Politie-voetbaL W ereldburgers* Groot Turnfccst in onze gemeente. Het Muziekconcours uitnemend geslaagd. IETS OVER BELASTINGEN. Weer een Winkelweek. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Officiële mededelingen. Distributienieuws. SOEST. IN DE HOEK. VRIJDAG 10 JUNI 1949. 25e JAARGANG No. 44. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag .en Vrijdag. Bureau: Van Weedestraat 86 - Teleloon 2666 - Giro 126156 Abonn. per kwart, fl-50 - p. post f 1.75 Het Voetbal-elftal der Politie Ging bij4 collega's op bezoek En gaf de Kuilenburgse dienders Maar liefst met 52 voor de broek. Het ging erom de Kuilenburgers Te slaan met „grootste" nederlaag; Dat onze mannen daarin slaagden Is voor de Soester jeugd een plaag- De Soesterse Politiemannen Zijn op het voetbalveld subliem; Voor kattekwaad beluste straatjeugd Is dié politiesport een kriem. Door él die sport is de politie In Soest ook in 't geheel niet traag; Ik waarschuw daarom alle „schoffies": „Ze pakken je zó bij je kraag!" Toen ik het aan een vriend vertelde, Dat de politie speelt zó puik, Zei 't jongste zoontje: Pa twee zijn er Met een dikke burgemeestersbuik! E. v. E- In 3 soorten. Wanneer ben je wereldburger? Als je kersvers in de wieg wordt gelegd, als je volgens de doktoren nog niets kunt zien, als je nergens nog de flauw ste notie van -hebt en als ie lijdelijk metx met je laat sollen door ouwe tantes, die allerlei nonsens over je verkopen. Een wereldburger is een hoopje vlees waar geluid uit komt. Meer niet. Je hebt nog geen geld en je hebt nog geen pas en toch zeggen de mensen dan dat je wereldburger bent en dat je het le venslicht aanschouwt. En als de mensen het zeggen is het zo. Dit is dus de éne soort wereldburgers. Maar je hebt ook nog anderen. Van de eerste onderscheiden zij zich doordat ze wél geld hebben, wél een pas en doordat ze wél kunnen zien. Ze zijn ook ou der dan de eerste soort, waardoor je ze niet 'in wiegen aantreft maar in dure hotels. Ze behoren tot een internationale gemeenschap, die Shaw zo karakteristiek tekende als „lid van de rijke, leeglo pende klasse". Overeenkomsten zijn er ook: de grote reisbureaux en de scheppers van de mo de sollen nogal met hen om. Kranten vertellen een hoop nonsens over hen ev» voor de rest is hun maatschappelij ke importantie ongeveer gelijk aan die van het wiegekind. Alleen de geluiden die ze voortbrengen zijn wat gearticuleer der. Alhoewel-Maar enfin. Dan is er nog een derde soort. Met de eerste soort wereldburgers heb ben ze gemeen, dat ze geen geld heb ben, of althans zeer weinig. Een pas héddep ze, maar die plegen ze moedwil lig te verscheuren. Met hen omgesold wordt er ook: door de politie en door vooruitstrevende verenigingen en nonsens wordter ook een hoop over hen verteld. Door de kranten pn door ouwe tantes beide. Zien kunnen ze. Ze zijn zelfs vérziend. Ze blikken in een toekomst, die voor gewone mensen nog ligt verborgen. In een wereld, die geen grenzen meer kent, •zien ze geen douane, geen passen, geen tweedracht, geen haat, geen nijd, geen afgunst, geen gewrik met de schouders en geen beentjelichterij. Vaak zijn we geneigd om hen als even hulpeloos te beschouwen als het wiege kind en even blind, omdat ze de zaken, zoals die er vandaag aan de dag nu eenmaal zijn. niet kunnen of... niet wil len zien. En het is de .mode om dit soort wereldburgers gekken, communis ten, idealisten, idioten, stommelingen of oplichters te noemen. Waarom? Omdat die grenzentrekkerij tussen de volken ons onder andere twee wereld oorlogen heeft gebracht? Of omdat ze onze tijd een eeuw of wat vooruit zijn en wij ons bij hen verge leken wat achterlijk gevoelen? In elk geval: o,f we ze nu stommeling of oplichter of idealist noemen, zij be schikken toch over positieve eigenschap pen, waar de twee andere soorten we reldburgers niet aan toe komen. En daarom hebben we in elk' geval res pect voor de laatste. