Waarom zc tegen zijn. ONVERANDERLIJK Brandpunten der Internationale Politiek» Mattheus-passie muziek in Soest» IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTD1JK Officiële mededelingen. Voetbal. Burgerlijke stand. Plaatselijk nieuws. VRIJDAG 1 APRIL 1949. 25e JAARGANG No. 26. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bureau: Van Weedestraat 35 Teleloon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, fl-50 - p. post f 1.75 O, wat zijn de heren woedend In 't geannexeerd gebied. Blijkbaar brengt die annexatie Voor die mensen veel verdriet. Dertien duizend lieve Duitsers Zijn nu plots'ling Duitser af. Ik zou wel eens willen weten Waarom vinden ze 't zo'n straf? 'k Ben eens wezen informeren Aan de and're kant der grens. 'k Trof er een zeer dikke Duitser Zo gezegd: „ein tüchtig Mensch". „Hör's mal an, mein lieber Junge, Sprak hij met commandostem, „Door die tolle annexatie Kom ik lelijk in de klem." „Uns're Tabak ist ohne Bonne, 'k Heb m'in 't paradijs gewaand, Maar nu ik geannexeerd word, Krijg ik acht pakjes per maand!" De goede verstandhouding als lach- pastille. Tegenovergestelde plan nen. Domme Duitse politici. Meer economisch dan politiek ge dacht. Was dit vroeger een verzuchtnig van ou den van dagen, die in de herfst van Jiun leven terugblikten naar hun jeugd, men hoeft in het jaar 1949 nog geen kwart eeuw te tellen om te zuchten, dat de tij den veranderden en de mensen met hen. Gelukkig hij, die ook de humor van de veranderde tijden en de veranderde men sen kan zien. Wie heeft niet even geglimlacht bij de tirade van een der Duitse anti-grenscor- rectoren, dat een grenscorrectie ongetwij feld de goede verstandhouding tussen Nederland en Duitsland, die er altijd was geweest, niet ten goede zou komen? Voor die man was de tijd blijkbaar zó snel veranderd, dat hij het verleden van nog geen vier jaar oud erdoor vergat. Maar in die vier jaar zjjn de. tijden, niet de mensen vrezen we, voor heel West- Duitsland veranderd, snel veranderd. En als we alleen West-Duits land' noe men, doen we dat niet omdat die ande re helft zoveel anders is, maar wel om dat die buiten de invloed staat van een groep Amerikanen, die in de tijd tussen Pearl-Harbour en nu zijn omgeslagen als een blad aan een boom en de tijd woor West-Duitsland al even snel dreigen te doen omslaan. Moesten we de aanvankelijke plannen van Amerika met Duitsland afwijzen, n.1. er een uitsluitende landbouwstaat van te maken» wat er nu rondspookt in de hoofden van toonaangevende lieden in Washington lijkt een heleboel op pre cies het tegenovergestelde. Nu willen ze er uitsluitend een industrieland van ma ken. Niet alleen spoken die plannen rond in de hoofden van de lieden van Buiten landse Zaken, maar, wat meer zegt, ze wandelen al zeer concreet rond in Bi- zonia. Er zijn ook mensen, waarvan we overigens menen, dat ze wel wat aan de zwartgallige kant zijn, die zeggen, dat het er die 'Amerikanen om te doen is in de komende West-Europese Unie de industrie-bekkens van Duitsland een overwegende rol in die Unie te laten spelen. Is het werkelijk wel zo erg? De „de- cartellisatie commissie" van de Ameri kaanse bezetting, een commissie, die de machtige kartels van de Duitse zware industrie de tanden uit moet breken, krachtens de overeenkomst van Potsdam, klaagt er over, dat ze van haar chefs alle mogelijke tegenwerking ondervindt. Er gaan allerlei .geruchten in de Ameri kaanse pers, dat men de reeds, overi gens slechts zeer ten dele, „afgebroken" kartels weer wil herstellen. In dit ver band wordt ook het herstel van de Duitse scheepsbouw genoemd. Is het te verwonderen, dat de Duitse po litici, als vanouds de marionetten van de Krupp's en de Thijssens, weer een grote mond opzetten? Adenauer, de