HERENJASSEN E Nikaproba wordt bestormd. Plaatsclljk nieuws. ZOJUIST ONTVANGEN ZUIVER WOLLEN DONKERBLAUWE MATEN 44 - 46 - 48. PUNTENVRIJ. f 19.60. AMERSFOORT VOOR ONZE DAMES. Ais .er nog Soesfer militairen in de tro pen waren, die niet wisten wait „Nika proba'' was en beoogde, dan zijn ze er nu niet meer. Evien is er stilstand geweest doordat de post in öe laatste weken slecht .door kwam als gevolg van het verbod, om de K.L.M.-vliegtuigen op meerdere vliegvel den te doen landen, maar steeds wan neer er weer een vliegtuig op Schiphol binnenvalt, dan deponeert de post de volgende dag, met een lachend gezicht, wieer tientallen brieven van onze jon gens op het secretariaat van „Nikaproba", waarin z,e hartelijke woorden uiten aan die bevolking van Soêst en aan „Nikapro ba" ien zijn helpers en helpsters. Zie hebben hun St. Nicolaas-pakket ont vangen; sommigen wel wat later dan be doeld was, maar dat zal zijn oorzaak wel vinden in het feit, dat men in die tropen nog niet bekend is me/t de lijf spreuk van onze P.T.T.: „Heden gepost, morgen bezorgd". Het zijn allen hartelijke dankbriefjes, niet alleen voor de spullen, die zij in het pakje aantroffen en zo goed kunnen ge bruikten, maar vooral omdat de zending hun ziegt, dat zij door de plaatsgenoten niet vergeten worden. Wanneer de stroom van brieven ophoudt te vloeien, zulilien wij uit meerdere inge komen brieven gedeelten in ons blad af drukken, hetgeen het medeleven met onzle jongens ongetwijfeld nog zal bevorderen. Voor bet ogenblik willen wij volstaan miet de opname van onderstaand schrij ven van een onzer jongens, waarvoor in ons blad ieen plaats werd verzocht, aan welk verzoek wij gaarne voldoen. Soerabaja, 28 Dec. '48. Geachte Redactie, Ondergetekende ex-Soesf,er e,n thans als Nederlands militair dienende in de „Oost", verzoekt U beleefd enige plaats ruimte voor het onderstaande, bij voor baat dankend. Hedenmiddag mocht ik een pakköt ont vangen van de S,oester welzijns-ver^or- gingsorganisatiie NIKAPROBA. Een pak ket wat als Sint Nicolaaspakket bedoeld was, maar door de bijzondere omstan digheden eerst nu in mijn bezit kwam. Desondanks was het een enorme verras sing en het deed me waarlijk goed ,te merken, dat Soest zijn tijdelijke overzeese bewoners nog niet vergeten is. Dé inhoud van het pakket was in alle opzichten enorm, uitstekend verzorgd en in z'n geheel in een woord „Welkom Langs deze weg wil ik, dankzij de door de redactie van de voor de hier vertoe vende oud-Soestars zo welbekende „Soes- jter Courant" afgestane plaatsruimte, en ik iveét zeker, dat ik dit mede uit naam van alle uit Soest afkomstige strijdkrach ten doe, een ieder, die, al is het op nog zo geringe wijze, medewerking verleende aan dé totstandkoming van dit pakket, bedanken voor dit zo mooie bewijs van medeleven met hun Soesfer jongens in de tropen. Het béstuur van Nikaproba wil ik tevens van harte bedanken en wil haar heel veel succes toewensen met haar prachtig werk. Een dankbare Marine- politieman overzee, S. M- GEVONDEN VOORWERPEN. Zilverbonnen van f 1.en f 2.50, bril- Iendoos, rood-bl. dameswant, vulpotlood, damespolshorloge, bl. kinderwantjeis, poesje, handschoen, sleutel, sjaal, zak kippenvoer, armbandje, wollen want, vul penhouder, ceintuur, kinderwanten, lede ren handtasje met schrijfgereedschap, wit-bruine wollen want, bruine dames bontcape, kinderschoen, kinderwantje, armbandje, manchetknoop, pakje shag, zak kolen, bos sleutels, 3 zakken kolen. Intich'tingen politiebureau. BAZAR CHR. ORANJE-VERENIGING. Door het bestuur van de Chr. Oranje vereniging „Beatrix" wordt momenteel hard gewerkt aan een gröte bazar, wel ke in Maart zal werden gehouden lier versterking der kasmiddelen, nodig voor de viering der verjaardagen van de ledlen der Koninklijke familie. Daar het in het voornemen ligt voor al de schoolkinderen in de feestviering te betrekken, moet over veel geld kun nen worden beschikt. TAFELTENNIS. Soestdijk 