Onze eigen zaken. W. N. NIEUWENHUIS Blijde berichten* VOOR ONZE DAMES. Loodgieter - Electriciën „Maak van je hart geen moordkuil," zó pre cies heeft Mr. Stikker, de minister van Overzeese Gebiedsdelen het weliswaar niet gezegd, maar wanneer wij de argumentering van Zijne Excellentie op de persconferentie te Batavia, zo exast mogelijk willen weerge ven, dan kan dit zeker met deze zegswijze gebeuren. Hoe de resultaten van de te ver wachten onderhandelingen straks ook blij ken te zijn, dit mag wel eens worden gezegd, dat Mr. Stikker ten aanzien van het pro bleem „Nederland-Republiek" een geluid heeft doen horen, waar het politieke leven behoefte aan heeft. „Mijn komst betreft een vredesmissie en heeft in geen enkel opzicht iets met een ultimatum te maken. De be sprekingen die ik met Hatta zal voeren, zul len zo openhartig zijn als mogelijk is." Dat zijn klanken, die naast al de, vaak maar al te gerechtvaardigde, critiek, die de Rege ring inzake het Indonesië-beleid te horen kreeg, spreker en het college waarvan hij deel uitmaakt, tot eer strekken! Voor het overige zullen wij ons geduld wat de afgeworpen vruchten van dit prijzens waardig initiatief betreft, nog wat op de proef moeten stellen. Wij kunnen slechts de hoop uitspreken, dat het Republikeins pers bureau „Antara" goed geïnformeerd was, toen het weten liet, dat Mohammed Hatta graag bereid is met Stikker in Batavia te komen spreken. Overigens gebiedt de eerlijkheid ons de keer zijde van de medaille, die als overal, ook hier aanwezig is, onder de loupe te nemen. Stik- ker's reis naar Indonesië toch is dringend nodig. De bestandschendingen nemen hand over hand toe, T.R.I.-soldaten (of wat daar voor wil doorgaan) bevinden zich weer bij duizenden in gebieden, welke onder Neder lands toezicht staan. Zelfs werden enige In donesiërs, die zich bereid toonden met Ne derland samen te werken, ontvoerd. Voegen wij hier aan toe, dat de opstandelingen in de Republiek actief blijven, dan zal het ieder duidelijk zijn, dat er een dwingende nood zaak aanwezig is, om te trachten op korte termijn met de Republikeinen tot een vér strekkend vergelijk te komen. De uitingen van Djokja, als zou de commu nistische opstand zijn bedwongen ook onze legervoorlichtingsdienst heeft dit be richt zonder voorbehoud gelanceerd, doch waartegen wij in het overzicht van verleden week al bedenkingen opperden, heeft ons krachtens de feiten in het gelijk gesteld. Nu, een week later, duikt immers plotseling gerucht nummer zoveel op, over de figuur van Moeso, de leider en aanstichter van de opstand tegen de regering van Djokja. Had den wij alle geruchten omtrent deze Sovjet aanbidder moeten geloven, die niet minder dan 22 jaar college liep in de faculteit „com munistische propaganda" van de „universi teitsstad Moskou", dan zou hij al terug zijn in Rusland, gevlucht in de bergen van Java en hij zou vertoeven op de Filippijnen en dit alles* tegelijk! Nu komt dan het gerucht, dat Moeso ten Oosten van Madioen zou zijn ge dood. Als dit waar blijkt te zijn, zou het communistisch gevaar in Indonesië inder daad een geduchte slag zijn toegebracht. En zo worstelt de geschiedenis op dit kwets bare punt: voormalig Oost-Indië, verder. Direct na de behandeling in beide kamers van de Noodwet-Indonesië, bekrachtigde Ko ningin Juliana haar met haar handtekening om er de beëdiging van Dr. Beel tot hoge vertegenwoordiger, op te