DE NIEUWE KONINGINNEDAG. Maandag begint de grote Winkelactie. Brandpunten der Internationale Politiek. KONINGINNEDAG 1949. Herdenking der gevallenen. De Stichting 1940-1945 vraagt Uw aandacht. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Officiële mededelingen. SOEST. IN DE HOEK. VRIJDAG 29 APRIL 1949. 25e JAARGANG No. 35. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bnredo: Van Weedestraat 35 - Teleloon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, f 1-50 - p. post f 1.75 Het is niet aller traditie Dat de rood-wit-blauw vlag, Haast uit alle huizen wappert Op de Koninginnedag. Het was niet aller traditie Dat men op Oranje-dag, In de steden en de dorpen 1 Overal Oranje zag. 't Is de liefde voor Oranje En het is d'onzichtbare band, Die er is sinds vele jaren Tussen Vorstenhuis en Nederland. Daarom waait van vele huizen En de schepen- in de vaart, Onze nationale vlag weer, Nu de Koningin verjaart. Wij weten het allen en toch doet het wat vreemd aan, dat wij in stede van de laatste Augustus reeds morgen, de laatste April, onze Koninginnedag vieren. Er zijn er velen onder ons, die hun he le leven het niet anders hebben jjekend: op 31 Augustus huldigde Nederland zijn jarige vorstin. Vooral in de tijd der bezetting, toen geen vlaggen -van de to rens en uit de huizen deze blijde dag luister mochten bijzetten toen Ko ninginnedag tot een gewone „werkdag" werd „gedegradeerd" toen wij des ochtends niet door klokgelui of vrolij ke fanfareklanken werden gewekt juist in die tijd bleek, dat deze datum in onze harten stond gegrift. En wij zei den tot elkaar: vandaag is de Koningin jarig. En in diepe ontroering luisterden wij, heel in het geheim, naar het Wil helmus, dat uit Engeland tot ons kwam. Hoewel wij 31 Augustus nog vele ma len als de jaardag van Prinses Wilhel- mina hopen te vieren het grote Oran jefeest met de gebruikelijke kinderspe len en optochten met de vuurwerken en illuminaties, is, dit jaar voor het eerst, vervroegd: Koningin Juliana viert mét haar geliefd, gezin en mét haar volk haar veertigste ,verjaardag, haar eerste ver jaardag ajfs Koningin. JHer-firtar gezin - met haar volk'. Zou er één volk zijn, dat zo intens me deleeft met het lief en leed van zijn hoogste regeerders als juist het volk van Nederland? Zou er één volk zijn, dat zo nauwkeurig op de hoogte is van hetgeen er in het vorstelijk gezin omgaat? Juliana als moe- - der, Juliana als vorstin. Hoe kort is het nog maar geleden, dat Koningin Juliana haar taak als regerend vorstin aanvaardde. Doch in die korte spanne tijds is reeds bevestigd, dat zij haar naam die van de moeder van ,de Vader des vaderlands met ere draagt. Een welverdiende vacantie, door te bren gen met het gezin, werd uitgesteld, toen het belang van het vaderland dit vroeg. Het was destijds maarden kort bericht in de bladen: H.M. Koningin Juliana had haar reis naar Sankt Anton, waar de ove rige leden van haar gezin reeds vertoef den, uitgesteld. Doch uit deze korte me dedeling bleek, dat het belang van het vaderland onze Koningin boven alles gaaf, zelfs boven haar gelukkig gezins- en familieleven. Het zijn deze „kleinigheden" die tot ons volk spreken, die de liefde van dit volk voor het Oranjehuis doet groeien en die de band met Oranje verstevigen. De grote verdienste van. ons Oranjehuis voor Nederland worden algemeen er kend, doch het was Koningin Wilhelmi- na, die hiertegenover verklaarde: Oranje kan nooit genoeg voor Nederland doen. Gedachtig aan dit laatste devies heeft Koningin Juliana haar taak op zich ge nomen, gedachtig aan dit devies neemt Zij haar besluiten. Boven alle partij-politiek en boven klein politiek gedoe vaak staat, als een lich