voor zonnige dagen f. 19.75 f. 17.90 Steno-typiste Secretaresse Economisch nieuws* Iedere huisvrouw zingt de lof Der Wasserij van Kraaijenhof Plaatselijk nieuws. VOOR ONZE DAMES. Eemstraat 18, Baarn, Telefoon 2092. Minder slijtage dan bij de Tïautswas. Verkoopkantoor van middelgrote indu strie, gelegen in 't Gooi, vraagt: voor het behandelen der verkooppost. Enige kennis der moderne talen strekt tot aanbeveling. in staat, na inwerking, belangrijke buitenlandse correspondentie, na het aangeven der hoofdlij nen, zelfstandig te behandelen en van bespre kingen een overzichtelijk rapport te vervaardigen. Kennis der moderne talen en vlot steno en ty pen vereist Eigenhandig geschreven sollicitaties met opgave van opleiding, practijkervacing enz. onder letter A. A. bureau van dit blad. Geheimhouding verzekerd. ss» ï't ZF" visera imprime, pracht dessins de maten 38 t/m 44 kreuk herstellende popeline. originele streepdessins. de maten 38 t/m 44 PASSAGIERSLIJSTEN. Aan ons bureau liggen gratis ter inzage de passagierslijsten van de troepentrans portschepen „Waterman" en „Kota In- ten", welke respectievelijk 13 en 19 April te Rotterdam worden verwacht. Met de „Kota Inten" keren uit de tro pen terug B. H. Kaats, Smifsweg 38 en C- Lagerweij, Den Blïeklaan 44. COLLECTE RADIO-VATICANA De collecte, welke bij gelegenheid van het Gouden Priesterfeest van Z. H. de Paus, in alle Katholieke kerken van Ne derland werd gehouden, heeft te Soest opgebracht: kerk Sieenhoffstraat 500.-, kerk Nieuwerhoek f675.kerk Soest- Ztiid f350.— en te Soesterberg f 400. Zoals bekend, zijn deze gelden bestemd; voor een nieuwe zend-installatie van Ra- dio-Vaticana te Rome. LANDBOUWER ERNSTIG GEWOND. Maandagmiddag sloeg in de Kerkstraat, even voorbij Je Oudekerk, een voor 'n disselwagen gespannen paard op hol, „aardoor de bestuurder, de landbouwer P. B. van de bok sloeg. B. werd ,m'et een verbrijzelde enkel opgenomen en later per ambulance-auio naar het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Het hollende paard werd op de MicL delwijkstraat gegrepen, nadat de wagen tegen een boom was gebotst en gedeel telijk vernield. BENOEMD. De heer H. de Jong, agent van politie te Soest is met ingang van 1 Mei a.s. in gelijke functie benoemd te Bloemendaal. BINNENBRAND. In de ijzergieterij aan de Molenweg brak Zaterdagavond omstreeks 7 uur een bin nenbrandje uit. Door snel en krachtda dig optreden van enige omwonenden behoefde de brandweer niet uit te ruk ken. Een eiectromotor werd door het vuur vernield. OPENBARE SCHOLEN TE SOEST. Aan ouders, die met 1 September a.s. hun kinderen naar de Openbare Scholen in deze gemeente willen sturen, wordt ern stig aangeraden, reeds deze week hun kinderen re laten inschrijven, op de in de advertentie aangegeven uren. Ouders, enkele klassen zijn niet overvol, zodat aan elk kind voldoende aandacht kan worden geschonken. TAFELTENNISVER. „SOESTDIJK". Voor de promotie 3e klas der N.T.T.B. speelde Soestdijk 1 j.1. Donderdag haar :rste wedstrijd tegfip S.O.S- 2 uit Utr. iroestcljjju^^^gdeeld in een groep van 4 kam^HBHT die samen strijden om een plaats in de 3e klasse. Deze kam pioenen zijn S.O.S. 2, Zeist 8 en U.P.- T.T.S- 6 Soestdijk 1 zette haar eerste promotie wedstrijd in met een flinke 9—1 zegé op S.O.S. 2. Het was een spannende en een op tech nisch hoog peil staande wedstrijd, waar bij Soestdijk 1 de betere was. Blijft zij dit goede pad volgen, dan zien wij deze jonge ploeg in de volgende competitie in de 3e klasse uitkomen. Vrijdag aanstaande speelt Soestdijk 1 haar tweede wedstrijd tegen Zeist 8, dat haar eerste wedstrijd verloor met 64 van U;P.T-T.S. 6. SOESTERBERG. BAZAR HERVORMD WIJKGEBOUW. Vrijdagmiddag had in het Ned. Herv. Wijkgebouw de opening plaats van de bazar, welke ten bate van een luidklok op hét dienstgebouw op 1 en 2 April gehouden werd. De voorzitter van het comité, de heer Geerling, wees erop, dat steeds het gemis werd gevoeld van een klok om de gelovigen op te roepen naar het Huis Gods. Voor de bazar werd in het gehele dorp spontane medewerking ondervonden en niet alleen van Her vormde en Gereformeerde zijde. Er