SNOEPREISJES. Brandpunten der Internationale Politiek, De Democratie van Europa. Bont Binnenlands Gebeuren. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK SOEST. IN DE HOEK. VRIJDAG 21 OCTOBER 1949. 25e JAARGANG No. 78- SOESTER COURANT Abonn. per kwart, fl.50 - p. post f 1.75. Bureau: Van Weedestraat SS - Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Weliswaar heeft de Engelse premier Att- lee verklaard, dat het Engelse volk dit jaar nog niet naar de stembus zal gaan in 1950 is de huidiige zittingsperiode afgelopen maar ter gelegenheid van het devaluatie-debat in hef lagerhuis heb ben zowel de leider van de conservatieve oppositie als de woordvoerder van de regeringspartij nu reeds de strijd voor die verkiezingen geopend. En hoe! De aanleiding was de devaluatie van het pond. Maar over die devaluatie heen verdedigde de regering haar visie op de toestand van het economische en politie ke leven van Engeland. Churchifl viel die visie aan, de Labour-regering ver wijtende, dat zij de nationale rïjkdjom van het Verenigd Koninkrijk had opge soupeerd en het land naar een bankroet voerde. De moeilijkheden, waarin Enge land thans verkeert, kunnen, naar Chur- chill's mening, het beste worden opge lost door een nieuw parlement. Ontbin ding dus en vervroegde verkiezingen. Bevan, de minister van gezondheid, kruis te de degen met de oude vechtjas, die Churchill is. Hij toonde allereerst aan, dat van alle landen Engeland het meeste gedaan had om onafhankelijk te worden van de dollar en dat die vele sociale maatregelen, die de regering had geno men niet de lust tot werken had ge doofd, maar integendeel hadden geprik keld. De Engelse productie is sinds 1938 het meeste gestegen van alle Europese landen en wat de Labour-regering had aangetroffen was niet het rijke land waar Churchill het over had, docfo een land dat sinds 1936 al een tekort op zijn be talingsbalans had. Van betekenis was zijn opmerking aan het adres van Churchill, dat, anders dan in de jeugd van de con servatieve leider, nu het gehele volk po litieke medezeggenschap had en daar naast de economische medezeggingschap wenste te verwerven. We geloven, dat de ze opmerking eigenlijk het punt is waar de a.s. verkiezingen om zullen draaien: naast de staatkundige ook de economi sche mondigheid. Want waarom, zo is de redenering, moet iemand, die zijn geld in een onderneming steekt wél wat te zeggen hebben en iemand, die er zijn ar beid aanwendt niet? Als één van die t^wee factoren zich terugtrekt komt er immers van enige productie niets terecht? Daar zal het dus in 1950 om gaan. De moge lijkheid van een tussenweg is er niet, want het politieke leven in Engeland kent slechts twee partijen. Het wordt of hef een of het ander. En zoals de zaak er in Engeland voor ligt, ligt ze eigenlijk in geheel West-Eu ropa. Alleen er is geen enkele staat op het vaste land, waar men slechts twee partijen kent. Tussen die twee tegenpo len, die we in Engeland zien, ïs in West- Europa altijd wel een middengroep of een combinatie daarvan, die het mogelijk maken een tussenweg te vinden, wanneer één van die polen niet een meerderheid vindt, waarmee te iregeren valt. En in de meeste landen is dit juist wel het geval. Wij kennen hier in Nederland de rooms- rode coalitie; jn België is het regerings- evenwicht wankel; van Frankrijk zullen we maar niet spreken en in Italië heeft juist de partij, die tot de typische mid dengroepen hoort, practisch de absolu te regeringsmacht. Is het nu voor Europa een voor- of een nadeel, dat het, om zo te zeggen, elk ogenblik alle kanten uit kan? In Enge land losten weliswaar de conservatieven en de liberalen en later ook de sociaal democraten, elkaar af in het regeringskas teel, maar op enkele uitzonderingen na, waren het lange perioden waarin zo'n partij de macht betrok. Dan had ook slechts één partij de verantwoordelijkheid jegens de kiezers. Men heeft daar dus de gelegenheid zijn verkiezingsbeloften waar te