ONZE EIGEN ZAKEN Het is nu de tijd Visite-kaartjes. GEEN AARDAPPEL PANIEK! Ruslands rijkdom aan Aluminium. DRUKKERIJ SMIT W. N. NIEUWENHÜIS FEESTDAGEN DE JUISTE TOON. ORGELS F PIANOS: 6TEMMEWf RjÈRARSnÊf IR.m Loodgieter - Eleetriciën VOOR ONZE DAMES. Kerstspel „De St De Ministers Sassen en Stikker in hun Carmen-creatie. Onderwijzend Ne derland slaat de handen ineen. Onze taak ten opzichte van de leermeesters onzer kinderen. Felle protesten in Utrecht. De D.U.W. kreeg een duw in de goede richting. „Ik kom terug, ik kom terugDeze pa rodie op „Carmen" speelt velen door het hoofd nu de ministers Sassen en Stikker met de heer Neher al weer zó vlug op vaderland se bodem zijn teruggekeerd. Het zou mis schien goedkoper zijn en men zou sneller kunnen werken, als het gehele parlement eens een poosje van Den Haag naar Batavia werd verplaatst De teruggekeerde regeringsmissie zal over het besprokene contact opnemen met kabi net en Kamers. Als er daarna nog maar éven aanleiding toe bestaat, maken we bin nenkort weer een afscheid op Schiphol meet Overigens is er voor ons geen reden om neerslachtig te zijn, daar ons het algemene ongerechtvaardigde grote optimisme over direct te verwachten resultaten in In donesië ook steeds vreemd was. Op zichzelf is het reeds belangrijk, dat zowel van Ne derlandse als van Republikeinse kant, met nadruk is gesproken over de prettige tóón, waarin de onderhandelingen werden ge voerd. Natsir in het bijzonder legde daar met de woorden: „Resultaat der besprekingen is, dat beide partijen eikaars standpunten nu begrijpen," de nadruk op. Hoewel begrijpen en aanvaarden nog twee totaal andere din gen zijn, is er nu toch een begin, waar wij Carmen ten spijt dankbaar voor kun nen zijn. De redenen, dat ondanks begrip voor, (nog) geen aanvaarden van eikaars standpunt mo gelijk bleek, zijn de T.R.I. (het Republikein se leger) en de machtspositie van de Hoge Commissaris tijdens de interim-periode, met welke laatste vorm van regering de Repu bliek inmiddels wel vrede kan hebben. Wij mogen niet verwachten, dat Hatta en de zij nen er aan zullen denken om, waar het een al dan niet voortbestaan der Republikeinse nationale legers betreft, ook maar een drup pel water in hun wijn te doen. Dit te minder nu de geordende T.R.I. bewees tijdens de communistische staatsgreep Djokja als heter op aan komt, te kunnen gehoorzamen. Velen „in hoogheid gezetenen" aan Neder landse zijde is dit alles echter juist een reden om de T.R.I. op z'n minst onder Nederlands opperbevel te willen zien enzo blijven de kansen in Indonesië voorlopig, waar wij hen verleden week achterlieten: op de wip. Onderwijzend Nederland, zowel uit de Ka tholieke, Protestants Christelijke als Neutra le groepering, voelt zich op een zelfde speel tuininstrument gezet: Niet alléén op een scfroïfldagreisjeT maar permanent en ten aan zien van de voor deze zeer nuttigen in het maatschappelijk proces geldende sociale voorzieningen. Bij duizenden zijn zij naar Utrecht gekomen en de daar geuite protes ten tegen de bestaande toestanoden ten aan zien van salariëring enz. der mede-opvoeders onzer kinderen was duidelijke taal. Zij nemen het niet langer en zij hebben gelijk. Een groep onderwijzers uit het „Hoge Noor den" kwam ver over tijd op dit eindelijk belegde congres. De reden? Hoewel zij aanboden om het gemaakte ver zuim weer in te halen, kregen zij géén toe stemming zo vroeg af te reizen, dat zij hun Nationale protestmeeting van meet af kon den bijwonen. Zo ooit, dan is deze strijd voor sociale gerechtigheid er een waar heel ons volk belang in dient te stellen. Onderbetaald