doen volgen. Dr. Beel ging, Dr. van Mook komt terug. Het schokkendste nieuws voor de gemid delde Nederlander lag in de afgelopen week minder in al wat omtrekt Indonesië werd gezegd en geschreven, dan wel in het ver dwijnen van een aantal bonnen, gepaard aan de lagere subsidie op het levensmidde lenpakket. De tegelijkertijd van kracht wor dende loonsverhoging van 1.per week, doet speciaal de grotere gezinnen in zulk een ongunstige positie geraken, dat het laatste woord over deze kwestie nog lang niet zal zijn gesproken. Dit geldt ook voor het be zoek van de heer Lichtveld, die als afgevaar digde der 17.000 leden van de samenwerken de vakverenigingen van ambtenaren in In donesië, groter rechtszekerheid dezer groep in-het-nauw zittenden kwam bepleiten. Het aantal verkeersongevallen neemt nog steeds onrustbarend toe. Sluit daarom een ONGEVALLENVERZEKERING en vraagt offerte bij J. LENSSEN, MAKELAAR Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Aaent van „De Nederlanden van 1845" voor ALLE verzekeringen. Voetbal. VOETRAL-OVERZICHT De resultaten van de j.I. Zondag gespeld- de competitie-wedstrijden zijn als volgt: SECVoorwaarts 1-2 BDCFortissimo 1-0 Soester BoysRenswoude 0-5 Kampong 2—SEC 2 0-4 Holland 3—SEC 3 1-3 SEC 4—KVVA 2 2-3 Achterveld 2-BDC 2 0-8 HVC 6—BDG 3 6-6 BDC 4Amsvorde 5 7-1 Soester Boys 2BDC 5 3-2 Het belangrijke treffen tussen SEC en Voorwaarts is tën gunste van de Utr. club geëindigd. Door ideze nederlaag is SEC 4 punten op de leiders achter ge raakt, een achterstand, die moeilijk zal zijn in te lopen. Toch zulten de SEC-ers goed doen niet bij de pakken te gaan neerzitten, daar voetbalten voetbalden blijft, hetgeen wil zeggen, dat verrassin gen nimmer zijn uitgesloten. De wedstrijd FortissimoBDC te Co- then werd op het laatste moment in e-n thuiswedstrijd omgezet. BDC, dat met een viertal invallers de strijd tegen de ro- buste Fortissimo-ploeg moest aanbinden, zag haar zwoegen met een kostbare 1-0 zege beloond. De Soester Boys hebben het tegen de leiders van hun afdeling niet kunnen bolwerken en moesten niet 05 de ei?r aan Renswoude laten, nadat de rust reeds met een 03 voorsprong voor de bezoe kers was ingegaan. Zowel SEC 2 als 3 wisten in de Dom stad de eer voor hun club op te hou den door resp. van Kampjong 2 en Hol land 3 te winnen. De BDC-reserve's wonnen weer niet korf- bal-cijfers van hun tegenstanders in Ach terveld en stevenen linea recta op het kampioenschap af. Voor de overige uitslagen verwijzen wij naar de opgaven hierboven. SEC—VOORWAARTS 1—2. Deze met grote belangstelling tegemoet geziene wedstrijd heeft niet aan de ver wachtingen beantwoord. Zeker, aan span ning heeft het niet ontbroken, maar SEC benaderde op gtien stukken na het spel peil, dat o.a. vorige week tegen Quick werd vertoond. Het slechte weer en 'Cjen gladde en zware bal drukten ook het stempel op deze ontmoeting, terwijl vrou we Fortuna voor de bezoekers alles en voor de thuisclub niets over had. Hoewel het spel van Voorwaarts tech nisch beter was, sloeg door het grote enthousiasme der SEC-sj>elers in de eerste spoelhtelft de balans ten gunste van de thuisclub door. 't Begin was al zeer verrassend, want, na enige aanvallen vain de bezoekers wist SEC bet spel naar de Voorwaarts helft te verplaatsen en reeds na 9 minuten wist de SEC-Iinksbinnen Maassen een voorzet van rechts, onder de vallende doelman door, in bet Voor waarts-doel te kogelen. 