maken en later hoeft men niet met een partner te loven en te bieden over wat er wel en niet op het regerings- 't Zal je toch maar weer gebeuren, Dat j'als eerzaam ambtenaar Plotseling wordt opgedragen: „Maak uw koffertje maar klaar. Morgen gaat u met z'n drietjes Naar het mooie Zwitserland. U gaat daar wat onderzoeken, Want er ïs wat aan de hand." Als de grote heren reizen, Is het heus niet zo verkeerd, Als er óók eens voor de kleintjes Een reisje wordt gereserveerd. Maar als hoge heren reizen Staan er altijd wel een paar, Grote buitenlandse pieten Met een leuk' boeketje klaar. Maar de kleine ambtenaartjes Kwamen tot hun grote schrik, Plus hun koffertje deviezen, Met hun drietjes in de lik. De minister kijkt reeds somber, Er komt straks weer gekrakeel En.-, men kan ze hier niet missen, Want er zijn ér niet zoveel. Gerrit krijgt nu ook een baantje, Gerritje de Stotteraar Wordt benoemd bij 't ministerie Tot leeraar-uitbreek-ambtenaar. programma zal komen te staan. Zou dat misschien niet de oorzaak zijn, dat in Engeland noch het extremisme van rechts, noch dat van links, ooit vaste grond onder de voeten kreeg? Nehroe kwam aan in de Nieuwe We reld-Carnaval in New-York. En geland zal Hongkong met duizend soldaten verdedigen. Rusland en de Duitse scheve schaats. Gueril- la's capituleren jn Griekenland. Het Franse perpetuum mobile. Nehroe in de serpentines. De politicus uit India op weg naar Washington is bij zijn aankomst in de States een ontvangst ten deel gevallen, een anti-communistisch stootblok in een onder een anti-Russi sche psychose levend werelddeel, waar dig. New-York liep uit en maakte van de autotocht een soort groteske carna vals-optocht met papiersnippers, muziek en bal op straat. Zo regeert een wereld, die de toegéspits- te rassenpolitiek van een Zuid-Afrikaanse regering, waar men zelfs voor zwarte en blanke doden andere koetsen en kisten gaat gebruiken, zo weinig opmerkelijk vindt, dat dat bericht naar het kleinste nieuws wordt verschoven, op een in uit zicht zijnde bespreking, waarvan het zijn of het niet zijn der demoératie voor 'n belangrijk deel kan afhangen. De opmars van het communisme gaat, mogelijk belangrijk realistischer dan ook maar een New-York's burger voor ogen staat, met de regelmaat van een goed op gang gebrachte kolos, verder. In Chi na staan de Roden, die reeds drie vier de van het gehele Chinese Rijk het hun ne kunnen noemen, aan de grenzen van de Engelse Kroonkolonie Hongkong. Dui zend man Engelse soldaten hebben hun stellingen betrokken om te trachten de rode millioenen legers een tijdig halt toe te roepen. Diplomatiek zal men van Westerse zijde binnen korte tijd Rusland weer eens een halt gaan toeroepen, gezien de tegemoet komende houding, die men van uit Mos kou tegenover de Oost-Duitse staat in neemt. Alles wijst er op, dat de Russen in de regering en meer nog in de volks- politie van Oost-Duitsland zoveel ver trouwen stellen, dat de terugtrekking der bezettingstroepen spoedig piag worden verwacht. Wie meent, dat dit op de toegespitste verhoudingen tussen Oost en West heil zaam zou kunnen werken, zij gewaar schuwd voor het vredesverdrag, dat de Russen president Grofewohl en zijn re gering blijkbaar willen aanbieden, onaf hankelijk van de rest van Duitsland. De Engelsen zullen zich ïn dat geval het verdrag met Rusland van 1942 maar al te goed herinneren, om niet te spreken over al de na-oorlogse afspraken, waarbij een andere vredesovereenkomst dan door de vier bezetters gezamenlijk getekend, voor onmogelijk wordt gehouden. Op één front schijnen de communisten uit de aanval te zijn teruggeslagen. In Griekenland n.1- lieten de guerilla-strij ders ïn welgekozen bewoordingen weten, 't resultaat der in de V-N- „met mede- king van de Sovjet-Unie'* gezochte vreed zame oplossing, te willen afwachten en verdere operaties te zullen staken. De schone woorden latend voor wat zij zijn, richten wij de blik nog even op Frankrijk, waar de interne spanningen