Vrede of pest* Nu de Stamkaart verdwijnt» Het (M)ilitair (G)eknoei. Meningen van onze lezers. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK SOEST. IN DE HOEK. Burgerlijke stand. VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1949. 25e JAARGANG No. 62. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bureau: Van ÏVeedestraal 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart- fl-50 - p. post f 1.75. Ja, mijn stamkaart, wat moet ik nu ei genlijk van je zeggen, nu je dezer dagen je eens zo gewichtige functie gaat ver liezen? Welke zijn de gevoelens, die je werden toegedragen door ons, eens aan jou horige mensen? Nu eens was je 'n heet begeerde, dan weer eens 'n veel gesmade. Dan weer werd je onnadenkend verloren of tal loze malen zielig versjacherd. Soms werd je met de edelste, soms met de vuigste bedoelingen vervalst- Je glorie was groot- Machtige gebouwen werden door jouw toedoen voorzien van kippengaas, met naarstige vrouwen en mannen, mét en zonder ingebeelde au- toriteit daar achter, en met rijen, rijen, lange rijen immer blijmoedig wachtende mensen ervóór. Jouw faam deed het denderendste bericht der O.K-Wees welzalig hij, die niet meer weet wat dat O-K-W- was teniet. Diezelfde faam verwierf méér ruimte in de schrale krantenkolommetjes dan de edelste heldendaad of de gemeenste moord. Huismoeders kluisterde je eens aan hun winkeliers, winkeliers bond je aan hun opplakvellen. Economen zwoegden door jou aan hun statistieken, zwarte hande laren hield je aan hun café-tafeltjes. Nij- veren treiterde je met „beschikkingen", al kon er soms wel eens worden geschikt. En wat ben je eigenlijk? 'n Smoezelig beïnkt, armtierig stukje be kruist en bestempeld carton, een aller- naargeestigst testimonium van onze 20e eeuwse beschaving en met al je afgesleten gewichtigheid zullen we je binnenkort even rustig kunnen verliezen als een ver lopen tramkaartje. Is dat werkelijk zo? Ach, eigenlijk was die stamkaart ook wel gemakkelijk. Als je de moed en de moeite had genomen om te worden ge boren, dan kreeg je hem. Op dat ding kreeg je pa dan in een of ander lokaal bonnetjes en de winkelman gaf op die bonnetjes weer spullen. Doodeenvoudig, als er niet telkens één erg vervelend ding bij te pas kwam. Pa en ma moesten ook nog klaar staan met hun geld en als we nu eens nagaan op hoe oneindig uecJ. zwaarder en vaak ook bezwarende? wijze we dat geld verkrijgen dan zo'n smetteloos distributiebonnetje, dan vraag ik, zou het niet beter zijn het geld maar af te schaffen en de stamkaart te la ten leven? Lach niet1. Een volk, dat bijna een groter stuk van Europa wist te verenigen dan wij nu met veel moeite en geredeneer aan het bijeengaren zijn, en het bij elkaar wist te houden ook, haast evenveel eeu wen als de zonen van Adolf het jaren deden, deed het net zo: de Romeinen. Hun stamkaarten en hun bonnen had den veel weg van onze muntstukken, zo als onze zilverbonnen van nu veel ge lijken op een vleesbon, die een week lang los in een portemonnaie heeft ge zeten. Ze waren onderscheidenlijk van koper en zink. De Romeinse burger kreeg een koperen stamkaart en op die stamkaart zinken bonnen. En daarmee afgelopen punt. Geld? Niet nodig. Ze stapten naar een winkel en haalden op hun zink brood en vlees. Ook olie, die in de Romeinse keuken de plaats innam van onze boter. En wijn- Te ver gelijken met ons rantsoen op wijlen de gemengde rokers- en versnaperingskaart. Zo ééns in de maand werden er nieu we bonnen uitgereikt. Net als nog kort geleden bij ons, waaruit men zou kun nen afleiden, dat de distributiediensten in die 20 eeuwen niet veel hebben ge leerd. Maar nog meer heerlijkheden kon de romein deelachtig worden op enkel z'n blote zinken bon. Een bezoek aan het circus, waar gladiatoren, elkaar trachtten dood te maken. Kom nu eens met een distributiebonnetje bij een wed strijd