BINNEN EN BUITEN. De derde etappe* Eventjes terzijde UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Officiële mededelingen. SOEST. SOESTERBERG. IN DE HOEK. Burgerlijke stand. VRIJDAG 15 JULI 1949. 25e JAARGANG No. 53. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bureau: Van Weedestraat SS Teleloon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, f 1-50 - p. post fl.75 Als de politieke heren Nijdig op elkander zijn. Spuien ze per krant of aefher Al hun politiek venijn. Doch er zijn nog meer methodes Dikwijls komt men uit de hoek Met wat steken onder water Via camera en doek. Zo draait nu in bioscopen De film „Het IJzeren Gordijn", Is 't een wonder, dat de heren- Communisten nijdig zijn? Rusland geeft nu het consigne: Men moet protesteren gaan; Heintje Gortzak en zijn jongens Doen dat heftig enspontaan. En als goede democraten Nemen ze dan dingen mee, Om de boel te gaan vernielen En oom Joseph is tevree. Binnen draait er nu een film, Waar een hele boel aan schort, Maar, die, dank zij ome Joseph, Tot een prachtig kasstuk wordt. Buiten dient dan de politie Deze heren van repliek En vertoont een mooie knokfilm Gratis toegang voor 't publiek. Tennesey Valley en Marshall-plan onder de loupe. De nieuwe binnenlandse politiek van de V.S., die in de dertiger jaren werd in geleid door president Roosevelt, heeft een parade-paardje: do Tennesey Val ley. Dit is een stuk Jand, zo groot mis schien als Frankrijk. Het brengt slechts weinig op, het werd verwaarloosd, het had te lijden van overstromingen, kort om: aan het geringe aantal bewoners gaf het slechts een schraal bestaan. Deze Tennesey Valley "werd nu „op poten gezet"- De waterlopen werd,en geregu leerd, de stuwdammen zorgden ervoor, dat electriditeit kon worden opgewekt, 't land- werd gedraineerd en verkaveld, industrieën werden gevestigd, die de be horen van de mensen konden dekken en in geen twintig jaar tijds was van een armoedige streek een welvarend land ge maakt* Het geld, dat in die onderneming was gestoken, kwam van de Amerikaanse re gering en het ontwerp van het plan en de uitvoering ervan was van Amerikaan se regeerckirs. De nieuwe buitenlandse politiek van de V-S-, die in de tweede wereldoorlog door Roosevelt werd ingeluid en door Truman werd voortgezet, heeft eveneens haar pa rade-paardje: het Marshall-plan. Het doel van dit bekende plan is, in enkele volzinnen gezegd, het volgende: Van 'n kapot gegooid, in allerlei stuk ken en scherfjes verdeeld West-Euro pa, waar het leven sober is en de pro ductie per arbeider vele malen zo klein als in de V.S., deze productie op te voe ren. De talrijke belemmeringen, die in dit West-Europa aan de onderlinge ruil der voortbrengselen in de weg worden gelegd op te heffen, het onderlinge wan trouwen, dat misschien nog veelvuldiger is, weg te nemen, kortom: men wil door dit Marshall-plan van Europa een be hoorlijk uitgeruste, levensvatbare econo mische eenheid maken. Wij zouden niet graag willen zeggen, dat dit doel met het aflopen van het Marshall-plan zal zijn bereikt. Maar in elk geval hebben we, dank zij die hulp, die weg tenminste kunnen inslaan, de enige weg die ons nog overbleef. Het geld, dat in die onderneming wordt gestoken, komt van de Amerikaanse re gering en de uitvoering geschiedt door de regeringen van West-Europa, onder toezicht van de Amerikanen. Nu is het prachtig de ïndustrieele pro ductie te verhogen, maar waar pioet men er op de duur mee naar toe? De aarde telt echter nog millioenen men sen, die de stofzuigers, de radio's, de schoeneai, de auto's, de fietsen en het quantum eten dat wij gebruiken, óók graag zouden hebben. Voor een deel we ten ze echter niet, dat zulke dingen be staan en die het wél weten, kunnen ze niet betalen. In elk van de vijf wereld delen kunnen we ze