fcAfafott Dinsdag geen Courant. Aiuqc(iri öV EET VEEL FRUIT. Wordt 'n komende oorlog boven de Poolgebieden uitgevochten 1 RHENEN VACANTIE GESLOTEN Wegens vacantie van hel personeel zal ons blad a.s. Dinsdag NIET verschenen. SOEST. Waarschuwing. v#> BILLIJK DE WATERMOLEN Te koop J. D. Westeneng Nette meisjes Dameskapsalon JKOPPEL H. VAN NES I Georges de Caunes, bekend Frans ontdek kingsreiziger, geeft in „la Tribune des Na- tions" een gedetailleerde beschrijving van de strategische mogelijkheden van de Noordpool cirkel. De opzet van dit artikel, is, om aan te tonen, hoe in de huidige wereldconstellatie een „herziene en aangepaste" geographie de opvattingen van de klassieke strategie om verwerpt. Aardrijkskunde is wel een van de bedriege- lijkste zaken, die we op school geleerd heb ben. Wij, die vijftig jaar geleden het levens licht zagen, kregen op school een volkomen vals beeld van"de aarde, voornamelijk te wij ten aan het bedrog van de wereldkaarten, waarop de horizontale lijnen de poolgebieden een volkomen valse vorm geven. De moderne mens is daar pas sedert kort achter gekomen en hij heeft ontdekt, dat de kortste weg tus sen twee punten loopt langs de grote cirkel boog. Deze ontdekking heeft de gehele we reld-strategie omver geworpen. De poolge bieden, waaraan tot nu slechts avonturiers en dichters aandacht schonken, zijn plotseling in het brandpunt van de belangstelling der grote mogendheden gekomen. De Amerikanen, die Alaska van Rusland kochten tegen het mid den van de vorige eeuw, prijzen zich nu met het bezit van deze bevroren aardkorst ge lukkig, die van het Aziatisch continent wordt gescheiden door de Behring-straat en die op het punt staat, om als negen en veertigste staat aan de Verenigde Staten van Amerika te worden toegevoegd. beveiligt U en Uw kinderen ter wijl U slaapt tegen muggebeten. FLACON 50 en 90 ct. Want ook al is er dan een trefpunt van de twee „Groten" te Berlijn, er bestaat ook in de gebieden, die de Noordpool omgeven, een an der punt van samenkomst, misschien minder spectaculair, maar daarom niet minder van betekenis voor de toekomst van de beschaaf de wereld. Een kaart van de aardbol met de Noordpool als centrum toont de tegengestel de ligging van beide bloes duidelijk aan. In werkelijkheid scheidt de Noordpoolzee Ame rika van Azië, en de kortste verbindingen tus sen deze twee vaste landen gaan over de Noordpoolzee en passeren zelfs direct de Pool. Reeds in de laatste wereldoorlog maakten de Verenigde Staten bij hun tochten naar Japan gebruik van_ de Behring-straat. En wanneer opnieuw een oorlog zou uitbreken, zou de weg over de Pool kansen bieden tot een blik- semaanval op alle vitale punten van de vij andelijke industrie, te meer, omdat hier ef fectieve afweer onmogelijk is. Zo passeert de grote cirkelboog, die Moskou verbindt met San Francisco de Noordpool. De weg, die via Fairbanks en de pool New-York verbindt met Moskou, bedraagt 7600 kilome ter, in plaats van 8700 over IJsland en Noord Europa. Over de Pool zijn New-York en Pe king niet meer dan 10.000 km van elkaar ver wijderd, terwijl die afstand over San Fran cisco en Honolulu 20.000 km bedraagt. Over Groenland scheiden 8000 