Economische politiek in West-Duitsland. Als wij iets willen kopen* KONINGINNEDAG UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Jh Verboden voor Vandalen. 30 APRIL 1949. Voetbal. IN DE HOEK. VRIJDAG 22 APRII. 1949. 25e JAARGANG No. 31. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag ,en Vrijdag. Bureau: Van Weeüestraal 35 Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart. fl*50 - p. post f 1.75 PRELUDE: Weer een bord Verboden Toegang, Weer een bord met Eigen Weg. Is er echt een prachtig plekje, Heb je elke keer weer pech. Netjes op de paden blijven, Want dat mooie stukje hei, Daar mag li niet bivakkeren: 't Is voor Li nüet en voor mij. Zou daar heus niets aan te doen zijn? Aan die bordjes met verbod? Al die hatelijke dingen Vergallen dikwijls ons genot. HEDEN: Wéér eengrote bos- en heibrand, Weer een groot stuk kaal gebrand. Door de stommiteit van mensen: Een geschonden Nederland. Als een grote groep vandalen Kwam men naar de heï en 't bos. Pa ging lekker liggen tukken, Maar de kinderen liepen los. En ze rukten en ze plukten Aan het nog zo jonge groen; Laat ze maar eens flïnk ravotten, In de stad kun je't niet doen. Als de takken afgeknapt zijn, Jonge boompjes zijn geveld, 't Stukje hei is omgetoverd Tot een soort van vuilnisbelt, Gaat men uitgeraasd naar huis toe, Hoop'lijk zonder bandenpech, En als laatste groet gooit vader Zijn nog brandend peukje weg. TOEKOMST: En een bord Verboden Toegang Staat daar dan het volgend jaar. Eén ding moet me van het harte: Jullie maken het ernaar. toeleggen op levering van landbouwpro ducten, die Duitsland weer niet zo voor delig kan voortbrengen en deze ruilen voor Duitse producten. Bovendien, waar zouden wij met onze landbouwproducten heen moeten, als Duitsland niet meer van ons zou afnemen én hoe moest onze ïndustriè aan de Duit se machines komen, die we zo hoog no dig hebben? Zo trachten de Amerikanen West-Duits- l&nd weer te herstellen omdat het onmis baar is voor het West-Europees herstel. Zij zïen niet naar ieder land afzondjer- lijk, maar denken aan het geheel. De ze visie is voor ons soms moeilijk te verteren, vooral wanneer wij dat zelt als land ondervinden. Maar het is bittere noodzaak om Duitsland te steunen. Wij hebben het nodig voor het Europees herstel en daarmee tevens voor ons na tionaal herstel. Voor de oorlog, steunde ons economisch leven op twee peilers: Duitsland en In donesië. Beide peilers zijn ons groten deels ontvallen, laten we ons daarom ver heugen bij elke verbetering in de toe stand van een dezer twee. Duitsland was verslagen en werd bezet door de geallieerden. West-Duitslandi werd verdeeld tussen Amerika, Engeland en Frankrijk en het moest nu volledig onschadelijk gemaakt worden, zodat het in Loékomst geen .gevaat ïncef—rotr opleveren voor de wereld. Vooral Frankrijk, dat uit ondervinding van vorige oorlogen kon spreken, was hierbij de drijfveer en daarmede de tolk van de West-Europese landen. De basis voor Duitslands macht waren de economische hulpmiddelen, de natuurlij ke hulpbronnen en de industrie; hier door was Duitsland in staat om een oor log te voeren. Dus was het paroolmaak Duitsland economisch machteloos en een toekomstig gevaar is niet meer aanwezig. De vrijkomende machinerieën zoudenge- leverd worden aan de landen, die door de oorlog getroffen waren en men be reikte het tweeledige doel: 'n ongevaar lijk Duitsland en een tegemoetkoming van geleden schade aan de daarvoor in aanmerking komende landen. Maar, naarmate de tijd verstreek, bleek, dat er maar heel weinig van die grote plannen terecht kwam. O zeker, er is ontmanteld en ook wij hebben daar iets van mee gehad, maat dit alles was maar een klein peroentage van de voorgeno men ontmanteling. In de Franse-zone is men het verst ge gaan met de ontmanteling. In de Engelse zone minder ver en in de Amerikaanse zone is van ontmanteling bijna niets te bespeuren. Integendeel in de