Het leven is geen rekensommetje, I W. N. NIEUWÉNHUIS J. LENSSEN, MAKELAAR De verbroken verloving. Plaatselijk nieuws. VOOR ONZE DAMES. Loodgieter Electriciën UIT CROMWELL'S TIJD. 1 '-1 Biedt Frankrijk toekomst. Plaatselijk nieuws. Van alles wat we op de lagere school leren, is rekenen misschien het voornaamste, want rekenen doen we allemaal, iedere dag en... op ontelbare verschillende wijzen. De huis vrouw rekent met haar bonnen, haar punten, haar huishoudgeld, met de stemming van haar man, met de karakter-eigenschappen van haar kinderen, enz. En de uitkomst van de rekening moet zijn een sluitend, bevre digend geheel. Haar man rekent in zijn werk; het aantal uren, dat hij bezig is, het aantal stuks, dat hij aflevert, het aantal guldens, dat hij ver dient. Hij rekent ook met zijn zakgeld, met zijn tabaksrantsoen en van zijn kant met de stemming van zijn chef en van zijn vrouw. En weer moet de uitkomst zijn: een slui tend, bevredigend geheel. Dat moet het zijn, maar juist omdat het in millioenen gevallen niet klopt, hebben we zorgen. We tooben met onze onvoldoende bekwaamheid om in al die opzichten te pres teren wat we nodig hebben. Zo zien we in deze jaren het tegoed op de spaarbankboek jes dalen, de linnenkast nog maar steeds" leger worden, terwijl in de behoefte van de kleerkast nog maar uiterst matig wordi voorzien. Met een zekere aarzeling halen we de aanslagbiljetten van de belastingen en de rekeningen van de leveranciers uit de brie' venbus en vragen ons af hoe we de touw tjes aan elkaar zullen knopen. Naarmate het tekort aan geld groter wordt, worden andere posten in de berekening even eens van meer invloed, want als het geld de deur uitgaat, vliegt de liefde het raam uit en dan is Leiden in last. De stemming van huisgenoten, van werkgever of van per soneel wordt dan dikwijls een belangrijke in vloed ten ongunste. Zo zijn we steeds,aan het rekenen, cijferen en piekeren en tochis het leven géén rekensommetje! Want er treden telkens weer in letterlijke zin onberekenbare facto ren op, die in het leven eerder een beslis sende invloed hebben d/<- juist al die posten, die wel te calculeren n. Zulke factoren zijn voor het grootste aeel van geestelijke aard. Zij zijn bijv. vertrouwen in zichzelf en in de toekomst, het vermogen om lasten te dragen en offers te brengen, het vermogen ook om kansen te zien en te grijpen en dan, vóór alle dingen, eerbied voor de schepping en verantwoordelijkheidsgevoel voor onze plaats in die schepping. Dat alles laat zich niet in cijfers uitdrukken en niet berekenen. Vandaar dan ook, dat de ontwikkeling van de wereld zo verrassend en dikwijls zo ver warrend is. Immers, al die omstandigheden zijn ook verstrengeld met het economisch leven. Want ons bestaan wordt materieel beheerst door economische toestanden, die wij nooit kunnen splitsen van morele en ethische waarden. Wij laten in deze rubriek het religieuze leven buiten beschouwing, maar ook andere geestelijke invloeden zijn zo innig verknoopt met het stoffelijke, dat het één niet van het andere te splitsen is. Dit is het, dat het zo moeilijk maakt de economische ontwikkeling te binden aan plannen en berekeningen. Men zal bijv. uitrekenen hoeveel textiel wij moe ten exporteren om voldoende deviezen te krijgen. Dat betekent, dat men uitrekent welke de kleinste hoeveelheid textiel is, die wij zelf nodig hebben. De regering staat ons dus niet meer dan het uiterste minimam toe en dat schept