't Rode Kruis* Blaasrapsodie* P.V.O. in de afgelopen jaren. Oiticiële mededelingen. ingezonden stukken. SOEST. ÏN DE HOEK. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag ,en Vrijdag. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Abonn. per kwarf. f 1-50 - p* post f 1.75 25e JAARGANG No- 40. Bnreao: Van Weedestraat 85 - Tcleloon 2566 - Giro 126156 DINSDAG 24 MEI 1949- Het Rode Kruis gaat collecteren In Soest en door heel Nederland, Dus kwam men met 'n klein verzoekje, Zeg, zet een rijmpje in de krant- Natuurlijk wil ik medewerken In een bescheiden krantendicht, Omdat het Rode Kruis voor ieder Een zaak is van het grootst gewicht- Ik kan niets nieuws ervan vertellen, Het grote nut kent iedereen, Het Rode Kruis door heel de wereld, Is toch een zaak van 't algemeen? Laat ik u daarom mogen raden: Steunt allen 't sympathieke werk! Opdat het Rode Kruis in stand blijft En worden moge... dubbel sterk! Is het Uw plicht niet, dat met gaven Het Rode Kruis wordt overstelpt? 't Is voor U beter mee te helpen, Dan dat het Rode KruisU helpt! E. y. E. Toen voor enige dagen het verzoek tot mij kwam, om in dit blad iets te schrij ven in verband met het concours ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de Muziekvereniging ^,Patiëntia Vincit Omnia" heb ik geen ogenblik geaarzeld om aan dit verzoek te voldoen- Waar anderen dit concours wellicht uit een ander oogpunt zullen bezien, heb ik gemeend 't best te doen iets mede te delen uit de geschiedenis van P-V .O, van de laatste 25 jaren. Over de eerste 25 jaren van het bestaan, van P-V.O- toch zou ik uit ervaring wei nig kunnen mededelen, aangezien ik eerst na het overlijden van notaris H- W. Prillevitz destijds voorzitter van het Bestuur van P-V.O. toen nog fanfa re- oorps, in nauwer contact met P-V.O- ben gek omen- Het bestuur bestond destijds uit met- werkende leden en als voorzitter van dat Bestuur heb ik misschien een van de meest glorieuze tijdperken uit het be staan van P-V.O- mogen medemaken. De Heer Kok leidde in die dagen P-VX)- van zege tot zege. Naast de uitnemende leiding van de Heer Kok werd daarvoor ook veel van de werkende leden gevergd en het moet gezegd worden, die lecten deden hun uiterste best- Maar toen eenmaal in de hoogste afde ling de hoogste onderscheiding was be haald, moesten andere wegen worden in geslagen om de animo van de leden niet te doen verflauwen. Een omzetting van fanfare in harmonie was daartoe het aangewezen middel en ik geloof niet, dat ooit jemand enig berouw heeft ge had van die stap, want ook als Harmo nie heeft P-V.O- haar sporen verdiend. Intussen -- les idéés marchent. Een bestuur of hoofdbestuur, zoals het veelal genoemd werd, buiten de werken de leden, hoe prettig de verhouding ook steeds moge geweest zijn, begon men als een anochronisme te voelen- Ook het Bestuur was de mening toegedaan,, dat de behartiging der belangen van P-V.O- zeer goed aan de werkende leden zelf kon worden toevertrouwd- Naast een bestuur uit de leden bleef het vroegere bestuur als commissie van ad vies bestaan- Deze verhouding heeft tot beider tevredenheid gewerkt al kan door de tijdsomstandigheden om alleen maar de oorlog te noemen daarvan niet veel blijken, totdat na een tijdvak van ups en downs, zoals elke vereniging die wel medemaakt, het gouden jubileum van P-V.O- naderde. In een gecombineerde vergadering kon de commissie van advies haar volledige goedkeuring hechten aan de door het Bestuur ontworpen plannen- Dat deze plannen tot 'heden uitstekend geslaagd zijn, behoef ik hier niet te ver melden- Ik wil alleen nog wijzen op de door P-V.O- georganiseerde collecten voor aankoop en vernieuwing van instru menten en de gegeven concerten. En als sluitsteen volgt nu dit concours- De commissie van advies hoopt van har te, dat dit concours ten volle moge sla gen- Het zou een welverdiende beloning zijn voor het bestuur en de leden voor de vele door hen verrichte werkzaamhe den en 'n zeer welkome bate opleve ren voor de kas van P-V.O- En daarom ten slotte deze vraag: Besef fen wij voldoende wat P-V.O- voor de gemeente Soest betekent?Wij horen gaar ne haar welluidende tonen langs de Soes- ter straten weerklinken en zij staat steeds gereed wanneer dit nodig is of haar medewerking wordt gevraagd- Maar wat zou Soest zijn zonder P-V.O- Wij kunnen ons Soest niet indenken zonder P-V.O- Steun haar daarom zoveel als in llw ver mogen is en gij kunt dit niet beter doen dan door toe te treden als werkend lid of zich op te geven als donateur. i A- O. DAMMERS Voorz- Comm. v- Advies. INGELEVERDE GELDIGE LIJSTEN VAN CANDIDATEN VOOR DE RAADSVERKIEZING. De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden Van de raad der gemeente Soest maakt be kend, dat naar aanleiding van de beslis sing van het hoofdstembureau over de geldigheid der op 10 Mei 1949 inge diende candidatenlïjsten en over de handhaving der daarop voorkomende candidaten binnen de vastgestelde ter mijn volgens bericht van gedeputeerde staten geen beroep is ingesteld- Binnen twee dagen na heden kunnen een of meer der zitting hebbende raads leden bij het hoofdstembureau een schriftelijke, door hen ondertekende ver klaring inleveren, waarbij zij een lijst voor een voorkeurnummer aanbevelen. Ieder lid mag slechts één zodanige ver klaring ondertekenen- Heeft hij meer dan één verklaring ondertekend, dan is zijn ondertekening onder alle verklarin gen ongeldig. Formulieren voor deze verklaringen zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soést brengen ter openbare kennis, dat op 27 April 1949 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van A. Stuijvenberg, van be roep hotelhouder, om een verlof A in de bovenlocaliteit van het perceel, plaat selijk gemerkt nr. 124 en gelegen aan de Amersfoortsestraat aldaar- Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij B- en W. inbrengen. CANDIDATENLÏJSTEN TER INZAGE. De voorzitter van het Centraal Stembu reau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest, maakt be kend, dat de lijsten van candidaten voor een ieder op de gemeentesecretarie fcijn nedergelegd, met vermelding van de nummers der lijsten- HOED AF VOOR ONZE ONDERNEMENDE SOESTER WINKELIERS! Door het vernemen van de voorbereiden de maatregelen waren onze verwachtin gen van de te houden „Eerste Soester Winkelbeurs" hoog gespannen, doch dat het zo geweldig zou zijn, hadden wij niet vermoed. Het was de jaarbeurs in het klein! Ie dere standhouder had z'n uiterste best gedaan zijn stand zo aanlokkelijk en verzorgd mogelijk eruit te doen zien en menige huisvrouw kon de verleiding niet weerstaan en deed haar inkopen op de Winkelbeurs. Het buitengewoon pret tige was, dat de Soestdijkse dames nu eens 'n goed idee kregen, welke prach tige zaken er in Soest zijn- Zaken, waar de dames en heren uit Soestdijk, door de langgerektheid van ons dorp, zelden komen en omgekeerd natuurlijk. Meer dan ooit is de huisvrouw door deze beurs ervan overtuigd geworden, dat in Soest alles te kooip is en er niet meer. naar de stad gegaan behoeft te worden- Goede zaken werden overal gedaan en de Soester huisvrouwen dromen al van elk jaar een Soester winkelbeurs met nog meer standhouders en iets grotere ruimte. Soester winkeliers, het was geweldi^g- Het Bestuur der Nederlandse Vrouwen Electriciteits Vereni ging, afd- „Eemland", Soest- Baarn- NUMMERING DER LIJSTEN- Gisteren heeft ten gemeenfehuize de nummering plaats gehad der lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing- De volgorde werd als volgt: 1- K.V-P. 2. P- van de A. 3- A.R. 4. CH.U.-V.V.D. 5- Comm. Partij- 6. Vrije lijst Soestcrberg (Nooder)- ZEEPOST VOOR DE OVERZEESE GEBIEDSDELEN. Met het hieronder volgende schip kan zeepost naar de Overzeese Gebiedsde len worden verzonden- De datum, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staat tussen haakjes achter de namen der schepen- Naar Indonesië: 3 Juni s-s. „Zuiderkruis" (1 Juni). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Hemelvaartsdag is geopend apotheek Soest, Soesterbergsestraat 8. VOOR ONZE JONGENS IN INDONESIè- Veel wordt er gedaan voor onze jon gens in Indonesië- Op velerlei wijze o.a. in de vorm van paKjes en lectuur *en wel zeer bijzonder in de brieven, die zij regelmatig ontvangen, wordt er blijk ge geven dat men met tien meeleeft- Maar een brief blijft maar een brief- Weet u wat zij missen? De vertrouwde stem van vader en moe der, de geliefde stem van vrouw en ver loofde. Die zouden zij zo graag weer eens horen om weer eens even me de te leven met de hen zo vertrouwde omgeving- Aan die wens kan voldaan worden. „Nikaproba" wil u in de gelegenheid stellen uw stemmen vast te leggen op een gramofoonplaatje, dat per lucht post naar Indonesië wordt gezonden- Hoe dat gewaardeerd wordt kunt u het beste beluisteren in hun brieven- Enkele fragmenten uit de honderden brieven volgen hier: „Het doet je goed zo midden in de rimboe weer eens de stem te horen van iemand, die je zo goed kent" schrijft een sergeant uit Bandjermasin- „Jullie kunt je niet voorstellen, wat het betekent na 2 jaar weer eens de stem van je vrouw te horen" schrijft een an- der- „Wat mij betreft, dit is het mooiste wat men ons kan zenden; de stemmen van vader, moeder, broer en zus, daar komt geen pakje aan toe" schrijft weer een ander- Verras uw man, zoon, vrouw, verloofde of famililid piet zo'n plaatje- U krijgt op gemakkelijke wijze nu de gelegenheid om er een te laten maken- Op Hemelvaartsdag komt een opname afdeling in Soest- U kunt zich op'geven voor een plaatje bij de secretaris van „Nikaproba", de heer G- J. Smit, Van Weedestraat 35 (bureau Soester Cou rant)- Zegt u er even bij, welke tijd voor u het beste uitkomt- Er wordt ook des avonds opgenomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Kinderportemonnoie m- inh., postduif, vulpen, hengselmand, kwartje, paraplui- foedraal, hondenriem, bal, Yale-sleutel, fextielkaart, streng kralen, portemonnaie, rijwiclsleutel, zakmes, bril, tabakskaart, rood kindervestje, fluweel schoudertasje m- inh.. Tweka kindervest, padvinders- riem- Inl. politiebureau. WAARSCHUWING. Uit een door de politie ingesteld onder zoek is gebleken, dat door loslopende bonden grote schade wordt aangericht aan het te velde staande gewas, in 't bijzonder aan de rogge- Grote gedeelten van verschillende rog gevelden in deze gemeente hebben ten gevolge hiervan ernstige schade geleden- Van politionele zijde wordt er nadruk kelijk opgewezen, dat de eigenaars van bonden verantwoordelijk zijn voor de (daden van de onder hun toezicht staan de dieren. Bij voorkomende gevallen zal niet alleen verbaliserend worden opge treden, maar zal tevens de eigenaar van de betrokken hond verplicht zijn de eigenaar van het gewas schadeloos te stellen. PASSAGIERSLIJST TER INGAGE- Aan ons bureau ligt gratis ter inzage de passagierslijst van het troepen transport schip „Johan van Oldenbarnevelt", wel ke op 9 Juni te Amsterdam wordt ver wacht. Met deze boot keren uit de tropen te rug G- Stavast, v. Lenneplaan 62 en Mej- M- Barbier, verpleegster, Oranjelaan 18. VROEG-JEUGDDIENSTEN NED. HERV. GEMEENTE. Het Jeugddienst-comité der Ned- Herv. Gemeente heeft besloten tijdens de zo mermaanden iedere maand een extra jeugddienst te houden- Deze diensten zullen aanvangen des morgens te 8-30. uur- De eerste dienst zal zijn op Zondag 29 Mei a-s. in de Emmakerk- Het Kerkkoor zal hieraan medewerking verlenen. EEN ONVERGETELIJKE MELODIE- Donderdag a-s. wordt in het City-Thea ter het veelbesproken filmwerk „Een onvergetelijke melodie" vertoond. Deze bijzondere film, die overal een zeer groot aantal bezoekers trekt, is gemaakt naar gegevens uit het leven van Frede- ric Chopin en ongetwijfeld zullen ook in Soest, velen Donderdag a-s. een gang naar het theater maken. De film ver haalt ons van Chopin's jeugd als pia nistisch compositair wonderkind, zijn vertrek naar Parijs, zijn teleurstellingen en successen, zijn onherstelbaar geschok te gezondheid en ten slotte zijn tragische dood- Een dankbaar buitenkansje In deze bio grafische fantasie was natuurlijk' de liefdesverhouding van de