Wij gaan weer kiezen. In Australië is plaats voor vele Nederlanders* De Barbier van Arnemuiden* Koperen Huwelijk van het Koninklijk Echtpaar. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK SOEST. IN DE HOEK. Officiële mededelingen. Burgerlijke stand. VRIJDAG 17 JUNI 1949. 25e JAARGANG No. 46. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag ,en Vrijdag. BureauVan Weedestraat SS - Teleloon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, fl.50 - p. post f 1.75 Als berichten soms wat schaars zijn Voor de Soesterse Courant, Gaat men maar op zoek naar nieuwtjes In ons kleine Nederland. Die Parijse Conferentie Moet vervelen pp de duur En het nieuws dat daar vandaan komt Ruikt bedorven, muf en zuur. Maar de kleine kleinigheidjes Geven aan het leven fleur; Ha, er gaat wat groots gebeuren, Nederland heeft de primeur. Geen Parijse Conferentie Is vandaag belangrijk meer; Nee, we gaan naar Arnemuiden Dat is zeer belangrijk... zéér. Hoor die kapper daar vertellen: „Al m'n messen worden bof'; Figaro kan niet meer scheren, Welk een tragisch, droevig lot. Ongeschoren mannenkinnenv Ruwe wang en stoppelbaard, Zou 't de geest van 't „Klokkelied zijn, Die door Arnemuiden waart? Gezelliger, intiemer en knus ser dan de grote verkiezingen. Soms sneeuwt het in Juni en, wat anders bij sneeuwbuien een ongewoon geval js, de lucht wordt dan ook vervuld van 'n ongewoon rumoer. De Juni-sneeuw komt in ongewone, vierkant gevormde vlokken door onze brievenbussen fladderen en js, zulks in tegenstelling met de échte, nog vóór ze de aardbodem bereikt, ontdaan van haar smetteloze witheid. Ze is be drukt met letters, soms versierd met fo to's en meestal voorzien van een cijfer. Dat cijfer duidt de wolk aan, waaruit de vlok is gekomen. En het lawaai, dat de stilte van onze zo nu en dan tóch wel zomerse Juni avonden verstoort? Het zijn banbliksems, verwijten, die de ene brave burger naar de andere slingert. De gewone man vraagt zich dan af wat hij doen moet: van al die z.g. „kwaden" het minst kwade kiezen of... Ja of. Want tussen al die ban- bliksems- -zijn gr ook met jeen .zuiver wit gelijkmatig schijnend licht, die de goe de kwaliteiten van een goed mens, van een goede partij in een vriendelijk licht zet. Van al die goede mensen kan hij ook een heel goede kiezen. Als schrandere lezer heeft u reeds be grepen, dat die sneeuwbuien en die ban bliksems met elkaar de verkiezingspropa ganda vormen. Verkiezingspropaganda op papier, redevoeringen en, o vloek der moderne techniek, de luidsprekerauto's, die al brullende door de straten rijden. Dit jaar zijn dan de gemeenteraden aan de beurt. De meeste mensen vinden de verkiezingen van de gemeenteraden al tijd gezelliger dan de gróte, de échte, voor de Kamer of voor de Provinciale Staten. Intiemer. Knusser. Meer verant woord ook. Want een kiezer }n een gro te stad weet tenslotte lang zo veel niet van de candidaten af als de kiezer van Westerwouderbroeksterhoek. Op 'de persoon komt het tenslotte aan. Wat ze zullen doen en hóe ze het zul len doen. Juist bij de gemeenteraadsverkiezingen krijgt de kiezer gelegenheid om zijn ac tiverende en controlerende functie van staatsburger, van lid der gemeenschap op de efficiëntste manier té vervullen. Vooral in de kleinere gemeenten. De stemming is daar directer dan bij de gro tere, om van Kamerverkiezingen maar te zwijgen. Weliswaar staat er in de