De Republiek Oost - Duitsland. HUTSPOT. Brandpunten der Internationale Politiek. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Voetbal. Bont Binnenlands Gebeuren. SOEST. IN DE HOEK. VRIJDAG 14 OCTOBER 1949. 25e JAARGANG No. 76- SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bureau: Van Wcedcstraal SS - Teleloon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, f 1*50 - p. post fl.75. Dat er een republiek voor het bezette Oost-Duitsland zou komen, zal, na die van West-Duitsland, wel niemand heb ben verwonderd. Maar dat ze zo demo cratïsch, zó „volks'' zou worden? met een echte verkiezing en met echte partijen, dat zal menigeen wel vreemd hebben ge vonden. Misschien de oprichters zelf wei- En de Oostelijke zone van Berlijn hoofd stad en symbolisch ontruimd door de Russen nog bovendien. Nee, daar kan het Westen niet tegen op met zijn, toch wat provincie-achtig aandoend Bonn. Zo maar een spiksplinternieuwe (republiek, waarbinnen de* Oost-Duitsers mogen „schalten und walten". Nogmaals, dat slaat die van West-Duitsland, waaraan een eindeloos gezeur vooraf ging, met stukken. Wat moeten we eigenlijk van die Oost- Duitse staat denken? Die van het IWes ten heeft in zijn vertegenwoordiging le den, die zijn gekozen door de kiezer, maar hoe is het Oosten aan zijn volks vertegenwoordiging gekomen? De verkie zingen, die zouden worden gehouden, zijn, om te beginnen, een jaar uitgesteld. Trou wens, of die verkiezingen nu een week of een jaar na de installatie van de volks vertegenwoordiging worden gehouden, komt er eigenlijk niet op aan. Ze had den vóór die installatie plaats moeten vinden. Maar hoe die vertegenwoordiging er ook' mag zijn gekomen, voorlopig lijkt ze nog al op een normale. Zijn er geen drie partijen, die in het parlement zitten? Ten eerste de Socialistische eenheids partij, de grootste en met de meeste invloed. Ontstaan uit de samenwerking van de communisten en een gedeelte van de sociaal-democraten is ze sedert haar ontstaan de vertrouwenspartij van de be zetters geweest. Is het overbodig te zeggen, dat deze eenheidspartij in de practijk zich in niets anders onderscheidt van een zuiver communistisch? De so ciaal-democraten, die in hun oude par tijverband wilden blijven, werd dit on mogelijk gemaakt, doordat die oude par tij werd verboden. Sindsdien waren deze mensen weer illegaal, zoals ze voordien onder Hitier waren. Maar wat moeten we denken van de Li beralen? Zouden ze heus denken, dat het hun in de toekomst zou zijn ver gund in het parlement een oppositie te voeren, zoals de liberalen het hier en el ders doen? En wat van de Katholieken te denken, die straks naar de pijpen van de zetbazen van het Kremlin mogen dansen? Zowel de Oost- als de West-Duitse staat menen natuurlijk, dat ze geheel Duitsland vertegenwoordigen en staan als zodanig recht tegenover elkaar. En hier is het Oosten in voordeliger positie dan het Westen, want ze kunnen meer eisen stellen. Zoals afschaffing van het Atlan tische Pact en de Raad van Europa. Een goede Duitser denkt zich deze din gen nu eenmaal niet anders dan onder voogdij van de Wilhelmstrasze, een andere vorm van samenwerking dan die Gerrit is er weer van tussen, Ik bedoel: „De Stotteraar", 't Was in Utrecht ook niet prettig, „Dus'', sprak hij» „ik smeer 'm maar". Als hij nu nog enk'le maanden Weer op vrije voeten blijft, Denk ik, dat hij ook een boekwerk: „Ik verkoos de vrijheid" schrijft. In de voor- en achterkamer Van het nieuwe Duitse huis Is het sinds de laatste dagen Ook al niet bijzonder pluis. 