Opbouw of afbraak? HET PACT. Brandpunten der Internationale Politiek. Amerika herdenkt Thomas Jefferson. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK HET WEERHUISJE. SOEST. BAARN. IN DE HOEK. Burgerlijke stand. VRIJDAG 8 APRIL 1949. 25e JAARGAN, SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag ,en Vrijdag. Bureau: Van Weedestraat SS •fTelelooo 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart. fl-50 - p. post f 1.75 Lees de kranten, hoor de nieuwtjes, Als je hoor'n of lezen kan. Toch kan ik het heus niet helpen, 'k Wordt er soms wat kriegel van. 'k Lees wat over wederopbouw En ik denk: wat heb j'er an? Want men spreekt met optimisme Van een dertig jaren plan. Vijftig duizend nieuwe huizen Zijn gebouwd nu, volgens plan, Om 't maar ronduit hier te zeggen: 'k Geloof er geen sylabe van. Elke kleine boerenwoning, Met op 't dak een nieuwe pan, Wordt er rustig bij gerekend; Ik denk, dat ik het óók zo kan. Jonggehuwden even wachten, Nog een kleine dertig jaar En voor u en voor uw kïnd'ren Staat het besjeshuis al klaar. D'overheid zal voor ons zorgen, Ieder krijgt op tijd zijn deel. Dertig jaar te moeten wachten, Dat is heus toch niet zo veel. En de opbouwambtenaren? Die zijn dag en nacht op sjouw Of ze werken aan die opbouw In het mooiste flatgebouw. Veertig mensen kunnen wonen In 't door hen bezette flat; Dat had'k nou niet moeten zeggen, Dat is nu weer minder net. Maar 't is toch de konsekwenfie: D'overheid een keurig flat En een arme boer in Ede Wordt maar zó op straat gezet. 'k Geloof, dat ik voor zulk een opbouw Wel een beter naampje weet, Daar in alle woordenboeken Zo iets steeds nog afbraak heet! Dc grote ommekeer, maar toch niet graag terug. Kansen op een ge wapend conflict werden kleiner. Zó is dan deze week de ondiertekening van het Atlantisch Pact geschied. Daar mee is de tegenhanger van het Marshall plan een feit geworden. Want nog altijd hebben de mensen van tegenwoordig het niet verder kunnen brengen dan dé pri mitiefste mens. Als die ergens een huis en een werkplaats neerzette, bouwde hij er meteen een omheining bij. En in feite is het Pact niets anders dan zulk een bescherming: om ongestoord te kunnen werken werken, dat zonder de Mar shall-hulp op niets zou zijn uitgelopen. Voor Nederland, dat tot 1940 een neu traliteitspolitiek voerde, is de ommekeer in die laatste jaren wel groot. Daar zit ten we zo waar midden in de interna tionale politiek, waarvan we tot 1940 al leen. maar toeschouwer waren en niet eens een erg geïnteresseerde. Als ze nu in Washington of Moskou hoesten dan stormt het hier. Als er „gijnfjes" ge beuren met de luchtbrug dan beven we en een communistische opmars in Chi na maakt op onze nog onwennige ge moederen ongeveer dezelfde indruk als een staatsgreep van de E.V.C- in Maas tricht. Met die Pactbeweging zit je overal bij en in, voordat je er erg in hebt. Moeten we dan terug naar de neutra liteit van vóór '40? Ondanks onze on wennigheid voelen we daar ook weinig voor. 10 Mei 1940 heeft ons toch wél wét geleerd. Daartegenover staaf) dat ve len menen, dat zulk een Pact juist de oorlogskansen zou „aantrekken' in plaats van verminderen We geloven niet, dat het Pact de oor logskansen vermeerdert. Als er werke lijk een oorlog op komst is, doet het aan de óórzaken van zulk een oorlog weinig toe of af hoe de partijen wederzijds hun onderlinge samenwerking hebben gere geld. Zowel vóór als na het sluiten van het Pact ging en gaat het immers tussen dictatuur en democratie? En de mensen, wier geheugen niet reikt tot 1940 zullen zich misschien Februari 1947 in Tsjecho- Slowakije nog herinneren. En West-Europa hoort bij een van die partijen, bij de democratie. Verkiezin gen zonder dwang, waar iedere