Groot Vuurwerk VERJAARDAG Mijn oud bureautje. Duinkerken na 9 jaren! van Z.K.H, PRINS BERNHARD Nog 1 week geven wij kassabons. Op f 15.bons een TAART CADEAU Amsterdamse Groenten. Amsterdamse Prijzen. Wij hebben ze weer!! Echte Belgische Inmaakpotten, „Jantje van Alles" Voetbal. Mooier dan ooit DE WATERMOLEN Hulp in de huishouding WOONSCHIP OF WOONWAGEN 12'Iï jarig HUWELIJKSFEEST van het Vorstelijk Paar op Woensdag 29 Juni 1949 te Baarn en Soest. Woensdag 29 Juni a.s., 20 uur Concert P.V.O. in het Rosarium. 21.30 uur Muzikale mars naar het Vuurwerkterrein. CAROL MINEUR En U kent onze kwaliteit. Alles met roomboter bereid. BANKETBAKKERIJ SCHADDELEE Pension gevraagd Een advertentie in de Soester Courant doet wonderen. Onze steeds grotere omzet bewijst, dat wij goede kwaliteit verkopen. Zaterdag voor re clame 2 gele kom kommers 25 cent. H. VAN NES MEDISCHE DIENST. Dokter Splinter, Amersfoortsesfcraat 3 te Soesterberg, zal a.s. Zondag de artsen- dienst waarnemen. GESLAAGD. Mej. R. Dorlas te Soesterberg slaagde voor de acte onderwijzeres met aanteke ning voor gymnastiek. SCHAAKNIEUWS. De uitslag van de simultaan-seance, wel ke door de hoofdklassespeler Wichard uit Amersfoort voor de Soesterbergse Schaakclub gegeven werd, luidt als volgt: Gespeeld aan 14 borden; gewonnen 9 partijen; remise 1 partij met C. Willems; verloren 4 partijen van K. Hert, A. Lan- geveld, W. Stemerding en E. Veltman. Resultaat 68 procent. Alhoewel hij tegen over een kleine groep stond, ondervond de simultaan-speler toch grote tegenstand van enige goede spelers. helder-klaar is, en of gegrond zijn groot be zwaar is. Hij is géén hoge commissaris. Hij is een worm, alleen een wórm. Hij draagt niet eens een uniform. K.P.SL.S.K 2-1. In een aantrekkelijke wedstrijd, waarin van beide zijden goed spel te zien werd gegeven, slaagde K.P.S. er Donderdag avond in van een vrij sterk elftal van de Lucht Strijd Krachten uit Soesterberg met 2 1 te winnen. In 't begin van de wedstrijd kwamen de militairen met goed sluitend samenspel sterk in de aanval, maar de trapvaste achterhoede, goed gesteund door de mid denlinie, wist deze druk te doorstaan, waarna wij een meer gelijk opgaand spel te zien kregen. Toch namen de bezoekers na een kwartier de leiding, toen hun mid- voor de bal vrij kreeg en met een on houdbaar schot zijn elftal de leiding gaf. Gevaarlijke aanvallen van weerszijden volgden en de beide doelverdedigers had den al hun capaciteiten nodig om doel punten te voorkomen. Een hard schot van de K.P.S.-midvoor De Groot kon de L.S.K--doelman nog net uit de boven hoek van z'n doel stompen, terwijl even later een fraaie kopbal van linksbuiten Hoogeveer; door de lat werd gekeerd. Toch kwam nog voor de rust de gelijk maker, toen een fraai genomen hoekschop ineens in het L.S.K.-doel belandde. 1-1 Na de doelwisseling ontwikkelde zich weer een snel spel met wisselende kan sen. Menig hachelijk moment speelde zich voor het K.P.S.-doel af, maar daar de militairen het spel te kort hielden, wist de Soester verdediging steeds 't ge vaar te keren, terwijl, in laatste instantie doelman Koedam niet te passeren bleek. Met verre trappen trachtten de paleis mannen steeds het spel te verplaatsen, want de snelle K.P.S.-uïtvallen waren niet van gevaar ontbloot. Naar mate de tijd verstreek steeg de spanning en de mili tairen, aangemoedigd door tal van sup porters, zetten er alles op de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. Tien minu ten voor tijd viel de beslissing, toen bij een snelle K.P.S.