Nieuwe moeilijkheden bij de Woningbouw. De nieuwe Melkbezorging gaat beginnen. De sympathieke staking. IN DE HOEK. SOEST. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTD1JK Burgerlijke stand. VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1949. 25e JAARGANG No, 64- SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bureaus Van Wecdestraat SS - Telefoon 2566 - Giro 1261S6 Abonn. per kwart, f 1-50 - p. post fl.75. Bouw van Middenstandswoningen door de Regering practisch onmo gelijk gemaakt. De financieringsregeling Woningbouw 1947 (in 1948 gewijzigd) schiep voor particulieren de mogelijkheid tot nieuw bouw over te gaan. Volgens deze rege ling kan een particulier, die een woning al dan niet met bedrijfsruimte wenst te bouwen een rijksbijdrage krij gen, waarmede het onrendabele deel der bouwkosten door het Rijk wordt ge financierd. Deze maand heeft de Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting, mr dr J. in 't Veld, in de financieringsregeling enige zeer belangrijke wijzigingen aan gebracht, welke hier op neerkomen, dat personen, die tot de middengroepen van ons volk behoren, de mogelijkheid ontnomen wordt een voor hen geschik te woning te laten bouwen. Tot dusverre kon een rijksbijdrage ver kregen worden voor woningen, wier in houd de 500 kubieke meter niet over schreed. Door de nieuwe beschikking van minister In 't Veld kunnen de Ge meentebesturen na 1 September a.s. slechts die aanvragen om toekenning van een rijksbijdrage bij woningbouw in behandeling nemen, die betrekking hebben op te bouwen woningen, welke een inhoud van maximum 375 kub. m zullen krijgen. Daar bij het vaststellen van de inhoud ook de ruimte van de kelder, schuurtjes e.d. meegerekend moet worden, zullen in 't vervolg slechts volkswoningen en kleine middenstandshuizen met rijks- steun gebouwd kunnen worden. Daar echter als basishuur van nieuwe woningen nog steeds de huurprijs wordt aangenomen, welke voor een gelijksoor tige woning op 9 Mei 1940 zou hebben gegolden, is het voor particulieren on begonnen werk met eigen geld (en ze ker niet met geleend geld) een woning te bouwen. De bouwkosten van een woning van 500 kub. meter inhoud bedragen ongeveer —21.000 gulden. Ruim tweedc-rd--> dit bedrag is onrendabel. Het bouwen van dergelijke woningen was sinds 1947 mogelijk omdat het Rijk de verplichting op zich genomen had gedurende 10 jaar een jaarlijkse bijdra ge te fourneren ter dekking van het ex ploitatietekort. Deze jaarlijkse bijdrage bestaat uit de rente der niet rendabele bouwkosten en is dus groter dan de jaarlijkse huuropbrengst. Na 10 jaar zal door het Rijk aan de bouwer een uitkering ineens gedaan worden ter grootte van de niet-rendabele bouwkos ten, zoals deze op dat tijdstip zullen worden berekend. Gedupeerden. Een groot aantal personen die aan een woning met inhoud tussen de 400 en 500 m3 behoefte hebben (doktoren, le raren, ambtenaren, advocaten en der gelijke) namen het besluit van de finan cieringsregeling gebruik te maken. Zij begonnen met het kopen van een per ceel grond, gaven een architect opdracht een bouwplan te maken en richtten zich tot