grondwet, dat de verkiezingen „direct" moeten zijn, maar de practijk is toch, dat bij het kie zen van de grotere partijen de loop der zaken aldus is. Een bepaald gedeelte van de massa, die zich voor de publieke za ken interesseert, sluit zich aaneen, omdat ze ongeveer hetzelfde beogen. De éérste verkiezing eigenlijk al, want er heeft een gedeelte zichzelf uitverkozen actief deel te nemen aan het openbare leven. De tweede verkiezing vindt plaats als de bestuursleden van zulk een vereniging moeten worden gekozen., bestuursleden die „de gang er in moeten houden", want meestal is het aantal leden, dat actief deelneemt aan het politieke le ven maar gering. Met hun naaste kring van wel actieve medeleden zijn rij de uitverkorenen van hen, die zichzelf hebben uitverkoren. Die uitverkorenen tot de tweede macht, gaan dan de candidaten kiezen. Wat er na die derde selectie overblijft moet dus wel het puikje van het puikje wezen, maar apderzijds wordt de afstand tus sen de man aan de kop en die op de be gane grond wel héél groot en de verkie zing niet erg „direct". Bij de gemeenteraden in onze duizend ge meenten is de keuze van meer onmid dellijke aard. Men kiest de man of de vrouw, welke laatste in de regel ook mans genoeg is. Daarom vinden we de gemeenteraads verkiezingen eigenlijk veel echter dan die andere. Ook voor de mensen die straks gekozen worden. Op 10 Juni heeft de Commissaris der Ko ningin in deze provincie het Utrechts Provinciaal comité voor de voorbereiding van de viering van het Koperen Huwe lijksfeest van H.M. de Koningin en Z-K.H. de Prins der Nederlanden, geïnstalleerd. Het spreekt vanzelf dat het Nederland se Volk aan zijn Koningin en Haar Ge maal bij dit Koperen Huwelijksfeest pen geschenk wil aanbieden. Dit geschenk zal bestaan in een nieuwe parkaanleg bij het Huis ten Bosch jte 's-Gravenha- ge, alsmede voor feestelijk gebruik be stemd servieswerk als een aandenken jn de meer huiselijke kring yan het Vor stelijk Paar. Het Provinciale Comité wekt alle inwo ners der Provincie Utrecht op in deze ge schenken bij te dragen, maar zou gaarne zien, dat iedereen, arm of rjjk, hierin deelneemt, opdat met recht kan worden gezegd, dat de geschenken door het gehe le volk zijn gegeven. Tot het geven van een kleine bijdrage zal in elke gemeente gelegenheid worden geboden bij de inzamelingsactie, welke de Burgemeester daartoe zal organiseren. Zij, die hun bijdrage rechtstreeks aan het Uitvoerend Comité te Den Haag wen sen te doen toekomen, kunnen deze stor ten op post-girorekening No. 80, ten na me van het comité Koperen Bruilofts- vïering Koninklijk Echtpaar. Bijdragen tot ten hoogste fl.— kunnen ook worden bijgedragen door het plak ken van postzegels op de adreszijdé van een briefkaart, welke geadresseerd moet worden aan: Comité Koperen Bruilofts viering Koninklijk Echtpaar, Drie Hoek jes 3, 's-Gravenhage. GEMEENTEHUIS GESLOTEN. Ter kennis wordt gebracht, dat, jn ver band met de Woensdag 22 Juni te hou den verkiezingen voor de gemeenteraad,, het gemeentehuis die dag voor het pu bliek gesloten zal zijn. VERKEERSONGEVALLEN. Woensdagmorgen, omstreeks acht uur, had op de Burg. Grothestraat een botsing plaats tussen een personenauto en een motorrijwiel. De bestuurder van de auto; komende uit de richting Nieuwerhoek, zette ter hoogte van het Oranje-Hotel zijn linker richtingaanwijzer uit en zwenk te tegelijk naar