W. N. NIEUWENHUIS SOEST. Loodgieter - Electriciën SOESTERBERG. ,fi<ee Voetbal. S.E-C- WINT DERDE PRIJS. Met veel aanhangers trok S.E-C. Zon dagmiddag naar Laren om in de tweede ronde van het Spinnewiel-tournooi Allen Weerbaar uit Bussum te ontmoeten. Het is een spannende en vlugge wedstrijd ge worden, die uiteindelijk met 2—1 door de Bussummers werd gewonnen. Jammer was het, dat SEC weer met een drietal invallers in het veld verscheen, hoewel wij daar direct aan moeten toevoegen, dat deze invallers voortreffelijk werk hebben verricht. De eerste aanvallen waren voor SEC en na een kwartier was het linksbuiten O. Maassen, die een keurige voorzet van rechts in het A.W--doel wist te plaatsen. A.W- kwam daarop, goed samenspelend, opzetten en een hard schot tegen de lat behoedde S.E-C- voor 'n tegendoelpunt. Even later werd het toch 1—1, toen links back Denooy miste en de A.W.-linksbin nen daardoor een vrije schietkans kreeg, die hij dan ook prompt en hard benutte. Na de doelwisseling weer een gelijk op gaande strijd. Er waren tien minuten in de tweede helft gespeeld, toen A.W- op de rand van het strafschopgebied een vrije trap kreeg toegewezen, die ineens keihard in de linkerbovenhoek van het SEC-doel werd geschoten. 21- Verkeerd opstellen der spelers, waardoor doelman Van Zoghei het uitzicht werd belemmerd, was o.ï- de oorzaak van dit doelpunt. Niet ontmoedigd speelde S-E.C. verder en A.W. werd geneel op eigen helft teruggedrongen. De Bussumse kee per Kreeg handen vol werk en in deze periode werd bij S.E.C. de midvoor Westerveld terdege gemist. Verscheide ne corners op het A.W--doel leverden wel veel spanning, maar geen doelpun ten op en wat SEC ook probeerde, het bleef 21 voor A.W- Door deze nederlaag kwam SEC in de verliezersronde om de 3e en 4e prijs. In volgende wedstrijd verloren De Zebra's met 21 van Hilversum, zodat in de namiddag SEC de strijd aanbond met de gestreepte Hilversumse ploeg en wat niemand had verwacht, S.E.C- bracht De Zebra's een verdiende en gevoelige 4-0 nederlaag toe. In 't begin ging de strijd vrijwel gelijk op, maar toen kort achter elkaar Evert v. d- Horst en Belt met fraaie doelpunten SEC een 20 voor sprong hadden bezorgd, speelden De Zebra's een verloren partij. Na de rust trachtten de Hilversummers de achterstand nog wel in te lopen, maar toen bij een snelle SEC-aanval M. Maassen onhoudbaar de 3e goal voor SEC scoorde, was het met de Hilversum mers finaal gedaan. Na een snelle rush maakte Belt er met een geweldig hard schot nog 40 van, met welke stand ook het einde kwam. JEUGDTOURNOOI S.E-C. Op het terrein aan de Kostverlorenweg vond Zaterdagmiddag het eerste gedeel te plaats van het door SEC georganiseer de jeugdtournooi. Deze middag was bestemd voor de ad- spiranten, terwijl Zaterdag 27 Augustus a.s- de junioren van de deelnemende ver enigingen elkaar zullen bekampen. De wedstrijden hadden een sportief en geanimeerd verloop. De resultaten waren: A.W-—Baarn 01- Amersf. BoysSEC 10. Amersf- BoysA-W. 00. S.E-C, Baarn 12. BaarnAmersf- Boys 0—4. A.W—SEC 0—0- De resultaten waren: 1. Amersfoortse Boys met 5 punten. 2. Baarn, 4 punten- 3. Allen Weerbaar met 2 punten. 