tend aureool, ons Vorstenhuis, dat al le schakeringen in ons volk overkoe pelt en ons in heilig vertrouwen doet op zien naar Haar, wier jaardag wij thans gaan vieren. Oranje schonk ons volk liefde Oranje toonde ons volk trouw, een trouw, die niet alleen ver in het verleden bleek, doch ook in een tijd,, die wij ons ppg maar al te goed herinneren en die wij over enige dagen wederom zullen herden ken. Trouw en liefde... Ons volk betoonde deze wederkerig aan zijn vorstenhuis. Voor een deel werden deze trouw en deze liefde reeds in de tijd, idiat wij nog spraken van „Juliaantje" als het enige geliefde kind van Koningin Wilhelmi- na, overgedragen op Haar, die thans ver jaart. In de jaren, die volgden weird' het Koninklijk gezin van nu ons tot een symbool van alles wat goed en mooi was in Nederland. Daarom vieren wij thans feest. Laat luiden dan de klokken laat het fiere rood-wit-en-blauw, gesierd met de Oranjewimpel wapperen in de hefdere lentelucht. Lang leve Koningin Juliana! Evenals vorige jaren zal op de avond voorafgaande aan de Bevrijdingsdag, dus .Woensdag 4 Mei, op de algem. begraaf plaats,. de gebruikelijke herdenking plaats hebben van hen, die vielen door de laatste oorlog en bezetting. Vanaf drie punten in de gemeente, n.1. het rosarium, het pleintje aan de Birkt- straat hoek Vosseveldlaan en 't plein tje Beukenlaan hoek Beetzlaan, zal de stille tocht naar de begraafplaats we derom aanvangen. De beide eerste groe pen irekken langs de hoofdweg en de derde groep langs Beukenlaan, Molen straat en Molenweg. Vanaf het rosarium en het pleintje aan de Beukenlaan vertrekken de deelne mers te 7.15 uur en van het pleintje bij de Vosseveldlaan te 7.30 uur. Zoals bekend mogen geen vlaggen of vaandels worden meegevoerd, terwijl het evenmin is toegestaan in uniform, dienst- uniform uitgesloten, aan de stille tocht deel te nemen. Wel mogen door de deelnemers of ver enigingen bloemen worden meegevoerd, welke op de /begraafplaats, aan de voet van 't kruis mogen worden neergelegd. Op d£ begraafplaats zal precies te 8 uur twee minuten stilte in acht worden ge- nomen, waarna het Mannenkoor „Apol- lo" enige stemmige liederen ten gehore zal brengen, waarmede de plechtigheid wordt besloten. De ingezetenen worden verzocht, als 'n stille hulde aan de gevallenen, te 6 uur de vlaggen halfstok te hangen, terwijl bovendien de zakenlieden, caféhouders en zaalhouders verzocht worden op dit zelfde uur hun zaken te sluiten, 's Middags zal op de fusillade plaats op het vliegveld Soesterberg eenzelfde her denking worden gehouden, alwaar even eens, nadat twee minuten stilte in acht zal zijn genomen, „Apollo" zich zal doen horen. De deelnemers aan deze herdenking ver zamelen zich op de betonweg nabij het vliegveld, n.1. daar, wcrar de betonweg de startbaan snijdt, van welke plaats te 3 uur de stille tocht aanvangt naar de plaats, waar meerdere landgenoten wer den gefusilleerd. banketbakker. Van de Witte, ijzerwaren. Kerkstraat: Hoebee, boekhandel. Fu- gers, rijwielen. Eugers, radio. Valkenet, ijzerwaren. Birktstraat: Van Essen, drogisterij. Soesterbergsestraat: Beuken, woning inrichting. Grol, manufacturen. Het Han delshuis, confectie-manufacturen. Kruis wijk, banketbakker. Van de Linden, wijnhandel. Mineur, levensmiddelen. Millecam-Manders, wijnhandel. Mook, fo- tohandel. Nilsson, huish. art- Stichtse Schoenenhuizen, schoenhandel. Spikman, brood- en banketbakkerij. Wiersema, kleding. Ossendamweg: Groenesteijn, kleding. Braamweg: Van der Schoot, handwer ken. Beukenlaan: Van de Breemer, zaad- handel. Vinkenweg: De Haan, groente en fruit. Ook in Soest schijnen de winkeliers ac tiever te zijn dan men denkt. De komen de veertien dagen n.1., beginnende Maan dag a.s., ontvangt iedere koper bij de aangesloten winkeliers, kenbaar aan het raambiljet in hun etalages, bij aankoop van fl.aan goederen, een waardebon. 