DIERENDAG 1949. Het begin van het einde? De grote klap* UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Officiële mededelingen. ZAAIWEEK. SOEST. IN DE HOEK. Burgerlijke stand. VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1949. 25e JAARGANG No. 72. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bureau: Van Weedestraat SS - Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, fl-50 - p. post fl.75. Zal de atoombom, die de Russen lieten ontploffen een einde maken aan de vre de, zoals die van Hiroshima een einde maakte aan de oorlog? De reacties, die de mededeling van Truman in de we reld verwekte, waren wel van die aard, dat men het zou geloven. Maar is het in deze tijd misschien nog geoorloofd aan iets anders te denken dan aan de onaf wendbaarheid van een derde wereldoor log? Indien ja, mogen we dan misschien een stapje verder gaan en er ook eens aan denken, dat die derde wereldoorlog die we allemaal verwachten, best een ver wachting kan blijven? Éndat de atoombom van de Russen daartoe het zijne kan bijdragen? We geven direct toe, dat het niet een van de primaire eigenschappen van een wa pen, welk wapen dan ook, is, om vechten te voorkomen, maar toch Als het werkelijk in de bedoeling van de V.S» had gelegen om „een derde oor log te ontketenen'' zoals dat dan heet, had het dat karweitje dan al lang niet kunnen opknappen vóórdat de Russen hun voorsprong 'n eind hadden ingelo pen? Dat zulks niet is geschiedt, moge bewijzen, dat een overmacht van wape nen nog niet noodzakelijkerwijze leidt naar een oorlog. Aan de andere kant Rusland kan een andere mening zijn toegedaan. Zijn ach terstand inhalen, waarmee het dan nu een flink stuk schijnt te zijn gevorderd, een voorsprong scheppen en dan probe ren de lakens uit te delen. Maar wanneer dat zou gebeuren met behulp van de atoomwapens, kunnen we ons enigszins voorstellen, dat het lak duurder zou worden dan de brief. Want bij het ge bruik van de atoombom in een volgende oorlog is dat gebruik principieel anders dan in 1945. Tóen was het een waar schuwing aan Japan. Nu zou het een aan tal bombardementen worden met een uitwerking, die de verwoestingen van '40-'45 degraderen tot het resultaat van een stuntelig kinderspelletje. Er is nog iets, dat voor het wapen pleit: de vrees der wederkerigheid. We hebben eenzelfde vrees kunnen zien bij het ge bruik van de gifgassen. Zijn ze in de tweede Wereldoorlog gebruikt? Neen. Maar in één van de vooracties van dit drama wel, toen Mussolinï met zijn dap peren de primitieve bewoners van de Abessijnse dorpen met mosterdgas be stookte. Want wat had de Duce van de Abessijnen te duchten? Niets. Maar wat had een Hitier later van de Engelsen en de Amerikanen te duchten? Alles. En toen de oorlog in '44 in het defini tieve stadium was gekomen, zou het zelfmoord zijn geweest, indien Duitsland met een gasoorlog zou zijn begonnen, toen zijn luchtmacht reeds was uitgescha keld. De moderne wapens mogen in hun ver schrikking alles achter zich laten wat de mensheid in de loop der geschiedenis aan ontzettends heeft uitgedacht, zij hebben toch dit ene voordeel, dat hun aanwending, degene die het hanteert, voor de nuchtere vraag stelt: „als ik het ga gebruiken, keert het zich dan niet in even hevige mate tegen mijzelf, als het zich keert tegen de vijand?". Een vraag die, zoals de tegenwoordige verhoudingen liggen, ten allen