4. S-E.C. met 1 punt. B.D.C- OP DE GOEDE WEG. De vele Soesters, die Zondag de bult naar Soesterberg over getogen zijn, be hoeven hiervan geen spijt te hebben. Hun moeite is meer dan beloond geworden. Ze hebben kunnen genieten van een mooi, stevig partijtje voetbal, spannend van begin tot eind. Vooral BDC maakte 'n pracht indruk en al mag men een bekerwedstrijd, ook al vormt een zilveren vliegtuig de inzet, niet vergelijken met een competitiewed strijd, wanneer de Soesters het a.s- sei zoen op dezelfde wijze voor de dag ko men als Zondag, tegen de vierde klasser „De Stichtse" uit Utrecht, dan kunnen de BDC-ers al bij voorbaat van 'n gun stig verloop van de competitie verzekerd zijn. Beide ploegen startten al direct in een snel tempo, dat ondanks de brandende zon, tot het einde der wedstrijd werd vol gehouden. Na 10 minuten werd de Utrechtse achterhoede in het nauw ge bracht- Uit een mooie voorzet van rechts kreeg Ben Rademaker dicht voor doel de bal vrij, waarna hij onhoudbaar laag inschoot- 10- BDC bleef in de meer derheid, maar de Soesters wilden het te mooi doen; er werd te weinig gescho ten, waardoor enkele mooie kansen ver loren gingen. In het begin van de tweede helft zijn de Utrechtenaren in de meerderheid. De achterhoede van BDC zit echter solide in elkaar. De backs Van de Berg en Ro land en spil Simons ruimden, dat het een lieve lust was. En achter dit trio stond doelman Epskamp, die gelegenheid genoeg 'kreeg zijn kwaliteiten te tonen. Talrijke ballen dook hij er prachtig uit, waarbij wij speciaal willen vermelden 'n hard schot van de Utrechtse linksbuiten. Volkomen onverwacht kreeg G. v- d. Berg een mooie kans, wanneer hij de bal door gespeeld krijgt van de goed spelende Goos Huurdemen. Hij wordt echter ge vloerd, waarvoor de Soester midvoor 'n strafschop krijgt te nemen, die hij niet weet te benutten. Even later herstelt hij zich, wanneer hij er alleen tussen uit trekt en hij, hoewel zwaar gehinderd, door de fors spelende backs van De Stichtse onhoudbaar weet te doelpunten. 2-0. Opnieuw komen de gasten opzetten en in de twintigste minuut zien zij hun zwoe gen beloond met 't meer dan verdien de tegenpunt. 21- Een poosje lijkt het er op, dat ook de gelijkmaker zal volgen, doch nadat Wim Huurdeman een kwartier voor het einde de stand op 31 had gebracht, kon niets meer de overwinning van BDC in ge vaar brengen. Al bij al een mooi resultaat, dat BDC in de demi-finale brengt en waarmee de Soesters tevens hun zustervereniging „Soesterberg" 'n goede dienst bewezen, want De Stichtse behoefde nog slechts eenmaal het zilveren vliegtuig te winnen, om dit kostbare kleinood definitief het hare te mogen noemen. KONINKLIJKE BELANGSTELLING BIJ SPORTFESTIJN. Uitgelaten doorbrak een opgewonden me nigte van jeugdige, in kleurrijke kleder drachten gestoken inwoners van Spaken burg en Bunschoten Zaterdagnamiddag de politieafzetting en rende over het voet balveld te Spakenburg naar H-M- Ko ningin Juliana en Z-K-H- Prins Bernhard, die daar de wedstrijd tussen „Spaken burg" en „K.P-S-" hadden bijgewoond. Het scheelde niet veel, of zij hadden de hoge bezoekers volkomen ingesloten, doch tijdig maakte de juichende menig te ruim baan, zodat het Koninklijk Echt paar de gereed staande auto kon berei ken, waarna naar Soestdijk werd terugge reden. De sportmiddag welke Zaterdagmiddag op het terrein van de S-V- „Spakenburg" werd gehouden, met als hoofdschotel de ere-wedstrijd tussen Spakenburg en K.P.S., ten bate van de Ned. Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers, waarvan Prins Bernhard beschermheer is, mocht zich in een grote belangstelling verheu gen. Tijdens de rust in deze wedstrijd, terwijl er een gymnastiek demonstratie ge" geven werd, brachten H-M- Koningin Ju liana en Z-K-H- Prins Bernhard een be zoek aan de wedstrijd, hetgeen voor al le aanwezigen een ware verrassing was, daar alleen Prins Bernhard werd ver wacht. Onder de autoriteiten merkten wij o.m- op Jhr. Dedel en onze burgemeester, Mr. S- P- Baron Bentinck en diens echt genote. Om vijf uur marcheerden de Spakenburg- se voetballers, de sportvereniging en de korfbalvereniging met de muziekvereni ging „Excelsior" naar het terrein aan het ÏJselmeer, alwaar, na een rondgang op het terrein, de fraaie vlag van de Ned. Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers op het clubhuis werd gehesen. De spelers van beide clubs stelden zich daarna voor de tribune op terwijl „Ex celsior" het Wilhelmus liet horen. Direct na de aftrap kregen we een snel le van doel tot doel gaande strijd te aan schouwen. De Spakenburgers waren door het betere plaatsen van de bal echter ge vaarlijker en al spoedig gaf midvoor Heinen Spakenburg de leiding. Enthou siast trokken de paleismannen ten aan val en hoewel zij enige hoekschoppen forceerden, een tegendoelpunt bleef uit. Nog voor de rust wisten de Spakenbur gers daarentegen hun voorsprong tot 30 te vergroten. Tijdens de rust gaf de sportvereniging enige demonstraties aan rek en brug en wachtten de duizenden toeschouwers op de komst van Z.K.H- Prins Bernhard. Eindelijk werd het wachten beloond. Er kwam deining in het publiek en groot was de verrassing, toen H.M- de Koningin vergezeld van Prins Bernhard, het veld op kwam. 4 De heer Jac- van Diermen, voorzitter van „Spakenburg", begroette de hoge gasten, waarna deze op de tribune plaats namen. Nadat de jeugd van de sportvereniging nog enige oefeningen hadden gegeven, kon het tweede gedeelte van de wedstrijd onder leiding van de heer W. F- Bührman uit Soest, een aanvang nemen. De KPS-ers trokken direct ten aanval en reeds binnen enkele minuten slaagde hun rechtsbuiten er in te scoren en toen een minuut of tien later linksbuiten B. Hoogeveen op fraaie wijze de stand op 32 bracht, zat de spanning er weer volop in. De Spakenburgers het gevaar ziende, kwamen enthousiast opzetten, maar de K.P-S.-verdediging was er goed in, ter wijl ook doelman Koedam met de gevaar lijke schoten der gastheren wel raad wist. Tenslotte moest hij, gehinderd door de scherpe zon, voor een hard schot van de Spakenburgse linksbuiten Korlaar ca pituleren. Hoe K.P.S. zich daarna ook nog inspande, het einde kwam met een verdiende 42 overwinning voor de thuis club. Na afloop reikte Prins Bernhard aan de aanvoerders van beide teams een prijs uit, waarbij hij alle spelers de hand druk te en zich nog enige tijd onderhield met de Spakenburgspeler L. Korlaar, die kort geleden met de Kota Inten uit de tropen is teruggekeerd. Nadat Majoor Paans, secretaris van de Ned. Bond van Militaire Oorlogsslacht offers en de voorzitter van „Spakenburg" de Koningin en de Prins hadden bedankt voor hun belangstelling, vertrok, na het spelen van het Wilhelmus, het Koninklijk Echtpaar naar de gereedstaande auto- De spelers van beide verenigingen en de verschillende officials verenigden zich daarna in het Toeristenhuis „De Oude Korporaal". HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Zwaluw3' hield Zondag j.1- een wedvlucht vanaf Quievrain, afstand 226 k.m- In concours Van Weedestr. 23 Tel. 2577 waren 472 duiven, die om 9.20 uur met N.O- wind werden gelost- Aankomst eerste duif 12 uur 56 min. 12 sec. Deze duif bereikte een snelheid van 1046,56 meter per minuut. Aankomst der laatste prijswinnende duif 1 uur 25 min. 8 sec. De totale uitslag is: J- Stalenhoef 1116- N- Baltus 2820 65. Sj. Rijksen 3—23-31—66-77—99-103 105-109-117. J. Kamerbeek 4—69-73- 108—115. H- Onwezen 5—7—85-89—107- IJ. v- d. Brakel 6163547—72. A. Grau- mans 9. A. Rijksen 11. J. Herwaarden 10. A. Snijders 12-25—62- J- Knoops 13—14 21. A- Waaijenberg 151897118- G. Visser 17. H- Kriek 19—82—98—100- J. v. d- Brink 22. Mej. Zimmerman 2478. J. C- van Breukelen 26548081- G. Geijtenbeek 272888. C- van Soest 