voor zitter van de Wetgevende Vergadering in Bonn, moest er over aan de tand worden gevoeld door de Engelsen. Die zelfde Wetgevende Vergadering „verbrak het contact met de geallieerden" toen de laatsten zich critiek op hun plannen veroorloofden. Voormalige hoge nazi- functionnarissen schitteren weer op al lerlei posten en „machen sich breit". Zijn de Amerikanen, uit anti-communis- me soms pro-fascistisch geworden? We geloven eerder, dat de Amerikaan meer economisch dan politiek denkt en vóórop sfelt, dat de machines daar weer moeten draaien. Met die nazi's zal het z.i. wel zo'n vaart niet lopen. Gelukkig begint er in Amerika zelf op positie te komen tegen deze houding, een oppositie, die wordt gesteund door Engeland en Frankrijk. Want daar heeft de geschiedenis, gevoeliger dan in Ame rika, geleerd, dat de tijden wel mogen veranderen, maar dat vele Duitsers moei lijk zijn om fe vormen. Vrijdag 8 April a.s. zal in de Ned- Hervormde Kerk de Mattheus-passion van Joh. Seb. Bach worden uitgevoerd- Dat zal voor het eerst nu ook in Soest gebeuren. Wij kunnen ons daarover, recht verheugen. Schier overal in de we reld wordt deze muziek in de jpassietijd' uitgevoerd en overal voor uitverkochte zalen en kerken. En nu weten we wel, dat daar ook veel „mode" bij is en velen niet rusten voor zij een der gerenommeerde uitvoeringen in het Concertgebouw of in Naarden hebben bijgewoond, maar gelukkig is dit niet voor allen zo. Het komt ons voor, dat de beweegredenen voor het bijwonen van een uitvoering van de Passionen an deren behoren te wezen. Voor dezulken bestond de gelegenheid hier in Soest tot nog toe niet. Het bestuur van de Volksuniversiteit heeft dit ingezien en heeft zich beraden op welke wijze dit hier te verwerkelijken zou zijn. Door een bevriende relatie werd het Bestuur er opmerkzaam op gemaakt, dat de Heer Theo de Vries jaarlijks in Bilthoven met leden van het Bilthovense koor, solisten en orkest de Mattheus-passie uitvoerde en dat deze uitvoeringen voortreffelijk waren. Reeds vele jaren, ook in de oor log toen er een clandestiene uitvoering in een gymnastieklokaal plaats vond, werd het werk uitgevoerd, zodat alle uit voerenden er vertrouwd mee zijn geraakt. Toen men de heer de Vries en zijn me dewerkers vroeg om ook een uitvoering hier te komen geven, was men .daartoe dadelijk bereid en naar wij vernemen, werden de solisten en het orkest dit jaar eveneens uitgenodigd om bij een uitvoe ring in Beverwijk mede te werken. We mogen dus een goede uitvoering ver wachten. Dat hef dit jaar nog niet met Soester krachten wordt uitgevoerd vindt zijn oorzaak in het feit, dat het voor een, koorvereniging zeer hoge kosten met zich meebrengt. Jaren terug werd door het koor van de Heer Bartelsman eens de Johannes-passie uitgevoerd- De inge wijden weten wel hoeveel dat heeft ge kost. Niettemin heeft de heer Bartelsman lang rondgelopen met het voornemen ook de Maftheus-passie hier te brengen en we kunnen ervan overtuigd zijn, dat hij dit zou hebben, gedaan, ware dit arbeidzame, stuwende leven niet zo on- fjjdig en noodlottig tot een einde ge komen. Zijn wjj echter goed ingelicht, dan zijn deze plannen bij de Soesten Koorvereniging nog steeds sluimerende. Van harte hopen we, dat deze wens van de heer Bartelsman nog eens in vervul ling mag gaan. Dan zal zeker de Volks universiteit de zo nodige steun voor een uitvoering niet onthouden. Wij hopen, dat zeer velen het lofwaardi ge initiatief van de Volksuniversiteit zul len steunen, opdat ook hier in Soest een jaarlijkse uitvoering mogelijk worde! Zetten en tegenzetten blijven elkaar opvolgen. Amerikaanse Republi keinen en Deense Communisten doen hetzelfde. Rusland werkt aan een tegenoffensief. Chinezen zorgen voor een