NABESCHOUWING. Het is nu de tijd Visite-kaartjes. NIEUWS. Naar Australië» W". N. NIEUWENHUIS DRUKKERIJ SMIT Huiseigenaren In Soest e.o. Loodgieter - Electriciën Burgerlijke stand. RUWE HAMDEN Hoi*en in IiwêsS DAMESKOUSEN f3.43 UIT CROMWELL'S TIJD. Gij zult overtuigd zijn van de noodhaak, dat in. Soest eèn hechte Huiseigenaren- organisatie wordt opgericht. Zendt daar om ter instemming Uw adres in onder letters S..S. aan hét bureau van dit blad. Binnenkort kunt U e,èn uitnodiging ver wachten tot bijwoning ener oprichtings vergadering. Daarnaast wordt U opgewekt tot het bezoeken van de grote openbare pro test-vergadering, te houden 16 Dec. a.s0 3 uur n.m., ïn het Casino te 's-Hèrtogen- bosch. Onderwerp: Uitgestelde Huurver hoging en Huurbelasting. Predikbeurten. SOEST. NED. HERV. KERKEN. Oudekerk. 10 uur Ds. M. Verkerk. 5 uur Ds. E. Groeneveld. Emmakerk. 10 uur Ds. E. Groenèvelct H. Doop. 5 uur Ds. D. van Krugfen. Heeskapèl. 10 uur Ds. D. van Krugten. Zonnegloren. 10 uur Ds. Visbeek. Eltheto en zaal Van de Broek 10 uur Kinderkerk. Evangelisatie-samenkomsten Zondag 12 Dec-, Buitenzorg, 19 uur. Dinsdag 14 Dec-, Zaal v. d. Broek. 20 uur. Donderdag 16 Dec., Heeskapel, 20 uur. Spr. in alle diensten de heer v. Gorkum. GEREF. KERKEN. Julianakerk. 9 uur, 10.45 en 5 uur Ds. A. Brouwer. Evangelieverkondiging Maandagavond» 8 uur, in zaal v. d. Broek. Spr. Ds. A. Brouwer. Onderwerp: Zoek het niet bij ds mensen, zoek het bij God- Wilhelminakerk. 10 en 5 uur Ds. H. v. d. Berg. GEREF. KERK. Gebouw „Réhoboth", Bunfweg. 11 en 3 uur Ds. Dijkstra van Zeist. CHR. GEREF. KERK. 10 en 4 uur Leèsdienst. GEREF. GEMEENTE. Kleine RembrandtzaaL 10 en 5 uur leesdiensf. Maandag, 7 uur, Ds- M. Blok van Zeist. Woensdag, 7 uur, Ds- de Gier van Lisse. VER- VRIJZ. GODSD. (N.P.B-) Rembrandtlaan. 10.30 uur Mej. C. E- Jolles. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b, Baarn. 10.30 uur Ds. A. J. Meerdink-v, d, Ban VRIJ EVANG. GEMEENTE. Soest-Baarn. Kerkgebouw Eemnessierwieg 63, Baarn. 4 uur Ds. Bolink. Dinsdagavond, 8 uur, Bijbellezing door Ds. Veldkamp. LAGE VUURSCHE. NED- HERV. KERK. 10 en 6 uur Ds. A- G- Haring. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 GEBOREN- Gerrit, z .v. J. v. d, Bo- venkamp en J. van Kleef, Rembrandt laan 16. Maria Geertruida, d. v. P. W. Boersen en M. H. v. Valkenhoef, Schou- tenkampw. 79. Maria Margareffia An- toinette, d- v. J. Post en M. Nap, Kerk- pad Z-Z. 94. Gïjsje Jacoba, d- v. J, van dé Brink en F. Jongerden, Pr. Hendrik laan 6. Margaretha Annetta Beatrix, d. v- A. van Koofen en C. de Zoete, Kerkpad Z-Z. 47. Bram, z- v. H, Snitselaar en H. P. Govaerts, Van Lenneplaan 37a. Johanna Wiihelmina, d. v. J. Bast en E- J. v. d. Brink, Beckeringhstraat 17. ONDERTROUWD. M. Neus, 30 jr., ser geant KNIL en S. A. Stëenbeek, 29 jr., Julianalaan 48b. J. van Eek, 30 jr., radio monteur, Baarn en W. M. van Beerscho ten, 28 jr., Van Lennèplaan 58. T. Gijs- bertse, 31 jr., monteur, Leersum en R. W. Poot, 26 jr., De Paltz 5. GEHUWD. H. de Jager, 50 jr., schilder en M. G. Berèndsen, 23 jr., Rademaker- straat 5. P. Verweij, 21 jr., los arb. én A. J. Tlto, re jr., Molenstraat 119. H. J, Beernink, 26 jr., monteur en A. M. Co lenbrander. 