links. Een achter hem rijdende motorrijder, die juist links wil de passeren, kon door deze plotselinge manoeuvre de auto niet meer ontwijken en botste tegen de linker achterzijde van de auto, waardoor hij tegen de grond sloeg. Met een hoofd- en een beenwond, werd de uit Hilversum afkomstige mo torrijder opgenomen en per ambulance auto naar het ziekenhuis „De Lichten berg" ter observatie overgebracht Op de Birktstraat, in de bocht nabjj „Kamplust", had Woensdagmorgen een botsing tussen een viertal auto's plaats. De bestuurder van een auto, rijdende in een file, komende uit de richting Amers foort, verliet de rij om de voor hem rij dende auto's té passeren. Op hetzelfde moment naderde met grote snelheid een tegenligger, waardoor hij gedwongen werd weer in de file terug te keren. Drie ach ter hem rijdende auto's kwamen hierbij met zijn auto in botsing, met het gevolg, dat de vier auto's allen werden bescha digd; de laatste auto echter het meest, daar de voorzijde geheel werd ingedrukt. 60 JAAR GETROUWD. Maandag a.s. hoopt het echtpaar Snoep- Kloosterman, wonende aan de Korte Hartweg, het heugelijk feit te herdenken, dat het zestig jaar geleden in het huwe lijk trad. Om het precies te zeggen gebeurde het op 19 Juni 1889 in Wolversdijk in Zee land, waar het tweetal toen woonde. De langste tijd woonde het echtpaar in Rotterdam en vestigde zich in 1937 in Soestdijk. Reeds 23 jaar genieten de oud jes van hun pensioen en genieten is hier het rechte woord, want beiden zijn nog goed gezond. Vol trots toonde de 84- jarige bruidegom ons het identiteitsbewijs van de Ned. Spoorwegen (hij was sein- wachter), waarmee hij elk jaar met zjjn vrouw twaalf gratis reizen per spoor door ons land mag maken en djt tót nu toe nog elk jaar doet. Een onvergetelijke dag was voor hen 10 Juni 1945, toen opeens hun oudste zoon, die op de grote vaart was en van wie zij in zestien jaren niets hadden gehoord, voor hen stond, met grote koffers vol met lekkere dingen, waarvan wij in die tijd, zo kort na hét beëindigen van de oorlog, alleen nog maar de naam kenden. Een diamanten bruiloft is geen alledaag se gebeurtenis en dus zal het de heer en mevrouw Snoep Maandag niet aan be langstelling ontbreken evenmin als dit het geval was, toen zij tien jaarjseleden aan hetzelfde adres hun gouden brui loft vierden. R. STALENHOEF KAMPIOEN DRIE BANDEN. Woensdagavond werden in café Butse- laar dcor de finalisten de laatste partij en om het kampioenschap biljarten drie „Australië kan vele Nederlanders plaatsen in een groot aantal beroepen, zowel geschool de als ongeschoolde arbeiders", zo deelde een vooraanstaand Australiër ons dezer da gen in een onderhoud mede. Van zijn tijdelijk verblijf hier te lande maak ten wij gebruik om eens met deze regerings vertegenwoordiger te praten over dit land van onbegrensde mogelijkheden. Voor zoge naamde „intellectuele functies" heeft het land zelf voldoende ontwikkelde mensen, doch voor de technische vakken dus voor handenarbeiders is er volop gelegenheid een plaats naar bekwaamheid te vervullen, zo zeide hij met nadruk. De werkgelegen heid die Australië voor emigranten biedt, doet zich dus niet alleen voor boeren voor, zoals te vaak eenzijdig wordt gemeend. Wat hen betreft, zij zijn van harte welkom, daar de nederlandse boer in Australië bekend staat om zijn vakbekwaamheid. Er is even wel geen directe mogelijkheid om zelf een bedrijf te beginnen. Nederlandse landbou wers, die Australië binnen komen, zullen eerst, en dit geldt zeker voor enige jaren, in loondienst moeten werken. 