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van firma Heesterbeek en Koster, om in perceel Van Weedestraat 43a, kadastraal bekend in sectie H Nr. 7356, een banketbakkerij te mogen oprichten, door hen is ver daagd. UITREIKING BONKAARTEN. In het uitreikingslokaal Kerkpad Z-Z. 55 van 9-12 en van 1-30-2.30 uur, voor hen, wier familienaam begint met de letter: N t-m. O op Maandag 13 Juni. t-m. Q op Dinsdag 14 Juni. op Woensdag 15 Juni. S op Donderdag 16 Juni* T op Vrijdag 17 Juni. U t.m. V op Maandag 20 Juni. W op Dinsdag 21 Juni. Z op Woensdag 22 Juni. Weer organiseert de Soester Winkeliers- Vereniging binnenkort een winkelweek. Nu geen week, waarin de gemeentena ren worden aangespoord in de Soester zaken te kopen, maar wel belangstel ling wordt gevraagd voor deze zaken en vooral voor de etalages, 't Wordt een wedtrijd met betrekking tot etaleren, een etalagewedstrijd, maar niet één waarin de winkelier doch het publiek de prijzen wint. Deze etalagewedstrijd wordt gehouden ter gelegenheid van het 12i/9-iarig huwe lijksfeest van het Koninklijk Paar en wel van Zaterdag 2 tot en met Zaterdag 9 Juli a.s. Daar alle plaatselijke winkeliers, ook niet-leden der Winkeliers-Vereniging, aan deze actie kunnen deelnemen, mag wor den verwacht, dat onze gemeente voor wat de winkels betreft, op 7 Juli, de gro te feestdag voor het Koninklijk Gezin, een bijzonder en feestelijk karakter dragen en daarom is het juist be gonnen. Het publiek zal de etalages beoordelen en met deze bezigheid kunnen fraaie prij zen worden gewonnen. Hiervoor is nodig, dat men tijdens be doelde week in een deelnemende zaak een biljetje vraagt waarop de beoorde ling moet worden vermeld en welk bil jetje, gestoken in een envelop, weder om in één der deelnemende zaken wordt ingeleverd. Aan deze actie wordt thans ijverig door de Winkeliersvereniging gewerkt en de heren winkeliers is verzocht de opgaven tot deelname ten spoedigste in te zenden, aan welk' verzoek zij, in het belang van zich zelf en van de actie, Ongetwjjfeld ge volg zullen geven. „De Soester Turnclub" bestaat dit ïaar 20 jaar, welk feit voor de vereniging aan leiding is geworden om in onze gemeente o.m. een groot Turnfeest te organiseren. Aanvankelijk lag het in het voornemen van de Stïchtse Turnkring in November a.s., in de grote zaal van „Tivoli" te Utrecht een grote Krhigparade fc hóu den, maar het Kringbestuur heeft er zijn goedkeuring aan gehecht, dat dit groots turnfestijn ongeveer half Juli door „De Soester Turnclub" zal worden georgani seerd in ons Openluchttheater. Thans reeds staat vast, dat een groot aantal verenigingen met hun dames- en heren-hoofdafdelingen aan dit turnfestijn zullen deelnemen en demonstraties zul len geven in wedstrijdverband. Het feit, dat geen voorgeschreven oefe ningen zullen worden uitgevoerd, waar door de aanwezigen vaak dezelfde oefe ning te aanschouwen krijgen, doch elke vereniging oefeningen naar keuze kan brengen, zal niet weinig bijdragen tot de vorming van een groots geheel vol af wisseling en kleur. Hoewel de datum van deze Kringparade nog niet vast staaf, wordt gedacht aan de middag van Zaterdag 9 Juli ^.s. Op dit turnfeest, dat een paar duizend turners en vreemdelingen naar onze ge meente zal brengen, hetgeen onze ge meente niet anders dan ten goede kan ko men, hopen wij nog nader terug te ko men. OPBRENGST INZAMELING NED. RODE KRUIS. De Rode Kruis inzamelingscampagne in onze gemeente js een groot succes ge worden. De totaal opbrengst van inzame ling, winkelbeursactie en speldjesdag is f3452.57, hetgeen neerkomt op ongeveer f0.70 per gezin. Van genoemd bedrag namen Soestdui- nen Soest en Soestdijk f 3166.52 voof hun rekening, Soesterberg f286.05. Resultaat 64'pCt. meer dan het vorige jaar. Een woord van hartelijk dank voor de grote offervaardigheid aan de Soester inwoners is zeker op zijn plaats. Uw Rode Kruis is U ten zeerste dank baar. VERKEEERSONGEVAL. 