T+B+C*~Collecte* Onze gemeenteraad op excursie Meningen van onze lezers. Na de wittebroodsweken. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Officiële mededelingen. Burgerlijke stand. VRIJDAG 8 JULI 1949. 25e JAARGANG No. 51. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bureau: Van Weedestraat SS - Telefoon 2S66 - Giro 126156 Abonn. per kwart, fl-50 - p. post f 1.75 Zaterdag is er collecte Door het grote comité, Dat als één man wil bestrijden Dc gevreesde T.B.C. Vroeger hield men drie collecten Hier in Soest, doch nu massaal, Sonnevanck en Zonnegloren En als derde Zonnestraal. Maar nu collecteert men samen, Met z'n drieën slechts één dag, 't Is te hopen, dat dit streven Ook drievoudig slagen mag. Dat is nodig, bitter nodig, De gevreesde T.B.C. Sleept zo dikwijls onmeedogend Jonge mensenlevens mee. Heeft de ziekte vat gekregen Op een man, een vrouw, of kind, Weet u toch, dat de bestrijding Altijd schatten geld verslindt? De patiënten kuren jaren In de Sanatoria, Juist de zorg van deze stakkers Ligt ons aan het hart zo na. De gezonden voor de zwakken Is een prachtig-mooie leus, Als wij allen dat begrepen, Rest ons dan nog vraag of keus? Open Zaterdag llvv beurzen, Offert met een blij gemoed; Met uw dubbeltje of kwartje, Doet u zo geweldig goed. Uw gezondheid, waarde lezer, Is een zegen hier op aard; Toon dan ook met milde gaven, Dat gij zijt die zegen waard! E. VAN EEDEN. VERZOEK OM WATERLEIDING. We hebben kort geleden onze raadsleden gekozen. Daarvan maken wij een prin cipiële zaak. En terecht. Er zijn nog men sen met principe's, die graag zien, dat wordt besloten en gehandeld in de geest van hun principe. Maar dan ook gehan deld. Na de Verkondigingen volgen de Handelingen. Er wordt in de Raad uiter aard gepraat, alle jaar en dag. Dat is noodzakelijk. Dat kan niet anders. Er wordt „conform besloten" en „verwor pen''. Nu hebben wij allen onze mannen geko zen van de juiste, goede partij. Hij zal natuurlijk spijkers met koppen slaan, want hij is de „rechte man op de rechte plaats". Na zijn praten moet er wat wor den gedaan. Enige buurtschappen in onze gemeente voornamelijk Hees, met 25 a 30 gezin nen, zitten deze zomer zonder water. De pompen staan droog en de bewoners voe ren een gezamenlijke actie om waterlei ding. Ja, daarvoor moeten de bewoners een actie voeren, want er moet wat wor den gedaan. Alle dagen bussen water ha len uit de bebouwde kom, is geen pretje. Wie van die rechte mannen, op de rech te plaats gebracht, praat nu zó in de Raad, dat hier wat wordt gedaan en niet wordt verworpen of afgeschoven? Daarop wachten de kiezers van Hees. Zij verzoeken om waterleiding, met mede werking van hun zo juist gekozen Ge meenteraad, omdat de toestand letter- lijk onhoudbaar is. LICHTjHART Strubbelingen overal Als „Het Laatste Uur" zijn zin kreeg was het laatste uur van de Benelux spoedig aangebroken. „Het Laatste Uur" is een Belgische krant in de Franse taal. Het verwijt ons, dat we met dossiers vol eisen en lege handen komen aandragen. Met het toe staan van importen zijn wij veel te schriel en wij willen alleen maar betalen met zwakke valuta, minderwaardig geld, in plaats van met goud of met dollars. „Als u op de devaluatie van de pond sterling aanstuurt, meet u het maar zeg gen," zei de Engelse minister tegen Ame rika en in Parijs is een moeizame con ferentie nodig geweest, met heen en weer gevlieg van ministers, om de betalingen tussen de West-Europese landen te re gelen. Er is nu een ingenieus stelsel be dacht om te kunnen betalen wat je in het buitenland koopt. In de Verenigde Staten staan intussen vertoornde senatoren op en fulmineren tegen ons, West-Europeanen. „Wat is dat voor een manier," roept de een uit. „Daar helpen wij met onze dollars die Europeanen. Maar met die dollars bou wen ze