van b.v- Luc van Dam! En een bezoek ónder het circus, waar de café- tjes waren, die daar toen dezelfde rol vervulden als die van nu na een voet balwedstrijd. Het Militair Gezag heeft eens Helaas de geest gegeven; De Rekenkamer heeft zo pas Een dik rapport geschreven. Maar één zin was genoeg geweest, 't Zij nog aanbevolen; Waarom dan nu zo'n dik rapport? Eén zin: er werd gestolen! Men trapte met dit zwaar verslag Het M.G- op de tenen; Gestolen is te boud gezegd, Veel is er slechts verdwenen. Er werd van een benzineschip In dit rapport geschreven; Men heeft er naarstig naar gezocht, Géén weet waar 't is gebleven... Maar wie bepaalt nu hier de straf? Wie heeft er nog de moed voor? Och, laat maar, 't is een kleinigheid; De doofpot is er goed voor. Historici menen, dat de politiek van „brood en spelen" en 't grootgrondbe zit de voornaamste oorzaken waren van de latere ineenstorting van het Romeinse Rijk. De stamkaart bracht dus ook daar al weinig goeds en het is voor ons misschien toch ook maar beter om het bij de zil verbon te houden. Alhoewel, zo tegen het einde van de maand- - Prof. Blackett, de bekende Engelse atoomge leerde, heeft ons, aldus de „Tribune des Na- tions", getoond, dat de atoomoorlog een oor log zal zijn, die in de eerste plaats is gericht tegen de civiele bevolking. Een andere, niet minder belangrijke onthulling van de laatste tijd toont ons het ware gelaat van de bacte riologische oorlog. Dr Theodor Rosebury, die research-chef was in de Verenigde Staten op het terrein van de bacteriologische oorlog, heeft kort geleden bijzonderheden aan het licht gebracht om trent deze dreiging. Dr Rosebury is op het ogenblik hoogleraar in de bacteriologie aan de medische faculteit te Columbia. Alle fei ten, die in zijn boek geopenbaard worden omtrent zijn onderzoekingen op Fort Detrick, worden door officiële rapporten bevestigd. Het boek, dat Prof. Rosebury hierover gepu- bliceert heeft, heet: „De Vrede of de Pest?" (Peace or Pestilence, Whittlesey House, New York, 1949). Het bacteriologische wapen is tot volle ont plooiing gekomen, schrijft Prof. Rosebury. Als er eventueel een derde wereldoorlog zal uitbreken, zal dit vreselijke wapen gebruikt worden. En het zal een afdoend wapen zijn. Vijftig gram van het virus van de papa gaaienziekte is voldoende om de gehele aard bol aan te tasten. Prof. Rosebury geeft voor beelden van experimenten in de open lucht, waarbij wolken worden gevormd, die alles in fecteren, wat er mede in aanraking komt. Hij beschrijft bacteriologische verwoestingen van ongekende afmetingen en hij komt tot de con clusie, dat verschillende landen in het bezit zijn van geheime bacteriologische wapenen. Tegen dit wapen is geen verdediging moge lijk: hierover laat Prof. Rosebury zich be slist uil. Moet men als de zaken er zó voor staan zich voorbereiden op het naderend einde van het menselijk leven op deze pla neet? Prof. Rosebury gelooft dat niet. Er blijft nog altijd één redmiddel over: de vrede!, schrijft hij. Wij Amerikanen zijn nog niet allen misdadigers. Ook wij kunnen nog edel moedig en beschaafd zijn. Wanneer wij zo ver kunnen komen, dat wij vertrouwen in ons zelf zullen verkrijgen, zouden wij met de Russen en andere naties aan de internationale con ferentietafel kunnen plaats nemen en een op lossing vinden voor het probleem van de vrede. In dit opzicht volgt de boodschap van Rose bury dezelfde weg, als die van Blackett; een glimp van hoop blijft nog bestaan. De atoom bom blijkt uitsluitend gereserveerd te blijven voor de allergrootsten, maar zelfs een kleine natie kan er een microben-leger op na hou den en de chantage van de atoombom met de dreiging van nog vreselijker wapens beant woorden. En bij alle volkeren kunnen mannen vechten voor de vrede, d.w.z. voor hun leven. Even min als men de stem van Blackett heeft kun nen verstikken, zal men