij een dikke tak van een boom. Toen gaf hij een woeste schreeuw en met een kort hoornsignaal stormde hij op de rovers in. 203. Deze waren even laf als gemeen. Ze wachtten niet af, hoevleel vijanden er waren, maar op hiet eerste teken van on raad vluchtten zij zonder om te zien, in de struiken weg. Hall zette ze even na en keerde tcien terug. 204. Zijn eerste werk was om de edielman te bevrijden. De grijsaard was z^eeir ont steld, maar dankbaar jegens Hall. ,,Ik hoop, dat ik je dit nog eens kan terugbe talen, jonge man," mompelde hij. HENRI J. KAISER, DE 3IAN, DIE EEN SCHIP KON BOUWEN IN ZEVEN DAGEN, begint thans een autofabriek te Rotterdam. Zo juist heeft de oprichting plaatsge vonden van de KaiserFrazerfabriek te Rotterdam, die met een aanvangs- kapitaal van 5 millioen gulden zal werken. Wij geven hier een korte schets van de merkwaardige levens loop van de stuwende kracht in deze onderneming. De man, die eens zou helpen de duikbootoor log te overwinnen door sneller schepen -te bouwen dan de Duitsers ze tot zinken kon den brengen, is na de oorlog begonnen met de productie van auto's. Henri J. Kaiser werd in 1882 geboren in een klein plaatsje in de omgeving van New York. Hij was de zoon van een schoenlapper en moest al da delijk na de lagere school meehelpen de kost te verdienen. Een fotograaf nam hem in de leer, maar dit bedrijf kon de jonge, actieve Kaiser niet boeien. Toch bleef hij er ver scheidene jaren en hij is dus niet begonnen als krantenverkoper, schoenpoetser of bor denwasser, de beroepen, die volgens de le gende de kweekplaats vormen voor million- nairs. Hij bleef in de fotografie tot zijn 24ste, maar had er. toen schoon genoeg van en bok naar het Westen op avontuur. Het toeval wilde, dat het eerste baantje, dat hij noodgedwongen moest aanvaarden, tegelijk zijn levensloop bepaalde. Op een dag, dat hij hongerig stond te kijken bij eeri groep ar beiders, die bezig waren een asfaltweg te leggen, klampte een voorman hem aan: „Als je werken wil, stap er maar in!" En vijf minuten later stond Henri grint te lossen in een betonmolen. In minder dan geen tijd kende hij niet alleen het hele bedrijf, maar had hij ook allerlei methoden uitgedacht om het werk vlotter en beter te laten verlopen. Hij wist tenslotte wat geld te lenen, kocht daarmee het meest noodzakelijke materiaal tweede-hands en begon daarmee aannemings- werken voor eigen rekening. Zijn gehele systeem en zijn gehele succes berustte een voudig daarop, dat hij iedere overbodige ar beid vermeed. Al heel spoedig wist hij een kilometer weg te leggen in de helft van de tijd, die iedere andere aannemer er voor nodig had; hij was het, die de eerste krui wagens met luchtbanden en kogellagers in voerde en die het eerst zijn betonmolens op rupsbanden zette. Voor zijn veertigste was hij de grootste wegenbouwer in het Westen van Amerika. Het gehele moderne wegennet, dat bij het populair worden van de auto omstreeks 1921 in Californië werd aange legd, was zijn werk. Op het ogenblik, dat men hier in Nederland nog beton stond te mengen met schoppen en gieters, had hij reeds alles gemechaniseerd en gemotori seerd. En steeds sneller ging het. In 1926 trok hij o.a. naar'Cuba en voorzag dat berg achtige eiland in vijf jaar tijd van 500 K.M. autowegen, waarin niet minder dan 200 brug gen. Steeds sneller. Van de wegen stapte hij over op stuwdam men. Hij begon met de Boulderdam, waar hij vier jaar over bouwde; doch dat was twee jaar eerder dan zijn contract hem voor schreef! Onmiddellijk daarop kreeg hij op dracht voor het