VACANTIE- SPREIDING. mm HULDIGING VAN ONZE KONINGIN W. N. NIEUWENHUÏS Brand. Brand. Het lied van mijn liefdesleed SOEST. Loodgieter - Electririën VOOR ONZE DAMES. UIT CROMWELL'S TIJD. m >3$. Sluit nog heden een brandverzekering of laat Uw bestaande brandverzeke ring verhogen bij LENSSEN, MAKELAAR Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Agent van „De Nederlanden van 1845'' voor ALLE verzekeringen. Dit jaar zal dan hoogstwaarschijnlijk een lan delijke regeling getroffen worden voor ver deling van de vacanties over een grotere pe riode van de zomer.- Nu zoveel meer mensen vacantie krijgen dan enkele jaren geleden het geval was, ontstaan allerhande moeilijkhe den, wanneer al die vacantiegangers vrijwel tegelijk op pad gaan. De Spoorwegen worden overbelast, in de vacantieplaatsen verdringt men elkander en bovendien is het voor heel veel bedrijven verbazend lastig, wanneer te veel vacanties tegelijk worden aangevraagd. Dan kan men twee wegen kiezen: óf het ge hele bedrijf stilleggen en iedereen vrijaf ge ven, zoals dat in het bouwbedrijf geschiedt, óf de vacantietijd over zoveel mogelijk maan den verdelen. Sinds jaar en dag is men reeds bezig met een plan om door onderling overleg de vacanties regelmatiger over de zomermaanden te ver delen. Particulier gebeurt dat, vooral op de grote kantoren en openbare instellingen, door de vacanties volgens een tijdschema toe te wijzen waardoor van begin Juni tot eind September telkens maar een paar mensen afwezig zijn. De gezinnen met schoolgaande kinderen zijn echter veel meer gebonden aan een beperkter periode. Teneinde nu dit ge hele vacantievraagstuk zo te regelen, dat lan delijk het beste resultaat wordt verkregen, is een Bureau voor Vacantiespreiding ingesteld, dat dit jaar een plan heeft voorgelegd. Vol gens dit plan zullen in de eerste plaats de schoolvacanties in verschillende streken van het land op verschillende data beginnen. Daarvoor is het land verdeeld in drie stuk ken, drie sectoren, waarin resp. de school vacanties zullen beginnen op 16 Juli, 23 Juli en 30 Juli. De eerste sector omvat Noordhol land met inbegrip van het Gooi, Friesland, Gelderland, behalve de Veluwe en Zuid-Lim burg; de tweede sector Zuidholland (behalve Rotterdam en Hoek van Holland met tussen liggende plaatsen en de Zuidhollandse eilan den), Utrecht, de Veluwe, Overijssel, Drente en Groningen. De derde sector: Rotterdam met Hoek van Holland en tussenliggende plaatsen, Zuidhollandse eilanden, Zeeland, Noordbrabant en Noord- en Midden Limburg. Het kan zijn, dat Den Bosch van de derde naar de tweede sector zal worden overge bracht. Het onderwijs doet mee. De onderwijsinstellingen over het gehele land blijken zich vrij algemeen aan deze regeling te zullen houden. Bij de industrie is het ech ter iets moeilijker; toch heeft het bouwbe drijf reeds afstand gedaan van de vaste al gemene vacantieweek in de eerste week van Augustus (misschien omdat het in die week altijd regende?). Men wil thans in de eerste sector de bouwarbeiders vrijgeven van 18 tot 23 Juli en in de tweede sector van 25 tot 30 Juli. In de derde sector zal de vacantieweek vallen van 8 tot 13 Augustus of in overwe gend katholieke streken wellicht van 15 tot 20 Augustus. In de metaalnijverheid wordt thans een regeling uitgewerkt, die overeen stemt met de schoolvacanties, terwijl de Twentse textiel- en confectie-industrie reeds zelfstandig een vacantieregeling had ge maakt, die geheel samen valt met het opge stelde schema. Natuurlijk zijn er nog massa's mensen, die buiten deze regeling vallen en nu dringt men er op aan, dat deze rekening zullen houden met de belangen van anderen. Daarom wordt verzocht, dat zij, die zelfstandig hun vacantie kunnen regelen, voor zover zij geen school gaande kinderen hebben, hun vrije