Rosebury het zwijgen kunnen opleggen. Juist door mensen als hij begint de mensheid uit zijn dommel te ontwaken. Geachte redacteur. Zoals nagenoeg iedere inwoner, zult ook U van uw melkhandelaar reeds de me dedeling ontvangen hebben, dat na de thans lopende vacantie der melkslijters weer een klein brokje democratie ter aarde wordt besteld. Op zich zelf vind ik 't geval niet zo vre selijk ingrijpend en tragisch als mijn vrouw het voorstelt, maar als na-oorlogs verschijnsel is het toch de moeite van signaleren waard. Niet om die paar liter melk, maar zo langzamerhand worden de laatste din gen, die nog een deeltje van onze demo cratie uitmaken, ondergraven en van ons weggenomen. Over enige dagen krijgen we allemaal onze eigen melkboer toegewezen. Of de man U bevalt of niet bevalt, speelt geen rol. Wanneer U melk wilt hebben thuis gebracht, zult u de aangewezen melkboer- hebben te accepteren als leverancier. Ik weet wel, er kunnen ons erger dingen overkomen dan zo'n opgedrongen melk handelaar, waarvan je nooit meer af kunt komen. Het is zelfs best mogelijk, dat de toegewezen melkboer in meerder op zicht veel beter is dan de man, die ver dwijnt, maar daar gaat het niet om. Ik lust geen ondergeschoven leverancier, ongeacht op welk gebied. Ik wil zelf zeggen wie mij het een en ander leve ren zal en niet als een onmondig kind door een vakgroep, belangenvereniging of zoals het is Soest is, door een coöperatie van melkboeren voorgeschreven krijgen, wie mij de melk levert- Ik weet niet of in deze kwestie reeds het laatste woord is gesproken. Volgens mijn melkboer wel. Er is een regeling getroffen met strafmaatregelen voor wie er van afwijkt- Maar heeft de coöperatie met al die drukte aan haar hoofd, ook nog een klein beetje rekening gehouden met de wensen van de cliënten? Heeft ons gemeentebestuur in deze kwes tie ook nog iets te zeggen, of kan de eerste de beste groep handeldrijvenden, met passering van de Gemeenteraad, on ze gemeente zo maar in moten delen en de inwoners verplichten bij een door hen aan te wijzen leverancier te kopen? Het ergste van alles is m.i., dat elke melkhandelaar in de nu op stapel staan de regeling een vast salaris gaat verdie nen, waarvoor hij alle bewoners in zijn rayon moet bedienen. Elke prikkel is dus weggenomen om de klant zo goed en hygiënisch mogelijk te bedienen. Wel houdt deze regeling één voordeel in en dit gun ik de coöperatie van harte. Ze hebben nu gelegenheid de wanbeta- ters af te snijden en het devies „geen geld, geen melk" kun nu gemakkelijker dan voorheen toepassing vinden. Maar wat, naast de aan de bewoners op gelegde dwang, in deze regeling niet in de haak is, is dat aan een vooruitstre vend persoon de gelegenheid wordt ont nomen zich als melkhandelaar te vesti gen en dat acht ik onduldbaar. Met dank voor de plaatsing. M- P- HET CONCOURS HIPPIQUE OP A.S- ZATERDAG. Wat er ook gebeurt, het Concours-hip- pique en de daaraan verbonden Utrecht se Kampioenschappen worden een suc ces. Het aantal inschrijvingen is dusda nig gestegen, dat reeds 's morgens om half acht moet worden begonnen, om al le nummers naar behoren af te werken. Voor de paardensportliefhebbers wordt het Zaterdag dus een vroegertje. Om één uur 's middag worden de deel nemers door de Burgemeester aan het Raadhuis ontvangen en onder de vrolijke tonen van onze harmonie P-V-O. begeven de ruiters zich daarna opnieuw naar de Lange Brinkweg, waar precies half twee de parade plaats heeft. Het belooft wel een bijzondere dag voor Soest te worden. Tijdens het geschal van trompetten en het gekletter van paarden hoeven zullen duizenden toeschouwers zich scharen rond het terrein van de heer v. d- Hengel aan de Lange Brinkweg. Een ruiterfeest als nimmer tevoren! MET EEN RAT UIT RIJDEN. Een Rotterdammer had een auto ge huurd voor een gezellig dagje uit- Met een paar vriendinnen