was een keur van nuttige en fraaie gebruiksartikelen. Vooral textiel was goed vertegenwoordigd, terwijl alles bil lijk geprijsd was. Ook de attracties droe gen het hunnen er toe bij om de kinde ren een prettige dag te kunnen bezor gen. Er was een druk bezoek aan de ba- zar. 49 GOUDEN TIENTJES Niet vaak levert de Staatscourant boeiende lectuur op, maar in het nummer van 22 Maart j.1. stond toch een bericht, dat in alle nuch terheid van de ambtelijke stijl een hele serie menselijke zwakheden aan de kaak stelde. Het betrof de openbaar-making van een lange lijst van in beslag genomen geld en gelds waarden, die men geprobeerd had clandestien het land uit te brengen. Als daar zo droog weg staat: „49 gouden tientjes op 16 Januari 1948 op de Heerlerbaan te Heerlen", dan be hoeft niemand ons uit te leggen, wat daar aan de hand is geweest. En ook niet als we lezen: 25.en 8000 Belgische francs op 8 December 1948, half tien, station Roosen daal, trein 86, in een W.C. derde klasse." Niet alleen echter de douane, maar ook de P.T.T. is actief. Het lijstje vermeldt tenminste talrijke inbeslagnemingen van nieuwe en ge bruikte postzegels op de postkantoren, dus zendingen, die men aan brieven toevertrouw de. Wat de omvang van de pogingen betreft, HUIS te koop gevr., geheel of voor net grootste deel voor zelfbèwoniijg, Br. no. 772 bur. S*C. VERLOREN. Degene, die op 1 Maart, dicht bij het postkan toor te* Soest een Jou den vulpen heeft ge vonden, wordt vriende lijk verzocht bericht te zenden aan Birktstraat 76, Soest. VERLOREN. 23 Maart, zilv. armband met steen, op de Em- malaan. Tegen bel. te rug te bezorgen Em- malaan 2. NET MEISJE gevraagd v. 9 tot 5 uur, kl. gez., geen kinderen- Voor zelfstandige werk ster flink loon. Adres: Emmalaan 7, Soestdijk. de aantallen verstopte postzegels varieerden van 16 tot 3889 in één zending. De man, die deze laatste zending in de brievenbus stopte, had wel een lage dunk van de intelligentie van de P.T.T. Maar waarom op 15 November 1948 om 11 uur door de Haagse P.T.T. een bedrag van zegge en schrijve 10 cent in be slag is genomen, blijft ons een raadsel. Was dit soms een poging om „kapitaal" in het bui tenland in veiligheid te brengen? Tenslotte onthult de Staatscourant ons nog een mislukt listigheidje: „In beslag werden genomen vier breipennen en een bol sajet, waarin 625 Franse francs" op een douane station. En die dame had daar toch zo on schuldig zitten breien OVEREENKOMST RELIEFGOEDEREN NEDERLAND—U.S.A. Ingevolge een, tussen de regeringen van de Verenigde Staten van Amerika en Nederland gesloten overeenkomst, kunnen van 1 Febru ari '49 af o.a. reliefpakketten (U.S.A. gift- parcels), die door particulieren of in op dracht van deze door een handelsonderne ming vanuit de V.S. aan particulieren hier te lande worden verzonden, vrij van invoer rechten worden ingevoerd. Statistiek- en inklaringsrecht wordt voor die pakketten evenmin geheven. De goederen moeten bestemd zijn voor het persoonlijk gebruik van de geadresseerde of diens gezin. Standaard-pakketten welke door Ameri kaanse liefdadige instellingen moeten zijn verzonden mogen geen andere goederen bevatten dan: houdbare levensmiddelen; kle ding (zowel nieuwe als gebruikte); schoeisel (zowel nieuw als gebruikt); materiaal voor het vervaardigen van kleding en schoeisel; per post verzendbare geneesmiddelen en huis houdelijke artikelen. Door particulieren of in hun opdracht door handelsondernemingen verzonden pakketten mogen enkel levensmiddelen, gedragen kle ding, gedragen schoeisel, geneesmiddelen en versterkende middelen bevatten. Tabak, sigaren, sigaretten en alcoholische dranken en andere dan de bovengenoemde goederen vallen niet onder de overeenkomst. Indien deze artikelen in de pakketten worden aangetroffen, wordt voor de gehele zending invoerrecht, alsmede statistiek- en inkla ringsrecht, geheven. Uit het bovenstaande blijkt duidelijk, dat, in tegenstelling tot de mening, die bij vele ge adresseerden heeft post gevat, niet alle ge schenkzendingen uit de V.S. zonder heffing van kosten moeten worden uitgereikt. CELLOPHAANVERPAKKING IS NIET ALLES