tijde met ja moet worden beantwoord. Trouwens, waarom maken wij ons eigen lijk nog druk over een atoombom meer of minder in de wereld? Dr. Chisholm, de voorzitter van de Internationale Ge zondheidsraad, wendde zich dezer da gen tot het wereldgeweten met enkele mededelingen over de biologische oor logsvoering. Volgens het relaas van Dr. Chisholm bestaan er bepaalde biologi sche producten, waarvan een minimale hoeveelheid een maximum aan doden veroorzaakt mits men die hoeveelheid op de juiste manier kan verdelen. De spre ker noemde een minimum van de uitwer king van deze bacteriologische middelen. Dat is een 50 °/o van de mensen, die er op directe of indirecte wijze mee in aan raking komen. Het doet zijn werk in een uur of zes; na ongeveer twaalf uur is het uitgewerkt en kunnen de bezet tende troepen de lijken van hun tegen standers opruimen. Ongeveer een gram van die stof zou voldoende zijn om de bevolking van Nederland buiten bedrijf te stellen, terwijl het het dode materiaal, fabrieken enz. in tact laat. Kan men zich een overwinnaar idealer voorstellen? Schrijver dezes zal het wel nooit tot voorzitter van een internationale gezond heidsraad brengen, maar op de vraag welke diersoort het schadelijkst is voor de mens weet hij een zeer positief ant woord: De mens zelf1. rede, die Koningin Juliana hield bij haar in huldiging; in een geest „van eerbied jegens al wat leeft en groeit". Helpt de afd. Soest en Omstreken bij haar werk1. Steunt de collecte op 4 Oct. Eind'lijk is 't zover gekomen, Rusland splitst nu ook atomen, Truman heeft het zelf ontdekt. Jozef had het stil gehouden, Maar nu is ie zwaar verkouden, Dat het tóch is uitgelekt. Iedereen is er vervuld van, Straks krijgt Tito er de schuld van, Maar geloof me, op m'n woord. Beste Jozef, 't is waarachies, Atomen splits je toch niet „zachies", Ik' heb zelf de knal gehoord. Maar je mag nu wel verzinnen iWat je verder wilt beginnen, Want, wat heb j'er eïg'lijk aan? Ieder heeft je in de gaten, Nu wordt al je doen en laten Heel nauwkeurig nagegaan. Iedereen spitst nu zijn oren Of ze weer zo'n knalklap horen, Het vervolgt je als een spook. Ga je nu de LT.N.O- dreigen, Als je niet je zin kan krijgen, Door te zeggen: 'k heb 'm ook? 'k Weet niet of j'een vredesman bent, Wat je verder nog van plan bent, Wat er meer wordt uitgekuurd- Maar mocht je meer successen boeken, Wil ik één ding je verzoeken: „Blijf een beetje uit de buurt". Op 4 October 1226 stierf in zijn kluis een vreemde heremijt. Zijn naam was Franciscus van Assisië, de legendarische vriend van ver drukte mensen en lijdende dieren. Een sjofele monnik, deze zanger van het zonnelied, maar hij heeft het grote leven intenser geleefd dan welk mens ook. Tijdgenoten moeten zich vaak van de man hebben afgewend, schouderop halend, veelbetekenend op hun voorhoofd wij zend. Maar hem werd de kosmische verbon denheid geopenbaard, welke hun verborgen bleef. Al even dwaas moet men iemand hebben gevonden, die ons zeer dierbaar was. Vroeger kenden vooral de grote steden bloeiende vo geltjesmarkten. De man kocht ze daar bij zakken vol, de schuwe fladderende vinken en sijsjes. „Hai baas, je faugeltjes!" schreeuw den even later de kooplieden, wanneer ze de diertjes bij zwermen zagen ontsnappen. Zodra ze echter de grote gaten in de papieren zak ken ontdekten, haalden ze spottend de schou ders op een die met molentjes