's Avonds op tweede Pinksterdag op het rijwielpad van de Veldm. Montgomery- weg, nabij het natuurbad, kwam een in woonster van Soesterberg per rijwiel met een passerende wielrijder in botsing, waardoor zij kwam te vallen. Zij kwam ongelukkig terecht en brak een enkel. Op medisch advies werd zij per ambu lance-auto naar het ziekenhuis „De Lich tenberg" overgebracht. POST VOOR DE „ZUIDERKRUIS" EN DE „SIBAJAK". De opvarenden van de volgende troe- pentransportscheepn kunnen post uitge reikt krijgen mits deze uiterlijk op de hieronder aangegeven data ter post zijn bezorgd: S.s. „Zuiderkruis" (naar Indqnesië), voor Batavia uiterlijk posten 16 Juni a.s. M.s. „Sibajak" (van Indonesië), voor Port Saïd uiterlijk posten 12 Juni a.s. DE JONGENS NAAR HUIS. Op initiatief van de Landelijke Organi satie tot Demobilisatie van Militairen in Indonesië had enige weken geleden jn „De Gouden Ploeg" een vergadering plaats, waarin sprak- de voorzitter van doelde organisatie de heer B. den Hartog te Bunschoten. Nadat spr de plannen had ontvouwd, en o.m. had medegedeeld, dat bedoelde organisatie geheel buiten de politiek en de godsdienst staat, werd staande de ver gadering een Soester afdeling opgericht en een voorlopig bestuur gekozen. De werkzaamheden van dit bestuur neb ben er toe geleid, dat morgenavond (Za terdag), te 8 u:u|r, een tweede openbare vergadering zal worden gehouden in het Ludgardis-gebouw aan de Vredehof - straat, welke wederom voor iedereen gra tis toegankelijk zal zijn en waarop de heer Den Hartog wederom zal spreken. Onnodig te zeggen, dat ook nu alle ou ders, echtgenoten, verloofden enz. van de militairen in Indonesië worden ver wacht. TERUG UIT DE TROPEN. Met het troepentransportschip „Water man", welke boot op 19 Juni a.s. te Rotterdam wordt verwacht, keren uit de tropen terug: A. Camper, Bosstraat 59; C. C. Dekking Vinkenweg 28; J. P- Mis- beek, Heu'velwpg 43; H. A. Pol, Braam- weg 69 en A. Wolvers, Van Weedestr. 9- De volledige passagierslijst ligt op ons bureau gratis ter inzage. ZWEM- EN POLO-CLUB OPGERICHT. Alhier is opgericht een Zwem- en Polo club onder de naam „Soester Z. en P.C.". De oefeningen zullen worden gehouden Sn het Soester Natuurbad. Reeds 35 leden gaven zich op en met het secretariaat is belast de heer H. Kinderdijk, Birkt- straat. Met de technische leiding is be last de heer J G. de Wit. GEVONDEN VOORWERPEN. Konijn, bruin lederen dainesportemon- r>aie met geld, windjack, zilv. brillendoos, schooletui, geruiten wollen sjaal, kope ren huissleutel, tas met boeken, klein paardje, collier, pr. blauw glacé dames handschoenen, porfemonnaie, Ford wiel dop, bijbeltje, autoviag met standaard. Inlichtingen politiebureau. „DE DRIE RINGEN" IN ANDERE HANDEN Tot een van de weinig tastbare herinne ringen van Oud-Soest behoort de voor malige herberg „De drie Ringen"., gele gen achter de Oude Kerk aan het begin van de Eemstraat en de P. v. d. Bree- merweg. Vermogensaanwasbelasting: en Ver- mogensheffing ineens Binnenkort zullen degenen, die daarvoor in aanmerking komen weer een nieuw aangifte biljet in hun bus vinden voor de hierboven genoemde heffingen. Het laat zich aanzien, dat deze biljetten het vorig record in gecom pliceerdheid ver zulten overtreffen. Voor de Inspecties, voor de belastingadviseurs, maar voor de belastingplichtigen het allermeest is er dus weer een allerzuurste appel in het ver schiet, waar doorheen gebeten moet worden. Als troost, hoewel- een schrale troost, kan daarbij opgemerkt worden, dat