caridi- daatstelling vrij was, hebben het hem tciKens opnieuw zelf doen zeggen. Wan neer men zich nu naast economisch ook militair aaneen gaat sluiten en daarbij een partner kiest als de V.S., dan is dat in feite alleen de waarschuwing: als een deel van deze gemeenschap wordt geschonden, wordt het gehéél geschon den en zal dat geheel zich te weer stel len. Waren we in 1940 maar zo ver geweest. Trouwens, het éne land, dat nog aan de neutraliteit van voor 1940 vasthoudt, Zweden, voelt zich bij de politiek heus niet lekker. Zijn militaire begroting is een stuk omhoog gegaan. Maar denkt men daarmee te ontkomen aan de ^fa ciliteiten", die in een komend conflict zonder twijfel van haar zullen worden „gevraagd", zoals ook Duitsland die „vroeg' in 1940-'43? Neen, wij geloven, dat de kansen op een gewapend conflict eerder kleiner dan groter worden door de aaneensluiting van West-Europa. Men weet van beide kanten beter wat men precies aan el kaar heeft. De posities kunnen op- nieuw worden bekeken. Welnu, aan beide kanten zijn die in de afgelopen maanden bekeken. En ze leidden niet tot een verscherping, maar tot een „stoom-afblazen". De lieden in Moskou, die speculeerden op een ineenstorting van het Westerse systeem, door een crisis als die wan '29 b.v., zijn vervangen door anderen, die menen, dat het zo'n vaart nog wel niet zal lopen. En bij de Amerikaanse personeels-politiek gaat meer in de rich ting van „ouder' personeel dan in die van de generaals. Het lijkt er op, dat de allerscherpsfe kanten gaan verdwij nen. Het Pact dus feitelijk overbodig? Toch niet. Het is nu als met een ouderwets weerhuisje. Is het weer slecht, dan draait het militaire pact naar buiten, wordt 't beter, dan komen de economische en de politieke onderhandelaars naar voren. Maar het zónder een of ander militair machtsapparaat stellen, zó ver heeft onze beschaving het nog niet gebracht. in Peiping de voorbereidende besprekin gen zijn begonnen en de Chinese Com munisten toezegden het vuren langs de Jangtse te zullen staken. Het Atlantic Pact door twaalf lan den bekrachtigd. Nieuwe raadse len in Rusland's politiek. Duits land en zijn rot in West-Europa. Israël. Bevin en het Nabije Oos ten. Ouverture van vredes-sym- phonie in Peiping? En nu maar hopen, dat het Vrucht draagt.. Het Atlantic Pact is ondertekend. Ty pisch Amerikaans is het daarbij toege gaan met niet minder dan 1000 belang stellenden op de publieke tribune. 12 Landen bekrachtigden daar in Washing ton door de handtekening van hun ver tegenwoordigers voor Nederland wa ren dit minister Sfikker en Excellentie! van Kleffens hun wil tot wederzijd se hulp en bijstand in tijden van gevaar. Twaalf landen, waarvan het getal zich nog zal kunnen uitbreiden, hebben ken baar gemaakt de vrede een stap nader te willen breng,en, zonder voor agressie een duim te zullen wijken. Rusland heeft scherp geprotesteerd en het zal niemand mogen verbazen, als het in zijn protesthouding zó ver gaat, dat alle verdragen die de Sovjet-Unie nog aan het Westen bindt, binnen kor te tijd door de Russen nietig zullen worden verklaard. Voor het overige blijft de Russische binnenlandse politiek nog hetzelfde raadselachtige karakter dragen, dat zovelen de laatste tijd tot gissen en dus tot missen brecht. :D(s grote maarschalk Sokolowski werd ont- hever uit zijn functie als chef van het Sovejt-Russische bestuur in Duitsland om direct daarop te worden aangesteld.' als eerste plaatsvervangende minister van defensie. Terwijl de ene „Rusland- kenner" dit alles ziet als een promotie van de maarschalk, beschouwt de an der het als een degradatie. Nog sterker: qp het moment, dat één groep politici deze Kremlinstap meent te moeten zien als een voorbereiding voor verdere Rus sische