't Zijn kinders met een vreemde vader En het duurt wellicht niet lang, Dat die Duitse kinderruzie Uitgeknokt wordt op de gang. Tito heeft z'n draai gevonden, Zich van 't Oosten afgewend En nu vindt zijn broertje Joseph Hem een akelige vent. Ondanks kleine dreigementen Voelt hij zich op z'n gemak, Uncle Sam, als goeie oud-oom, Gaf hem een duitje in z'n zak. De Ronde Tafel Conferentie Boekt nog steeds geen resultaat, 't Blijkt, dat zelfs de ronde tafel Wankel op z'n poten staat. En maar wachten, en maar wachten Op een beetje goed bericht, Maar we worden door de heren Daag'lijks schaarser voorgelicht. Hier een ruzie, daar illusie, Hier een nieuwe overval, Onderhand wacht men in spanning Op een nieuw' atoombomknal. Churchill's paardje won soms prijzen, Die er werk'lijk mogen zijn, Kruis zoekt al sinds vele weken Naar een groter schietterrein. Dit's de nieuwste nieuwtjes hutspot, 't Recept, dat vond ik in de krant, Eén ding wil ik er van zeggen: 't Smaakt een beetje aangebrand... waarin hij de boventoon voert is hem ondenkbaar en dus kunnen ze in het Oosten op die punten harder schetteren dan in het Westen, waar ze zelfs wel moeten doen alsof ze erg graag er aan zouden deelnemen. Trouwens ook uit het oogpunt van in ternationale politiek heeft het Oosten wat voor. Geen sterveling zal van de nieuwbakken staat verwachten, dat ze iets anders zal doen wat de heren in Moskou wensen. Befehl was en is ge bleven, Befehl. Anders dan in het Wes ten, waar de regering van Adenauer wel zoveel vrijheid heeft gekregen om, in in ruil voor een min of mper, royale uitvoering van de wensen van de be zetters te bedingen. Oost-Duitsland is ten slotte een verlengstuk van Rusland gebleven, West-Duitsland begint zijn eigen Duitse leven weer te leiden en wat het daarvan in een paar weken van zijn bestaan heeft te zien gegeven, stemt niet hoopvol. Overigens is er ruimte voor de opvat ting, dat de stichting van de nieuwe staat niet uitsluitend mag worden gezien als een tegenzet jegens die van Bonn. N.k deze, dat de Russen zelf zich weer meer terugtrekken binnen de grenzen van hun eigen staat, waar immers hun hand op allerlei gebied genoeg te doen vindt om hun oude ideaal, Amerika op tech nisch gebied voorbij te streven, te ver wezenlijken. Hun contra-gewicht jegens Amerika dus meer te zoeken in de qualiteit dan in de quantiteit. Meer in een arbeidsproductief productie-apparaat dan in het bezetten en controleren van randgebieden, waar de room toch al van de melk is geschept en waar men zal kunnen volstaan met het achterlaten van een vertrouwd controle-apparaat. Het is daarom misschien geen toeval alleen, dat er aan de oprichting van de nieuwe staat de geruchten van de oprichting van een sterke Duitse volkspolitie vooraf gingen. Jules Moch tracht de touwtjes aan elkaar te knopen. Twistappel in Europa groeide met vorming der Duitse Democratische Republiek. Viel Gottwald in ongenade? Wint Washington aan vastberadenheid? Oostenrijk bleef voorlopig zichzelf. Met veel schokkend „politiek kleingoed" heeft de Oude Wereld kans gezien de publieke aandacht weer voor een goed deel tot zich te trekken. Vincent Aureol besloot uiteindelijk gevolg te geven aan de drang, die ministerpresident Que- uille op hem oefende en heeft de nicuwè zittings-periode van het parlement niet afgewacht, alvorens de ontslag-aanvrage te verlenen. De loon- en prijspolitiek, waar Queuille benen voor maakte, mag Jules Moch thans proberen tot een goed einde te brengen. Een goed einde is wél wat veel gezegd voor de man, die nog een plan moet publiceren, waarin hij bekend maakt hoe een einde moet komen aan die angstig lage lonen en de schrikke lijk hoge prijzen in het Frankrijk van vandaag. Nochtans, Moch is op een drastische ma nier begonnen het grote wrijfpunt aan een nauwgezette studie te onderwerpén. Op het moment, dat hij de partijleiders bijeen riep om mèt hem over een nieuw te vormen kabinet te spreken, was hij al in staat een begroting voor te leggen, die gedetailleerd weergaf, hoe hij meent, dat de touwtjes aan elkaar geknoopt moe ten en kunnen worden, 't Is nog een open vraag in hoeverre deze niet radicale