verrassing in Viet Nam. Spoedig vrede in China? In de maar „onverdroten" voortzeulen de oorlog van politieke zetten en tegen zetten tussen Oost en West vraagt het veelbesproken Atlantic Pact nog steeds de aanacht. Het Pact zal dit ook voor lopig wei blijven doen, maar laten wij niet denken, dat het alleen een geschil punt vormt tussen Moskou en Washing ton. In de Amerikaanse Senaat is er van Republikeinse kant weinig minder over gesputterd dan in het Kremlin het ge val zou kunnen zijn. De financiële ver plichtingen welke de States met deze overeenkomst op zich namen, brachten Truman's tegenstanders er toe om te pro beren de ondertekening tot ten minste 60 dagen na de publicatie van de tekst op te schuiven. Die Republikeinen mogen daartoe an dere beweegredenen hebben gehad, in de practijk komt hun optreden gevaar lijk dicht bij dat der Deense commu nisten. Toen de deelneming der Denén aan het de Atlantische Oceaan omvat tende verbond in de Rijksdag werd be sproken, zagen de Communisten kans om al „filibusterend" de vergadering van tien uur 's morgens tot een uur 's nachts te laten duren. Een ander punt van belang is, dat er wat meer tekening komt in de papie ren krachtmeting tussen pro en contra Stalinisten. Twee dingen vallen in het kamp der Europese communisten op. Het ledental loopt terug en de strijdmetho- den tekenen zich scherper af." Wat het eerste betreft, zien wij in de Kantonnale verkiezingen in Frankrijk een duidelijk beeld, door de toegeno men regerings-aanhang, terwijl, als de uitslagen volkomen zullen vaststaan, voor de communisten ten hoogste een zwak gelijkblijven in stemmental zal zijn te constateren. In Italië staan de anti-Pact-lieden er nog slechter voor. Toglïatéi moest dezer dagen toegeven, dat zijn partij in de paar maanden die 1949 oud is, haar le dental met 300.000 zag .teruglopen. Als wii anderzijds over grote strijdvaar digheid spreken, dan denken wij niet in de eerste plaats aan de stakingen in het havengebied van Antwerpen, hoewel de stakers kans zagen de haven „plat te leggen". Ook niet aan de voor de stakers minder succesvolle stakingen in Australië, hoewel beide demonstra ties tegen het Pact waren gericht. Zelfs het wegjagen uit Tsjechoslowakije van de Engelse vice-consul te Praqg, direct gevolgd door de uitwijzing van een Ame rikaans diplomaat uit Polen zien wij niet als voorbeelden van grote communisti sche verbetenheid en ook niet het pas gesignaleerde communistische spionnage- complot in Argentinië. Zien wij naar het Kremlin zelf. Voor de derde maal in nauwelijks twee weken werden in Rusland weer hoge function- narissen uit hun ambt ontzet. Zo geheim zinnig en volkomen Aziatisch onver klaarbaar voor gewone Westerlingen zijn deze machtsverschuivingen, dat alle „Kremlinkenners" er zich ernstig mee hebben bezig gehouden. Nu komt men hoe langer hoe meer tot de overtuiging, dat het onverklaarbare gedoe alleen ten dele kan worden verklaard uithet Atlantische Pact. Wij vrqgen: Werkt Rusland aan een te genzet. Geen der uit hun hoge functies teruggenomen functionnarissen is im mers in ongenade gevallen, zodat slechts te concluderen valt, dat zij werden „vrij gemaakt voor nóg belangrijker werk. Wat het wil zeggen, als communisten de handen vrij krijgen voor „ander werk" ondervindt ook Frankrijk. Hoewel de vredesbesprekingen in Chi na nog steeds niet zijn begonnen, is de strijd daar in het voordeel der pro-Rus sische Chinezen vrijwel beslecht. Hiervan maken hun generaals nu gebruik door met sterke troepen de in Viet Nam te gen de Fransen vechtende „nationalis ten" te hulp te snellen. Naar verluidt zouden deze Chinese zeer gevechtswaar- dige troepen reeds belangrijke punten vast in handen hebben gekregen. De commandant der