de droom van de perpetuum mobile bijna ïn vervulling lijken te doen gaan. Jules Moch, onder het grootste tumult in de kamer ooit daar ten gehore gebracht, tot formateur benoemd, heeft in de diepste stilte zijn opdracht aan president Auriol terug moeten geven. De door hem tot het laatst gekoesterde hoop, het wel te zullen klaren, leed schipbreuk op de afwijzende houding van de partij, die de candldaat voor de zetel van financiën zou moeten opbren gen. De overschreden begroting van 1949, tot 2 milliard francs toe, weer te dek ken is ook een weinig aanlokkelijke taak. Het ziet er niet naar uit of Robert Schuman er ondanks de enorme hem ten dienste staande ervaring in zal kunnen slagen om tegelijk een kabinet te for meren en daarmee de binnenlandse orde te bewaren. In Indonesië steekt guerillaspook op nieuw de ruige kop op. Zal snel handelen bloedvergieten kunnen voorkomen? Resultaat van Luxem burg niet onbevredigend. Fiscale recherche maakte ons land onmoge lijk. Politie weeft geheimzinnige waas om dood van geleerde. Nadat de Indonesische en Nederlandse delegaties wekenlang jn een bijna vol maakte sfeer van geheimzinnigheid, zon der dat er van het volk, noch hier noch daar, iemand was, die wist waaraan toe te zijn, zijn de dreigingen weer optima forma komen opduiken. Op het moment, dat de laatste Nederlandse soldaten de ransels aangespen om nog „even" naar Indonesië te worden verscheept ter af lossing, omdat na 1 Januari 1950 geen troepen meer worden uitgezonden in middels is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend om de uitzending nog tot eind 1950 mogelijk te maken dreigde opnieuw een "incidentele bom te barsten, waardoor geheel Oost-Java in rep en roer zou komen. Het geheimzinnige gedoe van en om de Ronde Tafel Con ferentie kwam er door op de achter grond en het enig goede dat men er van zeggen kan ïs, dat men nu misschien in het openbaar spijkers met koppen gaat slaan en de puntjes op de zet. Onverkwikkelijk is, dat de Sultan van Djocja, als hoofd van het Republikein se->defensie-apparaat, de toestand niet langer in handen hebbend, zich niet te goed achtte, om opnieuw met inconcrete verwijten te komen aandragen, die culmi neerden in de beschuldiging aan het Ne derlandse adres, zich wel aan de letter, maar niet aan de geest van de Van Roy- en-Rum-overeenkomst te hebben gehou den. Een bespreking tussen de heer Lo- vink, de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon en de Sultan van Djocja, heeft niet tot tastbaar resultaat kunnen voeren, hoewel latere berichten er melding van maakten, dat de scherpste kanten toch waren weggevallen. Spoedige terugkeer van de hier te lande vertoevende Indonesische leiders en het op korte termijn bekend maken van werk^ijke resultaten der R.T.C. zullen de enige middelen zijn om de zware luchten te doen verdrijven. Niet alleen ten opzichte van Indonesië laat de staatkundige ontwikkeling zich somber aanzien. Ook de verhouding tot Suriname en de Antillen ïs een zich te langzaam ontwikkelend proces, waarbij nieuwe spanningen niet ieder ogenblik mogelijk blijven. Volgens de Staten der Antillen zou Nederland blijkens de voor gestelde interim regeling nog te veel jn eigen hand willen houden. Gelukkig heeft de Benelux-minister-con- ferentïe te Luxemburg zich vlotter afge wikkeld. De loop daarvan doet het inwer king treden der Economische Unie per 1 Juli 1950 verwachten. Niettemin staat er tegenover dit mone taire winstpunt weer een dreigend pres- tige-verlies door het optreden van een drietal ambtenaren der fiscale recherche op dienstreis jn Zwitserland. Het trio verrichtte op Zwitsers gebied handelingen, die zo ver buiten hun competentie gingen, dat de Zwitserse regering genoodzaakt was tot arrestatie over te gaan en men van uit Den Haag verontschuldigingen aan de autoriteiten in Bern moest aan bieden. Temidden van de golvende stroom van deze alle min of meer verontrustende berichten is velen de dood van Ir. Meier