Germaans vermaak. OP HET RIJTJE I Vervolgonderwijs. Meningen van onze lezers. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Officiële mededelingen. VRIIDAG 19 AUGUSTUS 1949. 25e JAARGANG No. 60. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. BureauVan Weedestraat SS Teleloon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart- fl-50 - p. post fl .75. Zo lang de mensheid heeft gestemd gin gen er aan die stempartijen redevoerin gen vooraf. Dat was al zo bij de oude Grieken en dat is nu nog zo. Wat er ook in die duizenden jaren veranderd moge zijn, verkiezingen waren er en bleven er, met hun redevoeringen vooraf. Gelukkig maar. De voorpret is altijd gro ter dan de pret zelf en welke Nurks zou de mensen de voorpret van verkie zingen niet gunnen? Temeer omdat de napret niet zo heel groot is. In West-Duitsland kon men zijn hart ophalen. Voor Trizonia moest een nieu we, een spiksplinternieuwe en geen an dere, Bondsraad worden gekozen (le Ka mer) en een Bondsdag (2e Kamer). Die twee lichamen werden gekozen niet met handopsteken zoals de 'l'rizonalcn dat zo lang reeds deden en misschien nóg wel graag zouden doen, maar met stemhok jes en wat daar verder bij behoort. Zij kozen vierhonderdentwintig vertegen woordigers van de 42 millioen, zoals zij het vroeger deden. Ja, het ging zuiver democratisch, geproefd op hart en nieren. Hoe zuiver die kiezers in het tegenwoor dige West-Duitsland ook mogen zijn, de buitenstaander moge men zijn nieuwsgie righeid vergeven, als hij er benieuwd naar is te weten in hoeverre de oude Adam nog leeft onder het niet meer bruine hemd. De verkiezingen zelf zullen daar geen uitsluitsel over geven. De redevoernigen vóór die verkiezingen misschien? Laten we eens snuffelen in wat corresponden ten zoal over die oratoria hebben ver teld. Het kenmerkende is wel dit, dat een spreker, die daar zijn gehoor „pakken" wil, niet moet praten over de politiek, die in het binnenland moet worden ge volgd, noch over het vluchtelingen-pro bleem. Zeven millioen Duitsers uit de Oostelijke zone hebben de wijk genomen naar het Westen en leven daar zonder huisraad, zonder enig behoorlijk (naar „ausgebombLe'' maatstaf) onderdak, vaak ook zonder enige vaste bezigheid. Ook moet die redenaar het niet hebben over de te volgen politiek om de verwoeste woonwijken weer op te bouwen. Voor het publiek, dat toch voor het grote deel nog in kelders en geïmproviseerde on derkomens zijn toevlucht moet zoeken is dit onderwerp van bijkomstig belang. Moet hij het dan hebben over de natio nalisatie van het Ruhrgebied? Och neen, mijnheer. Echt feest, een oer-Duits feest wordt het pas als de spreker van leer trekt tegen de ontmanteling van de fa brieken. Een ontmanteling, die speciaal door de Amerikanen, laten we zeggen, niet bepaald met hart en ziel ter hand werd genomen. Of als hij de schuld van de vele narigheid, die het West-Duitse volk door moet maken niet wijt aan hun eigen stomme gedoe uit de nazi-tijd, maar aan de geallieerde bezetters. Dan zit men eigenlijk te wachten op het „Si Heil"-geschreeuw en het „Deutschland erwache". Misschien een te bruin gekleurde bril van correspondenten? Laten we de West- Duitsers zelf aan het woord. In de Ame rikaanse zone hebben de Amerikanen 'n opinie-onderzoek ingesteld over de vraag of het nazi-regime verkeerd of goed werd geacht. Vijf en vijftig en een half procent antwoordde „in wezen goed". Het Duitse bureau voor Opinie-onder zoek peilde de stemming in heel Trizo nia. Van de oud-nazi's zei 65 dat het idee goed was, maar verkeerd uitgevoerd en 21 verwierp het naziïsme. Van de niet-leden van de toenmalige N.S.D.A.P. meende bijna de helft, dat het idee toch wel goed was geweest, maar de toepas sing verkeerd. 