HET MODEHUIS Soester Winkelbeurs, 29, 31 en 33 Spanje als sluitsteen van het Westen» Brand. Brand. Brieven uit Indonesië. SOEST. W. N. NIEUWENHUIS VOOR ONZE DAMES. SOESTERBERG. Loodgieter - Electriciën geslaagd. zijn onze nummers op de De laatste nouveauté's in Zijden en wollen stoffen, Hand schoenen, Kragen, Corsages, Ceintuurs, Sjaals en Parapluies worden U daar getoond. De nieuwste modellen Corsetten en Bustehouders van OCTERNO zijn daar eveneens geëxposeerd en worden li alle inlichtingen verstrekt. Wij verwachten U gaarne op de beurs. Steenhoffstraat 15 - Telefoon 2132 Nu het Atlantisch Pact afgesloten is, wordt de Spaanse kwestie weer van veel groter be tekenis dan zij sinds de burgeroorlog geweest is. "Wanneer Spanje buiten de overeenkomst tussen de Westerse mogendheden blijft, kan nl. nooit een gesloten front langs de Atlanti sche Oceaan worden gevormd en kan ook de Middellandse Zee niet beheerst worden. De Amerikanen zouden daarom graag Franco uitnodigen tot het Pact toe te treden, doch dit is voorshands nog onmogelijk wegens de politieke en godsdienstige vervolgingen, die Francos' bestuur nog altijd kenmerken. De rest van West-Europa is niet voornemens daar gemakkelijk overheen te stappen, maar wel moet verwacht worden, dat er grote druk op West-Europa zal worden uitgeoefend om met Franco in zee te gaan. Intussen moet, afgezien van de gerechte bezwaren, die de democratische landen tegen Franco hebben, erkend worden, dat de politieke isolering van Spanje het land ook economisch voor steeds toenemende moeilijkheden stelt, waardoor de bevolking het buitengewoon zwaar te verant woorden heeft. Spanje kan maar weinig producten uitvoeren en dus ook maar heel weinig uit het buitenland terug kopen. Zo liggen de schepen dikwijls werkeloos in de havens, omdat er geen stookolie voor de mo toren gekocht kan worden. Om dezelfde re den kan de Spaanse vloot geen oefeningen maken. Deze toestand wordt nog verergerd door de merkwaardigheid, dat er de laatste twee jaar zo weinig regen gevallen is in West-Europa. Deze betrekkelijke droogte heeft in landen, die voor hun energie-voor ziening voor een groot deel op waterkracht moeten vertrouwen, geweldige nadelen ge bracht. Zelfs Zwitserland, dat toch zo rijk is aan bergen, sneeuw en rivieren heeft met stroomtekort te kampen gehad en in het droge uitgestrekte Spanje is dit nog in veel sterker mate het geval. Zowel de landbouw als de industrie lijden daar zwaar onder de droogte, waardoor de levensstandaard bui tengewoon laag blijft. Waarschijnlijk zal West-Europa de opneming van Spanje in de Atlantische verdedigings gordel niet zonder condities accepteren. Deze condities zullen inhouden, dat de politieke en godsdienstige dictatuur minstens belangrijk verzacht zal worden. Daartegenover zal Spanje dan materiële hulp ontvangen, waar door met name de spoorwegen en de land bouw belangrijk verbeterd zullen kunnen worden. Hoe gereserveerd men ook mag staan tegenover iedere vorm van steun aan het Franco-regiem, feitelijk zal een opneming van Spanje op bepaalde voorwaarden in het westelijk blok voor het Spaanse volk meer vrijheid en meer welvaart betekenen. Wij vermoeden dan ook, dat in de loop van dit jaar de Amerikanen hun zin zullen krijgen bij een algemene wijziging in de houding tegenover Spanje. Sluit nog heden een brandverzekering of laat Uw bestaande brandverzeke ring verhogen bij J. LENSSEN, MAKELAAR Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Agent van „De Nederlanden van 1845" voor ALLE verzekeringen. Oud gedienden (1) Ergens bij Andjoengan, een klein, heel klein