dit dan toch heus het laatste biljet is, dat betrekking heeft op de oorlogsjaren. Na invulling daarvan kunt u dus verlicht ademhalen. Indien de daarop volgende aanslagen u althans de adem niet in de keel doen stokken. De meeste aangifte biljetten zullen n.1. wel weer leiden tot grote aanslagen. In het vooruitzicht van deze bin nenkort te verwachten aangifte is het wel licht gewenst over deze materie enige opmer kingen te maken. Om te beginnen ditmaal het een en ander over de Vermogensaanwasbe- lasting. Zpals bij velen Uwer bekend zal zijn worden onroerende goederen in privé-bezit geacht in dp oorlogsjaren 20% in waarde te zijn ge stegen. Een ljuis, dat op 1 Mei 1940 10.000 waard was wordt door de Inspecteur op 1 Januari 1946 gesteld op 12.000. Zowel voor de V.A.B. als voor de .Vermogensheffing In eens heeft zulk een waardestijging op papier natuurlijk onaangename gevolgen. Het is daarom nuttig u er op te wijzen, dat u als belastingplichtige u niet bij voorbaat bij deze waardestijging op papier neer behoeft te leg gen. Indien u aan kunt tonen (b.v. aan., de hand van een taxatierapport van één, liefst twee beëedigde taxateurs) dat uw huis niet met 20% gestegen is, dan zal de Inspecteur met de door u opgegeven waarde genoegen nemen. D.w.z. als hij van mening is, dat u uw standpunt overtuigend waar hebt kunnen maken. Acht de Inspecteur u niet geslaagd met het aantonen van de lagere waarde, dan staat de weg open voor hoger beroep. Voor effecten bestaan er ettelijke dozijnen manieren om de waarde daarvan te bepalen op eerste en tweede peildatum. Gelukkig be hoeft u niet voor al uw effecten die verschil lende manieren stuk voor stuk te proberen, om na te gaan welke wijze van waardering de voordeligste is. Voor alle 'courante en enige halfincourante effecten heeft de minis ter het n.1..wat gemakkelijker gemaakt door een prijscourant samen te stellen, die voor de meeste gevallen met een beetje puzzle-aanleg wel te ontcijferen is. Slechts voor courante effecten, die verkocht zijn in de pei'iode 1 Januari 19461 Juli 1947 zijn andere waar- Wanneer hef de bedoeling van onze Soes ter gemeenschap is, om het verzoek van onze Koninklijke familie, dat het aan staande 12i/.>-iarig huwelijksfeest beperkt zal blijven tot het Koninklijk Gezin, let terlijk op te nemen, geloof ik, dat we aardig op weg zijn een „sof de luxe" te halen, die ons jaren heugen zal. Als wij tenminste naar Baarn zien en horen wat daar allemaal ter gelegenheid van dit heugelijk feit te gebeuren staat, steken wij daar met onze „niks" wel heel erg bij af. Nu is het wel waar, dat Baarn de „Resi dentie" is en het dus wel heel erg droef zou zijn- wanneer men het er daar ook bij liet zitten, maar er is toch nog iets anders. Weliswaar behoort het Paleis „Soestdijk" volgens zekere bepalingen tot Baarn, maar geografisch behoort het bij Soest en hierdpor rust op beide gemeenten een grote verplichting. Ter gelegenheid van dit grote feest wor den er duizenden bezoekers verwacht en juist door de geografische ligging van het Paleis krijgt Soest daarvan het leeuwen aandeel te verwerken. Bovendien zal dit feit oorzaak zijn, dat vele gasten in onze gemeente verblijven. Het is nog altijd een goede gewoonte, dat men zijn gasten en bezoekers hartelijk ontvangt, iets offreert en aangenaam be zig houdt en het wil ons voorkomen, dat Baarn ook thans weer bewijst deze ei genschap beter te verstaan dan wij. Het is natuurlijk mogelijk, dat er „ach ter de schermen" hard gewerkt wordt, b.v. door V.V.V. en de Buurtverenigin gen, maar daar merk jk tot nu toe niets van. Wanneer er inderdaad iets wordt voor bereid, zou ik willen zeggen: voor de draad er mee. Over een goede maand is het zover. H. OEKMAN- Deze herberg is o.a. bekend uit de be schrijving van Jacob vari Lennep jn zijn boek „Ferdinand Huyck". Er is weinig aan het oude gebouw, dat nog aan de vroegere" bestemming van dit huis' herinnert. Slechts het uithang bord met de drie ringen houdt de herin nering levend. Naar wij vernemen heeft de Coöp. Land bouw vereniging dit gebouw aangekocht niet de bedoeling het oude biigebouw jlls opslagruimte te bezigen. Voor het overige blijft de toestand zoals deze tot op he den is. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a-s. is geopend apotheek „Soest dijk", Van Weedestraat 46. deringsmaatstaven voorgeschreven. De zojuist genoemde prijscourant zal binnenkort wel verkrijgbaar worden gesteld. Voor incourante effecten is zulk een labyrinth van mogelijk heden geschapen, dat u verstandig doet, als het slechts enigszins mogelijk is, u daarin niet te begeven. Wat betreft effecten nog de opmerking, dat met per 1 Januari 1946 lopende rente (mits niet achterstallig) geen rekening gehouden behoeft te worden. Dit verwaarlozen van lo pende rente geldt ook voor alle andere rente- gevende bezittingen, zoals vorderingen, hypo theken, enz. Renteloze vorderingen op enigs zins lange termijn mogen in verband met het renteloos-zijn lager gewaardeerd worden dan hun nominale waarde. Betreffende de waardering van polissen zij in het kort vermeld, dat deze gewaardeerd kun nen worden op het bedrag van de daarop in de oorlog gestorte premiën. Dit geldt ook voor rechten op niet-ingegane lijfrenten. Voor de genen, die uitzicht hebben op een behoorlijk ouderdomspensioen mogen deze totaalbedra gen dan voor ieder jaar verminderd worden met 156.-. Alle overige belastingplichtigen hebben 'recht op een extra aftrek variërend van 600.- per jaar (ongehuwden jonger dan 65 jaar) tot 1800.- per'jaar (gehuwden met meer dan 3 minderjarige kinderen). Een andere moge lijkheid is waardering op reservewaarde. Deze mogelijkheid zal echter slechts in uit zonderingsgevallen voordeliger zijn. Mocht een lijfrente in de oorlogsjaren ingegaan zijn, d.w.z. rentegevend geworden, dan moet waar dering geschieden volgens een door de minis ter uitgevaardigde tabel. Voor de kapitaals- waarde van zon' polis wordt dan weer een vrijstelling verleend. Lijfrenten, die zowel op 1 Mei 1940 als op 1 Januari 1946 nog lopend waren moeten eveneens gewaardeerd worden volgens de tabel van het departement. Wat be treft de per 1 Januari 1946 op te geven schulden is het nuttig u te realiseren, dat iedere 10.- schuld, die u zich weet te her inneren u ƒ5.- tot ƒ9.- belasting bespaart. Op de ^volgende schulden zij in ieder geval gewezen: alle na 1 Januari 1946 betaalde be lastingen betrekking hebbend op 1945 en vroegere jaren. Voorbeelden: Inkomstenbe lasting 1944, Inkomstenbelasting 1945 (behal ve de definitieve aanslag ook veelal de voor lopige), Straat-, Riool- en Grondbelasting 1945, Personele Belasting 1945-'46 (de gehele aanslag). Voorts, indien U tegen molest ver zekerd was alle na 1 Januari 1946 betaalde naheffingen. Denkt u ook om declaraties van doktoren, tandartsen, telefoon e.d. Een aardig fiscaal giapje is, dat u de lopende rente van effecten, hypotheken en vorderingen niet be hoeft aan te geven, terwijl u die lopende rente van schulden wel af mag trekken. Opvallend goede muzikale prestaties en een uitgelezen zonnige dag hebben de tweede dag van het muziekconcours tot een bijzondere geslaagde gebeurtenis ge maakt. Het muziekfestijn werd Zaterdag ingeleid door een concert in de tuin van „Braam- hage", verzorgd door de Biltse Harmonie uit De Bilt en de Soester Oratoriumver eniging „Excelsior". Op de concoursdag werden het ere-comi- té, het bondsbestuur, de juryleden en het bestuur van „P.V.O- wederom door het gemeentebestuur ten raadhuize ontvan gen- De Burgemeester sprak de genodigden toe en