Amerikaan se zone wemelt het van Amerikaan se zakenlieden op allerlei gebied. Wat; doen zij daar vraagt men zich af. Zij voeren de leiding en organisatie in de Industrie. Er vindt een geweldig! omscho- lings proces plaats, Amerikanen treden als leermeesters op en voeren daar de Amerikaanse methoden en de Duitsers tonen zich daarbij vlijtige leerlingen. Wat ïs de bedoeling van dit alles en wat is er gdbeurd, dat van de groot scheepse plannen van ontmanteling niets terecht komt? Frankrijk zou niets liever willen dan zijn gevaarlijke buurman tot de grond toe afbreken. Engeland voelt hier ook veel voor want het vreest de Duitse concurrentie, die haar in het verleden zoveel nadeel be rokkende. Maar Amerika wil West-Duits- land opbouwen en de industrie weer op volle kracht laten werken. Amerika houdt het oog gericht op geheel West-Europa. Amerika vraagt, wat is voor West-Eu ropa als geheel het beste en komt dan tot de conclusie: instandhouding en uit breiding der Duitse Industrie om West- Europa als geheel weer op de been te helpen, samen met de hulp van het Mar shall-plan. Fabrieken die in West-Duits land zullen blijven, kunnen het Europees herstel beter dienen in Duitsland, dan na wegvoering elders. Bezien we West-Europa als een geheel, zoals de Amerikanen het doen, dan zijn wjj geneigd ons aan deze gedachte aan te passen. Natuurlijk zouden wij erg blij zijn met die machines, maar Duitsland zal in de toekomst de producten beter en goed koper kunnen produceren. Wij zullen ons daarom weer moeten Wij zullen wel de enigen niet zijn, die veel meer te kopen dan te besteden hebben. En dit is trouwens geen verschijnsel van de laatste tijd, vrijwel iedereen heeft zich in alle tijden moeten beraden over de besteding van zijn geld. Maar het is een feit, dat het leven, wat de financiën betreft, enkele jaren nogal gemakkelijk is geweest, ook al doordat er eigenlijk zo weinig te koop was. De in komsten vloeiden tamelijk ruim en al stegen de prijzen minstens even hard, men had toch het gevoel minder krap te zitten. Maar dat gd^oel is al lang verouderd en thans zit ten we weer in een periode, waarin we wer kelijk zuinig moeten gaan leven. Voor een groot deel van de bevolking is de voorziening met ruim geld gedurende enkele jaren in be langrijke mate bevorderd door de verstrek king van het consumentencrediet, waardoor men aankopen kon doen, zonder dat men het geld zelf verdiend had. Ook die tijd is echter voorbij en daarvan ondervinden nu, zowel de verbruikers als de winkeliers, de terugslag. In andere kringen zijn het de steeds zwaar der wordende belastingen en de kleiner wor- iêi*idc 'üiri2sttcir, -die hetzelfdeexfec-thebbcR; dat zij de mensen uit de handen van woeke raars houden. Maar toch willen wij dit ad vies geven: probleer eerst te sparen, want wie iets koopt met gespaard geld, koopt al tijd voordeliger en blijft onafhankelijker dan hij, die crediet opneemt. Alles bijeen heeft het gevolg, dat het zaken leven de daling van de koopkracht geduchi voelt. Geen wonder, dat onder die omstandigheden- het kopen op crediet weer hand over hand toeneemt. Hoewel de manier van betalen veel aantrekkelijks heeft, mogen we toch nifef blind zijn voor zijn gevaren. Het is natuur lijk veel beter en solider om eerst een bedrag bij elkaar te sparen, voor men iets koopt. Maar we weten heel goed, hoe moeilijk het is, vrijwillig en regelmatig geld opzij te leg gen. Maar al te vaak komt er iets tussen, dat toch „heus niet" uitgesteld kan worden en dat gaat steeds ten koste van het sparen. Daardoor lukt het slechts zeer weinige men sen op deze wijze hun doel te bereiken, want het is moeilijk zichzelf er toe te dwingen iedere week of iedere maand een bepaald be drag opzij te leggen om tenslotte een fiets, een pak kleren, een wintermantel* of een meubelstuk aan te kunnen schaffen. Hoeveel verleidelijker is het het gewenste artikel op crediet te kopen! Met de eerste