25 van deze bonnen, ingeleverd bij een dezer zaken, geven recht op een z.g. deelnemerskaart. Op deze deelnemerskaart kan de ko per op de winkelbeurs, welke van 17 tot en met 20 Mei a.s. zal worden ge houden, met een werpspel een aanzien lijke geldprijs winnen. O.a. een hoofd prijs van f'250.—De totale waarde der prijzen bedraagt f650.—. We kunnen niet anders zeggen, dan dat deze winkelactie voor iedere koper een buitengewone aantrekkelijkheid bezit, immers zonder abnormale inkopen te doen, is een ieder in staat gedurende die 14 dagen een of meerdere jdleelne-r mérskaarten te ontvangen. Daar het onverschillig is, bij welke aan gesloten winkelier de bonnen zijn ont vangen of worden ingeleverd, loopt dit bedrag dus betrekkelijk gauw tot d25 op. Van de zijde der winkeliers vernemen wij nog, dat op iedere beursavond nog vele e^tra prijzen beschikbaar zullen worden gesteld, o.a. textiel, huishoude lijke artikelen, taarten, gebruiksvoorwer pen enz., welke artikelen op de .beurs- avonden in ontvangst kunnen worden genomen. Wij juichen deze actie bijzonder toe en wensen de Soester inwoners veel succes. De navolgende firma's nemen aan de actie deel: Koninginnelaan: v. d. Broek, huishou delijke artikelen, v. d- Hoven, manufac turen. Waal, ijzerhandel. Tolboom, ma nufacturen. De Hooge, vishandel. Nieuwerhoekplein: Flapper, Fotohan- del. Burgem. Grothestraat: Leca-Bazar, huish. artikelen, v. d. Linden, wijnhan del. Soester Kunsthandel, luxe artikelen. Trip, ijzerhandel. Wieier, galanterieën, Van Weedestraat: Bonneterie, wol enz. Van Ee, woninginrichting, v- Haar lem, levensmiddelen. Bazar de Luxe, lu xe- en huish. artikelen. Hoppenbrou wers, herenmodes. Van Meel, dameshoe den. Mag. De Ster, manufacturen. Roe- mah Moerah, luxe artikelen. Schoema- ker, radio. Voskuilen, goud, zilver, op tiek. F. C. Kuijperstraat: De Bruin, boek handel. Steenhoffstraat: Alders, boekhandel. Brouwer, wijnhandel. De Jager, dames- hoeden. De Vlijt, manufacturen. Het Mo dehuis, mode-artikelen. Middelwijkstraat: Vermaat, levens middelen. Torenstraat: Kuijvenhoven, bloemist. Middelman, manufacturen. Schaddelee, De dagen rond begin Mei zijn wel zeer bijzondere dagen. We vieren Koninginnefeest, het feest van de arbeid, bevrijdingsfeest en we herdenken de* gevallenen. Deze eerste dagen van Mei zijn ootk' de dagen van ide Stichting 1940-1945, die, zoals wel algemeen bekend, de nood le nigt van allen, die tijdens de Duitse be zetting voQraan stonden in het verzet en van de nabestaanden, van hen die in de verzetstrijd zijn gevallen. Voor dit werk is dit jaar nodig f 10.000.000-waarvan door het Rijk f 7.500.000-wordt bijgedragen. Er zullen wellicht lezers zijn, die zich afvragen waarom het Rijk ook de reste rende f2.500.000-— niet' ter beschikking stelt van de Stichting, maar, afgezien of de mogelijkheid hiertoe bestaat, ach ten wij het een verheugend feit, dat dit niet het géval is. Wanneer de Stichting alle benodigde gelden stilzwijgend zou ontvangen, zou den wij de verzetstrijders en hun nabe staanden spoedig vergeten zijn en dit moeten wij voorkomen met alles wat in ons is. Het doet ons goed in een rustig ogen blik weer eens te denken aan de tijd van verzet en aan hen, die hiervan het slachtoffer werden. Dan ontstaat in ons de drang hen te dan ken voor de vrijheid, welke ook zij voor ons bevochten, en we voelen neiging hen op een of andere wijze te belonen. Dit kunnen wij ten volle en wij zullen dit ook doen. Zoals wij in andere jaren na de bevrij ding alle benodigde gelden voor dit doel bijeenbrachten, zo zullen wij ook nu on ze dank uiten in een goede gift en trachten het resultaat van vorig jaar nog te overtreffen. Onze gemeente bracht toen* voor dit doel f3500.