km Chicago en Moskou van elkaar, in plaats van 9000 km over New-Foundland en Londen, enz. enz. Al deze wegen zullen binnenkort te gebrui ken zijn of ze zijn dat reeds. Tussen 1941 en 1944 werd de weg, die van New-York leidde naar Noord-Rusland, van moderne vliegvel den en lichtbakens voorzien, zoals in de Goo- sebaai op Labrador, Julianakaap op Groen land, Reikjavik op IJsland, Hammerfest in Noorwegen, dwars over de noordelijke Atlan tische Oceaan, of Fairbanks en Nomq naar Siberië. Talrijke weerkundige radiostations verzekeren de veiligheid boven deze gebie den, waar de luchtvaart betrekkelijk zonder gevaar is, omdat de temperatuur in de hogere luchtlagen minder koud is dan op de begane grond, er weinig onweer voorkomt en ijzel vorming van ondergeschikt belang is. Moderne vliegtuigen zijn in staat om van Chicago naar Moskou over deze weg te vlie gen en zonder landing terug te keren. De tijd, die hiermede wordt uitgewonnen en de besparing, die wordt verkregen, wettigen de verdere ontwikkeling van al deze verbin dingen. De oorlog tenminste, als er oorlog zal ko men, wat nog niet een uitgemaakte zaak is zal een luchtoorlog zijn boven de Pool gebieden. De magnetische Pool zal het gebruik van het kompas uitschakelen, zodat naviga- tietoestellen op de lange afstand gebruikt moeten worden, om over het poolgebied heen te vliegen. Weerkundige radiostations, die op de begane grond worden opgesteld en vol gens een bepaald systeem gegroepeerd moe ten worden, zullen door de aether onafgebro ken tekens uitzenden, die door Radar-toestel len opgevangen worden, waardoor automa tisch de plaats zal kunnen worden bepaald. Radar, die op de begane grond is opgesteld, dan weer nodig, om tegen vijandelijke luchtaanvallen te waarschuwen. Het gaat er dus om, om nu reeds in het Noordpoolgebied radiobases te vestigen en landingsterreinen aan te leggen, welke in staat zijn, vliegtuigen uit te sturen en weer te ontvangen. Ten slotte is het van belang, om hier mensen te doen leven en te voeden, die voor exploitatie van deze bases nodig zijn. Men weet, dat reeds sedert twintig jaar in Siberië belangrijke mijncentra zijn ontstaan. Kort geleden zijn de Amerikanen met de ont ginning van Alaska begonnen. Een autostra da verbindt reeds thans dit oude koninkrijk van gouddelvers met de Ver. Staten, dwars door Canada. Kolenmijnen worden geëxploi teerd en de grootste vliegvelden ter wereld aangelegd. Alaska maakt in werkelijkheid de meest vooruitgeschoven linker vleugel van het Amerikaanse defensiestelsel uit, terwijl Groenland en IJsland de rechtervleugel vor men. Het Russische front daarentegen wordt begrensd door Petsamo, Siberië, Kamtsjatka, de Koerillen en Spitsbergen. In beide sectoren worden bijna aanhoudend militaire manoeuvres gehouden. Deze ma noeuvres hebben aangetoond, dat de mens in het Poolgebied leven kan; tevens is blijkbaar aangetoond, dat het moeilijk is, om onder de 40 graden een gevecht «Je leveren. Landgevechten zullen in deze Poolgebieden beperkt moeten blijven tot schermutselingen van patrouilles, zoals in de laatste oorlog is gebleken, toen een Duits commando landde op Groenland, dat onder controle stond van Amerika. De echte