Oosterse Cultuur. Modern Calcutta. Voetbal. Hypotheek verkrijgbaar tegen J, LENSSEN, MAKELAAR Ook voor .VOETBALOVERZICHT. De Soester clubs hebben het j.1. Zondag niet slecht gedaan. S-E.C. en B.D.C- be haalden de volle buit, terwijl de Soester Boys te Hoogland gelijk speelden. In de 4e klasse van de KNVB. is geen verandering in de stand gekomen, alleen verloren Amersf. Boys en Voorwaarts elk een kostbaar punt door tegen elkaar ge lijk te spelen. De uitslagen waren: JSV Kampong 32. Amersf BoysVoor waarts 4—4. V.V.O.G.—S-E C, 1—2, Zwa luwen VooruitMaarssen 12. 's-Grave- landL.V.V. 22. De stand na drie wed strijden is in deze klasse thans: J.S-V. 3 3 Q 0 6 Maarssen 3 3 0 0 6 S.E.C. 3 2 10 3 Amersf. Boys 3 1113 L.V.V. 3 0 3 0 3 's Gravèland 3 1 1 T 3 V.V-O.G. 3 0 12 1 Voorwaarts 2 0 1 1' 1 Zwal. Vooruit 2 0 0 2 0 Kampong 3 0 0 3 0 Door de gedecideerde 72 overwinning heeft B.D.C. zich door een beter doelge- middelde naar de 2e plaats van de le klasse B van de afdeling gewerkt ten koste van F.A-K-, dat het Zondag tegen Oranje-Wit niet verder kon brengen aan een gelijk spel. Opmerkelijk is in deze afdeling, dat de twee gedegradeerde K.N-V.B.-ers, Woudenberg en y.F.C- met drie verloren wedstrijden onderaan ben gelen. De stand in de le klasse B. is nu: En Avant 3 3 0 0 6 B.D.C. 3 2 10 5 F.A.K. 3 2 10 5 E.M-S. 3 2 0 1 4 H.D-S- 3 2 0 1 4 Fortissimo 3 1113 Oranje Wit 3 11 1' 3 Voorwaarts 3 10 2 2 Odïn 3 10 2 2 De Toekomst 3 10 2 2 Woudenberg 3 0 0 3 Q y.F.C. 3 0 0 3 0 De overige uitslagen zijn: Fortitudo 2—S.E-C. 2 2—2 B.D-C- 2Amersf. Boys 4 60 S.E.C. 3V.V.O.G- 2 2—4 Soester Boys 2Veense Boys 2 80 S.E.C. WINT MET 2—1 VAN V.V.OfG Vergezeld van een groot aantal suppor ters ondernam S-E-C. Zondag de reis naar Harderwijk voor het spelen van haar derde competitiewedstrijd tegen V.V.O.G. en is er geslaagd de twee begeerde winst punten op haar tegenstander te verove ren. De 12 uitslag wijst op een span nende kamp en dat is het ook terdege geweest. Hoewel alle spelers zich ten volle hebben gegeven, is er o.i. niet zo goed gespeeld als een week geledén tegen Kampong. Het spel in de voorhoe de vlotte niet zo best, vooral in de twee de helft. De achterhoede daarentegen heeft een prima wedstrijd gespeeld, ter wijl doelman Van Zoghei deze middag aan zijn beste jaren deed denken. In hef heetst van de strijd, toen de Harderwij kers ten koste van alles 'n overwinning wilden forceren, wist hij zijn club voor een nederlaag te behoeden. Verdedigénd heeft ook de middenlinie bergen werk verzet, maar toen in de tweede helft V.V-O.G. zo agressief kwam opzetten, was het plaatsen van de middenlinie be paald zwak. Reeds dadelijk na het begin toonde S-E-C- zich zowel technisch als tactisch supe rieur en hoewel het spel snel van doel tot doel ging, waren de aanvallen van S.E-C. veel gevaarlijker. In de S,E>C-~ achterhoede klopte het als een bus en de Harderwijkers kregen dan ook geen kans om gevaarlijk te worden. Nadat de .V.V-O.G.-doelman reeds enige keren han delend had moeten optreden, forceerde midvoor Westerveld na tien minuten spelen een hoekschop op 't doel der gast heren, die keurig door rechtsbuiten M. Maassen voor het doel werd geplaatst en fraai door midvoor Westerveld in de linkerbovenhoek van het Harderwijker doel werd gekopt. 01- I Met deze voorsprong werd het spel van S.E-C- rustiger en met goede passes zet te de S.E-C.-mïddenlinie de voorhoedle steeds aan het werk. Aan de andere zij de vloog een fraaie kopbal van de Har derwijker rechtshalf rakelings over de Soester doellat en een mooi schot van de V.V-O.G.-midvoor werd keurig door doelman Van Zoghei gestopt. In deze periode drong de V.V-O.G.-ach terhoede steeds meer op en herhaalde lijk liepen de S.E-C.-voorhoedespelers in de opgezette buitenspelval. Toch werd deze tactiek de Harderwijkers noodlottig, want toen na 25 minuten spelen de snel le Otto Maassen aan zijn bewakers wist te ontsnappen en vliegensvlug naar bin nen zwenkte, loste hij een oerhard schot, dat de V.V-O.G.