Vredesfeesten* Brandpunten der Internationale Politiek. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK West Europese linies. De elastische verdediging? Officiële mededelingen. SOEST. IN DE HOEK. Burgerlijke stand. VRIJDAG 6 MEI 1949. 25e JAARGANG No. 35. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag ,en Vrijdag. Bureau: Van Weedestraat SS - Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, f 1-50 - p. post f 1.75 Londen, grote samenkomsten, 't Zelfde beeld ook in Parijs, Moskou doet het weer wat groter Alles dient dan als bewijs, Dat de volk'ren vrede wensen, Wat zijn we vredelievend, mensen. Londen: groepen demonstranten Leveren een knokpartij. Hij stond in 't teken van de vrede Deze eerste dag in Mei. Dus we gaan gezellig knokken Wie zit strakjes met de brokken? En Parijs: hier twee partijen Vieren 't eigen vredesfeest. Resultaat: weer demonstraties, Echt in opgewekte geest. Is mijn vrede niet naar zin, Sla ik jou de hersens in. Moskou, óók een feest van vrede En temidden van zijn staf Neemt de Russische dictator Allerlei parades af. Voor de vree wordt, zo gereid, Het leger nog wat uitgebreid. Vijf jaar oorlog, vier jaar vrede Waarmee ik maar zeggen wil: Als we 't zo eens goed bekijken Is er heus niet vesl verschil. HET ATLANTISCHE PACT EN RE SOMBERE VOORUITZICHTEN. De Chicago Tribune is een Amerikaanse krant, die temidden van zijn zusters in het land der onbegrensde mogelijkheden niet aan de top staat wat sensatie-geruch ten en verzinsels betreft. In de regel kan men op zijn berichten vertrouwen, een eigenschap, die het niet gemeen heeft met bepaald alle kranten uit Un- cle Sams territorium. Vandaar, dat wij een bericht van de Parijse correspondent van dat blad over de practische uitwerking van het Atlan tische Pact, niet over het hoofd mogen zien. En dat de bron, waaruit (de corres pondent heeft geput, van Franse oor sprong is. geeft Ti nog grotere mate van betrouwbaarheid aan zijn relaas over de geheime conferentie tussen de deelne mers van het Pact, omdat de Fransen het zenuwachtigst zijn bij zaken, die de verdediging van hun lanld aangaan. Wat trouwens niet te verwonderen is. Het verhaal van de Chicago Tribune is niet bemoedigend. Wanneer men erg pes simistisch is, zou men het de voorberei ding van een elastische verdeldiging kun nen noemen, waarin Hitier na Stalin- grad ook zo uitmuntte. Terugtrekken van linie op linie, om de frontlijn te versterken, de verdediging efficiënter te voeren, tot men zich in de hoofdweer- standsstrook heeft gevestigd, waar de verdediging zal worlden volgehouden en van waaruit men te zijner tijd de tegen aanval za'1 kunnen inzetten. Zo zijn de oorspronkelijke plannen om de eerste verdödigingslinie langs de We- s$r en de Rijn van Hamburg naar Basel te laten lopen niet eens ter sprake ge komen. Terecht overigens meende men, dat dit geen effect zou sorteren tegenover een geconcentreerde aanvalsmacht, die zijn uitgangspunten slechts weinige ki lometers oostelijker achter de Elbe klaar kan maken. De keus viel op de Rijn, met zijn zijtak naar het Noorden: de IJssel. Voor het gemak springt men van de Rijn dadelijk maar over naar de linie langs de Po in Noorld-Italië, 't Alpen-massief, waarin het neutrale Zwit serland, maar latende voor wat het is. Evenals trouwens het grote-steden ag- èlonfferaat in Holland, 1 minuut vliegen en geen twee uur rijden met een pant serwagen achter de eerste verdedigings linie. De meeste tijd zou de conferentie heb ben besteed aan een mogelijke terug tocht uit West-Europa wanneer de Rus sen er in zouden slagen een doorbraak aan de Rijn te forcereivDe Amerikanen zouden dan Spanje als bruggehoofld wil len houden, wat met de Pyreneeën als verdedigingslijn te doen zou zijn. Inte