dagen bij voox-keur zullen nemen vóór 15 Juli of na half Augustus. Wenst men andere opheldering of verdere gegevens omtrent de stand van besprekingen bij bepaalde bedrijfsgroepen, dan kan men alle gewenste inlichtingen krij gen bij het Bureau voor Vacantiespreiding, Stadhoudei'slaan 148, Den Haag. laar liggen ze nu weer, op rijtjes, de Paas- verrassingen, de eitjes, in schaaltjes, doosjes, nooie mandjes, voor knabbelende kindertand jes, die eitjes, voor de peuzel-pretjes, soms lós, soms netjes in de Netjes. De Paashaas staat weer naast die Hennen, die wij van vroeger zo goed kennen, die niet door kippen rennen rennen, maar maar rustig-liggend ons verwennen, omringd door eitjes in haar mand, zo vol verstand daar neergeplant. Die kippen leggen zéér aesthetisch, heur eitjes leggen ze symmetrisch, drie links, drie rechtsin zilv'ren doppen, dat zijn geen kippen zonder koppen! De Man (eens machteloos en Zonloos) staat niet te smachten, boos en bonloos... hij staat weer voor zo'n etalage, gevrijwaard voor hóón en blamage, men zal hem niet meer durven smalen: „Ga thuis maar eerst de bonnen ha len!" Hij kan weer Héér, ja Heer van Stand zijn, kan (met cadeautjes) weer galant zijn. "Zo wou ook i k niet achterblijven, maar als ik U hier ga beschrijven, welk Leed mijn hart schier ging verstijven, zult U niet zonder meelij blijven Agaatje, (kleuter uit mijn straatje), dat bab belende kameraadje, van nauwelijks een jaar of zeven, dat wou ik iets bijzonders geven! Vanmorgen liet ik daar bezorgen, (houtwol - lig-mollig) cjiep-verborgen) een Kip, een Hen, een prachtig Hoen, omringd door kui kens, rood en groen, de allermooiste Hen, die 'k kèn, waarmee 'k de kleine meid verwèn. 't Was niet zo'n holle, dunne, schrale, zo'n spits-banale, minimale! O neen, zij deed mijn oog verkwikken, die heerlijke, gevulde, dikke. Zij was, (ik wind hierom geen doekjes) „De Oude Vette Hen" (Driehoekjes), (Dat goede dier, zo fors en fier, uit Oud-Den Haag, is niet meer hier). Enfin, zo'n kip, gewoon een plaatje, liet ik dus zenden aan Agaatje. Maar nu mijn lieve Henriëtte, dat meisje, waar ik steeds op lette, de steeds serieuze, nauwge zette, nooit-flirtende en nooit coquette! Enfin, ik maakte korte metten; ik kocht een Cho colade-haasje, zo slank, gelijk een bloemen- vaasje, het was een Paashaas om te zoenen, zo artistiek! Eén uit millioenen. En op het alleraardigst snoetje, zat, zeer coquet, een suikerhoedje; een parasol van marsepein was linksdat haasje mocht er zijn! En daarbij werd ook een Gedicht, vol minne plicht, tot haar gericht: Aan Henriëtte. Mijn oog ziet U, vol heilig vuur! Het ziet, (symbolisch) Uw figuur In deze lieflijke verschijning, Zo zoet als Gij, in zoet' omlijning. Getooid met iets, dat 't oog bekoort En bij Uw waardig Wezen hoort. Vergeet niet hèm, die (lang niet mis) De oorzaak van dit alles is Helaas!! Ik boekte geen successen... VERWISSELD WERDEN DE ADRESSEN!!! De Confiseur had het te drukhelaas! Dat werd mijn ongeluk. De Kip, de zo gevulde, vette, met kuikens, zond hij aan Henriëtte, en onherstelbaar is de klovemijn strophe werd een catastrophe Henriëtte kijkt me niet meer aan, ik oen ont- dan en stort een traan, moet eenzaam door het leven gaan Het Sprookje eindigde abrupt... terwijl mijn Oog maar drupt en druptO Liefdes-Lot, o droef relaasjeZij kreeg geen Haas ik ben het haasje P.S. Agaatje kwam, met blijde klanken, mij voor de mooie haas bedanken. Een kinder hand is gauw gevuld. Een Vrouwenhand vraagt méér geduld. En bovenal: een juist adres! Het is een harde levensles EINDLES CURSUS LAND- EN TUINBOUWBEDRIJF. In de Mariaschool had Vrijdagavond in tegenwoordigheid van de gemeente-secre taris, de heer J. G. A- Batenburg en ver schillende bestuursleden van de A.B.T.B. en J.B.T.B., de eïndles plaats van de cursus