-doelman te machtig was en S-E-C. leidde met 02. De Harderwijkers bleven met hun tak- tiek doorgaan en een snelle midvoor had hiertegen zeker succes kunnen boeken. Midvoor Westerveld probeerde het nu met verre schoten, maar boekte hiermede geen succes. De rust kwam rrJet 'n 02 voorsprong voor S-E-C- Degenen, die dachten dat S-E-C- in de tweede helft op haar slofjes zou gaan winnen, zijn wel bedrogen uitgekomen, want de Harderwijkers openden direct na de hervatting een hard en soms te hard offensief, waardoor S-E-C. geheel in de verdediging werd gedrongen. Aangemoe digd door het publiek kwam V.V-O.G. steeds onstuimiger opzetten en de scheidsrechter trad tegen dit spel o.i. te zachtmoedig op. Verscheidene vrije trap pen werden tegen beide partijen toege kend en het spel werd er niet fraaier op. Enige corners op het S.E-C.-doel deden verscheidene hachelijke momenten ont staan, maar doelman Van Zoghei hield het hoofd koel en wist verscheidene, bij na zekere doelpunten voor V.V-O.G. te verhinderen. Er waren nog 25 minuten te spelen, toen V-V-O-G. een strafschop kreeg toegewezen, die onhoudbaar werd ingekogeld. 12- Met deze kleine achterstand kwamen de gastheren nog fanatieker opzetten, maar de S.E-C.-achterhoede, daarbij goed bij gestaan door de middenlinie, wist 'die druk te weerstaan. Linksbuiten Maassen ontsnapte in deze periode weer eens aan zijn bewakers en stevende op 't V.V.O.G.- doel af. Hij schoot te vroeg en zijn schot scheerde de lat. In de laatste minuten geraakten de Harderwijkers uitgespeeld en kregen we weer een gelijkopgaandé strijd te zien. Gescoord werd er echter niet meer en met een zwaar bevochten 12 overwinning verlieten tenslotte de S.E-C-ers het strijdperk. SPREKENDE OVERWINNING VAN B.D.C. De vele bezoekers, die Zondag het B.D.C.-veld pmzoomden, hebben kunnen genieten van een interessante aantrekke lijke partij voetbal, die vooral in de eer ste helft spel bracht van goede kwali teiten. Er werd direct in een geweldig snel tempo gestart en beurtelings moes ten de verdedigingen hun capaciteiten to nen. i Al gauw bleek, dat 't in de B.D.C.-voor- hoede heel wat beter vlotte dan in de twee voorafgaande wedstrijden. Niette min slaagde zij er de eerste twintig minu ten niet in enkele mooie kansen te be nutten. Deze kunst verstonden de Utrech tenaren beter, want toen na 22 minuten een der B.D-C--ers over de bal heentrap- te, wist de Toekomst-rechtsbinnen wel raad met deze plotselinge kans. Keihard en onhoudbaar verdween de bal in Eps- kamp's heiligdom. '01- De Soesters lieten het hier echter niet bij zitten. Voordat we een minuut verder waren had Tonny' Heeremans de balans alweer in evenwicht bracht. Verbazend snel wisselden de aanvallen elkander af. Een goed genomen corner wordt fraai door de boven de keeper uit springende Wim Huurdeman ingekopt. De bal ketst echter tegen de bovenlat en voordat de keeper goed weet waar de bal gebleven is ligt deze door toedoen van Kees Reijerse al in het net. 21. Dan is het weer de beurt aan Utrecht om te juichen, wanneer de bal bij een aan val niet goed wordt weggewerkt en de Toekomst-voorhoede maar voor het in trappen heeft, 22, maar nog voor de rust neemt B.D-C., ditmaal door toedoen van Gerard van de Berg, de leiding. 