Prinses Wilhelmina verjaart. Het Concours Hippigue uitnemend geslaagd. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK IN DE HOEK. Olficiële mededelingen. SOEST. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. DINSDAG 30 AUGUSTUS 1949. Bureau: Van Weeilestraat S5 Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart* fl-50 - p. post f 1.75. 25e JAARGANG No- 63- Dit jaar voor het eerst vieren wij mor gen, 31 Augustus, geen Koninginnedag, ofschoon van de meeste Nederlanders, hier en ver over zee, op deze dag de gedachten zullen uitgaan naar Haar, die vijftig jaarl lang als onze Koningin werd vereerd. Een traditie van een halve eeuw werd verbroken en wij zullen „slechts" de ver jaardag van Prinses Wilhelmina herden ken. Wij weten het nog zo goed: in de mid dag van de zesde September 1948, reeds een half uur na de inhuldiging van haar dochter als Koningin Juliana, verliet Prinses Wilhelmina aan de achterzijde het Amsterdamse paleis, om in een een voudige gesloten auto te stappen. Daar mede vertrok de Prinses schier onopge merkt naar „De Ruygenhoek" te Sche- veningen, om daar van haar welverdiende rust te genieten. Overeenkomstig haar wens was Konin gin Wilhelmina afgetreden. Vrijwillig plaatste Prinses Wilhelmina zich op de achtergrond; voor een groot aantal functies, die zij als Koningin in het openbare leven had aanvaard, werd bedankt; het beschermvrouweschap van vele organisaties werd opgezegd, omdat Prinses Wilhelmnia, die haar Koninklij ke taak aan jongere handen had toe vertrouwd, ook ten deze consequent was. Dat zij dit alles kon doen, bewijst te meer, hoe groot van geest zij is. Ja renlang had zij, als Koningin, ook in de bezettingstijd, de teugels van het be wind krachtig in handen, doch toen zij haar taak eenmaal had overgedragen, aanvaardde zij de nieuwe situatie vol komen. In vele opzichten is gedurende een hal ve eeuw de regering van Koningin Wil helmina voor ons volk zegenrijk geweest. Zij zal in onze Vaderlandse geschiedenis terecht voortleven als een der groten, die het Huis van Oranje ons volk gaf. Wij, haar tijdgenotep, en waarschijnlijk ook degenen, die na ons komen, zullen haar echter in de eerste plaats zien als de Koningin van het Verzet. Wij her denken haar als de krachtige vrouw, die ook in den vreemde de strijd voor de goede Nederlandse zaak aanwakkerde en daaraan leiding en krachtige steun gaf. Een jaar is na een geschiedenismakende periode voorbij gegaan- Als een gezien, vereerde burgeres woont en leeft de vroegere Koningin Wilhel mina nu temidden van haar volk- Na dit jaar mag worden vastgesteld, dat ons volk de wens van zijn Verzetsko- ningin om terug te treden en haar eigen, eenvoudige leven te mogen leven, ge respecteerd heeft. Dat Koningin Wilhelmina echter niet is vergeten, zal morgen ongetwijfeld "blij ken. Al moge dan deze 31ste Augus tus geen Koninginnedag meer zijn, al zal dan, in tegenstelling met vele voorgaan de jaren er van uitbundig feestbetoon geen sprake zijn, met vreugde zullen wij ons herinneren, wat Prinses Wilhelmina .als Koningin voor ons land heeft bete kend. ■Wij zullen ons, haar ter ere, tooien met Ihet Oranjelintje, horend bij het Natio naal Huldeblijk, aan welk fonds zjj de Toestemming verleende, dat de gelden zou den dienen voor de bestrijding van de «gevreesde volksziekte: de kanker- Als vanouds zullen op deze hoogtijdag de vlaggen worden uitgestoken, dankbaar ak wij Zijn voor wat deze jarige voor ons is geweest, dankbaar ook. voor &l~ les wat zij ons in