betaling heeft men het begeerde dadelijk in huis en men trekt er dus alle profijt van, terwijl on der-de-hand de prijs wordt voldaan. In feite is ook dit een vorm van gedwongen sparen, n.1. een dwang, die men zichzelf oplegt om regelmatig een' bedrag uit zijn inkomen af te zonderen. Want de afbetalingen moeten regelmatig worden voldaan en daar staat dan een stevige stok achter de deur, wanneer men in gebreke blijft. Wie niet voldoet aan de vrijwillig opgenomen plicht, wordt nl. zwaar gestraft; want iets dat men op crediet koopt, blijft het eigendom van de verkoper, totdat de volle prijs is voldaan. Ontelbaar zijn de gevallen, waarin de koper in gebreke bleef en de verkoper de geleverde goederen terug nam zonder schadeloosstelling voor de reeds betaalde terfnijnen. Wie op crediet koopt, moet er dus wel heel zeker van zijn, dat hij de betalingen kan volhouden. Bovendien is kopen óp crediet altijd vrij kostbaar, omdat de bijkomende rente nu eenmaal niet gering Daarnaast bestaat echter een andere vorm van crediet, nl. .die van de spaarkassen of spaafzegels. Daarbij wordt het geld of het crediet in de vorm van betaalzegels, verstrekt door afzonderlijke instellingen. Met deze 'ze gels kan men in bepaalde winkels zijn aan kopen betalen, zodat men, evenals bij afbe taling, het gewenste artikel dadelijk kan ont vangen. Dit wordt echter ten volle eigendom van de koper, zodat terugvordering door de leverancier niet mogelijk is. Maar natuurlijk moet men het verleende crediet weer aan de spaarkas zelf in vaste termijnen terugbetalen, met inbegrip van rente en bijkomende kos ten en van een eventuele zekerheidsstelling. Ook ontvangen deez instellingen een provi sie van de winkels, waarin met hun spaar- zegels gekocht wordt. Op die manier snijdt het mes wel van twee kanten, doch de con trole op de credietnemers en het innen van de aflossingen is ook vrij kostbaar. De ge vraagde rente is doorgaans matig te noemen, terwijl deze instellingen onder overheidstoe zicht staan. Wij zullen over deze vormen van crediet geen oordeel uitspreken, want wij weten, dat 'zij in een behoefte voorzien en Volgende week Zaterdag vieren we voor het eerst Koninginnedag op 30 April en het feit, dat deze eerste grote feestdag ter ere van onze beminde Vorstin op Za terdag valt, zal er niet weinig toe bij drager, dat deze dag algemeen zal wor den gevierd. Wel ligt de 30e April niet zo gunstig voor feestviering als 31 Augustus, de dag waarop wij 30 jaar lang, gesteund door de warmte van het jaargetijde, op uit bundige wijze Koninginnedag vierden, maar het vroege, minder warme jaarge tijde zal ons niet kunnen weerhouden om aan de verjaardag van onze jonge Koningin minstens evenveel glans en luister te geven. Een belangrijke omstandigheid is, dat wij op de komende Koninginnedagen dik In de bloemen zullen zitten, omdat on ze Vorstin steeds haar verjaardag viert in de dagen, dat onze bollenvelden de fraaiste bloemen leveren. Die bloemen hebben wij immers nodjg voor de grootse bloemenhulde, welke, w.ij eens per jaar brengen aan onze Vorstin en de Koninklijke familie. Zoals reeds door ons .gemeld worden door Soest-Vooruif, de Chr. Oranje-Ver. „Beatrix'" en de Federatie van Buurt verenigingen op Koninginnedag verschil lende feestelijkheden georganiseerd. Het programma hiervoor luidt als volgt Vrijdag 20 April: 20 uur, Wijdingsdienst in de Oude Kerkf Torenstraat, met medewerking van de Mannenzangvereniging „Apollo". Zaterdag 30 April: 10 uür Klokluiden. 14 uur Ballonwedstrijd voor schoolkin deren in de Paleistuin. 14-13 uur Bloemenhulde aan H.M. de Koningin en défilé voor de Koninklijke familie. 15.30 uur Volksspelen op het terrein achter Braamhage. 20 uur Concert aangeboden door de .Muziekvereniging vPatiënfia Vincit_Om- nia", in 't rosarium, gevolgd door mu zikale rondgang op Soestdijk. 