3-2. Vooral in de tweede helft liep de B.D.C. voorhoede op volle toeren. Het meespe len van Kees Reijerse bleek 'n geduch te versterking. Telkenmale gooide hij het spel prachtig open en schiep hij op deze wijze opgelegde kansen voor zijn mede spelers. Toch was het wederom een cor ner waaruit B.D.C. de voorsprong wist te vergroten. Het was Ben Rademaker, die hieruit de bal laag in de hoek' inkop te. 42- Hierna waren de Soesters niet meer te houden en is de overwinning feitelijk niet meer in gevaar geweest. Wel bracht af en toe een uitval van de Toekomst enige opluchting voor haar verdedigers, gevaarlijk waren deze spo radische uitvallen echter niet. De laatste twintig minuten kreeg B.D.C- nog legio kansen, waarvan Ben Rademaker er op zijn eentje maar liefst drie benutte, zodat het einde van deze in de allerbeste ver standhouding gespeelde ontmoeting kwam met een verdiende, mogelijk geflatteer de, 72 overwinning voor BDC. SOESTER BOYS LIET DE ZEGE GLIPPEN. In de eerste helft van de j.1. Zondag ge speelde competitiewedstrijd Hoogland Soester Boys gaf de thuisclub de toon aan. Reeds vrij spoedig nam Hoogland de leiding door een misverstand in de Soester achterhoede, maar J. v« d- Broek' diende van repliek en maakte enige mi nuten later gelijk. 11. Toch wilde het schijnbaar niet best vlotten in de Soes ter verdediging, want weer profiteerde de Hooglanders van een fout en hernamen de leiding. De thuisclub behield het beste van het spel en wist de voorsprong tot 41 op te voeren. Het was E- Strumpel, die nog voor de rust de achterstand der Boys tot 42 wist te reduceren. Na de rust waren de rollen omgedraaid en hadden de Soesters het beste van 't spel. J. v. d. Broek van de Boys was er deze middag wel bijzonder in, want hij slaagde er in drie fraaie doelpunten ach ter elkaar te maken en daarmede zijn club een 45 voorsprong te bezorgen. De gastheren zetten er in de laatste mi nuten alles op om alsnog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Vijf minuten voor tijd forceerden zij een hoekschop op het Soester doel en deze, fraai genomen, doet de bal ineens in het Soester doel be landen. 55- De laatste minuten brengen geen verandering meer in de stand, zodat deze wedstrijd met een 5—5 gelijk spel eindigde. Door deze uitslag hebben de Soester Boys twee winstpunten uit drie wedstrijden. Professor Guiseppe Tucei vertrok in Maart 1948 naar Tibet om zijn onder zoekingen naar de Tibetaanse geschie denis en archaeologie voort te zetten. De professor heeft thans een gedeelte van zijn belevenissen opgeschreven voor het Britse gezaghebbende blad „The Times". In Maart '48 vertrok ik naar Lhasa en Centraal Tibet, teneinde mijn onderzoe kingen voort te zetten en teneinde nieu we banden te vinden, die er bestaan tus sen de Tibetaanse cultuur en die van de aangrenzende landen als India, China en Centraal Azië. Wetenschap is als een verlangen; men weet slechts iets om zich te realiseren, dat steeds wijdere horizonnen ontdekt moeten worden. Het werk, dat ik op mijn vorige expedities gedaan heb, heeft reeds vele problemen opgelost, maar heeft ook vele nieuwe problemen doen oprijzen. Het was daarom, dat ik de Tibetaanse regering verzocht te mogen terugkeren. Ik reisde af uit Gangtok in Sikkim met dr Moise van de Italiaanse marine en Signor Mele, onze fotograaf, alsmede een karavaan van 35 ponies. In tien dagen bereikten we Gyantse en na 12 dagen Lhasa. In totaal bracht ik ruim zeven maanden in Tibet door en legde ik ongeveer 7500 kilometer op de rug van een paard af.... Ik heb geen speciale moeilijkheden of gevaren door staan. Gezwollen rivieren, waar geen brug over was, waren de gewone pro blemen, maar over het algemeen reist men in Centraal Tibet heel wat makke lijker dan in West-Tibet, dat zo fasci nerend is in zijn barre schoonheid. Ik bracht een maand in Lhasa door, waar ik tweemaal door Zijne Heiligheid de Dalai Lama ontvangen werd; de leden van zijn: kabinet hebben mij waarlijk op buitengewone wijze bij mijn werk gehol pen. In Lhasa vond ik enkele van de belangrijke historische werken, waar naar ik tijdens vorige tochten vergeefs gezocht had. Toen ik afscheid nam, overhandigde de Dalai Lama mij enkele Tantristische werken (een soort magische toverboe ken) die in de overige wereld nog to taal onbekend zijn. Ik bestudeerde ver der de twee beroemde tempels van Lhasa, de Tsuglakhang en de Ramoche