socialist in zijn streven zal slagen. De steun, die hij van rechts blijkt te kun nen verwachten, vloeit grotendeels voort uit de plannen, die hij heeft ontvouwd tot handhaving der binnenlandse orde. Het resultaat, dat van de uitwerking de zer plannen is te verwachten, staat en valt ons inziens echter met de graad van enthousiasme, waarmee de arbeiders in het algemeen en de minst gesalarieer- den in het bijzonder de uitgedokterdle dubbeltjes-politiek zullen kunnen ontvan gen. Ondanks de bereidwilligheid van de communisten om aan een eenheidsfront der vakcentrales mee te werken, schijnt daar weinig van te zullen komen, door dat de socialisten zich van een dergelijke centrale manoeuvre hebben gedistanci- eerd. Deze willen de kat nog even uit de boom kijken en zien of zich nog een kans voordoet om hun leiders aan po litieke munt te helpen. Al met al is hier bijna weer sprake van die oude strijd vraag, wie or er eerder was, de kip of het ei. Nu lijkt het er immers weer erg op, of de communisten gaan toch een monster-staking op eigen gelegenheid or ganiseren. Wat Moch weer vaster in zijn zadel zou zetten. Zie zijn plannen voor de orde-handhaving. Van meer belangrijk internationaal al looi was de proclamatie van de nieuwe Oost-Duitse staat, de „Duitse Democra tische Republiek'', met Oost-Berlijn als hoofdstad. Hiermee is de twistappel in Europa nog wat groter geworden. De West-Duitse regering van Bonn wordt door de nieuwbakken Oostelijke premier Otto Grotewohl en de zijnen een „illega le instelling" genoemd. Het Oost-Duitse kabinet verlangt ook de regering over de 45 millioen bewoners van West-Duitsland. Behalve deze betrokken Duitsers zijn er echter stellig nog „enkelen", die tegen deze aanmatigingen enige bezwaren heb ben. Als president is de 75-jarige com munist Wilhelm Pieck gekozen en on der Zijn leiding'' zal Oost-Duitsland zich verder mogen ontwikkelen tot een waar dige Russische sateliet-sftaat ter verster king van de Kominform en anti-gjealli- eerde invloeden in Europa. Nog schijnt men in Mokou niet be angst voor een te snel groeiend, dus top zwaar bouwwerk. Alle vertrouwen vesti gen de rode machthebbers op hun „cor rectieve arbeidskampen", die alleen en voornamelijk in Tsjecho-Slowakije weer duizenden nieuwe bewoners achter hun prikkeldraad kregen te herbergen. Juist deze berichten en geruchten als zou Gott wald persoonlijk in ongenade zijn geval len, doet het Westen de schuchtere hoop koesteren, dat, ook déze, strenge heren niet lang zullen regeren. In het verre Oosten „loopt" het leger van Mao steeds verder en ook Kanton zal spoedig van kleur veranderen. Tsjang Kai Tsjek heeft via de radio vele be denkingen geopperd tegen de Amerikaan se politiek ten opzichte van het Chinees gebeuren. Wie zal het Tsjang kwalijk nemen? Toch is Washington misschien be sloten aan vastberadenheid en houding te gaan winnen. De reis van Pandit Neh- roe naar Truman (op verzoek van de laatste) en de conferentie van alle Ame rikaanse ambassadeurs uit de landen achter „het Gordijn", doen maatregelen, die worden uitgewerkt, vermoeden. VOETBAL-PROGRAMMA. Het sportlievend publiek heeft a.s. Zon dag de keus uit drie wedstrijdlen. Voor alle Soester clubs is n.L een thuiswed strijd vastgesteld. Met de belangen van de clubs schijnt door de competitielei der geen rekening te worden gehouden. Vorige week alle clubs uit en a.s. Zon dag zijn ze allen thuis, waarmede de fi nanciële belangen der verenigingen geens zins gediend zijn. S.E.C. krijgt aan de Schrikslaan bezoek van de kampioen van het vorige jaar, de Amersfoortse Boys. Deze wedstrijd betekent voor de Amersfoorters er op of er onder, want als zij Zondag verlie zen, dan zijn zij voor een eventueel kam pioenschap vrijwel uitgeschakeld. Wij verwachten Zondag dan ook een felle strijd, daar ook S.E-C- er alles op zal zetten haar kostbare voorsprong te be houden. Een voorspelling is in dit ge val moeilijk te doen, hoewel het terrein voordeel voor S.E.C. misschien wel eens de doorslag kon geven. BTXC. krijgt aan de F. Huijcklaan be zoek van de oud-vierde klasser Wou denberg. De Woudenbergers hebben het er in hun nieuwe omgeving tot op heden slecht afgebracht. Ze behaalden slechts twee winstpunten uit vijf wedstrijden en voor a.s. Zondag voorspellen wij hen ook niet veel goeds. Toch geven wij de B.D-C.