20.15 uur Concert op het pleintje aan de Soesterbergsestraat hoek Eikenlaan, door de Chr. Muziekvereniging „Hosanna" te Amersfoort, aangeboden door de Chr. Oranje-Vereniging „Beatrix", gevolgd door muzikale rondgang op Soest-Zuid. Naar het zich laat aanzien zal het on derdeel der feestelijkheden op Konin ginnedag, de Volksspelen, veel belang stelling trekken. Allerwege worden ploe gen gevormd en wordt er geoefend door zwaar- en half-zwaar gewichten voor de de touwtrekkersploegen en behendige „kussenslaanders". Alles zeer geheim na tuurlijk. Er gaat een gerucht, dat br spe ciale trainingskampen zijn, extra voeding en mentale training. Er zijn zelfs spion age ploegen, die trachten nieuws te ver zamelen omtrent de ploegen van de con currenten, met als gevolg contra-spjion- nage en geheimzinnige afspraken. Het comité heeft besloten, dat de mini mum leeftijd van de deelnemers 18 jaar moet zijn en dat de touwtrekkersploegen moeten bestaan uit 6, de kussenslaan- ploegen uit 3 personen. De ploegen worden volgens loting tegen elkaar opgesteld. De kussenploegen tre den in ploegverband tegen elkaar in het veld, dus 3 tegelijk tegen 3, met iedfer een eigen tegenstander. De ploeg, die 3 of 2 overwinningen op zijn tegenstanders- ploeg behaalt, gaat over naar de volgen de ronde. De overwinnende touwtrek- kersploeg gaaf eveneens over naar de volgende ronde. Voor de verliezers is er nog een herkansingsronde. Uit deze wedstrijden komt dan naar vo ren de kampioen-touwtrekkersploeg 1949 en de kampioen-kussenslaanploeg 1949. Wisselbekers enz. enz. Er komen specia le kamprechters. Het inschrijfgeld is fO.60 voor een touw- trekkersploeg en f0.30 voor een kussen- slaanploeg. Bij inschrijving te voldoen. De wedstrijden beginnen te halt vier op het terrein achter Braamhage. Br zal daar muziek zijn, consumptie-gelegenheid en fietsenstalling. De entree bedraagt 25 cent, kinderen 10 cent. Het woord is nu aan de Soester e,man nen' Buurtverenigingen zorgt dat er 'n ploeg is, die U vertegenwoordigt. Politie, blijft niet achterwege en natuurlijk geen enkele sportvereniging. En dan de bak kers, slagers, groentehandelaren, verte genwoordigers van bedrijven, fabrieks- ploegen, caféhouders, landbouwers enz. Laat de deelname nu eens overweldigend zijn, zodat deze gebeurtenis een jaarhjks terugkerende kan zijn. U kunt inschrijven bij: Verkeershuis V.V.V- v. Weedestraat 4. L. Mook, Soesterbergsestraat 24; Oranje, Braamweg 110; Van Boeijen, Nïeuweweg 66; v. d. Bor, Birktstraat 71A; Tak, Vondellaan 17; v. Dijk, Nieuw^traat 64 en Priem» Klaarwaterweg 13. Inschrijving tot en met Donderdag 28 April. Stel het nu eens niet uit, maar schrijf direct in en maak het daardoor de commissie gemakkelijk. Mochten er bedrijven of zaken zijn, die een speciale prijs in natura of anders zins beschikbaar willen stellen, dan houdt het comité zich aanbevolen. Op gaven hiervoor aan Verkeershuis V.V.V- VOETBAL-PROGRAMMA. Voor de na-competitie van de K.N.V-B» afd. Utrecht, zijn voor a.s- Zondag 24 April de volgende wedstrijden vastge steld. Soester BoysK.V.V.A. te Soest, 2 uur. D.W.S-V. 2-S.E.C. 2 te Utrecht, 2 uur Voor de gewone competitie speelt BDC 5 nog een wedstrijd tegen Rivierenwijkers te Utrecht. DE OUDJES DEDEN HET NOG BEST. De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen de veteranen van Be Quick en Dios is in een verdiende over- v inning voor de mannen uit Soest geëin digd. Verdiend, omdat zij het stopper- splil-systeem tot in de finesses beheers ten, waardoor de Soestdïjkers, die met een aanvallende spil in het veld versche nen pas het eerste kwartier na de rust in staat waren hun oude pittige speel- methode te ontplooien. Toen was het echter te laat om de reeds in de eerste speelhelft verkregen 31 achterstand nog in te lopen. In deze pe riode had Dios anders wel een tegen- puntje verc'iend, zodat de einduitslag feitelijk beter 43 had kunnen luiden. Even over twee, nadat BDC's tweede voorzitter, de heer B. Niehofl Werning, de oude Scester voetbalglorie