Het is verboden het interieur van deze tempels te fotograferen, maar het be studeren van de houten pilaren in de hall, steunt de opvatting dat beide bouwwerken het werk zijn van kunste naars uit Nepel, waarschijnlijk uit de dertiende eeuw. Slechts enkele van de oude muurschilderingen zijn nog zicht baar, daar men ze in latere jaren tal loze malen heeft overgeschilderd. In Yerpa, op weg naar Ganden, bijna verborgen in een vallei op de Noorde lijke oever van de rivier de Kichu, von den wij prachtige standbeelden, die, in dien ze al niet van Indiërs zijn, toch geïnspireerd zijn door de Indische kunst, zij dateren uit de 12e eeuw. Deze plek is beroemd geworden, aangezien een groot Indisch leraar, die in de der tiende eeuw het Boeddhsime in Tibet invoerde, een gedeelte van zijn leven hier doorbracht. Hetzelfde kan gezegd worden van Atisha, die in de 11e eeuw nieuw leven gaf aan het Boeddhisme. In Ganden bezocht ik het graf van Tsonkhapa, de bekende hervormer en stichter van de Gele Kerk (een Boed dhistische monniksorde) en ik bewon derde de schoonheid van dit klooster. Wij huurden boten van buffelvellen, die aan elkaar genaaid waren en op een houten geraamte waren bevestigd, en ik ging naar Ngari Taksang en Samye. Samye werd in de achtste eeuw ge bouwd door Padmasambhavaer zijn 108 kapellen, maar de tempels zijn in de loop der eeuwen door vuur en strijd verwoest. In de On-vallei vond ik nog Chinese overblijfselen. Hier bezocht ik de Chodingtempel. Het meest Oostelijke punt dat ik bereikte, was Oka aan de voet van de heilige berg Odegunghial. Enkele kilometers ten Noord-Oosten hiervan ligt het klooster van Zinchi, dat voor de Tibetanen zeer heilig is, aan gezien men hier een heel oud beeld van Maitreya vindt. Maitreya is de Boeddha, die thans door de hemelen dwaalt, in afwachting van zijn neerdaling op aarde. Volgens som mige Tibetaanse berekeningen zal dat gebeuren vóór er weer 400 jaren ver streken zijn en wanneer deze Boeddha zal verschijnen, zal er honger en ellende op aarde heersen, maar hij zal vrede en liefde brengen. Het deel van het land waar dit klooster staat, was in vroeger eeuwen dicht bevolkt, thans is het een bijna verlaten gebied. Toen ik naar Ngari Taktsang terug keerde, stak ik de Brahmaputra over en bezocht ik Tsetang en Nethang, bei de zeer belangrijke plaatsen, aangezien zij in de veertiende eeuw hoofdsteden van Tibet waren. De macht van de dy nastie van Tsetang werd gevestigd door de bekende Chanchub Ghiantsen, wiens handgeschreven biografie ik tijdens deze reis ontdekte en overgeschreven heb. Daarna bereikte ik de stad Changhie, waar in de zestiende eeuw de vijfde Da lai Lama geboren werd. De stad is be kend om zijn koningsgraven. Daar is het graf van Srongtsangampo, de stich ter van de Tibetaanse macht in de 7e eeuw en het graf van Tisrondetsan, waarop ik een inscriptie vond, waaraan ik binnenkort bekendheid zal geven; ik ontdekte hier ook twee documenten, ge schreven in het Sanskriet, die tot stand kwamen in de eerste eeuwen na Chris tus. Het eerste is een Boeddhistische filo sofische beschouwing. Het tweede is een gedicht, dat een vroeger leven van Boeddha beschrijft, toen hij nog Prins Manieuda was en een levend voorbeeld van liefdadigheid en grootsheid was. Terug in Gyantse, vroeg ik de Tibetaan se regering toestemming om mij naar Indit te mogen begeven via Rhe. In Rhe vond ik belangrijke ruïnes, doch verder niets dan een Europese spiegel uit de 15e eeuw en een Indisch mes, dat aan een Tibetaanse heerser behoord heeft. Ik wil er nog eens op wijzen, dat de Ti betaanse autoriteiten alles gedaan heb ben om te maken, dat ik mij in hun land thuis ging voelen. Nu ik Tibet ver laat en terugkeer naar deze wereld, die wij bij vergissing beschaafd noemen, heb ik heimwee naar een land, dat zo prachtig is, dat men zich daar dichter bij de hemel voeltaldus professor Tucci in „The Times". DE DUITSERS WETEN HET WEL De Duitsers verstaan in het algemeen wel de kunst bij handelsbesprekingen grote voorde len voor hun land te verkrijgen. Als onder handelaars schijnen zij vele andere nationa liteiten de baas te zijn. Een aardige aanwij zing hoe ze dat gedaan krijgen, vinden we in „Tien geboden voor handelspolitici," die Dr Hans Posse onlangs in „Der Volkswirt" gaf. Het is een tamelijk lang verhaal, maar het loont de moeite het te lezen. 