onderwijs kan op de duur niet anders dan een vlucht uit hun vak der betrokkenen ten gevolge hebben. Heel ons volk zou daar bin nen zeer korte tijd de uiterst wrange vruch ten van plukken. Als verantwoordelijke ou ders moeten ons de beste onderwijskrachten nog maar net goed genoeg'zijn. Vele jaren van hun jonge leven staan wij, bij de wet verplicht, onze kinderen voor een belangrijk deel af aan de zorg van anderen. Nog is het besef van verantwoording bij onze „meesters en juffen" zo groot, dat zij op hun post ble ven. Wat zij verlangen is slechts gelijkscha keling in sociale voorziening met anderen. Steunen wij dan deze gerechtvaardigde ver langens naar ons beste vermogen. „Gelukkig zijn wij in staat om naast deze bittere klanken nog een prettiger geluid te doen horen aangaande een groep andere bouwers van en in Nederland en wel de wederopbouwers. Gepleegd overleg met de betrokken overheidsinstanties stelde de vak bonden in staat om mededeling te doen van vastgestelde minimumlonen gedurende de wintermaanden voor arbeiders in de D.U.W. Vroeg invallende duisternis, noch hevige regenval of langdurige vorst kunnen nu nog oorzaak zijn, dat de gezinnen van deze vaak van hun woonplaats vertoevende arbeiders het met een loon moeten stellen, dat beneden een redelijk bestaansminimum valt. Voorwaar een belangrijke duw in de goede richting. voor het bestellen van Uw f3.75 per 100 en f2.50 per 50, bedrukt met enveloppen. Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 Plaatselijk nieuws. LEZIING VOLKSUNIVERSITEIT. Voor de Volksuniversiteit hield Dr. Th. Schlichting Vrijdagavond, in de zaal van Eemland, een lezing over het onderworp: „Toepassing van hedendaagse geneesmid delen". Probeerde men, aldus spsri, in vroegiere jaren bij de bestrijding van de ziekten het ene geneesmiddel na het andere, tot dat men eindelijk zo gelukkig was het juiste gevonden te hebben, de laatste ja ren heeft men andere wegen gevondjein. Men is er in geslaagd geneesmiddelen fle vinden om de verwekkers van die ziekten, de bacteriën, te bestrijden. Door de toepassing van penicilline en andere nieuwe preparaten kan thans ïn vele gevallen het ziekteproces aanm|erkj&- lijk verkort worden: Spr. noemde als voorbeeld longontsteking en nierbekken- ontsteking, waarvan men tegenwoordig na vijf dagen genezen ïs, terwijl dieze ziekte vroeger langer dan een maand duuridie. Hersenvliesontsteking, een gevrjesdb ziekte, waarvan de behandeling voorheen nutteloos was, kan thans meif penicilline volkomen genezen worden. Ook die be strijding van insecten heeft men tijdiens de oorlog flink ter hand genomen. Met DDT-poeder bereikte men goedle resul taten voor de bestrijding van malaria en buik-typhus. Voordien bestreed men de malariakoort sen, vooral in Afrika* met kinine, doch dit was niet afdoende. DDT-poeder dood de de muskieten en daarmede die vlerwlek- kers van de malariakoortsen. Ook in de genezing van scabius is in vergelijking met voor de oorlog een grote vooruit gang geboekt. Het was een interessante lezing, die door de aanwezigen met grote belangstelling werd gevolgd. BIJ DE BOMENDE CMBCUWf B. Grothestr. 