het Gemeentebestuur met het ver zoek om een bouwvergunning. Vanwege het beperkte bouwvolume dat jaarlijks aan de gemeenten wordt toe gekend, werden in de jaren 1947, '48 en '49 slechts weinig bouwvergunningen aan particulieren afgegeven. Vele aspi rant-bouwers waaronder zich ook in gezetenen van Soest bevinden wer den hierdoor in hun verwachtingen te leurgesteld en leden tevens een finan cieel verlies, daar de door hen gekochte grond geen cent rente opbracht. Door de nieuwe maatregel van de mi nister van Wederopbouw en Volkshuis vesting worden deze aspirant-bouwers eerst recht gedupeerd. Nu zij geen kans hebben op de door het Rijk in het voor uitzicht gestelde bijdrage, is voor hen bouwen onmogelijk geworden. Het ren teverlies tengevolge van de grondaan koop dreigt een zaak van jaren te wor den en daarnaast zijn zij verplicht de architect voor het inmiddels gereedge komen bouwplan te betalen. Het ergste voor hen is echter dat zij de zo nodige woning niet meer kunnen verkrijgen. Er is nu eenmaal een behoorlijke cate gorie van personen, welke tot de mid dengroepen van ons volk behoren (voor al als zij een groot gezin hebben) die een woning met een inhoud boven de 375 m3 hard van node hebben. Wanneer zij van de rijksbijdragen verstoken blij ven en dus tegen kostprijs moeten gaan bouwen, worden zij in vergelijking met andere bevolkingsgroepen onredelijk zwaar belast. Een tweede categorie gedupeerden zijn de zakenlieden. Als men een zaak van enige omvang heeft, is het practisch on mogelijk om in een woning van 325 m3 (het vastgestelde maximum voor meer- gezinshuizen) of 375 m3 (maximum voor eengezinswoningen) een redelijke woonruimte over te houden voor een normaal gezin. Zakenlieden zullen dus hoewel de huren nog steeds op het niveau van Mei 1940 gehandhaafd moeten blijven en verwacht mag wor den, dat hierin binnen afzienbare tijd geen ingrijpende wijzigingen aange bracht zullen worden hun zakenpan- den, annex woonruimte, voor kostprijs moeten bouwen. Mocht een zakenman besluiten onder deze zeer ongunstige omstandigheden toch te bouwen, dan zal het nog een grote vraag zijn of hij het nodige kapitaal zal kunnen verkrij gen. Het gevolg van dit alles zal zijn, dat in nieuwe wijken geen winkelpanden meer gebouwd zullen worden en de bewoners van deze wijken gedwongen zullen zijn op grote afstanden hun inkopen te gaan doen. Opheldering gewenst. Er zitten dus tal van bezwaren aan de door de minister aangebrachte wijzi gingen in de Financieringsregeling Wo ningbouw 1948. De minister zal natuur lijk zijn redenen gehad hebben om on danks deze ook aan hem bekende be zwaren de beschikking toch uit te vaar digen. Het is daarom jammer, dat de Volksvertegenwoordiging in deze be langrijke aangelegenheid niet gekend is. Ware dit gebeurd, dan zou de gedach- tenwisseling over de door de minister thans getroffen maatregel zeker ophel derend gewerkt hebben. De belangen der betrokkenen wegen dermate zwaar en zij hebben zodanige rechten, dat zij het volle recht hebben te weten, welke overwegingen van financiële of andere aard (de materiaalpositie b.v.) de mi nister tot zijn