-aanval de rechtsbuiten een hard schot loste. Buiten bereik van de soldaten-doelman sprong de bal van de hovenlat terug voor de voeten van de toesnellende linksbuiten Hoogeveen, die van dichtbij de bal onthoudbaar 5n de touwen joeg. Met deze 2—1 voorsprong versterkte K.P.S. haar verdediging en er was voor de militairen geen doorkomen meer aan. Toen de goed leidende arbiter tenslotte het einde aankondigde had K.P.S., tegen de verwachting in, met 21 gewonnen. Ik kreeg eens van mijn goede Grootje, een mooi bureautje als cadeautje, het was van fraai mahoniehout en zeker al drie eeuwen oud, met kopjes van beschaafde Leeuwen, die waren zeker óók drie eeuwen. Aan dit bu reautje, kort gezegd, ben ik, terecht, wel zéér gehecht. Ja, 't is van yorm gewoon enorm. Natuurlijk heeft het ook een worm. Een houtworm, eeuwenoud, van standing, ge stroomlijnd, met een happy ending. Het is een houtworm van formaat en inderdaad aristocraat. Wanneer ik zit voor dat bureautje, dan neemt hij mij gewoon in 't ootje, en tracht mijn geest wat op te wekken, door zeer wormste kige gesprekken, ja stekelig en zeer ironisch, alsof hij kwaad wordt (rood-mahonisch). Mijn Oma, wars van overijling, kocht eens dat meubel op een veiling, en toen de aap eens uit de mouw kroop, toen bleek dat schrijfbureau geen rouwkoop! Omdat die houtworm daar zijn tènt heeft, die zelfs een J. P. Coen gekend heeft. De lezer, die dit alles leest, en voor mijn geestvermogens vreest, kan heus gerust zijn en gesust zijn, ik wil niet op schandaal belust zijn. Maar toen ik onlangs heb gefloten, toen kwam die worm, op hoge poten (maar zonder poten) uit zijn hol, en riep: „M&ieer, zeg, bent u dol?" Ik ben een Houtworm van Drie Eeuwen, om ringd s door Nederlandse Leeuwen, ja, Leeu wen uit het Leeuwen-Tijdperk, met het „Je Maintiendrai" als strijd-merk. Zelfs Thor- becke, zo hoog-geëerd, heeft lang dit schrijf bureau begeerd. En nu? Nu zie ik, Gentle- worm, de Leeuw slechts in moderne vorm. Als Lintje, als een ridderorde, terwijl des Leeuwen Geest verdordeomdat het goud daar in Fort Knox is, omdat zo machtig Mat- thew Fox is De Houtworm heeft gehoond, gesmaald, z'n smalle schouders opgehaald, en zei bij 't weg gaan: „Dolletjes! Ik kruip weer in m'n hol letjes. Probeer, meneer, niet weer te fluiten, want heus, ik kom niet meer naar buiten, ik vind de wereld hier ontzettend. Het is ge woon adembelettend. Geen Staatsman, zoals men gekénd heeft, geen pracht-figuur, die echt talent heeft. Ziet u een Thorbecke, een Coen, een Veiligheidsraad-buiging doen? Wij hebben véél politicimaar ach, een Staats-, manziet u die?" En daarmee kroop de houtworm vlug, weer in zijn holletje terug. Terug naar veilig, warm mahonieen ik zit met m'n suffe tronie, maar voor dat schrijfbureau te sta ren. Die houtworm, door driehonderd jaren, zo uiterst pienter en ervarenhoe kan ik zijn gedrag verklarenIk wéét niet, of zijn houding raar is, zijn uitspraak waar is, Ter gelegenheid van de negende verjaardag van de terugtocht uit Duinkerken van het het Britse Labourblad „Reynold News" een bezoek aan deze stad. De wind gierde over het strand met een snel heid van 80 km. per uur, striemde mijn ge laat en handen met een ijskoude regen. Ik liep voorovergebogen en trachtte een eenza me figuur in te halen, die in zijn duffelse jas een halve kilometer voor mij uitliep. Een kwartier eerder was ik een van die zeld zame strandcafétjes binnengelopen om mij te warmen met een cognacje; de serveuse had mij een en ander verteld over die eenzame figuur, die nu het voorwerp van mijn achter volging was geworden. Hij had haar verteld, dat hij Engelsman ws,; dat hij negen jaar ge leden aan het Duinkerkse strand had gestaan op de zelfde dag, dat de Admiraliteit seinde dat men de „Dynoma-operatie", de evacuatie van het resterende Engelse expeditieleger, moest ten uitvoer brengen. Uitgezonderd ons tweeën, was de kust vol komen verlaten zover het oog reikte. De vers