onvermijdelijk een stem ming van onbehagen. Nu is de vraag wat belangrijker is, de extra deviezen, die de export oplevert of het gevoel van onvoldaan heid van het Nederlandse volk. Juist door dit gevoel van blijvende armoede wordt im mers de productie weer geremd. Succes kweekt succes. Wie hard werkt en daar de resultaten van ziet, wil dan nog harder wer ken. Doch wie hard werkt en dan nog haast niets kopen kan en bovendien een te groot gedeelte van zijn inkomen aan .belasting moet afstaan, kan moeilijk in de goede stem ming blijven. Populair gezegd: de aardigheid is er af. Hier komen we op een punt, waar een psychologisch effect een streep haalt door de economische rekening en dat is, waar we steeds voor moeten oppassen. Strikt economische rekensommetjes kloppen daardoor nooit met de feiten, want het leven is geen rekensommetje en daardoor is het opstellen van economische plannen oneindig veel moeilijker dan bijv. het opstellen van een weerbericht. Als deze dan al zo onzeker zij als wij allen uit ervaring weten, hoe moei lijk moet het dan niet zijn het economisch leven op grond van becijferingen te leiden. Het aantal verkeersongevallen neemt nog steeds onrustbarend toe. Sluit daarom een ONGEVALLENVERZEKERING en vraagt offerte bij Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Agent van „De Nederlanden van 1845" voor ALLE verzekeringen. De liefde leidt tot schoonste fusie maar wordt, door ruzie, vaak illusie. Twee zie len, die ééns, onomwonden hun neiging tot elkaar verkondden die kunnen, in dat diepst-gevoelen, tot onverschilligheid bekoe len. Wanneer dan ik, Alexandrine mijn liefde zie als een ruïne als puinhoop en als droeve brokken van wat ik ééns heb op getrokken wanneer ik, die 't Geluk ge smaakt heb toch dat geluk Weer stuk ge maakt heb dan is hiervoor slechts één motief: mijn Trots als Vrouw is mij te lief! Wanneer ik nochtans nóóit een ander een ander wil, dan Alexander dan komt dat, door mijn goedgezindheid. Wie Alexander ééns bemind heit kan nooit een ander meer beminnen. Hij blijft beheersen ziel en zinnen! Maar zijn er niet ten slotte zaken die Waardigheid der Vrouwen raken? En zijn er dan geen ogenblikken waarop men niet terug mag schrikken voor energieke kloe ke daden en alle slapheid dient ontraden? Welk meisje bukt voor mannen-grillen en doet, wat de tyrannen willen? Een meisje, dat zich respecteert wenst niet een Heer, die haar beheert alsof zij kind was en onmondig zij haat zo'n curatele grondig! Al zal zij nóg zo fel beminnen de Waar digheid moet overwinnen zij mag niet voor zijn nukken bukken en moet gevoe lens onderdrukken Geen smachtend-in-de- ogen-kijken en daarbij zwakheid laten blijken! Geen meelij met de sterke sekse maak die gevoelens inen weck ze! Ik ben juridisch-candidate studeer in Lei den, doch met mate ik weet, wat Asser heeft gezegd van Middeleeuws Gewoonte recht en soms beweren sluwe vleiers: „ze weet haast nét zoveel als Meyers!" Dat men voor overdrijving wake! Het doet hier trouwens niets ter zake. Dit logboek praat niet van juristen maar van de auto mobilisten die plotseling zijn opgedoken toen 'k mijn verloving had verbroken. Een loodgieter werkt met een brander ik werkte steeds met Alexander wij deden samen, als bekwamen en vlót het candi- daats-examen. En als een soort vrijheids beroving ontstond, aldus, onze verloving. Vanzelf ging ik met hem dus rijden de dagelijkse tocht naar Leiden Als een Gazelle, een Lybelle zo ging