in land- en tuinbouwbedrijfsleer. Nadat de cursisten de hen door de heer G- L. A- Nijhuis gestelde vragen tot te vredenheid hadden beantwoord^ reikte de afgevaardigde van de Rïjkslandlbouw- consulent, de heer J. Rugen, de volgende cursisten het diploma uit: R. W. v- d Bremer, A. P. v- d. Breemer, J. v. d- Bremer, H. Beemer, A. J- Hilhorst, P- A. Hilhorst, J. W- Hilhorst, W. v. d. Heuvel, J. v. Hofslot, Arn- Kok, G. Kok, P. Kuijper, P. A- Kuijper, P. C. Kuijer, P. R. van Logtenstijn, R- van Roomen, Ant. Schimmel, H. Schimmel, A- Sta lenhoef en J. Wijntjes. De heer A. P. Hilhorst, voorzitter van de A.B.T.B., dankte het gemeentebestuur, dat deze cursus had mogelijk gemaakt en sprak zijn grote waardering uit voor het werk van de heer Nijhuis als docent- Spreker hoopte, dat de geslaagden de opgedane kennis in de practijk zullen toepassen en ook anderen hierin zullen laten delen. Namens de cursisten dankte de heer P. van Roomen de heer Nijhuis voor de moeite en opoffering, welke hij zich ge troost had om hen de moeilijke stof bij te brengen en bood hem daarna een blijvende herinnering aan. JAARVERGADERING ALG. NED. METAALBEWERKERSBOND. Een dezer dagen belegde de afdeling Soest van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkersbond haar eerste jaar vergadering na haar oprichting op 23 Maart 1948. Dat deze afdeling de vuurproef heeft doorstaan, bewees wel in de eerste plaats de enorme groei. Op 1 April 1948 bedroeg het ledental 30, op 31 December van vorig jaar 60, terwijl de voorzitter kon meedelen, dat de maand Maart werd afgesloten met 72 leden. Hij wekte de aanwezigen op spoedig de 100 leden vol te maken. Het jaarverslag van de secretaris en dat van de penningmeester werden goedge- gekeurd. Eerstgenoemde moest nog bij de behandeling van de ingekomen stukken waarschuwen tegen pogingen van particuliere verzekeringsmaatschappijen. Deze proberen de metaalbewerkers té bewegen pensïoensverzekeringen bij hen af te sluiten, terwijl er reeds goed func tionerende pensioenfondsen in het be drijf zijn. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren Mulder als voorzitter, H. v. Egdorn, (Akkerweg 8) als secretaris en H. Reu- len als penningmeester herkozen. Tot 2e secretaris en 2e penningmeester werden respectievelijk gekozen de heren G. Hou- welingen en G. L. de Beer en tot afde- lings-propagandaleïder de heer D. A. Me ij. Bovendien werd besloten elke Dinsdag avond, tussen 8-9 uur, ten huize van de heer H. van Egdom, Akkerweg 8, de leden gelegenheid te geven met verlan gens naar voren te komen. De voorzitter sloot de goed geslaagde avond met een dankbetuiging aan de se cretaris der S.B.B- voor de opwekkende woorden en de leden voor hun opkomst. MEI PENSIOEN. D« heer G. Goedhart, stations-ambtenaar op station Soestdijk, heeft op 25 Maart j.1. de N-S-, na 32 dienstjaren met pen sioen verlaten. In de 12 jaar, dat hij op station Soestdijk werkzaam is geweest, hebben velen hem als een goed en hu maan ambtenaar leren kennen. Ook het bestuur van de afd. Soest der Prot- Chr. Bond van Spoor-, Tramweg en ander vervoerspersoneel, waarvan hij sedert de oprichting voorzitter is ge weest, betreurt het, dat hij wegens zijn pensionnering het voorzitterschap heeft moeten neerleggen. Wij wensen hem toe, dat hij lang van zijn pensioen mag genieten. DAMMEN. De uitslagen van de onderlinge compe titie van de Soester damclub „De Va riant" waren R. DamenH. Kraaij 20- A- L. Mas- sopJ. van Koesveld 20- W- Sjollc- maS. Zwart 2—0- L- MarksR. Stalen hoef 2-0. H. Everts-P. Klok 1-1. G. TeunisS. Mont afgebr. AANRIJDING. Op de betonweg naar Utrecht reed een luxe auto in volle vaart op een vracht auto, die plotseling links afsloeg. De Van Weedestr. 