W. N. NIEUWENHUIS RHENEN M di J. H Hoe staat het met ons intellect? SOEST. J. LENSSEN, MAKELAAR Loodgieter - Electriciën VOOR ONZE DAMES. SOESTERBERG. Voetbal. Dankbetuiging. Wir Pen De bekende psycholoog dr Lunink Prak behandelt in zijn boek „De polen van het intellect', het vraagstuk van de be gaafdheid van ons volk. Uit zijn onder zoekingen is hem gebleken, dat onge veer 21 pet. der bevolking vlug van be grip is, 45 pet. middelmatig van aanleg en 25 pet. onvoldoende begaatd. Alleen de eerste groep acht hij in staat tot het behoorlijk verrichten van zelfstandig werk of het vervullen van leidende functies. Op grond van deze gegevens behandelt hij dan de toekomstmogelijk heden, die openstaan voor jongelui van verschillende aanleg. Het spreekt van zelf, dat dit ten nauwste verband houdt met de eisen, die wetenschap en tech niek aan de tegenwoordige bedrijven stellen. Men heeft aan het onderzeok naar de intelligentie van ons volk de vraag ver bonden of de Nederlanders in het alge meen wel geschikt zijn om het tempo van de wetenschappelijke en technische ontwikkeling bij te houden. Soms zelfs twijfelt men er aan of wij in vergelij king met andere volken wel mee kun nen. Naar ons gevoelen is dit een tame lijk overbodige vraag en wel in de eerste plaats omdat toenemende tech niek voor de grote massa meestal niet meer, maar minder intellect vraagt dan het oude handwerk. Een smid, een meu belmaker, een wever van vroeger, zij moesten allen een hoge graad van vak- bekwaamheid bereikt hebben en boven dien met verstand te werk gaan, anders konden zij nooit een behoorlijk werk stuk afleveren. De voortschrijdende techniek heeft bij de meeste beroepen een grote mate van vervlakking ge bracht, al zijn daarnaast vele nieuwe beroepen opgekomen, die een hoge tech nische ontwikkeling vereisen. Maar te genover deze betrekkelijk weinige be roepen, die hoge eisen aan het intellect stellen, zijn er veel en veel meer func ties, waarbij het verstand van de werk kracht nauwelijks wordt gebruikt. In büzonder sterke mate geldt dit bij de ldpende band, waarbij iedere arbeider slechts enkele handgrepen tot in het on eindige herhaalt. Dat de techniek op zichzelf meer kennis en intelligentie vereist, is stellig niet juist. Een huis vrouw, die dagelijks omgaat met stof zuigers en radios, beide ingewikkelde electrische apparaten, behoeft geen flauw begrip van techniek of electrici- teit te hebben, evenmin als de meeste autobestuurders weten hoe de motor precies werkt. Voldoende capaciteiten. Maar trouwens, is ons intelligentie-cij fer zo laag? Uit de gegevens van dr Luning Prak blijkt, dat 1 op 5 van alle arbeidskrachten geschikt kan worden geacht voor zelfstandig werk en voor het geven van leiding. Dit is geen laag, maar een hoog cijfer en zeker ruim schoots voldoende om aan de behoeften van de praktijk te voldoen. Juist wan neer de bedrijven in omvang toenemen, is het aantal functies van deze aard geringer dan één op vijf. Het bedrijfs leven zal dus nog ruimschoots keus kunnen maken uit de mensen met vol doende aanleg. Wel moet hieraan de eis worden verbonden, dat iedereen met voldoende aanleg ook de kans krijgt om die aanleg te ontwikkelen. Voortgezet onderwijs, vooral technisch onderwijs, moet voor iedereen toegankelijk wor den gemaakt en dan zal het ons land zeker niet mankeren aan een jonge ge neratie van voldoende capaciteiten. Het Nederlandse volk staat, evenals de an dere West-Europese volken, in de voor ste rij van ontwikkeling, levensstan daard en bekwaamheid. De bevolking van de Ver. Staten van Amerika, die van veel gemengder aard is, en in het algemeen een lager ontwikkelingspeil bezit, heeft niettemin technisch een grote voorsprong op West-Europa. Het zou ons echter te ver voeren de rede nen van de technische voorsprong van Amerika in dit artikel te behandelen. COMBINATIERIT MOTORCLUBS GOOI- EN EEMLAND. Zaterdagmiddag werd de 7e combinatierit van de motorclubs in Gooi- en Eemland verreden. Met de organisatie van deze rit was belast de Motor- en Automobiel club „Soest". 