geschilderde strandhutten, met hun schreeu wende kleuren, staken schel af tussen de scheef gezakte bunkers. De man vóór mij doolde tussen de ruïnes als een wandelaar, gehypnotiseerd in een surrealistische droom. Ik mocht mijn pas nóg zo versnellen, hij bleef mij steeds voor. Ik begon mij te voelen als een indringer op gewijde grond, op jacht naar een geest. En hij moet wel een geest geweest zijn, want ik heb hem niet kunnen inhalen en het doel van zijn zending heb ik slechts kunnen gissen. Had ik hem maar kunnen inhalen en met hem spreken, want die stille stranden moeten voor hem een wereld van herinneringen zijn. De Duinkerkers zelf spreken liever niet over die gebeurtenis, die negen jaar geleden in het begin van de oorlog van zo'n vitaal belang was. 's Morgens, kort na mijn aankomst, was ik een café binnen gegaan, om iets te drin ken. „U zult vandaag in Duinkerken alles ge sloten vinden", vertelde mij de eigenaar. „Het vandaag een feestdag." Een feestdag? Neen, dat heeft niets te maken met de her denking van de Dynamo-operatie, een ge wone feestdag: Hemelvaartsdag. Ik vroeg hem, of hij zich nog iets herinnerde van de evacuatie. „De evacuatie, monsieur? We zijn hier niet geëvacueerd." „Maar toch wel in 1940?" „Neen", zei hij beslist, „hier was geen eva cuatie. We werden door de Duitsers vastge houden en we bleven hier." Ik maakte hem duidelijk, dat ik de evacuatie van de troepen bedoelde. „Oh", zei hij op een andere toon, „les Anglais". Ik geloof niet dat hij 't zo minachtend bedoelde als het klonk. Het is echter een feit, dat Duinkerken niet dezelfde klank voor de Fransman heeft als voor de Engelsman. Voor ons betekende het een nederlaag, die in een overwinning omsloeg; voor de Duinker ker was het niets anders dan een beproeving, waarover hij liever niet meer spreekt. Histo risch heeft het voor hem, evenals voor ons, de redding betekent, maar de directe emotio nele schok was voor hem anders dan voor de Engelsman. Officieel (dat is van het ge meentebestuur) is Duinkerken trots op het symbool, dat aan zijn naam werd verbonden; maar die herdenking ging zonder enig cere monieel gepaard en in het plaatselijk nieuws blad werd er met geen enkel woord gewag van gemaakt. In een tweede café vroeg ik aan een paar dokwerkers, o ja, op 19 Juni is er een her denking. Maar dat sloeg op de vorming van een leger der Vrije Fransen in Engeland in 1940 en op De Gaulle's verklaring, dat Frank rijk nog steeds in oorlog was. Toen ik de naam De Gaulle noemde, nam het gesprek dadelijk een veel levendiger wending. Er ontstond een heftig debat over De Gaulles' weigering om een herdenkingsdienst in Saint Amand bij te wonen, waar zijn naaste mede werker, generaal Delastraint, hoofd van de geheime diensc van het ondergrondse Franse leger, die stierf in een Duits kamp, zou wor den herdacht. Zij waren hierover verontwaardigd. „Hij ver telde de burgemeester van Saint Amand, dat hij niet wilde spreken, als er een vertegen woordiger van de Regering aanwezig zou zijn", zei een van de dokwerkers. „Ja", bracht een ander in het midden, „hij zei de burge meester, dat alleen hij, De Gaulle, het recht had om te spreken; hij was de echte rege- ding. 