haar dochter heeft geschonken. Moge het Prinses Wilhelmina gegeven zijn, nog vele jaren in goede gezond heid te genieten van een rustige levens avond, waarbij zij getuige moge zijn van een lange .en gelukkige regeringsperiode van haar geliefde dochter, maar ook-, van een gestadige opgang van ons Ne derlandse volk, dat haar zo'na aan het hart ligt. GEVONDEN VOORWERPEN. Zwarte tas; bruine hond, zilveren bro che, witte kip, autocrik, kralen collier, blauwe overall met Eng. sleutel, zwarte portemoranaie met inhoud, duimstok, bon voor textielpunten, bal, gele schooltas, zwarte kinderportemonnaie met inhoud, zakmes en zakkam, interlockje met kin derblouse, zilveren halsketting, plastic zonnebril, blauwe zwembroek met bon te handdoek, rood damesvest, bi- cein tuur, boodschappentas inh. regenjasje, bal en portemonnaie, bruin lederen da mestas met bedrag aan geld. Inlichtingen elke Woensdag en Zaterdag van 14-16 uur, politiebureau. VERBODEN TERREIN. Een viertal personen werd bekeurd we gens het lopen over de spoorbaan na-* hij het station Soestdijk. Morgen viert Prinses Wilhelmina haar 69e verjaardag. Uit alle delen van de provincie Utrecht waren Zaterdag de landelijke ruiters naaf Soest gekomen om met hun viervoeters te demonstreren hoe veelzijdig een land- bouwpaard kan zijn, ook wat betreft sportieve prestaties. Met dit concours, dat tevens het provin ciaal kampioenschap van landelijke rui- terverenigingen op het program had en waarvoor, vooral in de middag, grote be langstelling bestond, was de ganse Za terdag gemoeid. Reeds om 8 uur in de morgen vingen de dressuur proeven voo£ acht- en viertallen aan, waarna de indivi duele dressuur aan bod kwam. In de dressuur proef voor achttallen wis ten „De Valleiruiters" uit Woudenberg de eerste prijs te behalen en daarmede beslag te leggen op het kampioenschap van de provincie Utrecht. Zij legden hier mede tevens beslag op de wisselbeker door de Provinciale Utrechtse Bond van Landelijke Rijvereaigingen beschikbaar gesteld. De „Bunnikse „Hipposphillen" verwierven de eerste prijs in de dressuurproef voor viertallen en een beker, beschikbaar ge steld door „De Gouden Ploeg" alhier. J. Kreïkamp van Nimmerdor te Amers foort behaalde met Uno Pronto het kam pioenschap van Utrecht in de individu ele dressuur. Te 1 uur werden de wedstrijden onder broken in verband met de officiële ont vangst op het gemeentehuis van het or ganiserend comité,, de testuurs-afgevaar- digden van de Federatie van Landelij ke Rijverenigingen en verdere genodig den. Burgemeester Mr. :5- P* Baron Bentinck sprak er z'n vreugde ov.or uit, dat weder om een paardensportdag in onze ge meente werd gehouden. Voor velen zou dit feit een stimulans kunnen zijn. In tegenstelling met vroeger kent men, naast de sportbeoefening met luxe paarden, ook die, waarbij landbauwpaarden be trokken zijn. Spreker gaf aan, waarom deze oefeningen zowel voor -paard als be rijder van belang waren. Namens het organiserend comité sprak de heer J. Kok een dankwoord, waarin hij zijn waardering uitsprak voor de me dewerking van de burgemeester en het gemeentebestuur. De voorzitter van de Federatie, de heer Th. P-P Snoek uit Abcoude, sloot zicb in enkele welgekozen woorden bij laatstge noemde spreker aan. Het défilé voor het raadhuis nam hier na een aanvang. Tientallen afdelingen, kenbaar aan hun vaandel en voorafge gaan door de Soester Harmonie P.V.O., trokken langs het bordes van het raad huis, waar de burgemeester en de ove rige belangstellenden dit