3 heeft het tegen het sterke UPTTS 7 niet kunnen bolwerkten. Met 19 werd verloren, waarmedie bet ongeslagen record in thuiswedstrijden verloren ging. Soestdijk 4 deed het beter ien won met dezelfde cijfers te Utrecht van UTTC 8. Soestdijk 2, dat voor de competitie Za terdag de strijd aanbond tegen Soest dijk 1, heeft hét tegen hief technisch be ter spelende Soestdijk 1 moeten afleg gen. Soestdijk: 1 won met 10-0. De eerste helft van de competitie wordt deze week besloten miet de wedstrijden: Woensdag 19 Jan. Soestdijk 3SoeslÖdijk 4, terwijl Soestdijk 1 een bezoek brengt aan Terre Neuve te Utrecht. IN ARREST. Twee personen, die nog eau vonlnis te goed hadden, werden aangehouden en naar Utrecht overgebracht. AANRIJDING. Op de Kerkstraat had een aanrijding tussen drie auto's plaats. Van beide rich tingen naderde een file auto's. Teen eni ge auto's, komende uit de richting Amers foort, moesten afremmen, slipte een in die file rijdende vrachtauto, gleed naar links en botste tegen een van de auto's, die uit tegenovergestlde richting kwa men, terwijl een achter dezie auto rij dende luxe wagen weier tegen de achter zijde van laatstbedoelde auto bots te- Persoonlijke ongelukken diedien ;zich niet voor, terwijl de schade tot ingedeuk te spatborden beperkt bleef. JAARVERGADERING BIJENVERENIGING. Gisterenavond kwam de Ver. tof Bevor dering der Bijenteelt, afd. Soest, in die zaal van Zonneheuvel in jaarvergadering bijeen. Er was een flinke opkomst, toen de voorzit'fer, de heer Van Rieijien, ide vergadering met een welkomstwoord .opende, de leden een goed 1949 toe wenste en de verwachting uitsprak, dat de bijenvolken goed zullen overwinteren. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken, kon de voorzitter de verheuglemidie mededeling doen, dat de heer J. G- die Roever op 10 Februari a.s. een lezing komt houden. Tevens werd een schrijven van de afd. Heilo bekendgemaakt, waar in werd voorgesteld er op ide bondsver gadering op aan te dringen de ife ver strekken suiker in 1 keier ;te distribueren, om zodoende ide kosten zo laag mogelijk te houden. De voorzitter maakte vervolgens bekend, dat de heer Grijze de afdeling eer» voor- zif|ters-ihamer had geschonken, welkte in dank werd aanvaard. Het keurige en uitgebreide jaarverslag, van de secretaris, was, wat betreft de ho- ningwinning i|n 1948 zeer in mineur ge steld, [terwijl het financiële verslag van de penningmeester 'n batig saldo aangaf. De kascommissie voor dit jaar zal be staan uit de heren Palet en Piierik. Bij de daarna volgende bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende voorzit ter, de heer Van Re ijlen pn del secretaris, de heer Thomasze, met algiemiene stem men herkozen. Vervolgens vond eetn bespreking plaats betreffende hef reizien met de bijen .en werd het bestuursvoorstel, een commissie te benoemen, welkle zich belast miet hef brengen en halen der bijenvolken naar de drachtvelden, goedgekeurd- Dieze com missie werd uit de volgende hepen sa mengesteld: Van Breukelien, Hensgen, v. Heijst en Mulder. Om de saamhorigheid onder de lec'len te bevorderen, werd bestollen een gezel lige avond te organiseren, welke door die leden zelf zal worden verzorgd. Eien feestcommissie, beslaande uit dB heren Ferguson, Roos en Van Breukelen, zal zich met de organisatie van deze avond belasten. De heer Van Elmpt, de bijenkiennieir bij uitnemendheid, deelde nog medle, idait te Soest bij een bijenhoudster pan nieuws bijenziekte was geconStateierd, wielfee na gehouden onderzoek de „amoebenziekte" bleek te zijn. In verband met deze on aangename ontdekking verstrekte de heer Van Elmpt de aanwezige imkers de no dige raadgevingen om deze gevneiesda ziekte zo veel mogelijk ifte beplerkjan- Na een geanimeerde rondvraag, waarin de vermoedelijke kans, dat ook in ons land de accijns-vrijdom van de suiker zal komen te vervallen, de hoofdschotel vormde, sloot de voorzitter de