't Is een dictator!" Hoe ik mij ook inspande, ik kon het gesprek niet terugbrengen op Duinkerken. Het is een feit, dat de Duinkerker de oorlog wil vergeten en er niet over wil spreken. On gelijk heeft hij niet, want er blijven voor hem nog herinneringen genoeg over. Hier is heel wat hersteld; de haven de derde in Frankrijk werkt weer op volle capaciteit. De Duinkerker veerboot is een loopplank naar het continent geworden voor Engelse en Ame rikaanse touristen, die iedere dag bij honder den tegelijk overwippen. Maar de stad zelf nog één grote ruïne, niet alleen tengevolge van 1940, maar ook door een Duitse bezetting, die heeft voortgeduurd tot aan de dag van de wapenstilstand in 1945. Het oude historische centrum van de stad is veranderd in een verzameling geprefabriceer de woningen en houten keten, die als winkels dienst doen. Het enige, wat er van het grote plein is overgebleven, is het uitgebrande schip van de St. Eloi-kerk en het bepluimde bron zen standbeeld van admiraal Jean Bart, die nog steeds een uitdagende houding aanneemt, gericht tegen Engeland, toenmaals dc baker mat van de grote kapers. De ongelijke straten ziten vol kuilen en sleu ven. Maar de etalages zien er goed uit, vol etenswaren; alleen koffie en suiker zijn op de bon. Snoepwinkels liggen vol oncontro leerbare lekkernijen en melkchocolade, maar er zijn niet veel kopers. De prijzen zijn zo hoog, dat ze vanzelf rant soenering in de hand werken. Kalfsvlees kost meer dan twee gulden per pond, sinaasappe len zestig cent per pond, costuums tussen de tachtig en tweehonderd gulden. Tegen de avond zet de wind op, er ontstaat een witte lijn van branding tot voorbij de zandbanken. Een vreemde gewaarwording: stel eens voor, dat deze Zuid-Westen wind gewaaid zou heb ben nu negen jaar geleden; de geschiedenis zou misschien een andere wending hebben genomen. Bij een dergelijke wind en bran ding zou 't onmogelijk geweest zijn, zelfs maar een klein gedeelte van de manschappen aan boord van de schepen te brengen. D.V. 1 Juli a.s. hopen onze geliefde ouders. W. G. Middelman en M. Middelman-Lanser, hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven wen sen hun dankbare kinderen BEP EN KEES WOUT MIES GEERT ADRIE EMMA HANNIE GERTJE Receptie 4 Juli a s., jl5-18 uur, Torenstraat 3B. Na 20 uur in Zonneheuvel, Toren straat 20. FIETSEN IN OVERVLOED De Nederlandse rijwielindustrie draait weer op volle toeren. In 1948 waren er in ons land 47 rijwielfabrieken en 152 ondernemingen, die fietsen bouwen uit losse onderdelen. Hun productie bereikte een totaal van 369.770 in 1948 tegen 200.964 in 1947. De invoer was in 1948 belangrijk kleiner dan in 1947. Verkocht werden in 1948 371.091 rijwielen, wat 197.309 meer was dan het jaar daarvoor. De uitvoer van fietsen heeft slechts weinig betekenis, want deze bedroeg het vorige jaar nog geen 5000 stuks, die hoofdzakelijk naar Oost- en West-Indië gingen. Het is jammer, dat onze rijwielen zo'n typisch Nederlands model heb ben, want daardoor zijn ze voor andere lan den niet geschikt. Daar echter te verwachten is, dat de Nederlandse markt binnen afzien bare tijd verzadigd zal zijn, zullen de fabri kanten zich wel de vraag moeten voorleggen of het niet noodzakelijk wordt ook modellen te bouwen, zoals men die in het buitenland vraagt. WORDT OOK KATOEN GOEDKOPER? In Brussel wordt op het ogenblik een ka- toen-conferentie gehouden, die de bedoeling heeft een internationale overeenkomst te be reiken tussen de katoen-leverende en de ka- toen-verbruikende landen. Deelnemers aan deze conferentie zijn (in alfabetische volg orde volgens Engelse spelling) Oostenrijk, Australië, België, Brazilië, Canada, Tsjecho- Slowakije, Cuba, Columbia, China, Egypte, Frankrijk, Griekenland, Nederland, India, Italië, de Libanon, Mexico, Pakistan, Para guay, Peru, de Soedan, Turkije, de Verenig de Staten, Engeland en Venezuela. Deze lan den omvatten gezamenlijk 90 pet. van de we reldproductie van katoen en 80 pet. van het verbruik. De reden, dat men thans probeert te komen tot een internationale regeling van afzet en prijzen is, dat wij waarschijnlijk ook op de katoenmarkt voor een omslag in de prijzen staan. Wel zijn de prijzen nog 2Vz maal zo hoog als voor de oorlog en nog 16 pet. hoger dan in 1946, maar zonder twijfel