vinden. De toekomstige buitenlandse politiek van Amerika schijnt dit gedeelte, de achter buurten van Moeder Aarde, te willen hel pen, zoals eens de binnenlandse politiek de Tennesey Valley hielp. Waarom? Uit een innerlijke drang om diakentje fe spelen? Neen, de ondergrond is zuiver zakelijk. Amerika helpt Europa om de industrie gebieden van nu straks klanten te geven, die hun producten kunnen kopen. Want de mensen, die in de armoe-stre- ken van de wereld wonen mogen arm zijn, de bodem waarop ze wonen is het niet. De vruchtbaarheid van die bodem, de rijkdommen daaróp kunnen worden geëxploiteerd. Zij worden straks ontgon nen. Het kapitaal, dat erin wordt gesto ken, zal Amerikaans zijn. Europese regeringen zullen de plannen mee helpen uitvoeren; inlandse krachten zullen hun medewerking verlenen, maar ...de stuwkracht zal uitgaan van Was hington. Een stuwkracht, die ten slotte geen „neutraal" terrein meer zal overlaten tussen die stad enMoskou. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de verzoeken van: le. Tb. J. C. Smink, Ringweg 14, Soest, om in perceel Beetzlaan 44 een machi- ne-reparatie-ïnrichfing te mogen oprich ten; 2e. P. H. Wildeboer, Kolonieweg 2d, te Soest, om in perceel Nieuweweg 109a een timmerwerkplaats te mogen oprichten; 3e. J. W. van Essen, alhier, om In per ceel Den Blieklaan 35 een banketbakke rij te mogen oprichten door hen voorwaardelijk zijn ingewilligd op 8 Juli 1949. NUTSSPAARBANK GEOPEND. Met de opening van het Nutsspaarbank- gebouw aan de Steenhoffstr. is het aan tal nuttige instellingen van dit soort in deze gemeente tot zes uitgegroeid. In tegenwoordigheid van tal van geno digden vond Woensdagmiddag in het Oranje-Hotel de officiële opening plaats. Onder de aanwezigen merkten we, be halve het voltallige bestuur van de Nuts spaarbank te Amersfoort, van welk li chaam het nieuwe gebouw een bijkantoor is, op, de burgemeester, Mir. S. P. Ba ron Bentinck en de wethouders J. v- d. Arend en W. G- van Zadelhoffr afge vaardigden van alle plaatselijke bank instellingen; het bestuur van de Mij. tot tot Nut van 't Algemeen; vertegenwoor digers van diverse middenstandsvereni gingen; de gemeenteontvanger, de direc teur van gemeentewerken en vele an deren. De voorzitter van het bestuur van de Nutsspaarbank, de heer Bientjes, heette in zijn openingswoord de genodigden wel kom. Spreker wees er op hoe reeds eerder de gedachte leefde om te Scvest tot op richting van een bijkantoor te komen. De oorlogsomstandigheden en de chao tische toestand daarna, verhinderden ech ter hetrreeds lang gekoesterde plan te verwezenlijken. Het bestuur van 't Nut alhier heeft de oprichting geanimeerd, waarna de plannen werden uitgewerkt, zodat thans tot de opening kan worden overgegaan. De vraag besprekend op de oprichting van een bijkantoor, gezien de reeds be staande instellingen, reden van bestaan heeft, merkte spr. op, dat het winstprin cipe bij de Nutsspaarbank slechts een ondergeschikte rol speelt en zij een sy steem van sparen op een eigen wijze propageert. Hij besloot zijn toespraak met de wens uit te spreken, dat de samenwerking met de andere gelijksoortige instellingen van aangename aard mocht zijn en met dank te brengen aan het gemeentebestuur voor de betoonde medewerking, alsmede aan de cfirecteur van gemeentewerken, de architect P. Beekman, de aannemers v- d. Hoef en Stam en het bestuur van 't Nut- Nadat de thee was geserveerd, wenste de burgemeester de directie van de bank geluk met de nieuwe aanwinst. Spr. be lichtte met verschillende voorbeelden, dat sparen zeer belangrijk is en hoewel het Nederlandse volk' altijd een spaar zaam volk is geweest, zal deze nieuwe instelling er het hare toe bijdtragen deze goede eigenschap te helpen stimuleren. Nadat de heer J. Buningh, secretaris van de Ned- Spaarbank