plaatsje in West Boreno, staat een huis boven op een heuveltop. Het uitzicht is over de uitgestrekte vlakte, waarin de klappers staan te ritselen en de tappers tussen de donkere gaanderijen van de rubber-kebon de blanke getah oogsten. Rond het huis staan kembang sepatoe en socca's, kleurige vlekken tegen het donkere groen van de djeroek-kebon, die bij het huis hoort. Het huis zelf is comfortabel, houten lambri- zeringen, veel ramen, tegelvloeren, ruim, luchtig, koel. Dat is het kasteel van Jan van Nassau. Een kasteel, waarvan Jan, toen hij destijds nog als onderofficier bij het K.N.I.L. rondliep en zijn patrouille maakte door het bos en moeras, waarschijnlijk al die tijd heeft ge droomd. Je kunt je dat voorstellen, als je zelf zo al eens een jaartje tot je nek door de blubber hebt gezanikt en rotan-doeris hartgrondig hebt leren haten en vervloeken. Dan verlang je naar ruimte en lucht en wind. Jan heeft het klaargespeeld met hard wer ken en spaarzaamheid. Zijn djoeroekkebon levert hem alweer naast zijn pensionen een aardige duit op, en omdat hij, ondanks zijn om ende bij zestig jaren, er niets voor voelt om maar onder die bomen naar het groeien en bloeien en rijpen van zijn sinaasappeltjes te gaan liggen kijken hij voelt zich nog zo fris als een hoentje en zo doet hij als aannemer nog zowat aan wegenbouw en zet hij huizen op en derge lijke grapjes meer. Als je het tegen Jan over een rustige oude dag hebt en probeert hem voorzichtig aan het verstand te brengen, dat er een tijd van werken en een tijd van rusten is, lacht hij je vriendelijk toe en verklaart hij, dat hij er net zo over denkt en beslist van plan is, op zijn oude dag het er eens lekker rustig van te gaan nemen Dan hou je natuurlijk op met je adviezen. Jarenlange dienst in het leger van de doeloe en dat was bepaald geen vacantiekolonie jarenlange arbeid, waarbij hij het zijne heeft bijgedragen tot de ontwikkeling van dit meestal zo vergeten gewest West-Borneo, ja renlange krijgsgevangenschap, die jongere mannen tot wrakken maakte, dat alles heeft Jan van Nassau op zijn brede schouders ge laden en daar is hij mee weggewandeld. Alleen lacht Jan niet graag op 't ogenblik. Zijn gebit ligt namelijk nog in Pontianak. Maar dat ligt hem niet aan zijn leeftijd. Daar was de knokkelige vuist van een Jap voor nodig. Neen, aan de leeftijd ligt het niet. Want Jan, naar hij zelf beweert, is pas aan het beginnen. Ergens achter in het huis kraait een klein meisje, geboren op de dag van de kroning van onze vorstin en derhalve Juliana ge naamd. Neen, Jan begint pas Oud gedienden (2) Als wij aan het terugtrekken zijn voor de Jap, bevindt zich bij onze troepen ook een zekere Kidjan. Nou is Kidjan helemaal niet zo'n jong ventje meerHij was al lang en breed gepen- sionneerd, toen er slaande ruzie kwam met de Tenno Neika (Japanse titel voor de Kei zer) kwam, maar vond, dat hij toch nog wel zijn robbertje mee kon vechten. En zo loopt Kidjan dus weer mee met zijn groene pakje en de karabijn ligt hem weer lekker en ver trouwd over de eeltknobbel op zijn schouder. Als er gecapituleerd wordt, is Kidjan daar eigenlijk helemaal niet tevreden mee, maar even later zit hij toch ook net als wij mis troostig te kijken naar de prikkeldraadhei ning, die ons kamp omringt. Alleen blijkt op een goede dag, dat er bij het appèl een paar heren ontbreken. Kidjan met een sobat van hem ook zo'n oud gediende zijn maar vast naar huis gegaan. De Jap neemt het niet en na enige tijd worden Kid jan en zijn maat bij hun respectieve vrouwen thuis opgepakt en weggevoerd. Wij vrezen het ergste, tot wij op een