23 Tel. 2577 EEN CHARMANT ZOI TERJ URKJE. Wij geven hier een moderne zomerjurk voor onze meisjes van 8 tot 16 jaar. Zo op het eerste gezicht lijkt deze uit spraak een enormiteit. Als u de hierbij geplaatste tekening echter rustig bekijkt, komt u tot de conclusie, dat wij geens zins overdrijven. De brede zoom in dit vlotte zomerjurkje maakt het mogelijk, die flink uit te leggen, zodat het lang kan duren, voor het wei-opschietende meisje er werkelijk is uitgegroeid. Een voordeel van deze zoom is ook, dat uw oudere dochter desgewenst aan de new-look-mode kan meedoen, zonder dat u het model geweld behoeft aan te doen. Daar is op gerekend! De strook werken wij af met een klein onzichtbaar stukje, evenals de onder kant van de mouwtjes. Voor de ceintuur knippen wij een rechte strook van on geveer 8 c.M.. breedte. Deze in de leng te dubbel stikken en vervolgens omke ren met de achterkant van een potlood. De kraag wordt met de goede kanten op elkaar gestikt, omgedraaid en platgere- gen. Vervolgens werdt de onderkraag op de jurk gestikt. Met een klein steekje gaan wij de bovenkant aan de binnen kant van de hals tegenzomen. Wie met deze aanwijzingen rekening houdt, zal met het vervaardigen van dit model weinig moeite hebben. Voor onze lezeressen stellen wij volledig uitgewerkte knippatronen voor de leef tijden van 8-16 jaar beschikbaar. Men zende daartoe een postwissel ad. f0.95 aan het Patronenhuis, Amsterdam, Mid denweg 200. Op het postwisselstrookje vermelde men, behalve de gewenste leeftijd: No. 4812. Toezending geschiedt per kerende post. luxe auto schoof onder de vrachtauto en werd zwaar beschadigd. De inzittende heer en dame, afkomstig uit Laren en op weg naar Utrecht om een dochter tje van de kostschool af te halen, werden niet ernstig gewond. 324. In hun gesprek werden ze onver wacht gestoord. Een lenige gedaante liet zich plotseling zakken en sprong op het paard, dat zij hadden buitgemaakt. 325. Een pistool werd hun voorgehou den en ze gehoorzaamden onmiddellijk het bevel om te blijven staan en hun wapens weg te werpen. Geen kik durf den ze te geven. 326. Toen holde hun aanvaller spoor slags weg en voordat ze ze zich her steld hadden was hij verdwenen. Maar reeds hadden anderen de vlucht opge merkt. OP 30 APRIL A.S. Een groot aantal kinderen uit Baarn en uit onze gemeente zal de eer te beurt vallen op 30 April a.s. H-M. onze Ko ningin in de tuin van Haar paleis te mogen huldigen. Dit is zeker 'n bijzon der voorrecht, immers, alle andere kin deren in ons vaderland zullen er jaloers op zijn, als zij vernemen, dat de kinderen uit Baarn en Soest zo dicht bij onze Ko ningin mogen zijn, Haar zo van dichtbij kunnen zien en begroeten. Maar ook de ouders en belangstellenden uit beide ge meenten mogen door hun kinderen in deze uitzonderlijke eer delen. Daarom durven wij het vertrouwen uitspreken, dat zij door hun medewerking de kin deren in staat zullen stellen, deze hul diging volkomen te doen slagen. De eerste bespreking door „Soest-Voor- uit" met de Chr. Oranjever. „Bea trix'* en de Eederatie van Buurtvereni gingen is gehouden en een commissie tot uitvoering van de voorgenomen hul diging samengesteld. De kinderen der 4e, 5e en 6e klasse der lagere scholen zullen allen in optocht onder de hoede van het onderwijzend personeel naar het paleis trekken. Ze zullen voorzien zijn van een gekleurde ballon. Aan elke ballon hangt een la bel met de naam van het betreffende kind. Voor het bordes van het paleis zullen op een gegeven moment alle bal lons tegelijk worden losgelaten. Nu is de bedoeling, dat iemand, die zo'n ballon vindt, de label opstuurt, voor Soest naar „Soest-Vooruit". Onder de evenaartjes der teruggestuurde labels zullen een aan tal prijzen worden uitgereikt. Verden kan nog worden medegedeeld, dat een 2-tal muziekcorpsen de plechtig heid zal opluisteren. Na de ballonhul- de der kinderen