1-0. Met snelle en goed opgezette aanvatten probeerden de Utrechtenaren het spel te verplaatsen, maar de brapvaste SEC-ach- terhoede gaf niet thuis en zette haar voorhoede met verre trappen aan 't werk. De druk op het Voorwaarts-doel werd steeds groter en vooral de SEC-linkeir- vleugel sticht e nogal e:ns verwarring bij de Voorwaarts-defensi^. Enige hoekschoppen op het Voorwaarts- doel deed de spanning stijgen en e?n mooie kopbal van rechtsbinnen Post kon een der Voorwaarts^speters nog maar net uit de doelmond wegwerken. Een doel punt van de SEC-midvoor werd, wegens een overtreding, geannuleerd. De achterhoede van de bezoekers stond soms raar te schutteren, maar de SEC- voorhoede wist daarvan niet te profiteren. Na een half uur speten kwam e en doel punt waar het niet verwacht werd. De Voorwaarts linkervleugel wist van eten wijfeten van de rechter verdedigingsblok van SEC te profiteren. De bal kwam voor het SEC-doel en uit de ontstane scrimma- ge wist de Voorwaart9-mïdvoor de bal in het SEC-doel te plaatsten. 1-1. Tot de rust een gelijk opgaande strijd, zonder dat een der partijen het net kon vindien. zodat met de gelijke 1-1 stand van doel werd verwisseld. Ook de tweede helft gaf hetzelfde spsü- beeld te zien, hoewel de aanvallen van de thuisclub, door haar verrassend ete- ment. gevaarlijker waren. Er waren on- veer 25 minuten in de tweede helft ge speeld. teen bij ten in het gehele! niiet ge vaarlijke Voorwaarts-aanvaï, de SEC- linksachterspeler de bajl op zijn eigen doel terugspeelde terwiji de doelman al was uitgelopen op de bal op te vangen. De bal verdween in bet doel, waarmede Voorwaarts op fortuinlijke wijze de lei ding nam. 1-2. Door deze tegenslag gin,g de SEC-achter- hoede zeer onzeker speten en het pl/eit niet voor de capaciteiten van Utrechtse aanval, dat zij van deze inzinking niet heeft weten te profiteren. Wel trachtte SEC nog door snellle aan vallen de achterstand in te lopen, maar Voorwaarts had weer geluk, toen een schot van de SEC-lïnks'buiten v. d. Broek langs de uitgelopen doeltman e,n via de paal naast ging. Wat beide partijen ook probeerden, ver andering in de stand kwam er niet meer. Dolgelukkig met hun 12 overwinning verlieten de Domsfcedelingen het f?mein. BDCFORTISSIMO 1—0. Er waren er slechts weinigen, die BDC, dat met 4 invallers verschelen, tegen het stoere Fortissimo een kansje gaven. Men had echter met 1 ding geen reke- ninig gehouden. Men wist niet, dat er 11 BDC-ers binnen de lijnen zouden ver schijnen, die afgesproken hadden, koste wat koste, in ieder geval deze middag te winnen. Anderhalf uur lang hebben zij zich tot het uiterste ingespannen eti toen het fluitje van de heer Van Eden (de beste scheidsrechter, die we tot nu toe op het BDC-veld zagen) voor de laat ste maal had geklonken, verlieten elf BDC-ers, weliswaar van onder tot boven onder de modder, maar dalgelukkig bef veld, omdat zij deze mfddag hun hard zwoegen met succes beloond hadden ge zien. Voor de rust was het een gelijk opgaan de strijd, niet beide doieten beurtelings in gevaar, doch de verdedigingen met hun keepers aan het hoofd, wisflen steeds, zij het vaak op het nippertje^ [en soms ook wel met de onontbeerlijke dosis geluk, redding te brengen. De tweede belft was tien minuten oud, toen Goos Huurdeman na goed doorzet ten het enige doelpunt van de wedstrijd wist te scoren 1-0. Verwoed werd door beidie