29 56596768—83. A. Dorrestein 3046 84-96. G- Haks 32-42—44-75. H. de Jong 3355—112. E- Veerman 3451— 639496. H- Westerveld 3649—74 111. R. van Velzen 3771- J. Rausch 38—90. T- van Slooten 39—61—101. Th. Daselaar 40. H- Gorissen 41- N. van Veen 43. C- Karstens 458695113- G. Su- kel 48. R- Wolfsen 50- B. van Boeijen 52. H. v- d- Kuil 53106. G. Verwoerd 57. R. Burgstede 5870- P- Grift 6079. H. Overbeek 64. J- v- d. Belt 76. N. Strum- pel 87. C- v. d. Goede 9192. H. de Bree 93. G- Elsc'hot 104- J. die Rijk 110. A. Priem 114. BRAND OP DE SPOORBAAN. Door de chef van het station Soestdui- nen werd brand gemeld op de spoorbaan naar Amersfoort. Bij onderzoek bleken enige onderleggers van een overweg in brand te staan. De vlammen werden door de politie met zand gedoofd. AANRIJDING. Op de Kerkstraat, ter hoogte van het benzinestation van Van den Broek, bots te een vrachtauto op een voor hem rij dende auto, toen deze plotseling voor een naar links gaande auto moest afrem men. Beide wagens werden licht bescha digd. SOESTER WANDELTOCHTEN. A.s- Zaterdag en Zondag worden door de W.S-V- „De Eemkanters" en de Soester Politie Sportvereniging wederom de jaar lijkse wandeltochten gehouden. Dit is de derde maal, dat deze tochten in onze gemeente worden gehouden en ook ditmaal wordt wederom een grote deel name verwacht. Voor beide dagen is hetzelfde parcours gekozen over afstanden van 10, 20 en 25 K.M-, door de bossen en de heide- Van meerdere verenigingen kwamen al inschrijvingen binnen, w.o- zelfs uit Den Helder en Gorinchem, alsmede van vele individuele wandelaars. De start heeft wederom plaats vanaf de grote zaal vafi „Eemland" aan de Kor te Brinkweg, waarna gemarcheerd wordt over F. C- Kuijperstraat, Van Weedestr., Prins Bernhard laan, de Eng, Bosstraat, en Wieksloot naar de Blokhut. Daar wor den de bossen en heide doorkruist en gemarcheerd over het vliegveld en langs de hangar van Prins Bernhard en de fu- siladeplaats. De deelnemers aan de 25 k.m- tocht ma ken bovendien een wandeling langs de Eem, zodat het geheel een tocht wordt door onze schone ongerepte natuur. Waar over verschillende afstanden kan worden gemarcheerd, bieden deze toch ten een prachtige gelegenheid tot deelna me voor scholen en andere sportvereni gingen. Zaterdag heeft de afmars plaats des mid dags tussen 2 en 3 uur en Zondag des morgens tussen 11 en 12 uur. Voor inlichtingen en inschrijvingen wen de men zich tot J. F- Groart, Van Wee- destraat 36, Soestdijk. VOETBALWEDSTRIJD. Dinsdag 23 Augustus a.s., om half zeven, heeft op het voetbalterrein aan de Kamp weg, ten bate van de Niwin, een wedstrijd plaats tussen een L.S-K--elftal en „Soes terberg". HERINENTING. Zij, die zich op 17 Augustus j.1- hebben laten inenten tegen pokken, moeten Woensdag 24 Augustus a-s-, tussen 2 en 3 of 7 em 8 uur, ten huize van dokter Splinter, Amersfoortseweg 3, hun inenting laten nazien. SUCCES VOOR „ST. JOZEF"- In het bondsconcours voor harmonie- en fanfaregezelschappen te Stokkum behaal de de Harmonie „St- Jozef" in de 2e af deling der concertwedstrijd met 248 punten de derde prijs en in de marswed strijd met 60 punten de eerste prijs. SPROEIPROEVEN. Vrijdag werden te Soesterberg sproei- proeven uitgevoerd met een Stinsen „Vi- gilant" vliegtuig, dat Z-K-H- Prins Bern hard beschikbaar had gesteld voor het experimentele werk, dat ter bescherming van de oogst wordt gedaan. Het toestel werd gevlogen door de heer Hamming, verbonden aan het Ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening. Er was grote belangstelling voor de goed geslaagde proeven. V,r. 25 Au. f. m. 3 Sepi.

Soester Courant | 1949 | | pagina 3