bouwen van een dam dooi de Grand Canyon, die hij in 26 maanden opleverde. Voor dergelijke werken had hij enorme massa's grint en cement nodig, waarvan de levering door andere zaken hem te langzaam en te duur was. Hij begon dus in Californië een grinthoeve, waarvan hij de productie wist op te voeren tot 10.000 per dag, terwijl er niet meer. dan negen ar beiders bij betrokken waren. Toen hij de ce- mentindustrie ging aanpakken, kostte dit materiaal hem nog 1,65 per vat, maar toen zijn bedrijf vier maanden draaide, kon hij cement leveren voor 1.19 dollar. De laadtijd van een schip cement wist hij tot een zesde te verminderen door het cement los in de ruimen te storten en het er later eenvoudig weer uit te zuigen. Voor het transport van grint van groeve naar de bouwput, bouwde hij ergens een transportband van 16 km. lang, waarmee hij alle auto-transporf en een paar duizend man personeel uitspaarde. In de scheepsbouw. Toen Amerika in 1941 vlak voor de ooi log stond, begon hij met de scheepsbouwer Todd samen zijn organisatie-talenten op een nieuw terrein te beproeven. In 85 dagen werden zéven nieuwe hellingen gebouwd. En hij voerde een geheel nieuw systeem van con structie in. Inplaats van schip voor schip af te werken, waarbij op iedere helling 800 tot 900 arbeiders werkzaam waren, liet hij grote onderdelen van de schepen in serie vervaardigen aan de lopende band en op de helling aan elkaar lassen. Ieder schip be stond uit 9300 gestandaardiseerde onder delen. Zijn eerste schip kostte nog 197 bouw dagen, maar dat zou spoedig veranderen. Begin 1942 ging hij een contract aan met de regering, waarbij hij zich verplichtte vóór 31 December 1943 te leveren 679 vrachtsche pen (Liberty-ships), 56 tankschepen en 30 transportschepen; samen 8 millioen ton .of ruim driemaal de omvang van de vooroor logse Amerikaanse handelsvloot. Zes nieuwe werven werden uit de grond gestampt, waar op ieder uur van de dag 250.000 arbeiders aan het werk waren. In Juni 1942 kostte het bouwen van een schip nog 72 dagen, in Augustus 46 dagen, in September 14 dagen en in November nog maar 7 dagen. Daarvan waren nodig 4 dagen voor het bouwen van de onderdelen, 15% uur voor de montage en 2% dag voor de afwerking. En deze schepen waren niet slecht, want vele ervan varen nu toe te behoeve van de wederopbouw van Europa. Intussen bouwde hij op een andere werf nog 12 vliegdekschepen en legde hij een marine-basis van 80 millioen dollar aan. Zoals hij vroeger zijn eigen grintgroeven en cement-fabriek geëxploiteerd had, zo bouw de hij nu eigen fabrieken voor de vervaardi ging van staal en lichte metalen. In 1942 begon hij ook met vliegtuigbouw, doch daar mee schijnt hij geen succes te hebben gehad. In 1946 wierp hij zich op de automobielin dustrie, in samenwerking met Frazer en hierin schijnt hij weer iets bijzonders te zul len bereiken. Thans heeft deze tak van zijn ondernemingen ook vaste voet gezocht op het vasteland van Europa en voor vestiging Rotterdam uitgekozen. Wij zijn benieuwd of de constructie van de fabriek en het tempo van aflevering ook zulke fantastische resul taten te zien zullen geven als de vroegere ondernemingen van deze merkwaardigste figuur uit de Amerikaanse industrie na Hen ri Ford. BENOEMING- Onze plaatsgenoot, de ht|er J. A. Pij pers, leraar in de Franse taal én letteren aan de H.B.S. te Utrecht werd miet in gang van 1 November tevens fctenoemd tot leraar aan het avondlyceum aldaar. BERT BRUGMAN VOOR SOEST-VOORUIT. Nadat Bert Brugman-s Marionettenthea ter Zaterdagmiddag voor de jeugd een geslaagde