Regeringstroepen in Noord-West-China is thans benoemd als leider der besprekingen met de Commu nisten. Als expert op het gebied van de Russische ideologïests wordt verwacht, dat hij een gunstig resultaat bij de onder handelingen zal verkrijgen. KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de op 22 Februari j.1. vastgestelde kiezerslijst, zoals deze thans luidt, van 1 April 1949 tot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin ten ge volge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging .der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage ne- dergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsgew.ijze, in uittreksel ver krijgbaar. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de verzoeken van: le. Shell Nederland N.V., Wassenaarse- weg 80, Den Haag, om op de percelen Rademakerstr. 13 en Beckeringhstr. 32a een benzinepompinstallatie te mogen uitbreiden; 2e. H. van Asch, alhier, om op perceel Beukenlaan 31 een benzinepompinstalla tie te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. Slechts enkele wedstrijden prijken op het voor Zondag vastgestelde competi tieprogramma. BDC 3 krijgt bezoek van Amsvorde 5 en met het kampioenschap voor ogen zien wij BDC 3 winnen. Vooraf speelt BDC 5 tegen Quick 4, hetgeen wel eens een overwinning voor de Amersfoorters kan worden. Voor Zaterdagmiddag zijn ook enige jeugdwedstrijden vastgesteld. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Zondag 3 April: BDC 5Quick 4 te Soest, 12 uur. BDC 3Amsvorde 5 te Soest, 2 uur- BDC jun. DAPWC jun. C te Soest, 12.30 uur. Zaterdag 2 April. HVC adsp. CBDC adsp. B te Amers foort, 2.30 uur. BDC adsp- CAmersf. Boys adsp. B te Soest, 2.30 uur- BDC adsp. DAmsvorde adsp. C te Soest, 3.30 uur. De indeling van de na-competitie, ge organiseerd door de K.N.V-B-, afdeling Utrecht is bekend en ziet er voor Soest als volgt uit. Res. elftallen, Afdeling Utrecht. Groep J. I.: SEC 3, Soester Boys 2, Soes- terberg 2 Amsvorde 2. Res. elftallen, K.N.V.B. Groep C. C.: Elinkwijk 2, Quick 2, SEC 2 Veenendaal 2, Velox 2. le elftallen, afdeling Utrecht. Groep B. KVVA. NSC, SVMM, Soes- terberg, Soester Boys, DOV. GEBOREN. Evert Jacob, zoon van E. J. Veenendaal en S. M. Meerdink, Vos- seveldlaan 32. Jochem, zoon van J. v- Slooten en J. A. v- Oostenbrugge, Smits- weg 36a. Alberta, dochter van P. v. d. Kuit en G- Hornsveld, le Weferingpad 2. Petrus Jacobus Hendrikus, zoon van P. A. v- Dorresteijn en G. H. Sedcrs, Nieuwstraat 2. Antonius Lambertus Wil helmus, zoon van W. Roest en H. Schwark, Koninginnelaan 51. Alida, d- v. T. de Bruin en A- van der Horst, Gen. Winkelmanstraat 68. Jan Klaas, z- van R. Water en G. Broertjes, De Beau- fortlaan ongen. Jacquellne Maria, doch ter van C. Uiterwijk en G. W. Wol'f- sen, Kerkpad N.Z. 33a- ONDERTROUWD. W. Pleijt, 44 jr-, fabrieksarbeider Krommenie en W. Ver woerd, 45 jr., Beefzlaan 33. GEHUWD. J. G- Kruitbos, 24 jr., me taalbewerker en J. M. van Arnhem, 22 jr., Bunfweg 6. C- C. van Riet, 27 jr., departem.abten. en J- Besselsen, 20 jr., Batavia. OVERLEDEN. Marïnus de Ruig, 24 jr., ongehuwd, Birktstraat 33. Jacoba Dom- selaar, 51 jr., geh. m- J. Ramselaar, P. v. d. Breemerweg 4. Cornelis de Vries, 81 jr., geh. m- G. Kramer, Hildebrand- laan 12. Andreas J. L- Lejeune, 69 jr., wednr. van E. van Zijst, Steenhoffstraat 46. Aaltje Kuijer, 73 jr., geh- m. H. But- zelaar, Hartweg 13. Geertje Huiting, 78 jr., wed van G. Starink, Bosstraat 3- Ger- rit J.- R. v. d. Hoef, 2 jr., Kerkpad Z.Z. 22a- Jan E. Bos, 68 jr., wednr. v.an T. Norel, Pr. Hendriklaan 8. Gerrit Klomp, 81 jr., geh. m. W. M. C. ,Haas, Laanstraat la. Adriana C. van der Drift, 66 jr., geh. met G- van Bemmelen, Schou tenkampweg 47. Johannes Buninga, 78 jr. wednr. van W. Boelen, Verl- Talmalaan 11. PLAATSELIJKE PRIJZENCOMMISS1 E. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat de zittingen van de Com missie iedere eerste en derde Dinsdag van de maand plaats vinden, van 7.30 tot 8.30 uur des avonds, ten gemeentehui ze. Tussentijdse besprekingen kunnen ook op de gewone uren plaats .vinden aan het bureau Steenhoffstraat 5. VOERMAN ERNSTIG GEWOND. Donderdagochtend geraakte op de Mo lenweg de voerman R. H., rijdende met een paard bespannen wagen, met het rechter been bekneld tussen disselboom en spoorstok. De spoorstok brak af en H. werd ernstig aan het been verwond en brak vermoedelijk ook het rechter onderbeen. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. VERKEERSZONDAARS. Tegen 'n 15-tal automobilisten werd de laatste dagen procesverbaal opgemaakt wegens diverse overtredingen tegen de verkeersvoorschrïften. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Vanwege de Nederlandse Checkerbond werd het kampioenschap van Nederland 3e klasse modern damspel verspeeld en het gelukte onze plaatsgenoot de heer D. Waal ongeslagen op de eretitel beslag te leggen. Hij won tien partijen en speel de er twee remise. ERE-COMITé. Met het oog op het op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag te houden mu ziekconcours door de Soester muziekver eniging P.V.O-, heeft zich een ere-comité gevormd. In dit comité hebben de vol gende personen zitting: Mr. S. P- baron Bentinck, burgemeester van Soest, A. O. Dammers, notaris; J. G. A- Batenburg, gemeentesecretaris, A. W. Beckeringh, pastoor A. G. Smit; de wethouders W- G. van Zadelhoff en K. de Haan, Ds. D. van Krugten, Ds. A- Brouwer, Tlv van Noesel, dir- Openbare Werken, W. Kerk- hoff, dir. Gasbedrijf; dr. JH. A. Ru- pert, Dr. P. G- de Vos, Dr. H. J. Stro- band, C. H. D. A. J. van Es, hoofdin specteur van politie, H. G. Scholtmey- er, inspecteur van politie, M. van Veeren, candidaat notaris, Th. Scheurwater, J. Kuinders, E. van Eeden, E. P- Goed koop, H. J. van de Bor, J- C. Swager, G. J. Smit, B. W- J- C. Niehoff Wer- ning, J. J. Brouwer, W- Groart, W. C. Priem, W. Schimmel, C. van de Bremer, H. van Harten en R. Hilhorst- CHRISTELIJKE SCHOLEN. 1 September vangt de nieuwe cursus aan op de Christelijke scholen, waarvoor Donderdag a.s. de inschrijving zal plaats hebben. Met het oog op administratieve en prac- tische maatregelen dringt het bestuur aan. de inschrijving der kinderen te doen op de in de advertentie in dit nummer genoemde tijdstippen, waarmede tevens teleurstelling wordt voorkomen. LEDENVERGADERING S.E.C. Voor het nemen van enige belaqgrijke beslissingen vond in „De Schouw' een algemene ledenvergadering van de voet balvereniging S.E.C- plaats. Het voorstel van hef bestuur om over te gaan tot de benoeming van een tech- Het zal de stakende sigarettendraaiers vermoedelijk wel Siberisch laten, maar zo zoetjes aan beginnen deze lieden mijn sympathie te verliezen. De situatie bij mijn sigareftenleverancier is zó gewor den, dat ik tot Mei m'n bonnen mag in leveren zonder enige rechten te kunnen laten gelden op rokerij en waar m'n vrouw vindt, dat m'n goede humeur er onder gaat lijden, vind ik, dat ze idg knoop op die sigarettenfabriek nu maar eens moeten doorhakken. Het kan me niets schelen wiens knoop er aan moet geloven, als de zaak maar weer gaat draaien. Ik weet niet hoe het bij U is, maar bij mij is de toestanld onhoudbaar. Ik heb het geprobeerd met sigaren, maar met zo'n ding in m'n eetapparaat durf ik niet langs een spiegel of winkel ruit te lopen, omdat ik dan steeds het idee heb, dat er een bok met een wortel in z'n bek voorbij wandelt- Zouden wij, sigaretten rokende vrouwen en mannen, het niet eens proberen met een „Commissie van goede Diensten" naar de stakers en de werkgevers te sturen? 