— bijeen. A.s. Maandag en volgende dagen wordt voor dit doel huis aan huis een lijsten- collecte gehouden en de Soester wer kers voor de Stichting verheugen zich thans reeds over de goede uitslag, 't Is aan ons die verwachting niet te be schamen. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de ge meentesecretarie op Maandag 2 Mei a.s., in verband met het 40-jarig jubileum van de gemeente-secretaris, voor het pu bliek gesloten zal zijn. De ambtenaar van de Burgerlijke Stand zal echter op die dag van 8.*30—10 uur ter secretarie zitting houden uitsluitend voor noodza kelijke gevallen (ingang achterzijde). name die in China. Ondanks de over machtspositie der Rode Legers heeft -oq uopojaS ^ooav uoo '^aiJOAOsopojA joq gonnen, niets opgeleverd. De Nationa le Regering schijnt haar positie van vol slagen onmacht niet te willen inzien. Men heeft, officieus, Tsjang Kai Tsek weer van stal gehaald en men vecht door. Het valt moeilijk te zeggen of de Nationalen de burgeroorlog tot een on nutte prestige-kwestie hebben gemaakt, die honderdduizenden slachtoffers vraagt of dat men om vijf voor twaalf nog op vreemde inmenging hoopt. Het krijgsver loop wijst er duidelijk op, dat het volk in China, hoe is het énders mogelijk, in een stadium van oorlogsbeuheid ver keert. Op wiens hulp de Nationale Re- lering ook moge rekenen, Amerika blijkt ïaar standpunt, ingenomen na het be zoek van Mevrouw Tsek aan Washing ton, niet te hebben veranderd. Terwijl de Roden nog slechts 30 K.M. van Sjang hai af staan, hebben de 2500 Amerika nen het advies gekregen zich aan boord der Amerikaanse oorlogsbodems te be geven, die gaan vertrekken. Deze Amerikaanse houding is wel tegen overgesteld aan die der Engelsen, wel ke laatsten geen rekening houdend met de overwinningsroes der Chinese Com munisten, meenden de Jangtse onbe straft te kunnen bevaren. Twee maal in 1 week gaven de z.g. Volkslegers echter blijk geen vreemd vlagvertoon in dit Aziatische drama te dulden. Het mag niemand bevreemden, dat Churchill voornemens is Attlee vragen te stellen over de voornemens der Engelse rege ring ten aanzien van de beschieting op Britse oorlogsbodems. Terwijl er een vrij veelbelovend stadium van overleg schijnt te zijn aangebroken tussen Rusland en het Westen en Tru- man zijn minister voor het leger Ken- neth Royall het aangevraagde ontslag verleende, mogen wij niet veronderstel len, dat Engelands regering verder zal gaan dan een wisseling van bondige no ta's in China. Het schommelend succes in het politie ke spel tussen Oost en West, schijnt meer en meer definitief te zullen door slaan ten gunste van het Westen. Ter wijl Rusland alle zeilen bijzet om achter het gordijn z'n posities niet te laten ver zwakken, komen er in eens blijken van Russische bereidheid om de Berlijnse blokkade te gaan slechten. Duitse communisten lanceerden aanvan kelijk deze geruchten, die meer geloof waardig zijn, nu officieel wordt beves tigd, dat tijdens jde ondertekening van het Pact te Washington, reeds voorstel len aan Schuman, Bevin en Dean Ache- son werden voorgelegd. Kenschetsend voor de gevolgde politieke gedragslijn van het Westen in deze affaire is het toen gegeven antwoord aan Moskou: „Over "de blokkade willen wij graag spreken, maar alléén met voorstellen van onze zijde." Welnu, mogen wjj de West-Duitse com munisten geloven, dan gaat die ophef fing er toch van komen en heeft Rus land moeten zwichten vooreen boo merang. Al met al moge Stalin het Herderlijk