partijen ver der gespeeld. De prachtig samenspelende Fortissimo-voorhoede kwam vaak ge vaarlijk dicht bij het Soester doel,, doch de BDC-achterhoede, krachtig gesteund met de door de binnenspelers versterkte middenlinie gaven de gasten weinig kans tot schieten. Bovendien hield For tissimo het spel te kort. De laatste tien minuten verlopen onder ademloze spanning. Wim Huurdeman neemt de bal vanaf het middenveld mee, passeert ettelijke tegenstanders, maar de bovenlat staat succes in de weg. Dan een plotselinge aanval van Fortissimo. De Soester keeper is reeds gepasseerd, maar aanvoerder van Asch redt fraai, door de bal van de doellijn weg te pikken, en kalm en beheerst in 't veld te plaatsen. In de allerlaatste minuten nog enkele zeer gevaarlijke aanvallen van Fortissimo, maar door zich tot driemaal toe op de bal en in de modder te worpen, wlei?É Kees Epskamp de zege voor zijn club veilig te stellen. ERE-WEDSTRIJD. K.P.S. 1—POLONIA 1 (POLEN). Zaterdag a.s. zal op het KPS-terrein aan de Praamgracht een voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen de V.V. Kon. Pa leis Soestdijk en Polonia (Polen). Het elftal van Polonia is samengesteld uit gedemobiliseerde Poolse oud-strij ders, die een zeer groot aandeel hebben gehad in de bevrijding van ons vader land, meer in het bij'zonder in Zuid-Ne derland, Breda en Arnhem. Hierbij sneu velden duizenden hunner strijdmakkers. Een groot aantal gedemobiliseerde Pool se militairen, die in het Westen streden, konden in verband met de toestand in hun land, niet terugkeren. Zij maken zich thans verdienstelijk in de Neder landse Industrie. De Beschermheer van die Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogsslachtoffers, Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bern- hard der Nederlanden, is uitgenodigd de wedstrijden te wil ten bijwonen en de beschikbaar gestelde prijs aan bet win nende elftal uit te reiken. De wedstrijd begint om 3 uur. De toe gangsprijs bedraagt fO.25. De gehete opbrengst komt ten goed? aan de Bond van Nederlandse Militaire Oor logslachtoffers. Vete Poolse en Nederlandse oud-strij ders, alsmede de geestelijke verzorgers en sociale werker, zulten de wedstrijd bij wonen. Last van zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. KALM AAN, MIJNE HEREN Het bericht, dat de subsidies op levensmid delen zijn ingetrokken of verminderd ken en dat de Dienst van de Prijsbeheersing zal worden ingekrompen, schijnt sommige handelaren en winkeliers ertoegebracht te hebben, het eens te proberen met prijsver hogingen. Al zitten vele bedrijven met epor- me lasten (en vooral met grote belasting- achterstand), toch moet tegen deze willekeu rige prijsverhoging met klem gewaarschuwd worden. Wanneer een dergelijke stijgende beweging eenmaal omvang en vaart krijgt, is zij haast niet meer te houden en zouden we in „Franse toestanden" terecht komen. Dan krijgt men de fatale wedloop tussen lonen en prijzen, die onvermijdelijk sta kingen veroorzaakt, daardoor de productie remt en zo weer aanleiding wordt tot nieu we prijsstijgingen. Dat is nu juist wat wij zowel in het algemeen belang als in ieders persoonlijk belang moeten vermijden. Wij vestigen er bovendien de aandacht op, dat onlangs de Prijsopdrijvings- en Hamster- wet van voor de oorlog weer in werking is gesteld. Dit betekent, dat men niet straffe loos zijn prijzen kan verhogen, zelfs niet wanneer een