1. Hoedt u voor ondeskundigen en betwe ters, die in de handelspolitieke sector veel voorkomen en bedenk, dat alleen een jaren lange ervaring bij de behartiging van de eco nomische belangen van het land iemand tot een bruikbare onderhandelaar maakt. 2. Bereidt u nauwkeurig voor en houdt daar bij contact met de organisaties van het eigen bedrijfsleven. Bespreek de eisen, die de te genpartij waarschijnlijk zal stellen met ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven. 3. Onderhandel in het land van de tegen partij; uw moeite zal goed beloond worden, daar de tegenpartij naast de onderhandelin gen ook zijn dagelijks werk moet leiden. U kunt zich daarentegen op de onderhandelin gen concentreren. Maar onderhandel alleen in het buitenland, wanneer u beschikt over een goede verbinding met uw regering. 4. Onderhandel in kleine delegaties. Dat spaart uw zenuwen, u zult eensgezinder op treden en de onderlinge sfeer wordt ver trouwelijker. 5. De delegaties moeten uitsluitend bestaan uit officiële vertegenwoordigers. Vertegen woordigers van het bedrijfsleven zijn als des kundigen onontbeerlijk en moeten ook wor den geraadpleegd, maar hun adviezen zullen steeds uitingen van belanghebbenden zijn. 6- Hij, die een regeling formuleert, heeft al tijd een voorsprong; de tegenpartij moet zich dan bij die formulering aanpassen. 7. Spreek zo mogelijk uw moedertaal. Daar door worden misverstanden vermeden, ter wijl u tijd wint doordat de juiste vertaling van de gebruikte woorden door uw tegen partij aan hen tijd kost. 8. Probeer niet alles zelf te doen, maar kies vertrouwde medewerkers uit. 9- De onderhandelaar moet evenals een schaker de bedoelingen van de tegenpartij als het ware kunnen voelen. Een handelsver drag zal alleen een succes zijn, wanneer beide partijen met het resultaat tevreden zijn. 10. Laat u na afloop van de onderhandelin gen niet beinvloeden door afbrekende critiek, wanneer u naar uw beste weten uw plicht hebt vervuld. De critiek zal voortkomen uit die kringen, die persoonlijk offers moeten brengen ten bate van het algemeen belang. SNELLER BOUWEN MET BETONLEIDING Reeds sinds 20 jaar wordt gewerkt aan ma chines, die betonspecie met een zuigperspomp vervoeren van de betonmolen naar de plaats van storting. Op die wijze werd het mogelijk met een enkel apparaat 10 tot 15 kubieke meter beton per uur op de plaats van bestem ming te brengen. De laatste verbetering op dit terrein is, naar „Cobouw" meldt, de ver vanging van de pomp door een drukleiding, die samengeperste lucht aanvoert. Nadat de betonspecie in een trechtervormige bak wordt gestort, wordt deze hermetisch gesloten; ver volgens worden de luchtkranen opengezet. In het trechterreservoir ontstaat dan, boven de betonmassa, een zodanige druk, dat deze met vilj grote snelheid door een afvoerbuis naar de bekisting wordt gedreven. De machines, die een reservoirinhoud hebben van 250 of 500 liter, kunnen per uur 7 tot 20 kubieke meter betonspecie verwerken. Naar verluidt, heeft men in Frankrijk met dit systeem een belangrijke bespoediging bij de uitvoering van grote werken gekregen. 