kleurrijke schouwspel gadesloegen. De middagwedstrijden vingen aan met een grote parade op het „tournooiveld". Na het défilé voor het raadhuis, was dit wel het hoogtepunt van het sportfestijn. Zoiets viel in onze gemeente nog nim mer te aanschouwen en dit massal op treden verwierf bijval en bewondering. Het zou te ver voeren heel het pro gramma te bespreken. Enige rubrieken waren ingelast, waaraan alleen inwoners van onze gemeente konden deelnemen. Dé heer P- Hil'horst behaalde hierin het kampioenschap van Soest met eenspan nen tuigpaarden- De hiermede behaalde ereprijs b estond uit 'n grote beker, door „Soest-Vooruit" beschikbaar gesteld. De gedetailleerde uitslagen waren: Dressuurproef voor achttallen: 1. „De Valleiruiters", Woudenberg (tevens kam pioen van Utrecht). 2* „De Rijnruiters". jutphaas- 3- „Nimmerdor", 'Amersfoort* 4- „De Voornruiters", De Meern. Dressuurproef voor viertallen: „Hippos- philen", Bunrnk. 2. „De Voornruiters, De Meern- 3- „De Paleisruiters", Soest. 4. „Marsua", Maarssen. Individuele dressuur: 1. J- Kreikamp met met Uto Porto van „Nimmerdor" te Amersfoort (kampioen). 2- W- C. Min nen met Bento van de „Valleiruiters" te Woudenberg. 3- D- van Laar met Mar- jolijntje, eveneens van de „Valleiruiters". 4. E* J- v. d. Haar met Loesje van Nim merdor. Individuele dressuur handicap (Rijbaan 1): 1. P. Peek met Twento van „Marsua" te Maarssen. 2. Mevr. G. Moesbergen met Jet van „De Valleiruiters". 3- J- G. Klumpenaar met Marietje van „De Val leiruiters". 4- W. ter Beek met Hilda van „De Gouden Adelaar" te Bunschoten. Individuele dressuur handicap (Rijbaan 2): 1. H- Doornekamp met Amor van „De Rijnruiters" te Jutphaas. 2- H- L. Peek met Zwingly, eveneens van „De Rijnruiters". 3- Bijleveld van „De Rijn ruiters". 4- H. v. d. Brink met Timor van „Nimmerdor", Amersfoort. Schoonste type Landbouwrijpaard: 1. J* Bosschaart met Givida van de „Voorn- ruiters" te De Meern. 2- J- T. Bos met Gardiste van de „Stichtse Ruiters" te De Bilt. 3- H. Doornekamp met Amor van „De Rijnruiters" te Jutphaas. 4- G- van Leersum met Trix van „De Valleiruiters" Eervolle vermelding R. v- d. Berg met Leopold, eveneens van „De Valleirui ters". Individueel springen met handicap: 1. H- v. d- Zouwen met Benno van de „Paleis- ruiters" te Soest. 2- J. G. Klumpenaar met Marietje van „De Valleiruiters". 3* J. Beemer te Soest- 4- M- Doornekamp te Jutphaas. Eenspannen tuigpaarden open klasse: 1- Ph. Bijleveld met Engelina te Jutphaas* 2. R- C. v. d. Berg met Leopold te Wou denberg. 3- J. G. van Eek met Gracia te De Meern. Individueel springen (KL. L* Kampioen schap veelzijdig): 1. A- Verbeek op Ro land van „Nimmerdor" te Amersfoort. 2* C. Minnen op Bento van „De Valleirui ters" te Woudenberg. 3* J. Kreikamp op Uno Pronto eveneens van „Nimmerdor". Tweespannen voor oogstwagen met krom me dissel: 1. P. A* Hilhorst met Imona en Fanny Koen te Soest. 2- J. G. van De dagen beginnen weer (on)behoorlijk korter te worden. Nog een klein rukje en we lopen weer met snuifneuzen en slikken we weer asperine. Dan begint het lieve leventje weer van kacheltje aan maken, kacheltje uit en uithalen, de smeerboel opruimen en weer aanmaken. Tot in den treure en tot het weer eens Mei wil worden. Wanneer u tenminste de lentemaand haalt met uw elf mud. De gezellige wintermaanden staan weer voor de deur en ik zeg er meteen bij: „helaas'', want al houd ik nog zo van gezelligheid, ik heb tot nu toe nog niet de lol leren zien van een Hollandse win ter. Maar dat ligt aan mij hoor, dus