Bond en de heer An- driessen, voorzitter van 't Departement Soest van de Mij. tot Nut van 't Alge meen, op het grote belang van de nieuwe bankinstelling hadden gewezen, bracht het gezelschap een bezoek aan het nieu we gebouw, alwaar de beheerder, de heer Dijkshoorn, de gasten rondleidde en de inrichting van dit goed geoutil leerde bankgebouw, dat inderdaad een aanwinst voor Soest genoemd mag wor den, liet zien. LUXE AUTO GEKRAAKT. Woensdagnamiddag, omstreeks 6 uur, toen de twee voorste personenauto's deel uitmakende van een file, stopten, botste een derde auto, wegens het niet goed functionneren van de remmen, op de tweede auto, waardoor deze als 't ware tussen de eerste en derde wagen werd gekraakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar bedoelde wa gen werd ernstig aan de vooir- en achter zijde beschadigd. De twee anderen lie pen slechts lichte schade op. NAAR DE VIERDAAGSE. Op Dinsdag 26 Juli beginnen de interna tionale Vierdaagse afstandsmarsen weer- Meer nog dan voorgaande jaren zal dit maal het internationaal karakter tot uiting komen, daar nu ook detachemen ten Belgische en Luxemburgse militairen zullen deelnemen, terwijl een Belgisch muziekcorps die dagen de stemming ming komt verhogen. Bovendien zullen ook vele burgers uit deze landen deelniemen, alsmede uit Frankrijk, Engeland, Noorwegen, De nemarken, Zweden, Italië en waarschijn lijk zelfs uit Polen en Tsjecho-Slowaktje. Zoals andere jaren zal ook Soest weer sterk vertegenwoordigd zijn door de Po litie Sportvereniging, de Wandelsport vereniging „De Eemkanters" en meerdere burgers. Van de politie gaan dit jaar 9 man op pad, n.L W. Kaspers, W. Ie Clercq en T. v. d. Meulen, voor de <4e maal; A. de Raadt en C. de Bruin voor de 3e maal, W. de Hartog voor de 2e maal en de nieuwelingen A. de Liefde, J. Mantjes en C. v« d. Heiden. De verzorging van deze groep, welke de 50 K.M.-route zal tip pelen, zal wederom in handen zijn van de heren H. G. Scholtmeijer en L. Hou- kes, die ook vorig jaar de „Eemkanters" zo goed verzorgden. Van „De Eemkanters'' zullen dit jaar niet minder dan 13 leden deelnemen. Op de 40 K.M—route zullen uitkomen Mej. M. Jurg (3e maal), de dames A. de Bruin en H. Stuijvenberg (2e maal), de dames W. Klein, B. Bunt en W. Hu- ver (le maal) en de heer J. Th. A. van Noesel (3e maal). Aan de 55 K.M.-route zullen deelnemen de heren J. F. Groart (4e maal), C. v. d. Lugt en W. Klein (2e maal), J. van Ee, A. Radstok en D. van Sloten le maal. I Bovendien zal H. Schlebaum voor de 3e maal deelnemen aan de 50 K.M.-route. De verstandhouding tussen P.S.V. en „De Eemkanters" was steeds uitstekend en ook nu is alles er op gericht om het gezamenlijk verblijf in Nijmegen zo aan genaam mogelijk te doen zijn. Allen vertrekken daarom gelijktijdig op Maandag 25 Juli naar Nijmegen, waar de gehele groep zoveel mogelijk bij el kander zal worden ondergebracht. „De Eemkanters'' zullen ook nu weer de verzorging genieten van de heren Scholtmeijer en Houkes, terwijl voor de dames Mevr. Meurs als verzorgster zal medegaan. Steeds meer Soesters (trekken op de laatste dag, hetgeen ditmaal Vrijdag 29 Juli zal zijn, naar Nijmegen, om de mas sale binnenkomst der deelnemers gade te slaan. IK ZOU HET WEL WETEN. Zo'n enkel keertje zou je wel in de huid van een ander willen kruipen en als ik dezer dagen burgemeester van Am sterdam of Haarlem wasik zou het wel weten. Nou ja, dat is natuurlijk een dwaze ver onderstelling. Amsterdam hééft een goe de burgemeerster, net als Haarlem. U begrijpt het al: omdat er zo heerlijk voor en tegen de vertoning van de film „Het ijzeren Gordijn" werdt gevochten. Ik heb me laten vertellen, dat de film zelf een prul is en dat ze zeker niet langer dan een week in een bepaald theater zou worden gedraaid, als er in naam der