grote toonkun stenaar met George Sandj de begaafde Het Winkelbeursfestijn ligt weer achter ons en jk geloof wel, dat zo ongevees heel Soest er geweest is- Het "was er druk en soms benauwend vol, maar alle bezoe kers zijn het er roerend over eens, dat het inderdaad prachtig geslaagd is. De stands waren keurig verzorgd en de deelnemers hebben alle eer van hun werk. Het was voor hen, met meestal nog een winkel, die ook moest door lopen, vrij vermoeiend, maar wat ik er tot nu toe van hoorde, zijn de standhou ders best tevreden met de resultaten. De winkelactie en winkelbeurs hebben overduidelijk aangetoond, dat onze mid denstand zijn mannetje staat en best voor de dag kan komen, als het de ge legenheid krijgt, maar ze zullen nog'be ter voor de dag kunnen komen, als zij weten en ondervinden, dat zij' op de steun kunnen rekenen van de Soester. bevolking, zoals dit in de afgelopen da gen het geval was- Als ik dit schrijf weet ik niet wie de gelukkige winnaars zijn van de vele beschikbare prijzen- Wel weet ik, dat u de naam van Oekman er niet onder zult aantreffen- Een 6 (was het hoogste, dat ik in samenwerking met mijn vrouw kon bereiken. Voor de rest waren het alle maal nullen- Eerlijkheid gebiedt mij te zeggen, dat die 6 door mijn vrouw werd geproduceerd en de nullen op ons lijstje verschenen, toen ik mij met de te volgen strategie ging bemoeien. En met dat vaatje van v- d. Linden was het al even ver mis. De zwartkijkers en de „dat-wordt-toch- niks-zeggers" hebben wel heel erg .on gelijk gekregen in hun pessimistische prognose- Er heerscht onder de niet- deelnemers een zeker gevoel van spijt, omdat zij hebben bemerkt, dat de cliën ten een en ander wel degelijk op prijs hebben gesteld- Maar nu nog een woordje aan de deel nemers der actie- Door aan de winkel actie en -beurs deel te nemen bent u min of meer In een glazen huisje gekropen. De aansporing om ,,ln Soest te kopen" legt op u de plicht om alles te 'doen wat mogelijk is om deze gedachte te bevorderen en alles te voorkomen, dat het succes der afgelopen week weer te niet zou kunnen doen. H- OEKMAN. Onze Soester muzikanten Geven van hun vreugde blijk, Want op Hemelvaart en Pinkster, Is 't concours hier in Soestdijk. 't Prachtig gouden jubileum Van de Soester Harmonie Wordt naar buiten „uitgeblazen" In één grote symphonie. Ongeveer zo'n dertig corpsen Doen er mee aan het concours, 't Wordt één grote serenade Met trompetters en tamboers, 't Bruiloftsfeest is op Braamhage, 't Wordt een groot muziekfestijn. Omdat onze Soester blazers, Vijftig jaar aan 't blazen zijn. Feest bij 'n Gouden jubileum, Met muziek is zeer gepast. P-V.O. wacht alle Soesters Bij haar Gouden feest als gast! E.' v. ,E. romancière en de film maakt er dan ook een gepast gebruik van. Niet alleen krijgt de toeschouwer .een historisch vrij verantwoorde kijk op Chopin's leven, maar daarenboven is men er in geslaagd om een zeer gelukkige combinatie te vinden tussen verhaal 'en muziek. Goed, soms zelfs zeer goed spel en prachtige muziek staan in volkomen evenwicht tot elkander en men kan er niets dan lof voor hebben, dat de film aangewend werd om een groot gedeel te van het publiek ontvankelijk te ma ken voor werken van Chopin en zijn tijdgenoten. Een van de grote moeilijkheden .voor d'eze film was de rolbezetting. Men is die goed te boven gebomen. Merle Obë- ron (George Sand), Cornel Wilde (Fre- deric Chopin) en Paul Muni (Prof- Jo- seph Elsner) laten ook nu weer zien filmspelers van groot formaat te zijn en dragen er veel toe bij, dat „Een on vergetelijke melodie" een werkelijk „on vergetelijk" filmwerk geworden is- CREMATIE- Crematie staat dit jaar zeer zeker jn veler belangstelling- Thans is weer dooi de minister van Justitie een commissie ingesteld ter bestudering van dit vraag stuk, evenals in 1940- De toestand zoals ze nu is, begrijpt het Ministerie, kan zo niet blijven- In verband hiermede verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende adverten tie.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1