26 jr.. Hartmanlaan 11. A. van Geijtembèek, 29 jr., metselaar en J. Hofman, 27 jr., Hartweg 29. E. Kamp horst, 19 jr., landbouwer en H. van Bloe mendal, 24 jr., Wieksloterweg O.Z. 83. OVERLEDEN. Wiihelmina de Kruif, 86 jr;, wed. van P. Floor, Laanstraat 28. Pieter J. Cromjongh, 82 jr., geh. met A- M. v. id. Rovaart, Van Weedestraat 10- Henricus C- J. M. van Dijk, 68 jr. geh. met D. J. v. d. Vijver, Rotterdam. Anna E. van Lunteren, 82 jr., wed. van C. Kraaijenbrink, Rhenèn. Marie C. v. d. Plas, 76 jr., geh. m. M- H. van Antwer pen, Van Lenneplaan 21. r b i M O n P°|r°" Flaslseïifk nieuws. DISTRIBUTIEKANTOOR. In ons vorig nummer maakten wij mél ding van de ingebruikneming van hef Distributiekantoor door de Ruso-fabrie- ken alhier. Dit schijnt enige verwarring gesticht te hebben. Verschillende inwoners onzer gemeente zijn in de veronderstelling, dat het Distributiekantoor alhier is opgehe ven. Dit is geenszins het geval, want Ruso heeft sléchts die bovenverdieping in ge bruik, terwijl de Distrïbutiedienst nog in de benedenverdieping haar bonnetjes- arbeild voortzet. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Aanstaande Zondag is geopend Apotheiek Soest'", Soesterbergisestraaf 8. KERKSTR.3 TEL 2786 WEER EEN VOS LOS. In aansluiting aan het bericht in ons vorig nummer betreffende het uitbreken van eein vos, als gevolg waarvan 7 kip pen werdén doodgebeten, moef'tin w,* thans weer meliden, dat uit de farm aan de Eige.ndomweg wederom een vos kans heeft gezien zijn vrijheid te herne^nMn. Dit had tot gevolg, dat ditmaal een kal koen van K- aan genoemde weg het le ven liet. Reintje is intussen nog niet gevonidem of op zijn schreden terugge keerd, zodat wij kippènhouders enz. moeten aanraden op hun hoede te zijn. OP DE BON. Een groot aantal automobilisten gingen weer op dè bon wegens rijden en plaat sen van auto's op trottoirs, rijdefti zon der achterlicht, overtreding inhaalverbod/, linksrijden in de bocht enz. Ook werd procesverbaal opgemaakt ter zake venten zonder vergunning, alsme de tegen meerdere wielrijders, hoofdza kelijk wegens het rijden zonder licht. Ruwe huid, Schrale lippen, PUROL verzacht en qeneestl DjkCNKEN DAKE. Het komt niet vèel voor, dat dames fe diep in het glaasje kijken, maar in de nacht van Woensdag op Donderdag liep er op de rijweg van de Soesterbergset- straat toch een, die dit wel ha'd gedaan. Een automobilist, die hierin gevaar zag, trachtte haar te bewegen van de rijweg af te gaan, hetgeen alleien een scheldpar tij tot gevolg had. jammer voor haar was het, dat juist de politie passeerde, die ook d'e nodige scheldwoorden moest incasseren, hetgeen mede haar arrestatie tot gevolg had, waartegen zij zich verzette. Dit hielp haar niet en toen men haar na ontnuchtering, de vrijheid weer gaf, ontving zij een drievoudig bonnetje, n.1. wegens dronkenschap, belediging van i©en ambtenaar in functie en wederspannig- heid. HAMLET. Men mag veronderstellen dat hef dra ma van „Hamlet"', Prins van Denemar ken, ook in Nederland algemeen bekemd is. Zelden werd dan ook een film met zoveel spanning tegemoet gezien als Laurence Olivier's filmversie van Shake- speares beroemde toneelstuk, want mem zal moeten toegeven, dat deze verfilming, waarin het gesprokén woord van het al lergrootste belang is, een waagstuk is. Maar de ..Hamlet"', door Laurence OIï- vier op het witte doek gebracht, heeft al le twijfel teniet gedaan en getoond dat ook de film in staat is om Shake- speare's Hamlet in al zijn schakeringen op de filmband vast te leggen en de toe schouwer te laten genieten van ee.n schouwspel, dat de grootste creatie van deze geniale Engelse schrijver alle 'ier aan doet. De film duurt twee en een half uur, maar houdt van begin tot eind de aandacht gespannen. Zelfs bij ds lange monologen, luistert men niet alleen, maar men volgt de beelden van de camera, die zulk knap werk verricht met interesse. De medespelen den geven prachtig spel tie zien. Zo noemen wij in de eerste plaats Laurence Olivier, die de rol van Hamlet zo diep doorleeft en vertolkt. Weliswaar geen mysterieuze Hamlet, maar in veel menselijker