ressant is dan voorts nog die meidede ling, dat de Franse minister-p'resïdent Schuman er op stond, dat de verdediging langs de Po zou geschieden door Itali aanse eenheden en zich daarmee ac- coord verklaarde met Ide uitspraak van een generaal van wijlen de Duitse staf, die meende, dat je Italianen beter.tegen je kunt hebben dan vóór je. Maar intussen zijn we met de Pyrenee- en en de Po al een heel eind uitWest- Europa vandaan en ging het daar eigenlijk niet over? een leslokaal der o.l. school Kerkebuurt aan de Middelwijkstraat en om 3 uur n.m. precies in een leslokaal van de Ma- riaschool aan de Mariastraat (hoofdin gang); te SOESTERBERG, om 2 uur n.m. pre cies, ten huize van dokter A. Th. M- Splinter, gemeentegefteesheer, Amers- foortsestraat 3. Een week later zal op dezelfde plaatsen en tijden gelegenheid worden gegeven tot bet nazien der inentingen. Aan belanghebbende ouders wordt ver zocht het trouwboekje mede te brengen en de armen der in te enten kinderen vooraf goed te wassen. Tevens wordt 'herinnerd aan de bepalin gen der Inentingswet, welke de verplich ting bevatten van de inenting vóór de eerste verjaardag der kinderen ót in diening van een bezwaarschrift volgens vastgesteld model, ten gemeentehuize verkrijgbaar. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat gelegenheid tot kosteloze inentir.g te gen pokken wordt gegeven op Woens dag 11 Mei 1949 Te SOEST om 2 uur n.m. precies, in Belgisch^ Koningskwestie tijdelijk van de baan. Ondanks „boe"-ge- geroep van Malik wordt de blokka de opgeheven. Engeland niet wars van Chinese communisten. Sjanghai in de tang; wanhoopskreet van Tsjang. Heerst er rust Israël? De Belgische Koningskwestie, die de af gelopen week, voor de ogen van een verbaasd toeziende wereld tot een uit slaande brand" scheen te worden, is dus weer „met een sisser" afgelopen. In een laconiek regerings-communiqué is het Belgische volk medegedeeld, idat er „informatieve" besprekingen tussen de Koning, de Prins-regent en enisfe rege geringsfunctionnarissen zijn geweest. Het heeft er echter alle schijn van, dat Koning Leopond eefi reeds genomen be sluit om naar Brussel terug te keren, heeft ingetrokken, toen hij constateerde, hoe heftig hierop werd gereageerd. Dat dit „brandende" probleem hiermelde lang smeulende zal worden gehouden, is niet waarschijnlijk. Hoe heftig de socialisten ook waren zij overwogen zelfs een algehele werkstaking mogen nog dit voorjaar nadere besluiten ter regeling der Koningskwestie worden verwacht. Ondanks een ouderwets felle uitval in de richting van Engeland en Amerika tij dens de V.N.-bijeenkomsten door Ma-„ lik van Rusland, zijn de besprekingen van het internationale probleem Berlijn rustig verlopen en tot een goed einde gebracht. Terwijl dr. Jessup en Malik te New York in een sfeer van volstrekte geheim houding onderhanJdelden, wezen de ge ruchten steeds meer op een spoedig te verwachten opheffing der Russische blokkade der Duitse hoofdstad en toen in het 'begin dezer week Robert Schuman de verwachting uitsprak, dat nog deze week een viermogendheden-conferentie gehouden zou worden, stonJden de za ken op dit punt reeds verder, dan men deed voorkomen. Woensdag immers werd reeds bericht, (dat een overeenkomst was bereikt en dat a.s. Donderdag de blokkade van beide kanten zou worlden opgeheven. Dat de Westerse landen zich over Idë Russische nederlaag, welke in deze over eenkomst is gelegen, nog niet in de handen wrijven en voorzichtig blijven, mag ongetwijfeld worden gezie^i in het instandhouden van het gehele lucht brug-apparaat, om dit, wanneer Rus land weer roet in het eten mocht gooi en,'direct weer te kunnen inzetten. De ernst, waarmede in Europa naar een zo gunstig mogelijke oplossing ten de ze werd