Mattern nauwelijks opgevallen. Deze lei der van de onder super-visie van het Philips-concern gedane onderzoekingen met de hete luchtmotor, waarin vele des kundigen een goedkope vervanger zien van de benzine motor voor automobielen, kwam te Delft om het leven bij een ex plosie in zijn laboratorium. Merkwaardig Nederlands is het waas van geheimzinnigheid, waarmede de politie dit ongeval weer omgeeft. Met spanning zien wij een meer uitgebreid communi qué omtrent de aard van het ongeluk tegemoet, hoewel wij ons geen Illusies maken over een snelle berichtgeving op dit punt. In 'n neerslachtige stemming werd het wetsvoorstel op de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie door een deels teleurge stelde Kamer aangenomen. Neen, het was een sombere week, niet alleen voor Ger rit de Stotteraar EEN WEEK GRATIS KOPEN IN SOEST. Onder deze slagzin organiseert de Win keliers Ver. 3oes*: een St. Nicolaas-bon nenactie. Het publiek ontvangt in de week, vooraf gaande aan de 5e December a.s., bij aan koop van fl.een genummerde bon bij de deelnemende winkeliers aan deze ac tie, terwijl nadien wordt bekend ge maakt welke nummers in geld inwissel baar zijn, zodat men dan gratis zijn in kopen heeft gedaan. De bedoeling van de Winkeliersver. is om het Soester publiek er van te weerhouden haar St. Nicolaas- inkopen in Amersfoort, Hilversum, Utrecht of Amsterdam te doen, terwijl het Soester publiek bij deze actie de kans heeft met gesloten beurzen haar inkopen te doen. Naar het zicfo laat aanzien, zal ook' de ze actie slagen, want de aanmelding tot deelname door de winkeliers loopt ge weldig. Voor zover er nog winkeliers zijn, die wensen mee te doen, worden zij ver zocht het betreffende formulier ten spoe digste in te leveren bij het secretariaat, Van Weedestraat 11, alhier. „ONZE DIEREN IN HUIS EN HOF". Deze propagandafilm van de Ned. Ver- tot Bescherming van Dieren draaide Dinsdagavond in Eemland, nadat 's mid dags een voorstelling was gegeven voor schoolkinderen. De heer G. Nieuwenhuij- zen, directeur van het hoofdkantoor in Den Haag, hield daarbij een toespraak. Spreker legde de nadruk op het feit, dat sedert de oorlog de wreedheid tegenover dieren sterk is toegenomen, waartegen over staat, dat, sedert H-M- Koningin Julïana in jrlaar inhuldigingsrede de woor den gesproken heeft „hebt eerbied voor alles wat leeft en groeit" er als het ware een „doorbraak" is gekomen en velen de ogen zijn open gegaan. De film zelf toonde ons, naast tal van lieflijke beelden, o.a- het leven op een moderne boerderij, ook ten hemel schrei ende ellende. Menigeen kon een kreet van afschuw niet bedwingen bij de beel den van het vervoer van kalveren en biggen en de behandeling op de markten van deze dieren. De markt van oude paarden, waar o.a. de woonwagenbewo ners hun trekdieren komen uitzoeken, is een schandvlek jn het moderne Neder land. Als een lichtend voorbeeld van dieren bescherming noemde spr. de Scandina vische landen en ook van Engeland kun nen wij nog heel wat leren op dit gebied. Gelukkig is hier te lande een nieuwe Dierenwet in de pen (al vele jaren); laten wij hopen, dat deze spoedig in werking treedt. Dan komt er onder an dere aan het euvel van de kettinghond voorgoed een einde. Alleraardigst waren de beelden van de Prinsesjes en Haar dieren, onlangs te Soestdijk gefilmd. Beatrix en Irene met Haar paarden en Margriet en Marijke met de hond, die maar niet rustig wildje poseren voor de camera. Al met al een prachtige avond, die tot nadenken stemde en waarvan men zeg gen kan met het bekende spreekwoord „les absents out tori", de afwezigen had den ongelijk. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. ïs geopend Apotheek „Soest", Soesterbergsestraat 8. VOGELTENTOONSTELLING. De vogeltentoonstelling van „De Kleur- vogel" te Baarn, welke op 21, 22 en 23 October ïn „de Ia Promenade" wordt gehouden, zal hedenavond officieel door de voorzitter van de Ned. Bond van Vo gelliefhebbers worden geopend. Dit be looft een zeer interessante show te wor den van kleurvogels, sierduiven en sier- kippen. Een gang naar deze tentoonstel ling zal dan ook zeer zeker de moeite waard zijn. Door vele liefhebbers uit Baarn en Soest is een pracht collectie vogels bij elkaar gebracht en als bijzon dere attractie is door het Dierenpark „Birkhoven" te Amersfoort een collectie grotere vogels ingezonden. Voor de uren, waarop deze tentoonstelling is geopend, verwijzen wij naar de in dit blad voorko mende advertentie. V.V.V. EN TELEFOONCELLEN. Naar wij vernemen zal de Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer alhier een actie gaan voeren tot het plaatsen van en kele telefooncellen in de gemeente. Waar het hier betreft het vervullen van een éér ste behoefte op plaatsen, die hoofdzake lijk van een telefooncel voorzien moeten worden, beoogt deze actie allereerst de bouw van telefooncellen in Soestduinen en op het Nieuwerhoeksplein. Wij menen, dat dit initiatief ieders sym pathie en steun zal verkrijgen. In de eerste plaats zal Soest met zijn enorin doorgaand verkeer ook op het gebied van telefoonaccomodatie de nodige service moeten bieden. In de tweede plaats ïs er nog een groot aantal inwoners, die tot op heden nog geen telefoonaansluiting konden krijgen en daardoor maar al te vaak op andermans toestellen zijn aan gewezen. Dit laatste behoeft niet altijd een onoverkomelijk bezwaar te zijn, maar ook in deze willen toch in vele gevallen niet- en wel-telefoonbezitters de nodige vrijheid toegemeten hebben- Het zo bij uitstek snel verkeersmiddel telefoon moet toch voor ieder bereikbaar zijn en daarin kan de telefooncel tegemoet komen. GESLAAGD. Voor het dezer dagen te Utrecht ge houden examen voor Apotheker-assistent, slaagde onze plaatsgenoot H- Brandt JEUGD EN HUMANISME. Over dit onderwerp sprak Maandagavond! de heer H. Lips, hoofdbestuurslid van het Humanistisch Verbond, in hotel „De Schouw". Spr. schetste de huidige situatie in de wereld, waarin de jeugd het niet gemak kelijk heeft, noch op materieel, noch op geestelijk gebied. De jeugd toch is de tijd, waarin de mens soms met heel wat innerlijke weerstand zich inleeft in de tradities van vorige generaties, de tijd, waarin hij kennis neemt van de ze kerheden, die het tijdsbestek te bieden heeft. Nu is onze tijd zonder enige twij fel een overgangstijd; ze is juist geken merkt door het verlies van oude zeker heden en tradities. De oude generatie is zelf innerlijk verdeeld en verscheurd en biedt uiteraard de naar zekerheden zoekende jonge mens... stenen voor brood. Vooral na de 2e wereldoorlog is de onzekerheid toegenomen. Zelfs het socialisme voor de oorlog nog de zelfverzekerde oppositiepartij in Neder land is uit de oorlog gekomen, beladen met een zware regeringsverantwoordelijk heid en met een innerlijke onzekerheid t.a.v. de uitvoering van haar fundamen tele eisen, socialisatie e.a. Op zuiver geestelijk, levensbeschouwe lijk' gebied ligt de zaak niet beter. De volkstellingen hebben uitgemaakt, daton- Toen onze Minister van Financiën, bij gelegenheid van de devaluatie, een prij- zenstop afkondigde, was dit een pret tig geluid voor degenen, die het horren wilden. De mensen, die iets verder ke ken, verklaarden toen reeds, dat de Mi-; nister dit wel kon afkondigen en waar schijnlijk ook wel zou pogen de prijzen in toom te houden, maar, dat hij er met geen macht in zou slagen op den duur prijsstijging te voorkomen. Enige tijd geleden werd het poortje der prijsverhogingen al open gezet voor ver schillende artikelen, waarover we ons toen misschien niet zo druk maakten. Deze week werd aangekondigd, dat de thee en koffie ongeveer 10 °/o jn prijs zouden stijgen. Mensen, die het erg ver zoeken, kunnen nu wel zeggen, dat kof fie en thee eigenlijk een luxe zijn, waar we buiten kunnen, maar zo voortredene rend kunnen we buiten zoveel dingen, terwijl we toch in leven blijven. De hongerwinter van 1944-45 ïs er om dit te bewijzen. Maar