49 Motorrijders en 14 automobilisten ver schenen aan de start. Voor de rijders was een mooi parcours uitgezet, dat liep over Den Dolder, Bilthoven, Zeist, Drieber gen, Maarn, Maarsbergen, Veenendaal, Amerongen en Doorn, lengte pl.m- 120 kilometer. Er werd gereden in toujt- en sportklasse, gemiddelde snelheid 36 en 40 kilometer per uur. De prijzen werden gewonnen door: Tourklasse: 1. D- Wassenaar, MCS, 4 strafp. 2- P. Floor, MCS, 21 strafp. 3. M. Kooij, BMC, 22 strafp. 4. B. J. v. Oostveen, BMC, 39 strafp. 5- J. Jurriëns, BMC, 39 strafp. 6- M. v. d. Akker, BMC 60 strafpunten. Sportklasse: 1. W- Deijs, Gooiland, 182 strafp. 2. W. Hendriks, Gooiland, 290 strafp. 3- A. v. d. Laan, Gooiland, 344 strafp. Autoklasse: 1. F. Kuinders, MCS, 18 strafp. 2. G. van Schuppen, MCS, 32 strafp. 3. Mevr. W. Schorer, Soesterberg, 56 strafp. De voorzitter van de M.C.S., de heer P. Olyslager, reikte, in het clublokaal „Zon- neheuvel", de prijzen uit. KINDEREN VEROORZAKEN BRAND. Zaterdagmiddag omtreeks half twee werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in de woning van P. v. d. Kuijt aan het le Weteringpad. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon het met stroo gedekte huisje niet behouden blijven en brandde ge heel uit. De bewoners wisten met behulp van de buren een groot gedeelte van de meubelen te redden. De brand schijnt te zijn ontstaan doordat kinderen op zolder onder het stroodak met vuur speelden. Hypotheek verkrijgbaar tegen 31| o |2 0 Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Ook voor Levensverzekering en Lijfrenten. DENK OM UW VERLICHTING. Niettegenstaande onze waarschuwing in de vorige week, werden wederom een groot aantal personen bekeurd voor het rijden zonder een behoorlijke voor- of achterverlichting van hun auto of rijwiel. R.K. OPENBARE LEESBIBLIOTHEEK. NIEUWE AANWINSTEN. Romans: A. den Doolaard, De grote ver wildering. L- Douglas, Het groene licht. J. Fabricius, Het meisje met de blauwe hoed. Idem, Flipje. W- de Geus, Wil de vaart. A. Helman, Afdaling in de vulkaan. A. Iohann, Op drift- D. Kra mer, Onrustig is ons hart. J. van Len- nep, De koorknaap. A- Seton, Draecken- wijek. Studie: D. Groeneveld, De boer in een veranderde wereld. J- de Jong, Hand boek der Kerkgeschiedenis, deel 4. Kar dinaal Mindszenty, De moeder. E- Nico- las, En nu- soldaat. R. Teunissèn, Uit leven en werken van Anthony van Leeu wenhoek. Jeugd: G. Betlem, Om de zilveren be ker, j. 14-16 jr. Entrop Brinkgreve, De meisjes van boven, m. 10-12 j. W- Disney, Pinocchio, k. 8-10 j. C- Grashoff, Villa „De Zeester", m. 10-12 j- O- Heistein; Matthias, k. 10-12 j. J. Jager Meursing, Van Jochem Jonas en Julia, k. 8-10 j- I. Kruijsman, Idealisten, j. en m- 16-18 j. Nanda, Greetje, m 8-10 j- Nanda, Klei ne Bart en grote Bart, j. 8-10 j- Plan- tema, Lex ontmaskert het complot, j. 16- 18 jr. E. van Soest, Adorée, m- 16-18 j. M. Toonder, Tom Poes, k- S-10 j- AUTOBOTSING. Doordat de bestuurder van een vracht auto, komende uit de F. C- Kuijperstraat, te veel aandacht besteedde aan een van links komende wielrijder, kwam hij op de Van Weedestraat in botsing met een uit de richting Amsterdam komende luxe auto, waardoor deze laatste auto ernstig aan de spatschermen werd beschadigd. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield Zondag een wedvlucht vanaf Duf fel (B.), afstand 132 k.m. In concours waren 551 duiven, die om 7.45 uur met Z.W. wind werden gelost- De totale uitslag is: G. Haks 1- G- Geij- tenbeek 23138. T- van Slooten 3 53-54. W. Grift 4-10—22-42. Sj. Rijk- sen 5-8—9—17-21—24-34—52-63-69- 89104. C- van Soest 65667—73—82 111—136. J. de Rijk 7- J. Vink 11. J. v d. Brink 12—41—45—61-91- H- Wester- veld 151892, H. v- d. Broek 1449. J. Gaasbeek 15-71—75—87-123-134. J- Kamerbeek 16—19-74—84-85-93-98- 124. G- Verwoerd 20- A. Waaijenberg 23 119. A- van Soeren 255051—70- J. van Brakel 26- P- van Brienen 2788125 J. Stalenhoef 2860- J- Knoops 29. B. Roest 3065- A- Dorrestein 325759— 68-113-128—131. G- Roeten 33-76-86- H. Overbeek 35110- J- Kruzeman 36 374879117. A- van Slooten 39—96 116. P- Grift 4097- H. Gorissen 43 137. H- Onwezen 4483112. C. van Brienen 46. A- Priem 47108. N. Baltus 55-109-118—138. P- Wolfsen 58- A. Snijders 62—81. G- Visser 64—80101- W. Veerman 66121- P. Duijst 72—100. R. Burgstede 77122- Th- Daatselaar 78. H. Kriek 90- A. Leijenhorst 94132. A. van Asch 95106130- C- Karstens 99 105-133. H- v. d. Kuil 102. W. Pureveen 103, R. de Bruin 107- N- Strumpel 114. H- de Bree 115- B- Westhof 120. G. El- schot 126. J- Wijnands 127. J. Kramer 129. R- v. d. Veer 135. WAT VERBODEN IS. Een persoon, die in kennelijke staat van dronkenschap trachtte een rijwiel te be rijden en te besturen, werd geverbali seerd, evenals een viertal personen we gens het zitten op hekken langs de openbare weg. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 GEVONDEN VOORWERPEN. Grijze rubber regenjas, bundeltje papie ren geld, licht bruin kindertasje met inhoud, rood bonte sierduif, bruine porte- monnaie inh. abonnement natuurbad ten name van D. de Haan, reflector, paar nieuwe kinderschoentjes, haakwerkje m. garen en haakpen, paar sokken, bruin le deren etui met foto's en zwemdiploma t.n.v. K. Degenkamp, fototoestel (box). Inlichtingen Woensdag en Zaterdag tus sen 14 en 16 uur aan het politiebureau. FEESTAVOND V.V- ANKER EMAILLE FABRIEK- Zaterdagavond gaf de Voetbalvereniging A.E-F- Anker Èmaille Fabriek) een uit voering in de zaal van „Eemland". O.m- waren aanwezig de directeur der fabriek, de heer Rolman niet zijn echt genote en de heer H. Kuinders, hetgeen wel een bewijs is van de goede ver standhouding, welke er tussen de direc tie en personeel bestaat- De heer J. Duinkerken opende de avond met een welkomstwoord en deelde mede, dat voor medewerking aan deze avond was aangezocht de welbekende Toneel vereniging „Soestdijk". Het toneelstuk „De Spaanse Vlieg" werd ook ditmaal uitnemend vertolkt, waardoor de aanwe zigen zeer genoten. Na afloop dankte de directeur de Toneel vereniging voor haar medewerking en haar wel zeer goed spel. De voetbalvereniging wachtte bovendien nog een verrassing. De directeur stelde n.1- een wisselbeker of een anker beschik baar, welke in Soest moet worden ver speeld. Mevr. v- d. Bor kreeg voor haar stille medewerking bloemen aangeboden, ter wijl de dank aan de dames en heren me dewerkenden eveneens in bloemen tot uitdrukking werd gebracht. De goed geslaagde avond werd met een gezellig samenzijn besloten. f1400.— ONTVREEMD. Door de heer v. W- alhier werd aangifte gedaan, dat ten zijne nadele een por tefeuille met f1400.en diverse papie ren was ontvreemd. Na een uitgebreid onderzoek werd door de recherche de Soester ingezetene H. gearresteed. Deze persoon legde een volledige be kentenis af. Tevens kwam aan het licht, dat hij zich te Heemstede eveneens aan diefstal had schuldig gemaakt. SOEST EN ZIJN MILITAIREN OVERZEE. Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie, waarin een bijeenkomst wordt aangekon digd, waarin bovenstaand onderwerp zal worden behandeld. Deze bijeenkomst gaat niet uit van een politieke organisatie of anderszins, doch van familieleden van Soester militairen in de tropen. DE SOESTER BRANDWEER IN ACTIE. De brandweer werd Maandag 5 keer ge alarmeerd voor brand. De eerste 3 keer betrof het heidebrand)es langs de spoor lijn AmersfoortSoestduinen, welke wa ren veroorzaakt door vonken uit de loco motief van passerende treinen. Doorsnel ingrijpen van de brandweer konden de eerste brandjes beperkt blijven tot een kleine oppervlakte, doch bij de 4e brand, omstreeks half vijf in de middag, gin gen er achter het kampeerterrein te Soestduinen niet minder dan 3 H.A. bos verloren. Bij deze brand verleenden ook militairen uit Amersfoort en Soesterberg uitstekende hulp. Terwijl de brandweer met c^eze brand druk doende was, werd zij voor de vijf de keer gealarmeerd voor een huisbrand op de Eigendomweg. Door het afbranden van verf van een aldaar staand perceel, was brand ontstaan tussen het plafond en de vloer der bovenverdieping. Geluk kig behoefde de brandweer hier niet op te treden, daar de bewoners er reeds in waren geslaagd de brand in de aanvang met enige emmers water te blussen. BLOEMEN- EN FRUIT TENTOONSTELLING. Op a.s- Vrijdag en Zaterdag, 9 len 10 Sep tember, zal de jaarlijkse grote bloemen tentoonstelling gehouden worden door de Vereniging „Floralia" in samenwerking' met de Bloemist- en Hoveniersvereniging en de Ver. van Groente- en Fruithandela ren in onze gemeente. De grote zaal en het podium van „Eem land" zullen voor een paar dagen omge toverd worden in een sprookjesachtige plantentuin, terwijl als bijzondere attrac tie de groente- en fruithandelaren zullen exposeren met een keurcollectie fruit, iets wat in Soest nog nooit te zien is ge weest. Houdt daarom allen die avonden vrij, om te genieten van de zeldzame kleurencombinaties en lichteffecten, die de hoveniers te voorschijn zullen tove ren, terwijl onze fruithandelaren U zul len vergasten op ons onvolprezen fruit. Bevordert het initiatief in Soest door uw belangstelling te tonen. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. EEN LEUK SPEELPAKJE. Het modelletje, dat wij hier afbeeldent is ideaal voor onze kleuters. Het hindert de kleintjes, niet bij hun spel. Is het erg warm, dan kunnen we met het enkele paljje volstaan. Op koelere dagen kan er een bloesje of bolero'tje bij worden gedragen. Het maken van dit pakje is heel een voudig en we heb'ben het in een wip in elkaar gezet. Voor- en achfernaad van het broekje worden gesloten. Daarna worden de pijpjes dichtgestikt. Aan de onderkant maken we een zoompje, waar door een elastiek kan worden geregen. De zak wordt aan de bovenkant met een, bies van afstekende kleur afgewerkt en met een dubbel stiksel op het broekje gezet. De zijkanten van het broekje worden 10 a 15 c.m. opengeknipt voor de sluiting. De ruimte aan voor- en ach terkant halen wij in, waarna de band op het broekje wordt gezet- Het lijfje wer ken wij langs hals en armsgaten met een bies af. Ten slotte stikken wij het lijfje aan het broekje. Patronen van dit model zijn voor de leeftijd van 12 en 2—4 jaar a f 0-80 verkrijgbaar bij het „Patronenhuis", Mid denweg 200, Amsterdam-O. Na ontvangst van een postwissel waarop vermeld: No. 4734, leeftijd-wordt 't patroon omgaand toegezonden. O' Of AS GEBROKEN. Op het Nieuwerhoeksplein brak van een 10 tons trailer, geladen met hout, de achteras, waardoor een ernstige ver- keersstagnatie op dit drukke punt ont stond. De politie was genoodzaakt het verkeer om te leggen. Na drie kwartier hard werken kon het verkeer worden hersteld. ZILVEREN JUBILEUM In verband met de viering van het 25- jarig bestaan van het Missiehuis „St. Jan' werd Donderdagmiddag in de voor deze gelegenheid smaakvol versierde aula receptie gehouden, waarvoor buitenge