artikel door de Prijsbeheersing wordt vrijgelaten. Men is toch steeds gebon den de prijzen binnen het redelijke te hou den. Laat men dus verstandig zijn en niet op eigen gelegenheid de prijzen g.,an ver hogen. ZOALS HET REILT EN ZEILT Hoewel de wereld meer goederen produceert dan vóór de oorlog, leeft de mensheid toch nog steeds volgens een lagere standaard. Dat komt, doordat de enorme vernielingen van de oorlog eerst moeten worden ingehaald en doordat de handel en transport nog niet vol doende zijn hersteld. Een overzicht over de economische toestand van de gehele wereld toont aan, dat in 1947 10 pet. meer goederen werden voortgebracht dan in 1938. Deze toe neming lag geheel op het gebied van de in dustrie, die zelfs in 1947 een vierde meer op leverde dan in 1938, terwijl de landbouw- voortbrenging nog vrij belangrijk beneden het vooroorlogse cijfer was. Dit laatste is weer toe te schrijven aan de afneming van de veestapel, want deze laat zich niet in en kele jaren op de oude hoogte terugbrengen. De hoofdtaak van de landbouw blijft daar door voorlopig vergroting van het aantal koeien, schapen en varkens. Terwijl de wereldproductie dus ruim 110 pet. van 1938 bedroeg, bereikte de handel in 1947 slechts 90 pet. van de omzet van voor de oorlog. Dit wil zeggen, dat er wel goederen genoeg waren, maar dat de verdeling over EEN JONGENSPYAMA. Nu er wat flanel en lingeriekatoen te koop is, kunnen we voor onze jongens weer eens ten pyama maken. De oud? zal wel niet meer fe verstel!?,n zijn en nog waarschijnlijker is het, dat de kin deren het geruime tijd zondier pyama hebben moeten feiten. Al zijn er heel wat ergere dingen voor onze jongens dan zonder pyama naar bed te moeten, als je er eenmaal aan gewend bent, is het niet prettig om het zonder t? moeten doen. Bij ziekte is een behoorlijke pyama onmisbaar. Het model dat wij hier afdrukken, ïs zeer eenvoudig en miet e(?n klein bee tje handigheid zit zo'n kleidingstuk in een middag in elkaar. Van de broek wordt eerst die middenach- ternaad gèsloten. Middenvoor blijft open. Vervolgens worden de pijpen gesloten. Voor de stiksels kunnen het best En gelse naden worden genomen. Daarvoor gaat men als volgt te werk: de naden worden op de goede kant dicht gestikt Even boven dit stiksel wordt de naad ge lijk geknipt. Nu wordt het kledingstuk omgedraaid, (de nade'n dubbel genomen en nog eens o vergt stikt. Het voord,e?ï is, dat we dan meteen de naden hebfci?n afgejverkt. Bovenaan de broek maken we een zoom, waardoor we etn band of een (elastiek kunnen rijgen. Aan de onderkainf wor den de pijpen op de juiste lengte omge stikt. De naden van het jasje worden op de zelfde manier afgewerkt. Een aardige on derbreking vormt hier cte garnering. Ge bruiken we effen flanel, dan garneren we met een geruit lapje. Is het flanel! gestreept, dan is het aardiger om met ef fen flanel af fce werkten. Het koord van de sluiting kiezen we in de kleuren van de garnering. Het patroon van dit model is voor de leeftijden van 6 [tot en met 16 jaar ver krijgbaar fl.05 bij „Het Patronenhuis" te Amsterdam-O., Middenweg 200. Na ontvangst van een postwissel, waar op vermeld: No. 4711, alsmede de ge wenste leeftijd, wordt hef patroon om gaand toegezonden. Van Weedestr. 