verga dering. GESLAAGD. Aan de Rijks-Universiteit te Utrecht is geslaagd voor Med. Candidaat, onze (plaatsgenoot de heer H. van Noesel. EVANGELISATIE-BIBLIOTHEEK- Geref. Kerk, Soestdijk. Nieuwe aanwinsten. C. Th. Jongejan-de Groot, Harry's be stemming. Soewarno- van der Kaden, De wég naar Plantsengan. Aart Romijn, Het smalste fundament. Aart Romijn, De wég, die wij gaan. Aart Romijn, De achtergrond. Coen Bot, Van schipbreu keling tot redder. Tranter, Politie der Poolzee- P. Mons, Pa Bakker en zijn omgéving. Piet Korthuijs, In de ban van de tropen. Nieuwe kinderboeken: Rie van Rossum, Jetje uit het huis. G- M- v. d. Maas Lzn, De jongen van Waalhaven. H- Hoogeveen, Evert, de jonge schilder. S. A. Doeven- dans, Lange Wietze en zijn vrienden. J. W. Grisnigt, Een Krimpense jongen ach ter zalmen en walvissen aan. 1- Duijser, Jan Hoekema. ZEDENMISDRIJF. Zondagmiddag werd door de politie een 16-jarige jongen aangehouden, afkomstig uit Zeist, wegens het plegen van niiet na der te noemen handelingen miet een min derjarig meisje. Daar het geval zich op De Bilf's grondgebied afspeelde, werd de jongen aan de politie aldaar overgegeven- GEVAARLIJK. Op de Birktsfcraat geraakte een draad van de electrische bovenleiding defect en kwam zo laag over de weg te hangen, dat de passerende auto's er mede in aanraking kwamen, 't Euvel werd spoe dig door de PUEM hersteld, terwijl de politie tijdens de herstelwerkzaamheden het verkeer regelde. G. MEUN STAAT OPNIEUW TERECHT. Voor de afd. Tribunaalzaken van het Kantongerecht te Utrecht diende op nieuw de zaak tegen de 76-jarige G. Meun alhier, die vorig jaar werd ver oordeeld tot een boete van f 5000. De Hoge Autoriteit heeft zijn fiat aan deze verbeurdverklaring onthouden en dientengevolge werd in de zitting dezer dagen de financiële zijde van deze af faire nogmaals behandeld. De verdediger van Meun betoogde, dat het door het Tribunaal indertijd als ver mogen aangenomen bedrag niet juist js en veel lager moet worden beschouwd. Gezien de leeftijd van zijn cliënt bepleit te Mr. Lublink-Weddik uiterste clemen tie- Het Kantongerecht zal 22 Januari a.s. advies geven. PROPAGANDA-AVOND. Die afdelingen Soest er> Baarn van de Nationale Christen Geheelonith- Vereni- niging beleggen a-s. Vrijdag, 21 Januari, leen propaganda-avond in het zaaltje Van dien Broek, hoek Laan straat-Nieuw straat- Opgevoerd zal worden het lekenspel „Waaruit miensen leven" van Leo Tolstoï. Die toegang is vrij. Men zie de adverten tie in dit nummer. DE GOUDEN PLOEG NEEMT DE LEIDING IN DE CADRE KLASSE. Vrijdagavond vond voor de cadre klas se van de N.B.B., district Eemiand, de wedstrijd De Gouden PlOcg tegen Ons Genoegen uit Baarn plaats en door deze ontmoeting met 5I ite winnen, (neemt deze Soester ploeg met 3 punten voor sprong op haar concurent „Centraal", n fraaie leidende positie in. Met nog slechts 1 wedstrijd te spelen, n.L tegen Ver gulde Wagen uit te Amersfoort, kan hef kampioenschap De Gouden Ploeg bijna niet meer ontgaan. In de eerste partij, die tussen v. d. Burg (O-G.) en v. d. Heiden (G.P,), begon v. d. Heiden al direct met een serie van 33. Tot dé 10e beurt ging het met krui- mel-seriefjes verder en die stand was toen v. d- Burg 55, v. d. Heiden 74. In de volgende 10 beurten, waarin v. id. Heiden drie stries van 27, 37 en 40 no teerde, liep de G.P.-speler gciad op v. d. Burg uit en de stand na 20 beunt^n, was: v. d- Burg 98, v. d. Heiden 179. Na enige poedels en een 1, maakte v. d- Heiden met een slotseriie van 20 die partij van 200 calrambols in de 27e beurt in zijn voordeel uit en liet v. d. Burg op 121 achter zich. De tweede partij ging tussen P. Stalen hoef (G.P.) en J. de Vries (O.G.) De Vries met het voordeel van 75 caramhols handicap, heeft Stalenhoef goed partij gegeven ein 't zag er zelfs op 'n gegje- ven moment naar uit, dat de Baarnaar ging winnen. Met eejn uiterste krachtsin spanning gelukte het Stalenhoef echter