zijn two- seater, die snelle! langs Oude Deijl en Haagse Schouw en trouw was hij voor mij in touw. Hij zat secuur aan 't stuur, en schrander hij was mijn eigen Alexan der die niets riskeerde kalm chauffeer de waarbij het feit mij épateerde dat hij geen kunststukjes probeerde nooit roekeloos was of coupeerde! Helaas, hoezeer 't mij ook bekoorde wij kregen woorden, hoge woorden hij tracht te mij de les te lezen zei, dat 'k op h e m was aangewezen! En dat als h ij mij niet vervoerde ik nimmer zo plezierig toerde! Dat ik, als hij mij niet zou rijden de overvolle trein naar Leiden weer elke dag opnieuw kon nemen. Zo kwamen ruzies en problemen. En 't einde hiervan? Ik liep kwaad weg sprong midden op de Leidse Straatweg ik sprak: jij dwaas, jij puur-geschifte! 'k Heb jou niet nodig, ik ga liften! Hij wou me nog een boel vertellen dat ik 't niet zónder hem kon stellen en dat het mij niet méé zou vallen maar ja, die frases zeggen allen! Ik zou hem weieens even tonen dat er in Holland mensen wo nen die steeds galant zijn en humaan en nooit een meisje laten staan. Dat was des ochtends, kwart voor tienen Daar stond ik, ik, Alexandrine! KLAPROOSDAG. Op 13 November a.s. organiseert hef] Ne derlands Oorlogsgravencomité wederom de bekende klapro-osdag. De opbrengst van de dan te houden Klaproosdag komt ten goede aan hiet veie! omvattende werk, dat gedaan wordt voor de in Nederland begraven giealliieierdie, strijders, die in 1945 ons de bevrijding brachten. Naast de steun en gastvrijheid, verleiend aan duizenden bezoekers, diie individueel de graven komen bezoeken, financiiert het comité ook de jaarlijkse Airborne Pil- grïmage naar Oosterbeiek en Arnhehr, waarbij gedurende vier of vijf dagen gast vrijheid wordt verkend aan circa 500 oud-strijders en nabestaanden. Zij. die dit werk willen steunen worden verzocht zich als collectant(e) op te ge ven bij Mevr. H. v. d. Swan-de Kiewit, Vosseveldlaan 21c of bureau Sociale Za ken, Steen hof f straat 5. VLEESRANTSOEN VERHOOGD. De ruime aanvoer van slachtvee maakt het mogelijk met ingang van 8 November a.s. het vleesranfsoen voorshands vast te stellen op 250 gram per week voor de houders van A-. B- en C-kaarten en op 125 gram per week voor de houders van D- en E-kaarten. POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING. Op de door de Postduiververeniging „De Zwaluw'gehouden vergadering werd be sloten dit jaar de clubtentoonstelling te houden op 4 en 5 December in hotel De Gouden Ploeg- Keurmeester zal zijn de heer J. F. Heerschop uit Haarlem. Naar het zich laat aanzien, zal deze ten toonstelling zeer zeker slagen, daar door de leden ter vergadering een vnertigtal prijzen beschikbaar werden gesteld. Ook de Soester winkeliers verbeenden ^pon- taan hun medewerking. Niet minder dan een dertigtal luxe prijzen stelden zij -dis ponibel, waaronder heerlijke taarten, emmers, pannen enz. In de tentoonstel lingscommissie werden benoemd de he ren A. van Asch, voorzitter; J. Gaasbeek, penningmeester; H. Overbtiek, secretaris; C. van Soest en J. Kamerbeek commissa ris. Inschrijfformulieren zijn vanaf 15 No vember verkrijgbaar (en in te leveren) voor of op 27 November bij de commis sieleden. De toegang tot de tentoon stelling is vrij. In verband met de sterke toename van het ledental werd door hef bestuur voorgesteld het besfaande clublo kaal te vergreten. Ook hiervoor werd eien commissie benoemd, die het plan verder zal uitwerken. Tot slot werd nog besloten om ook dit jaar weer -een feestavond te houden ,etn wel op Zaterdag 18 December a.s. in de Gouden Ploeg. In de feestcommissie werden benoemd de* heren A. van Asch, voorzittir; J. Gaasbeek, penningmeester; J. G. Kamerbeek, algemeen beider. KAMPOENSCHAPPEN VAN „DE ZWALUW". De kampioenschappen van de vereniging van Postduïvenliefhe'bbers „De Zwaluw' over het seizoen 1948, werden als volgt behaald: Kampioen over alle vluchten: 1. C. van Soest 2. Sj. Rijksen. 