dag onze Engelse collega's, die ook per reisbureau Nippon hun tournee door Azië maken, in ons kamp te logeren krijgen. Onze ogen staan op steeltjes, als daar tussen al die stram marcherende Black Watch-Schot- ten Kidjan meetippelt met zijn maat. Zij heten alleen anders, want namen als Kid jan zeggen deze Britten niets. Respectievelijk zijn zij Mascot en Davros genoemd, naar de in die dagen meest populaire sigarettenmer ken. Na enige tijd ontdekt zelfs de Jap, dat er iets verkeerds was met deze Indonesische Schot ten, dat er iets niet klopte en Davros en Mas cot verdwijnen in het kamp voor de Indone sische militairen, waar Kidjan zo is hij wel zich onmiddellijk in de keuken ge plaatst weet te krijgen. Er wordt gecapituleerd en Kidjan trekt weer naar huis en gaat maar weer met pensioen. Maar er is een vrouw te onderhouden en een stuk of wat kinderen en alles is veel en veel duurder geworden en zijn pensioen is op dat alles nooit berekend geweest. Kidjan heeft al lang geleerd dat scort dingen realistisch en filosofisch te bekijken. Hij is weer aan het werk geslagen. Hij houdt zich het hoofd boven water. Zijn huis, een houten bouwsel in Pontianak, is schoon, brandschoon. Portret van H.M. de Koningin, van hemzelf en zijn vrouw, wat uitgeknipte platen uit tijdschriften en een paar foto-publicaties over Kalimanten Barat (West-Borneo) versieren de wand. Hij kwam mij namelijk opzoeken in het hotel en of ik mij maar onmiddellijk bij hem thuis wilde melden, daar er koffie was Kidjan was erg gezien als koffiezetter en zijn vrouw had enig gebak geprepareerd en er lag een sisir prima uitgezochte pisang Wij hebben daar braaf zitten kwekken over doeloe en sekarang en over die moeilijke tij den. Hij wil niet naar Java terug. Hij komt uit Djocja en gezien de stemming daar, voelt hij er niets voor om daar herrie te krijgen met de buren en hij voelt in zijn botten, dat dat er van komen zal; hij gelooft in ordelijk heid en geordende toestanden en hij gelooft ook in de Blanda. En dan kunnen zij hem nog meer vertellen Hij heeft de boot bij mijn vertrek helpen af- douwen, en moest toen weer vlug aan het werk, rubber inkopen, want zijn kinderen zijn nog jong en moeten naar school OPENING SPEELTUIN- Hedenavond, te 7-30 uur, zal de nieuwe speeltuin aan de Peter van de Breemer- weg door Weth. Van de Arend worden geopend- Zoals al wel bekend, is deze speeltuin^ gesticht op initiatief van de Buurtver eniging „Kerkebuurt". Van Weedestr. 23 Tel. 2577 UITSTEKENDE PRESTATIES VAN KEES VERSCHOOR. Bij de ronde van het Hora Park te Am sterdam onderscheidde Kees Verschoor zich door zijn uitstekend rijden. Na een mislukte uitlooppoging slaagde hij er toch in met de bekende rijders Voorting uit Haarlem en De Jonge uit Amsterdam een flinke voorsprong te veroveren. De einduitslag werd ten slotte: 1- Voorting; 2. De Jonge; 3. Verschoor. Bij de ronde van Laren bezette Verschoor de 12e plaats. Als eerste binnenkomend Adelaarslid verwierf hij hiermede de daarvoor uitgeloofde beker. GEVONDEN VOORWERPEN. Broche. 3 zilverbonnen van fl.he renrijwiel, 3 breipennen, zilv- schakel armband, Fongers damesrijwiel, autobui tenband, bruine portemonnaie met in houd, Essex automotor, gebloemde stoel- stoffering, steunzool, dameshandschoen, blauw-wit gestreept dekentje, zonnebril, stalen duimstok, grijze wollen want, da mesrijwiel, textielkaarf, knipmes, zwar te portemonnaie, grijze schapenwollen wanf. Inlichtingen politiebureau. VERKEERSONGEVALLEN. In de Torenstraat bemerkte de bestuur der van een vrachtauto, dat de stuurin richting defect was. Ondanks krachtig remmen