23 - Tel. 2577 de verschillende landen van de wereld niet naar behoefte kon plaatsvinden tengevolge van het gebrek aan geld en aan schepen. De ontwikkeling in de eerste zes maanden van 1948 toont gelukkig aan, dat zowel handel als veestapel zich in een redelijk tempo her stellen. DUITSE AUTO-INDUSTRIE KOMT WEER OP GANG Sinds de geldsanering is de productie van de West-Duitse industrie snafcverbeterd. Terwijl voordien gemiddeld steeds 20 pet. van het personeel van de fabrieken afwezig was om zwarte handel te drijven of om bezittingen te ruilen tegen voedsel, is het absentiecijfer na de sanering gedaald tot het normale per centage van 4 tot 6 pet. Tegelijk is de staal- voorziening belangrijk beter geworden, waar door op het ogenblik al weer iedere maand 5000 personen- en vrachtauto's en 2000 aan hangwagens en opleggers worden afgele verd. Daarmee is de productie tot ongeveer 20 pet. van voor de oorlog gestegen; als men echter nagaat, dat de fabrieken na de neder laag totaal ontredderd waren, is dit toch al weer een grote vooruitgang. De productie neemt trouwens van maand tot maand snel toe. Op het ogenblik worden gebouwd de volkswagen, de Ford Taunus, de Opel Olym- pia en de Opel Kapitan en een Daimler Benz. De grootste productie heeft de volks wagen, n.1. 1000 per maand, waarvan het merendeel wordt geëxporteerd. Tractoren worden nog maar bij enkele honderdtallen vervaardigd. Ook in de productie van onder delen begint verbetering te komen. Beneluxe samenwerking Helpt ons danig uit de nood; Zij is eigenlijk de oorzaak Van ons bonloos daag'lijks brood. Het is toch wel eigenaardig, Dat dit nu zo plots'ling kon En dan gaat, per 8 November, Ook de suiker van de bon. 't Was gewoonweg een verrassing, Die men ons daar heeft verteld', Eén ding is er minder prachtig: Het kost nu ineens meer geld. Voor ik echter kon gaan klagen, Kwam een aardige meneier, Die mij vriendelijk vertelde: Strakjes krijg j'een gulden meier. Fijn, nu kan ik dus gaan sparen, Als het nu een beefjie wil En de boel wordt niet meer duurder, Leef ik na een poosje stil. Wéér kwam er een Excellentie, Een die ik reeds heel weel gaf En die neemt me van die guldien Acht en twintig cent weer af. Excellenties, al Uw speeches Deden mij nog meer dan goed. Na Uw mededeling had ik Toch de smaak vansuikerzoet! Plaatselijk nieuws. GEVONDEN VOORWERPEN. Ketting met kruisje, grijze want, wit-br. fox-hond, kinderwant, br. lederen porte- monnaie inh. autobusabonnement, slnij- brander, lantaarnkop, deursleutel (loper), hoofddoek, balpen, beige pet, kinder handschoen, witte bus, kinder portemon- naie inh. f 0.65 en twee vteesbonmenp joc keypet. Inlichtingen politiebureau Van destraat. DE GOUDEN PLOEG WINT VAN CENTRAAL. Voor de competitie van de NBB, district Eemland had een ontmoeting plaats tus sen De Gouden Ploeg ien Gentraal. Het heeft in dezie ontmoeting geweldig gespannen en de krachtsverhouding was dan ook zeer gering. De laatste partij moest ten slotte de beslissing brengen en deze kwam eerst, toen de Gouiden Ploeg-speler P. Stalenhoef zijn partij met een beheerste en technisch goed gespjeél- de slotserie van 89 in zijn voordeel beslis te en daarmede die wiedstrijd voor zijn club won. Hij bracht daarmede tevens de hoogst gemaakte serie in dit seizoen op zijn naam, die tot nu toe met 68 op naam stond van de Gouiden Ploeg-speler A. v. d. Heiden. —Door deze overwinning van De Gouden Ploeg is de spanning in de cadre afde- Iing geweldig toegenomen zoals onder staande stand duidelijk weergeeft. De eerste partij tussen de kopspelers