-ers de raad hun tegenstanders niet te onderschatten. Tweemaal drie kwartier op volle kracht spelen kan te gen de stoere Woudenbergers zeer zeker de volle winst brengen. R.K.V.U.V. uit Veenendaal komt bij de Soester Boys aan de KI. Engendaalweg op bezoek. Dat wordt een ontmoeting tussen twee gelijkwaardige tegenstanders, als gevolg waarvan het aan spanning niet zal ontbreken. Gezien de fraaie prestaties van de Boys in de laatste weken, achten wij hen in staat de punten in Soest te houden. Sla gen de Boys hierin, dan zouden zij hun positie op de ranglijst aanmerkelijk ver beteren, hetgeen onderstaande stand dui delijk weergeeft. Stand 3e klasse C, bijgewerkt tot en met 9 October. S.V.V. 5 4 10 9 Hoogland 5 3 117 Achterveld 5 2 2 1 6 Soester Boys 5 2 2 1 6 R.K.V.Ü.V. 5 2 12 5 Austerlitz 5 2 12 5 Hamersveld 5 113 3 Hooglanderveen 5 113 3 V.V.Z.A. 5 113 3 Bilthoven 5 113 3 De S.E.C.-reserves gaan in de Stichtse lustwaranda bij Zeist 3 op bezoek en moeten de winstpunten zeker kunnen veroveren. S-E.C. 3 daarentegen krijgt 'n sterke tegenstander te Utrecht te bekam pen en indien de S-E-C.-ers er in slagen R.U-C. 2 een winstpunt op eigen terrein te ontfutselen, moet dat als een uitste kende prestatie worden beschouwd. B.D.C. 2 speelt om 12 uur op eigen ter rein tegen Barneveld 2. Dat wordt weer een overwinning voor de BD-C.-reserves. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar onderstaand programma. Zaterdag 15 October, jeugdvoetbal. Amsvorde BB-D<.C- C te A'foort, 2-30 u. Quick AS.E.C. A te A'foort, 3.30 uur. Zondag 16 October: S.E-C.Amersf. Boys te Soest, 2.30 uuirv B.D>-C.Woudenberg, te Soest, 2 uur. Soester BoysR.K-V.U.V. te Soest, 2 u.1 Zeist 3>S.ÉrC. 2 te Zeist, 12 uur. B.DuC. 2Bprneveld 2 te Soest, 12 uur. R.U-C. 2—SIE..C. 3 te Utrecht, 12 uur, Achterveld II BBC. 3 te Achterveld, 2 u. Hulde aan jong Nederland. In Bom mel begon ae victorie. Ronde Ta fel Conferentie zeurt verderl Palar spreekt boute taal. Lugubere reeks criminele delicten zet zich voort. Belgische ontstemming over Voor- Unie-Benelux- Zullen Luxemburg se onderhandelingen oplossing bren gen? Hulde aan die jeugd van Zalt-Bommel en hulde aan de Stichting Jongeren en Studenten te Amsterdam. In een Neder land, waar wekelijks de misdaad-curve met sprongen omhoog gaat, is er op twee plaatsen met frisse moed en jonge krach ten aangepakt om te trachten de jonge ren met de neus op de vreugde, de taak en de roeping van het leven te drukken. Onder veel belangstelling werd te Zalt- Bommel een jeugd-gemeenteraad geïn stalleerd, die speciaal in vraagstukken, die op de jeugd betrekking hebben en dat zijn er ontstellend veel, de „echte" Raad zal adviseren. Hartelijk hopen wïj, dat dit college niet zal verzanden ïn dog matiek en het voor jongeren zo gevaarlijk spel van intellectualisme. Beter dan afwachten hoe zich de zaak in de Bommelerwaard ontwikkelt, doen de jeugdleiders elders eraan, zich te bera den of ook in hun gemeente niet tot een dergelijke bundeling van krachten kan worden besloten. Ook in Amsterdam is op originele wijze getracht 't probleem der ongrijpbare as- phalt-ieugd tot 'n oplossing te brengen. Een transportabel aantrekkelijk trefpunt, waar de jeugd zelf de scepter zal zwaai en en een speciale „Jeugdhaven" zullen als een magneet werken op al die jonge Nederlanders, die alleen een „thuis" ken nen