'Baat het niet, schaden kan het ook niet. In ieder geval zullen er een paar, n.1. de commissieleden, er beter van worden. Die zullen toch niet zonder een handjevol rokerij naar huis worden gestuurd. Als Bevin de Engelse Minister van Bui tenlandse Zaken, het verantwoord vindt om per luchtbrug voor 2 millioen Engel se ponden rokerij naar onze Germaanse buren te sturen, onder het motto, dat roken een zeer voorname factor is om het volk kalm te houden, dan mogen wij toch ook wel iets doen om aan onze trek te komen? De Duitsers in de Amerikaanse zone kunnen er nu weer lustig pp los dampen. De Amerikanen stampten er zoveel in, dat de distributie van tabaksartikelen daar nu is opgeheven. Ondanks Marshallhulp zijn wij, zoete jongens, nog .steeds tevreden met een rantsoentje ala 1945. Toch leven wij in 19494 jaar na de „bevrijding". Wie zou het woord „bevrijding" toch hebben uitgedacht. H. OEKMAN. nische commissie, werd door de verga dering goedgekeurd. Deze commissie is als volgt samengesteld: A. de Beurs, E. van Ginkel, L. Houkes, R. Jansen, P- Steur, A. van Woudenberg en P. van Zoghel. Het bestuur werd gemachtigd pl.m. f1500.te besteden aan de inrichting van het tweede speelveld aan de Kost- verlorenweg, waarvoor reeds een club huis is aangekocht, terwijl licht en wa terleiding zullen worden aangebracht. Verscheidene leden stelden zich beschik baar de behulpzame hand te bieden bij het in orde maken van het terrein. Het trainen werd Verplichtend gesteld, terwijl aan de leden het verbod werd opgelegd mede te spelen in z.g. zomer avond-elftallen, georganiseerd door buurt- of andere verenigingen. Een commissie zal worden benoemd, die zich uitsluitend zal belasten met het Za terdagmiddag-voetbal. V erscheidene nieuwe leden gaven zich voor de Zater dagmiddagcompetitie op. Uit het rapport van de kascommissie bleek een flink batig saldo aanwezig te zijn. Aan de penningmeester werd alge hele decharge verleend. COöP. BOERENLEENBANK. Belanghebbenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende adverten tie, waarin controle op de Spaarbank boekjes wordt aangekondigd. IK HERINNER ME MOEDER. Van heden af wordt in het City-Thea ter het veelbesproken filmwerk „Ik her inner me Moeder" vertoond- Het is geen sensationeel zwaar dramatisch gegeven, maar een eenvoudige, vriendelijke ver telling van een Noorse familie, die om streeks 1910 deel uitmaakte van de be volking van San Francisco. Irene Dunne geeft een gevoelige en pittig gespeelde creatie van de moederrol. Met rustige, vaste hand bestuurt zij haar huishou dentje en lost met grote doortastendheid alle problemen van haar gezin op. Iedere Zaterdag wordt het weekloon netjes verkaveld en dan suggereert zij telkens weer dat zij gelukkig niet naar de bank behoeft te gaan om haar spaarcentjes aan te spreken. Later veel later, wanneer de eerste grote cheque van een harer talentvolle kinderen binnenkomt, ont hult zij het geheim, dat er nooit een bankrekening geweest is, doch dat zij die houding alleen heeft aangenomen, om de kinderen geen gevoelens van zorg en onveiligheid te geven. Een simpel verhaal, dat echter groot is van eenvoud en oprechtheid en dat met een 'kleine decor-verandering in ieder willekeurig gezin van de gehele wereld zjjn oor sprong kon hebben gevonden. Met grote zorgvuldigheid zijn de verschillende ty pen gekozen, onze landgenoot Philip Dorn laat ook hier weer goed spel zien en Oscar Homolka is een prachtig ge karakteriseerde oom Chris. Met de fijn getekende kindertypen van Barbara Bel Geddes en Peggy Mc Intyre maakte zij allen tesamen een prachtig geslaagde weergave van een harmonieus gezinsle ven.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1