3. H, Gorissen, Vitesse vlucht:n m-et oude duiven tof 385 K.M. Hokkampioen: 1. Sj. Rijksen, 2. C. van Soest. 3. H. Gorissen, Duifkam- oen: 1. H. Gorissen, 2. H. Kriek, 3. J, Kamerbeek. Midden fond vluchten van 385 tot 520 K.M- Hokkampioen: 1. Sj. Rijksen, 2. H. Gorissen, 3. C. van Soest. Duifkam- pio-en: 1. J. Gaasbeek, 2. H. Onwezen, 3- C. van Soest. Fond vluchten van 520 tot 1000 K.M. Hokkampioen: 1- Sj. Rijksen. 2. C. van Soest, 3. J. Kruzeman. Duifkampioen: 1. en 2. J. Kruzeman, 3. C. v. Soest, Jonge duiven, vluchten van 90 tof 285 K.M. Hokkampioen: 1. J. Kamerbeek. 2. R. J. Staléïihoef, 3. J. van de Brink, Duifkampioen: 1. H. Onwezen, 2. D.. Rad- stok, 3. G. Haks. Navluchten met oude -en jonge duiven van 90 tct 225 k.m. Hokkampioen: 1. C. van Soest 2. A. Waaïjenberg, 3. J. van EEN GOED ZITTEND SLOBPAK. Lekker warm én doelmatig. Dat is de eis voor de winterkleding van onze kin deren. Deze twee (eigenschappen bezit 't aardige slobpad, dat wij hier afbeelden. Het enigszins klokkende manteltje staat echt pittig- De knoopsluiting is op een bijzondere wijze aangebracht. Het voor pasje is er n.1. apart opgestikt en is aan een kant opengelaten voor de sluiting. Het voorpand van het rokje bestaat uit vier delen. Twee baantjes middienvoor -en aan weerskanten een zij'baantje. Het achterpand knipt men aan één stuk, zonder naad in het midden, dus tegen de stofvouw leggen bij het knippen. De mouw heeft een onder- ien eg.n bo- venmouw. Bij het dichfstikken van de binnennaad moet de bovenmouw iets worden ingewerkt. De capuchon kan met een aardig stof je een ruitje of een lapjie in af stekende kleur worden afgewerkt. De muts zit aan het mantel tje vast. Voor de stevigte kan men ©en bies maken met twee knoopsgaten en op de capuchon twee. knopen zetten. De bies houdt dan onder de kin de capuchon bij elkaar. Aan mouw en rokje maken we een btiede zoom. Dat zal niet overbodig blijken: de kleintjes groeien zo hard. Het patroon van dit model is voor de leeftijden van 2-4 en 4.6 jaar verkrijg baar bij Het Patronenhuis. Middenweg 200. Amsferdam-O. Omgaande toezending volgt na ontvangst van postwissel ad. f 1.10, waarop vermeld staat: No. 4772 alsmede de leeftijd van het kind waar voor het patroon wordt aangevraagd. Van Weedestr. 23 - Tel. 2577 de Brak-el. Duifkampioen: 1. C. van Soest 2. C. van Soest 3. G. H. van den Broek, Aangewezen kampioen irjef Iduif: C. Soest. Aangewezen kampioen met 2 duiven: C. van "Soest KLEIN MENINGSVERSCHIL. Een onaangenaamheid tussen Mevr. H. en mijnheer K., welke twee families op hef Kerkpad samen een huis bewonen, liep zo hoog, dat eerstgenoemde mi/nh- K. met een hamer op het hoofd sloeg, waar door een zodanige wond ontstond, dat K. zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. iliCT 208. Hall besloot te handelen. Hij sloop voorzichtig naderbij. Niemand liet zich zletn. Alles bleef stil. Het huis scheien verlaten. Gt en bewoner scheen aanwezig. 