agressie, lezen andere vooraan staanden uit dezelfde berichten een nieu we vredesactie van Moskou. Behalve generaal de Gaulle is echter geheel West-Europa het wel eens over de manier waarop aan verdere agressie het hoofd moet worden geboden én hoe men tot verder herstel moet komen. Frankrijk, Engeland en Amerika sloten in de afgelopen week een overeenkomst over de functie van Duitsland bij dit Europese herstel. Dat de rol, die men Duitsland heeft toegedacht, niet onbe langrijk is, moge blijken uit het plan om de Duitse koopvaardijvloot binnen drie maanden tot een volume viam 500.000 ton op te voeren. Dean Acheson heeft, met zoveel collega's om zich heen, ook al tengevolge van „dit Duitsland-probleem", een drukke week achter de rug. Bij alle besprekin gen te Washington heeft dit vraagstuk, mede gezien de botsende belangensfeer tussen Oost en West, een belangrijk aan deel gehad in de besprekingen. Het Nabije Oosten heeft eveneens weer botsingen gekénd en veroorzaakt. Ver oorzaakt in de vorm van tomaten en eieren op de auto van Bevïn, toen hij in Amerika aankwam en een aantal pro- Israel-jongeren de Engelsman herinner den aan zjjn „anti-joodse" politieke Hoe wel zij misschien rustiger verlopen, wa ren de interne botsingen in Syrië zeker ingrijpender. De president en zijn rege ring werden door het leger, dat het mef de gevoerde politiek ten aanzien van Israël niet eens was, gearresteerd. De door zijn optreden in de V.N. zo beken de Faris el Khoury vormde een voor lopige regering, die met Israël zal gaan spreken. Tussen Transjordanië en de Israëli kwam inmiddels een wapenstil stand tot stand. Mogen wij spoedig in staat zijn, ten aanzien van het Verre Oos ten een zelfde geluid laten horen. Het gaat er meer en meer qp lijken snu Op 13 April a.s. wordt in de V-S. van Amerika de 206e verjaardag van de ge boorte van Thomas Jefferson herdacht. Elk jaar opnieuw op deze datum gaan de gedachten van ieder rechtgeaard Ame- kaan terug naar de tijd, dat hun nu ^zo machtige natie streed voor de vurig be geerde vrijheid. En met dankbaarheid] .denkt men aan de trouwhartige noeste afbeid van Thomas Jefferson, de man, die gedurende vele jaren op velerlei ter rein het jonge Amerika van toen op de meest eervolle wijze heeft gediend. Vele ambten bekleedde hij. En of het nu de post van gouverneur van Virgi- nië, gezant in Frankrijk, eerste minister in George Washington's kabinet, vice president of president betrof, om het even, Thomas Jefferson stelde al zijn talenten en dat waren er vele ten dienste van de Verenigde Staten. Het meest is Jefferson echter bekend geworden als schrijver van de Onafhan kelijkheidsverklaring, die op de 4e Juli 1776 te Philadelphia door het Continen taal Congres werd aangenomen en waar bij de onafhankelijkheid van de dertien oorspronkelijk Britse kolonies werd ge proclameerd. Tot de ondertekenaars be hoorde ook Jefferson. Thomas Jefferson, die op 13 April 1743 te Shadwell in Virginië was geboren, was een der prominenten van de nieu we natie. Hij diende o.m. als staats-se- cretaris onder George Washington, eerste president van de Verenigde Staten en werd in 1801 de derde president yan de U.S.A- Gedurende twee perioden van vier jaar was hij de hoogste gezagdrager in de republiek. Doch niet alleen als staatsman en philo- soof genoot Jefferson vermaardheid, ook stond hij bekend als de beste landbouw kundige van zijn tijd. Nog meer pijlen had hij op zijn boog. Hij was de 'be roemdste architect van Amerika, die ge bruik maakte van alle middelen der op komende techniek. Zijn landhuis te Charlottesville, dat onder zijn leiding gebouwd werd, was voor die tijd een wonder van vernuft. Het heette Monti- cello en sedert dien werd de bouwer-ei genaar-bewoner