A. Verkerk (C.) en R. Stalenhoef (G.P.) verliep vrij normaal zonder enige hoog tepunten. In 't begin liep Verkerk met enige kleine en constant gespeeld? seriie- tjes op zijn tegenstander uit, maar la ter kreeg hij tien kleine inzinking, waar door Ries Stalenhoef met o.a. een serie van 42 weer goed bij kwam. In de 25e beurt had Verkerk zijn benodigde 225 carambols bij elkaar; Stalenhoef stond toen op 260 en had de nastoot. De span ning kwam er toen weqr in, want Stalen hoef zette een fraaie eindspurt in om nog een gelijk spel uit het vuur te sliepen. Fraaie massé's en moeilijke trekballep waren geen beletsel, maar met nog drie carambols te maken strandde Stalenhoief op een moeilijke massé en had Verkerk dus net op 't nippertje gewonnen. De tweede partij tussen Waasdorp (C.) en v. d. Heiden (G.P.) had eveneens eien zeer spannend verloop. Wel 1'tep in 't be gin v. d. Heiden regelmatig iets op zijn tegenstander uit. Na 15 beurten was de stand v. d. Heiden 157 en Waasdorp 110 en na 18 beurten v. d. Heiden 190 ten Waasdorp 150. v. d. Heiden poedelde toen twee keer, waarvan Waasdorp ge bruik maakte om zijn achterstand in te lopen en na 22 beurten was de stand 193 gelijk. Waasdorp was toen aan stoot, maar strandde op 198, waarna v. d. Hei den de benodigde 7 carambols wist je maken en daarmede de partij te winnen. De stand was toen dus wie er g elijk en de laatste partij molest dus de beslissing brengen. Het eerste gedeelte van d? laatste par tij tussen Jac. Stalenhoef (C.) en P. Sta lenhoef (G. P.) gaf een gelijk opgaande strijd te zien en na 20 beurten was de stand 139 voor Centraal en 136 voor De Gouden Ploeg. Na 3 carambols van Jac. Stalenhoef, wist zijn broer, P. Stalenhoef, met een prachtig gespeelde serie van 89 de partij te beëindigen en daarmede te vens de overwinning voor De Gouden Ploeg tot een feit te maken. De stand is nu: De Gouden Ploeg 12 8 0 4 16 De Verg. Wagen 12 8 0 4 16 Centraal 12 4 0 8 8 Ons Genoegen 12 4 0 8 8 PLAATSGENOOT EXPOSEERT. Gedurende 14 dagen, van 13 tot en met 27 November, houdt onze plaatsge noot Bob Lokhorst, in samenwerking met Dick den Exter, een tentoonstelling van tekeningen enz. in de Openbare Les zaal te Laren. De opening beeft a.s. Za terdag plaats te 2,30 uur, AANRIJDING. Dor een misverstand botste op het lianaplein een wielrijder tegen qen ji wegrijdende auto, waardoor het wiel werd beschadigd. De berijder kw er met de schrik af. FEESTAVOND ONS GENOEGEN. Zaterdagavond gaf de Toneelgroep i de Buurt- en Speeltuinvereniging Genoegen een herhaling van de opvoer „Harten op hol'' in de zaal van „Ee land. Qok ditmaal was de zaal weer tot laatste plaats bezet en het spel z goed, hetgeen wel bleek uit het stelt weer oplaaiend applaus. Ook de „Zingende Broertjes", die J programma afwisselden, lieten zich w* op hun best horen. Jammer was het de begeleiding soms boven de zang t ging. Na afloop kregen de dames der tont groep bloemen en „De Zingende Bro tjes" een souvenir aangeboden door voorzitter, de heer De Langen, terv de leider der zangertjes, de heer Da; laar, een ovatie in ontvangst moest i men. Het was weer eten goede avo voor „Ons Genoegen" en de no.g jonge i neelgroep. AANRIJDING. Een personenauto, rijdende in dt ric ting Amersfoort, werd op de Van We destraat v^n achteren aangereden do een vrachtauto, toen de bestuurder v de personenauto ter hoogte van de F. Kuijperstraat iefs afremde, om de zi aldaar bevindende ANWB-wegwijzer raadplegen. De personenauto werd a de linker achterzijde ernstig beschadit R.K. OPENBARE LEESBIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten: Studie Goebbels, Dagboek. C. Höwelier, X- Z der muziek. J. de Jong, Handbo der kerkgeschiedenis. 