hartelijk welkom had geheten, brachten de Soes- ters, die de toss verloren hadden, de bal aan het rollen. Al direct werd in hoog tempo gestart en al gauw gaat de nog watervlugge Ries Stalenhoef er van door, maar de kleine lenige Soéstdijker doelman is juist iets vlugger en graait hem de bal van de schoenen. Meteen is Dios over links weg. M. Lustenhouwer krijgt de bal fraai doorgegeven van aanvoerder Kuijer, maar hij moet nog wennen aan het veld en zijn schot gaat ver naast. Even later doethij het beter, maar Ko Kamerbeek ranselt de bal uit zijn doel, vlak voor de voeten van Gijs Egbers, die de bal doortikt naar zijn stopperspil Gros* Deze plaatst de bal cirect door naar Ko van Deijssel, die zich geen seconde bedenkt maar meteen oerhard doelpunt. 1—0. Tien minuten later weet Piet Dorresteijn zich aan de strenge bewaking van Bal- tus, de stoere vri;te Diosback te onttrek ken en voor de tweede maal moet Reijer Hilhorst, nadat hij-van te voren ver scheidene malen fraai wist te redden, de bal uit het net halen. 20. Dit was te erg voor de Diosmannen. Ver woed \ielen zij aan. Maar Ko Kamer beek, trouw bijgestaan door Gijs Egbers en Henk Achterveld, wisten met de vlijmscherpe voorzetten van Lustenhou wer en Versteijnen wel raad. Dan zou midvoór Rausch het maar eens alleen proberen. Na eerst Arie Kamerbeek en Arie Gros van zich afgeschud te hebben, was het voor hem slechts een koud kunstje ook de uitlopende Soester kee per te passeren. 21. Even later denken we Soestdijk gelijk te zien- maken, doch- Arie Kok weet, door de bal met zijn kin te koppen, schitte rend te redden. Dan ïs het weer de voorhoede van Be Quick. Arie Kamerbeek omspeelt de snelle Henk van de Bremer, geeft mooi door aan Henk Roest, een lange pass naar Piet Dorresteijn en het is 31. Ook In de tweede helft stond de ontmoe ting op een hoog peil. Keer op keer ko men Pieper en Lieverse gevaarlijk dicht bij het Soester doel. Eenmaal krijgt Versteijnen een niet te missen kans, maar de bal rolt van zijn te grote schoe nen en Ko Kamerbeek weet met dit zach te rollertje wel raad. Langzamerhand krijgt ook de Dios-achterhoede weer druk werk, maar Piet Stalenhoef en z.ijn mannen weten tot tien minuten voor het einde alle gevaar de kop in te drukken. Dan bemachtigt Piet Dijkman in de buurt van het middenveld de bal. Een snelle rush en de stand is 41, waarmee het einde kwam van deze in verrassend! hoog tempo en zeer sportief gespeelde interessante ontmoeting. Na afloop verenigden spelers en, officials zich in de Gouden Ploeg voor een gezel lig samenzijn. Naar we nog vernemen, zal Zondag 14 Augustus de returnwedstrijd gespeeld worden. POLITIE-VOETBAL. Dinsdagmiddag bond het Soester poli- tie-elftal voor het spelen van de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, op het terrein van de Soester Boys aan de Klein Engendaalweg, de strijd aan met de kampioen van haar afdeling, het 2e elftal van de Utrechtse Politie Sportver eniging. De Soester politiemannen hebben er alles opgezet, de Domtsedelingen de beide punten afhandig te maken-, hetgeen hen echter slechts gedeeltelijk is gelukt, want het werd een 22 gelijk spel. De bezoekers, die een kwartier voor tijd Er Is, naar aanleiding van de zeer povere opkomst van het publiek bij de uitvoe ring der Matthaus Passion in de Oud£ Kerk nogal het een en ander gezegd en geschreven. Ook in dit blad. Het werd door sommigen zelfs min of meer een blamage voor Soest genoemd. Waarom, werd er gezegd, kan het in an dere plaatsen wel en in Soest niet? Tja, waarom niet? Ik zou zo voor heti vuistje weg enige redenen kunnen op sommen. Als we zeggen, waarom b.v. in Naarden wel en in Soest niet, zit er een kapitale fout in onze redenering. Want eigenlijk kan het in Naarden ook niet en als- hef in Naarden wel lukt om de kerk vol te krijgen, komt dit op de eerste plaats, doordat in Naarden met wel zeer pro minente zangeressen en zangers de uit voering wordt gegeven, maar bovenal omdat de uitvoering der Passion in Naarden traditie is geworden. Denkt U vooral niét, dat de Kerk vol zit met „Naardenezen". Zo goed als alle plaatsen worden ingenomen door perso nen uit andere plaatsen en als er 10 °/o Inwoners van Naarden aan te pas ko men is het veel. Als we het betreuren, dat het hoogst waarschijnlijk de laatste keer is geweest, dat de Matthaus Passion in onze ge meente is uitgevoerd, moeten we m.