liep. Dinsdag 4 October 1949, internationale die rendag. Men doet een beroep op de zachtere gevoelens van mensen, die zich maar al te vaak als aasvogels gedragen. In een wereld vol van gevaarlijke spanningen, van zorgen, van oorlogsinvaliden en -weduwen. Dwaas heid zou het zijn de aandacht te vragen voor het dier bij zoveel menselijk leed, indien men de strijd voor het redeloze schepsel zou moeten beschouwen als een zeer exclusief stokpaardje. Het is evenwel zó, dat dieren bescherming impliceert; mensenbescherming; een beroep doet op die eigenschappen welke de mens waarlijk méns maken. Hoe zouden we naastenliefde mogen verwachten bij iemand die wreed is jegens dieren? Is deze dierendag nog actueel? Niemand zal ontkennen, dat er zowel op het gebied van wetgeving als in de publieke gezindheid heel veel ten gunste is veranderd sedert de af schaffing van ongure vermaken als het pa lingtrekken. Sterk leeft de gedachte van de dierenbescherming in de kringen van de po litie en in de harten van moderne, nuchtere mensen. Wie een lijmstok hanteert, riskeert een bekeuring. Leden van vinkersclubs mo gen hun vogeltjes niet meer met een gloeien de breinaald de ogen uitschroeien. Het afge beulde sleperspaard is grotendeels vervangen door de motor. Scherper werd de controle op de veetransporten, op markten, zwerven de huisdieren, op de hitjes voor de woonwa gens, op de techniek van het slachten. Vele steden bezitten asyls en inrichtingen om die ren pijnloos af te maken. En van groter be tekenis is de veranderde gezindheid, vooral bij een moderne, beter voorgelichte en meer geïnteresseerde jeugd. De beste leden van verenigingen voor dierenbescherming zijn de junioren. Er is een belangstelling voor na- tuurhistorie waar te nemen, die veel belooft voor de toekomst. Desondanks blijft het beschamende feit be staan, dat dierenbescherming in 1949 nog dringend, zeer dringend nodig is. Voor de ouders, om er hen van te doordringen, dat de manier waarop kinderen met dieren om gaan, van beslissende invloed kan zijn op de vorming van hun karakter. Voor modieuze dames, die allergehoorzaamst accepteren wat een despotische modekoning decreteert. De paradijsvogel en de struis zullen de hoeden versieren dus trekken expedities de bin nenlanden in om het land der Papoea's leeg te schieten. Op de markten, tijdens veetransporten, in sommige stallen, gebeuren altijd dingen, die spotten met elk humaan begrip. De koper van vlees, afkomstig van clandestiene slach ting, mag zijn buit verteren in de weten schap, dat hij niet alleen de gemeenschap helpt bestelen, maar bovendien schuldig is aan het doodmartelen van een dier. De wijze, waarop clandestiene slachters hun vak ple gen uit te oefenen, tart elke beschrijving. En dan dat leger van zwervende honden en kat ten. Niet iedere dierenvriend houdt er een huisdier op na, juist omdat de naoorlogse woningtoestanden zich daartegen verzetten. En niet iedere houder van hond of kat is een dierenvriend. Gevolg: zwervers, die on herroepelijk onder de raderen van het ver keer worden vermorzeld. Niet zelden bericht men ons dat geldt zowel voor villawijken als volksbuurten dat ergens een dodelijk gewond dier langzaam ligt te sterven, zonder dat iemand zelfs maar de moeite neemt er naar om te kijken, laat staan er voor te zor gen dat het beest uit zijn lijden wordt ver lost. Kleine kinderen komen nieuwsgierig