kon hij niet verhinderen, dat zijn wagen rakelings langs de daar aan wezige openbare weegbrug reed en in de tuin van perceel lorenstraat 18 tot stilstand kwam, na eerst het hekwerk te hebben verheid. Zonder op het verkeer te letten stak een jongeman nabij de Ossendamweg de. Soesterbergsestraat over 'en botste daar bij tegen de rechter zijde van een juist passerende luxe auto, waardoor hij tal van schaafwonden opliep- HOB DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Zwaluw' hield Zondag een wedvlucht vanaf Vil voorde (België), afstand 152 k-m. In concours waren 454 duiven- Aankomst le duif IU uur, S min- 1U sec. Aankomst laatste prijswinnende duit KJ uur 21 min- 26 sec. De totale uitslag was: c. v. Soest I - -17 -20— 21- 26—46—47— 486066^67—69—70—92110- G. Geij- tenbeek 2—45—54—108- B. v. Boeijen 3 —35- G. Haks_4—14— 91-101. C- Kars- tens 5 34113- Jac. Kamerbeek 622 44- H. v. d- Huil 7—68. R. v. d Veer 8. J. v. d- Brakel 9—77. Sj. Rijksen IK— 29-38-58-72-73-100. J. .Wijnands II 198188- J. Kruseman 12. P. Grift 13. H. Gorissen 15—31—75—83— 104 107111. Jac. Stalenhoef 1624—33 —64—84—102. N. Baltus 18 -27—105. H. Kriek 23—32—50. J. Gaasbeek 25—57 6287— 94- H. Onwezen 2839—4053 657689- G. Visser 30—4251. H. Overbeek 36- H. v. d. Broek 37. P. Duijst 41—82- )ac. Herwaarden 43. J. Rausch 49 A- Waaijenberg 5278—79. W. Grift 55—93. H. Vink 56-80—99. A- Graau- raans 59. A. Snijders 61—85—86—109— 114. D. Pureveen 63. 6- Roest 71. G. El- schot 74- H. Valk 90. A. v. Sloten 95 H. Wolfsen 96. H. Oprins 97- B. Burgste den 98. W. Veerman 103. Jac- Rijksen 106112- G- Verwoerd 115. 'VERKEERSONGEVAL. Zondagochtend omstreeks 11 uur stap ten vier Amsterdamse meisjes uit een auto op de Van Weedestraat, ter hoogte van Bazar de Luxe en wilden naar de andere zijde van de straat oversteken- Niet lettend op het drukke verkeer, werd een van hen door een van de andere zijde komende luxe auto gegrepen en tientallen meters aan haar kleding mede- gesleurd, alvorens de auto tot stilstand kwam- Met tal van verwondingen en een shock werd het 17-jarige meisje opgenomen en naar een Ziekenhuis te Amerstoort over gebracht. DIERENBESCHERMING. Het rapport van de maand April ver meldt o-im.: Enige voerlieden kregen een waarschu wing, daar zij hun paarden met een stok geslagen hadden. Voor het kleine hondje van mevrouw D- was Pasen geen feest. Hef werd aan getroffen in een warme schuur, zonder eten of drinken, met de kop in een stuk kachelpijp, terwijl de eigenares enige da gen afwezig was. Twee jongens, die zich eerst vermaakt hadden met het uithalen van vogelnest jes, werden later betrapt, terwijl zij aan het heen en weer gooien waren met een jonge duif- Blijkbaar bestaat er niet veel liefde voor dieren in hun jong gemoed- Soesterberg maakte een slechte beurt- Een kettinghond werd aangetroffen in een ijzeren vat zonder sfroo. Een andere hond werd met hagel aangeschoten; 'n derde had een halsband met prikkels aan de binnenzijde om. In de omgeving van de Verl. School- weg verdwijnen telkens katten, terwijl ook katten en honden met koperdraad om de hals thuis komen ot wonden ver tonen. Aangenomen kan worden, dat hier voortdurend stropers aan het werk zijn, die behalve konijnen ook katten en hon den tot slachtoffer maken. UW ZOMERTAPON GEMODERNISEERD Het kan niet worden ontkend, dat de new-look, zoals de nieuwe langere rok ken-mode wordt genoemd, onze dames heel wat moeilijkheden geven. Als de japonnen zijn verlengd, moeten de mantels volgen of- nog korter worden gemaakt. Evenwel: moeilijkheden zijn er om te worden overwonnen daar weet de Nederlandse