woon grote belangstelling bestond. Onder hen, die kwamen feliciteren, merkten wij o-m- op: directeur Smulders van het Gr. Seminarie te Rïjsenburg; de directeur en vertegenwoordigers van het personeel van net St. Elisabeth Ziekenhuis te Amers foort; de Overste-directeur van het fra terhuis te Utrecht; Pastoor Welsing van de parochie Soesterberg; de burgemees ter, de gemeente-secretaris en wethou der Van Zadelhoff van Soest; de direc teur van gemeentewerken, afgevaardigden van R.K- kerkelijke besturen en vereni gingen en voorts tal van geestelijken en parochianen. Van verschillende zijden werden er tal van prachtige geschenken aangebo den, o.m- een geschilderd raam voor de kapel, voorstellende taferelen uit 't le ven van St. Franciscus Xaverius, uitge voerd door de glazenier Van Woerkom; een tweetal beelden en zes kandelaars. De receptie werd opgeluisterd door een schat van prachtige bloemstukken. Ook voor de met zorg en smaak samen gestelde tentoonstelling uit de geschiede nis van het Missiehuis over de voorbije 25 jaar, bestond grote belangstelling. Des avonds kwam de Harmonie St. Jozef een serenade brengen. De laatste Zondag voor de competitie heeft S-E-C. gebruikt voor het spelen van een oefenwedstrijd te Barneveld tegen de club van die naam. De eerste aanval len waren voor Barneveld, maar toen SEC zich had ingespeeld, kregen we een «selijkopgaande strijd te zien. Bij een Soekschop op het Barnevelddoel zien wij Maassen net naast koppen. Een snelle aanval van de thuisclub levert dan een hoekschop op, die, keurig genomen, even fraai door de SEC-doelman v. Zoghei wordt weggewerkt. De SEC-linksbuiten v. d- Horst krijgt, met alleen de doelman voor zich, een pracht gelegenheid zijn club de leiding te geven, maar zijn schot gaat hoog over. Het is Barneveld, dat met een onhoudbaar schot daarna de score opent. Reeds spoedig na de hervatting trapt een der Barneveld achterspelers bij 'n SEC- aanval in eigen doel. 11. Even later besluit de SEC-linksbuiten een snelle ren met een hard diagonaal schot, waar de doelman van Barneveld overheen duikt en SEC leidt met 1—2. S.E.C. blijft het beste van het spel be houden maar het voorhoedespel is te kort eh te doorzichtig om effect te sor teren. Het is de Barneveld-linksbuiten, die een voorzet van rechts fraai in het SEC-doel weet te koppen en de stand is wederom gelijk 22. De warmte doet zich gelden en het spel van beide partijen verslapt meer en meer. Vijf minuten voor tijd weet de SEC-mid- voor Westerveld zich goed vrij te spelen en met een goed gericht schot de stand op 23 te brengen, waarmede ook het einde komt- Deze wedstrijd werd voorafgegaan door de ontmoeting Barneveld 3SEC 3, wel- ke door de Soesters met 1—4 werd ge- wonnen. S.E-C. 2 benutte eveneens de laatste vrije Zondag voor het spelen van 'n oefenwed strijd tegen Allen Weerbaar 2 uit Bus- sum. Ook in deze ontmoeting had het spel veel te lijden van de heersende warmte. De Soesters wonnen met 3 2. De Soester Boys hadden op hun terrein aan de KL Engendaalweg bezoek van 2 elftallen van „De Zebra's'" uit Hilver sum. Eerst speelde het 2e elftal van de Boys tegen het 3e van De Zebra's. Met de'rust stonden de Soesters met 1—0 voor, maar het werd ten slotte een 1 1 gelijk spel. Daarna bond het le elftal van de Boys de strijd aan tegen het reserve-elftal van De Zebra's. Dit werd een sportieve ont moeting, die eveneens sterk door de warmte werd beïnvloed. De Boys wisten met 64 te winnen, na dat de rust reeds met een 32 voor sprong voor hen was ingegaan. ZILVEREN VLIEGTUIG-TOURNOOI. Ook de laatste Zondag van het Zilve ren Vliegtuigtournooi hebben wederom vele voetbal-enthousiasten van enkele, soms sensationele wedstrijden kunnen ge nieten. Het