een fabriek, die machinerieën maakt voor de textielfabricage en jn mijn district klagen de fabrikanten van dat zelfde artikel er over, dat door die nieu we concurrentie hun afzet achteruit loopt." België verwijt ons, dat we geen textiel vrij laten invoeren. Nederland meent, dat België best wat meer van onze land bouw- en veeteelt kan afnemen. Britse ondernemers zien in de toekomst de concurrentie van West-Duitsland drei gen en de V.S. zijn gebelgd over de Britten, die met Argentinië een vlees contract hebben afgesloten voor vijf jaar. Gelukkig troost buurmans leed. De Griek se leider der guerilla, generaal Markos, is niet meer in functie. Dimitrov, de dictator van Bulgarije overleden in Mos kou in een sanatorium; Anna Pauker, die zich zelf weduwe maakte, heeft tot twee maal toe haar instemming met de „generale lijn" van Moskou moeten be tuigen, waar tussen in sprake was van de inlijving van Roemenië bij Rusland. In Hongarije gaan de (communistische) ministers en de Russische ambassadeur op elkaar aan het schijfschieten. Gezien de actie die in Albanië en Tsjecho-Slo- wijkije tegen de Katholieke Kerk wordt gevoerd, schijnt daar de liefde voor het Kremlin verder beneden het nulpunt te zijn gedaald dan ooit te voren. Maar schalk Tito fulmineert tegen de Komin- form, omdat hij meent, dat Belgrado en Moskou twee steden zijn, die alleen maar beide aan een rivier liggen en ver der niets met elkaar hebben uit te staan. Tegen Hongarije, dat het zijn verplichting niet nakomt, tegen het Westen omdat het hem geen gebiedsuitbreiding gunt ten koste van Oostenrijk. Kleine strubbelingen allemaal. Klein spul vergeleken bij de grote wereldpolitiek. Goed. Maar ze geven toch te kennen, dat die kleintjes na de eerste liefdes- roes ook weer eens aan zichzelf gaan denken. Bij politieke liefdes wordt immers pas in de laatste plaats gedacht aan een hu welijk in gemeenschap van goederen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest, brengen ter openbare ken nis, dat op 2 Juli 1949 bij hen is ingeko men een verzoekschrift van M- H. Vos kuilen, van beroep serveerster, wonende te Soest, om een verlof A in het restau rant Soester Natuurbad, gelegen aan de Veldm. Montgomeryweg aldaar.^ Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het ver lenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij B. en W. inbrengen. SI.OTCONCERT HOLLAND FESTIVAL 1949. Aangemoedigd door het succes van het eerste R.A.I.-concert, hebben de samen werkende verenigingen: de Volksuniver siteit, het Nut, en de V.V.V. „Soest- Vooruit, wederom het plan opgevat voor belangstellenden een bezoek te organi seren aan het groot populair concert, dat onder leiding van Eduard van Beinum door het Concertgebouw-orkest op Za terdag 16 Juli a.s. te Amsterdam in het R-A.I.-gebouw zal worden gegeven. Op het programma staan: Piet Hein- rhapsodie van v. Anrooij, Suite I'Arle- siene van Bizet, Boléro van Ravell en No tenkraker-suite Ouverture „1812" van Tsjaikofsky. HULP AAN SURINAME IN DE STRIJD TEGEN T.B.C Het Wilhelminafonds heeft zich ten doel gesteld, Suriname bij te staan jn zijn strijd tegen de t.b.c- Mede dank zij de activiteit van het bestuur van dit fonds zal binnen afzienbare tijd te Paramaribo een voortreffelijk ingericht sanatorium verrijzen. De daarvoor benodigde gelden worden in hoofdzaak beijengebracht door de ver koop van Surinaamse rijst. De eerste ronde van deze actie heeft reeds ruim f600.000.