39, Tel. 2968 BILJARTEN. De resultaten van de gespeelde competi tiewedstrijden voor de N.B.B., district Eemland in de wèek van 5 tot en met 11 December waren: Cadre Kla&se: Centraal 1Vergulde Wagen 1 42 Ons Genoegen 1Gouden Ploeg 1 24 Ié Klasse librè: Vergulde Wagen 2Metropole 1 62 Theomie.n lLèusder kwartier 1 44 Soestdijk 1Ons Gênoègen 2 44 Gouden Ploeg 2Zonneheuvel 1 62 2e Klasse libre A: Vergulde Wagen 3—ODL 1 6—2 Oosterpark 1Leusdèr kwartier 2 44 Metropole 2Ons Genoegen 3 62 Animo 1Centraal 2 62 2e Klasse libre B: Nieuwe Kei 2DOS 1 44 Gouden Ploeg 3Metropole 3 26 Middel wijk 2KOT 1 44 3e Klasse libre A: KOT 2ODL 2 6-2 Soestdijk 2Ons Genoegen 4 62 Theomien 2Metropole 4 44 Centraal 3Vergulde Wagen 4 44 3e Klasse libre B: Leusderkwartier 3Metropole 5 4—4 ODL 3Tavenu 1 62 Ons Genoegen 5Nieuwe Kei 3 80 Zonneheuvel 2Animo 2 62 3e Klasse libre C: Zonneheuvel 3^JLeusder kwartier 4 62 Oosterpark 2—ODL 4 8—0 KOT 3Animo 3 4—4 Centraal 4DOS 2 62 Het aantal verkeersongevallen neemt nog steeds onrustbarend toe. Sluit daarom een ONGEVALLENVERZEKERING en vraagt offerte bij J- LENSSEN, MAKELAAR Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Agent van ..De Nederlanden van 1845" voor ALLE verzekeringen. NED. CHR. BOUWARBEIDERSBOND. In de zaal v. d. Broek aan dè Laanstraat te Soestdijk vond Donderdag avond voor de kinderen van de lodien der Ned. Chr. Bouwarbeidersbond èen goed gieslaagjd St. Nicolaasfeost plaats. De Sint met zijn knècht waren persoon lijk aanwezig en behoudens de ruime tractafies ging elk kind met een geschenk huiswaarts. VOOR GEPENSIOENNEERDEN. Men verzoekt ons er op te wijzien, dat de Rijksvoorlichtingsdienst Donderdagavond 16 December, van 7.45-8 uur een toelich ting zal geven over de inhouding der ex tra loonbelasting over de toeslag op de pensioenen en de gevolgen cfer njieuwle wet. MET DE BIJEN NAAR HET KOOLZAAD. Ter bespreking van bovenstaand onder werp waren Vrijdagavond in „St. Lud- gardis'1 de afdelingen Baarn en Soest van de Ver. tot Bevordering der Bijientetllt bijeen. De voorzitter van Soest, de heer Van Reijein, opende de vergadering met 'n woord van welkom, waarna de Baarnsè voorzitter, de heer Van den Brink, ge legenheid kreeg een uitjeazietting te ge ven van het doel van deze bijeenkomst. Hij begint met de moei lijk heiden te schilderen, welke beidie afdelingen dit voorjaar hebben ondervonden alvorens ze met hun bijen naar de drachfgebieden konden vertrekken. Deze last bestond hoofdzakelijk uit steèdjs weder uitstel len van het tijdstip van vertrek, zulks ïn verband met 'de bespuiting van hef koolzaad tegen schadelijke insecten, want indien ten tijde van een bespuiting bij envolken aanwezig zijn, zullen dezie on herroepelijk sterven. Naar aanleiding van dit laatste wees spreker er nadrukkelijk op, dat met de schadelijke insecten me de de parasieten van deze laatste gódood worden, zodat de natuurlijke (z.g. bio- 1ogischè) bestrijding niet mogelijk ïs> De heer Van den Brink achtte het dan ook zeer gewenst, dat er maar niet luk raak gespoten werd, maar dat zoveel mogelijk getracht zou worden wel de schadelijke insecten maar niet hun na tuurlijke vijanden te doden. Na deze uitvoerige inleiding, welke meft luid applaus beloond werd, volgde het eigenlijke onderwerp van de avond. Hieruit bleek, dat met sterke, of lie ver nog met zèer sterke volken z.|er gGied honing te wïnnep viel op het koolzaad, maar dat men met zwakke volken beter thuis kan blijven. In Baarn had men mèf goede volken gemidde'id 15 pond per volk (vele imkers meer) 'en de resulta ten van de. Soesfer imkers weken hier niet veel vanaf. De Baarnse bijenhouders hadden hun volken in dé Haarlemmer meer geplaatst, terwijl Soest heit had gezocht in de Noord.'-Oosfpoldèr. Er volgde nog een levendjige discussie over het feit, welke van deze twtle ge bieden nu wèl het best was, maar tof bepaalde conclusie hierover kwam men niet. Er zal waarschijnlijk evenwel in de N.O.