democratie nota bene niet zo heftig tegen was geageerd. Door de ze averechtse propaganda is bereikt, dat de hele hoofdstad en misschien ook heel Haarlem deze film „ook wel eens" wil zien. Bereikt is, dat er buiten het theater 'n veel levendiger voorstelling wordt ge geven dan daarbinnen Ik heb altijd gedacht, dat we in een vrij land zelf wel konden uitmaken wat goed voor ons was. Als u pf ik zo eigenwijs en dom zijn naar een lelijke rolprent te gaan kijken, dan zouden we daar volledige vrijheid voor hebben. Onder het vermaledijde Hitler-regiem was dat anders en nunu krijgen we er een voorproefje van, hoe het in de Russi sche heilstaat wel zal zijn. Want onze Nederlandse Russen schreeuwen moord en brand. Ze eisen, dat die film moet Worden verboden, ze vechten in pn bui ten de zaal, ze demonstreren en schelden, Alles uit naam van... het democratisch communisme. Alsof dat zou kunnen be staan. Het zijn toch maar eigenaardige fascistische manieren, die deze heren in hun zogenaamde strijd tegen het fascis me er op na houden. En daarom... als ik voor een paar da gen burgemeester van Haarlem of Am sterdam of van een andere stad was, waar zoveel herrie en lawijt om deze film ontstond, ik zou het wel weten. Ik verzocht alle bioscoophouders in jm'n stad tegelijk die film te vertonen. Dan kon iedereen hem zien, dan zou een ieder kunnen vaststellen, dat deze anti-commu nistische reclame niet je dét is en... de herriemakers zouden niet meett weten, waar ze heen moesten. En als ik leider was van de communis tische massa ja, waarom wél burge meester en dét niet? ik zou mijn men sen een veranderde politiek voorschrij ven. Ik zou zeggen: „Kameraden, Iaat ons propaganda maken voor dat jionsens- prul. Zo'n aanval op ons tweede vader land is te doorzichtig, daar trapt nie mand in. Laten we het ding in onze bij eenkomsten draaien en meteen vertel len wat een kolder deze film vertoont." Misschien zou ik glad buiten de orde zijn en als fascist de zaal worden uitgesme ten, precies zoals de jeugdige partijge noten, die zich thans niet netjes gedragen en met bebloede koppen de bios worden uitgekegeld- Ja, het leven is moeilijk. Voor een leider der communistische schare vaak nóg moeilijker dan voor 'n burgemeester. Meerderen gaan op eigen gelegenheid, terwijl anderen de tocht naajr Nijmegen maken met 'n autobus van de fa. Ten- sen. Zij, die de tocht per autobus wensen mede te maken, gelieven hiervan mede deling te doen aan de heer J. Groart, Van Weedestraat 36. Wij wensen alle tippelaars ook ditmaal weer veel succes en vooral de nieuwelin gen veel sterk te. De Bilt zullen wij verzoeken fe zorgen voor goed weer. DE BRANDWEER MOEST DRIE MAAL UITRUKKEN. Na enkele dagen rust werd Woensdag de Vrijwillige Brandweer drie maal ge alarmeerd. De eerste keer betrof het een bosbrand in de omgeving van de Bartolottilaan, welke spoedig geblust kon worden. Daarna bleek vootr de zoveelste keer een brand in het Monnikenbos langs de spoorlijn Amersfooirt-Soestduinen te Woeden. Door spoedig ingrijpen kon deze brand tot een kleine oppervlakte worden' beperkt. Nauwelijks waren de brandweermannen ingerukt of zij werden weer opgeroepen, nu ter assistentie van de brandweren van Amersfoort, Soesterberg en Zeist, daar op de Leusderheide een grote brand was uitgebroken. Ook enige honderden mili tairen verleenden bij de blussing van de ze brand hun medewerking. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a-s. is geopend apotheek „Soest- dijk", Van Weedestraat 46. ONEERLIJK PERSONEEL STAAT TERECHT. Een groot gedeelte van het personeel van de firma A. alhier, t-w. niet min der dan zes piersonen, was Dinsdag voor de Meervoudige Kamer van de Utrechtse Rechtbank gedagvaard wegens diefstal van auto-onderdelen ten nadele van hun werkgever. Diverse sleutels, jeep-assen, banden enz. werden door hen ontvreemd en aan an dere gegadigden verkocht. De gerequiree<rde straffen waren niet licht, n.1. 