— als netto winst opgeleverd- Vanwege het Wilhelminafonds wordt thans opnieuw Surinaamse rijst beschik baar gesteld a f2.10 per kilogram. Van elk pak rijst is fl.voor 't genoemde fonds. Voor de Soester ingezetenen is deze Su rinaamse rijst verkrijgbaar op Maandag 11 Juli a.s. bij Mevr. Oosterling, Emma- laan 9B te Baarn. CONCERT TEN BATE VAN ZONNEGLOREN. Het jaarlijkse concert ten bate van het sanatorium „Zonnegloren" zal dit jaar gegeven worden in de maand September, in de Oude Herv. Kerk. Medewerkenden zijn het Amsterdams Vocaal Kwartet on der 'leiding van Simon C. Jansen, het Nederbuds Hervormd Kerkkoor, onder leiding van de heer Col jé en Ida Jongs ma, orgel. AANRIJDING. Een motorrijder, komende uit de richting Amersfoort, reed per vergissing vanaf de Kerkstraat de Torenstraat in en werd door een hem volgende auto aangereden. Bij deze botsing liep de duo-passagiere een hevige bloeduitstorting aan de lin ker voet op- Men kan het geen alledaags verschijnsel noemen, dat een gemeenteraad op excur sie gaat en nog zeldzamer zijn de ge vallen, dat men dit doet binnen de gren zen der eigen gemeente. Dit wil geenszins zeggen, dat onze raads leden de gemeente en haar noden niet kennen, maar het kan soms van belang zijn, dat men zijn werkkamer eens ver laat en eens gaat zien naar de resultaten van datgene, waartoe men eerder heeft be sloten. Vooral is dit van belang, wanneer het gaat om 't ongetwijfeld belangrijkste punt, waarvoor de gemeentebesturen na de bevrijding zijn geplaatst: de woning bouw. Zoals bekend krijgen de gemeenten jaar lijks een zeker bouwvolume toegewezen, hetgeen wil zeggen, dat men een aantal woningen mag bouwen, waarvan de tota le inhoud dit volume niet te boven gaat. Uit dit bouwvolume worden toegewezen de aanvragen voor herbouw van jn de oorlog verloren gegane panden en voor particuliere bouw, terwijl het resterende deel door de gemeente wordt gebezegd voor de bouw van gemeentewoningen. Het laat zich begrijpen, dat, gezien het grote gebrek aan woningen, de gemeente ér op bedacht is haar volume op de meest efficiënte wijze te gebruiken, m- a.w. hieruit het grootst mogelijke aantal woningen te formeren, zonder daarbij te kort te doen aan datgene, wat een goéde woning moet bevatten. Als gevolg hiervan is reeds in enkele raadsvergaderingen, waarin bouwplannen ter sprake kwamen, de vraag naar voren gekomen, tot welke bouw de gemeente zich moet bepalen, n.1. huizen jnet platte of schuine daken. Immers In woningen met schuine daken ontstaat steeds in de nok van elke wo ning een ruimte, welke practiscn onbenut blijft en daar deze ruimte in mindering komt van het totale bouwvolume, is het begrijpelijk, dat men zich afvraagt of het bouwen van woningen met schuine daken wel verantwoord is. Voor de woningen aan de Laansfraat be sloot men tot een bouw met schuine da ken, terwijl voor de te Soesterberg in aanbouw zijnde woningen platbouw werd toegepast. Nu wederom plannen moeten worden uit gewerkt voor het z.g. Hart, alwaar tus sen de Koninginnelaan en de Hartweg enige nieuwe wegen zullen worden aange legd, meende het gemeentebestuur er goed aan te doen met de raadsleden eens een bezoek te brengen aan de reeds be woonde woningen aan de Laanstraat en omgeving en de in aanbouw zijnde wo ningen te Soesterberg. Voor het bezoek aan eerstbedoelde wo ningen splitste de raad en enige belang hebbende ambtenaren zich in groepjes, welke ieder een afzonderlijke woning be- zochtep. Deze woningen, welke onder architec tuur van de heer Beekman werden ge bouwd, bevatten beneden een suite of een grote en een kleine kamer, keuken, gang en W.C. en boven 4 slaapkamers met douchecel. Het zijn alle volwaardige woningen, waarin rekening is gehouden met verschillende gemakken, waarmede de bewoners zeer content zijn. Alle raadsleden waren over het inwen dige der woningen vol lof, hetgeen niet gezegd kan worden van het uitwendige. Noch de gemeente noch de architect treft hierin enige schuld. Het weinige hout, dat voor de bouw dezer woningen beschik baar was, was oorzaak, dat ijzeren deur en raamstijlen moesten worden gebruikt, waardoor het geheel, wij schreven het reeds eerder, teveel