begin was echter weinig hoop- vol. Het spel, terberg de tal ten, was het a BDC vatte he makkelijk op, zagen een 1 Direct na de zelfs 20 va groot,want t lukkige wijze lijke voet had terberg-defens een en moesf man met lede 4 maal gepas: De tweede d D.W.S.A. stor mannen uit I schouders bo Amerongen ui veilige voorsp het einde wis Het liep al t de finale BD Hoewel beide strijd in de 1 in hoog temp dit echter ni bleek, dat dr in een tropisc de spelers ha len moest da spelers, die 1 Voor de rust lijk op. Beide op gelegenhei In de 40ste m buiten van E. geven. Met d« Van de tweei te veel verte duisternis wa minder goed 21. Dan vo op de EMS-v de toeschouw nik-doel hebt ten. Keer op ten, maar er en als dat e of lat, die stonden. Plot uit het gejui ters maken c dat de stand uur klonk hei de eindsigna eind-finale, d ding werd ge Na afloop re de heer Noo veren vliegtu geloven wel, plaats terech had BDC n: over het alg vooral het sc nik* beter ve; ter van de g dan de Soes prijs, een fr berg kan me de belangstel groot. Hiermede zeg ik hartelijk dank aan mijn vele vrienden en kennissen en in het bij zonder aan de bewoners van de Molenstraat voor de grote belangstelling bij mijn terugkeer uit de tropen. M. VAN SCHA1K. Molenstraat 130. Mevr. Cornelissen, Stad houderslaan 59, vraagt een MEISJE voor de morgen uren. Dame b.z.a. voor de mor genuren voor ADMI NISTRATIE. Br. no. 990 bureau S.C. Te koop HENNEN van de tweede leg. W. A. van Voorthuizen, Paltz, Soest duinen. Te koop wegens overcom pleet. z.g.a n. HAARDKA CHEL, merk Faber. Men- delssohnlaan 8. Een MEISJE gevr. voor 1 hele of 2 halve dagen p. week, die genegen is ook enig verstelwerk te verrich ten. W. Verwey, Verlengde Kolonieweg 7. Te koop aangeboden goed spelend RADIOTOESTEL. Birktstraat 3, Soest. Aangeboden ZIT-SLAAP KAMER, gestoff. of ge- meub., voor jongeman, be trekking buitenshuis, met of zonder pension, aan de Stadhouderslaan. Br. no. 989 bureau S.C. WERK een dag Donderc jaar. Br. Dame alleen vraagt ongem. ZIT-SLAAPKAMER met kookgelegenheid of gebruik van keuken, genegen enige huishoudelijke hulp te ver lenen. Br. no. 987 bur. S.C. Te koop enige goed rende rende WOONHUIZEN in Batavia (C.) en Soekaboemi. Eventueel ook te ruilen te gen gunstige objecten in Holland. Br. met uitv. inl. aan E. J. Martens, Halma- heirastraat 4, Bandoeng. Aangeboden te Soest(Zuid) ZIT-SLAAPKAMER met gebruik van badkamer, voor dame alleen. Br. no. 986 bureau S.C. Voor direct PENSION aan geboden voor gezellige da me. met huisèlijk verkeer. Telefoon, garage, warm en koud water aanwezig. Di rect bij trein en bus. f 90, per maand. Br. letter B. Adv.bureau Esed, v. Wee destraat 7. Soestdijk. Gevr. per 1 Octin gezin m. kl. kind. flink werkzaam MEISJE, P.G., v d.e.n. en v.g.g.v. en jong dagmeisje. Werkster aanwezig. Telef. 5751 of br. No. 41 Boekh. Ebert, Hilversum. PIANO te koop gevraagd of kleine vleugel. Br. met inl. en prijs onder letters L.H. bureau S.C. WONINGRUIL. Arbei derswoning te Nijkerk, ge schikt voor gezin met kin deren, te ruilen tegen soort gelijke woning in Soest of Soestdijk. Zich te vervoe gen Hogehof 21, Nijkerk. Gevraagd voor dag nacht net R.K. BURGERMEISJE, niet ben. 30 jr., bij alleen wonende dame. Laanstraat 20, Baarn. Te koop 5 grote jonge EENDEN. Hildebrandlaan 6, Soest. TE KO antiek k sche kle selein e Lange I Te koo (maat liteit, z. zen, sp< Steenhc Gevraai ren P.G., b diplome bedrijf Leijensi Dame pensioi Soest, bed- ei negen 1 te verr gaaf v; ..Pensi' Boekh. Zakenman vraagt te koop van particulier een 4-PER- SOONS AUTO, bouwjaar tussen 1937 en 1940. moet in goede staat zijn. Br. met uiterste prijs onder no. 992 bureau Soester Courant. Meld het Ga Telefc

Soester Courant | 1949 | | pagina 2