36 wou er toen zo wel als nu, niets van weten. Een mentali teit, die heel aardig klopt met de stem ming, die aan de dag trad bij de ver kiezingspropaganda. De schuld geven aan het buitenland maar zich zelf niet afvragen hoe of het komt, dat men nu op de blaren moet zitten. En het ver velende van de hele historie is wel, dat zowel de sociaal-democraten als de ka tholieken, beide partijen waar het om gaat, in dit nationalistische gebrul mee doen. De twee enige partijen, die door hun herkomst, positie en doelstelling aan gewezen zijn als de contactpunten met het overige van West-Europa. Enfin, ze hebben daar nu hun Germaanse voorpret gehad. Als er na korter of lan ger tijd nu maar geen Germaanse na-pret op volgt. Schuitje varend, theetje drinkend Gaan we naar de Overkant? Nee, ze gaan Kanaaltje zwemmen, Zwemmen... fijn naar Engeland. Kijk, ze staan gewoon te dringen, 't Is een drukte van belang En ze springen uit het bootje, Neuriënd: Wij zijn niet bang. De een heeft nauw'lijk s opgegeven Of de ander staat al klaar; 't Is een soort prestige-kwestie En ze duchten geen gevaar. Smeer je body in met reuzel, Spring in zee en grijp je kans En in Eng'land aangekomen, Heb j' een hartkwaal en een krans1. Staakt met al die funnelplannen Onder 't Engelse Kanaal; Niemand maakt er straks gebruik van Want." ze zwemmen allemaal. Nu daar iedereen gaat zwemmen Vind ik er geen klap meer aan, Ik heb zin om me te trainen Voor de Grote Oceaan. Hoewel we nog midden in de vacantie zitten, zullen vele ouders, wier kinde ren de Lagere- of Ulo-scholen verlaten hebben er ongetwijfeld reeds over na denken, welke vorm van vervolgonder wijs voor hun zoon of dochter het mees te nut zal afwerpen. In dit verband mag zeer zeker hun spe ciale aandacht gevestigd worden op de reeds bijna 30 jaar in Baarn bestaande Middelbare Handelsavondschool, welke zich in die periode een uitstekende naam heeft verworven. Talrijke leerlingen, die in vroegere ja ren het einddiploma behaalden, hebben zich zowel in ons land als daarbuiten een zeer goede positie kunnen verwer ven. En vrijwel alle oud-leerlingen zul len vaak met genoegen terugdenken aan de lessen, die zij daar hebben ge volgd. Voor een groot deel is dit te dan ken aan de prettige sfeer, waarin de leraren, onder leiding van de directeur, de heer G. Lohmann, hun onderwijs we ten te geven. Door hun veeljarige erva ring bij het Handelsavondonderwijs zijn zij in staat tegenover hun leerlingen een speciale toon te treffen. Daardoor heerst er in de klassen een aangename geest, zonder welke goed en vruchtdra gend onderwijs onmogelijk is. Dat hiervan tevens een grote opvoe dende kracht uitgaat, die op het gehele verdere leven van de leerlingen zijn stempel drukt, zal niet nader aange duid behoeven te worden. De lessen worden gegeven in „Het Baarns Lyceum" van begin September tot eind April, onderbroken door de bij het Middelbaar Onderwijs gebruikelijke Kerst- en Paasvacantie. De eerste drie klassen ontvangen drie avonden per week les in Boekhouden, Handelsrekenen, Nederlands, Engels en Duits. In de vierde en vijfde klas wordt Boekhouden, Handelsrekenen, Neder landse, Engelse en Duitse Handelscor respondentie alsmede Handelskennis, Rechts- en Wetskennis en Bedrijfsleer onderwezen. Aan het einde van het 5e cursusjaar wordt onder toezicht van Rijksgecommitteerden een eindexamen afgenomen. De leerlingen, die hiervoor slagen, ont vangen een door het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verstrekt diploma. Het bezit daarvan geeft hun vrijstelling van het Middenstandsexamen. Voor degenen die hun werkkring op een kantoor hebben, is het genoten onder wijs een prachtige grondslag om verder te studeren, zodat velen reeds in het zelfde jaar waarin zij de school