reed hij in het zon netje via Utrecht en De Bilt naar Soest- dijk. En toen gebeurde het vreemde, als we het verslag in het Rotterdams Nieuws blad mogen geloven. Er zat een rat in de wagen! Bij het instappen had men niets bemerkt en men zou het nog niet geweten hebben, als het ondier niet stiekum te voorschijn was gekomen, toen men op de betonweg reed nabij het paleis- Opeens zag de bestuur der iets bij zijn voeten bewegen en een seconde later voelde hij een groot beest in zijn rechter broekspijp omhoog krui pen tot aan zijn dij. De wagen reed bijna zeventig kilome ter op dat ogenblik. De chauffeur schrok hevig, maar behield zijn koelbloedigheid. Hij zei nog niets tegen zijn medereizig sters, maar remde krachtig af en zette de wagen aan de rechterkant van de weg stil- Toen had hij zijn handen vrij en gebruikte deze om zo hard mogelijk in de ongewenste medepassagier te knijpen. Het ondier beet gelukkig niet. Moeilijk, met beide handen stevig in de bult onder zijn broekspijp geknepen, stapte hij onder het gillen der inmiddels gewaarschuwde dames uit- Buiten de wagen kneep hij weer hard in de kop van het beest en bleef vasthouden. Enkele automobilisten, die hun collega in een vreemde houding langs de kant van de weg opmerkten, kwamen helpen, men overwoog het opensnijden van de broekspijp, maar het bleek ook anders te kunnen. Voorzichtig rolde men de broekspijp op en toen kwam een flinke rat te voorschijn. Dood! De Rotterdammer had het beest reeds zo flink te pakken genomen, dat alle leven in het ondier geweken was. Met een grote zwaai smeet men de dode rat weg en vervolgde opgelucht de vacantierit. VERANDERING IN DE MELKBEZORGING. Van de zijde der melkslijters meldt men ons o.m-, dat de sanering der melkbezor- ging onder hen reeds lang een punt van bespreking heeft uitgemaakt. De gezamenlijke Soester Melkhandelaren hebben ten slotte een middag- en avond vergadering aan dit onderwerp gewijd, waarbij o.a. ook aanwezig waren verte genwoordigers van de Zuivelvakgroep uit Amersfoort en Arnhem, alsmede de di recteuren van enige standarisatie-bedrij- ven uit de omgeving. Het ligt in de bedoeling, dat op korte termijn ter platase een sanering wordt doorgevoerd. Elke melkslijter krijgt een bepaalde wijk toegewezen, waarvoor de gemeente in verschillende sectoren wordt ingedeeld. De mogelijkheid blijft open, dat in een bepaalde sector een keus ge maakt Lan worden uit drie melkleve- ranciers. Het slijtersbedrijf kan door deze rege ling veel economischer werken: bespaart tijd en materiaal. De klant zal tevens vroegtijdig bediend kunnen worden. Het zal dan niet meer voorkomen, dat laat in de middag nog melk wordt rondge bracht- Dat de kwaliteit en houdbaarheid hierdoor ook gunstig beïnvloed wordt, laat zich gemakkelijk verklaren. Men verheelt niet, dat de klanten hier tegenover nog wat onwennig staan. Maar uiteindelijk zal het gaan zoals in andere plaatsen waar deze regeling reeds be staat: van tegenzin komt men vanzelf tot waardering. Om de klanten zoveel mogelijk ter willé te zijn zal een vertrouwenscommissie door het bedrijfsschap voor zuivel inge steld worden. Deze zal bestaan uit twee consumenten, twee melkslijters en een neutrale voorzitter. Iedereen die grieven, wensen of klachten heeft, kan er van overtuigd zijn, dat in het belang van beide partijen de juiste weg voor een serieuze oplossing van moeilijkheden zal worden gevonden. De practijk elders heeft bewezen, dat een vorm van samenwerking als hier be doeld, zeer bevredigend werkt. De datum waarop deze regeling voor Soest zal ingaan, zal nog nader in ons blad worden bekend gemaakt. DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging „De Vriend schap" hield Zondag j.1- ook een wed vlucht vanaf Quievrain (Fr.), afstand 226 kilometer. In concours waren 256 duiven, die om 9.20 uur met N-O. wind werden gelost. Aankomst