schrijven van j.1. Zondag, in Polen voor gelezen, wel bekome. Onomwonden wor den in bedoeld schrijven een reeks grie ven uiteengezet van de leiders der Kerk tegen de Poolse Marionetten-regering, die de mannen van het Kremlin, na Bul garije en Hongarije, toch tot nadenken zullen stemmen. Zonder veel ophef, plaatste Truman zijn handtekening onder de wet, die Europa tot Juli 1950 verzekert van Marshall hulp voor een bedragje van 5.430.000.000 dollar. Komt Leopold terug? België spanning. Chinese Communisten boeken succes in opnieuw ontbran de strijd. Zal Engeland 'beschie ting van zijn oorlogsbodems tot 'n prestige-kwestie maken? Geruch ten rond de blokkade van Berlijn. Is het einde "in zicht? Kerkstrijd tegen Moskou gaat voort. Herder lijk schrijven in Polen. 4 Onder de grootste geheimhouding zijn, overrompelend plotseUng, in Zwitser land besprekingen begonnen tussen Ko ning Leopold van België, zijn broer prins-regent Karei en Minister-President Spaak. Opnieuw is de Belgische ko ningskwestie in al z'n weinig sympathie ke Hevigheid ontbrand. Geruchten wil len, dat het overleg plaats vindt cp uitnodiging van de Koning, die aan het regentschap van zijn broer een einde wil zien, ten gunste van Kroonprins Boudewijn. Opmerkelijk dus, dat, moch ten deze geruchten bewaarheid worden, geen der beide partijen in België, vol komen tevreden gesteld „uit de strijd" zullen komen.- In zoverre is deze strijd zonder bloed, dan wel gelijk aan eik andere en met Over enige dagen doen we weer de eer biedige gang naar het eregraf op ons kerkhof, zoals dit overal in den lande gedaan wordt op 4 Mei. Doel van dit Hoekje is piet een opwek king tot deelneming hieraan. Men neemt aan deze stille gang naar het kerkhof deel, omdat men er behoefte aan heeft, de behoefte, om eenmaal j>er jaar onze gevallenen van 1940-45 te herdenken en te huldigen. Gevoelt U niet ten volle deze drang, dan is het gepaster thuis te blij ven. Als U komt, komt U dan om te herden ken en hulde te brengen. Komt U vooral niet in een stemming, zo als ik vorig jaar een paar deelnemers trof, die nagenoeg gedurende de .gehele plechtigheid niet uitgesproken raakten over de „schande", dat „die vent' ook durfde deelnemen. „Die vent" liep enige plaatsen links van ons. Ik wist en weet niets van deze man, maar, de diep-eerbiedige houding, die hij gedurende de hele plechtigheid be waarde, zou ik gaarne als voorbeeld ge steld hebben, aan hen, die toen mijn deelneming vergalden. Misschien hebben deze mensen met hun aanmerkingen zich indertijd als betere Nederlanders gedragen dan de man in kwestie. Misschien. Velen immers doen alsof, terwijl hun grootste illegale ver dienste bestond in onderduiken. Hoe het ook zij, hun houding was onge past, ook al omdat zij niet wisten met welke gevoelens deze man de tocht naar het eregraf had gemaakt. Als het waar is, wat zij beweerden, móeten wij er dan eigenlijk niet blij om zijn? Gelooft U dan ook niet, dat deze man wel een zeer speciale reden moest hebben om op deze dag naar het eregraf te komen? Als er dit jaar weer deelnemers mochten zijn die we er eigenlijk niet hadden ver wacht (Jaten we hopen dat ze komen), eerbiedig dan ook hun aanwezigheid en toon daarmee, dat we 4 jaar na de oor log, ondanks alles, op de goede w*eg zijn. H. OEICMAN. NIEUWE BONNEN VOOR WERKKLEDING AANGEWEZEN. Het C.D.K- deelt mede, dat de bonnen voor werkkleding H 13 en L 13 tot na der order geldig zijn voor het kopen van werkkleding. Op de bonnen H 13 kan men kopen: een overall of werkpak van dril 1, ke per of satijn, een lange stofjas, een lan ge witte jas, een Iaboratoriumjas of een mouwscftort. Op de bonnen L 13 kan men kopen: een werkbroek of