3 dln. A. v, Kampen, Zeeslepers rond de evenaar. I. van Maasdijk, Het kengetal 3-5'39. F. Maüriac. Les anges noires. W. Paa Mens en melodie. NIET NAKOMING INENTINGSWET. Wegens niet nakoming van de verplic ting ingevolge de inentingswet (pokke inenting), werd tegen e?n zevental oude procesverbaal opgemaakt. DE KILIMA HAWAIIANS. De hoge toegangsprijs van f 2.50 was ge* beletsel voor de gistelenavond in d? za van Eemland door de Kilima's gegevi avond. De zal was geheel bezet. Het optreden van dit populaire muzie; gezelschap viel bij de aanwezigen zeier de smaak, maar ook de andere med werkenden hadden de volte be,Langst; ling zoals het accordeon-paar „De" tw Piccs; de imitator Peter Plekos; de zi gende zwerver Frans van Schaïk en twee Ne.'sons met hun grote kracht i acrobatiek. Voor oe pauze vergastten de Kilima H waïians de toehoorders op liedjes, dïie op hun tournee door Indonesië zong^ terwijl zij besloten met cowboy-songs Een avond, die in alle opzichten vokftee MUILEZEL HAALDE EEN STREEP DOC DE REKENING Er was eens niet zo heel lang geledt want het is enkele maanden geleden gebeu er was eens een Nederlandse fabrika van lederwaren, die graag wilde exporten Toen dus enkele zakenvrienden hem vert den, dat zij deel zouden nemen aan de ja: beurs in Johannesburg, wilde hij dadel van de partij zijn. Die Transvaalse boert zo redeneerde hij, zitten bijna de hele d te paard en ik zal ze daar in Zuid-Afri dus mijn zadels aanbieden. De fabrikant tr dus met zijn mooiste leerwerk naar Johc nesburg en ontving vol verwachting zijn 1 zoekers. De boeren kwamen ook werkel: kijken, ze keurden het materiaal, ze vroeg de prijs enliepen toen lachend door. „Waarom lachen jullie zo?" vroeg de fab kant, toen dit nog enkele malen gebeurt Wel, zeiden de boeren, voor die prijs ko je hier een muilezel met zadel en al! Moraal van het verhaal: wie wil exporten moet eerst informeren. Hij moet de mar onderzoeken om te weten wat er te verkop is en welke prijzen er gemaakt kunnen w< den. Dit informatiewerk en dat wist leerfabrikant, evenals vele andere fabrik: ten niet wordt verricht door het „Ciha in Den Haag, dat is de Stichting ter Bev dering van de Buitenlandse Handel, die tw jaar geleden door enkele Kamers van Koi handel in samenwerking met Economisc Voorlichting is opgericht. Wie dus expo plannen heeft naar een land, dat hij n voldoende kent, doet het beste eerst inli- tingen bij het Cihan in te winnen. Het adi is Bezuidenhout 64, Den. Haag. NEEM DEZE WINTER DE BOOMGAARD ONDERHANDEN Nu het kap verbod voor vruchtbomen (n uitzondering van notebomen) is vervall krijgt men de gelegenheid zonder hinderli; formaliteiten de boomgaarden te verjong' Er zijn vele oude boomgaarden, die ree lang over hun beste productie heen zijn die hoog nodig opgeruimd moeten word In de komende winter zal men daarvoor gelegenheid hebben. Wie dan tevens c jonge boomgaard aanlegt van handige, k vormen, zal ervaren, dat de fruitteelt r wel iets meer is dan een verlengstuk de moestuin. Er zit geld in de fruitteelt., mits men het goed doet.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2