oorlog zal worden uitge vochten in de lucht. Hiervoor heeft men enige solide bases nodig en de mogelijkheid moet aanwezig zijn tot regelmatige ravitaillering. Beslissend zal zijn, wie het initiatief weet te nemen, en dat weet te behouden. Maar dat zou tè ver vooruit lopen op een toekomst, die geen sterveling zich kan indenken. SIGARENZAAK te koop te Utrecht met woning- ruil te Soest of omge ving. Verdienste pl-min. f 16.per week- Good will pl. inventaris f4500, ben. kap- pl.m. f7000. Br. no- 963 bur- S.C. Geen geld of goederen af te geven aan mijn weggelopen Vrouw J. M. E. Mangelsdorf- v. d. Zanden, Buntweg 16, Soest. C. MANGELSDORF. EIGENGEMAAKTE ONGEVALLEN. Woensdagavond hadden zowel aan de Birktstraat als op het Nieuwerhoekplein ernstige ongevallen plaats. Op beide punten werd namelijk een handkar, be laden met hout, door een auto aangere den. Zowel bij De Koude Hoek als op Nieuwerhoek, waren er 2 slacht offers. Een passagier in een auto werd ernstig gewond en de man achter de handkar niet minder. Gelukkig was de E.H-B.O. er als de kippen bij en in kor te tijd waren de gewonden voorlopig ver bonden, terwijl de ziekenauto van de E-H-B.O. spoedig arriveerde om de slacht offers te vervoeren. O, wat. erg! zei 'n juffrouw, die de wonden zag en wit werd rond haar neus. - Die auto reed ook veel te hard; ze moste die chauffeur mores leren! riep een man verbolgen. Stelt u gerust lezer, het waren slechts eigengemaakte ongelukken. De E-H-B.O. oefende namelijk, teneinde het publiek te laten zien, van hoeveel waarde de eer ste hulp bij ongelukken is in deze tijd van modern en dus snel verkeer. En al waren het eigengemaakte ongeluk ken, het was toch net echt. Griezelig echt zelfs! De wonden waren gefabriceerd door een grimeur uit Utrecht; ze waren zo natuurgetrouw, dat een toeschouwer beurtelings naar buik en borst greep en een der aanwezige geneesheren een oog je in het zeil hield, of de bewuste per soon niet zou flauw vallen. Intussen heeft iedereen zich kunnen over tuigen van het nuttige werk der E.H.B-O. Wij bevelen dan ook de collecte, die, zo als u wellicht reeds weet, Zaterdag ten behoeve van het werk der E.H.B.O. zal worden gehouden, van harte aan. Geef met milde hand, dit werk verdient ieders steun. Onder de aanwezigen bij de oefening te Soest merkten wij ook op burgemeester S. P. Baron Bentinck. Een geluidswagen stelde het publiek op de hoogte van de toedracht der zaak. Deze werd door de Firma Crommenacker alhier voor dit doel geheel belangeloos beschikbaar ge steld. KINDERFEEST. De Buurt- en Speeltuinvereniging „Ons Genoegen'' zal op Woensdag 17 Augustus a.s- een groot Kinderfeest geven in de speeltuin aan de Nieuwstraat. Er is een gevarieerd programma samengesteld ter wijl prachtige prijzen beschikbaar zijn. EERLIJKHEID BELOOND. Een chauffeur van de autobusonderne ming Fa. W- C- Tensen, vond te Amers foort in de bus een portefeuille, welke f8000.