aan een kazerne doet denken. Met de autobus, welke de raadsleden naar deze woningen had gebracht, werd hierna naar Soesterberg gereden, alwaar het gezelschap door de bouwer, de heer De Goede, en zijn staf werden ontvangen. Men is daar bezig met de afwerking van vier blokken van elk elf woningen met een plat dak en hoewel nog veel werk moet worden verzet, was een der blokken toch reeds zover gevorderd, dat een goede indruk kon worden verkregen. Elk 'blok geeft met het aan alle kan ten overstekende dak een goede, mas sieve en niet goedkope indruk, waaraan de Slappe ronding, welke men aan de beide zijmuren van elk blok heeft ge geven, mede bijdragen. De toepassing van houten deur- en raamkozijnen doet warm aan, terwijl de iets terug gehouden deu ren gezien kunnen worden als een aan gename onderbreking in het grote muur vlak. De inhoud en indeling dezer woningen is ongeveer gelijk aan de woningen aan de Laanstraat, doch door de hier toegepaste platbouw wordt bereikt, dat de slaapka mers geen onderbreking in het plafond vertonen, hetgeen in de Laanstraat-wo ningen, hoewel niet hinderlijk, door de schuine kap voor een klein deel wel het geval is. In de woningen welke werden bezichtigd, was één grote kamer opgenomen, in plaats van een suite of een grote en een kleine kamer. Hoewel wij voor ons een dergelijke kamer zouden prefereren, lijkt het ons toch niet juist dit voor alle wo ningen door te voeren, daar het voor meerdere bewoners wenselijk kan zijn dat b.v. over een ontvangkamertje kan worden beschikt en als wij goed zijn in gelicht, ligt het ook in de bedoeling in deze blokken meerdere woningen met twee kamers op te nemen. De bouw van deze woningen, alsmede de 27, welke, in aansluiting aan de nu ge bouwde, daar nog zullen worden ge plaatst, lijkt ons zeer wel verantwoord, vooral omdat in deze woningen elke vier kante centimeter tot nuttige ruimte js gemaakt. Het wil ons voorkomen, dat deze middag voor de raadsleden zeer leerzaam is ge weest en de opgedane ervaringen van groot belang zullen zijn voor de vele bouwobjecten, welke in de toekomst ze ker nog zullen volgen. COLLECTE VOOR DRIE SANATORIA. „Sonnevanks", „Zonnegloren" en „Zon nestraal" zullen Zaterdag 9 Juli a.s. ge meenschappelijk collecteren ten bate van hun sanatoritimwerk. Weliswaar is het t.b.c.-sterftecijfer, dat tijdens en in de eerste jaren na de oorlog in ons land tot zulk een ont stellende hoogte was gestegen, tot he neden het niveau van 1939 gedaald, doch het aantal lijders aan de ziekte, dat, dank zij de geperfectionneerde en aan zienlijk uitgebreide opsporingsdienst, ontdekt wordt, stelt de t.b.c.-bestrijding en dus ook de sanatoria, voor een zwa re taak. De sanatoria moeten uitbreiden om het grotere aantal patiënten te kun nen opnemen. Zij behoeven daarvoor de geldelijke hulp van ons volk. In plaats van voorheen drie aparte col lecten, is sedert 1947 gekomen één ge combineerde, teneinde het aantal collec ten te helpen verminderen. Helaas heeft deze éne collecte de vorige jaren aan zienlijk minder opgebracht dan de drie aparte van voorheen, hetgeen het ernstig streven der sanatoria, méér hulp fe kun nen bieden, remt. Het plaatselijk co mité der 3 Sanatoria meent dan ook met grote klem hij de burgerij te mogen aandringen de inzameling extra mild fe gedenken, opdat de sanatoria zich beter op hun in omvang zo zeer toegenomen taak kunnen instellen. Er is nog veel toegewijde hulp nodig van collectrices en collectanten. Wie zich op gewekt mocht gevoelen aan dit belan geloze werk deel te nemen, wordt vrien delijk verzocht zich Vrijdagavond 7 uur te willen melden aan het kantoor van de gemeenteontvanger. Het dagelijks bestuur: J. W. Quelle, voorzitter, M. J. Gelok, Secr.esse, Th. Regtef, penningmeester. GEVONDEN VOORWERPEN. Portemonnaie, glacé