verlie ten, het Praktijkdiploma Boekhouden of in een der talen konden behalen. Tot de eerste klas kunnen worden toe gelaten leerlingen, die met goed gevolg de lagere school hebben doorlopen. De genen die reeds een of meer jaren Mulo- onderwijs hebben genoten, kunnen in de 2e of 3e klas geplaatst worden. Voor de vierde klas worden aangenomen die meisjes en jongens, welke het Mulo diploma bezitten of op het Mulo-exa men voldoende cijfers hebben behaald voor de vakken, waarin op de Middel bare Handelsavondschool onderwijs wordt gegeven. Dank zij het feit dat de school door Rijk, Provincie en Gemeente wordt ge subsidieerd is het schoolgeld zo laag, dat dit voor niemand een bezwaar be hoeft te zijn. Tot slot zij nog vermeld, dat aan de Handelsavondschool een cursus in ste nografie en machineschrijven is ver bonden. De leerlingen welke deze met goed gevolg doorlopen, ontvangen aan het eind der cursus een diploma. Gaarne geven wij de ouders wier kinde ren voor deze vorm van vervolgonder wijs in aanmerking komen en dat zijn op de eerste plaats de kinderen die een ambacht leren of voor het winkel bedrijf of het kantoor worden opgeleid in overweging hun zoon of dochter naar de Handelsavondschool te zenden. Later zal wel blijken, dat zij een wijs besluit genomen hebben. Aanmelding van nieuwe leerlingen kan geschieden bij de heren Joh. Gielen, Nw Baarnstraat 8 en J. van Hall, Laan straat 47, resp. voorzitter en secretaris van de Commissie van Beheer der school. De juiste data waarop deze aan meldingen plaats moeten hebben, zullen in ons blad bekend worden gemaakt. De Burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een keuring van dekrijpe bokken in deze gemeente zal worden gehouden op Za terdag 27 Augustus 1949, te 15 uur, op het terrein van de heer C. A. Butzelaar, Korte Brinkweg 25. De aangiften moeten worden gezonden aan de Rijksveeteelfconsulent Ir. J. S. Swierstra. Prins Hendriklaan 39, Utrecht. De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis, a. dat alle oproepingen voor de keuring van de lichting 1950 zijn verzonden; b. dat de in 1930 geboren mannelijke personen, die de Nederlandse Nationali teit bezitten en in een der Nederlandse bevolkingsregisters zijn opgenomen of daarin hadden moeten worden opgeno men en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, zich voor 1 Sep tember 1949 ter gemeentesecretarie, af deling Militaire Zaken, moeten aanmel den. Deze afdeling is voor publiek geopend elke werkdag tussen 8.30 uur en 12.30 uur. VERDIENT EERLIJKHEID BELONING? Geachte Redactie. Met enige tegenzin las ik het stukje „Eerlijkheid beloond" in de Soester Courant van 12 Aug. Verdient eerlijkheid beloning? Ik meen van niet. Eerlijkheid is vanzelfsprekend voor een fatsoenlijk mens. Had de chauffeur wat uit de portefeuille weggenomen, dan was hij een oneerlijk mens geweest. Ik zou me schamen, als ik de chauffeur was, om voor mijn eerlijkheid een fooi aan te nemen. Iets anders was, als hij extra moeite had gedaan om de portefeuille aan de eige naar terug te b ezorgenextra onverplich te moeite verdient wel beloning. Dat de chauffeur een sigaret gepresen teerd kreeg is een vriendelijkheid, die zeer gewoon is en een vriendelijkheid was hier zeker op zijn plaats en ver dient geen hoon zoals in het bedoelde stukje. Wat mij sympathieker was geweest dan die jnisplaatste hoors ware. indien <le naam van die chauffeur vermeld was ge worden. Er zijn in de wereld helaas zo veel niet-eerlijke mensen, dat het pret tig is de naam te weten van iemand, die in de praktijk bewezen heeft eerlijk te zijn. Zo iemand druk je gaarne de hand. FELIX ORTT. GEMEENTERAADSVERGADERING. A.s. Vrijdagavond, te 7-30 uur, komt de raad onzer gemeente voor het laatst in zijn oude samenstelling bijeen, ter af doening der navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d- 27 Mei en 20 Juli 1949. 