vrouw over mee te praten. Met het model, dat wij hierbij afdruk ken, helpen wij onze dames een heel eind in de4 nieuwe richting. Want deze moderne zomerjapon leent zich er uit stekend toe, een voor de new-look te kort geworden kledingstuk te moderni seren. De onderste strook toch, kan heel geschikt van een andere stof dan die van de japon worden vervaardigd, mits men harmoniërende kleuren krijgt. Ditzelfde geldt voor het bovenstuk. Bij het voorpand stikken we eerst de figuurnaad in om vervolgens de boven kant in fe halen. Voor het rugpand stik ken wij eveneens de figuurnaden in, waarna de zijkanten van voor- en rug pand worden gesloten. In de linker zij naad laten wij een opening van onge veer 20 c.M. voor de ritssluiting. De schoudernaden van voor- en rugpand stikken wij aan elkaar. De ruche voorzien wij van een heel smal zoompje, halen de ruche in en •stikken haar rondom de schouderpas. Eerst daarna wordt de pas aan het lijf je gezet. Wij geloven niet, dat het model een han dige naaister moeilijkheden zal geven. Voor onze lezeressen stellen wij echter volkomen uitgewerkte knippatronen be schikbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Zij zenden daartoe een postwissel ad. f0 95 aan Het Patronenhuis, Middenweg 200, Amsterdam-O.. waarna omgaand toezending volgt. Men vermelde op het postwisselstrookje behalve de gewenste maat, ook patroonnummer 4803. TENNIS- Voor de competitie vond Zondag te Bussum de ontmoeting tussen De Meent, 3 en Soest 1 plaats- Het werd een 44 gelijk spel- De gedetailleerde uitslag is: Heren enkel: v- Bossumv. Breukelen 6-2 4-6 7-9. De ValkBarends 7-3 6-3. Dames enkel: Mevr. Strijbis—Mej. Wil mink 6—2 6—1. Mej. Carlier—Mej. Poot 6—2 2-6 6—2. Dames dubbel: dames Strijbis en Carlier —dames Wilmink en Poot 3-7 6-1 6-2- Heren dubbel: Bos en De Valkv. Breu kelen en Barends 3—6 9—li- Gemengd dubbel: Mevr. Strijbis en v. BossumMej. Wilmink en v. Breukelen 5 6 1 46. Mej. Carlier en v. Bos sum Mej- Poot en Barends 6-0 3-6 5-7. Soest 2 had bezoek van K-N-S.M- 3 en wist haar tweede overwinning te beha len door de Amsterdammers met 62 te verslaan. De volledige uitslag was: Heren enkel: v. EpenMolleman 6—3 11—9. Spaan—Rozenburg 6—2 6-1. Dames dubbel: dames Venema en Wil link dames Schilt en v- d. Linden 4-6 68. Dames enkel: Mej. SegersMej. Mun- nikes 8 6 64. Mej. WilminkMej. Schilt 7-5 4-6 6—0- Heren dubbel: v. Epen en SpaanRo zenburg en Feenstra 6—0 6—2. v?e.n^ dubbel: Mej. Segers en v. Epen —Mej- v. d. Linden en Feenstra 6-2 6-1. ^eF Venema en SpaanMej. Munnikes en Molleman 9—7 4—6 2—6. Op het te Amsterdam gehouden examen voor hulp-keurmeester, slaagde de heer Ht Heeremans alhier. Voetbal. SE.C.—AMERSE BOyS 4—4. Onder flinke publieke belangstelling had Zondagmiddag de officiële ingebruikne ming plaats van het tweede speelveld van S-E-C-, gelegen aan de Kostverloren- weg, met de wedstrijd S-E.C.—Amersb Boys. De oud-voorzitter van S-E-C., Dr. P. Don ker verrichtte de aftrap en er ontwikkel de zich direct een snel spel van doel tot doel- De S-E.C.-doelman kreeg al vlug enige venijnige schoten te keren, hetgeen hij naar behoren deed- Na een kwartier spelen kreeg S-E.C. over rechts een hoekschop te nemen, die door rechts buiten Belt fraai voor 't Boys-doel werd geplaatst en door linksbinnen O- Maas- sen hard werd ingeschoten- 10. Gesteund door de wind kwamen de Boys, met goed spel over de vleugels, o.pzetten en het was midvoor RommersA die met een fraai schot de partijen op gelijke voet bracht- 1I. Even later voorkwam de doelpaal een zeker S-E-C.-doelpunt bij een hard schot van de S-E.G.