gezocht, blijkt de Chinese Na tionale Regering ten enenmale vreemd te zijn. In een vrijwel geheel omsingeld Sjanghai durfde Tsjang Kai Tsjek de regeringsgetrouwen tot hernieuwde strijd oproepen. Daarbij stelde hij in het voor uitzicht: bevrijding van het communisme binnen drie jaar. Ondanks deze optimis tische en manmoedige taal toonde de Engelse regering zich weinig bereid om tegenover de Chinese communisten een afwijzende houding aan te nemen. Tij dens de Lagerhuis-debatten over ide be schieting op de Jangtse van Britse oor- logs- en koopvaardijschepen door de Ro den, kwam duidelijk tot uitdrukking, dat men in Brittannië het corrupte van Tsjeks regiem nog niet is vergeten. Dagelijks wordt de greep der communis ten om Sjanghai steviger. De laatste spoorlijn welke de millioenenstad nog met de rest van de wereld verbonld, is sinds kort in hun handen en zware artil lerie werd reeds ingezet. Het is 'cfus niet te verwonderen, dat na de V.S. ook En geland weinig voor de verliezende partij gevoelt. Een tipje van de sluier, die voor het wereldpubliek de verhouding in Israël tussen Joden en Arabieren bedekt, werd dezer dagen breed opgelicht. Tussen Transjordaanse troepen en Israël ont stond in de onmiddellijke omgeving van Jeruzalem weer een hévig wapencon flict. De oorzaak was het door de Trans jordaanse soldaten geweigerde vrijgeven aan de Joodse troepen, zoals dit bij de vredesonderhandelingen was overeenge komen. Hoewel de strijd slechts twee uur duurde hij werd in het voordeel der joden beslecht werpt het gebeur de wel een schril licht op de resultaten te Rhodos bereikt. Merkwaardig doet te midden van die botsingen de mededeling aan van de vermaarde .negerbas Paul Robeson, een niet-pöliticus. Sinds jaren is Robeson in in Amerika bekend om zijn pro-Russi sche houding. Hij deelde nu mede, in den vervolge niet meer te zullen con certeren. Hij wil alleen nog maar voor een arbeiderspubliek belangloos optre den. WIJ HERDACHTEN... Zowel op de algemene begraafplaats al hier, als op de fusilladeplaats te Soes terberg vond .Woensdag wederom de jaarlijkse stille plechtigheid plaats. Wij herdachten allen, die in de bezet tingstijd in en buiten ons land en in In donesië hun leven gaven in de strijd voor vrijheid en recht. De heer J. W. Ooms las bij de herden king op de fusilladeplaats achter ide z.g. kogelvanger op het vliegveld Soesterberg de lijst van namen voor van hen, die ter plaatse het leven verloren. Vervolgens legde onze burgemeester, Mr, S. P. Baron BentinCk, aan de voet van het kruis een krans, waarna enige mi nuten stilte, in acht werden genomen. Het Mannenzangkoor „Apollo", bracht hierna, o.l.v. de heer Cu ij per 5, op gevoel volle wijze enige toepasselijke gezangen ten gehore, n.1. Popule Meus van Pale- strina, Beati Mortuï van Mendelssohn en Gebed van Weber. De verkennersgroep „St. Michael" en de Gidsen van Soes terberg namen met talrijke oudere be langstellenden aan deze indrukwekken de plechtigheid ideel. Des avonds vond op de algemene be. graaf plaats aan de Veldweg een soort gelijke plechtigheid plaats. Onder het beieren der klokken trokken uit drie richtingen de deelnemers en deelneem sters, w.o. vele autoriteiten en een de putatie van de Bond van Nederlandse Militaire oorlogsslachtoffers, in stille tocht naar de begraafplaats, waar zij zich schaarden ei het grote houten kruis. Ook hier verleende „Apollo" zijn mede werking en veel bloemen bleven achter, die als een stille hulde ondier het kruis waren neergelegd. GECOMBINEERDE LIJST V.V.D. EN C.H.U. Zoals reeds gemeld komen bij de a.s. Gemeenteraadsverkiezing de V.V.D. en de C.H.U- met een gecombineerde lijst uit. De candidaten op Ideze lijst zijn de navolgende personen: 1. Mevr. H. van der Swan-de Kiewit, (V.V.D.2. Mevr. S- G, Landweer-de Visser (C.H.). 