— bleek te bevatten. Enige ogen blikken na de vondst meldde zich bij de chauffeur een heer, die zeer verbou wereerd informeerde of er ook een por tefeuille was gevonden. Uit de gegeven omschrijving bleek de portefeuille hem inderdaad toe te behoren en zeer ver heugd en opgelucht nam hij haar in ontvangst Hij presenteerde de eerlijke vinder als beloning- - een sigaret. VACANTIE LUNAPARK. Jammer was het, dat Zaterdag, bij de opening van het Lunapark nog niet al le attracties waren gearriveerd en werking gesteld. Dit was niet bevorderlijk voor een druk bezoek. Toen echter Dinsdagavond Janvier's au tobaan de zeilen los gooide, kwam er een gezellige drukte op het terrein en werden er goede zaken gedaan, hetgeen ook de volgende avonden het geval was. Jammer was het, dat voor de kinderen geen ouderwetse draaimolen aanwezig was, maar ook in deze leemte werd Don derdag voorzien. Het geheel is thans een echt vacantie- 'feestpark' voor groot en klein, waarvan tot en met morgenavond nog kan wor den genoten. EEN OUDE KOUS MET DUBBEL TJES geldt wel eens als symbool van zuinigheid. Maar er is een betere ma nier om te sparen: zorgen dat Uw wollen garderobe als nieuw blijft. Dat kan op een eenvoudige manier. Niet wassen in gewone zeep, die wol doet krimpen, stug worden en slij ten, maar in alkalivrije Echfalon, waarin Uw wol als nieuw blijft. Was Uw wol veilig in ALKALIVRIJ voo** j 35 ct per pak Netto 100 gr SUCCES BIJ WEDVLUCHTEN. In het onlangs gehouden jubileumcon cours ter gelegenheid van het 30-jarig be staan van de Postduivenvereniging „De Zwaluw" en ook bij volgende wedvluch ten boekte onze plaatsgenoot, de heer J. Rijnders, lid van de Postduivenvereni ging „De Vriendschap" met zijn post duiven verschillende in het oog lopende successen. In genoemd concours bezette hij de le plaats en ook 1.1- Zondag wist hij beslag te léggen op de le en 2e plaats. Deze successen heeft de heer Rijnders in hoofdzaak te danken aan èen nieuwe vinding, het voeren van zijn duiven met V2-pillen. Voor de duivenliefhebbers dus een aanwijzing om ook aan V2 te den ken. QP O» Gnt08t8SRC» ARC DE TRIOMPHE. De verfilming van Erich Maria Remar- que's befaamde roman „Are de Triom- phe" wordt deze week in de avondvoor stellingen van hét City-Theater vertoond. Deze roman, die ongetwijfeld tot één der bekendste werken van deze tijd ge rekend mag worden, leende zich uitste kend voor verfilming en het was een zeer goede greep van Hollywood om voor de vertolking der hoofdrollen, 3 grote Europese sterren te engageren. Het verhaal eist een absoluut Europese sfeer, die geen Amerikaanse speler, van hoe grote klasse ook, zou kunnen verwezen lijken. Daar is in de eerste plaats de uit Zweden geboortige Ingrid Bergman, die zeer goed spel te zien geeft als Joan Madou. Haar grote tegenspeler is Char- ler Boyer in een bewonderenswaardige creatie van Dr. Ravic, terwijl de knappe Engelse karakterspeler Charles Laughton de rol van Gestapo-agent Haake vervult. 3 Grote sterren, die geknipt zijn voor de zeer zware rollen, die men hen heeft toevertrouwd en waar/an het resultaat dan ook niet uitgebleven is. „Are de Triomphe" ademt de sfeer, die Re- marque in zijn roman heeft willen op roepen. In de middagvoorstellingen wordt de prettige amusementsfilm „Bathing Beau ty" vertoond, een verfrissende rolprent vol humor, muziek en kleuirijke water balletten. De bekoorlijke Esther Williams laat U genieten van haar verbluffende Zwem-capaciteiten, terwijl