12 maanden met aftrek van voorarrest, waarvan zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar voor C. L- van E.; 8 maanden met aftrek' voor H. v. d. H. en 7 maanden met af trek voor C. J- V., die zich aan diefstal hadden schuldig gemaakt. De helers, t-w. W. A- hoorde 1 jaar ge vangenisstraf eisen, F. N. 3 maanden en W. van K. 1 maand. Uitspraak in deze zaken volgt 26 Juli a.s. ZO'N AARDIG BADPLAATSJE. Van tijd tot tijd gebeurt er iets in onze bioscoop-programma's, dat het mogelijk maakt te spreken van filmkunst. Zulk een gebeurtenis is het product van de Franse regisseur YvesAllégret „Zo'n aar dig badplaatsje", dat alleen Donderdag a.s* in het City-Theater vertoond woardt. Allégret heeft zijn spelers in de greep van het verhaal en schept de juiste be klemmende atmosfeer. Men realiseert zich plotseling, dat hier niet „zo maar" 'n opeenvolging van gebeurtenissen ge speeld wordt, maar de creaties blijven u bij. Het acteren in deze film is uitste kend en vooral de jonge Franse acteur Gérard Philipe verdient alle lof voor zijn ontroerend spel. De film ïs een be zoek ten volle waard en iedere bezoeker zal bij het beleven van deze film besef fen, dat echte filmkunst steeds weet te boeien. MEDISCHE DIENST. Dokter Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, zal Zondag 17 Juli de artsen- dienst waarnemen. BENOEMING. Tot onderwijzeres aan de Chtr. School te Jaarsveld is benoemd Mej. R. C. Dor- las, alhier. MOTORCLUB „SOESTERBERG". Door de Motorclub „Soesterberg" wor den op 6 Augustus op de Stompert motor-terreinwedstrijden gehouden voor junioren en senioren, waaraan tevens ver bonden is het kampioenschap van de provincie Utrecht. Het beloven zeer belangrijke wedstrijden te worden, waaraan tal van bekende rij ders zullen deelnemen. De baten komen ten goede van de Niwln, welke haar vol le medewerking hierbij verleent, alsmede de militaire autoriteiten. EERSTE STEENLEGGING BIëNHOF". Op het terrein van de voormalige „Bieën- hof", waar bij de ramp van 3 September 1944 het huis bij een luchtbombardement werd verwoest en een drietal bewoners zijn omgekomen, wordt, alhoewel niet op dezelfde «plaats, maar iets naar achter, een nieuw landhuis met werkpplaats ,en garage gebouwd. Het bouwplan hiervoor werd ontworpen docjr de architect J. H- Blom uit Amersfoort en wordt uitgevoerd door H. Wijnands tc. Soesterberg. In tegenwoordigheid van de heer en me vrouw van den Broek en enige genodig den had Dinsdagmiddag door de doch ter des huizes de eerste steenlegging plaats. De heer Wijnands en namens het personeel ce.i der werklieden, spra ken hierbij enige toepasselijke woorden tot de fam. v. d. Broek. Geven is prettiger dan te ontvangen. Dat zal wel waar rijn, .maar een voor waarde is, dat je er foe in de gelegenheid moet zijn. De mensen, die tegenwoordig, huppelend van blijdschap, onder boven staand motto hun belastingpenningen af dragen, zijn, dacht ik, wel prg dun ge zaaid. Maar al is de Belasting ook nog zo'n dankbaar onderwerp om op door te sab belen en moppen te tappen, toch wilde ik het daarover vandaag niet hebben. Ik wil vandaag schrijven over een ander soort belasting, die ons weliswaar jn een andere vorm wordt opgediend, maar niettemin een soort heffing is. Ik bedoel de talloze intekenlijsten, prik- kaarten, zegelverkoopactïes enz. voor het een of andere goede doel. Sanatoria, Rode Kruis, Niwin en meerde re reeds van ouds bekende instellingen laat ik hier vanzelfsprekend buiten be schouwing. Tegenwoordig loopt men de deuren uit de scharnieren voor alle mogelijke instel lingen en stichtingen waarvan u nooit hoorde. Ik geef graag voor kinderuitstap jes, kinderspeeltuinen, voor