valt u mij daarover maar niet zwaar. Met die gezellige winteravonden gaan ook weer onze ongezellige Soester straten 'n hoofdrol in m'n ergernis spelen. Welis waar werd een paar jaar geleden al in de Gemeenteraad aangekondigd, dat do kwestie van de straatverlichting zou wor den opgenomen met de P.U-E-M., maar tot nu toe is daar, de hoofdweg buiten be schouwing gelaten, niet veel van te zien. Zo gauw u in Soest van de hoofdweg bent afgedwaald, kunt u zich, met wat fantasie, weer in de bezettingstijd wa nen. Hierbij komt nog de gewoonte van de Nederlander in 't algemeen en de Soester in het bijzonder, om de gordijnen hermetisch te sluiten, zodat er vooral geen spiertje licht naar buiten valt. Ik zal niet proberen U van deze ver duisteringsmethode af te brengen, dat lukt mij toch niet, maar het zou, als er in de komende dagen geen verbetering in onze straatverlichting komt, toch een he le verbetering zijn, als we onze kunstzon des avonds ietwat naar buiten lieten uit stralen. Soest zou dan niet zo het uiterlijk hebben van een nog steeds verduisterde gemeen te of een heel groot „hofje". H. OEKMAN- Eek met Gracia en Givida te Den Meem- 3. Ph- Bijleveld met Adrika en Engelina te Jutphaas. Klavertje van drie: (kampioenschap van Utrecht): 1. „De Voornruiters", De Meern. 2. „De Slotruïters" te Abcoude. 3. „De Sijperuiters" te Loosdrecht. 4- „De Rijn ruiters" te Jutphaas. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de Hollandse Bitumen Industrie te Apel doorn, om in perceel Nieuweweg 60a, kadastraal bekend in sectie G nr. 4243, een inrichting tot verfbereiding te mogen oprichten, door hen is verdaagd. TERUG UIT DE TROPEN. Met het troepentransportschip „Johan v. Oldenbarnevelt" dat Donderdag 8 Sep tember a.s- te Amsterdam wordt ver wacht, keren uit de tropen terug* D. Bloemsma, °a Costalaan 6, Soest- 4' li Heideman, Nieuwstraat 42, Soest. J. O- R. Segers, L. Brinkweg 53b, Soest. BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJD VOOR AUTOMOBILISTEN. Op het sportterrein nabij hotel „Bosch en Duin", werd Zaterdagmiddag een be- hendigheidsVedstrijd voor automobilisten gehouden, welke werd georganiseerd door het comité „Minor Reünie 1949". Aan de ze wedstrijd namen alleen Minor-berii- ders deel. Van de ruim 100 inschrijvingen verschenen 92 rijders, afkomstig uit'de provincies Utrecht en Noord-Holland aan de start. Het parcours bevatte een achttal hinder nissen, terwijl de tijd voor het parcours was vastgesteld. Elke seconde boven het vastgestelde tijdslemiet, betekende vijf strafpunfen, terwijl elk eseconde minder 15 winstpunten opleverde. Slechts 1 deel nemer slaagde er in het parcours met winstpunten te beëindigen. Een muziek-installatie met versterker zorgde voor de nodige afwisseling en er heerste 'n gezellige sfeer op deze bij zondere sportmiddag, waarvan de organi satie zeer in de smaak viel. Een dertigtal prijzen, bestaande uit nut tige auto-accessoires, waren voor de uit blinkers ter beschikking gesteld. De heer Beischmidt uit' Haarlem behaal de met zes winstpunten de le prijs, een auto-radio; de tweede prijs, een stel be kledingshoezen, werd gewonnen door de heer Pauwels uit Alkmaar, met 7 straf punfen en een fraaie draaibare schijnwer per viel als derde prijs, ten deel aan H. J. Doorn fe Amsterdam, met 12 sfrafpun- ten. Na afloop dezer uitstekend geslaagde wedstrijden verzamelden de deelnemers zich met de gastheren in „Bosch en Duin" aan een welverzorgde dis.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1