handschoen, arm bandkettinkje, Govaars Schilt Bandoeng, zilverbon van fl.klein zilveren da meshorloge, zakdoek, plamuurmes, bruin glacé handschoen, zwarte broche met steentjes, paar witte handschoenen, oude herenportemonnaïe met inhoud, bruin suède jongensjasje, zilverbon van f2.50, loper, 2 blauwe overhemdboordjes, vul penhouder merk Waterman, zijden sjaal, alpinomuts, rode glacé dameshandschoen, blauw-grijs damesjasje, bruine portemon naie met inhoud, kartonnen doos met kruidenierswaren gewikkeld in jute zak. Inlichtingen Woensdag en Zaterdag van 14 tot 16 uur aan het politiebureau. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek ^Soest- dijk", Van Weedestraat 46. VER. VAN HUISVROUWEN. Dat de afd. Baarn- Soest en omstreken van de Vereniging van Huisvrouwen er ernstig naar streeft haar leden steeds iets neiuws te brengen, bleek weer uit de door haar voorbereide excursie naar het diepvriesbedrijf Winterzon te Utrecht. Een 25-tal huisvrouwen maakten gaarne gebruik van deze gelegenheid, om eens nader kennis te maken met de be reiding van voor velen bekende bevroren vruchten en groenten. Mejuffr. Llny Meker, lerares koken en voedingsleer, die de dames rondleidide, bracht op een duidelijke en eenvoudige wijze de betekenis van de diepvries naar voren en liet daarbij de verschillende sta dia van de bewerking zien, zoals schoon maken en sorteren, wassen, blancheren en daarna bevriezen. Mejuffrouw Mekel bood tevens aan om te zijner tijd voor de leden der vereniging een demonstra tie te komen geven van de wijze, waarop de verschillende diepvries-artikelen het beste kunnen worden toebereid, met toe passing van een aantal speciaal door haar samengestelde recepten. Winterzon ver raste de dames na afloop van de rond gang met een lekker vruchtenslaatje: hetgeen door allen zeer werd gewaar deerd. Na een gezamenlijke lunch in het restau rant van Vroom en Dreesmann, zette een deel der huisvrouwen de excursie voort met een boottocht door de grachten van Utrecht en een bezoek aan het kasteel Haarzuilen. DUIVENSPORT. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield Zondag een wedvlucht vanaf Cor- beil (Fr), afstand 444 k.m. In concours waren 127 duiven, die te uur met N.O.- wind werden gelost. De le duif arriveer de om 13 uur 50 min. 17 sec. en bereikte een snelheid van 945.72 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 14 uur 28 min. 10 sec. De uitslag is: H. Gorissen 1192031. J- Stalenhoef 2. C. Karstens 3-26. H. v. d Broek 4-25. C. van Soest 57. J. v. d. Brink 613 Sj. Rijksen 8—10—28—29-32. J- Kruze man 9. H. Onwezen 1112. P- Duijst 14. J. v. d. Brakel 15. A Rijksen 16—17. P. Grift 18. A. Snijders 21-22. Th. Dase laar 23. J. van Egdom 24- J. C. van Breu- kelen 27. H. Kriek 30- Ook de Ver. „De Vriendschap" nam deel aan deze wedvlucht, waaraan 80 dui ven deelnamen. De totale uitslag js: C. Dijkman 1-23. G- Blom 2-6. Th. de Muijnck 3—12—16—19. E. Daatselaar 4 —14. R. Bokma 5- W. Nieuwenhuis 7—8— 11—17. H. Spikman 9—IC—15- J. Rijnders 13. G. Teeken 18- G. Sukel 20. We zullen, zoals u wel gelezen zult heb ben, volgens de fruittelers meer appe len en peren moeten gaan eten. Niet omdat het zo goed voor ons is, maar omdat de appelboeren zich een beetje hebben verkeken en door uitbreiding van van hun boomgaarden nu met een over schot van fruit dreigen te blijven zitten. Sedert de bevrijding zijn er een paar dui zend hectaren grond beplant met vrucht bomen en als ik het goed begrijp, zijn de fruittelers nu een beetje bang voor de gevolgen.Vandaar, dat wij meer appelen zullen moeten eten. Daar heb jk in het geheel geen bezwaar tegen, wanneer de prijzen maar zó zijn, dat mijn porte monnaie deze grotere consumptie toelaat. Ik geloof echter, dat daarop niet veel kans is, want, om lage prijzen tegen te gaan, zullen „de