om te eten en te slapen. Gaarne zouden wij onze bonte beelden reeks in eenzelfde geest voortzettén, maar daartoe is helaas weinig aanleiding. Het aantal criminele delicten was de af gelopen week opnieuw aanzienlijk en hei is te vrezen, dat aan deze lugubere reeks voorlopig geen einde zal komen, zolang er geen gefundeerd en doorwerkt plan voor de beveiliging en morele opbouw van ons volk is. In afwachting daarvan k'rekeelde de Tweede Kamer verder in haar debat over de publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties en zeurde de Ronde Tafel Conferentie naar-ja, waarheen? De vertegenwoordiger der Indonesische republiek bij de V.N. is uit Den Haag naar Amerika teruggekeerd en zijn uit latingen tegenover de pers lieten niet veel optimisme doorschemeren. Palar wil de op tijd bij de V.N- terug zijn, om, mocht men het in Den Haag na alle onderhandelingen niet eens kunnen wor den, de kwestie weer voor de veiligheids raad te kunnen brengen, op wiens agen da de Indonesische kwestie nog onver droten voorkomt. Hoewel er over de succeskansen van de Indonesiërs, als zij de zaak opnieuw bij de veiligheidsraad ïn behandeling zouden brengen, nog veel twijfelachtigs zou zijn te zeggen, doet de hele situatie uiterst onprettig aan. Als de geruchten, volgens welke 15 October door de Republiek als uiterste datum voor overeenstemming be? schouwd wordt, waar zijn, dan is zeer te vrezen, of de zaak wel tot een goed einde zal worden gebracht. Over de financiële en economische basis, waarop men straks verder zal moeten werken, kan de Repu bliek nog weinig of niets omlijnd zeggen, terwijl de Nederlandse regering niet van zins blijkt, de zaak aan deskundigen over te laten, die hierover nog eens vro lijk' zouden kunnen nakaarten. Ook in het Benelux-verband zijn veel moeilijkheden te regelen, die allen op de financieel economische wortel stoe len. Onomwonden gezegd, men is in Belgische handelskringen woedend over het" kortgeleden tot stand gekomen ac- coord, de z.g. Voor-Unie. Op een conferentie in Luxemburg is men doende de zaak eens goed(?) uit de doeken te doen. België zal daar offi cieel en op indrukwekkende manier „uit pakken", daar niet minder dan zeven ministers aldaar aanwezig zijn. De verwijten naar onze zijde zijn niets min der dan dat wij via protectie het Neder landse bedrijfsleven zouden opbouwen ten koste van het Belgische. De Belgi sche middenstanders zijn de wanhoop nabij door de stroom van goedkope Ne- fderlandse producten, die hun markt ver dringt, terwijl zij er geen kans toe zagen, oude dure voorraden te spuien. Dat de regering van onze Zuiderburen het zwaar te verduren heeft, hoeft waar schijnlijk geen betoog. PROPAGANDA-AVOND. De leden van de afdeling Soest van de Christelijke Metaalbewerkersbond waren Dinsdagavond met hun huisgenoten en enkele genodigden in de zaal van ,,Eem- Iand" bijeen, ter bijwoning van een pro- paganda-filmavond. Medewerking verleende het dubbel man- nenkwartet „Octavo" o.l.v. Kees Veltman, het hoofdbestuurslid, de heer B. Rool- virik, terwijl 't hoofdbestuur der C.M-B. voor de filmvertoning zorg droeg. Vandaag heb ik mijn bijdrage gegeven voor het monument ter nagedachtenis aan onze gevallenen. Ik moet eerlijk zeg gen, dat het er eigenlijk niet af kon, maar het moest voor deze gelegenheid. Wij zijn te veel verplicht aan hen, die voor onze vrijheid vielen, om ons, hoe weinig makkelijk het geven van een bij drage ook zal vallen op het ogenblik, daaraan te onttrekken. Mijn bijdrage zal maar een heel klein splintertje van het geheel zijn, maar jk vind het prettig aanstonds voor het ge denkteken te kunnen staan met de we tenschap mijn kleine deeltje te hebben bijgedragen. Het zal natuurlijk nog wel even duren voor het gedenkteken op een waardi ge plaats (het beste lijkt mij Nieuwer- hoek) kan worden onthuld. Ik heb het