staat een daling voor de deur, want voor het lopende jaar rekent men erop, dat de pro ductie groter zal zijn dan het verbruik. In 1946-'47 was de vraag nog 33 pet. groter dan de productie. Het jaar daarna was dit ver minderd tot 15 pet., maar voor het lopende seizoen 1948-'49 wordt de productie geschat op 30 millioen balen en het verbruik op 28,2 millioen balen. Daarvoor zijn drie oorzaken aan te geven. Ten eerste is de ergste achter stand in de textielvoorziening ingehaald, ten tweede komen er steeds meer kunstzijden stoffen aan de markt en ten derde daalt de koopkracht. Dit alles zou tot een crisis in de katoenindustrie kunnen leiden en dit wil men trachten te voorkomen door een inter nationale overeenkomst te maken. Intussen zullen onze huisvrouwen het op prijs stellen als zij eerst eens in staat worden gesteld te gen belangrijk lagere prijzen de linnenkast aan te vullen. ONZE KNOPEN-INDUSTRIE De Nederlandse knopen-industrie is wel geen machtige nijverheid, maar toch een interes sant bedrijf, omdat het enerzijds verbonden is met onze grote confectie-industrie en an derzijds, hoe vreemd het ook klinkt, met de zuivel. Caseïne, gemaakt uit melk, is n.1. ja renlang de belangrijkste grondstof voor kno pen geweest, al schijnt op het ogenblik kunst hars (plastic) die plaats te gaan innemen. De 23 knopenfabrieken, die ons land rijk is, halen gezamenlijk een jaaromzet van 7 tot 8 millioen gulden, waarvan globaal 10% wordt uitgevoerd. Van deze 23 fabrieken zijn er 10 gevestigd te Amsterdam en de andere te Aal ten, de Bilt, Deventer, Horst (L.), Maastricht, Nijkerk, Roermond, Rotterdam, Spakenburg, Tilburg, Veendam, Voorschoten en Zaltbom- mel. Die te Zaltbommel is de oudste, n.1. ge sticht in 1815; de fabriek te Spakenburg is een der jongste. Deze fabriek is in 1929 met regeringsgeld gebouwd om arbeidsgelegen heid te scheppen voor Zuiderzee-vissers, die door de afsluiting hun oude beroep moesten opgeven. De fabriek, die thans dus 20 jaar bestaat, heeft bewezen levensvatbaar te zijn. Zoals gezegd, werd vóór de oorlog vooral de caseïne verwerkt als grondstof. Op het ogen blik wordt echter wegens de hoge kaasprij- zen vrijwel geen caseïne voor industrieel ge bruik bereid. Maar de fabrikanten hebben een uitstekende, goedkope, nieuwe grondstof gevonden in plastic. Dit materiaal is vooral geschikt voor knopen voor de confectie-in dustrie, maar minder voor de vervaardiging van fantasie-knopen. Maar dat is niet erg, omdat onze binnenlandse productie nog niet geheel voorziet in de behoefte van de Ne derlandse confectie-industrie aan knopen. Fantasie-knopen produceren we daarentegen meer dan we nodig hebben, zodat vooral deze worden uitgevoerd, hetgeen lang niet altijd gemakkelijk is. DANKBETUIGING. De zeer vele blijken van belangstelling en welge meende gelukwensen ter gelegenheid van mijn ambts jubileum ontvangen, nood zaken mij aan allen, die aan de aangename herinnering van dit jubileum hebben medegewerkt, langs deze weg mijn oprechte dank te betuigen. J. G. A. Batenburg. Gemeentesecretaris. Juni 1949. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor het medeleven bij mijn terug komst uit N.O.I., in het bijzonder aan vrienden en buren en vooral niet te vergeten het R.K. Thuis front en de Band N.1. H. A. POL le Klas Soldaat 3e Genie Veld Cie. Braamweg 69. Soest. Gevraagd flinke HULPMONTEUR. Garage Eijkenstein, Dorps weg 195, Maartensdijk. zijn de boten van Jachthaven-Theetuin a.d. Eem, tel. 2221, Baarn Roeien, Zeilen, Motorboten gevraagd, R.K. Mevr. Van Hall, v. Weede- straat 31, Soestdijk. Farmer Graanproducten VRAAGT nette meisjes. Hoog loon. Birktstr. 