3. M. M. van Wely (V-Y-I).). 4. C. J Schaddelee (C,H,), 5, W. Vroege (V.V-D.). 6. Mr J, v, Ha- selen, Soesterberg (C.H.). 7. G. J. Bak ker (V.V.D-.). 8. H. A- Veenendaal (C,H,), H. P- Kok (V.V.D.).- 10, J, W, Hoe- bee (C.H.). 11. C. J." Moens (V-VA), 12. J. Verspuy (C-H.). 13. Mej- Dr, C, H. Kool (V.V-D.). 14. H- Schippers C,H, RAAD VAN OVERLEG. De Raad van Overleg, het samenwer kend plaatselijk orgaan van de grote er kende vakbewegingen kwam dezer 'dagen in jaarvergadering bijeen. De jaarversla gen van secretaris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. Het bestuur behield zijn oude samen stelling, zodat de heren R. Hilhorst (K.A.B.), voorzitter, 11, Swart (S.B.B), secretaris-penningmeester en W. v. d. Ley (Chr.B.B.J, 2e voorzitter bleven. Ook de overige leden van het bestuur, n.1. de heren C v. d. Berg, S. F- Bes- selsen en A. van Vliet bleven in functie. Bij de behandeling der voorstellen be sloot de vergadering opnieuw bij B. en W. aan te dringen op de stichting van een aantal speelterreinen. De vergadering sprak tevens haar be vreemding uit over het feit, dat, niet tegenstaande de haast, wejke het bestuur van de vereniging tof Bevordering van het Nijverheidsonderwijs had betracht, dit college nog niet met de voorgestelde vakverenigingsbestuurder was uitgebreid. Uiteraard kwam tijdens de (discussies nog even het indertijd door B. en W. voorgestelde D.U.W.-object „Colenso" om de hoek kijken. De vergadering sprak de verwachting uit, dat mede door het optreden van ide Raad van Overleg, dit plan voor goed van de baan was, waarbij zij het uiteraard op prijs zou stellen, dat het park „Colen so" als wandelpark zou worden inge richt. ZEEPOST NAAR INDONESIë, NED. ANTILLEN EN SURINAME. Met het s.s. „Polydorus" kan zeepost naar Indonesië worden verzon/den. De correspondentie dient uiterlijk 19 Mei te worden gepost. Naar de Ncd. Antillen vertrekt het m.s- .Socrates". Laatste buslichfing 11 Mei.' Voor het s.s. „Cottica", naar Suriname vertrekkend, is de laatste buslichting op 23 Mei. P. v. d- A.-CANDIDATEN. De candidatenlijst van de Partij van ide Arbeid voor de komende gemeenteraads verkiezing is als volgt samengesteld: 1. K. de Haan (aftr.). 2. G. Kruyff (aftr.J 3. Mevr. Polet-Musler (aftr.). 4. W. A. Pohl (Soesterberg). 5. R. Tolman (aftr,) 6. N. Keyser (Soesterberg). 7. P. Grift. 8. L. G- H. Mulder. 9. C- Willemse (Soes terberg). 10. P. C- Pieren (Soesterberg). INTERNATIONALE BELANSTELLING VOOR HET SOESTER KINDER TEHUIS „TREIN 8.28". Het bekende Kindertehuis „Trein 8.28", viel Dinsdagmiddag de eer ten deel binnen haar muren een internationaal gezelschap, bestaande uit kinderartsen en verpleegsters, verbonden aan diverse kindertehuizen in het buitenland, te ont vangen. Onder leiding van Dr. Metróp, chef van de afd. Kinderhygiëne van de #Gem. Ge neeskundige Dienst van Amsterdam, was men naar Soest gekomen om een indruk te krijgen van wat er op dit gebied in Nederland wordt verricht. Dit internationaal gezelschap maakte deel uit van het Internationaal Kindercongres, dat in Parijs wordt gehouden, uitgaande van de U.N.LG.E.F., afdeling van de U.N.O. De totaal honderd deelnemers(sters) ver tegenwoordigden 34 naties. Na door de directrice, zuster Kriege, te zijn ontvangen, hield dr. Metrop een ver klarende inleiding over het werk der kinderhygiëne in ons land. Daarna wer den de gasten in de gelegenheid gesteld het huis te bezichtigen en de oractïsche toepassing proefondervindelijk waar te nemen. Men stónd verbaasd, dat met be trekkelijk geringe kosten 'n zo hyper modern instituut kon worden ingericht. Elke afdeling was voor hen een openba ring en allen waren dan ook vol lof over dit kindertehuis