Tot bevordering van de afzet van groenten en fruit worden te Wageningen proeven geno men met verschillende vormen van .verpak king, o.a. met cellophaan. In Amerika is men in dit opzicht reeds veel verder en het lijkt ook erg aantrekkelijk om kropjes sla prach tig vers te houden onder een cellophaantje. Maar de ervaringen te Wageningen zijn niet onverdeeld gunstig geweest. Groenten en fruit zijn nu eenmaal levende dingen, die men niet straffeloos nagenoeg luchtdicht in een cellophaan-hulsje kan sluiten. De adem haling van de plantencellen gaat dan door, waarbij koolzuur, waterdamp en enkele an dere stoffen afgescheiden worden. De be nauwde atmosfeer, die daardoor binnen de verpakking ontstaat, kan het gehele product bederven. Drs J. E. Boeke, die aan het Wa- geningse Instituut werkt, vermeldt hiervan enkele gevallen in het Maart-nummer van EEN KEURIGE JAPON. Het model, dat wij deze week hierbij plaatsen, is geschikt voor iedere vrouw, jong of oud, slank of gezet Dit kan. zeker niet van ieder model worden Je- zegd, omdat in zonderheid zware figu ren lang niet alles kunnen dragen. Voor ons model is ook bijna iedere stof geschikt. Zelfs van mantelstof, mits deze niet te zwaar is, kan deze ja pon gemaakt worden. Fleurig staat het witte ruche langs de hals en manchetten. Houdt u niet van zo'n ruim geval op de handen, dan kunt u dat natuurlijk gerust wej laten. In de rok zitten geen plooien. De 'ba nen lopen naar onderen nogal wijd klokkend uit. Men ziet, het is nogal een eenvoudig model, dat door iedere vrouw zondier moeite zelf kan worden gemaakt. Om de zwaardere figuren, die zo moeilijk confectie kunnen krijgen tegemoet te komen, stellen wij van deze japon pa tronen beschikbaar in de maten 44, 46, 48 en 30. Onze lezeressen kunnen zo'n patroon, be stellen a f 1.05 bij het Patroneirhuis* Middenweg 200, Amsterdam-Oost. Na ontvangst van postwissel, met dui delijke vermelding van de verlangd® maat en nummer 4846 wordt het (bestelde per omgaande toegezongen. „Verpakking". Spruitjes, die er achter het cellophaan prach tig fris en groen uitzagen, bleken bij opening van het zakje een afschuwelijke stank te verspreiden. Bij andere spruitjes was de lucht niet zo sterk, maar toch bleken ze door de slechte smaak oneetbaar. Verpakte princesse- en snijbonen kon men met geen mogelijkheid meer gaar gekookt krijgen en witlof uit cel lophaan vertoonde na het koken een slechte kleur en een lelijke smaak. Bovendien bleek het vitaminegehalte van de groene groenten te zijn verminderd. Toch zag het product er in al deze gevallen van buiten af prachtig vers uit. Wij vragen ons echter af of zulk verpakkings-cellophaan voor le vende producten niet voorzien moet worden van luchtgaatjes, waardoor de zich ontwikke lende gassen kunnen ontsnappen. Zo lang deze verpakking nog zoveel risico biedt, zul len bevroren groenten, en groenten in blik meer waardering genieten. FOTOMIREX, EEN FOTOGRAFISCH NIEUWTJE Er is weer eens wat nieuws op fotogebied, n.1. een apparaat, waarmee men zelfportretten kan maken. Het is geen vestzakapparaatje, maar een groot toestel, bestemd voor foto ateliers. Het bestaat uit een grote draaibare arm, die op ongeveer 2 meter hoogte schar nierend aan de wand wordt bevestigd en waaraan aan het vrije eind eveneens schar nierend een afhangend stuk is gemonteerd. Dit onderste gedeelte is weer voorzien van een spiegel en tegelijk van het eigenlijke toe stel. Met de hand kan men het apparaat in alle richtingen bewegen, terwijl men zichzelf in de spiegel ziet. Zo kan men de meest flat teuze stand en de beste belichting opzoeken en als men met het spiegelbeeld content is, drukt men maar op een knopje, dat aan een snoer is bevestigd en de foto is gemaakt. Het aardige ervan is, dat men de klant, die zichzelf wil fotograferen, geheel alleen laat met het toestel. Men kan dus naar hartelust gekke gezichten trekken tegen de spiegel, zonder het gevaar om uitgelachen te worden. En het voordeel voor de fotograaf is, dat de cliënt zelf de opname heeft gemaakt en dus moeilijk kan reclameren, als het „niet lijkt".

Soester Courant | 1949 | | pagina 3