aangeduid met de bij naam „de wijze van Monticello". De rijkbegaafde man was rqpt zijn denk beelden zijn tijd verre vooruit. Toch ging zijn idealisme gepaard met een zuiver realiteitsgevoel en vele van zijn denkbeelden zijn dan ook in later jaren tot uitvoering gebracht, terwijl an dere nog steeds als richtsnoer gelden voor de huidige maatschappij. Enkele uitspraken van deze grote Ame rikaan willen wij hier citéren: De zorg voor het leven en het geluk der meti- sen en niet hun vernietiging is het eer ste en enige wettige doel van een goe de regering. De ware grondslag van een republikeinse regering is het gelijke recht van elke burger op zijn persoon, zijn eigendom en het beheer daarvan. De enige veiligheid voor alles ligt in een vrije pers. De macht van de open bare mening kan niet weerstaan wor den, als zij zich vrij mag uitdrukken, In 1809 trok Jefferson zich terug uit het openbare leven. Hij vestigde zich nu voorgoed op zijn landgoed Monticello en wijdde zich daar geheel aan de studie enaan de boeren. Het laatste gro te werk van zijn leven was de stichting van de Universiteit van Virginië, tot op de dag van vandaag een der peilers van het Amerikaanse universitaire leven. Jefferson maakte de tekeningen voor de gebouwen, hield een wakend oog over de bouw, stelde de faculteiten samen, maakte het leerplan op, koos de boeken voor de bibliotheek uit; kortom in let terlijke en figuurlijke zin was hij de architect van het geheel. In 1825, een jaar voor zijn dood, déden de eerste 40 studenten hun intrede. Op de 50e verjaardag van de aanne ming van de Onafhankelijkheidsverkla ring, de 4e Juli 1826, stierf Thomas Jef ferson in de gezegende oudedd'om van 83 jaar. Op dezelfde dag overleed ook zijn oude vriend, de tweédie president van de U.S.A-, john Adams. Thomas Jefferson ligt begraven op zijn geliefd landgoed Monticello. Eyen een voudig als hij geleefd had wilde hij ook na zTjn dood rusten. Op zijn graftombe^ die uiterst eenvoudig is, wilde hij niet al zijn ambten vernïbld hebben. In het grafschrift, dat hij zelf schreef, nam hij slechts op: Schrijver van de verklaring van Amerikaanse onafhankelijkheid, van het Statuut van Virginië voor religieuze vrijheid en vader van de Universiteit van Virginië. Te veel heeft deze man in zijn vrucht baar leven echter voor het algemeen be lang en dat van Amerika in* het bijzon der gedaan, dan dat hij spoedig verge ten zou worden. Integendeel, nog steeds denken velen met grote dankbaarheid aan zijn werk en felkenjare wordt de geboortedag van deze waarlijk grote Amerikaan op passende wijze herdacht. ONTVANGST TEN PALEIZE. H.M. de Koningin en Z-K.H. Prins Bern- nard hebben Dinsdagmiddag ten paleize ontvangen de heren Harriman, reizend ambassadeur der Verenigde Staten, Dr. Baruch, ambassadeur in Nederland, Dr. Fentener van Vlissingen, voorz. van de Kon. Ned. Jaarbeurs en Dr- Valentino, leider van de E.C.A--missie voor Neder land. Het gezelschap vertoefde gedurende een uur ten paleize. UITBREIDING BUSDIENST. Aan de fa. Tensen is vergunning ver leend tot het rijden van een nieuw tra ject, waarvan de opening zal plaats heb ben op 15 Mei a.s. Deze dienst omvat de volgende route: Baarn, Lage Vuursche, Pijnenburg, Wiek- sloot, Schoolstraat, Den Blieklaan, Bos straat, Eikenlaan. De bewoners van Hees en omgeving zul len deze uitbreiding ongetwijfeld toe juichen, daar dit deel der gemeente nog steeds van een goede verbinding is ver stoken. MUZIEK. In het vervolg zullen de bewoners van Soest-Zuid niet meer naar Soestdijk be hoeven te gaan om de vrolijke klanken van de Soester harmonie té kunnen be luisteren, want P.V.O- zal in het komen de seizoen ook in dit gedeelte der ge- gemeente twee concerten geven en wel ïli het openluchttheater. Bovendien