110.000 immigranten in 1949 Het Australische arbeidsbureau zorgt er voor, dat de Nederlandse emigranten bij aan komst worden geplaatst op voor hen geschik te bedrijven en ondernemingen. Landarbei ders zullen meestentijds werk vinden op de gemengde bedrijven en de zuivelbedrijven. In de Australische pers is een beroep gedaan op de bevolking aldaar om woonruimte af te staan aan immigranten. Hieronder bevin den zich uiteraard duizenden Britten. Er is ruimte voor 20 millioen mensen en aangezien Australië op het ogenblik amper een derde deel hiervan herbergt, hoopt de regering 70.000 personen per jaar aan te trekken. Voor 1949 staat zelfs een contingent van 110.000 op het program. De Austral^che regering verleent een be langrijke tegemoetkoming in de passagekos- ten voor degenen, die oudgedienden van het leger, de vloot of de luchtmacht zijn en voor oud-illegalen. Deze tegemoetkoming gaat tot 40 pet, van de passageprijs, met een maxi mum van 300.De overtocht is per speci aal gecharterd schip tamelijk duur, zodat men er niet zo voordelig mee uitkomt als in het geval wanneer men gebruik zal kunnen ma ken van de boten der Holland-Australië-lijn, waar de passagekosten circa 750.- bedra gen. De Nederlandse regering wil aan emigranten die het niet kunnen betalen, een geldelijke tegemoetkoming in de kosten verlenen. Hier voor is een bedrag van een millioen gulden uitgetrokken. De volksvertegenwoordiging zal zich er echter nog over moeten uitspreken. Sociale voorzieningen Nederlandse emigranten voor Australië zul len zich afvragen hoe het daar gesteld is met de sociale voorzieningen. Het is vrij alge meen bekend dat dit land een bijzondere po sitie inneemt op dit punt en zeer gunstig af steekt bij andere landen. Met Nieuw Zeeland wordt Australië veelal als voorbeeld gesteld. In het onderhoud met bedoelde Australische regeringsvertegenwoordiger werd ons meege deeld, dat emigranten óók onder deze rege lingen vallen, mits de Australische regering zich ervan heeft kunnen overtuigen, dat de emigrant werkelijk van plan is zich blijvend in Australië te vestigen. Dit betekent dan, dat men direct in aanmerking komt voor kin dertoeslag en gaat de vrouw mee voor uit kering bij bevalling. Ook deelt men in de ziekte- en werkloosheids-verzekering. Een uitzondering moet worden gemaakt voor de ouderdomsrente, waarop men pas rechten kan laten gelden wanneer men minstens 20 jaar in Australië heeft gewoond; voor de in- validiteitsrente geldt de regel, dat men min stens 5 jaar op Australische bodem moet hebben vertoefd. Wel valt men direct onder de regeling, die vrije geneeskundige behande ling waarborgt en behoeft men voor even tuele opname in een ziekenhuis niets te beta len. Geneesmiddelen worden vrij verstrekt. Weekloon van 50.- en meer De levensstandaard is er hoog, de kosten van levensonderhoud eveneens, doch zij steken niet al te zeer af bij wat in andere landen geldt. Daarbij verlieze men niet uit het oog, dat de sociale voorzieningen er uitstekend zijn en men daarmee bij de loonwaardering rekening moet houden. Het minimum loon bedraagt 5.15s.0d. per week voor onge schoolden. Geschoolden vallen in een hogere loonklasse. Daar het Australisch pond ƒ9.