2. Mededeling van ingekomen stukken. a. Besluit van Ged* Staten tot verdaging van hun beslissing op het uitbreidings plan in hoofdzaak voor de gronden, ge legen ten Noorden van de spoorlijn Utr.- Amersfoort. b. Schrijven van de Directeur van Ge meentewerken ter beantwoording van 'n 2-tal in de raadsvergadering van 31 Mei j.l. gestelde vragen; c. verslag van de schoolartsendienst over 1948. 3. Opnieuw behandeling van het adres van D. Schaap te Nieuw-Loosdrecht, ver zoekende ontheffing van het verbod om in de kom der gemeente een inrichting, vallende onder de Hinderwet, te mogen oprichten. 4. Vaststelling van een besluit tot wij ziging van het uitbreidingsplan in hoofd zaak ten Noorden van de spoorlijn Utr.- Amersfoort en van een plan in hoofd zaak ten Zuiden van die spoorlijn. 5. Benoeming van een lid van de Com missie als bedoeld in art. 8 der Woon- ruimtewet wegens het bedanken als zodanig door de heer J. H- Hom» 6. Vaststelling van een besluit tot wei gering van medewerking inzake aan schaffing van een nieuwe rekenmethode ten behoeve van de Chr. School te Soes- terberg, doch tot het verlenen van me dewerking ten aanzien van de uitbreiding der rijwielenbewaarplaats dier school. 7. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening tot uitkering van een bedrag aan de nagelaten betrekkingen van on derwijzers. 8. Opnieuw vaststelling van de Schoon heidsverordening voor de gemeente Soest. 9. Voorstel inzake het geven van namen aan straten. 10. Belastingreclames* 11. Voorstel tot wijziging van de Leges verordening met ontwerpbesluit. 12. Voorstel tot wijziging der gemeente begroting 1948. 13. Vaststelling van een besluit tot b'e legging van gelden (omwisseling pand brief). 14. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen a. tot het wedérom verpachten van een perceel nabij de Julianalaan aan W. Ben schop. b. tot huur van grond aan de F. Huijcik- laan voor voetbalterrein van de Wed- Wantenaar. c. tot verhuur van de in sub b vermelde grond aan B.D.C. d. tot verhuur van 't voetbalveld aan de Schrikslaan aan S.E.C- CONCOURS HIPPIQUE EN KAMPIOENSCHAPPEN VOOR LANDELIJKE RIJVERENIGINGEN. Reeds eerder schreven wij een en ander over de grote gebeurtenissen die op Za terdag 27 Augustus op ruitersportgebied in onze gemeente zullen plaats vinden. Nader vernemen wij, dat er reeds hard aan de organisatie gewerkt wordt en dat het met de inschrijvingen vlot loopt. De gehele provincie Utrecht, zowel Abcou de als Jutphaas, zowel De Bilt als Mont- foort zenden het beste wat zij aan paar den hebben. Uit zeventien plaatsen zijn reeds inschrijvingen binnen gekomen, be halve uit Soest. Vooruit Soesters, jullie tellen toch ook mee in het Concours Hippique. Zendt zo spoedig mogelijk de inschrijfbiljetten in bij de heer v. d. Bor, anders zou het nog kunnen gebeuren, dat er in Soest een ruiterfeest als nimmer tevoren plaats heeft en dat de Soesters met hun een- en tweespannen aan de kant staan. Uit de inschrijvingen bleek, dat er o.a- negen achttallen ingeschreven hebben. En gij, lezers, knoopt dit in Uw oor: 27 Augustus, op het terrein van A. J- v. d. Hengel, aan de Lange Brinkweg, een ruiterfeest als nimmer tevoren. SCHIETWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag vonden op de Schietba nen achter „Oranjehof" de schietwed strijden plaats, welke waren georgani seerd door de Soester Politie Sportver eniging. Nadat de voorzitter van S.P.S.V., de heer A. de Liefde, een welkomstwoord tot de aanwezigen had gesproken, open de onze burgemeester, Mr. S. P. Baron Bentinck, de wedstrijden met het lossen van het eerste schot, waarbij onze burger vader een voltreffer wist te plaatsen. De animo voor deze wedstrijden was bui ten verwachting en eerst tegen acht uur in de avond waren de schutters verza digd. Aan de corpswedstrijden namen deel de ploegen van de politie sportverenigingen .uit Baarn. 