- polder dit jaar meèr koolzaad groeien dan in de Haarlemmermeer en daar te vens de organisatie daar, ook in verband met het spuiten, uitstekend geregeld is, zullen wel veel imkers met hun bijtjes daarheep willen. De heer Van den Brink doelde nog mel de, dat hij zeker wist, dat, ondanks al le geruchten, er tijdens de aanwezighe.'id van de bijenvolken op het koolzaad geen schadelijke bespuitingen of bestuivingen zullen worden uitgevoerd. Nadat nog over verschillende punten van ondergeschikt belang van gedachte ge wisseld was, sloot de Soesfer voorzifter deze geanimeerde vergadering. In de pauze gaf de heer Engelen uit Soitsf nog eejn uitvoerige demonstratie van de door hem geconstrueerde moderne bij enkasten, wélke ook mef veel beflangsfjeil- ling gevolgd werd. Van Weedeslr. 23 - Tel. 2577 ALS MOEDERS HET VOOR HAAR KINDEREN OPNEMEN. Men moet nooit aan kinderen raken, want dan krijgt men met de moeders te doen. Dit bleek op 30 Augustus in onze ge meente. Die dag vermaakten kinderen zich in een speeltuin en onder die. kin deren was een 13-jarige jongen, die van een kind van 5 jaar, dat zich verlustigde in het glijden op een glijbaan, het klleed- jè wcignam. Dit gaf aanleiding tot herrie, ook onder de moeders van de beide kin deren. Ook de 25-jarige M- v. V. bemoeide zich met het geval en op een gegeven ogen blik gaf zij vrouw R. G.-v. D., de moeder van de 13-jarige knaap, een klap in het gezicht. Er waren twee getuigen in deze zaak, vooreerst de" 13-jarige jóngen, die van de politierechter te Utrecht .een geduch te reprimandé kreeg. De tweède getuige, ook een buur, z^eidje niet gezien te hebben, dat vrouw v. V. haar buurvrouw geslagejn heeft. Beklaagde, wérd veroordeeld tot f20. boete subs. 10 dagèn hechtenis. De eis luidde f40.— boete subs. 20 dagen hech tenis. GIFT VOOR ASYLFONDS. Door mejuffrouw E. M. C. Fcrtuyn, vroeger woonachtig té Soest, thans te Apeldoorn, is een bedrag van f50.— ge schonken ten behoeve van het Asylfonds van de afd. Soest van de Ned- Ver. tot Bescherming van Dieren. Een fraai ge baar. Moge het navolging vinden. EEN COMPLEET JONGENSPAKJE. Onze huismoeders behoeven wij dat niet te zeggen, het kost de grootste moei te, onze jongens knap voor de dag te laten komep. Het zal wel eens begrote lijk zijn, te zien, hoe de „hei en" die keu rig netjes de deur zijn uitgegaan, na een lange speeldag terugkeren. Hopeloos, ver zuchten wij menigmaal en tochals de levenslustige knapen het bed moeten houden en zich niet toetakelen is heifi veel erger. Wij geven hier een pakje, dat uitstekend geschikt is om bij een of andere feeste lijke gelegenheid te worden gedragen. Het pakje bestaat uit drie delien: ee.ni blouse, een bolero en een broek. Laten wij eerst de vervaardiging van da blouse eens nader bekijken. Zij- en schoudernaden van voor- en rugpand worden gesloten. Middenvoor wordt 'n tegenbeleg voor de sluiting gemaakt. Op de taille stikken wij een band, waardoor een elastiek of een bandje kan worden geregen. De onderkant van de blouse werken wé. mef een sniaL zoompje af- Het kraagje wordt met de goede kanten*" op elkaar gestikt, omgekeerd en plafge- regen. Dan de mouwen van de blouse goéd dichtstikken, dé kop van boven in halen en met de ruimte gelijk verdiedd in het armsgat zetten. De onderkant van de mouwtjes wordt met een smal zoomp je afgewerkt. Nu de bolero- Van voor- en rugpand worden de zijnaden en schoudernaden gesloten. De mouwnaden eveneens dicht stikken. Aan de onderkant worden de mouwen ingehaald. Daarna leggen wij de goede kanten van mouw en manchetjes op elkaar en stikken deze. Aan de ver keerde kant het manchetje vervolgens met eén klein steekje overnaaiien. Hef manchetje wordt mét knoop en knoops gat gesloten- Ten slotte de broek. Vóór