209. De deur was gesloten. Hall was een goede klimmer, -en toen hij boven een vensteropening zag klauterde hij vlug langs de muur omhoog. Hij had g^luk, want toen hij een blik door de getraliede opening wierp, zag hij vreemde dingen. 210. De beide schurken, die hij straks op de vlucht had gejaagd, zaten als rech ters aan tafel. Voor hen stond Margaret als beschuldigde en achter haar stond een derde bandiet, die als gevangenbe- bewaarder optrad. Als men het urgentieprogram van de Stich ting voor de Landbouw doorleest, kan men wel begrijpen, dat duizenden -boeren, vooral actieve jongelui en mensen met een groeiend gezin, ernaar haken het land te verlaten. Het gevecht, dat hier te lande voortdurend moet worden geleverd om erkenning van de betekenis van de landbouw en tot verdedi ging van het welvaartspeil, is zo afmattend, dat velen maar liever hun geluk in het bui tenland proberen. Daarmee richt men zich ook naar Frankrijk en hoewel de hoofd stroom van de emigranten naar Canada trekt, lokt het Franse platteland toch ook tientallen Nederlandse beoren. Nu zijn er ontegenzeggelijk verschillende argumenten, die voor Frankrijk pleiten. Het belangrijkste is misschien wel, dat men van Frankrijk uit gemakkelijk weer eens „thuis" kan komen; verder dat men meent in Frankrijk goed koop land te zullen krijgen en dat men daar met de vakkennis en de ijver, die de Neder landse boeren kenmerkt, een veel beter re sultaat moet kunnen krijgen, dan de Franse boeren bereiken. De naar verhouding lage pachten geven een aantrekkingskracht op zichzelf. De eerste jaren na de oorlog is het verbod om bezittingen mee te nemen, een struikelblok geweest voor vestiging in Frankrijk, doch sindsdien is toegestaan eigen inventaris, waaronder ook vee, mee te nemen. Dit heeft de mogelijkheid ge schapen in Frankrijk te beginnen met enig bedrijfskapitaal; de boeren met emigratie plannen schaffen zich - namelijk in Neder land een flinke veestapel aan en doen daar van een groot deel weer van de hand, wan neer zij eenmaal op hun Franse boerderij gevestigd zijn. Op die wijze krijgen zij enig kapitaal in Franse munt vrij of wel zij be talen er de inventaris mee, die doorgaans op Franse boerderijen moet worden overge nomen. Is eenmaal die inventaris betaald, dan meent de Nederlandse emigrant een goede toekomst voor de boeg te hebben, want in vergelijking tot de toestand in de steden maakt het platteland een periode van betrekkelijke welvaart door. Het verbruik van vlees, vet, melk en suiker is in de Fran se plattelandsdistricten de laatste jaren zeer sterk toegenomen, hetgeen wijst op een ho gere koopkracht. Toch is deze toestand niet gezond, want die hoge koopkracht is bereikt bij lage productie, een productie, die het vorige jaar slechts 86 pet. van voor de oor log beliep. De industriële productie is daar entegen 110 tot 115 pet. van 1938, maar des ondanks is het levenspeil van de industriële bevolking lager geworden. Voor zover de ge stegenwelvaart van het platteland het her stellen van een oud onrecht is, is daartegen geen bezwaar, doch de huidige toestand is zuiver het gevolg van de schaarste, hetgeen betekent, dat het slechts een schijnwelvaart i^voor de boeren. Zo spoedig de vroegere ""^pfwuetie weer is bereikt of overschreden en naarmate de Marshall-goederen in ruimer mate toestromen, zullen de prijzen der land bouwproducten in Frankrijk onvermijdelijk gaan dalen. Het is zeer waarschijnlijk, ge zien de oogstverwachtingen, dat dit in de loop van