's Graveland. Loenen en Soest. De behaalde resultaten waren als volgt: Corpswedstrijden: 1. Baarn, 198 ptn. 2- Soest, 164 ptn. 3* 's Graveland, 158 ptn. 4. Loenen, 114 ptn. Beste corpsschutter: H. Bakker, Baarn, 45 ptn., winnaar van de plaquette, aan geboden door het gemeentebestuur. Personele corpswedstrijden: 1. G- Daams, 's Graveland, 43 ptn. 2- H. Bakker, Baarn, 42 ptn. 3. L« v. d. Kamp, Baarn, 39 ptn. 4. S. Schipper, Soest, 38 ptn, 5- J. Schalkx Soest, 38 ptn. 6 C. van Wijngaarden, Soest, 38 ptn. 7. G. Pasman, Soest, 38 ptn. 8. G. de Haan, Baarn, 38 ptn. 9. D. Ruys, 's Graveland, 37 ptn. 10- Schnit- flink, 's Graveland, 36 ptn. 11. W- v. d. Kamp, Baarn, 34 ptn. 12. C. J. van Eijk, Loenen, 34 ptn. J. B. Hamer, 's Grave land, 34 ptn. 14. J. van 't Klooster, 's Graveland, 34 ptn. 15* A. Dolman, Loe nen, 33 ptn. Vrije Personele baan: 1. A. v. d. Mee berg, Baarn, 41 ptn. 2- G. v. d. Kamp, Baarn, 40 ptn. 3. W. v. d. Kamp, Laren 38 ptn. 4. B. v. d. Kamp, Baarn, 37 ptn. 5. A- de Liefde Soest, 37 ptn. 6. A. Koe- lewijn, Baarn, 37 ptn. 7- G- de Kruyf, Baarn, 37 ptn. 8. T. v. d. Meulen, Soest, 35 ptn. 9« J. J. Majoor, Laren, 35 ptn. 10. A. Klaarwater, Baarn, 35 ptn. 11. I. Pitstra, Driebergen, 34 ptn. 12. J. v. Donselaar. Driebergen, 32 ptn. Vrije baan corpsleden: 1. L. v. d. Kamp, Baarn, 87 ptn. J. Wittebrood, Baarn, 84 ptn. 3- H. Bakker, Baarn, 80 ptn. 4. C. van Wijngaarden, Soest, 80 ptn. 5- W. v. d. Kamp, Baarn, 87 ptn. Vrije individuele baan (niet corpsschut- ters): 1. G« de Kruyf, Baarn, 80 ptn- 2. J. van Donselaar, Driebergen, 78 ptn. 3. B. v. d. Kamp, Baarn, 74 ptn. 4. J. v- d. Wal, Soest, 72 ptn. 5» I- Pitstra, Drie bergen, 7 0 ptn. Geluksbaan: 1. J. W. Kaspers, Soest, 280 ptn. 2. G. Vermeulen, Driebergen, 235 ptn. 3- C. v. Wijngaarden, Soest, 234 ptn. 4. J. W. Kaspers, Soest, 226 ptn. 5. J. G. v- d. Flier, Baarn, 225 ptn. 6. G. Ver- len, Driebergen, 224 ptn. 7. G. Daams, 's Graveland, 221 ptn. 8- E. J. Schukking, Hoorn, 207 ptn. 9. A. Reehorst, Soest, 188 ptn. 's Avonds reikte de SPSV-voorzitter in een der zalen van „Oranjehof" met enige toepasselijke woorden de prijzen uit en dankte de corpschef, de heer C. H- van Es, voor de medewerking, om deze wed strijden te doen slagen. De Baarnse ver eniging ontving, als winnaar van de corps- strijd, een fraaie zilveren lauwertak en 5 draagmedailles, beschikbaar gesteld door de heer A. W- Beckeringh, alhier. PR1JZENCOMMISSIE. De Plaatselijke Prijzencommissie te Soest zal in het vervolg alleen zitting houden op de eerste Dinsdag van de maand en wel in het gemeentehuis, des avonds 7.30 uur. Ingang achterzijde. De secretaris van de commissie is zo nodig iedere werkdag te spreken op het gemeentehuis. De Rekenkamer vind ik geen prettige instelling. Ik hou niet van mensen, die er alleen maar op uit zijn anderen op de vingers te tikken. Die „kamer" komt altijd na de maaltijd met de mosterd aansjouwen, zodat zij nimmer een cent oplevert. Ook met de zaak „Militair Gezag" is dit het geval. Die 150 millioen zijn weg. Foetsie! Maar ach, waarom zullen we gaan haar kloven? Wat kan ons die 150 millioen sche len? Het hele spul valt me eerlijk ge zegd nog mee en op een Staatsschuld van enige milliarden maakt f 150.000.000.