- waard is, kan men dus minstens 50.ver dienen. Voor wat landarbeiders betreft, wijzen wij er op, dat het leven op een Australische farm op geen stukken na met dat in Nederland kan worden vergeleken. De afstanden zijn er veel groter, de werkzaamheden niet gericht op een intensief gebruik van de bodem. Mel ken, fencen (afpalen van percelen landerijen) en veedrijven vormen het belangrijkste deel van de dagelijkse taak. De vrouwen werken hard mee op het bedrijf en koken de maal tijden voor het personeel. Het leven op de schapenfarms is zeer eenzaam, doch dit zijn in de regel niet de bedrijven, waar de Ne derlandse emigranten hun toekomst zoeken. banden gespeeld, met als resultaat, dat de Gouden Ploeg-speler R. Stalenhoef beslag op de titel wist te leggen. De finalist, de heer C. v. d- Burg, heeft, wegens ziekte, de vorige week van vérde re deelname moeten afzien, waardoor dé partijen van deze speler kwamen te ver vallen, met het gevolg, dat de heer An kersmit van Ons Genoegen te Baarn, de leiding had overgenomen van R. Stalen hoef. De laatste partij van de avond, tus sen Ankersmit en C. Stalenhoef moest dus de beslissing brengen. C. Stalenhoef wist deze partij van 30 carambols in 31 beurten te beëindigen en daarmede An kersmit de eerste nederlaag toé fe bren gen, terwijl hij daarmede tevens de beste partij van het tournooi speelde en zijn broer R. Stalenhoef aan het kampioen schap hielp. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. R. Stalenhoef, Gouden Ploeg. 2. J. Ankersmit, Ons Genoegen. 3. C« Stalen hoef, Centraal. 4. W« J. Mantel, Ver gulde Wagen. 5. J. J. Smit, Vergulde Wagen. 6. H. Rebel, Gouden Ploeg. 7. R v. d. Linden, Centraal- Aan het slot van de avond reikte de voorzitter van het district Eemland., de heer A. G. Spijker, met een toepasselijke speech, namens de N.B.B. de .kampioens medaille uit aan de heer R. Stalenhoef. Voor het beste partij-gemiddelde, 0.967, ontving C. Stalenhoef een prijs, evenals J. Ankersmit voor de hoogste serie, n.1. 7. De 7 finalisten ontvingen van het district elk een herinneringsplaquette. Ten slot te bracht spreker hulde aan de vereniging D.O.S. voor de uitstekende organisatie yan dit tournooi en dankte de heer C. A. Butselaar voor het beschikbaar stellen van zijn localiteit en het prima materiaal. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdagavond hield de Soester Schaak club haar laatste belangrijke schaakwed strijd in dit seizoen en wel tegen Zeist 1. Het ging voor Zeist om de promotie naar de le Klasse. De strijd was zeer spannend. De voorlopige uitslag is: Soest 1 Zeist 1 1. A. TammensG. Nordhold 1/2-1/2 2. J. GorterF- A. Heijst 01 3. H. de Graaf-L. Muiluijk 1/2-1/2 4. J. ThomaszeH- Schouten afgebr. 5. A. v. DijkD. de Dreu 10 6. E. DemoedJ- Robberond 1/2-1/2 7. P. J. StuiverM. Smitsharp afgebr. 8. H. SchreuderA. Arbous 01 9. P. H. van Doesburg --M. de Dreu 0—1 10. E. CantorowiczM. Eggersman afgebr. Uitslag 21/2—41/2. Waar de drie afgebroken partijen echter allen voor Soest gunstig staan, js de uit slag nog onbeslist en zal arbitrage moe ten uitmaken of Soest le klasser blijft. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN- Zondag a.s. is geopend Apotheek „Soest", Soesterbergsestraat 8. JODY EN HET HERTENJONG. De film „Jody en het hertenjong", wel ke deze week in het City-Theater draait, verplaatst ons na de tweede helft van de vorige eeuw toen de pioniers ïn Ame rika de wildernis introkken om nieuwe gebieden te ontginnen. Wij maken ken nis met zulk een pionier Penny Baxter, die met zijn vrouw en zijn 11-jarig zoontje Jody een hard en moeilijk be staan leiden. De moeder is na het verlies van velé kinderen in zichzelf gekeerd en verbit terd. De vader is een sterke fijne natuur, aan wie het zoontje zich vooral gehecht heeft. Het kind mist echter koesteren de liefde en hunkert naar een kameraad je, dat het tenslotte vindt in een her ten jong. Met alle liefde omringt Jody het dier, totdat het zo groot is geworden en zoveel schade aanricht onder het jon ge gewas, dat de vader zijn zoon op draagt het dier dood fe schieten. Door een tragische samenloop van omstandig heden geschiedt dit en het treft het kind zo diep, dat het van huis wegloopt. Na dagen keert Jody echter weer terug, door leed gerijpt. Dit is slechts in het kort de inhoud van deze ontroerende en fijn gevoelige film, die ons een treffend beeld geeft van het moeilijke leven dezer voor trekkers. De spannende jacht op een beer, hét kind met het hert in de onmetelijke bos sen de samenleving met andere pioniers, het zijn slechts enkele hoogtepunten uit deze uitstekend door Clarence Brown ge regisseerde film. De namen der hoofdrol spelers, Gregory Peck en Jane Wyman, zijn borg voor een hoog spelpeil. Bijzon der dient te worden vermeld de kinderrol van Claude Jarman als Jody. Fraaie kleuren versterken ten slotte de indruk van de machtige natuur-opnamen. Een film, die geen enkele toeschouwer onbewogen zal laten. Als ik door een of andere dwaze beschik king plotseling zou worden belast met de verantwoordelijke leiding van apotheek Van Zadelhof f, zouden er heftijge protes ten in ons dorp opgaan. De enige, die er waarschijnlijk voQrdeel van zou genie ten, zou de begrafenisondernemer zijn. Wanneer u het in uw hoofd mocht halen een winkeltje te beginnen in stoffen kno pen, gaat dit niet door, omdat voor deze gewichtige handel een textielbrevet en een vestigingsvergunning nodig zijn. Als u denkt op het eerste gezicht een kuitaal van kabeljouw te kunnen onder scheiden, is het nog niet gezegd, dat u voor de vishandel geschikt bent. Daar is ook wel het een en ander voor nodig. Boze tongen beweren, dat dit hoofdzake lijk is om Rijksbureaux en vakgroepen een reden van bestaan te geven, maar dat is natuurlijk flauwe kul. Het is nu eenmaal goed., dat een hande laar weet waarover hij staat te smoezen. Maar Als er pp het laatste ogenblik geen kink in de kabel is gekomen, gaat vandaag on ze nieuwbakken Minister van Overzee se Gebiedsdelen naar Indonesië. Alsof dit een speciale verdienste is, werd er in iedere nieuwsuitzending bïjverteld, dat Zijne Excellentie nog nóóit eerder in In- dië is geweest. Eigenlijk dus net als dat ik de leiding in de apotheek zou krijgen. Als aanstonds Z-E. op Kemajoran aan komt, zal hij worden ontvangen door al le hoge druk1, die Indië kan opbrengen. Hij zal hef als iedere nieuweling, die in Indië komt, helemaal niet zo warm vin den als altijd wordt verteld. Hij zal met Indonesiërs te doen krijgenj die met een Haags accent spreken. Zijn kamer- djongos op het paleis Rijswijk zal hij voortreffelijk vinden, ook al omdat die knaap Nederlands verstaat. Hij zal als iedere „Baar" de eerste weken Amin niet van Simin en Karta niet van Djojo kun nen onderscheiden. Hun taal spreekt hij niet. Hoe zij leven en