werkjas- je van drill, keper, satijn, beaverteen, En gels leer, manchester of pilow, een korte witte jas, eén koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 1 tot en met 12 en L 1 tot en met 12 en de jrantsoenbonnen FC en FD blijven voorlopig geldig. JAARVERGADERING. NED. CHR. VROUWENBOND. Onder leiding van Mevr. S. G- Landweer- de Visser hield de afdeling Soest van de Ned. Chr. Vrouwenbond Dinsdagavond in het St. Ludgardisgebouw haar 22e jaarvergadering. Na het zingen van gezang 194, ging de presidente voor in gebed en werd Psalm 145 gelezen, met als tekst „Aller ogen wachten op U". De afgevaardigden van de zuster-afdelingen uit Amersfoort en Maartensdijk werden verwelkomd, ter wijl de in het afgelopen jaar ontvallen leden werden herdacht. Het verslag van de secretaresse, mevr. Westra, werd onder dankzegging goedge keurd, evenals het financiële verslag van de penningmeesteresse, mevr. Zalman. De afgevaardigden van de afdelingen Amersfoort en Maartensdijk voerden nog het woord en spraken de wens uit, dat de aangename samenwerking tussen de afdelingen veel vruchten mag afwerpen. Het koor bracht daarna enige liederen ten gehore, waarna Mevrouw Wielinga uit Den Haag, op gevoelvolle wijze „De Sneeuwgans" voordroeg. Na de pauze zong het koor nog een tweetal lente-lie deren. Met het zingen van een psalm en gebed werd de vergadering besloten. VOOR ONZE JONGENS. De Rimboekisten-actie voor de jongens op buitenposten start 1 Mei. Over enkele dagen zal de Niwin-Rimboekisten-actie starten. De bedoeling van deze actie, die wordt gevoerd in samenwerking met de Band Nederland-Indonesië, Kath. en Prot. Thuisfront, is, dat iedere buitenpost in Indonesië van de NIWIN een rimboe- kist ontvangt met als inhoud een koffer- gramofoon met 25 platen, drie gecom bineerde dam-, schaak en domino-spe len, een boek hersengymnastiek, een bal met extra binnenbal, een volleybal met extra binnenbal, een badmintonspel, een tafeltennis-set, een monopoly-spel, een voetbalpomp met nippel en een ga- solinelamp. De kosten van een kist bedragen f 410.—. De plaatselijke Niwin-comité's zullen dit bedrag bijeen brengen door de verkoop van coupons van f5.f2.50, flen f 0.50. Het is de bedoeling dat minstens dui zend rimboekisten zullen worden gezon den naar de mannen op de voorposten om hen te helpen de spanning en een zaamheid dragelijk te maken. IBSEN'S „POPPENHUIS''. De toneelgroep „De Hoveniers" uit Bilt- hoven gaven in Eemland Woensdag een uitvoering van Henrik Ibsen's „Poppen huis", beter bekend onder de naam van de hoofdfiguur „Nora". De tendens van dit toneelstuk is in wezen een pleidooi voor de rechten en gelijk stelling van de vrouw. De hoofdfiguur vond een zeer goede vertolking door Nora de Groot. Haar te genspeler, Mr. L. P. Njjenbranding de Boe^ in de rol van Torwald Helmer, als echtgenoot, gaf als zodanig een ge slaagde creatie, maar in sommige scenes was de begeestering, die de hoofdfiguur kenmerkte, niet zo sterk en daardoor minder overtuigend. Zo b.v- in de scene, wanneer de scheiding dei" echtelieden een zeer dramatisch karakter heeft- Nico Krogstad, gespeeld door D. Meijer, was de goede figuur op de goede plaats. Zijn overigens aantrekkelijke rol werd met overtuiging vertolkt. Ook de tragische ondergang van dokter Rank, de huisvriend, werd door H. J. Groot op aangrijpende wijze uitgebeeld, terwijl in de kleinere rollen eveneens goed toneelspel te zien werd gegeven. Onnodig te zeggen, dat de bekwame lei ding van Vera Bondam in dit op zeer hoog peil staande amateurtoneel zeer goed waarneembaar was. Een langdurig en herhaald applaus ver tolkte de dank der aanwezigen.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1