beschikking genoopt heb ben. We geloven dan ook, dat, als minister In 't Veld over enige weken de begroting van zijn Ministerie indient, er voor de Tweede Kamer voldoende aanleiding zal zijn om op de drastische beperkingen der Rijksbijdragen voor het bouwen van grotere woningen terug te komen. Te Napels staken de belasting ambtenaren. Dat zijn nog eens reuze kerels, Zo iets is wel haast uniek; Zulk een staking maakt de fiscus Daar in Napels sympathiek. Heus, ik' ben niet zo voor staken, Werk, wanneer je werken moet, Maar ik kan toch niet verhelen, Zülk een staking doet je goed. Napels zien en niets betalen, Fiscus, kruip maar in je bed; Voor het eerst bezorgt dit heerschap Me een fijne tijd, vol pret. Lieve Nederlandse fiscus Vind je dat geen goed idee? Doe ons ook eens een pleziertje Voor één jaartje en... staak mee. 'k Wil een stakingsfonds gaan stichten, Zo dat jij geen cent ontbeert; Ik sta borg dat jouw salaris Maandelijks wordt uitgekeerd. Later zal ik dan nog kijken Wat ik méér voor je kan doen En blijf je heel je leven staken Krijg je belastingvrij pensioen. Met ingang van Maandag 5 September a-s- gaan de melkhandelaren uit de ge meente Soest de melkbezorg-routes be duidend bekorten. De reden hiervan zijn U reeds in 'n vorige publicatie uiteenge zet en nu volgen hier nadere mededelin gen hoe dC^e regëilng zal „eik?** v De gemeente is verdeeld in 15 sectoren, welke verdeeld zijn in wijken. Voor ie dere wijk is een melkhandelaar aange wezen, die de bezorging in deze wijk op zich neemt. Dat de service, welke voorheen aan de klanten gegeven werd, door deze regeling zal verminderen, is niet mogelijk, daar alle melkhandelaren zich contractueel hebben verbonden, waarbij vooropgesteld is, dat aan de bediening en bezorging niets mag ontbreken en er naar gestreefd wordt deze beter dan voorheen te laten geschieden. Er wordt een vertrouwenscommissie inge steld, die hierop toezicht houdt en tot welke een ieder zich kan wenden. Deze commissie bestaat uit: de heer J. v. d. Arend, wethouder, Stationsweg 3; Mevrouw J. E. Goossens-van Brumme len, Pres. Chr. Huisvr.ver., Pr. Hendrik laan 24; de heer J. H. Hom, oud-raads lid, Middelwijkstraat 21; de heer C. J- van Leeuwen, melkslijter, Nieuweweg 46a en de heer A. P. Stalenhoef, melkslijter, Laanstraat 23. Voor een goed verloop van de bezorging zal het niet mogelijk zijn de eerste we ken van melkhandelaar te veranderen. Daarna zal men, indien men over de be zorging niet tevreden is, 'n verzoek tot verandering kunnen indienen en een andere bezorger uit zijn sector kunnen krijgen. Deze verzoeken kunt u richten aan het adres Hartweg 25, Soestdijk, tel. 2564. Wat het afhalen van melk betreft kan men zich wenden tot wie men wenst. Dus a.s« Maandag hebt u kans, dat u een andere melkbezorger aan uw deur krijgt. Nu zou het kunnen gebeuren, dat er door een of andere omstandigheid geen bezorger bij u aan de deur komt. Stelt u zich dan direct in verbinding met genoemd adres: Hartweg 25, Soestdijk, fel. 2564 en er wordt voor gezorgd, dat u onmiddellijk wordt bediend. Voor de gemeente Soest is deze regeling nieuw. De melkhandel