83. Gevraagd te huur, te koop of in huurkoop. Brieven No. T-5103,Adv. bur.ALTA, Pausdam, Utrecht. WIST IK maar iemand, die 'tvoot mij in orde wilde maken, die er even heen zou willen gaan Ambt. b. d. wil U gaarne helpen. Brieven No. 910 bureau Soester Courant. mede ter herdenking van het a.s. De Oranje Vereniging Baarn en de sa menwerkende Verenigingen te Soest brengen ter algemene kennis, dat op des avonds tien uur vijftien, ,ter ere van Z-K.H- Prins Bernhard en het a.s. Jubi lerend Vorstenpaar een zal worden gegeven op het bekende terrein aan het begin van de weg Paleis Soestdijk-De Bilt. Toegangskaarten 23 cent per persoon. Voorverkoop van kaarten vanaf a-s. Za terdag, 26 Juni, aan het Verkeershuis en L. Mook, Soesterbergsestraat 24. Tijdens het concert zal in het Verkeers huis nog gelegenheid zijn kaarten voo; het vuurwerk te kopen. In het belang van de vele bezoeke wordt gebruikmaking van de voorverkr van kaarten noodzakelijk geacht en d gend aanbevolen. HET CCtf WANDELWAGENTJE te koop. Te bevragen Van Lijndenlaan 7, Soestduinen. Dame, 54 jaar. zoekt kl. ZIT-SLAAPKAMER, event. met huish. bezighe den. Br. no. 911 bur. S.C FLINKE LEERLING of halfwas gevraagd. Goed loon. Bakkerij Debbink, Ju- lianalaan 31. LIMONADE SIROOP, diverse smaken, grote fles APPELMOST, zuivere vruchtensap, SU L. fl. Grote sortering Chocolade- en Suikerwer tegen de laagste prijzen. De voordelige Kruidenier Soesterbergsestraat 32 A Depot C. Jamin TE KOOP drie dammert hooigras, (ge legen in de Eemnesser pol der). Noordenburg, Veld weg 14, Laren N.H., Tel. 3423 K 2953. NET PERSOON gevraagd van 10 1 uur voor klantenwijk. Bakkerij Debbink, Juliana- laan 31Soestdijk. BOUWTERREIN te koop gevraagd, 1500 M2. of groter, liefst met vrucht bomen of een boerenhuisje met grond, mits vrij voor zelfbewoning. Br. no. 17 Adv.bureau Esed, v. Wee- destraat 7, Soestdijk. NETTE WERKSTER biedt zich aan. Dorrestein- weg 55, Soest. Torenstraat 6 Telefoon 2050 VOOR DE TUIN- Salvia's 25 ct- Petunïa's 15 ct. Agaratum, Afrika nen, Lobelia's enz. 10 ct. Dhalia's 25 ct. Chrysan ten 15 ct. Knolbe_gonia's. Prachtige Fuchsia's 50 ct. Alles met potkluit. E. van Oest, O. Gracht je 17. TE HUUR GEVRAAGD nabij bos en heide, van 15 Juli tot 15 Aug., 2 kamers voor 4 personen, met ge bruik van keuken. Br. No, 907 bureau S.C. DAME vraagt dame, 50 a 60 jaar, om voor gez. rekening een week naar Valkenburg te gaan. Br. No. 908 bur- S.C. Dame vraagt 2 ongemeubi leerde KAMERS met keuken of gebruik van keuken en bergruimte. Brie ven No. 909 bureau S.C. HUISHOUDSTER gevraagd voor dag en nacht. Aanmelding 's avonds na uur Sophialaan 16. omgeving Soestdijk, 3 per sonen, 5 11 Augustus. Br. aan Karreman, Plantageweg 30b, Rotterdam. Uw heerlijkste Groente en Fruit vers uit de winkel. Probeert U het ook eens. Het aangewezen adres voor prima fruit en het opmaken van fruitmanden Meloenen 75 en 90. Drui ven. Pruimen gr. 3 voor 25 en gele 90 p. p. Per ziken 20, 35 en 45. Aard beien dagprijs. Wij verwachten Zater dag grote aanvoer Kersen tegen lage prijs. Soeptomaten 70 p, k. Gr. tomaten 65 p. pond. Grote alslag Aardappelen Pr. Zeeuwse aardappelen Kriel per kilo 10 ct. Drielingen 13 ct. Muizen 15 en 17 ct. Pr. rode eerstelingen 17 Reuze aanvoer verse Groenten Snijbonen. Sperciebonen 1.25 p-p- Tuinbonen 35 p.k. Postelein 20 p. k. Bloemkool, hagel wit 15 en 20. Worteltjes, Am sterdamse bos 25. An dijvie 22 p.k. Kropsla 3 voor 25- Bietjes 2 bos 25.: Spitskool 20 p. k. Uien 15 p. bos. Peulen 40 pn 50 p. p. Bij verandering van prij zen noteren wij direct lager. Soesterberjsestraat 13, IJ. v. d- Heijdenstraat 63, Telef. 2923, Soest. Hilversum. alle maten, Inmaakglazen - Gummi Ringen - Flitspuiten Flyol - D.D.T. - Gieters - Tuinslang enz. U weet voor alles NIEUWSTRAAT 18 - TELEFOON 2638

Soester Courant | 1949 | | pagina 3