oude van dagen en voor zieken, maar m'n lieve mensen er is een grens. Als er tegen woordig wordt gebeld, doe je maar het beste meteen je portemonnaie mee te nemen, want al is er dan niet steeds een dwangbevel in ontvangst te nemen, er staat altijd wel iemand met een prik- kaart of intekenlijst voor je neus. En dan praten we nog maar .niet over de muzikanten met of zonder talent of de taillisten in veters of scheermesjes. Verder nog niets. Collecteren is 'n kunst. Er zijn mensen die het kunnen en men sen die het nooit zullen leren. Een be paald foutieve opvatting houdt de dame er op na, die zegt: „dat iedereen nog wel een dubbeltje kan missen". Dat is persé niet zo, Mevrouw, want af gezien van 't feit, dat u niet de enige bent met uw intekenlijst, zijn er inder daad in deze tijd weer mensen, die geen dubbeltje te missen hebben. Gelooft u mij gerust, dat, evengoed als u het collecteren niet voor uw plezier doet, zoals u zegt, het nog veel minder plezierig is voor iemand,, die niets te mis sen heeft, om neen te moeten zeggen. Ik hoop, dat u gespaard mag blijven dit critieke stadium in uw geldbuidel te be reiken. Gelooft u mij, er zijn ejr weer zeer velen, die er zo voorstaan, waar om het goed zal zijn niet meer uw neus je op te halen voor „zo'n krent van een mens". En nu nog even in ernst. Zoals gezegd, ontken ik niet het nut van de meeste doelstellingen waarvoor gecollecteerd wordt, maar ik geloof toch, dat het tijd wordt weer wat meer de hand te hou den aan de eis, dat voor collecten e.d« een politievergunning verplicht is. Dit geeft ook meer controle op eventu ele liefhebbers,, die zo iets voor „eigen rekening" ondernemen en het voorkomt in menig geval de pijn „neen" te moe ten zeggen op de „Belastingheffing aan de deur". H- OEKMAN. GEBOREN. Johannes Jacobus Ferdinan- dus Maria, zoon van J. F. v- d. Kant en Th- W. M« v. d. Linden, Torenstraat 24. Jan, zoon van J. Weluwenkamp en G- M. v. d. Wee, Kampweg 62. Ever- dipa Alijda, dochter van W- A- Kuïjer en J. W. Kok, Ferd. Huïjcklaan 8. Maria Bertwinia Johanna, dochter van Th. J- M. Clemens en J. Th. van Leeuwen, Amersfoortsestraat 98. Johanna Lucia, dochter van H. M. Smulders en E- J. Vervat, Heuvelwieg 1* Eveline yvonne, dochter van H. v. Amerom en E- R. de Visser, Prins Bernhardlaan 48- Alber- tha Sonja, dochter van G- J. Roosen en L- v. d. Kuil, Heideweg 45. Johanna Maria, dochter van H- Kooij en M. E- van Meerendonk, Klaarwaterweg 66. Jo hanna Maria, dochter van A. Bouwhui zen en B. A. Kok, Spoorstraat 3. Aalt, zoon van J- L, Zwiers en E* v. d. Kuilen, Rembrandtlaan 3. Cornelis Albertus, z. van Th. van Dijk en M. Verwoerd, Schrikslaan 62. ONDERTROUWD. W. Hesbergen, 27 jr-, verwarmingsmonteur, Leusden en L. D. Brink, 32 jr., Lange Brink weg 64. H. G. Willemars, 26 jr-, vertegenwoordiger, Soesterbergsestraat 12 en M. A. Bakker, 27 jr-, G. Pelsweg 12. GEHUWD. A. C* v. d. Dijssel, 19 jr., btrandstoffenhandelaar en W. M. van Burgsteden, 17 jr., Nieuwstraat 39. J. Aalderd'ink, 19 jr., los arbeider en M. Kraaij, 19 jr-, Klaarwaterweg 90. A. van Essen, 20 jr-, plaatwerker en H- van Heiningen, 19 jr-, Klaarwaterweg 90. P- Schouten, 23 jr-, metselaar en C. v. d. Berg, 20 jr., Kerkpad Z-Z. 114. G. W Rutten, 34 jr., vliegtuigm. en B. M. Pij pers, 28 jr., Amersfoortsestraat 52. K. Klompmaker, 30 jr-, graanhandelaar en J. J. van Voorthuizen, 27 jr., Tiel. OVERLEDEN. Pieter van Eenennaam, 51 jr-, geh. met J- v. Eenennaam, Vlissingen. Maria Pronk, 29 jr-, geh. m. T. Ben schop, Den Haag. Willem Floor, 59 jr., geh- met J. v- d. Essenburg, Veenpad 10. tacomijntje Maaskant, 79 jr., wed. van fe. de Blaauw, Den Haag. Wilhelm C. v. d. Kous, 66 jr., geh. m. fe Martin, Mo lenstraat 35- Grietje Goldschmidt, 25 jr., ongehuwd, Arnhem-

Soester Courant | 1949 | | pagina 1