werken en voor al hoe een inlander denkt? Daarachter zal Zijne Excellentie in die paar weken niet komen. Als hij al in een kampong komt, zal hef een kampong zjjn, waar in alles er op voorbereid is, dat aan stonds de „toean-Besar" komt. Hierbij komt dan nog, dat hij èn door de inlan der èn door de oud-Indischgast niet voor „vol" wordt aangezien wat Indische zaken betreft, want die hebben nu eenmaal hun eigen mening over „nieuwkomers". Maar zo ziet u. Al is het dan niet moge lijk een knopenwinkeltje te beginnen zon der een textielbrevet, er bestaat voor U altijd nog de kans Minister te worden over een departement, dat even vreemd voor u is, als sneeuwballen gooien voor een kaffer. En dat, terwijl er in Nederland zoveel mensen zijn, die de Indische samenleving tot in haar fijnste vezel dóór en dóór kennen. Ik vind het maar jammerlijk en vreemd allemaal. H. OEKMAN. VEILIGHEIDSBESLUIT ELECTR. SCHRIKDRADEN. Ingevolge artikel 16 van het „Veiligheids besluit Electrische Schrikdraden" (Stbl. 2 November 1948. I 482) moet het hoofd of de bestuurder van een onderneming van landbouw, tuinbouw, bosbouw of vee houderij, waarin gebruik wordt gemaakt van een schrikdraad, in het bezit zijn een door een bevoegd deskundige op gemaakt en geldig bewijs, waaruit blijkt, dat, ten tijde dat het bewijs werd afge geven, aan het bepaalde in de artikelen 3 tot en met 14 was voldaan. Een dupli caat van dat bewijs dient door hem uiter lijk de derde dag, nadat het is opge maakt, te worden gezonden aan het Di strictshoofd der Arbeidsinspectie. Als deskundige, bevoegd tot afgifte van bedoelde bewijzen, wordt mede be schouwd een door een electrischbedrijf erkend electrotechnisch installateur. GEBOREN. Wilhelm Marinus, zoon van E. G. van Setten en E- Kriekaard, Rem- brandtlaan 18. Elisabeth, dochter van E- G. van Setten en E. Kriekaard, Rem- brandtlaan 18. Marion, d. v. H. Overeem en J. G. Nieukoop, Rembrandtlaan 13. Ingrid Edith Marianne Mathilde, d. v. H. C. J- Kok en R. Baelde, K. Hart weg 22. Ingrid Yolanta, d. v- J. J. Ca- sander en G. de Bree, Lange Brinkweg 68a. Peter Barfus, z. v- E. v. d- Brink en A. Koelewijn, Korte Hartweg 30. Eli sabeth Catharina, d. v. L- Tolboom en J. H. Riksen, Nieuweweg 22b. Gjjsbert Geurt, z. v. H. J. A. Soederhuijzen en E. v. d* Bor, Oranjelaan 1. Nicolaas, zoon van C. v. Es en C- Pater, Wiekslo- terweg O.Z. 23- Jacob Johan, z. v. J- Heerschop en H- J. de Jong, .Gr- Melm- weg 33. Joannes Petrus, z. v. P. v. Fulpen en G. Kok, Duinweg 2e. Regina, d- v. J. P. Hofer en H. Nieuwland, Zaandam. ONDERTROUWD. P. Luschen, 25 jr., vertegenwoordiger, Baarn en J. M. van Breukelen, 22 jr., Korte Hartweg 9. GEHUWD. H. Huizinga, 30 jr-, leraar en K. Koorevaar,. 27 jr., Zwolle. G. A Roest, 28 jr., grondwerker en J. A- De- rickx, 25 jr., Nieuwstraat 6. T- Jansen, 44 jr., tuinman en M. J. Geijtenbeek, 42 jr., B. Grothestraat 4. B- J. Koppelman, 25 jr., bouwk. tekenaar en A. H. J. Bos boom, 23 jr., Den Haag. D- Mirani, 27 jr., fabrikant en M. Hamstra, 24 jr., Vre dehofstraat 30. OVERLEDEN. Dirk P. Mastbergen, 56 jr., geh. m- S. Rombouts, .Vosse veld laan 19b. Dirk J. Veltkamp, 63 jr-, geh. met H. le Bas, Koninginnelaan 78. Anthonie J. v. Rosevelt, 48 jr., gen- m. M. J F. v. de Sande, Oostburg. Cornelia ,H- Wer- inik, 45 jr., geh. m. J. W. van Dijk, Amers- foortsestraat 1.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1