het verheugde spr. zeer, dat fiij de op deze dag uitkomende verenigingen on der heel wat gunstiger weersomstandig heden dan op de eerste dag welkom mocht heten. Alle voorwaarden waren nu aanwezig om de wedstrijden in alle op zichten te doen slagen. De bonds-voorzitter, de heer J. H- Dok- kum, prees de Soester Harmonie geluk kig piet de bijzondere medewerking, die zij van het gemeentebestuur mocht ont vangen. Ook bracht hij hulde aan de ju ryleden, die op de eerste d^g van het concours bewezen hadden, alles voor de muziek over te hebben. Zij kennen het dilletanten muziekleven door en door <en daardoor ook de betekenis van pen mu ziekconcours. Voorts hoopte hij, dat ook nu weer op de bijzondere medewerking van het politie corps mocht worden gerekend. De heer v. d. Leen, voorzitter van P.V.O., dankte alle instanties, die tot het wel slagen van de organisatie van dit con cours hadden bijgedragen. Aansluitend stelden zich de deelnemende muziekver enigingen weer voor het raadhuis op, om gezamenlijk de mars „Paris-Bruxelles" ten gehore te brengen.' Te 12.45 uur vertrok men in optocht naar het concoursterrein, voorafgegaan door P.V.O., die met de openingsmars „Vieux Camerades", het muziekfeest inleidde. De publieke belangstelling liet op deze tweede dag niets te wensen over. De gedetailleerde uitslagen volgen hier onder: CÖNCERTWEDSTRIJD 3e Afdeling Fanfare: „Leo" Hilversum,, 302 p., Ie prijs. 2e Afd. Harmonie: Oefening Baart Kunst, Amsterdam-N., 289 p., Ie prijs- Chr. Mu- ziekver. „Wilhelmina", IJmuiden, 277 p., 2e prijs. Ie Afd. Fanfare: „Amicitia", Landsmeer, 328 p. Ie prijs. „Breukelen", Breukelen, 274 p., 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „St. Gre- gorius", Duivendrecht, 294 p., Ie prijs. „Concordia", Vinkeveen, 252 p., 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Abcou der Harmonie", Abcoude, 294 p., Ie pr. „Biltse Harmonie", De Bilt, 339 p., Ie prijs met extra prijs gemeente Soest. Ere-afdeling Fanfare: „Wilhelmina", Santpoort, 291 p., Ie prijs. Superieure afd. Fanfare: „Zuilen's Fan farecorps", Zuilen, 312 p., Ie prijs. MARSWEDSTRIJD: 3e Afd. Fanfare: „Leo", Hilversum, 84 p., 2e prijs. 2e Afd. Harmonie: Oefening Baart Kunst, Amsterdam-N- 99 p., Ie prijs- Chr. Mu ziekvereniging „Wilhelmina", IJmuiden, 96 p., Ie prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „St. Gre- gorius", Duivendrecht, 99 p., Ie prijs. „Concordia", Vinkeveen, 105 p., Ie pr. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Abcou der Harmonie", Abcoude, 96 p., Ie prijs. Ere-afdeling Fanfare: „Wilhelmina", Santpoort, 87 p., 2e prijs. Superieure-afdeling Fanfare: „Zuilen's Fanfarecorps", Zuilen, 108 p., Ie prijs. TAMBOERWEDSTRIJD „Oefening Baart Kunst", Amsterdam-N-, 84 p., 2e .prijs. Chr- Muziekvereniging „Wilhelmina", IJmuiden, 96 p., Ie prijs. „Zuilen's Fanfarecorps'', Zuilen, 108 p-, le prijs. ERE-WEDSTRIJD: „Oefening Baart Kunst", Amsterdam-N-, 144 p., le prijs D. „Amicitia", Landsmeer, 160 p., le prijs B. „St- Gregorius", Dui vendrecht, 138 p., 2e prijs B. „Abcouder Harmonie", Abcoude, 14T- p., 2e prijs A. „Biltse Harmonie", De Bilt,'165 p., le prijs A. „Wilhelmina", Santpoort, 144 p., le prijs B. „Zuilen's Fanfarecorps", Zui len, 152 p., le prijs C. Voor de beste prestatie in de concert wedstrijd over het gehele concours, ver wierf de Loosdrechtse Muziekvereniging „Oud-Over", de Bondsbeker. Met deze overwinning kwam dit kleinood defini tief in het bezt van deze vereniging. De vereniging „Juliana" uit Ni^tevegt kreeg de wisselbeker voor de beste pres tatie in de marswedstrijden. Op beide concoursdagen bestond de ju- ry uit de heren: J. J. v- Rosmalen te Velp; Leo Pappenheim te Arnhem en M. J. Cerfontaine te Winschoten.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1