volgt de bloemenhulde der volwassenen, waaromtrent nqg bij zonderheden zullen worden bekend ge maakt. Nu spreekt het vanzelf, dat een en ander geld zal kosten. Ieder kind ontvangt via zijn school een zakje. In dit zakje kan het .geld worden gedaan, terwijl het dan weer op school wordt ingeleverd. Met het oog op de tijd en de Paas- vacantie is het zeer gewenst deze zakjes op de dag na de uitreiking zonder uitzondering gesloten mee naar school te brengen. Alles is tegenwoordig duur; de commis sie moge daarom rekenen pp een milde bijdrage. Want het betreft niet alleen de aanschaffing en vulling der ballons doch er zal ook nog een aantal prijzen moeten worden ingekocht. De commis sie durft hopen en verwachten, dat zij middels de inzameling onder de kinde ren in staat zal worden gesteld haar plannen ten volle te kunnen uitvoeren. Er moeten nog heel wat voorzieningen worden getroffen, daarom zullen zodra daartoe gelegenheid is, langs deze weg verdere mededelingen worden gedaan. Predikbeurten. SOEST. GOEDE VRIJDAG. NED. HERV. KERKEN. (Bediening H. Avondmaal.) Oudekerk. 10 uur Ds. Verkerk- 19 uur uur Ds. Van Krugten. Emmakerk. 10 uur Ds. Groeneveld- 19 uur Ds. Verkerk. Heeskapel. 10 uur Ds. Van Krugten. 19 uur Ds. Groeneveld. Zonnegloren. 19.45 uur Ds- Visbeek. GEREF. KERKEN. Julianakerk: Donderdagavond, 8 uur, Passie- en Paas- stonde. Voorganger Dr. R- J- v. d. Meu- len van Utrecht- Medewerking van het zangkoor. Goede Vrijdag. 19.30 uur Ds- A. Brou wer. W ilhelminakerk 19.30 uur Ds. H- v. d. Berg. GEREF. KERK. Gebouw „Renoboth", Buntweg. Geen opgave. CHR. GEREF. KERK- 19.30 uur Ds. L> de Bruyne. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 19 uur Ieesdiénst. VER. VRIJZ. GODSD. (N.P.B.)- Rembrandtlaan. 19.45 uur Mej. C- E. Jolles. H.A- DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b, Baarn. 19.30 uur (H.A.) Ds. A. J. Meerdink-v- d. Ban. EVANG. LUTH. GEMEENTE- Luther-kapel, Korte Schoolstr. 7, Baarn. Witte Donderdag, 20 uur, H.A., Ds. j. G. Bahnmüller. Goede Vrijdag, 20 uur, Ds. J. Groene- wegen. LAGE VUURSCHE. NED. HERV. KERK- 19 uur Ds. A. G- Haring* S.E.C—'l S.E.G spee wedstrijd fc en de talr een aardige kregen. Er siast gespet er een kan- begin demo een technis S.E.C-ers j ten. De Hil Hornsveld i opstellen vi ter vertolkI het spel vi openbaring weldig strui zijn kopwei heeft zich g alleen het c dient meer In de eerstt rechtervleug speeld. De" Maassen we de Gooi-ver Men moet z De beide n punten ware doorzetten, vermeld spt 't veld een k de afwerkinj wensen over De eerste sp een gelijk op kansen zont werd. De ru: ke stand. De tweede I nuten oud, t terveld een l achterspelers hem de bal doelman dei fraai schot. Aangemoedig Gooi in de v een kwartier Maassen in dichtbij ondt door de bal gen. 20- Ver weed kwa deze achterst maar de S.E steund door murwbaar. Er doorkomen a; de doelpaal Ook aan de bewegelijke 5 Gooi-defensie dering kwam verdiende 2— kwam het eii Wilt U sne Dan eventj Chocok Bonbons 35 o Depót C. JA. I k LEDENVERG. „DE ZWALUP Onder leiding had gisterenav een druk bezo de Postduiven plaats. De heer J. v. d rekenaar en d klokkencommi: Met algemene vm gezamenlijl Zwaluw" en „1 Vriendschap" Roosendaal te Na uitvoerige om de navluel kampioenschap Ter kennisgevii Soest zal word ven, die na ee niet kunnen vii gen, na kennisg zulien worden nen worden bij laan 76, Soest. Het dagelijks samengesteld: ter; H. O verbet ris; J. Gaasbet Bekend werd i week de klokk leverd. DIEFSTAL EN De Utrechtse R in de zaak tege resp. wegens di in verband met psychiatrisch ra acht, maar ter de regering. Hei de: 1 maand ge te van f 100. nis. BUITENGEWO] RING N.B.B. I Het district Eei jarfbond hield voorzitter de h< van „Zonneheuv gemene ledenve 15 Verenigingen digd, toen de vo

Soester Courant | 1949 | | pagina 2