- nïet zoveel uit. Nou ja, er is een zeescheepje benzine weggeraakt, een paar honderd auto's zijn nog steeds ondergedoken, hier en daar is wat aan de lijmstok blijven hangen, ze „importeerden" voor 15 mille cog nac, er verdween af en toe 'n geldkist je met inhoud en er waren nogal wat geheime posten in de boekhouding, maar wat mag dat hinderen? In alle gevallen is het prettig achteraf te horen, dat het M.G. niet op een paar centen heeft ge keken. Misschien dat het m'n geweten is, dat me zo luchtig over de knoeiboel van het M.G. doet schrijven. Ik heb n.1. wat op te biechten en wil me ontlasten van het knagende gevoel er ook aan meegedaan te hebben. Een kennis van mij kwam op een avond in Mei 1945 uit een „slee" rollen, com pleet in oorlogsdos en een stapel ster ren op z'n schouder. Ik waande hem ergens in het Zuiden bij vrouw en kin deren, doch zeker niet bij het leger, om dat hij was afgekeurd en geen geweer van een kanon wist te onderscheiden. Hoe het ook zij, hij was op een of ande re duistere manier bij het M.G. geko men, kreeg 3 sterren op z'n schouder en een auto model 1945 vol heerlijkheden, waarvan we haast het bestaan hebben vergeten. En hier is dan m'n bekentenis. Ik heb gegeten en gedronken met héél diep in m'n binnenste een stemmetje, dat zei, dat het vast niet, wat je noemt, helemaal „zuivere koffie" was. Maar dat „stemmetje" draaide ik met glans en zonder de minste moeite, de nek om. Ik had geen tijd en geen zin om naar ■--fAfi—géffsfer. - tz- testeren. Daag- Snaak-re- alles veel te lekker voor. Maar nu knaagt het toch bij me. Of zou het pret zijn, omdat ik toch ook een beetje heb meegenoten van die 150 millioen, die nu afgeschreven moeten worden? H. OEKMAN. GEVONDEN VOORWERPEN. Zakmes, vulpenhouder met gouden pen, rozenkrans, portemonnaie met inhoud, lage br. herenschoen, rood bruine por temonnaie met inhoud, zw. vulpenhouder, paar gymnastiekschoenen, bril, bezem, pijp, zwarte lederen portemonnaie met inhoud, bouvier, damespolshorloge, wit kinderschoentje, portemonnaie inh. 77 ct., bruin colbert jasje, zwarte dameshand schoen. Inlichtingen elke Woensdag en Zaterdag van 14-16 uur, politiebureau. HOE DE DUIVEN VLOGEN. Zondag namen de verenigingen „De Zwa luw" en „De Vriendschap" deel aan een wedvlucht vanaf Mons. Afstand 213 K-m. Van de Ver. „De Zwaluw" is de uitslag alsvolgt: N. Baltus 13* H- Onwezen 216109— 133. G. Haks 4-11-17. A. Rijksen 5 87-127. P. Grift 6-56—134. J. C. van Breukelen 7144243. Sj- Rijksen 8— 26-47—80—90-101—131. R. v. d. Veer 9. J. Egdom 10. B. Roest 12140. J. Stalenhoef 3—53—7374—124. J. Kamer beek 15—52—79—128. R. Burgstede 18- 71—132. C van 'Soest 19-68—84-94— 95—113-139. J. v. d. Brakel 20—39-58— 59-100-115. H- Kriek 21—69- A. Dorrestein 22383741—4965 70. H* de Jong 23—46. B. v. Boeijen 24. G. Sukel 25-110. J. Knoops 27—107—108. E. Veerman 2878137- A- Waayenberg 29—91—105. A- Snijders 30-31- G. Ver woerd 32-86. H. v. d. Kuil 33-125. J. v. d« Belt 34106. H. Gorissen 3572 93. T« Herwaarden 3683- H. Overbeek 4054. T. van Slooten 44- G. Geijten- beek 45. N« van Veen 48607677- W. Grift 505566121. R. v .Velzen 51. C. Karsten 57103- H- v. d. Broek 61 116117. D- Pureveen 62 A. v. Asch 63 74—92—114. H. Westerveld 64-81-82- G. Visser 67. J. de Rijk 85-112. J. Wij- nands 88. C- de Goede 89- H. v. d. Valk 96. H- de Bree 97104126. Mej. Zim- merman 98. G- Elschot 99135- A. van Slooten 118. H- Verwoerd 119. J. v. d. Brink 102-111-123—129-138. P. Duijst 120. J« van Leek 122. A. Grauwmans 130. A. Priem 136- De uitslag van „De Vriendschap" is: J. Blankenstein 132041. R. Bokma 2—43. R- Koster 4—42. J, Rijnders 512 13313361—62. Th- Luijtelaar 6- Th. de Muijnck 7-9—16—19-23-39-49- 60 65. f' Mets 102156. H. Poïilman 14 38-52-57. Gebr. Blom 15—10-53. E. Daatselaar 172966. J- Mulders 24- C. Dijkman 25—30. G- Teeken 27-47—55. W. Roest 28-32-50—51-59. G. Sukel 34 4664. G- Sikkelbein 36— 37. G. v. d. Broek 48. B. Klarenbeek 68.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1