de zijnadien van de broek worden gesloten, zet men de zakken er in. Daarna de zijnaden dichtstikken. Bij de sluiting wordt aan de rechterkant een stukje aangezet voor dia knopen. De linkerzijde krijgt een dubbel- tegcnbeleg, waarin de knoopsgaten wor den aangebracht- De mïddenachtèrnaad stikt men tcif aan het kruis dicht. Nu het broekje verriar sluiten. Aan hef achterpand worden nog een paar figuurnadén gestikt. Voer afwerking zetten wij een band op hef broekje. De pijpjes worden op de goe de lengte gezoomd. Wanneer men t.n vouw^ en het broekje wil persen, werden de vier zijnaden op elkaar gelegd- berst na het passen worden de knopen aangezet Voor lezeressen van ons blad stellen wij W^.m r knippatronen van niodel be schikbaar. Het patroon van het uit drie delen bestaande pakje kost f 1.05. Het wordt de dames toegezonden na ont vangst van een postwissel van bovenge- bedrag door ,Hèt Patronenhuis", Middenweg 200, Amsterdam-Ocst. Men vermelde op het strookje de gewenst? leeftijd van 2 t.m. 8 jaar, alsmede No. 4757, waarna omgaand toezending volgt. GEVONDEN VOORWERPEN. Etui met rozenkrans, pa dvin diers,riem, hangslotsleutel, groène draaglamp, zilv. dasspeld, gevlekte hond,, kinderwanten, ceintuur, nijptang, soldeerbout, gevl. le ren riem, gekl- handschoen, weegschaal, kinderwantje, 6 latten, zilverbon van f 1.-, gr.-br. jachthond, br. portemonnaie,. twee schotten nieuw hout; witte leghorn, kin- derwant. Inlichting politiebureau. BUREAU VOOR ARBEIDSRECHT. De Soester Bestuurders Bond houdt op Woensdag 15 December a.s., des avonds, een extra zitting van het Bureau voor Arbeidsrecht aan hét adres Braamw. 102. Maatregelen tegen prijsafbraak in voorbereiding. De rijke aardappeloogst en daarmee verbon den daling van de prijzen heeft sommige landbouwers het hoofd doen verliezen. Zij bieden tegen iedere prijs aan en veroorzaken daarmee een verdere afbrokkeling van de markt. Wij hebben hier weer te doen met het oude verschijnsel, dat de boeren, in plaats van één lijn te trekken, ieder op eigen gelegenheid gaan verkopen, teneinde voor de bui binnen te zijn. Maar zij vergeten, dat zij op die manier juist het losbarsten van de bui veroorzaken. Het in het wilde verkopen van aardappelen moet dus. reeds alleen daarom, ten sterkste worden afgeraden. Maar bovendien doen zij zichzelf grote schade door op het ogenblik tegen verlies gevende prijzen te verkopen. De landbouw moet als één man op het standpunt staan, dat de producten niet anders dan tegen lo nende prijzen verkocht moeten worden. Wanneer de markt daartoe geen gelegen heid biedt, dan zal men de regering in ge breke moeten stellen en dus moeten eisen, dat zij maatregelen neemt tegen het optre den van afbraakprijzen. Wij leven immers niet meer in een geheel vrije maatschappij, waarbij men de prijs van de markt heeft te aanvaarden, hoe ongun stig die ook is. De thans dreigende aardappel-paniek had men in Den Haag moeten voorzien en dus voorkomen. Wanneer de regering onmiddel lijk toen men wist, dat er een reusachtige aardappeloogst zou komen, een garantieprijs had ingesteld, zou de huidige prijsdaling zon der twijfel niet zijn opgetreden. Waarschijn lijk heeft de minister gedacht, dat het zo n vaart niet zou lopen, doch de feiten hebben inmiddels bewezen, dat de prijzen wel dege lijk tot ver beneden het aanvaardbare dalen. Dit behoeft in het geheel niet te betekenen, dat het overschot, waarvoor wij op het ogen blik geen bestemming kunnen aangeven, zo onrustbarend groot is. het betekent alleen, dat momenteel het aanbod de vraag over treft. Zonder te ontkennen dat het jaar 1948 overal