en vooral de hy giënische opzet dwong hun bewondering af. De jeugdige bewoners en bewoon stertjes, zestig in getal, gaven een de monstratie van enige kinderspelen. Nadat het gezelschap de thee had ge bruikt, vertrok het weer naar de hoofd stad. GEBLEVEN IN DE TROPEN. Wederom heeft Indonesië een offer van onze gemeente gevraagd. Dezer dagen is bericht ingekomen, dat VTIlem Spleet, huzaar le klas van het ^Reg. Huzaren van Boreel, op 2 Mei j.1 in het hospitaal te Tjimahi is overleden. DE MEI-VIERING TE SOEST. Het hoogtepunt van de Mei-viering Soest was een avondbijeenkomst in de zaal van Eemland, waar de feestrede werd uitgesproken door Mej. Mr. C. Tendeloo. Na een kort welkomstwoord door de afd.-voorzitter, de heer B. R* Bakker, zong de gemengde arbeiderszangvereni ging „Kunst na Arbeid" uit Baarn, eni ge strijdliederen. De spreekster van deze avond, Mej. Tendeloo, gaf vervolgens een duidelijke en interessante uiteenzetting over het ontstaan van de Mei-viering. De idea len van thans zag spreekster in de -drie leuzen: Bedrijfsdemocratie Het ver enigd Europa Wereldvrede. De avond werd verder aangevuld met voordrachten van Jan Lemaire en zang van „Kunst na Arbeid". EEN KONINKRIJK VOOR EEN HUIS: In het City-theater zult u zich deze week kostelijk kunnen amuseren met de ge zellige en onderhoudende filmcomedie „Een Koninkrijk voor een Huis". Deze nieuwe Nederlandse film beant woordt volkomen aan alle eisen, die men aan een goede en aantrekkelijke amuse mentsfilm stellen kan. Alle euvelen, die driekwart van de Nederlandse films aankleven, zoals langdradigheid, houte righeid voor de camera, goödkoop ef fectbejag, slechte om niet te zeggen le lijke escenering, ontbreken in deze film volkomen en bovendien is van het ui terst actuele onderwerp „de woning nood", op een wijze gebruik gemaakt, die vooral door het grote publiek zeer zal worden gewaardeerd. In „Een Ko ninkrijk voor een Huis" krijgen Henriët- te Davids als de marktkoopvrouw Hein tje Blom, en Annie van Duyn als haar charmante dochter, enige vertrekken toe gewezen van een deftige villa aan de Apollolaan. Henriëtte Davids en Johan Kaart, als haar broer Kobus Blom, zetten in dat chique huis de boel op stelten. De ver houding wordt nog meer gespannen als de zoon van de villabewoner zijn hart verliest aan de dochter van Heintje Blom. De vele amusante verwikkelingen ver oorzaken grote hilariteit en het eind van het liedje is, dat Heintje en haar dochter de villabewoner uit een minder prettig politiezaakje halen. Ziehier de preten tieloze vrolijke handeling, die zeer vlot en met vakmanschap is verfilmd. Hare Majesteit Heintje is krachtig in toom gehouden en geeft precies wat zij moet geven haar vermakelijke liedjes hier en daar en verder een kostelijke ty pering van een marktvrouw tegenover de hautaine dame uit de Apollolaan, uit stekend weergegeven door Tilly Perin- Bouwmeester. Ook de overige spelers volbrengen hun taak naar behoren en de muzikale omlijsting is uitstekend. Al Als ik bjj het Ganzenbordspel in het Amsterdamse Stadion ide Ford of de Kai- ser-auto zou hebben gewonnen, had ik niet eens geweten, waar ik met dat ding heen had gemoeten. Toch was ik er even over uit m'n hu meur, dat ik er weer naast greep. Niet eens een ontbijtkoek of broodzaag was mijn deel. Nu was dit „wie wint de pot" wel niet begonnen om de prijzen, maar het zou niettemin leuk zijn geweest Om in de stemming te komen probeer den we mee te zingen met de samenzang, maar ook toen raakte ik uit nTn hum, omdat m'n troonopvolger zijn kiesjesop elkaar hield. Niet omdat hij niet wilde. O nee, de knaap zingt gelukkig graag, maar de liederen uit „Kun je nog zin- gen'j die zich zo prachtig lenen voor samenzang, vooral op nationale feesten, kent