vorm, die zqer tot ons spreekt. Wij kunnen zijn creatie niet an ders dan meesterlijk noemen. Jean Si- mons, het negentienjarige veelbelovende Engelse actrïcetje, geeft op ontroeren de wijze Ophêïia weer. Vooral in de pe riode van waanzin over het verdriet bij de dood van haar vader en haar ver loren liefde, geeft zij buitengewoon speil te zien. Alle mogelijkheden, die de film biedt om de handeling te verrijken en de sfeier te versterken werden benut. Hierbij dan ken we o.a. aan de verschijning van de geest van Hamlet's vader. Hoe mooi is de opname van Ophelïa's verdrinking, waar bij alle sensatie vermeden is en uiterste kiesheid èn soberheid deze scene be heerst. Kortom een film, die alle hulde verdient en bovendien de verdienste heeft om hef werk van Shakespeare nader tot het gro te publiek te brengen. Dit filmwerk, dat van héd:-n af voor slechts I week in hef City-theater vertoond wordt, mag U ze ker niet missen. Als een kou of griep U overvalt of plotseling hoofd- of kiespijn komt opdagen, is het een uitkomst Mijnhsrdt poeders bij de hand te hebben. Doos 45 ct. ST. NICOLAASFEES1 S.B.B. Woentidagmiddaij hiejd 'de Socsfer Ee- srtuutide-rsiond voor de kinderen van de leid in der aangesloten organisaties in de zaal van Eemland een goed geslaagde St. Nicolaasmiddag. In afwachting van de goede Sint wer den do kinderen aangenaam bezig ge- horden met het zingen van toepasselijke liedjes en de vertoning van de „Gelaars de Kal'door hef Amsterdamse Mario- nettentheait-'r „Philo", terwijl ook die ge bruikelijke fracfafies niet ontbraken. De Sint onderhield zich met verscheide ne kinderen tn liet bij zijn vertrek voor elk kir.d nog oen pakketje lekkers achfclr. Alle verzekeringen. Laat Fa. v. d. WIJN6AART adviseren Koe U zich moet assureren I Heideweg 29 - Soest Telefoon 2064 I TE VEEL VAN HEI GOEDE. Ik heb niets tégen Sint Nicolaas, ook al komt de gocidé man uit Spanje. Nee, ik kijk wel uit. In de familiekring heb ik zelf en meerma len met succes, ondanks de soms primi tieve vermomming de goed-heilig-man ge ïmiteerd en we „doen" er elk jaar wei.r aan. Maar... dat is het hem juisf. Want hoe wel het gevaarlijk is fen deze te genera liseren, bij ons is het zo, dat de kinderen met Sinterklaasfeesten worden overvoerd- Elke vereniging, die zichzelf riespeect (erf en dat zijn alle verenigingen die ik ken achten zich tegenwoordig geroe pen, in December „iets voor de kinderen te doen'En wat ligt er dan meer voor de hand dan een Sinterklaasfeest? M'n jongens krijgen fen eerste zo n feest op school. Niets op tegen: leuk, gezellig, aardig. Dan geeft dè Woningbouwvereni ging een Sinterklaasfeest. Best, braaf. De De gymnastiekvereniging laat zich niet onbetuigd. Ook al goed. De Zangvereni ging: een Sinterklaasfeest. Reuze leuk. Daar zingen ze „Zie de maan schijnt door de bomen' driestemmig. De buurtvereni ging blijft niet achter. Allicht niét. Het hele jaar sfaat deze organisatie op de bres voor de belangen der grote be woners, nu kan zij dan ook eens iets voor dé kinders doen. Dat doe je door 'n Sin terklaasfeest te geven. Nummer zes, och, laat ik er maar een punt achter zet jen. Ook hetgeen nu volgt mag je niet genera liseren. Misschien zingen uw kinderen als ze het vijfde feest meemaken nog met evenveel overgave, dat ginds de stoom boot aankomt en staan ze, net als de eer ste keer fe bibberen voor de goedé bis schop, maar mijn ,,tuig" gelóóft het bij die vijfde keer wel. Ze zijn ook al wat groter. Maar omdat de Sint bij al die feesten aanwezig was, hebben wij hem dit jaar thuis maar niet laten verschijnen. En dat is toch eigenlijk jammer, om dat Sint Nicolaas in de allereerste plaats