ter wereld een record aardappeloogst heeft gegeven, mag men toch niet verkla ren, dat er een overproductie is. Eerst aan het eind van de winter zullen wij weten of er inderdaad grote partijen overblijven. Ook in Amerika. De lage aardappelprijzen zijn niet alleen een Nederlands of een West-Europees verschijn sel. De Canadezen bijv. bieden op het ogen blik in de aangrenzende Amerikaanse Sta ten aardappelen veel goedkoper aan dan in de Ver. Staten het geval is. Daartegen zijn heftige protesten gerezen van de zijde van --de- Amerikaanse--boeren en men verwacht thans in Amerika dan ook ingrijpen van de regering. Waarschijnlijk zal men ongeveer een zevende deel van de oogst tegen een minimumprijs uit de markt nemen. Wij hebben reden om aan te nemen, dat ook de Nederlandse regering op het punt staat maatregelen te treffen. Welke die maatre gelen zijn, is nog niet bekend; in landbouw- kringen spreekt men over het overnemen van bepaalde hoeveelheden tegen een ga rantieprijs, of over hét stellen van een ga- rantie voor het inkuilen van gestoomde aard appelen. Het Ministerie van Landbouw zoekt echter naar een geheel andere vorm van in grijpen, waarover wij ons thans nog niet kunnen uitlaten. Deze moet tot effect heb ben, dat de prijs van de aardappel wordt ondersteund zonder dat men rechtstreeks in de handel ingrijpt. Het lijkt ons noodzakelijk reeds thans naar voren te brengen, dat dit ingrijpen tot ge volg moet hebben, dat de boeren tegen een lonende prijs moeten kunnen verkopen. Wanneer er aan het einde van de winter een restant zou moeten worden opgeruimd, zullen wij tegen die tijdwel eens verder zien, maar op het ogenblik nu de tijd van de grote consumptie nog komen moet. is er geen enkel motief om aardappelen beneden redelijke prijzen op de markt te werpen. Laat de boeren dus in de eerste plaats zelf zo verstandig zijn zo min magelijk aan te bieden. Toen het Derde Rijk ten onder ging. waren het de Amerikaanse, legers, die de stad Bit- terfeld bezetten, maar het waren de Russen, die na de indeling van Duitsland in zones de stad onder hun beheer kregen. Daarmee kwamen ze in het bezit van het grote labo-, ratorium voor onderzoek van lichte meta len, dat door de I. G. Farben in deze stad was gesticht. Dit laboratorium was een der Wetenschappelijke instituten, die de winning van aluminium en daarmee de opbouw van de luchtmacht in Duitsland, krachtig hadden bevorderd. De Russen maakten van dit bui tenkansje een gretig gebruik en sindsdien weten ook zij uit 3400 kg ruwe bauxiet 1000 kg zuivere aluminium te halen. Bauxiet, het aluminuinrijke mineraal, heeft Rusland in overvloed, geen enkel land bezit er zulke enorme voorraden van. Soms ligt zo'n bauxietlaag in een onherbergzame streek, maar dat is voor Rusland geen bezwaar, want men stuurt er alleen politieke banne lingen en krijsgevangenen heen. Zo'n streek is b.v. het gebied van Turinsk in het Noor- den van de Oeral. Het vriest er van Sep tember tot Mei en als in de korte zomer de grond ontdooit, bestaat die grond voor het grootste deel uit moerassen, waar voortdu rend koortsen heersen. Het sterfte-cijfer van de gevangenen is dan ook ontstellend hoog, maar de Russische regering zorgt steeds voor een overvloed van nieuw mensenmate riaal. Zo is er meer naar het zuiden in de Oeral een streek, genaamd Uass, die uitslui tend bevolkt wordt door 400.000 politieke gevangenen. In het West-Siberisch Kusnetz gebied, waar de volledige Elinfabrieken uit Stiermarken overgebracht zijn. werken tienduizenden bannelingen achter eindeloze prikkeldraadversperringen, die slechts on derbroken worden