le duif 12 uur 58 min. 34 sec.; aankomst laatste prijswinnende duif 1 uur 22 min. 4 sec- De totale uit slag is: J Mets 1-15-20—43. W- Roest 2-4—16 55. W. Nieuwenhuis 3-19-28—32-38- 50. Th- Luijtelaar 563- J. Rijnders 67 -10—14-33-34—36-37 —58 - 59. Th. de Muijnck 8-11-13—21- 35-51-56. J- Blankenstein 918—2254—57. H- Spik- man 12. R- Bokma 1724- E. Daatselaar 2361. C- Dijkman 25 —3046. J. Onwe- zen 2762. Gebr. Blom 3147. G. Sikkel- bein 39. G- Teeken 40- R. Koster 4145 —53. J- Mulders 42—48. G. v. d. Broek 44. T- Heeremans 49. H. v. Breukelen 52. ONTVLUCHT. Door de politie werd alhier aangehouden een zekere J. V., die uit Stichting Hoen- terloo was ontvlucht. De jongeman is weder naar genoemde inrichting teruggebracht. HET SCAPINO-BALLET TE SOEST. Het bekende Scapino-ballet, onder lei ding van Hans Snoek en Abr. de Vries, besloot Woensdagavond het zomerseizoen met een uitvoering in het openluchtthea ter. Voor het optreden van deze ballet groep bestond veel belangstelling. Een rijk gevarieerd programma, geba seerd op composities van Schubert, De- bussy en Chopin vroeg de aandacht. De uitvoering in haar geheel was dan ook van dien aard, dat de aanwezigen met geboeide aandacht de kunstzinnige pres taties van de dames en heren medewer kenden volgden en met een hartelijk ap plaus beloonden. Ook de nationale dansen, o.a- de Schotse en de Tiroler dans, die voor de pauze werden uitgevoerd, verdienden om hun suggestieve uitvoering alle lof. De Pascha en de beer, een balletsprook je, naar een gegeven van Sribe, met mu ziek van Lex van Delden, werd daarna vertoond. Terwijl een vrouwenstem op de achtergrond een verklaring gaf van de handelingen van de dansgroep op het toneel, speelden de Vertolkers van dit sprookje hun fraai rythmisch gebaren spel. De fraaie decors, de kleurrijke costuums en de uitstekende begeleiding van Wim Franken aan de vleugel, volmaakten het geheel. Voor een grote schare kinderen gaf het zelfde gezelschap des middags een ge slaagde voorstelling. „De nieuwe kleren van de Keizer" en „De Toverfluit" wa ren zeker in staat de kinderfantasie te prikkelen en deze sprookjes te doen be leven als ware het werkelijkheid. ZOMERFEEST VAN „DE KERKEBBUURT". Op haar terrein aan de Olijkeweg gaf de Buurtvereniging „De Kerkebuurt" Dins dagavond voor haar leden een zomer feest. Voor 'Hit jaarlijks terugkerende zomer- festijn bestond grote belangstelling en aan de diverse volksspelen werd, tot groot vermaak van de vele toeschouwers, met volle overgave gestreden om de ere palm. Na de volksspelen volgde een dansje op een fraai verlichte dansvloer. Aan een keurig ingericht buffet waren verversingen verkrijgbaar, terwijl de mu ziek de stemming er in hield. De winnaars van de diverse volksspelen waren: Hardlopen jongens en meisjes: 1. J- van Straten. 2- W- Lam. 3. Ans v. d- Broek, Hardlopen Heren: 1. E- v. d. Baan. 2. C- v. d- Horst- 3. Nic. Schuyt. Touwtrekken dames: 1- Mevr- Jansen. 2. Mevr. C- v- d. Horst. 3. Mevr- Hoebee, Touwtrekken heren: 1- C- Valkenet- 2. A. Key. Zaklopen dames en heren: 1. Ine v. d- Bremer. 2- C- v. d. Bremer, 3. A van den Deijssel. 4- Tini Zandbrink. Het gistte al een poosje in de kinder kamer, zonder dat wij er nochthans ach ter kwamen wat er aan het handje was. Er waren bijeenkomsten, waarbij de deur angstvallig gesloten werd gehouden en toen het mij op een keer listiglijk geluk te toch binnen te komen, werd er gezel lig gebabbeld, maar ik kon met m'n klompen voelen, dat ik op de hak werd genomen. Maar nu vanmiddag zijn door de jeugd de kaarten op tafel gelegd. Ik kon het er mee doen en zat met het geval nogal in m'n maag. Ze wilden niets meer of minder, dan dat ik de leiding in hun actie zou overnemen en daar voelde ik geen fluit voor, al vind ik hun streven, eerlijk gezegd, sympathiek. U snapt er natuurlijk nog niets van, maar hier is