in de huiskamer diént te worden gevierd. HOPPENBROUWERS Van Weedestraat 44 naast de Apotheek. MOND- EN KLAUWZEER GESIGNALEERD, Aan de overzijde van de Eem is de ge vreesde veez'iekte mond- en klauwziier gesignaleerd. De funeste gevolgen hi.r- van zijn de veeboeren maar al te goed bekend, zodat ter plaatse de nodige voor zorgsmaatregelen op dé boerenbedrijven worden genomen-om de dieren zovéél als mogelijk voor dezè ziekte immuun te maken. voor hst bestellen van Uw f3.75 per 100 en f2.50 per 50, bedrukt met enveloppen. Bureau „Soester Courant" Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 ïLiiüy 232. Het gevecht op dé brug was nog in volle gang. De bandieten waren graag weggelopen, maar vonden het te verne derend om voor een man te vluchten. Toen cchtèr uit het bos gewapende rui ters op hen afstormden, begrepen ze, dat het zaak was om met spoed rechts omkeert te maken. 233. Scheldend en tierend renden ze w^g, hun kameraden, dié in het water getui meld waren, in dè steek latend. Simon Claw zon echter op wraakplannen, hij liet zich niet ongestraft beledigen- 234. De vrienden van de kapitein popel den van verlangen om de kerels af te straffen, maar de kapitein verbood het. „We hebben al genoeg vijanden", zei- de hij, „en ze zullen ons niet gauw meer lastig vallen". Krantenman te kunnen wezen, Is toch wel eèn reuze baan. Om de nieuwtjes op te snorren Hoéf je niet meer wieg te gaan. Je kunt rustig blijven zitten, Of j'een renteniertje bent. Al de grote nieuwsberichten Zijn reeds bekend Wil ik U eens gaan vertellen Wat er na eèn maand geschiedt? Er is geen ènk'le krant in Neerland, Die u dezè service biedt. Tussen Uncle Sam èn Rusland Zal er strakjes in Berlijn, Om de een of and're reden, Weer een beetje heibel zijn. En in Frankrijk zal men staken, In 't groot of in 't klein, Lieftinck zal ons laten weten, Dat we zuinig moeten zijn. Verder gaan een paar Ministers Weer eens naar Batavia. Een eèn aantal sub-commissies Reist de, heren achterna. Het is eig'lijk doodeenvoudig, Zó maakt men geschiedenis En u merkt wel dat het nieuwtje Eigenlijk géén nieuws meer is. De Australische regering streeft er naar door het aantrekken van blanke emigranten uit andere landen, haar bevolking uit te breiden. In allerlei beroepen is er een grote vraag naar arbeidskrachten. Aan vele Nederlanders, die geen of maar matige vooruitzichten voor de toekomst heb ben, wordt de gelegenheid geboden in Aus tralië een goede werkkring te vinden. Er be staan velerlei mogelijkheden om als geoefen de of ongeschoolde krachten op agrarische of industriële bedrijven in Australië te wor den geplaatst. De hoofdzaak is, dat men bereid moet zijn flink aan te pakken en zich aan het leven in Australië moet kunnen aanpassen. De gehele bevolking van Australië bestaat uit niet meer dan 7 a 8 millioen zielen. Twee derde gedeelte hiervan leeft in de steden. De rest van de bevolking is over het land ver spreid en is dus dun gezaaid. Het grootste gedeelte van dit werelddeel be staat uit woestijngebied. Langs de kusten liggen stroken, waar zich de goede grond bevindt en voldoende regenval de verbouw van diverse gewassen mogelijk maakt. Men vindt deze o.a. bij Perth en langs de Z.O. en O. kusten. Vooral in het Zuid-Oosten, in de staten Victqria en New South Wales zijn de klimatologische omstandigheden zeer gun stig te noemen; zij doen enigszins aan die van Zuid-Frankrijk denken. In dit gebied liggen" veie farms, waar behalve akkerbouw, naast rundvee- ook schapenfokkerij wordt beoefend. Men vindt er tevens boom- en ook fruitkwekerijen, terwijl in de onmiddellijke omgeving van de grotere steden tuinbouw- en bloemisterijbedrijven