Red Skelton met zijn kostelijke grappen een komiek van de bovenste plank is. Eén der mu zikale hoogtepunten in het zeer subliem gespeelde „Tico Tico" door de bekende organiste Ethel Smith. Een vacantie- film, waarmee jong en oud zich van het begin tot einde amuseren zal. MOTORCLUB „SOEST". Op de Dinsdagavond in de zaal van „Zonneheuvel" gehouden ledenvergade ring van de Motorclub „Soest" wcfrd be sloten adspirantleden tot de vereniging toe te laten. De 3e betrouwbaarheiidsirit zal Woensdag 24 Augustus worden gehou den. VERKEERSONGEVAL. Woensdagmorgen omtreeks elf uur, werd de 20-jarige jongeman K. W-, die, ko mende vanaf een zijpad, per rijwiel de Soesterbérgsestraat wilde oversteken, door een uit dé richting Soesterberg ko mende militaire jeep, aangereden. Met een hersenschudding en een verwonding aan een der dijbenen werd het slachtof fer naar zijn woning vervoerd. Het rij wiel werd nagenoeg geheel vernield- SCHIETWEDSTRIJDEN. Aan de schietwedstrijden, welke door de Soester Politie Sport Vereniging op Za terdag 13 Augustus a.s- zijn georganiseerd op de schietbanen van huize „Oranje hof" aan de Prins Bernhardlaan, zullen door de corpsen uit Baarn, 's-Graveland, Loenen en Soest werden deelgenomen. Ook voor de personele wedstrijd, waar aan de corpsschutters niet deelnemen, blijkt grote belangstelling te bestaan. Vele oud-B.V-L-'ers, die hun schietcapa- Citeiten nog eens willen beproeven, wor den verwacht. Tevens is er een geluksbaan, waarop ook de dames hun vaardigheid in de schiet- kunst kunnen tonen. Prachtige prijzen zijn beschikbaar ge steld, o.a- een plaquette van het gemeen tebestuur. HET IS NIET AL GOUD, WAT ER BLINKT In het Amerikaanse weekblad „Time" schrijft mevr. Irvin Shultz uit een klein plaatsje in Texas het volgende, naar aanleiding van een artikel over het zo goede leven in Amerika: „Wij zijn nu 11 jaar getrouwd en hebben nog steeds hetzelfde salaris van 5000 dollar (meer dan 13.000.per jaar). Wij bewonen een eigen huis, maar het is slechts voor de helft betaald. Wij rijden ook nog in dezelfde auto, model 1933, waarin we ons eerste afspraakje maakten en wij hebben twee gezonde kinderen. Ik doe al het huiswerk en de was zelfik maak de kleren van de kinderen of koop ze op uitverkopen. We kunnen er behoorlijk van eten, maar verder? Wij kunnen geen vacantiereisjes maken, geen boe ken kopen, of naar theaters gaan." Als men met een salaris van 13.000. zo weinig kan doen, dan betekent dat, dat het leven in Amerika wel vreselijk duur is en dat dus eigenlijk onze gulden wel zo veel waard is als in Amerika een dollar. Alles is maar betrekkelijk DE HARMONICA-TUBE Uit Frankrijk komt een nieuw model tube voor tandpasta, crème, zalf, verf, enz. Deze tube is gemaakt van hetzelf de zachte metaal als de gewone tube, doch geplooid als een harmonica, of een lampion. Om de inhoud naar buiten te krijgen, perst men deze harmonica- vorm eenvoudig een beetje in. De ge heel lege tube vormt dus een dicht op- eengedrukt rolletje metaal. Deze tubes kan men recht overeind op de onder kant neerzetten, terwijl zij niet het be kende onooglijke uiterlijk krijgen. Vul ling van gebruikte tubes wordt betrek kelijk eenvoudig. De Engelse cosmeti sche industrie heeft deze tubes reeds overgenomen. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een kortstondig ziekbed, zacht en kalm, onze lie ve Zuster, Behuwdzus ter en Tante, Agatha Donker, in de ouderdom van ruim 85 jaren. Soest, H. Donker. Hattem, D. M. Boeschoten- Donker. G. Boeschoten. Soestdijk, J. S. Havinga- Donker. Amersfoort, J. Donker de Ruiter Korver. Bilthoven, J. van der Wissel- Donker. A. van der Wissel. Neven en Nichten. Soest, 8 Aug. 1949. Soesterbergsestraat 114. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 12 Au gustus a.s., te 11.45 uur, op de tweede algemene begraafplaaats Kovels- wade" te Utrecht. Vertrek van Huize ,,Nw. Mariënburg" te Soest dijk om 11 uur. Liever geen bezoek. TE KOOP twee mooie wintermantels (terra en groen) en een bei ge zomermantel. Hartman laan 78. Onze dierbare Ouders, Petrus van Schalkwijk en Magdalena A. M. van Schalkwijk-Kessels, hopen Zondag 4 Sept. a.s. de dag te herdenken, dat zij voor 35 jaar in het huwelijk traden. Dat God hun nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare Kin deren, Behuwd- en Klein kinderen M. v. Remmerden- v. Schalkwijk. P. v. Remmerden en kinderen. H. de Beer-v. Schalkwijk. A. L. de Beer en kinderen. C. Droste-v. Schalkwijk. M. Droste en kinderen. J. de Beer-v. Schalkwijk. L. de Beer en kind. M. v. Dijk-v. Schalkwijk. T, van Dijk en kind. P. H. Moné- v. Schalkwijk. H. Moné en kind. Harry en Verloofde. Toos, Elly, Piet, Hans. De H. Mis van dank baarheid zal aan God worden opgedragen Maandag 5 Sept. a.s., in de Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus, te 8.15 uur. Receptie van 4—5 uur, Molenstraat 132. Op 13 Augustus 1949 zul len D.V. mijn geliefde ou ders. H. v. d. Werken en M. v.d.Werken-Teekens, de dag herdenken, dat zij voor 25 jaar in het huwe lijk werden verbonden. CEES EN YDA. Soest, 12 Augustus 1949. Molenstraat 98. Gelegenheid tot feliciteren Dinsdag 16 Augustus a.s., van 3—5 uur n.m., in Ho tel Pension ..De Schouw", Birktstraat 17, Soest, TER OVERNAME 2 zomerjurken, zeer mooi, ra. 42 en 38; 2 zwempak ken. heren en dames. Rem- brandtlaan 4, 3 x bellen. A. W. van Hal en C. L. M. Zonderop geven hiermede kennis van hun voorgenomen Huwe lijk, waarvan de sluiting zal plaats vinden op Donder dag 18 Augustus a.s., des morgens te 9.15 uur, ten Stadhuize te Leiden, waar na Huwelijksinzegening en plechtige H. Mis, te 10 uur, in de kerk van de H. Leo- nardus a P. M. aan de Haagweg. Receptie Soest, Julianalaan 75, Zondag 14 Augustus a.s., van 34.30 uur. Leiden, Da Costastraat 17, Donderdag 18 Augustus a.s., van 3—4.30 uur. Toekomstig adresSteen- hoffstraat 36, Soest. Dankbetuiging. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan familie, vrienden, buren, kennissen en het Katholiek Thuisfront „Soestdijk" voor de grote belangstelling bij mijn terug komst uit de tropen. W. A. RASCH. Van Straelenlaan 29. KINDERWAGEN te koop. Bevr. C. Stalen hoef, Koninginnelaan 101. Dankbetuiging. Hiermede zeggen wij harte lijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijks feest ondervonden. P. ROELOFSEN. E. ROELOFSEN- VELTMAN. Stationsweg 2. FLINK MEISJE gevraagd voor halve