verenigde Fruitverwer- kers of hoe ze ook mogen heten, de par tijen, die dreigen „doorgedraaid" te wor den, opkopen. Ze gaan daar dan appelsap van maken en een goede reclamecampagne moet er dan voor zorgen, dat we dat sap gaan drinken. Het doet me denken aan het „theebier", dat óók mislukte, maar dat is een verhaal op zichzelf. Nu denkt u natuurlijk, dat jk iets te gen appelsap heb. Och nee, dat niet in de eerste plaats. Ik kan er alleen niet goed bij, dat ondanks er blijkbaar geen lonende vraag in naar Nederlands fruit, die telers toch hun boomgaarden blij ven uitbreiden. Dat draait natuurlijk straks uit op steun en al die ellende meer. Waarom op die duizenden hectaren vruchtbare grond geen gewas geplant, waarvan we nog altijd veel te véél van import afhangen, b.v. graan. Nu weet ik wel: „we leven vrij, we leven blij" en iedere boer kan planten waarin hij zelf zin heeft, maar dan ook geen gezeur over oogstoverschot en een ge zicht of we op zinken na verloren zijn. Laat het dan een kwestie zijn van vraag en aanbod en bewaar ons voor appelsap. H. OEKMANj GESLAAGD. Van de Chr. Nat. School, Driehoeksweg 16, deden zeven leerlingen toelatingsexa men voor Lyceum en H.B.S. Allen slaag den. Voor de R.H.B.S. te Amersfoort: John- ny Koopman en Maarten Ottow; voor het Baarns Lyceum: Dick Renooy; voor het Chr. Lyceum te Hilversum: Rlnus v. d. Kraats, Sigijn Leeuwe, Toeke Pi- lot en Henk Wiersema. De volgende leerlingen van de chris telijke school Prins Bernhardlaan 11 slaagden voor het toelatingsexamen voor het Baarns Lyceum. Rinus van de Broek, Gerrit Gerritse, Jo- han v. d. Broek, Louis Hornsveld en Ed- dy Poot. Voor de H.B.S. te Amersfoort: Trudi Timmermans. Hiermede zijn alle candidaten van bo- genoemde school geslaagd. Voor bet getuigschrift tuinarchitec tuur slaagde dezer dagen te Amsterdam onze plaatsgenoot B. G. van Hees. De twee leerlingen der O.L.S. aan de Beetzlaan alhier, Guus en Willy de Vries, die examen aflegden voor de Rijks H.B.S. te Amersfoort, slaagden beide. Voor het toelatingsexamen Middelbare Handelsschool te Amersfoort, slaagden de jongedames M. en N. Poutsma- De eerstgenoemde bovendien voor het Baarns Lyceum. GEBOREN. Elisabeth Wendelina Johan- na Theodora Maria, d. v. T- P. Gee- nen en W. J. M. Derksen, Amersfoortse- str. 83a. Pauline Else, d. v. P. Dekker en P. A. Smits,. Koninginnelaan 10. Adri- ana Jacoba, d. V. J- de Jong en H. J. v- d. Heuvel, Den Blieklaan 59. Johanna Sophia Hclena, dochter van D. v. Wil- sum en C. A. v. d. Haar, Vaardehoogt- weg 5. Jacobus Gerardus, z. v. A. H. Hoffmann en G. J. M- Pieper, A. Pau- lownalaan 11. Metje, d. v. C. H. Kriek en J. Schouten, Bosstraat 14. Cornelia Sophia, d. v. E. van Schaffelaar en S. J. van Brummelen, Julianalaan 50. ONDERTROUWD. J. W. Smits, 27 jr., timmerman-aannemer, Horst en H. C. M- Dijkman, 25 jr., Koninginnelaan 80. G- Ramselaar, 24 jr., kunstharsperser, P. v. d. Breemerweg 4 en W- H. Koster, 29 jr., Braamweg 60. R. van Oostenbrugge, 26 jr., slager, Lange Brinkweg 35b en A. Dunnewind, 23 jr., Wald. Pyrmontlaan 46. J. Gutteling, 25 jr., z. 1>, Duinweg 13 en J. Diest, 27 jr., Van Lenneplaan 56. P. W. v. d. Deijssel, 25 jr., mach. houtbew- en B. J. Smit, 27 jr., Ferd. Huijcklaan 9. J Wanzing, 28 jr., smid, Steenhoffstraat 70 en C. A. Majoor, 32 jr., Nieuweweg 8. A- Sips, 23 jr., klerk N.S- Amersfoort, en H. Ver schuur, 21 jr., Van Lenneplaan 7b. M. Gravestijn, boekhouder, Zaandam en P. H- G. Dorjee, Oude Utrechtseweg 2a- W. Oosten, 20 jr., z. b-, Den Helder en W. M. van Kasteel, 20 ir., Kerkstraat 21b. GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: Wijbrigje de Roos, 79 jr., wed. v. H- v. Sleesen, Pelikaanw. 31 Adrianus O. Dammers, 70 jr., geh- met J. Boeser, Van Weedestraat 27.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1