ï. de schuld r.iet aan de Soesters alleen ge ven. Misschien hadden we veel tam tam buiten onze poorten moeten maken, zo als dit ook voor Naarden plaats vinclt, ofschoon de jaarlijkse i ifvoering in Naar den eigenlijk geen aankondiging meer no dig heeft. Daarbij moeten we wel beden ken, dat nagenoeg geen enkele onderne ming direct het gewenste resultaat op levert en het van veel factoren afhangt of iets vroeg of laat in het geheel niet slaagt. En dan nog dit. Als het mocht gelukken het volgend jaar nog eens de Passion te laten uitvoeren, zou het dan niet zo kun nen worden geregeld, dat b.v. de helft der plaatsen graris (b.v. door subsidie) worden gegeven aan leerlingen der hoog ste klassen van diverse scholen? Het lijkt me van groot belang voor de samen- lei ing, dat vooral de jongeren de schoon heid der Matthaus Passion leren kennen. Zij en wij zullen daarmee meer gebaat zijn dat met hot-jazz, swing en heibabe- riba. Wanneer het dan gelukt de kerk voor de helft gevuld te krijgen met jongeren, moeten we daar meer blij mee zijn dan met een eivolle kerk met uitsluitend mensen, die de Matthaus Passion al voor de 20e of 30e keer hoorden. H. OEKMAN. nog met 20 achter stonden, slaagden er in de laatste minuten nog in een gelijk -spel uit het vuur te slepen. Gesteund door de krachtige wind had Soest voor de rust het beste van het spel en het was midvoor Den Hartog, die na een halfuur spelen, met een hard schot Soest de leiding gaf. 01. De Utrechtenaren zwoegden hard voor de gelijkmaker, maar slaagden, dank zij de trapvaste Soest-achterhoede, daaiip niet. De rust kwam met een 10 voor sprong voor Soest. Nu de Utrechtenaren in de tweede helft de stevige bries in de rug kregen, werd het ergste voor Soest gevreesd, maar de Soesters dachten daar anders over en we kregen een gelijk opgaande strijd te zien; met zeer gevaarlijke aanvallen aan beide zijden. Na een kwartier vergrootte Soest zijn voorsprong tot 2—0, toen links buiten De' Bruin een schot inzond, dat, door aanraking van een der Utrecht-ach terspelers, van richting veranderde, waar door de bal in het vijandelijke doel ver dween. Veel gevaarlijke aanvallen op het doel der bezoekers volgden nog en was het Soester binnentrio beter op schot ge weest, dan was de voorsprong zeker groter geworden. In het laatst van de wedstrijd kwamen de bezoekers geweldig opzetten. Ge steund door de wind werd de bal steeds met verre trappen voor de Soester doel- mond geplaatst, hetgeen gevaarlijke si tuaties ten gevolge had en hoewel doel man Houkes er deze middag goed in was, kon hij toch niet verhinderen, dat de bezoekers met 'n hard en hoog schot hun achterstand tot 21 verkleinden. Met nog 10 minuten te spelen was nog alles mogelijk. Enige hoekschoppen op beide doelen brachten wel veel spanning maar geen doelpunten. Toch slaagden de Utrechtenaren er in de laatste minuten in de stand op 22 te brengen, met wel ke stand ook het einde van deze enerve rende wedstrijd kwam. POLITIEK ADVIES K.V.P. Het politiek advies voor de a s. Zondag te houden groslijststemming luidt als volgt: 1. W. G. van Zadelhoff2. A. P. Hilhorst; 3. R. Hilhorst; 4- Candidaaf. Soesterberg; 5. J. Zoetenlief; 6- A. van Winden; 7. .W. Schimmel; 8. J. van Haarlem; 9- Candi- daat Soesterberg; 10. W. Roest; 11- J- Hoppenbrouwers; 12. H. Klarenbeek; 13- B. Mulder; 14. G- van 't Klooster; 15. H. Butselaar; 16. L. J. Rasch; 17. Candidaat Soesterberg.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1