zijn gevestigd. De verbouw is echter over het algemeen veel minder intensief dan in ons land. In de steden zijn industriële bedrijven van velerlei aard. Het is voornamelijk in deze steden, dat onze Nederlandse arbeidskrachten een plaats zullen vinden. Aangezien in Australië uitsluitend Engels wordt gesproken, is het noodzakelijk, dat de emigranten vóór het vertrek uit Nederland zich in deze taal zoveel mogelijk bekwamen. Zonder enige kennis van Engels hebben zij in Australië met grote moeilijkheden te kampen. De Australische boeren hebben geen lust en tijd om de emigranten de ken nis van de taal bij te brengen. Om diezelfde reden is het nodig Engels te kennen als men in industriële bedrijven wenst te wor den geplaatst. De Australische boeren zijn gewend hard te werken. Op de farm heeft men een 56-urige werkweek. In de steden echter, in de industrie, is er door de grote invloed der vakverenigingen slechts een 40- urige werkweek. Hier kan met overwerk be hoorlijk worden bijverdiend. De Australi sche bevolking is over het algemeen prettig in de omgang en zij weet goede arbeids krachten te waarderen. De farmers zijn pio niers, die zich weinig om comfort bekom meren, zodat de emigrant bij aankomst zich niet te veel van woning en meubilair moet voorstellen. De lonen worden in overleg met de werklie denverbonden vastgesteld. Zij zijn behoor lijk, ook voor de ongeschoolde krachten. Men kan hiervan overspai'en, zodat men, en dit is voornamelijk in de landbouw het geval, er na enige jaren over kan gaan denken zich meer zelfstandig te maken (z.g.n. „scharefarming" als overgangsfaze naar het eigen bedrijf). In de steden worden hogere lonen betaald dan op het land; echter zijn daar de kosten van levensonderhoud veel groter, zodat in feite op de farms meer kan worden overge spaard. Indien de vrouw van de werknemer gene gen en geschikt is in de boerenhuishouding mede te werken, zal zulks de inkomsten nog vergroten. De lonen op het land bedragen ongeveer 5.10.0 per week. Aan belastingen, sociale voorzieningen en kost en inwoning wordt een bedrag van plm. 2.per week afgetrokken, zodat men ca. 3.10.0 per week kan overhouden. De vrouw verdient ca. 2 tot 3 per week en de kinde ren, indien zij groot genoeg zijn, naar ge lang van hun leeftijd. In de steden krijgen ongeschoolde krachten 6.tot 7.per week. Naarmate zij meer geoefend raken, worden deze lonen hoger en kunnen deze voor zeer ervaren werknemers tot L IC.— per week Gpiopen. In de z.g. Army Disponal Stores, welke zich zowel in de steden als op het land bevinden en waar ook legervoorraden worden opge ruimd, kan men werkkleding kopen, zoals b.v. regenjassen (ca. 1.10.0) en rubberlaar zen 0.10.0 tot 1.0.0). Emigranten voor dit werelddeel moeten bij voorkeur ongeveer 20 tot 30 jaar oud zijn. Behalve ongehuwden kunner. ook gehuwden ?5:-. ótzin van ten hoogste twee kinde ren een werkkring vinden, doch dan alleen op landbouw- en veeteeltbedrijven. Opge merkt wordt, dat voor gezinnen met kinde ren speciale werkgelegenheid moet worden gezocht i.v.m. de beperkte woongelegenheid. Op de fruit- en boomkwekerijen zijn er zo wel voor ongehuwden als gehuwden met ten hoogste twee kinderen plaatsingsmogelijkhe den, hoewel in geringere mate. Op de tuin- en bloemistbedrijven kunnen practisch alleen ongehuwden geplaatst wor den. In de industrie en andere stedelijke beroe pen kunnen tengevolge van de woningnood voorlopig slechts ongehuwden worden ge plaatst. Het z.g. „vooruitgaan" van gehuwde man nen verdient geenszins aanbeveling, daar met geen mogelijkheid kan worden bepaald wanneer gezinshereniging zal kunnen plaats vinden. Als emigranten