het. Voor een paar weken geleden stond er een berichtje in de dagbladen, dat enige ouders in Wormerveer hun kinderen thuis hielden van school, met de bood schap, dat zij hun lievelingen niet eer der zouden sturen, dan wanneer een be paalde onderwijzeres ontslagen zou zijn. althans niet meer voor de klas zou ko men. Deze dame had nogal last van los zittende handen en dat lusten de kin deren en de ouders niet meer Of ik nu maar, als eerste vader, even dit manifest wilde ondertekenen. In een van de laatste vergaderingen had de jeugd een „motie" aangenomen, niet eer der naar school te gaan en hun vacantie zo lang te rekken, tot zij absolute zeker heid hadden, dat ook hun school ge zuiverd was, want ook daar vielen wel eens klappen en werd er aan oren ge trokken en ze vertikten het glashard om onder deze omstandigheden nog één stap over de schooldrempel te zetten. Ik heb altijd ontzag voor goede plannen en het speet mij, dat ik zelf in mijn jeugd niet zoveel initiatief had kunnen opbrengen, want mijn meester was op het gebied van geweld een „Olympisch Kampioen. Toch tekende ik de „oproep tot actie" maar liever niet en raadde hun aan eerst maar anderen op de lijst te krijgen, „om dat Pappie niet van bovenaan staan houdt". Het resultaat was nihil en de teleurstel ling omgekeerd evenredig groot. Weg extra vacantiedagen Ik heb, om in de stijl van deze tijd te blijven, een compromis voorgesteld en toegezegd, dat ik de allereerste keer, dat er weer geslagen wordt op school, nl'n houding zal herzien. Ik heb nu alleen maar een vriendelijk verzoek aan de onderwïjzers(essen)Be dwing U zo nodig a.u-b., ook al moet ik toegeven dat het moeilijk is, want ik kom in een lastig parket. H- OEKMAN- Kruiwagen rijden: 1. C- v. d. Horst met echtgenote. 2- C- v. d. Lugt met dochter. Woensdagmiddag vonden op hetzelfde terrein voor de kinderen van de leden diverse kinderspelen plaats, waarvoor eveneens grote belangstelling bestond. GEBOREN. Hendrik, zoon van G- J- Rib- berink en A. Rijn, Birktstraat 97- Wil helmus Gerardus, zoon van L- Bouwhui zen en A. H- L- Hilhorst, Lange Brink weg 47. Bernard Wilco, zoon van JJ- Wortelboer en B. M- L- Weimar, Wil- helminalaan 26- Everdina Maria Hendri- ka, d. v- N. J. Muis en M. H. Kamp horst, Beckeringhstraat 30. Johannes Ge rardus Maria, zoon van A. J- Valk en C- J. E* Schilperoort, Vinken weg 29- Lucas Maria, zoon van H- B- van Schalkwijk en M. E* Visser, Talmalaan 3- Geertruida Maria, d. v- J- A. Schalkwijk en G. C. Geebel, Koekoekweg 17- Stanislawa Ma ria, d- v- H- Zahaczewski en G. E. van Duinkerken, Vinkenweg 11. Aalt, z- v- P. van Brienen en C- Koops, Nieuweweg 97. Franciscus Cornelius Henricus An- tonius, z. v- J- W. J. Schoonaard en W. Elbersen, Kampweg 48c. Bertien Alex, z- van Th. J- C- Smink en M. W. v. Asch, Ringweg 14. Gerrit Adriaan Jacobus, z- van D. J- Westeneng en A. M. Laseur, Nieuweweg 33. Berendina Janny, d- v. K. Keizer en W- Renes, Eigendomweg 106- Berthus, z- v- J- Ph. Scheurwater en K. E. Strumpel, Molenstraat 65- ONDERTROUWD. J- W- L. v. d. Oord, 26 jr., bakker, Kerkpad N-Z- 45 en M. M. Lagemaat, 23 jr-, Korenweg 3- J. de Bree, 28 jr., magazijnbediende, KI- En- gendaalweg 9 en H- Beijen, 26 jr-, Veen- pad 8. C- Oppelaar, 29 jr-, filiaalhouder. Alphen aan de Rijn en A. Bar nevelde 22 jr., Molenstraat 17- J- Jonker 25 jr., fa brieksarbeider Hoogland en J. Kamp- horst, 26 jr., Dorresteinweg 55- G- C. J. Huijgevoort, 29 jr-, buffetchef, Tilburg en M. E- Vonk, 34 jr., Heideweg 33. L. U- Doudart de la Grée, 29 jr-, kantoor bediende Hilversum en C. A. Nool, 27 jr., Nieuweweg 25- GEHUWD. A- L- Ververs, 25 jr., imp. van fournituren en A. A- v- d. Geer, 24 jr., Loon op Zand- OVERLEDEN. Geertruida A- Bogaerdc, 76 jr-, ongehuwd, Pelikaanweg 5- Berend- je Koning, 69 jr., geh. m. B. Klimp, Kerk pad Z.Z- 105-

Soester Courant | 1949 | | pagina 1