het volgend oogstjaar zal gebeuren. Dan zullen de Nederlandse boeren, die tegen hogeprijzen een Franse boerderij overgeno men hebben, voor bijna onoverkoombare moeilijkheden komen. Het rendement der boerderijen zal belangrijk dalen en dan is Frankrijk niet zo aantrekkelijk meer. Voegt men daar nog bij, dat de woningen naar on ze begrippen zeer ongeriefelijk zijn, dat het milieu, waarin de jeugd komt te verkeren niet zonder gevaar is, dat de voorziening met arbeiders totaal onvoldoende is, dat het moeilijk is zijn kinderen naar goede scholen te sturen, dan menen wij, dat ieder, die Franse plannen heeft, zich nog wel eens mag beraden eer hij de stap doet. Canada is in ieder opzicht veel gezonder dan Frank rijk. zowel in economisch als in sociaal op zicht, terwijl men in Canada gemakkelijker inburgert in een ons meer verwant volk van hogere levensstandaard, waartegenover Frankrijk bij een lagere levensstandaard aan Nederlanders nooit het gevoel geeft, dat zij daar thuis zijn. De toestand in Frankrijk is op het ogenblik zo verward, dat het ons een groot waagstuk lijkt thans in dat land een boerderij te beginnen. BROOD, BLOEM EN SUIKER VAN DE BON. Met ingang van 8 November a.s. wordt de rantsoenering van tirood en suiker beëindigd'., Izctdat op de nieuwe bonnenlijst van a.s. Donderdag geen bonnen meer zullen voorkomen voer andere artikelen, die op de suiker- en versnaperingjenfcion- nen verkrijgbaar zijn, boterhamstrooisel, jam. stroop <e.d. en versnaperingen met inbegrip van chocoladewerk (cacao blijft evenwel op de bon). Ook de bloembon zal vervallen, zodat met ingang van ge noemde datum bloem, zelfrijzend bak- mee1, kindermeel en kindierbiscuits eveneens zonder bon verkrijgbaar wor den gesteld. VERGADERING W.S.V. „DE EEMKANTERS". J.l. Vrijdagavond hield de Soester Wan delsportvereniging „De Bemkanters" een algemene ledenvergadering, wélke een zeer geanimeerd karakter droeg. De verschillende agendapunten werdien vlot afgehandeld. Vanzelfsprekend werden ook de verrichtingen van het afgelopen seizoen besproken en het deed al En goed te mogen vaststellen, dat de jonge ver eniging dit jaar oen le en een 2e prijs had verworven. Besloten werd om -half December wieder- om een gezellige avond te organiseren, terwijl er plannen in voorbereiding zijn voor het volgend jaar. Eveneens werd besloten om op 27 November a.s. deel fe nemen aan de St. Nicolaa9tocht fe Bus- sum. GEVONDEN VOORWERPEN. Herdershond, handschoen, verzilv. man chetknoop, br. lederen portemonnaie met f207.zilv. broche, groene want, da meshandschoen, aufco-wielsleutel, boven- gebit, herenrijwiel merk Simplex, beige wanten, herdershond, dameshoed, hond, hangertje met ketting, rozenkrans. Inlich tingen politiebureau v. Weedestraat. JUBILEUM B.A.B. A.s. Zondag viert de afd. Soestdijk der Katholieke Arbeiders Beweging haar 20- jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan zal op die dag van 12 tof 1 uur receptie worden gehouden in het Sf. Ludgardis gebouw, Vredehofstraat. UISLAG .MAESTRO" MUZIEK-PRIJSVRAAG. Voor de grote „Maestro" Mu zi ek-prijs - vraag bestond zeer grote belangstelling en de jury, bestaande uit Alex de Haas, Dolf v. d. Linden, Malando, Theo Uden Masman en Pi Scheffer, kregen ruim 600 inzendingen te beoordelen. Verheugend is het te kunnen melden, dat onze plaats genoot Benny Vreden, als tekst-dichter, met zijn inzending „Vroeg in de morgen" een der hoofdprijzen mist te verwerven. DE ZAAK