naderbij, gooien steentjes, porren met stok ken Er is nog zeer veel werk te doen in 1949. Moge het verricht worden in de geest van de Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van A. Frank, alhier, om in perceel Koninginne- laan 48, kadastraal bekend in sectie H- no. 6840, een timmer- en meubelbedrijf te mogen oprichten, door hen voorwaar delijk is ingewilligd op 27 September. Van Ds. Brouwer ontvingen we het vol gende schrijven: De Gereformeerde Kerk van Soest gaat van 2 tot 9 October een z-g» „Zaaiweek" houden, zoals deze al in zoveel steden met volle medewerking van de bevolking gehouden ïs. De bedoeling van deze week is het Evangelie van Jezus Chris tus uit te dragen als de oplossing van on3 aller gemeenschappelijke nood. De be doeling is dus niet, en Ik schrijf dit met grote nadruk, mensen over te halen tot een bepaald kerkgenootschap of althans een poging daartoe te doen. Maar zovelen zijn er, die van hun nood iets weten en voelen, maar van de oplossing niet; die in het donker van hun levensmoeite niet zien het licht, dat ook voor hen te bran den staat en omdat wij ons verantwoor delijk gevoelen voor onze medeburgers, die we alleen maar een goed hart toe dragen, daarom deze poging om met ve len van hen, die buiten het Evangelie leven, in contact te komen. Dit contact zoeken geschiedt door het organiseren van samenkomsten en huisbezoeken. Ik moge een dringend beroep doen op U, geachte lezer, ons, wanneer twee van onze medewerkers U in de aanstaande week zouden vragen met U over Chris tus te mogen spreken, deze goede be doeling van hen In rekening te brengen en ze zo mogelijk te ontvangen; tracht U het te zien als een bewijs, dat de Kerk, die voorheen in haar roeping tegenover de bevolking meermalen tekort schoot, nu meer en meer haar verantwoordelijk heid kennen en dragen wil; en weest U overtuigt van mijn persoonlijke erken telijkheid, wanneer we straks het rap port ontvangen, dat U hen wellevend en vriendelijk ontving. Met hartelijke dank voor de gegeven plaatsruimte. Ds. BROUWER- EERSTE JAARVERGADERING DER WINKELIERSVERENIGING. ER KOMT WEER EEN WINKELBEURS. Dinsdagavond hield de Soester Winke liersvereniging een algemene ledenverga dering in De Gouden Ploeg, welke een bijzonder karakter droeg in verband met de te voeren acties, maar vooral omdat de samenwerking met de diverse plaatse lijke Middenstandsverenïgingen ter spra ke kwam. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereni ging in het eerste jaar van haar bestaan een grote activiteit heeft ontplooid, wel ke ook tot uiting kwam1 in het gevoerde financiële beleid. Een behoorlijk voor delig saldo werd verkregen. Hierdooir is de vereniging in staat haar activiteit in het belang van de winkeliers op stevige grondslag te voeren. Tot leden van de kascommissie werden benoemd Mej. Kuyvenhoven en de heren Mook en v. d. Witte» De bestuursverkiezingen brachten geen veranderingen. Wel werd het bestuur uit gebreid met pen lid door de benoeming van de heer Van Harten, directeur van de Middenstandsbank. Aan hem werd het secretariaat van de vereniging opge dragen. Uitgebreide discussies ontsponnen zich naar aanleiding van de voorgestelde sa menwerking met de verschillende plaat selijke middenstandsverenigingen. Het werd een dringende noodzakelijkheid ge acht, dat de handeldrijvende midden stand bij een actie uitgaande van de