hij niet. Op de avond heb ik hem zover gekre gen mij eens te laten horen, wat voor liederen alzo op school worden geleerd. Ik \4nd ze afgrijselijk wat de woorden betreft en nog afgrijselijker wat de me lodie aangaat. Eigenlijk had ik medelijiden met de jon gen ook al, omdat hij het jammer vindt, die gezellig klinkende „Kun je nog zin- gen"-liedjes niet mee te kunnen galmen. Zet ergens op de wereld een sterNeder- Ianders bij elkaar. Onder de tropenzon of binnen de poolcirkel. Tien tegen één, dat tegen het verstrijken van de avonii het gezelschap gaat zingen en dan is het steevast een heel repertoire uit „Kun je nog zingen". Een tussenlasje met „Amsterdam de stad mijner dromen" en een keertje van iej„l lelo Hola houd er de mot d maar in" hoort daar bij. Er zijn natuurlijk ernstiger- dingen om te over op te winden, maar ik vind,het onuitstaanbaar dat m'n kinderen bij dit soort gelegenheden met hun mond vol tanden zitten. Is het niet mogelijk, dat ons gemeente bestuur, wanneer er weer subsidies te vergeven zijn, hieraan dan de zachte wenk toevoegt, dat het overgrote deel der moeders en vaders de góede liede ren uit „Kun je nog zingen" prefereert boven „Koetje boehoehoe" en dergelij ke flauwe, moderne, onmelodieuse (din gen? H. OEKMAN. met al een film, die zoveel goeds bevat, dat een ieder er zeker hoogst tevreden over is. POST VOOR DE JONGENS. Opvarenden van het troepentfansport- schip „Volendam", op weg van Indonesië naar Rotterdam, kunnep in de tussenha vens nog in hef bezit komen van post uit Nederland. Deze (dient dan uiterlijk 12 Mei a.s. ter post bezorgd te worden-. GEBOREN. Johannes Wilhelmus Maria, zoon van W. Th. A- ter Berg en E. M. Horck, Stadhouders laan 42. Wilhel- mina Gerarda, dochter van A. J. Huur- deman en H. Veenendaal, Klaarwater- weg 16. Theodora, dochter van Th. v- d. Meer en A. G- M. Langeslag, Stad houderslaan 15. Margildis Henrica Jo- hanna Genoveva, dochter van Th. van van Zijl en H. M. E. Beus, Birktstraat 91. Gerrit Louis, zoon van D. J. Kuijper en W. v. d. Akker, Korteweg 15. Jacoba Johanna, dochter van J. J. van Zwiete- ring en A. A. Heuving, Soesterengweg 2. Anne Gerhard, zoon van A. Brouwer en G. Fijan, Wilhelminalaan 2. Joannes, zoon van J. v. d. Hped en J. M. Schou ten, Eemstraat 6. Jan Steven, zoon van H. B. Hartogsveld en A. van Klooster, Schoolstraat 23. Carolina Martha Jaco ba, dochter van G. J. de Haan en G- van Maanen, W. Pvrmontlaan 1. Mar- garetha Agatha Hilda, dochter van E. J. de Bruin en M. Ensing, W. Pyrmont- laan 46. ONDERTROUWD. A. J- A. Nijhoff, 35 jr., Banketbakker en G. Boersma, 24 jr., Van Weedestraat 43a. R. van Bloemen dal, 24 jr., adj. comm- R.v.A., Da Cos: talaan 3 en M. J. Rademaker, 21 jr-, Eigendomweg 5. J. Prins, 26 jr., ex peditiechef, Den Haag en I. A. M- van Vlierden, 21 jr., KI. Engendaalweg 18- N. v. d* Molen, 22 Jr., chauffeur, Ap- pingendam en P. v. d. Hoorn, 22 jr., Generaal Winkelmanstraat 4. GEHUWD. W. P- Heijstek, 46 jr., arb. glasfabr. en A. Vogel, 33 jr-, Brakel. G. E. Th. Batenburg, 30 jr., machinecon structeur en A. E. G- van Schadewijk, 26 jr., Korte Brinkweg 7. P. A. Stilken- boom. 32 jr., fabrikant en C. M- Bos man, 26 jr., Pelikaanweg 2. F. Veltman, 25 jr., metaalbew. en M- v. d. Broek] 26 jr., Amersfoort. W- G. van Buuren, 27 jr. typograaf en S. Tans, 22 jr.. Utrecht. B. F. van Diermen, 24 jr., me taalbew. en J: van Duinkerken, 29 jr-, Nieuweweg 30- OVERLEDEN. Henricus W. J. Hilhorst, weken, Birktstraat 65. Henri W. E- Graaf Schimmelpenninck, 72 jr., yell. met N. A. Houthuis, Rembrand tlaan 2- Hendrica v. d. Broek, 77 jr-, wed. van G. Maassen, Nieuwstraat 35. Susanna C- van Son, 73 jr., geh. met F. H. Plomp, Da Costalaan 11.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1