dagen. Aanm. Zaterdag Molen straat 59. Wegens huwelijk der te genwoordige net le MEISJE gevraagd voor dag en nacht, 2e meisje aanwezig. Mevr. Overbosch, Utrechtseweg 92, Amersfoort. WERKSTER b.z.a. voor school of ge bouw schoon te houden. Adres B. Grothestraat 59. Te huur grote gemeub. ZIT-SLAAPKAMER voor heer of dame, met of zonder pension. Julianalaan 5, Soestdijk. MEISJE gevraagd van 9 tot 12 uur. Mevr. Artz, Plasweg 57a. TANDEM te koop. Te bevragen Mo lenstraat 123. TE KOOP per 1 Sept. a.s. een flink Burgerwoonhuis perceel Koninginnelaan 7.) Leeg te aanvaarden. Te bevragen Van Lenneplaan 64, Soest. Gevraagd te Soest of om geving, per 1 Sept., voor 2 mnd. of langer, gemeub. of ongemeub. gedeeltelijke WONING met vrije keuken en bad kamer, voor ouder echtpaar z. k. Br. No. 961 bur. S.C. WONINGRUIL. Soest-Utrecht. Gevr. vrij huis, gemeente Soest tegen vrij huis te Utrecht. Liefst spoedig. Br. No. 41, Hoe- bee's Boekhandel, Soest. KAMERPLANTEN. Verschillende mooie kamer planten o.a. Begonia's 25. cent, Fuchsia's 50 cent E. van Oest, O. Grachtje 17. Te koop licht lopende HERENFIETS met nieuwe banden, f 30. Hartmanlaan 36, Soest. Te koop prima zwarte RIJLAARZEN, maat 4041. Nieuw. Te bevr. Steenhoffstraat 12A (12—2 en 6—8 uur). ZWERVEND AANGETROFFEN een wit hondje met zwarte vlekken (reu), halsband om. Tevens te bekomen jong zwart hondje. Inspecteur Dierenbescherming, Kerk- pad Z.Z. 71, Tel. 2501. in alle opzichten is Jachthaven-Theetuin a.d. Eem, tel. 2221, Baarn Roeien, Zeilen, Motorboten motor-driewieler met laadbak, merk Jason, voor f 325,-. Inl. Kamp straat 3, Tel. 2587, Baarn. Te koop een paar z.g.a.n. VOETBALSCHOEN EN maat 42. Beetzlaan 72. KIPPENPOLET f 1,75 per pond Dagelijks vers verkrijgbaar. H. v. Zijt- veld. Poelier, Julianalaan 62. NAAIMACHINEDOKTER Betrouwbaar adres voor nieuwe en gebruikte naai machines onder garantie. LEERTOUWER Zn. Molenstraat 137, Tel. 2106 Boerenkool- en Andijvie- planten, Spruitkool-, Groe- nekool-, Prei-, Peterselie- Selderie- en Mergkoolplan- ten van klei- en zandgrond, uit voorraad of op bestel ling verkrijgbaar bij AARDAPPELEN- EN PLANTENHANDEL Nieuweweg 40 Soest Telefoon 2242 Aardbeiplanten, in klasse A gekeurd, alleen bij vooruit- bestelling. VOERAARDAPPELS in elk kwantum. gevr. van 14 jaar en ouder, voor eenvoudig rustig werk. Goed loon, Cartonnagefa- briek „Plano", Tromplaan 7a, Baarn. Braamweg 84 Telef. 2045 van 29 Aug. tot en met 3 Sept. Maandag 15 Augustus HET IS GEZOND EN GOEDKOOP. RECLAME x 8 pond Stoofperen 50 cent. 5 pond Moesappels 50 cent. 5 pond Hand appels 50 cent, 3 pond Handperen 45 cent* FRUIT: Perziken 15, 25, 40 ct. Druiven per pond fl. Meloen 50, 65, 80, 100. Reuze aanvoer Wijn pruimen. Heerlijk eten. 55 ct. p. kilo. Speciaal adres voor op maken van fruitmanden. GROENTEN: Speciebonen 55 ct. per kilo. Snijbonen 70 ct- per kilo. Pronkers per kilo 45 ct. Groene en Rode kool 15 ct. per kilo- Sla 12 ct. Gele Komkommer 15 ct. bloemkool 55 ct- Uien 20 ct- per kilo- Worteltjes 15 ct. p- bos- Postelein 20 ct. per kilo. Spinazie 20 ct- per kilo. Soesterbergsestraat 13, IJ. v. d» Heijdenstraat 63, Telef. 292\ Soest. Hilversum.

Soester Courant | 1949 | | pagina 3