winkeliersvereniging, alzijdig zal worden ingeschakeld. Daarom wil de winkeliersvereniging, die op algemene grondslag staat, in haar be stuur afgevaardigden van alle bestaande middenstandver. vertegenwoordigd zien- Op deze basis kwam men tot een posi tief besluit. Besloten werd een St. Nicolaas Winkel actie te voeren over een periode van 2 weken. Als bijzondere attractie zal hier aan verbonden worden een z.g. zegelactie, die de kopers een kansje biedt om het geen zij tijdens deze actie hebben ge kocht, volledig in geld terug te ontvan gen. Er komt ook een tweede Winkelbeurs. Deze zal worden gehouden van 25 tot en met 28 April 1950- Plannen werden in overweging genomen om maatregelen te treffen, waardoor slechte risico's op zakengebied voorkomen kunnen worden. LAATSTE ORIëNTERINGSRIT VAN DE M.C.S. Begunstigt door fraai herfstweer hield de Motor Club Soest tot sluiting van 't seizoen Dinsdagavond haar laatste rit van de vier georganiseerde oriënterings- ritten. Het 52 k-m. lange parcours liep over Amersfoort, Maarn, Woudenberg, Austerlitz, Doorn, Driebergen en Zeist De prijzen werden als volgt behaald: 1. F. Kuinders, M-C.St, strafpunten, 2. M- van Huninck, H-M.Cï, 2 strafpunten. 3. G. Schuppen, M-C.Si., 3 strafpunten. 4. D. Wassenaar, M.C.S*., 4 strafpunten,. 5. M- v- d- Ent Braat, MCS. 6. M van de Akker, H.M-G Voor de beste prestaties, geleverd over drie van de vier georganiseerde ritten, verwierf de heer Ab. Vuyst van de Hilv- Motor Club de uitgeloofde wisselbeker.. De voorzitter van de M.C.S., de heer P. Olyslager, reikte in het clublokaal „Zonneheuvel'', met enige toepasselijke woorden de prijzen uit en dankte alle medewerkers voor het welslagen van dit sportfestijn. NU 'T BADSEIZOEN TEN EINDE IS. ZWEMBAD WORDT TEVENS IJSBAAN Nu het zomerseizoen achter de rug is en het Soester Natuurbad verlaten ligt, beraamd het Stichtingsbestuur reeds plannen voor het volgend jaar. Zo ligt het in de bedoeling de speeltuin voor de jeugd met nog meerdere werktuigen en vermakelijkheden uit te breiden. Als we zo de balans opmaken over het afgelopen seizoen, dan mag van een gunstig exploitatiejaar worden gesproken. Dit komt het best tot uiting in het aan tal bezoekers gedurende de afgelopen zo mermaanden. Van heinde en ver kwam men naar Soestduinen. Niet minder dan 69056 betalende bezoekers gingen door het tourniquet. Daar komen dan nog bij de talrijke houders van abonnemen ten uit de naaste omgeving. De weersgesteldheid in het beginseizoen liet veel te wensen over en hierdoor hééft de exploitatie niet ten volle aan de ver wachtingen beantwoord. De textielschaarste schijnt voor het pu bliek geen rol meer te spelen. Het aantal stuks badhanddoeken, badpakken, onder en bovenkleding enz., dat werd achterge laten, ïs zeer groot. Wie deze verloren of zoek' geraakte goederen wenst terug te bekomen, kan zich wenden tot 't secre tariaat van de Stichting Natuurbad ten gemeentehuize te Soest- Een verheugende mededeling voor de schaatsliefhebbers zal het zijn, dat indien de weersomstandigheden het toelaten, het zwem- en verversïngsbassin in de komende winter als ijsbaan zal worden gebruikt. Voor onze ijsbaan-arme ge meente is dit een goede oplossing, al draagt een en ander wellicht een voorlo pig karakter. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield j.1. Zondag haar laatste wedvlucht van het seizoen vanaf Quievrain, afstand 226 k.m. In concours waren 143 duiven, die te 8.30 u» met Z.W.wind werden ge lost. De le duif arriveerde te 11 uur 33 min. 8 sec. en bereikte een snelheid van 1234,4 meter per minuut. Aankomst laat ste prijswinnende duif, 11 uur 59 min. 13 sec. De totaal uitslag is: J. Kamerbeek 1527. Sj. Rijksen 23 6-12-23—24-33. N- Baltus 4. H- v. d. Broek 7-8-29. W- Grift 9-10-22. H. Westerveld 11—15—1726 32. A- Waaij- enberg 13. A- van Asch 1431. A. Dor- restein 1630. R. Burgstede 1825. C. van Soest 19212835—36. G- Roeten 20—34. P. Duijst 37- Eindstand Hokkampioenschap navlucht: 1. Sj. Rijksen, 473,15 punten. 2. J. Ka merbeek, 442,03 p. 3» G. H. v'. d. Broek, 425,75 p. 4. G van Soest, 374,65 p. 5. A. Dorrestein, 336,03 p. Eindstand Duifkampioenschap navlucht: 1. G- Haks, 181,24 p. 2. A. Waaijenberg, 169,98 p. 3. J. Kamerbeek, 155,70 p. 4. Sj. Rijksen, 138,16 p. 5* J. Kamerbeek 129,15 punten. Ook de vereniging' „De Vriendschap" hield j.1. Zondag haar laatste wedvlucht vanaf Quievrain. De totale uitslag is: W. Nieuwenhuis 1 7—9—10—11-13—15-21. J. Rijnders 2- 41416. H« van Breukelen 3* E. van Daatselaar 5. G Dijkman 620- G. v. d. Broek' 817. R. Bokma 12. Gebr. Blom 18. W. Roest 19. J. Mets 20- LEZING VAN 'T NUT Maandagavond begint het departement Soest der Mij. tot Nut van het Algemeen het winterprogramma met een lezing over „Natuurgeneeswijze, de zieke en zijn dieet'', te houden door H« v. d. Up- wïch, arts te Bussum. De lezing vindt plaats in de grote zaal van „Religie en Kunst'' en vangt aan te 8 uur. s 1 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest- dijk'', Van Weedestraat 46. BUURTVERENIGING „HEES". Zaterdagavond opende de Buurtvereni ging „Hees'' het winterseizoen met een goed geslaagde toneeluitvoering in de zaal van „Bosch en Duin". Opgevoerd werd het oerkomische toneel stuk „Inbreker gevraagd". De medespe- lende dames en heren hebben zich voor beeldig van hun taak gekweten en het enthousiaste applaus na elk bedrijf was een waardige beloning voor de uitsteken de vertolking van de diverse rollen. De regisseur, de heer Dijkhuizen, komt een bijzonder woord van lof toe voor de wij ze waarop het stuk voor het voetlicht werd gebracht. Die Spaarkrant van de Spaarraad weet wat. Ik wilde, enfin, dat zal ik u maar niet vertellen. Maar iedere Maandagoch tend sla ik bij mij thuis een figuun of ik meneer Shylock in eigen persoon ben. Wanneer ik tenminste mijn zoon mag geloven. Sinds enige tijd is die knaap p-l- door een spaarwoede aangetast, die niet nor maal meer is. Van wie hij dit heeft weet ik niet. Mijn vrouw beweert van haar en misschien ïs dat wel zo. Van mij althans niet, gezien mijn f 1.36 op de Rijkspostspaarbank, zoals ik u al eens vertelde. Achteraf vind ik het trouwens nog een prestatie f 1.36 op een Bank te hebben. Er zijn genoeg mensen, die, zelfs daar geen kans voor hebben gezien. Tot nu toe was het wrijvingspunt iedere Maandagochtend het dubbeltje, dat ik hem gaf. Het moest steeds een kwartje zijn en wanneer hij een erg dure bui had, durfde hij zelfs om een gulden te vragen, want hij werkt en doet teken des tijds erg progressief. Of een dubbeltje, óf een kwartje, óf een gulden. Nooit zal hij vragen om 2 dubbeltjes of 2 kwar tjes. Misschien is het opvoedkundig niet juist, maar ik geef nooit meer dan één dubbeltje, onder het motto, dat de an dere 15 oenten van het kwartje voor meneer Lieftinck