31i Ol |2 |0 Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Levensverzekering en Lijfrenten. Louis Gibarti had onlangs een onder houd met dr Bidham Chandra, premier van de West-Bengaalse staat, die een onderdeel vormt van het federatief sa mengestelde India. Hij schrijft o.a. in „La Tribune des Nations": „Wat is er sedert de oorlog in West Bengalen tot stand gebracht?" Deze vraag richtten wij tot dokter Bidham Chandra, eerste minister van West-Ben galen. „De symptomen, welke zich in West- Bengalen voordoen, komen voort uit een ziekte, waaraan zo goed als de gehele wereld lijdt," zei ons de premier, die tevens medicus is. We hebben een vreselijke oorlog achter de rug en daarna de ingrijpende veran deringen, die zijn ingetreden na de ver deling van het land in India en Pakis tan. We zullen het leven van een mil- lioenenmassa in betere banen moeten leiden, die onvoldoende voedsel krijgt, geen behoorlijk onderdak heeft en zelfs niet over drinkwater beschikt. Calcutta, de hoofdstad, heeft de laatste jaren zijn bevolking van 2 millioen tot 5 millioen zien oplopen en dat aantal loopt nog tot 8 millioen op, wanneer men er de in dustriële agglomeratie bij optelt. Cal cutta heeft meer dan de andere steden in Voor-Indië geleden onder de oorlog. Wij waren de enige stad, die een Japans bombardement heeft meegemaakt. In 1941 werden we overstroomd met een golf van vluchtelingen uit Birma, die door de Japanners verdreven werden. In 1942 hebben een catastrofale cycloon en een ontzaglijke overstroming ons land geteisterd. In 1943 volgde een droogte, die ons voedselloos maakte, met als gevolg drie millioen ondervoed den. Op 17 Augustus 1946 werden in Calcutta 50.000 inwoners gedood in de broederstrijd tussen Hindoes en Mo hammedanen. Deze botsingen namen in 1947 nog toe tot aan de volledige af scheiding van Pakistan. De herinnering aan die tijd laat me nu nog niet los Ik liep door met bloed bedekte straten, waar kilometers achtereen de lijken op gestapeld lagen." „Is er aan die bloeddorstigheid sedert dien een einde gekomen?" „Inderdaad is de atmosfeer de laatste tijd opgeklaard, maar een psychologi sche vrede moet door een economische rustperiode worden vooraf gegaan. Ook uit economisch oogpunt ondervinden we nog de naweeën van de wereldoorlog. De verdeling van Indië in Pakistan en Hindoestan brengt nog speciale moei lijkheden met zich mede. Voor de oor log was Bengalen één geheel. De bewo ners leefden vreedzaam bijeen en werk ten in volledige arbeidsvrede. Nu Ben galen in twee delen werd gesplitst wordt in Oost-Bengalen de jute verbouwd, maar de verdere behandeling en de ver koop hangt af van West-Bengalen. De emigratie van de Indische en de Mo hammedaanse bevolking heeft ook on gunstig gewerkt." „Welke betekenis moet men hechten aan de laatste verkiezingen?" „Die verkiezingen hebben duidelijk aan getoond, dat ons volk niet tevreden is met zijn levensvoorwaarden. Als een re gering niet in staat is, een volk, dat lijdt, lotsverbetering te garanderen, dan drukt die ontevredenheid zich uit in een politieke oppositie. Wat ons volk moet leren is het wederopbouwplan, dat door de regering ontworpen is, te ondersteu nen. Om een resultaat te bereiken, zal er van alle kanten samengewerkt moe ten worden, en zal er van de Congres partij, die door Pandit Nehru gesteund wordt, discipline moeten uitgaan." „Maar heeft u een plan en vooral maat regelen op het oog, om in de ergste nood te voorzien?" „Mijn reis naar Europa maakt een deel van die pogingen uit. Ik ben hier geko men, om met de Franse spoorwegen te praten over de snelle opbouw van een Metro in Calcutta. De millioenen inwo ners van onze stad hebben dringend be hoefte aan een goed vervoermiddel. We zijn geinteresseerd in een goed modern autobussysteem dwars door West-Ben- galen heen. Voor dit probleem ga ik speciaal naar Londen. Te Stockholm zoek ik geprefabriceerde woningen en hydro-electrische centrales en te Ko penhagen zoek ik contact met medici, die zich op de bestrijding van de t.b.c. toeleggen. Een bijzondere regerings commissie heeft opdracht, om in zeven jaar een algemeen sociaal-hygiënisch

Soester Courant | 1949 | | pagina 2