vertoning had gegjeven van die avonturen van „Buffalo Bill", had Zater dagavond, meer speciaal voor ledlen van Sosst-Vooruit en ,Het Nut" tien verto ning plaats van »,Dr. Faust". Op uitnemende wijze wterd in vijf tafe relen een uithleelding gegevén van die in houd van dit stuk, waarin Faust voor alle door hem gewenste genietingen van het leven, zijn ziel vlerkoopf aan Mephi- stophetes. Uitspraak, voordracht en de natuurlijke bewegingen dezier poppen maakten deze als tot levende weziens. De k'Iieding der poppen ;en de fantastische Belichting maakte hiet gehciel bovendien tot een avond van groot genieten. Jammer, dat de zaal slechts voor -die hielft was bezet. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde te Amsterdam aan de mode-academie Die Leieuw van Rees onze plaatsgenoot Mej. Cilia Brouwer voor het diploma leraires-ooupeusie. INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI. Op het Internationale Schaakit.ournooi van de Soester Schaakclub behaaicjen de navolgende Soesternarien ond)ettistaanid\e prijzen le Prijs G- J. Roosen, 41/* punten uit 5 wedstrijden. Ie Prijs J. J. W. Blom 4 punten uit 5 wedstrijden. 3e Prijs A. Poot, 3 puritein uit 5 wiedsifrijden. 2e Prijs J. C. Thomasze, 21/? punten uit 3 wed strijden. 2e Prijs J. Hoek, 2 punten uit 3 wedstrijden. BENOEMING. Naar wij vernemen is onze plaatsgenoot de heer Bührmann, bek.end als oud-ath- leet, door het bestuur van de KNVB be noemd als scheidsrechter. SOESTERBERG. UITREIKING E.H.B.O.-DlPLOMA'S- In hotel Het Zwaantje had de uiti(éi" king plaats van de EHBO-diploma's aan de cursisten der afdeling Sciesterfcjeirg, die dezer dagen voor het diploma slaagdien. In zijn toespraak wiees de voorzitter, Dr- Splinter, er op, dat de gediplom(ectrd|en> trouw de oefeningen moeten blijvien vol gen. Vervolgens werdlen diploma's met insigne ien een v|erbanddoosje van die ver eniging uitgereik t aan Mevr. v. d. Weide- Bakker, Mej. A. Pas, Mej. Busschers, Mje- vrouw E. J. Bruin, Mej. P. C. Jongsten en de heer J. v. d. Welde. Onder aanbieding van een boekwerk aan Dr. Splinter en aan de vcrbandlieraar, de heer Drost, gaf de tweede voorzitten, de heer Haars, namens de cursisten uiting aan de gevoelens van dankbaarheid voor de prettige eti leerzamie wjjze, waarop de cursussen werden geleid. AFSCHEID VAN ZUSTER REIJNDERS- Na twee en twintig en leen half jaar in dienst te zijn geweest der Vereniging Huis ter Heide en Omsjtrieken, waartoe ook Soesterberg behoort, is Zusteir Reijn- ders óp 1 October j.1. met pensionen ge gaan. Met volle toewijding en inzet van al haar krachten beeft zij tien goed die'el van haar leven gewijd aan het liefdevol le wierk der wijkverpjeding- Zij had roe ping voor haar taak, waarvoor zij door aanleg en opleiding in alle opzichte11 de geschiktheid had- In 1921 behaalde zij, op 21-jarige leeftijd het diploma zïtekenvier- pleging van het Witte Kruis, in 1924 dat voor kraamverplieging, in 1925 voor Wijk verpleging en in 1926 dat voor enquietri- ce van die Ned- Céntr, Vier. tot bestrijding der Tuberculose. Toen d|e Ver. Wijkver pleging in 1936 ook de tbje.-bestrijding ter hand ging nemen, vond Zuster R. in dat werk een uitbreiding van haar taak. 1 November 1944 moest Zuster Reijndersl om gezondbeidsredenlen haar taak als wijkverpleegster nleerl/eggenzij bleef evenwel nog werkzaam als wijkkraamvier- pleegster. Gedunende die moeilijke jaren van 'de oorlog» bij schier onoverkomelij ke omstandigheden, blééf die zuster op haar post en steeds heieff zij dan ook al-

Soester Courant | 1948 | | pagina 2