is deze met de beste bedoeling begonnen, niet alleen ten opzichte van zichzelf. Laat een ieder zo veel mogelijk medewerken. De practijk zal spoedig uitwijzen of zij het bij het juiste eind heeft gehad. Hieronder volgt de indeling van de sec toren en wijken: Sector I. Wijk A- M* Jak. Gem. Baarn: Amsterdamsestr.w. v.a. Vre dehofstraat tot Hooilaan, Koningslaan, Hooilaan, Praamgracht v.a. Vredehofstr- tot Sfadhouderslaan, Utrechtseweg v.a- Vredehofstr- tot Koninginnelaan. Gem. Soest: Vredehofstr-, Regentessel., Nïeuwerhoekplein, Koninginnelaan v.a. Nieuwerhoekpl. tot en met de nrs. 86 en 91. Sector Wijk B- G. Mastenbroek. Koninginnel. v.a. gem. grens t. e. m- nrs, 88 en 93. Krommeweg, Korfeweg, Eiken- horstweg, Beckeringhstraat v-a. Koningin nelaan tot Korte Hartweg. Belvedèrew- Sector II. Wijk A. P. A. Schimmel. Gem. Baarn: Toren! v.a. Stadhoudersl. tot Lindekom. Gem. Soest: Stadhouders laan, Noorderweg. Sector II. Wijk B- W. P. Stalenhoef. B. Grothestr. v.a. Nieuwerhoekpl. tot de rrs. 11 en 13. Heuvelweg, Korenw., Em- maiaah, ouphialaan v.a- Emmalaan tot Prins Hendriklaan. Sector II. Wijk C- N. T. v. d. Brink- B. Grothestr- v.a. nrs. 1 en 2 tot nrs. 11 en 13. Bakkersw., A. Paulownalaan, Pr. Hendriklaan, Sophialaan v.a. Pr. Hen driklaan tot Julianalaan. Van Weedestr. vanaf nrs. 9 en 16 tot nrs. 61 en 54. Julianalaan vanaf Sophialaan tot Anna Paulownalaan. Sector III. Wijk A« G. van Duinkerken. Korte BrinkW. v.a. nrs. 24 en 25 tot de spoorlijn, F. C> Kuïjperstr-, K. Melmw.» Kerkpad N.Z. v.a. F. C. Kuijperstr- tot spoorlijn, P. Potterlaan, Mendelssohnl-, Beethoven! Dalw* Rembrandt! Fr. Hals laan, Talmalaan v.a- Soester Engw'. tot spoorlijn. Sector III. Wijk B- A. W. Kok. Van Weedestr. v.a. spoorlijn t.e.m. nrs- 9 en 16, Lindelaan, Pr. Bernhardl- v.a. v. Weedestr. tot Rubenslaan, Spoorstr., Rubenslaan, Talmalaan v.a. spoorlijn tot Steenhoffstr., Steenhoffstr. v-a. spoor lijn tot Talmalaan. Sector IV. Wijk A. A. Bouwhuizen. Wïlhelminalaan, Mariastr., v. Straelen- laan, Hellingweg, Korte Bergstr., Julia nalaan v.a- Nieuwerhoekpl. tot Sophial., Julianaplein. Sector IV. Wijk B. J. Duinkerken. Beetzlaan v.a. Koninginnel. tot W. Pyr- montlaan. Pelikaanweg, Schrikslaan v.a. Pelikaanw. tot W. Pyrmontlaan. Sector IV. Wijk G E. de Heer. Pr. Bernhardlaan v-a. Rubenslaan tot de Soester Engweg. Oranjelaan, Nassaulaan Wald. Pyrmontlaan, Beetzlaan v.a- W. Pyrmonfl. tot aan Laanstraat. Soester Engweg v.a. Pr. Bernhardl. tot W. Pyr montlaan. Julianalaan v-a- A. Paulowna laan tot W. Pyrmontlaan- Sector V. Wijk A. J- v. d. Broek. Beckeringhstraat v.a. Korte Hartweg tot Laanstraat. Nieuwstraat, Hartweg, Korte Hartweg. Sector V. Wijk B- J- de Bree. Kostverlorenw-, Merel weg, Nachtegaal weg, Vinkenweg, Schrikslaan v.a. Nieuw straat tot Pelikaanweg. Ie Weteringpad. 