toch nog deze partij uit het vuur te sle pen. In de eerste 10 beurten liep Sitalun- hoef uit, waarbij een fraaie serie van 42. Met kleine series van beide spelers bleef Stalenhoef tot de 20e beurt dlezr voorsprong nagenoeg behouden. De stand was toen Stalenhoef 130 en De Vries 113- Met series van 23, 10 en 16 liep Stalenhoef toen wel iets van zijn handi cap in, maar zijn tegenstander begon, toen ook zijn tclflaal van 150 dicht te naderen. Na 25 beurten noteerde Stalen hoef 192 en De Vries 136. In de volgen de 2 beurten maakte Stalenhoef 13 en De Vries 10 carambals, waarop Stalen hoef in de 29e beurt met een seri; van 20 de benodigde 225 carambols had ver zameld. De Vries miste de nastoot, zodat Stalenhoef net op hef nippertje: had ge wonnen. De laatste partij tussen Lankhcrst (O- G-) en R. Stalenhoef (G.P.) begon voor De Gouden Ploeg veel belovend. In de eerste 5 beurten noteerde Stalenhoef 5, -w.'i JAPON MET KANTGARNERING. Met de lijn der mode is ook de garnering veranderd. Kant werd de laatste jaren als kraagje en soms ook voor manchet- tjes verwerkt. Nu wordt echter op alle mogelijke manieren kant aangebracht. Men ziet blouses, die zo kwistig met kant zijn gegarneerd, dat men het doel, een fijne versiering aan het kledingstuk te geven geheel voorbij schiet. In zon derheid voor kant evenals voor andere versieringen geldt, dat overdaad schaadt. Een garnering echter, welke op de juiste wijze ein met mate is aan gebracht, geeft een kledingstuk een ge heel ander cachet. Zo zou de donkere, eenvoudige japon van onze tekening zonder enige garnering al gauw saai worden. De wijze waarop hier echter de kantgarnering is aangebracht, maakt de japon bijzonder aardig en ver re van saai. Zelfs oudere dames en zij, die een zwaar figuur hebben, kunnen dit model dragen. De sluiting js op de rug aangebracht. Hef kraagje bestaat uit twee gedeel ten, die afzonderlijk met kant worden afgewerkt. In voorpand zowel' als in het rugpand zijn figuurnaden gestikt. Vóór blouse en rok aan elkaar gezet worden, rimpelen wij eerst de kamt aan de taille van de blouse. De kant- op de rok wordt aangebracht, wanneer de zijnaden vain de rok zijn gesloten. In de linker zijnaad is een ritssluiting aangebracht. Het klaar geknipte patroon van dit mo del is onder No. 4834 in de maten 40, 42, 44, 46 en 48 verkrijgbaar bij het Patronenhuis, Middenweg 200, Amster dam. Na ontvangst van een postwissel ad f 1.05. waarop de verlangde maat staat aangegeven* wordt het patroon onze le zeressen omgaand toegezonden. 32* 40, 25 en 30, totaal 132, waartegen over Lankhorst slechts 29 carambols Stel de* zodat Stalenhoef zijn 75 carambols handicap ruimschoots had weggewerkt. In de volgende beurten zakte bat spel van de Gouden Ploeg speler echter da nig af, terwijl juist Lankhcrst met klei ne degelijke series zijn achterstand te gen in te lopen. Na 17 beuriten was de stand Lankhorst 131, Stalenhoef 185. Na een 8 van Lankhorst in de 18e beurt, maakte Sltalenhoef door fraai piqueren en enige mooie trekstofien 'n serie van 62. Maar Lankhorst gaf de moed niet op en met 19 en 43 liep hij weer op zijn tegenstander in en ma 20 beuriten was de stand Lankhorst 196, Stalenhoef 249. In de volgende 5 beurten wist Lank horst dé nog resterende 29 carambols te maken en had dus de benodigde 225 carambols gemaakt, Stalenhoef stond toen op 273 en had de nastoot. De acquit-sfoat werd gemaakt, maar er bleef een moeilijke stoot liggen en zo waar gelukte het Stalenhoef mef 'n for- midahie frekstooit deze hindernis te over winnen en kreeg daardoor de ballen in goede positie, waardoor hij de gelegen heid schiep de resterende 27 carambols heid schiep de resterende 27 carambols te maken en daarmede een gelijk, spel wist te behalen. De stand in de cadrc klasse is nu: De Gouden Ploeg 33 19 1 13 39 Centraal 33 IS 0 15 30 De Vergulde Wagen 33 15 0 18 30 Ons Genoegen 33 13 1 19 27

Soester Courant | 1949 | | pagina 2