zul len er (binnenkort drie muzikale rond gangen door onze gemeente gemaakt worden. De Soester muzikanten zullen op deze tochten vergezeld zijn van ver schillende dames, die zullen proberen nieuwe donateurs aan te werven. NA-UITREIKING WERKKLEDING. Voor bedrijven of personen, die ver zuimd hébben in dc daarvoor gestelde termijn werkkleding aan te vragen, is de gelegenheid hiervoor nogmaals openge steld tot uiterlijk 16 April a.s. VAN DER HUCHTSCHOOL. Ouders, die hun kinderen willen laten inschrijven voor de nieuwe cursus, wordt gewezen op de advertentie in dit num- wcr. bc school leidt cp voor MrOv eii-de Mulo-diploma's A. en B. Behalve de ge wone vakken wordt ook handenarbeid onderwezen. NIEUWE AANWINSTEN R.K. OPENB- UITLEENBIBLIOTHEEK- Romans: L. Couperus, Van ouden men sen, de dingen die voorbij gaan. A. den Doolaard, Oriënt express. G. Gorris, Mayoba. G. Green, Het geschonden ge weten. H. Muinck, Reünie der Smatren- A. Munthe, De geschiedenis van San Mi- chiele. Noel de Gaulle, Carnaval der Desperado's (Englandspïel), deel 2. H. van Nijnatten Doffegnïes, Grond. B. v. Rossum, Het scheepje naar Arcadia. M. Rudzka, Workuta. A. de Wit, Orpheus in dessa. Jeugd: M. Jurgens, Tjoep Kroon. K- Rinderknecht, Jongens zien het schip. W. Rofh, Jongens zien de auto. C. Zbinden, Jongens zien door de lens. Studie: G. Gravesen, Doktersvrouw op de toeroer. B. Koning, Wereldoorlog 1939-1945- H. van Maurik, Djokja ach ter de horizon. L. Plemp van Duiveland, Willem Frederik. BAARNSE MIDDENSTANDERS KWAMEN BIJEEN. De Baarnse Middenstanders kwamen Dinsdagavond in het hotel „de la Pro menade" bijeen ter bespreking van de feestelijkheden, welke ter gelegenheid van het l^i/9-jarig huwelijksfeest van H.M. Koningin Juliana en Z-K.H. Prins Bernhard gehouden zullen worden in de week van 3 tot 9 Juli a.s. De heer Gielen, die de besprekingen van deze avond leidde, merkte bij zijn inlei dend woord op, dat de feestidag zelf on opgemerkt voorbij zal gaan, maar dat de Baarnse middenstand een taak heeft wanneer op 9 Juli de officiële ontvangst ten paleize zal plaats vinden. Zij zal aie dag ^als gastheer moeten optreden., Reeds werd een hoofdcomité opgericht, waar in alle geledingen van de Baarnse bevol king zijn opgenomen, die deze dag iets zullen kunnen doen. Het ligt op de weg der organisaties afzonderlijk iets te doen, met plannen te komen en te coördineren. Het is evenwel niet de bedoeling <dö mensen speciaal naar Baarn te trekken. Na uitvoerige besprekingen werd een commissie samengesteld, welke plannen zal uitwerken en "nader voorstellen doen. In deze commissie namen zitting: J- Veldhuysen, K. van Yken, H. Hilhorst, G. Ruiterkamp, A. de Boer en G- Bröl- man. De heer Gielen hield hierna nog een warm 'betoog tot de aanwezige midden standers om zich te organiseren. Tijdens de rondvraag, die volgde, Werd door verschillende aanwezigen het idee geopperd om naast de R.K. Middien- standsvereniging een neutrale midden standsvereniging op te richten. Een vijf tal aanwezigen, meest jongeren, zullen dit initiatief uitwerken. In de Staatscourant werd melding ge maakt van de ontvangst van ruim 400.000 gulden aan gewetensgeld. Dat is juist iets meer dan ik per jaar verdien en, als ik het zeggen mag, vind ik het zonde van het geld, omdat die 4 ton in een bodemloze put valt. Geen dank je wordt er voor gezegd en het wordt opgestreken met een gezicht of het volkomen normaal is. Als ik eindelijk mijn veertig gulden zou terug ontvangen van die vriend van me, die hij mij al jaren schuldig is, ben ik in staat een feestavond te geven, omdat ik niet had verwacht er ooit een cent van terug te zien. Niet alzo doet de belastingdienst. Die ontvangt het bijna half miljoentje en volstaat met