we zitten nu eenmaal met de zeer menselijke eigenschap, dat we ons niet zonder uiterste nooldzaak laten brengen op een peil, dat eigenlijk gelijk staat met vegeteren. We hebben zo zoetjes aan een peil van hoge levenskosten bereikt, waar niets meer bij kan. Nu is het wel prettig te weten, dat ons volk als geheel niets voelt voor arbeids onrust, zoals andere landen dit doorma ken, omaar toch geef ik de hogere rege ringskringen de raad hun oor eens te luisteren te leggen onder het grote pu bliek', b.v. als aan de overkant van het IJ ïn Amsterdam de fabrieken uitlopen. Dan zullen wij een geluid vernemen, dat vermoedelijk niet tot in Den Haag door dringt, maar waaruit zij de wetenschap zouden kunnen putten, dat er iets „loos" is. En dat, zonder derde loonronde, er wel eens alarm zou kunnen worden geblazen. H. OEKMAN- ongeveer een vijfde deel van de Ne derlandse bevolking bewust afstand heeft gedaan van oude zekerheden en tradities en hoe groot is het aantal der mensen, die nog wel zegt te „geloven", maar die toch ïn het werkelijke leven, gezin, school, maatschappij, politiek, weinig, of geen rekening houden met dit geloof. Dit is zeker geen reden om te juichen! Dat zou het slechts kunnen zijn, als voor het oude iets nieuws, iets waardevols ïn de plaats gekomen was. Maar we durven gerust zeggen: Enkelingen en kleine groepen hebben de sprong van de oude dogma's naar een nieuwe verantwoorde levensovertuiging zonder dogma's al wel gemaakt, de grote massa echter heeft wel zijn geloof in het oude verloren, maar er weinig of niets voor teruggewonnen. De geesteloosheid is het grote gevaar van deze tijd. Vanzelfsprekend is ook de jeugd daaraan ten prooi- Juist in de overgangstijdperken der ge schiedenis valt de aandacht sterk op de mens. Geestelijk, omdat slechts een diepe bezinning op de menselijke kwaliteiten uitkomst kan bieden, practisch omdat in deze tijden meestal maatschappelijke stromingen ontstaan, die wel de mens in het middelpunt der belangstelling plaatsen, maar omdat ze geestelijk te weinig gefundeerd zijn, altijd het gevaat lopen uit te slaan naar excessen. De overgangstijdperken in de geschiedenis zijn als regel bloeitijdperken van het Hu manisme. Zo vindt de opgroeiende jeugd, van dit ogenblik' een weer meer geconcentreerd Humanisme op haar weg. Het Humanis me, dat in zekere zin zo geheel bij dej jongeren past. In het Humanisme immers vinden we het zoekende, dat ook ïn dq jongeren ïs, dat echter zonder tot dog ma's te komen, enkele grondslagen zich heeft verworven zonder welke geen en kele zekerheid ïn het leven te verkrij gen is. Het Humanisme grondt zich op do eerbied voor de mens en daardoor ïn do practijk op de verdraagzaamheid voor zijn medemens. Daarom is het Humanis- juist voor een overgangstijd, waarin de meningen zo verdeeld zijn, de aangewezen levenshouding. Het Humanisme stelt ze ker niet alles relatief, integendeel, het behelst een sterk no-rmbesef, dat echter niet als buitenmenselijk, maar wat als bovenpersoonlijk wordt voorgesteld. Meer nog dan een levensbeschouwing ïs het Humanisme 'een levenshouding, de le venshouding van de mens, die het waagt met de vrijheid, die die vrijheid kan ver dragen, omdat hij zich sterk gebonden weet aan wat goed is en waar. CONCERTGEBOUW-ORKEST VOOR „BUITEN DE STAD". De Volksuniversiteit Soest, het Dep. tol Nut van 't Algemeen en de V.V-V. „Soest-Vooruit" maken bekend, dat we derom een „buiten-de-stad"-concert van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam zal plaats hebben. Deze concerten ver heugen zich jn een grote belangstelling, wat overigens in verband met de kwali teit van het geboaene wel vanzelf spreekt. Het aangekondigde concert zal op 13 November a.s- worden gehouden. Onder leiding van Eduard van Beinum zullen worden uitgevoerd: Cherubini - Ouver ture Anacreon; Schumanr» - pianoconcert door Willem Andriessen; en Berlioz - Symphonie fantastique.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1