-midvoor. Toch slaagden de bezoekers er nog voor de rust in de S-E-C.-doelman van dichtbij te passeren- 1-2. Na de doelwisseling had S-E-C. geruimen tijd het beste van het spel en reeds ma tien minuten wist v. d. Horst voor S.E.C. een goede voorzet van rechts ineens in te schieten en daarmede de stand op 22 te 'brengen- Een hard schot van rechtsbinnen De Mink wist de Amersfoortse doehman fraai te keren maar even later mioest hij toch zwichten voor een schot van de S-E.G.-midvoor esterveld- 32. Het werd zelfs 42 voor S-E-C. toen, na een goede aanval van de thuisclub de midvoor een der Boys-achterspelers han dig omspeelde en, met alleen de keeper voor zich, geen moeite had de bal in het net te plaatsen. Toch gaven de bezoekers zich niet ge wonnen. Ze speelden enthousiast verder en slaagden er in S-E-C. iets in de ver dediging te dringen, üit een hoekschop werd een kwartier voor tijd de bal fraai ïn het Soester doel gekopt en de stand was 43- Het was ten slotte midvoor Romïwers, die met een goed schot, na een snelle aanval, het vierde doelpunt voor de Boys wist te scoren. Het ein de van deze wedstrijd kwam met een 44 gelijk spel- VOETBALLEN VOOR DE U-N.A.G- A-s. Zaterdag (14 Mei), zal door de voet balvereniging K-P.S. een wedstrijd wor den gespeeld tegen „De Zwerm", welke vereniging is samengesteld uit personeel van „De Bijenkorf" te Den Haag- De wedstrijd heeft plaats op het terrein van K-P-S- aan de Betonweg- EEN ECHTE NEDERLAAG WEDSTRIJD De eerste nederlaagwedstrijd, die B-D.C. Zondag tegen de derde klasser E-M.M. speelde, is in een grote nederlaag voor de Soesters geëindigd, zodat, van deze kant bekeken, de wedstrijd wel aan de opzet beantwoord heeft- ln hoofdzaak dankt B-D.C. deze grote nederlaag aan het slecht op dreet zijn Van haar linker verdedigingsblok- Verder was het plaatsen van de thuisclub weer slecht verzorgd, terwijl ook het positie- kiezen veel te wensen overliet- Voegen we hier nog bij, dat het in de Soester voorhoede niet erg vlotte en dat E-M.M. een pracht partij voetbal weg gaf, dan zal de 71 overwinning voor iedereen wel duidelijk zijn- Het begin van de wedstrijd was al met een geheel voor de gasten- Reeds binnen een halfuur hadden zij een 4voor sprong veroverd en voordat de rust was aangebroken was de Soester keeper, zonder dat hij er zelf ook maar iets aan doen kon, voor de zesde maal gepas seerd. Enkele tegenpuntjes hadden de Soesters ondertussen wel verdiend, lot tweemaal toe stond de paal succes ech ter in de weg- ln de tweede 'helft deed E-M.M. het wat kalmer aan en ging het spel meer gelijk op- Beide partijen wisten nog eenmaal te doelpunten, zodat het einde kwam met een verdiende 71 overwinning voor E-M.M. Alles bij elkaar een prachtige oefenwedstrijd voor de Soesters. Ook B-D.C. 3, die in plaats van 't twee de een nederlaagwedstrijd tegen E-M.M. 2 speelde verloor met 71- B-DC. 2 bracht beide puntjes uit Amers foort mee naar Soest- Een gelijk spel op a-s. Zondag is voor de B.D-C.-reser- ves voldoende om derde klasser te wor den- HERDENKING GEVALLENEN. Het aantal deelnemers aan de Stille Om megang op Woensdag 4 Mei, des avonds 8 uur, naar het Kerkhof aan de Kerk- laan, was beduidend groter dan het vo rige jaar- Om 8 uur klonk twee minuten klokgelui, gedurende welke tijd algehe le stilte in acht werd genomen. Nadat de kranslegging op het graf onzer geval lenen was verricht, begaven de deelne mers zich naar „Huis ten Halve", waar in de grote zaal de bevrijding werd her dacht- Na opening door de voorzitter der Oran je-Vereniging, de heer Schaafsma, hield

Soester Courant | 1949 | | pagina 2