laatste jaar nogal gedenkte kens gezien. Ik heb er gezien, waarvan de schoonheid ontroerend was en waarbij je een tijd stil bleef staan, maar ik zag er ook van zulk een wanstaltigheid, dat het alleen maar afstootte. Juist alsof de beeldhouwer in de lorum was, toen hij met hamer en beitel op dat stuk feteen roste, of dat hij zijn jongste bediende maar wat had laten knungelen op het geval. Laten we proberen te voorkomen, dat we in Soest een gedenkteken krijgen, waarvan je alleen maar de betekenis snapt als je de tekst hebt gelezen en dat evengoed kan dienen voor de uit vinder van de Kop van Jut. Ik geef toe, dat het onmogelijk is een ontwerp te maken, dat een ieder zal we ten te waarderen, maar mogelijk komt hierin een goede oplossing wanneer het comité de ontwerpen ter inzage legt en de meeste stemmen van waardering voor een bepaald ontwerp laat gelden. Per slot geven we dit monumet met ons allen. Laten we niet de fout maken te la ten beslissen, over welk ontwerp ook, door alleen maar kunstkenners of hen, die er voor door willen gaan. En dan nog iets. In dit blad las ik, dat het comité beoogt een monument ter herdenking van de „Soester inwoners, die gedurende de afgelopen oorlog vie len". Laten we ook denken aan de Soes ter militairen en burgers, die in Indo nesië de dood vonden ter verkrijging van de vrijheid. H- OEKMAN- Na het zingen van Psalm 138:4 opende de voorzitter, de heer K. van Slooten, de avond met een korte toespraak, waarin tot uiting kwam, dat de groei en de be langstelling voor de Chr. vakbeweging steeds toeneemt. Spr. sprak ten slotte de wens uit, dat deze avond propaganda mocht uitdragen naar de verkeerd- en on georganiseerden. Op voortreffelijke en gevoelvolle wijze bracht het kwartet „Octavo": „Boven de starren" van Frans Abt en „Avondkoor'' van Kreutzesr ten gehore. De uitvoering muntte uit door verzorgde uitspraak, mooie, beheerste en soepele stémmén. Na de vertoning van de documentaire film „Optisch glas" verkreeg het hoofd bestuurslid van de C.M-B., de heer B. Roolvïnk, het woord. Met het devies „Moedig voorwaarts" schetse spr. de problemen van het le ven in deze bezeten wereld. Ten opzich te van het recht dienen arbeid en kapi taal de handen in elkaar te slaan; dan kan een ieder zijn plaats in de samenle ving innemen. Christen werknemers die nen een voorbeeld voor anderen te zijn. Met de raadgeving „Kent allen uw plicht en gaat daarin moedig voorwaarts, dan zal God zijn zegen ons niet onthouden" besloot spr. zijn duidelijke en kernachti ge rede. Na de pauze draaiden nog enige filmen, w.o. een oer-komische, terwijl het dub- belmannenkwartet de aanwezigen nog met het zingen van een viertal liederen ver gastte. Voorzitter Van Slooten dankte vervolgens allen, die hun medewerking aan deze avond hadden verleend en deed de ver heugende mededeling, dat deze avond enige jonge leden tot de afdeling waren toegetreden. Ds. E- Groeneveld sprak, met als tekst vers 5 van psalm 146, een kort slot woord. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s- is geopend Apotheek „Soest- dijk", Van "Weedestraat 46- PIANOCONCERT. Op Dinsdag 25 October wordt in de kerk van de Ver. van Vrijz. Godsdien - stigen, Afd. N-P.B., Rembrandtlaan 20, een concert gegeven door de organist van bovengenoemde vereniging, de heer Th. van Driest. Zij, die de heer Van Driest als orga nist kennen en waarderen, zullen zeker verheugd zijn deze fijn begaafde kun stenaar thans op zijn hoofdinstrument te mogen beluisteren. Door het ontbreken van het gezichtsver mogen is de heer Van Driest langs nor male weg van de buitenwereld afgesloten. Hoe rijk en begenadigd ook dit leven ,is, ervaren wij door het luisteren naar de stem der muziek, die uit deze ziel op klinkt. Moge velen van deze geboden gelegen heid gebruik maken.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1