2e We tering p., Laanstraat v-a- Nieuwstr. en Kostverlorenweg tot Vinkenweg en t.e-m- nr. 34. Sector V. Wijk G A. P. Stalenhoef. Alb. Hahnweg, Koekoekweg, Leeuwerik- weg, Laanstraat v.a- Vinkenweg en nr. 34 tot Beukenlaan. Dorresteinw-, Veenpad, Vaardehoogtweg. Sector VI. Wijk A- G G. Vernooljl Beukenlaan. Ver! Talmalaan, Ringweg, Molenstraat v.a- Beukenlaan t.e.m. nrs. 110 en 121. Soester Engw. v.a. Pr. Bern hardl. tot Verl- Talmalaan en Talmalaan. Sector IV. Wijk B- J. Roskam. Molenstr. v-a. nrs. 110 en 121 tot Steen hoffstr. en Middelwijkstr., Soester Eng weg v.a- Talmalaan en Verl. Talma'lhan tot Molenstraat. Molenweg, St- Joseph- straat, Veldweg, Kolonieweg v.a. Veld weg en Enghenbergsteeg tot spoorlijn. Sector VIL Wijk A- C. Kok. Wijnand Toplaan. Klaarwaterweg, Oude Grachtje, Switsw., Nieuweweg v.a. nrs. I en 2 t-e-m. nrs- 6 en 11. Sector VII. Wijk B- C. J. v. Leeuwen. Nieuweweg v.a- nrs- 6 en 11 tot en met nrs- 73 en 80, Eigendomweg. Sector VIII. Wijk A. W- Th. Kok. Steenhoffstr. v.a. Talmalaan tot Middel wijkstr., Kerkpad Z-Z. v.a. K. Kerkstraat tot Kruisweg, Kruisweg, Kerkpad N.Z- v.a- spoorlijn tot K- Kerkstraat, Lange Brinkweg v.a. Gr. Melmweg tot Korte Middelwijkstraat. Korte Kerkstraat, Gr. Melmweg. Sector VIII. Wijk B. G. P. Kok. Middelwijkstraat, Kerkpad Z.Z. v.a. Kruisw. tot Kerkstr-, Eemw-, Eemstr.. Kerkstr. v-a, Middelwijkstr. t. Eemstr.. Lange Brinkweg, v.a- Korte Middelwijk straat tot Eemstraaf. Sector IX, Wijk A. A« G. Dorresfein. Veenzoom, Schoolstraat, Wieksloferweg O-Z- en W.Z., le Heezerlaantje, 2e Hee- zerlaantje, Blieklaan, De Zoom. Sector IX. Wijk B- Th. M. Kandelaar. Parklaan, Bosstraat, KI. Engendaalweg, Nieuweweg v.a. nrs. 75 en 82 tot einde. Sector X. Wijk A- Fa. Aurora, bez. J. Voskuilen. Torenstraat, Stationsweg,. Kerkstraat v-a. Eemstraat tot Kerkdwarsstraat, Olijkew., Kerkdwarsstraat, F. Huijcklaan v.a. P. v. d- Bremerweg tot Kerkdwarsstraat, P. v. d- Bremerweg. Sector X. Wijk B. Fa. Aurora, bez. W. J. Hartman. Van Lenneplaan v-a. Henr. Blaeckweg tot Hartmanlaan, Hartmanlaan, Henr. Blaeckweg, Ferd. Huijcklaan v.a. Kerk dwarsstraat tot Birktstraat* Sector X. Wijk G W. van Doorn. Gallenkamppelsweg, Soesterbergsestraat v.a. Gallenkamppelsw. en Verl. Kolonie- weg tot Vondellaan en Drift je. Sector X. Wijk Dw J. Verspuij. Kerkstraat v.a- Kerkdwarsstr., tot Birkt straat en Soesterb.str-, Ver! Kolonieweg, Koloniew. v-a. spoor! tot Eiken!, Eiken!, Driehoeksweg, Soesterbergsestraat vanaf Kerkstraat tot Ver! Kolonieweg en G- Pelsweg, Birktstraat v.a- Kerkstr. t.e.m. de nrs. 24 en 25- Sector XI. Wijk A. G van Dijk. Buntweg, Plasweg, Schoutenkampw, Os- sendamweg en Drift je. Sector XI. Wijk B. G Fonteijn. Braamweg, O- Utrechtseweg v-a- Schou tenkampweg tot Duinweg, St. Willibror- dusstraat, Èricaweg en Heideweg v.a- de spoorlijn tot Sparrenlaan en Braamw. Sector XII. Wijk A- W. v. Doorn. Vosseveldlaan v-a- Birktstraat tot De Ge- nestetlaan, Hildebrandlaan. Sector XII. Wijk B. N. Th. Kortekaas. Birktstraat v.a- nrs- 26 en 27 tot ge meentegrens, Van Lenneplaan v.a. Hart man! tot Birktstraat, Bartolottilaan en De Genestetlaan. Sector XIII. Wijk A. P- Floor. Vondellaan, Da Costalaan, Oude Utrecht seweg v.a. Soesterb.str. tot Duinweg, Duinweg, Heideweg, v.a- Sparrenlaan en Braamweg tot Soesterb.str., Spanrenlaan, Soesterbergsestraat v-a- Vondellaan en Ossendamweg'tot nr. 81 en O- Utr-weg. Sector XIII. Wijk B. P. J. Hooijmans, Soesterbergsestraat