Zijn. Ja, fronst u maar en vraagt u zich maar af wat er van zo'n kind bij zo'n vaider terecht moet komen. U heeft groot gelijk- Maandag j.1» stond er weer wat nieuws op het programma. Het moest nu geen dubbeltje zijn maar 13 cent. Omdat het geld gedevalueerd was zei hij. Hij wilde n.1. voor dezelfde waarde sparen als voorheen. Nou vraag ik bi- Ik' heb hem vertéld, dat dit helemaal de opzet van de devaluatie niet was en dat trouwens de regering had verboden elke prijs te verhogen en dat daaronder natuurlijk ook de spaargelden vielen. Hij heeft me erg laatdunkend aangekeken en is naar school gegaan m\et het idee, dat het dubbeltje in zijn zak eigenlijk maar 7 centen waren. En hij vindt zijn vader maar een pruts vent, omdat ik' beweerd heb liever de Kïekerekie te lezen dan de Spaarkrant. H. OEKMAN- VLEES VERKOOP ABATTOIR. Morgenochtend, van 9 tot 9.30 uur, heeft aan het slachthuis verkoop plaats van gekookt rundvlees voor de nummers 5726 tot en met 5902. Men wordt verzocht een emmertje of pannetje mede te brengen voor bouillon. PANIEK IN HET WARENHUIS. In het City Theater draait t.e-m. Maan dag „Paniek in het warenhuis", een dolle amusementsfilm met de Marx Brothers in de hoofdrollen. Een der broers is de tective en krijgt de opdracht 'n beroemd zanger, op wiens leven men het gemunt heeft, te behoeden voor ongevallen. Hij doet dit volgens een systeem, welke Sherlock Holmes grijze haren zou bezor gen, doch niettemin zeer doelmatig blijkt. Zoals gezegd, de film bepaalt er zich in hoofdzaak toe de Marx Brothers alle ge legenheid te geven hun komische talenten te tonen. Zij doen dit op welsprekende wijze: Harpo zegt geen woord maar be speelt zijn vertrouwde harp met veel ta lent; Groucho rolt met z'n zwarte ogen en geeft tal van kwinkslagen ten beste en Chico tenslotte is de nijvere assistent van zijn broer Groucho, de detective. Geza- melijk lossen de broers ook nog een my sterieuze zaak op. Voordat het echter zover is, is er een wilde achtervolging in een warenhuis, waarbij gebruik wordt ge maakt van rolschaatsen, fietsen en an dere attributen, die door de broers in nood met vaardige hand worden gehan teerd. In het voorprogramma is o.a. een repor tage van de opening van de Staten Gene raal opgenomen. GEBOREN. Madeleine Christine, d. v- A. H. H- Kruitbos en M. H. Koreneef, v. Straelenlaan 15. Petronella Marianne, d. van A. Vissev en N. Laroïj, Braamweg 83. Johannes Hendrikus, z. v. A. Hagen en H- W- v. Middelaar, Kerkstraat 19. Hans Robbert en Anna Chrisfina, zoon en dochter van J. Peters en E. C- C. Waal wijk, De Genestetlaan 6. Richard, z. v. W. v- d. Engel en C. Bode, Kerkpad, Z.Z. 98. Geertruida Adriana, d. V, J. A Tammer en B. G- Smoorenburg, Generaal Winkelmanstraat 81. ONDERTROUWD. W- Verhaar, trans- portarb., Amersfoort en G- J- Schimmel, Kerkpad Z.Z- 11- GEHUWD. J- J. Schoonderbeek, 27 jr., landb. en W- G- v. d„ Grift, 28 jr., Amers foort. O- J- Zimmermann, 25 jr., tekenaar en C. M- ~P. Brouwer, 21 jr., Steenhoffsfr. 17. M- v. d. Munt, 47 jt, landb!. en L', Floor, 38 jr.. Leusden. A- Altena, 22 jr., matroos en H. v- d. Broek, 24 jr., Konin- ginnelaan 59. OVERLEDEN. Ariën Buit, 66 jr-, geh. met Antje Blanken, Den Blieklaan 5. Jan nis Vergouwe, 80 jr., wednr. v- M. Q. H. Vervenne, Heideweg 52. Johanna J. de Groot, 71 jr., wed. v- J. Nuijt, Molenstri 35.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1