Nederland verlaten, weten zij nog niet waar zij worden tewerk gesteld, terwijl overigens ook de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat zij niet in hun eigen be roep geplaatst kunnen worden. Zij vernemen zulks bij aankomst in Australië. Persoon en karakter zijn nog belangrijker dan vakken nis, hoe belangrijk deze ook op zich zelf is. De kosten van passage zijn op het ogenblik geheel voor rekening van de emigrant. Zij bedragen ca. 1300.per volwassene. Kin deren van 1 tot 3 jaar betalen ^4 en kinde ren van 3 tot 12 jaar de halve passageprijs. Men wordt tevens in de gelegenheid gesteld van te voren 100.voor aan boord te ma ken kosten te storten, zodat gegadigden in totaal derhalve met de volgende kosten moe ten rekening houden: 1300.passagekos- ten per volwassene; 250.aan mede te nemen deviezen; 100.boordkosten. Te zamen 1650. Het is mogelijk, dat de passageprijs wijzi gingen ondergaat, hoewel door gegadigden ongeveer met het bovenstaande bedrag moet worden rekening gehouden. De Commonwealth of Australië heeft zich in principe bereid verklaard aan daartoe in aanmerking komende Nederlanders, die naar Australië emigreren, t.w. ex-servicemen en waarschijnlijk ook aan degenen, die actief in de illegaliteit zijn werkzaam geweest, re ductie op de passagekosten te verlenen. Zij, die in Australië wensen te worden ge plaatst, of die hulp bij het verkrijgen van passage naar Australië of Nieuw-Zeeland verzoeken, kunnen zich hiertoe bij het Gew. Arbeidsbureau of haar bijkantoren aanmel den. Officiële mededelingen. Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest, gelet op art. 37 der Woningwet, brengt ter algemene kennis, dat het door de raad dezer gemeente in zijn vergade ring van 3 December 1948 vastgestelde uitbreidingsplan in hoofdzaak geldende voor 't gedeelte der gemeente giel|egén ten nooidéoi van dé spoorlijn Utrecht- Amersfoort met toelichtende beschrijving gedurende veertien dagen vanaf 13 De|- cember 1948 ter gemeen tesecrétari[e voor een iedér ter inzagie ligt- Belanghebbenden, die bezwaren tege« het plan bij dé raad hebben ingediend, kunnen zes weken na afloop van boven genoemde termijn bij Gedeputeerde Sta ten telgen het plan bezwaren indienen. Plaatselijk nicssws. HOTEL, CAFE-RESTAURANT „DE SCHOUW". Zoals recids de vorige wqek per adver tentie- bekend gemaakt, is bat bekend-1 hotel, cafe-restaurant „De Schouw", aan de Birktsfraat-alhier, in andere handen overgegaan. De nieuwe eigenaar, de hyer W. la Grouw, was xeeids jaren ïn de hoofdstad in het hotejbedrijf werkzaam, hetgeen voor da clientelio een waarborg is voor uitstekende verzorging en bedie ning. De heêr La Grouw heeft wiqér ver schillende verbeteringen in de zaak doien aanbrengen, w-o. èen nieuwe verwarming in het intieme vergaderzaaltje Door de levering van prima waar, hoopt de ex ploitant ook beter publiek te trekken. SOESTER SCHAAKCLUB. De uitslagon van dé onderlinge wedstrij den zijn: Groep 1: A. van DijkW. Beinschop 1/2-1/2. J. ThomaszeTh. de Ruig 1—0. Th. de Ruig—A. Hilhorst 1—0. W. Ben schopE. Demoed 01. Th. dè RuigH. Schreuder 0—1. Groep 2. J. BorcherdingJ. Hoek 01- J. J. W. BlomJ. Borcherding 0I. K, F. MudJ. Timmer 01. J- J. W, Biom- G. Roozen 1—0. J. Hoek—L. de Regt 1-0. J. J. W. Blom—A. W. de Ruig 0—1, Groep 3: J. Spijker—G. Acronius 1—0. Mej. E. CoopsE. Amelunxên 1/2-12. H. Homs—J. Pilon 0—1. J. H, Zijtveld— J. Spijker 10. VERKEERSONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP. Donderdagmiddag omstreeks vier uur had op de betonweg SoestdljkBiltho- ven, ter hoogte van de boerderij van De Gier, c.en verkeersongeval plaats, dat aan

Soester Courant | 1948 | | pagina 2