v.a. nr. 81 en Oude Utrechtseweg tot spoorlijn, Van Lijnden laan, De Beaufortlaan, Middenlaan, Veld maarschalk Montgomeryweg v.a- spoorlijn tot De Paltz, Van Beunïngenlaan en Vosseveldlaan v-a. De Genestetlaan tot Van Beuningenlaan. Sector XIV* Wijk A- H- J. Vos. Gem. Zeist: Amersfoortsestraat v.a. Kerk- laan tot Beukbergerlaan, Beukbergerlaan, Woonwagenkamp ad- Beukbergerlaan- Gem. Soest: Kerklaan, Ver! Schoolweg, Rademakerstraat v.a- Kerk! tot School weg en Ver! Schoolweg, Schoolweg en Schooldwarsweg. Sector XIV. Wijk B- Th- Tammer. V. Montgomeryweg v.a. Amersfoortsestr. tot aan De Paltz, Luit. Koppenlaan, Post weg, Postdwarsweg, Kampweg, Generaal Winkelmanstraat v.a. Rademakerstraat tot v. Maarenstraat. Sector XIV. Wijk G E. Reinsma. Gen. Wïnkelmanstraat vanaf v. Maaren- str. tot gemeentegrens, v. Maarenstraat, en de nieuwe huizen tussen Kampweg en Gen. Winkelmanstraat. Sector XIV. Wijk D. G. Stoker. Rademakersfr. v-a- Schoolweg en Ver! Schoolweg tot Kampmeg en V. Mont gomeryweg, Sector XV- Wijk A- G- Stoker. Oude Tempellaan, Sportweg, Ver! Tal malaan, Kondorfferlaan, Andriessestr., Dijkhuisslraaf, Sinnemaplein, Amersf. straat v.a. Kampweg en V. Montgomery weg tot en met „Ons Belang". Sector XV. Wijk B. H- J. Vos. Amersfoortsestr. v-a. huizen „Ons Be lang'* tot gemeentegrens. Wanneer over een poosje eens aan het licht mocht komen, dat ik in de bezet tingstijd kans zag van één enkele zelfge draaide „eigenbouw" een hele dag te roken, door het simpele aanvullen met eigen peuken en bukshag, zodat ik ge voegelijk een genie op dit gebied kan worden genoemd, gaat u dan alstublieft geen straat naar mij noemen. Ik pas er n.1. voor de kans te lopen, zoals Ge neraal Winkelman in de laatste Gemeen teraadsvergadering overkwam, dat een of ander raadslid aanmerkingen maakt op het gezelschap waarin ik verkeer. Onge twijfeld zou men ook van mij zeggen, dat als men had geweten met welke mensen Oekman omging, men nooit zijn mede werking zou hebben verleend om een straat naar hem te noemen. Als dit het criterium is voor het geven van namen aan straten en wegen, dan is er nog een hoop werk aan de winkel en als we dan nog een stapje verder gaan en eens onderzoeken waar reeds gestor ven straatnaamdragers zich in hun vrije tijd mee bezig hielden, dan blijven er hoogstwaarschijnlijk alleen maar straten met planten- en dierennamen over. Nee, ik vond die discussie over die straatnamen niet verheffend en ik ben er van overtuigd, dat a'ls Mevrouw Spoor dit hoort en de stemmenverhouding ziet, Zij zeggen zal: léét u maar. Ik kan overigens wel voelen voor het standpunt van dat andere gemeenteraads lid, die een straat wilde hebben ge noemd naar Pasfoor Mocking, die rijk in Soesterberg kwam en daar straatarm stierf. Alleen zit daaraan een consequentie vast, die haast onoverkomenlijk is. Hoeveel mensen immers kwamen niet „rijk" op de aardbodem of in een of andere plaats, die via 'n vermogens- of aanwasheflfing, heffing-ineens en meer van die fiscale spitsvondigheden ala Minister Lïeftinck. in tijd van ja-nee, tot „ridder te voet" werden gemaakt? MensenlieJ, als we naar al die mensen