P. DUYST. De Kantonrechter voor Tribunaalzaken te Utrecht bevestigde de uitspraak van ge noemd Kantongerecht van Mei 1948, waar bij Pieter G. Duyst alhier wegens het ver strekken van inlichtingen aan de S.D. te Staphorst tot drie en een half jaar inter nering met aftrek van voorarrest werd veroordeeld, eindigende 3 November 194a Tevens werd D. voor de duur van het le ven uit de beide kiesrechten ontzet. HET DERDE LUSTRUM VAN DE R.K. METAALBEWERKERS. Zondag herdacht de afd. Soest van de R.K. Metaalbewerkiersbond „St. Eloy" het feit, dat de afdeling 15 jaar geleden werd opgericht. Nadat 's morgens in de Sf. Petrus en Pauluskerk voor de leden een H- Mis was opgedragen, werd 's avonds in het Sint Jozefgébouw dit derde lustrum fees telijk herdacht. De voorzitter van de afdeling, de heier G. van 't Klooster, die deze functie reeds vanaf de oprichting vervult, schetste in zijn openingswoord het wel ietn wee van die bond in de afgelopen jaren en bracht tevens hulde aan zijn mede-beisfuursle- den de heren Th. Koops en P. de Bruin, respectievelijk secretaris ien penningmees ter, die hem gedurende 14 jaren trouw terzijde hadden gestaan. Vervolgens sprak de bondsvoorzitter, de heer v. d. Brink, de aanwezigen toe, nadat hij namens het hoofdbestuur de afdeling met het jubi leum had gecomplimenteerd. Met de opvoering van een revue, door de R.K. Gem. Toneelvereniging „Hoger op" werden de talrijke aanwezigen het verdere gedeelte van de. avond bjezig ge houden. LEZING MARY POS Voor het Christelijk Comité voor Ont wikkeling en Ontspanning sprak Maan dagavond, in de grote zaal van Eemland, de bekende wereldreizïgsfer en schrijf ster, Mary Pos, over haar reis naar en door Zuid-Amsrika. Na door de voorzitter van het comité de heer Veldhuizen, te zijn ingeleid, ver telde Mary Pos op vlotte en dikwijls geestige wijze van haar reizen en trekken door de wereld met zijn grote mogelijk heden. Van haar bezoek aan Brazilië, Chili, Bolivia en de Antillen, daarbij trek kende van landgenoot naar landgenoot. Een serie lichtbeelden verduidelijkte haar boeiende reisverhalen terwijl spreek ster daarbij de aandacht vestigde op de grote dingen, die door Hollanders in den vreemde waren tot stand gebracht. Aan het slot dankte de heer Veldhuizen spreekster voer haar schitterende voor dracht en voor de genotvolle avond, web ke zij de talrijke aanwezigen geschonken had. SOESTER SCHAAKCLUB. De onderlinge Schaakwedstrijden hadden "het volgende resultaat: H. de GraafH. Schreuder 12-1 2. A. de Ruig—K. Mud 1 2-1,2. J. Hoek-H. de Regt i/?-l/2. M-ej. E- CoopsF. v. d. Schoot 1-0. L, Cats- man-J. H. Zijtveld 01. J. PilonD. Amelunxen 01. Als verrassing op de wedstryd-avond kwam de kampioen van Nieuw-Zeeland, de heer Wadie. nog simultaan spelen te gen een 12-tal leden, uit dankbaarheid voor de schitterende verzorging en or ganisatie van het Internationale Tournooi in Astoria-Chalet te Baarn. De heer Wade verloor slechts 1 partij, n.11 tegen de beer Rciefman en maak tg rgmise tegen de heer J. J. W. Blom. Een prach tig resultaat in pLm. ander half uur tijd. WIJDINGSDIENST „HARMONiA". In ons nummer van j.l. Vrijdag werd U- gen hedenavond een openbare vergade- riing aangekondigd, uitgaande van de Spiritistische Ver. „Harmonia". Men verzoekt ons er op te wijzen, dat het hier niet betreft een openbare vtfcrga- dering doch een wijdingsdienst Men zie de advertentie in dit nummer.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2