door wachttorens. In het gehele Kusnetz-gebied werken meer dan een millioen politieke gevangenen. Duizend kilo meter ten oosten van Stalingrad, tussen de uitlopers van de Oeral en het Aralmeer, ligt de stad Irgis ten midden van enorme rood-- achtige bauxietlagen. De streek is bijna on bewoonbaar wegens malaria en zwartwater- koorts, doch in de behoefte aan arbeiders wordt voortdurend voorzien door nieuwe deportaties. En zo bouwt Rusland de groot te aluminiumindustrie van de wereld op, ten einde een luchtvloot te kunnen bouwen, die het eventueel tegen Engeland en Amerika met hun bondgenoten kan uithouden. Intussen zitten natuurlijk de andere landen niet stil. Amerika trekt op het ogenblik nog het meeste bauxiet uit ons Suriname, maar waarschijnlijk zal ook verder in Zuid-Ame- rika aluminiumerts gevonden worden, ter wijl men ook van Centraal-Afrika grote ver wachtingen heeft. Plaatselijk nieuws. HEM WACHT NOG IETS In samenwej&ing mét de rijkspolitie te Groningen werd door dè politie alhier gearresteerd zekere P. v. d. S„ die» na uit Duitsland te zijn teruggekeerd, in onze gemèente was ondergedoken. Hij wordt verdacht deèl te hebben uitge maakt van de S.D. ern èen executiepelieton. Hij werd naar Groningen overgebracht. DENK OM UW ACHTERLICHT. Niet minder dan 45 wielrijders gingen op de bon wegens het niet voeren van een brandend achterlicht. Men' denke er aan, dat de politie in dit opzicht actief blijft. TAFELTENNIS. De afgelopen week bracht weer verschil lende successen voor de tafeltennisver eniging „Soestdijk". Donderdag bracht he.t lè team een be zoek aan Neac 4 te Amersfoort en wist met 7—3 te winnen. Dezelfde dag speelde Soestdijk 2 tegen Rivendi 7 en won bovènverwachting mef 8—2- Soestdijk 3 en 4 kregen Zaterdag bezoek van resp. UPPC 8 en Levu 4, beiden uit Utrecht. Beide Soester teams wisten de bezoiekers met een 100 nederlaag naar de Dom stad terug te zenden. Het programma voer deze week ziet er als volgt uit; Maandag 13 Dcc- Frans Smulders 1— Soestdijk 1 te Utrecht. Velox 6—Soest dijk 3 te Utrecht. Donderdag 16 Dec- Noac 4Soèstdijk 2 te Amersfoort. Zaterdag 18 Dec. Soestdijk 4—Induna 3 te Soestdijk. KOE GEVONDEN. Te 2 uur 's nachts trof de politie op de Steenhoffstraat èen koe aan, waarvan de eigenaar kon worden opgespoord. NOG STEEDS ETALAGEVERLICHTING. Van politiezijde wijst men ons op het feit, dat veel winkeliers nog steeds hun etalagevèrlichting laten branden in die hiervoor verboden uren. Zij, die er niets voor voelen om, naast een bekeuring, zich over enige dagen, zo wel in woning als winkel, met een kaars je te moeten behelpen, raden wij aan zich aan de voorschriften te houden. KERSTBOUT. Ten nadelé van Van E. werden niet min der dan 3 konijnen ontvreemd. OP DE BON. Een groot aantal automobilisten wérden weer bekeurd tarzakie overtreding in haal verbod, rijden zonder rijbewijs, rij den in verboden richting, overtreding par keerverbod enz. SOESTERBERG. RECEPTIE BRANDWEER. In verband met het 25-jarig bestaan der Vrijwillige Brandweer werd Zaterdagmid dag van half 5 tot 6 uur door 't be stuur in Hotel ,,'t Zwaantje receptie ge houden. Vooraf had bij de brandweerga- rage, ten overstaan van het gemeentebe stuur, door de burgemeester, Mr. S. P. Baron Bentinck namens de Kon. Ned. Brandweervereniging, de plechtige uitrei king van het kruis van verdienste plaats aan een vijftal leden, die het corps gedu rende 25 jaar trouw hébben gediend, door M- Nijho te Amersfoori 23 DECEMBE Entree f0.50 I Woensdag 22 van NieuweyT 7.25, Garage T retour. Plaats bus) verkrijgb laan 4, alhier.

Soester Courant | 1948 | | pagina 2