een straat zouden willen noemen, mogen we er wel 'n paar grote steden bijbouwen. H. OEKMAN- van Veelen en H. v- d. Kraats, Kerk pad "Z.Z- 102. Theodorus Johannes, z. v. J. van Fulpen en J- van den Hep'^el, Klaarwaterweg 80. Beeuwkje, d- v. t. J. Zeijpveld en A. Suijk, De Costalaan 8. Ferdinand Matthijs Maria, z. v- F- Bus- kens en J. Westerveld, Kerkstraat 40- Gerrit, zoon van A. Oosterbeek en M- van den Broek, Laanstraat 64. Catharina Christïna Elisabeth, d. v. S. H. van den Deijssel en T. Arpïnk, Klaarwaferw- 35. Willem Gerrit, z- v- G- Tas en M. A. L. J. dekjong, Utrecht. Ereldina Bonna, d. van A. Pothoven en B. E. Akkerman, Kerkstraat 39. ONDERTROUWD J. Borstel, 34 jr., elecfriciën, Dijkhuisstraat 6 en J. van Roest, 25 jr., Dijkhuisstraat 6- G. Baks* 23 jr., stoker, Amersfoort en G de Zoete, 22 jr., Soesterbergsestraat 48- J- Hemel rijk, 27 jr-, electrotechnïcus, Amsterdam en E. Pastunïnk, 20 jr-, Rademakerstr. 27. H- Voortjes, 29 jr., schilder, Molenstraat 15 en P. W. Borrias, 29 jr-, Klaarwater weg 42. GEHUWD. K. van den Engel, 28 jr-, winkelier en J. H. van der Zwaai, 27 jr-, lerares, Rotterdam. J. Gutferling, 25 jr., en J. Diest, 27 jr., Duinweg 13- OVERLEDEN. Dina Stookman, 47 jr., P- Potterlaan 26. Cornelis Onderdelinden, 75 jr., geh. m. M. M. van Plateringen, Braamweg 49. Alida Angeniefa van der Velde, 38 jr., wed. van M. de Bie, Soes terbergsestraat 125- August Wilhelm Schols, 84 jr., geh. m. L. Rutjes, Burg. Grotestraat 54. Jan Hoegen, 84 jr., Dijk huisstraat 3. GEBOREN. Maria, d. v- K. van de Bunt en J. Verwoerd, Kerkpad N-Z- 5. Geer tje Leintje, d. v. K. de Haan en P. J. Bimmel, Van Lenneplaan 50. Willem Ma theus, z. v. G M. Visser en M. Hilhorst, Steenhoffstraat 20. Paulus Johannes Ma ria, z. v. G. A. Dorrestein en G. B. Reu- ling, Beukenlaan 5. Lydia, d. v. W. G. DISTRIBUTIEDIENST. Met ingang van heden is het kantoor te Soest alléén op Donderdag opengesteld. PINOCCHIO. Walt Disney's vermaarde schepping „Pi- nocchio" wordt van heden af in het City- Theater vertoond. Het verhaal van Pi- nocchio, het tot mens geworden houten poppetje, behoort in ons land niet tot de meest bekende sprookjes, maar door de ze creatie van Disney heeft het binnen korte tijd een grote bekendheid verkre gen. Op bewonderenswaardige wijze heeft hij het aantrekkelijke verhaal om getoverd in een wonderlijk, kleurrijk avontuur, dat zowel jong als oud voort durend in spanning houdt. Men kan zich haast niet indenken, dat uit de eenvou dige tekenfilm van vroeger deze kunst werken zijn tot stand gekomen. Een bijzondere bekoring aan „Pinocchio" is, dat de film door de Nederlahdlse filmfabriek Profilti in het Nederlands nagesynchroniseerd is. Men moet letten op de bewegingen van de tekeningen en tegelijk op de tekst en dan zal ieder moeten erkennen, dat deze nasynchroni- satïe een meesterstuk is. We zijn over tuigd, dat deze in alle opzichten zo ge slaagde film ook in Soest velen tot een bioscoopje zal verlokken. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s- is geopend apotheek „Soest dijk", Van Weedestraat 46.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1