een dorre vermelding in de Staatscourant, een blad, dat eigenlijk iedereen moet lezen, maar niemand, zelfs maar kent. Ik weet niet of ik het zeggen mag, maar ik vind het zonde, dat de belastingen dit extraatje hebben gekregen, omdat men bij de regering nog steeds niet de tering naar de nering weet te zetten en door dit instituut nog steeds veel geld onnodig wordt weggesmeten. Ik vraag me daarom1 af of hij, die met betrekking tot de belastingen, met een bezwaard geweten rondloopt, het geld niet beter kan zenden aan een instelling, die er „hartelijk dank" voor zegt, waar bij ik dan in de eerste plaats denk»aan een of andere instelling voor het arme of zwakke of verwaarloosde kind. Ik mag hierbij wel tussen haakjes opmer ken, dat met een gift van boven de 100-000 gulden ook Oekman in het ge heel niet beledigd is, in tegendeel, als een kind zo blij zal zijn en dit, ondanks het feit, dat mijn moeder altijd zei, dat geld niet gelukkig maakt. Ik hoop nu maar, dat de inspecteur van de belastingen dit niet onder zijn neus krijgt, want uit Belastingtechnisch oog punt 'bekeken zet ik een ander aan tot verkeerde daden en dat is strafbaar, zo dat ik, met al m'n beste bedoelingen, bij de belastingen een kruisje achter m'n naam zou krijgen en daar voel ik niet zo veel voor. Intussen zal ik de Staatscourant er qp blijven naslaan, om te zien, of we hier "in ""Söes'tf"mensen rneï"bl_zÖnder gewe- ten rijk zijn. H. OEKMAN. EEN VERRE REIS. Op 1 April j.1. vertrokken twee traw- kotfers, de nrs. 111 en 112 van IJmui- den met bestemming Bombay, India. Het transport van deze vaartuigen werd opgedragen aan de Rederij Gébr. Wijs muller te Baarn. Zoals te doen gebrui kelijk treedt één der gebroeders Wijs muller op als kapitein van een der vaar tuigen en tevens als konvooileider, aan gezien de schepen de reis in konvooi hopen te volbrengen. BAARNSE SCHAAKVERENIGING ONGESLAGEN KAMPIOEN. De beslissingswedstrijd voor het kam pioenschap 4e klasse van de Stichtsch Gooise Schaakbond, Maandagavond ge speeld in het clublokaal in Naarden tus sen Naarden en Baarn is een gedecideer de zege voor de bezoekers gewoiuên. Geen enkele partij werd verloren. De kampioenen zijn vol goede moed en gaan vol vertrouwen de promotiecom petitie tegemoet, waarin waarschijnlijk de eerste strijd moet worden uitgevoch ten tegen Den Dolder 1 of Amersfoort 4. GEBOREN. Harmannus, zoon van N. van Es en A. Oostema, Van Maarensfraat 16. Bernar- dus Johannes Maria, zoon van B. J. v- d. Linden en A. W- Stalenhoef, Soes- terbergsestraat 49. Antoon, zoon van L. J. Meijer en M. de Bruin, Steenlioffstr- 37. Dirk Jan, zoon van G. de Wilde en D. Westeneng, Eigendomw. 112. Johannes Jozef, zoon van J. de Bruin en J. M- v. d. Tweel, Oude Grachtje 4- Wilhel- mina Teuntje, dochter van J. Molenaar en E. van Ameïde, Andriessestraat 6. Joanna, dochter van C. G. Hilhorst en M. J. Fugers, Koninginnelaan 7- Elmer Diederik Jam zoon van D. J. van de Berg en J. A. Grummels, Stadhouders laan 26. Adrianus Lambertus, zoon van L. van Duin en C. Koffrie, Beckeringh- straat 13c. Alexander Andreas Jozef, z. van W. M. Demmers en C K- Drie huis, Koninginnelaan 53. Wilhelmus Pe trus Hendrïkus, zoon van W. j. A-Beij- ersbergen en R. Th. Stalenhoef, Korte Hartweg 15. ONDERTROUWD. W. G. van Buuren, 27 jr-, typograaf, Utrecht en S. Tans, 22 jr., De Costalaan 8a. C. Gerestein, 35 jr-, timmerman, Beetzlaan 29 en H. C. de Haan, 34 'jr-, Verlengde Talmalaan 31. GEHUWD. J. R. Olie, 29 jr-, techniker en R. E. v. d. Witte, 27 jr., Bloemendaaf. W. G- v. d. Brink, 22 jr-, stempelmaker en H. van Kooy, 19 jr., Wieksloterweg O.Z* 7". J. Vermeule, 61 jr., stucadoor'en S- M- Veltman, 47 jr., Nieuwstraat 19a.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1